Driemaal plaatsen voor 50 cent. Sociale Berichten. Uit den OmtreSc. Leger en Vloot. Sport en Wedstrijden. Marktberichten. BINNENLAND. Nagekomen Kerkberichten. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. HEEMSKERK. HILLEG0M. HOOFDDORP. Aanbestedingen. Rechtszaken. Waterstanden. Scheepsberichten^ Weerbericht Aanvragen om personeel, Dienstaanbiedingen, Advertentie^ van huur- en verhuur enz., a 25 Cent per annonce (6 regels)- staan de K. S. A. waarlijk een reu zenarbeid verricht heeft. De heer K. heeft zich de moeite getroost, niet alleen de cijfers van het laatste boekjaar de K. S. A. mede te deelen, maar ook te ver zamelen de cijfers der daarna ver schenen nummers van de Mede- deelingen. Een zestiental vlugichriften over katholieke actie, arbeiders, midden standers, boerenorganisatie, woning vraagstuk etc. werden door het Centraal Bureau te Leiden uitge geven, waarnaast verschillende klei nere vlugschriften,tractaten over on derwijs, Zondagsrust enz. En nu, hoed af voor onze pro pagandiste^ die al deze vlugschrif ten verspreidden. Want ziet, jreeds op den SI De cember 1906 waren niet minder dan 427.817 vlugschriften en p.m. 60.000 tractaatjes verspreid. Het aantal verspreide vlugschriften en tractaten van 1 Jan. 1907 tot 1 April 1908 bedroeg ongeveer 300.000 zoodat de K. S. A. thans reeds meer dan 750.000 verschillende vlugschriften het land heeft inge zonden. Daarbij verschijnt sedert 1905 het orgaan der K. S. A. de Mededeelingen, elke 14 dagen in een oplage van 5000 exemplaren. Naast deze ijverige schriftelijke propaganda staat de mondelinge propaganda. In 1M6 vonden 84 voordrachten der K. S. A. plaats, in 1907 werd deze propaganda ijverig voortgezet. Ja, de K. S. A. riep zelfs eene gehee'e Middenstandsbeweging in het leven. Met bijzonder welge vallen wijst schrijver op de Mid denstands organisatie in 't bisdom Haarlem, waaraan de K. S. A. zoo nauw verwant is. Nu komt de heer K. tot eene beschrijving onzer sociale weken. De energieke Belg kwam bij ons in de leer; en zelfs Duitschers be zochten onze sociale week. De eerste sociale week te Utrecht werd ge middeld door 300 personen bezocht. De tweede te Breda, deed in geen enkel opzicht bij de eerste onder. En, wij mogen er van overtuigd zijn, dat de te Rotterdam te houden week, op wier reorganisatie met enkele woorden gewezen wordt, een niet minder groot succes voor de K S. A. ïu Nederland worden zal. Schrijver drukt den wensch uit, dat vooral gemeenteraadsleden deze Sociale Week zullen bezoeken, om reden daar de sociale gemeentepo litiek uitsluitend zal besproken worden. Ook bezit ons Centraal Bureau eene bibliotheek. De eerste twee jaren werd er voor ruim 3000 gul den aan boeken gekocht. Groote schenkingen werden haar meermalen gedaan. Alle beduidende dag- en weekbladen en ongeveer 100 vakbladen komen geregeld op het Centraal Bureau te Leiden aan. Het bureau van sociale adviezen, dat in beginne als nevenzaak werd beschouwd, werkt niet minder gun stig. In 1905 (van November tot December) werden 52 adviezen en 14 bibliografische mededeelingen gegeven; in 'tjaar 1906 bedroegen deze cijfers resp. 434 en 90, en in 'tjaar 1907 pl.m. 475 en 70.Wan neer men bedenkt dat daaronder adviezen waren van 10 tot 16 bladzijden machineschrift, kan men zich eenigszins een denkbeeld vormen van den omvangrijken ar beid, die door het Centraal-Bureau verricht wordt. Zooals reeds boven gezegd, be droeg het aantal plaatselijke afdee- lingen der K. S. A. in 'tjaar 1908 49. In Mei 1907 bestonden 90 plaat selijke comite's met 649 aangeslo ten vereenigingen en 56.966 leden. Voeg daarbij de meer dan 10000 eereleden en donateurs, benovens de leden, die na 1907 toetraden, dan mag men volgens den schrijver gerust aannemen dat de K. S. A. in Nederland thans 70 a 80.000 leden sterk is. Dit is voor 't kleine Holland zeker een groot getal, en 't valt dan ook te verwonderen, dat andersdenkenden meermalen het werk onzer Katholieke Sociale Actie geprezen hebben en dat zelfs van de uiterste Linkerzijde de propa ganda der K. S. A. werd ten voor beeld gesteld. De ook in Duitschland welbe kende Domeia Nieuwenhui3 heeft zelfs eens de lessen onzer sociale week gevolgd, en van onze voor treffelijke organisatie gewatertand! C. Wetenschap onder de Katholieken. Wij hebben van de vergaderingen welke deze vereeniging onlangs te 's-Gravenhage belegde, reeds in het tort een en ander medegedeeld. Uit het veelbesproken officieel ver slag, dat dezen dagen is opgedoken, nemen we nu nog het volgende over. In het Hotel „De Twee Steden" te 's Gravenhage zijn de gewone jaar vergaderingen gehouden van de „Ver eeniging tot het bevorderen van de beoefening der wetenschap onder de Katholieken in Nederland," en van haar afdeelingen. Ongeveer 120 leden uit alle deelen des lands waren aan wezig ook de ministers Bevers, Kolk man en Nelissen vereerden de alge- meene vergadering en den gemeen- schappelijken maaltijd waaraan 80 leden, deelnamen met hun tegen woordigheid. De algemeene vergadering werd ge opend door den voorzitter, prof. Spronck, uit Utrecht, met een voor dracht over „de bestrijding der tuber culose", waarin de aandacht werd gevestigd op het door prof. Nolen op verzoek der Nederlandsche Centrale Vereeniging tot bestrijding der tuber culose ontworpen strijdplan tegen deze ziekte. In katholieken kring moet worden gesteund de stichting der R. K. Her stellingsoorden voor longlijders en zwakke kinderen. Verder onderricht in de hygiëne in de Seminariën, in alle inrichtingen van hooger en middel baar onderwijs en in de hoogste klassen der lagere scholenaanstelling ook van schoolartsen bij de R. K. scholen verwijdering van de scholen van onder wijzers an kinderen lijdende aan open tuberculose. Uit het jaarverslag van den alge- meenen secretaris, prof. Struycken, bleek van een steeds aangroeiend ledental in alle afdeelingen. De rechts geleerde afdeeling klom van 63 tot 89; de geneeskundige afdeeling van 98 tot 107de wis- en natuurkundige afdeeling van 28 tot 33; de letter kundige afdeeling van 31 tot 42 leden, het totale aantal klom van 220 tot 271. Het gewenechte contact met de St. Radboudstichting, gericht op weder zij dschen steun en samenwerking, b eek ook in het afgeloopen jaar niet uit het oog te zijn verloren, terwijl even zeer aansluiting werd gezocht met de op initiatief van Z. H. den Paus opge richte „Societa internationale per il progresso della Scienzafra i Cattolici". welke zich onder leiding van Jprof. Pastor en kardinaal Mercier zal organi- seeren. Uit het jaarverslag van den algemeenen penningmeester bleek van een roordeelig saldo van f 1389,56. In het hoofdbestuur was een vacatu re ontstaan doordien mr. Nelissen ge meend had als voorzitter van de rechtsgeleerde afdeeling zijn ontslag te moeten nemen. Dankbaar werden de groote verdiensten van mr. Nelissen door de vereeniging erkend en blijde werd zijn toezegging aanvaard, dat hij, zij het als gewoon lid, met kracht de vereeniging zou blijven steunen. In zijn plaats was tot voorzitter van de rechtsgeleerde afdeeling, en daarmede tevens tot lid van het hoofdbestuur gekozen mr. Regout, lid van de Tweede Kamer, terwijl het bestuur der rechts geleerde afdeeling werd aangevuld door de verkiezing van mr. A. J. M. J. baron Van Wijnbergen, lid van de Tweede Kamer. In de middagvergadering hield prof. Beyssens, uit Warmond, eene rede over „De vrijheid van den menschelijken wil". In de rechtsgeleerde afdeeling werd door mr. baron Van Wijnbergen inge leid „de Katholieken en de moderne Strafrecht-theorieën." Er werd besloten een commissie te benoemen bestaande uit theologen, juristen en psychiaters, om |dit vraag stuk in zijn geheel te onderzoeken en schriftelijk de resultaten van hun on derzoek aan de vereeniging over te leggen. Tot leden der commissie wer den benoemd pater Vogels S. J., pater Rijke, mr. Regout, mr. Van Wijnbergen en dr. Van der Hagen. De geneeskundige afdeeling hield een vergadering in een der lokalen van het R. K. Ziekenhuis. Daar werd het woord gevoerd door de genee«heeren dr. Mastboom, dr. Sanders, dr. v. d. Horn v. d. Bos, dr. Van Balen, dr. A. Noyons, dr. Droog, dr. Boekelman en door dr. Van Spanje. In de wis- en natuurkundige afdee lingen spraken dr. Keesom. dr. Ingr. F. C. Huygen en Ingr. Schmutzer. In de vergadering Jder letterkundige afdeeling werd meegedeeld dat pater Kruytwagen en dr. Schoengen bezig zijn met het bewerken van een rap port over de mogelijkheid van en de methode voor het ontwerpen van een Bibliotheca Catholica Neerlandica im- pressa. Dr. Jos. Schrijnen nam op zich advies uit te brengen over de moge lijkheid van en de methode voor het verzamelen van katholieke folkloristi sche gegevens, terwijl de heeren Jan Kalf en dr. Vinkesteyn in studie heb ben genomen het ontstaan van de Christelijke Bassiliek. Een belangrijke gemeenschappelijke vergadering van de rechtsgeleerde en de geneeskundige afdeeling, werd nog gehouden. Het onderwerp: „de straf rechtelijke verantwoordelijkheid van den geneesheer", werd daar van theo- logisch-philosofische zijde ingeleid door prof. J. Keulier uit Roermond, en van medische zijde door dr. A. Oidtman. Gedeelde Uitkomst. lezen in „De Standaard": In Rotterdam behielden we Dis trict I met glans, maar hebben we het in District V moeten afleggen. Vermoedelijk lag dat ook nu aan de Roomsche candidatuur. Nog al toos zijn er enkelen, die de anti-pa- pistisch© zuuxdeesem niet kunnen uitzuiveren. En nu is wel gevraagd, waarom men, zoo dat vooruit te duchten is, dan niet liever elk© Roomsche can didatuur yaren laat, maar die vraag gaat toch niet op. Juist door terug te treden, zou men het anti-papisme weer sterken en door niets zoozeer als door vol te houden wat recht is, en de neder laag .aan te durven, wint de betere overtuiging, die op politiek terrein niet naar confessies, maar alleen naar politieke beginselen vraagt, gaandeweg veld. Vroeger scheelde het soms 50 pet., dat ge minder stemmen op een Room- schen candidaat kreegt, thans zel den meer dan 20 pet. En ook die 20 pet. zullen we te boven komen. Te meer waardeeren we, bij deze uitkomst, den steun van Roomsche zijde in District I aan den heer Jan Valk verleend. Een man, op wien men aan kan. Provinciale Huisvlijt- Tentoonstelling. Het laat zich aanzien dat de nieuw gebouwde School voor L, O. aan den Hoogendijk te Zaandam gedurende de Tentoonstellingsdagen (van 18 tot 26 Juli a. s.) geheel zal zijn gevuld. Het aantal, zoowel als de aard van de voorwerpen, welke zullen worden ge ëxposeerd, overtreffen alles wat tot heden op Huisvlijt-Tentoonstellingen in ons land te zien is geweest. Den 17den Juli heeft de beoordeeling plaats voor elke rubriek een af zonderlijke jury. Voor het eerst zal op deze Tentoonstelling alles volgens puntenstelsel worden gekeurd. De factoren, die daarvoor in aanmerking komen zijn lo. uiterlijk aanzien, 2o. geduld en tijd, 3o. kunstwaarde, 4o. practisch nut, 5o. afwerking. De naam lijst van de H.H. Jury-leden zal spoedig worden bekend gemaakt, de jury voor de Vrouwelijke Handwer ken bestaat uit de dames Mevr. v. d. Stadt-Louman van Zaandam, Mevr. A. A. Provily-Paardenkoper van Krom menie, en Mej. G. Rijkenberg van Purnaerend. LISSE. Gemeenteraadsvergadering. In de raadsvergadering, die gis terenmiddag te twee uur gehouden werd, wanen alle leden present. Tijdens d© mededeelingen beklaagd© de V oorzitter er zich over, dat jt bedrag hetwelk de ge meente in kas mag hebben, te laag is. Vooral in de laatste jaren is dit erg lastig geworden. Nog deelde de Voorz. mede, dat- hem een verlof was toegestaan van een maand. „Gefeliciteerd!" riepen enkele leden. De hoofdschotel dezer vergade ring was de afschaffing of inkrim ping der kermis, of liever 't verzoek daartoe. Drie adressen waren ingekomen, twee vroegen de algeheel© afschaffing, de ze waren van den kerkeraad der Ge reformeerde gemeente, der besturen van Patrimonium, der A. R. Kies- vereeniging en der Chr. Schoolver- eeniging. Het derde adres was van den ker keraad der Nederd. Herv. Gemeen te. Dit verzocht de afschaffing der kermis op den laatsten Zondag. (Op den eersten is zij reeds afgeschaft.) Vroegen de heide eerste algeheel© afschaffing in 't belang der geeste lijke en zedelijke belangen der ge meente, het diende motiveerde zijn verzoek op de overweging, dat niet de Zondag bestemd is voor een derge lijk© feestviering. Zij komt niet over een met God's gebod„Gedenkt, dat gij den Sabbathdag heiligt!" Een warm verdediger hunner ver langens vonden adressanten in den heer Tromp. Het moet adressanten zeker leed doen, zei spr., elk jaar terug te moeten komen met 't zelfde verzoek en dat er telkens afwijzend op wordt beschikt. Maar men zal blijven vol houden in de vaste hoop, dat de zaak eindelijk eens tot haar recht zal komen. Wat doen die kramers? Leven, mooi weer spelen van de gelden onzer medeburgers, vaak van de armsten nog wel. Ze gaan met 't geld weg en putten de gemeente uit. Wat is toch de kermis? Alles wat erop verkocht wordt, is hier te krijgen. Op tal van plaatsen wordt de kermis afgeschaft. Het laatst nog te Rotterdam. De ker missen geraken uit den tijd. De be schaving vordert haar opdoeken. De schade, die caféhouders zouden lijden, is denkbeeldig. Maar niet denkbeeldig is de schade, die zooveel medeburgers, neringdoenden, lijden door haar in standhouden. Men ziet het, overal gaat de kermis achteruit, wijl zij in dezen tijd een onding is geworden. Bovendien zij ontheiligt den Zondag. Wij zijn toch allen Christelijke be lijders en moeten toch erkennen, dat de kermis groote ellende met zich brengt. Meer, dan in deze vergadering kan geuit worden. Zij verlaagt 't pu bliek. En de roeping van den Raad is het volk te verhoogen. Zooveel feeste lijke gelegenheden hebben elk oogen- blik plaats, dat voor de kermis geen plaats meer is. Door haar instandhouding halen we elk jaar een hoop vuil de gemeente binnen. De Weth. v. Parijs verklaarde zich voor afschaffing op Zondag. Deheer Veldhuizen vanZanten zeide osk werkelijk te moeten er kennen, dat de Kermis ontaard is. Maar het is hier een plattelandsge meente met een groote arbeidersbe volking. Deze is niet in staat elk jaar van een feestje te profiteeren, als de kermis weg is. En daar heeft ook zij toch behoefte aan. Maar spr. is zeer tegen ontaarding. En op den kermis- Zondag is zeker de losbandigheid groot, voornamelijk veroorzaakt door de vele vreemdelingen. Dien Zondag zou spr. daarom dan ook wel geen kermis willen hebben. Ook zou hij voor al- geheele afschaffing wezen, wanneer den menschen iets anders in de plaats werd gegeven, b.v. een twee- daagsch volksfeest, b.v. den eersten dag ringrijderij en den 2den dag volksspelen. Niet de raad zou 't ini tiatief tot deze feesten nemen, doch de raad zou deze feesten subsidieeren. De geheele burgerij zou zich dan met die feesten bemoeien en de losbandig heid zou niet zoo erg wezen. De heer Tromp zou zeker al ver heugd wezen als tenminste de Zon dag maar vrij gemaakt werd, de Zon dag is God's dag. Met deze vrijma king is men al zes jaar bezig. De Weth. v. Par ij s zeide, dat, als de Burgemeester zoo'n losbandigen toestand op Zondag in 't leven riep, de heele Raad verontwaardigd zou zijn En met recht! En nu doet de Raad het zelf. De heer v, Graven gaf in over weging eerst te beginnen met volks feesten te organiseeren en dan kan men verder praten, of liever dan zal de kermis misschien wel verflauwen, haar eigen dood sterven. Maar het volk zal geen oude schoenen weg wer pen vóór het nieuwe heeft. Neen, zei de heer Tromp, dit is niet de weg, eerst een gladde baan maken, eerst de kermis afschaffen en dan kunnen we verder zien. De Voorzitter drong op stemmen aan. Eerst werd gestemd over algeheele afschaffing. Vóór stemden slechts de heeren v. Parijs en Tromp. Toen over afschaffing van den laat sten Zondag. Hier stemden yoor de heeren v. Parijs, Tromp, v. Zanten en v. d. Zaal. Alle drie de adressen waren dus gewezen van de hand. De heer Tromp: Dus God's dag moet niet geheiligd worden De weth. v. Parijs: De burge meester zou, als zoo'n schandaal op Zondag gebeurde, het verbieden, en de raad duldt het zonder bezwaar. De heer Lefeber verzocht de heeren zich wat te matigen, daar ze te ver gaan. Er dreigde een hevig conflict te ont staan tusschen voor en tegenstanders der kermis, doch de Voorzitter wist de bui te bezweren. Het was buiten al buiig genoeg. De Voorzitter verstrekte mede deelingen inzake assistentie politie tijdens den rooitijd der bollen. Hij had de beschikking gevraagd over een 8-tal rijksveldwachters. Van de onderwijzers was een adres ingekomen met bij gevoegde adhaesiebetuiging van den „rooien" Bond. Gevraagd werd om aanvangssalaris f600 met periodieke verboogingen, afzonderlijke salaris regeling van 't personeel in de nut tige handwerken enz. Daar valsche cijfers zijn opgegeven, toelagen totaal geïgnoreerd worden, stelden B. en W. voor afwijzend op 't verzoek te beschikken. De Heer v. Zanten vond dit zeer goed, doch ook nog, wijl de onderwijzers-verzoeken steeds vergezeld gaan van adhaesiebe- tuigingen of dwangmiddelen van per sonen uit andere gemeenten, met wie de Raad niets uitstaande heeft. De Raad keurde het voorstel va i B. en W. goed en B. en W. beloofden zoo spoedig mogelijk met de in uitzicht gestelde salarisregeling bij den Raad te zullen aankomen. De begrooting der Gezondheids-Commissie bedroeg f 1889,22. 't Aandeel der ge meente is 1142 29 ct. per inwoner. De Voorzitter verzocht 'tsalaris van den secretarieambtenaar v. He- mert, die dezer dagen zoo schitterend slaagde, te verhoogen van f300 tot f400. De heer v. Zanten vond het verkieslijker dit voorstel te behande len tegelijk met de salarisregelingder onderwijzers. De accountant der Gasfabriek heeft zijn rapport uitgebracht. Het luidt gunstig en zal den raadsleden in afdrukken worden toegezonden. Het slot was een debat over de sproeiwagen, die, volgens den heer v. d. Mij, sinds Zaterdag niet geloopen heeft, omdat 't gemeen- tepaard geen tijd had, zei de Voor zitter. Ter wering van stof beval de heer Lefeber aan bleekpoeder in 'twattr te doen. En deVoorzitter deelde mede, dat de Gasdirecteur aan het studeeren was op een uitvinding den grond hard te maken met teer- water en een poeder. Dit laatste nu moet zitten in den steen der wijzen, waarnaar de gasdirecteur zoekende is. De vergadering werd daarna met een geheimzitting besloten. Zondag, de h.h. Missen te half 6, 7 uur en half 9 en om half 11 de Hoogmis, 's Avonds te 7 uur Lof. Maandavond te 7 uur Lof. Woensdagavond van 79 uur gelegen heid om te biechten. Donderdag, H. Sacramentsdag, de h.h. Missen als op de Zondagen, te half 11 plechtige Hoogmis met predikatie, 's Ar. te 7 uur plechtig Lof. Vrijaagavond te 7 uur Lof. Aartsbroederschap der R. Familie. Zondag, feestdag van de Allerh. Drie eenheid, des namiddags te kalf 5, weke- lijkscl e vergadering. Na de vergadering zal de Psalm „De Profundis" worden gezongen voor de ziel van zaliger Joannes v. Opzeeland, lid der 4e Sectie. Donderdag, feestdag van het Allerh. Sa crament, te verdienen volle aflaat voor alle leden. Te 7 uur h. Mis voor Joannes v. Op- zeeland. Alleen voor de leden der 4e Sectie zijn gereserveerde plaatsen. lederen Zondag van 44i/r> uur bestaat er gelegenheid om opgenomen te worden in de Aartsbroederschap der H. Familie. Mannen en jongelingen hebben altijd vrijen toegang tot de vergaderingen. Zondag, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis, half 3 de Vespers. Woensdag, 9 uur Veni Creator en ge zongen H. Mis. Donderdag, 7 uur Vroegmis, 10 Hoog mis, half 3 Vespers en Rozenhoedje. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacr. met feestpredikatie. Zaterdag, 7 uur Lof ter eere v. d. H. Maagd. In ondertrouw zijn opgenomen. Jacobus Teeling van Uitgeest en Catharina de Roode. Zondag, de h.h. Missen Jen 7 uur, half 9 en ten 10 uur de Hoogmis. Ten 3 uur de Vespers. Woensdag, van 58 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag, de h.h. Missen als op Zondag. Ten 3 u. Vespers. Vrijdagavond, ten 7 uur Lof. Zaterdagavond van 5 uur af gelegenheid om te biechten. Ten 7 uur Lof. Be gebeden worden verzocht voor Joanna van Dril, Anna van Roode de Wed. Rimphorst Joanna Dubbeling en Maria Seijsener, die van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor de Wed. P. Kuhne geb. Smit, en Jacoba Joanna Kroon, die in den Heer zijn overleden. Zondag, 7 uur Joannes Nijs. 10 uur Parochie 3 uur Vespers. Maandag, 8 uur Theodoras Braak en Joannes r. Gallikam, half 9 Januarius Visser. Dinsdag, 8 en half 9 beide voor Mgr. B. Dan keiman en overl. ouders. Woensdag, 8 uur Elisabeth van Sprun- del geb. Pronk, half 9 Adrianna Maria Hack hv. Joannes Bus. Donderdag, 8 uur Nicolaas Dorbeck en Helena van Lingen, half 9 Adriana Hack hv. Joannes Bus. Vrijdag, 8 uur Joamnes en Willem van der Geest, half 9 Michiel Jansen als lid van Piëtas. Zaterdag. 8 uur, Z.Eerw. Heer Joannes Steenvoorden, half 9, Nicolaas Dankel- man en overl. familie. Herhalingsoefeningen. De milicien-sergeanten en milicien korporaals van alle regimenten infan terie zullen van 15 Juni tot 4 Juli voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moeten komen. Bij kon. besluit van 10 dezer is be paald, dat de commissie tot het af nemen van het eindexamen aan de adspirant administrateurs der 1ste af deeling in dit jaar zal zijn samenge steld als volgt lid, tevens voorzitter: de hoofdin specteur van administratie D. G. Krol van der Hoek: leden: de inspecteur van admini stratie N. J. J. van Rijn van Alkemade, en de officieren van administratie lste klasse I Lombaard, G. Flaes en J.F. de Hart; adviseerend lidde officier van ad ministratie lste klasse W. Baerts, ge plaatst bij de opleiding van de ad- spirant administrateurs secretaris, uitsluitend met het se cretariaat belast: de officier van ad ministratie 2de klasse T. Meijer: plaatsvervangend lidde officier der administratie 2de klasse mr. G. J. Jutte. AMSTERDAM. Op Maandag 29 Juni des n. m. halt twee uur (Green- wichtijd) zal in het Centraal Personen station worden aanbesteed volgens bestek No. 1115: Magazijngoederen ten behoeve van de Centrale Werkplaats bij Haarlem en van de Wagenwerkplaats bij Amers foort. Wielrijden. Wereldkampioenschappen 1908. Door het bestuur van den Ned. Wielerbond zijn aangewezen om 26 Juli te Leipzig in de wereldkam pioenschappen te rijden de amateur Jac. Brunt, en voor de professional- kampioenschappen welke 30 Juli en 2 Aug. te Berlijn worden verreden de renners G. Schilling en P. Dickentman. Al deae renners hebben de uitnoodi- gmg aangenomen. Faillissementen. Failliet verklaard: 22 Mei. Joh. Schmitz, koopman in manufacturen, te Utrecht. 5 Juni. A. Roodenburg, te Woubrugge. 9 Juni. N. C. Mussert, vroeger timmer man, thans zonder beroep, te 's-Graven hage. C. J. Reijerse en A. J. Timmerman, handelende voor gemeenschappelijke rekening, beiden te 's-Gravenhage. G. J. ten fije, bakker, te Arnhem. 10 Jun. K. Galenkamp, burgemeester en secretaris der gemeente Holten. A. Arkema, weduwe K. Scholtens, handelende in meubelen enz. onder de firma K. Scholtens, te Sappemeer. R. Slagter, te Amsterdam. C. Golverdingen, arbeider, in dea Banne van Gorinchem. A. van Wijnen, te Gorinchem. A. Arkema, weduwe K. Scholtens, handejemde in meubelen enz, onder de firma K. Scholtens, te Sappemeer. R. Slagter te Amsterdam. C. Golverdingen, arbeider, in den Banne van Gorinchem. A. van Wijnen te Gorinchem. Opgeheven het faillissement van: H. Dubendorffer, blikslager, te 's-Gravenhage, wegens gebrek aan actief. Geëindigd, deor het verbindend wor den der eenige uitdeelingslijst, het fail lissement van P. C. de Graaff, koopman te Vinkeveen. LEIDEN, 12 Juni. Ter markt waren heden aangevoerd: 588 Runderen, 207 Kalveren, 1601 Schapen 5 Paarden f 145 a 195, Veulens f a ,67 Stieren, f 107 a 335, 176 Kalf- en Melkkoeien, f174 a f310. 110 Varekoeien f 125 a f240 235 Vette Ossen en koeien f192 a f354. 64 a 72 cent per K.G. Graskalveren stuks f af Kalveren (vette) 103 stuks f 48 a f 103. 74 a 86 ct per KG. Kalveren (nuchtere) 10 4 stuks f 8.a a. 12 927 vette Schapen, f 21 a 29, 48 a 64 ct per KG. 674 weide Schapen f19 f 22, 5481 Lammeren, f 7 a 14,magere Varkens, f 14 a 32, id. voor Londen 32 a 35 ct. per KG. 295 Biggen f 3.a 9 KAAS. Aangevoerd 158 partijen. Goud- sche f 16 a 24 per 50 KG. Derby f per ,50 KG. Leidsche f 30 a 51 per 150. KG. ALKMAAR, 12 Juni. KAAS. Aange voerd 400 stapels, wegende 240,030 KG. Kleine f 28,50. Commissie f27,Middel bare f 27,Handel goed. ALKMAAR 12 Juni. GRANEN. Aan gevoerd werden 102 HL. Tarwe f 8.50 a rogge fagerst f achev. dito fahaver f 3.80 a 3.86, boonen paarden- fa bruine- f 13.a 14, grauwe erwten f 12 a 16. OHenoteeringen, per 100 KG. Ra&polie. Vliegend Mei Sept. Dec. Lijnolie. Vliegend in de stad Juli Juli/A ug Sept./Dec Jan ./April 12 Juni. 41 403/* 38% „Sffl/j, 25i/4 „*247/4 25 24% „243/4 25 24% „24 24% 241/4 „237/8 233/4 11 Juni „247/824 „243/8 „24 Vrijdag 1 2 Juni (via. 8 u.) Plaatsen. hoogte N.A.P. in 24 uur AMSTBBDA-M hoog. bag. Kanaalwater Lobit 12.04 0.— 0.02 8u 0. 45MAP Nijmegen. 9.56 0.— 0.03 2 0.45 Arnhem 9.57 0 0.03 Stculswater Vreeswijk 2.25 0.— 0.02 8u 0.45 MAP Kampen 0.14 0.— 0.05 25u0,45 Grave 6.21 0.— 0.04 Zuid.zeewatf S.Andr.Maas 2.65 0.— 0.06 8u 0.29 MAP 2 0.20 IJMUIDEN, 12 Juni. Vertrokken, Ni colaas, S. New-castle. Scheldelstroom, S. Bristol. van de Filiaalinrichting te Amsterdam van het Koninkl. Nederl. Meteorologisch Instituut. Vrijdag 12 Juni (8u. vm.) De temp. is nmest verhoogd en heden veelal nabij de normale gelegen. De bar. bij ons is dalende. Verw.: Meest bew. of betrokken wedeh Wellicht onweerverschijnselen. Verw. WindZ. tot Z.West. KWARTJES-ADVERTENTIES

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 6