,c Uit den Omtrek. Stadsnieuws. van het college vat curatoren der Rijksuniversiteit te Utrecht, tot officier der orde van Oranje-Nassauvoor het tijdvak ran 1 September 1908 tot en met 31 A ugustus 1909, tot leeraar aaa de Rijks-hoogere burgenchool te Gou da, dr, J. C. Schoute, te Groningen. Het Sehaepman-Jtonument. De onthulling van het Schaepman- monument voor bet Groot-Seminarie Rijsenburg aal in de eerste helit van Juli plaats hebben. Een dat*m is echter nog niet be paald. (C.) 4e Bredasche Katholiekendag. Op uitnoodiging van het uitvoerend comité hebben zich bereid verklaard als inleiders op te treden: in de le afdeeling: Katholieke So ciale Actie, de heer Charles Stulemeyer te Breda; in de 2e afdeeÜDg: Pers en lectmur, de heer W. H. Bogaardt te Breda: in de 3eafdeeling: Drankbestrijding, de weleerw. heer A. .J. A. M. van Loon te Aardenburg; in de 4e afdeeling: Belangen der Landbouwers, de heer G. J. de Gier te Boschkapelle in de 5e afdeeling: Patronaten, de zeereerw. heer P. J. Plasschaert te Zuiddorpe en in de 6e afdeelingSpaarzaamheid, de heer J. Mol te Kruisland. De toelating van dr. J. A. H. v. d. Brink. De St.Ct. no. 139 bevat het Kon. Besluit van 29 Mei tot toelating van dr. Van den Brink als lid van den Gemeenteraad van Breda. Van het goede te veel of een nieuwe socialistische partij. In „De Klok", socialistisch week blad voor de kiesdistricten Schoterland en WeststelliDgswerf, onder redactie van de heeren G. v. d. Zwaag en W. Havers, leest men het volgende: „Van verschillende kanten vroeg men onze inlichtingen over het even- tueele stichten van een nieuwe socia listische partij, waarover wij met een enkel woord bij een vroegere gele genheid spraken. Wij wenschen voor het oogenblik slechts te melden, dat binnen niet te lang tijdsverloop een beroep zal worden gericht aan allen, die reeds van hunne instemming blijk gaven en thans aan ieder, die bereid is op nader aan te geven grondslagen aan de stichting eener nieuwe socia listische organisatie mede te werken. Gemengde Berichten. Inbrekers gevat. In een perceel aan den Stationsweg in den Haag. waarin het magazijn en het kantoor van een bloemist gevestigd zijn, was den laatsten tijd herhaal delijk ingebroken, zonder dat het gelukt was den dader of de daders te bestraffen. lie politie meende in de afgeloo- pen week reden te hebben, om te vermoeden, dat het ongewenschte be zoek zich in een der volgende nach ten herhalen zou en had dan ook haar voorzorgen 'gènomen, waardoor het gelukt is, Zaterdagavond de hand op den vermoedelijken dader dezer inbraken te leggen. Nadat het magazijn dien avond omstreeks 10 uur was gesloten, ble ven er de rechercheurs Konigkra- mer en Kuilenburg, achter, die, na ruim een uur wachten, leven hoor den en een man zagen binnenkomen die zich toegang had verschaft, zoo als hij later verklaarde, door in een poort, die langs de achterzijde van de huizen aan den Stationsweg loopt, over een muur te klimmen en ver volgens door een gebroken ruit van de keukendeur naar binnen te krui pen. Toen hij zich voelde aangegre pen, zakte de inbreker verlamd van schrik ineen. Hij gaf aan de rechercheurs op, dat hij zich in het magazijn wilde te slapen leggen, daar hij er als vroegere bediende van den bloemist, goed den weg wist. De aangehoudene, zekere Duram, is ter beschikking van de justitie gesteld en naai- het huis van bewa ring overgebracht. Rumboontjes. Door de In ternationale „Orde van Goede Tem pelieren", is de volgende waarschu wing verspreid Een naderend gevaar is de toene mende verkoop van zoogenaamde rumboontjes en likeurbonbons. De ze, in vorm gelijkende op chocola depralines, worden gevuld met rum, arac, cognac of ander alcoholhou dend vocht. Van den grootsten banketbakkers winkel af tot in den snoepwinkel, worden die boontjes of bonbons tot in zeer klleine hoeveelheden ver kocht. Het gevaar bestaat voornamelijk hierin, dat de verkooper noch de koo- per beseffen aan welke verleiding ons jonge geslacht langzamerhand wordt blootgesteld, door het gebruik van bedwelmende stoffen en dran ken, wat tot treurige gevolgen moet leiden. Geen enkele kindervriend zal het in zijn gedachte krijgen om een kind op eenmaal liter bier te doen drinken. En toch bevat één ons rum- boontjes of likeurbonbons een gelij ke hoeveelheid alcohol als twee glaasjes jenever of 2V2 liter bier. De wet op vergunning of levens middelen kan helaas den verkoop niet tegengaan, zoodat de plicht daartoe rust op ouders, opvoeders, onderwijzers, ja op ons geheele Ne- derlandsche volk. Als dit ontkie mend gevaar thans met kracht wordt bestreden doen wij ons en on- kinderen een grooten dienst. In Arac, Rum, Cognac bevindt zich van ft°t 65 pet. alcohol. In bier van licht tot zwaai' 314 pet. Gearresteerd. Zaterdag nacht. bemerkten de politie-agenten (Josterbaan on Duyker op den Utrechtschenweg te Hilversum twee verdacht doende mannen, die bij de nadering der agenten de vlucht na men. Achterhaald, had een worste ling plaats, waarbij een der mannen ontsnapte. De ander werd echter overmeesterd en naar het politie bureau overgebracht, waar de ont snapte zich eenige oogenblikken la ter ook aanmeldde. Het bleken te zijn twee broeders uit Amsterdam, een deserteur van de vesting-artil lerie te N aarden en een timmerman. Na verhoor hekenden zij, zich aan de in de vorige week te Hilversum gepleegde inbraken te hebben schul dig' gemaakt, waarbij o. a. twee fiet sen gestolen waren, en ook fiets diefstallen gepleegd te hebben in Zeist en Utrecht. De gestolen fiet sen waren ie Amsterdam door hen beleend. Zij gaven voor op weg naar Duitschland te zijn en voornemens te zijn onderweg te zullen stelen wat er te stelen viel. De inbraak te Twello. Omtrent de inbraak te Twello, waar van de .daders Zaterdagmorgen te Apeldoorn werden gearresteerd, kan nog het volgende worden vermeld De dienstbode van mevr. Huis man. op den Huize Flierkamp, te Twello, werd wakker door c^pig ge- druisch; zij stond op en riep den tuinman, die op zolder sliep. De ze ging direct op onderzoek uit en ontdekte, dat werkelijk inbrekers aan 't werk waren geweesthet buf fet en de kasten in de huiskamer waren onderstboven gehaald. Direct waarschuwde hij de poli tie, die dadelijk de politie en maré chaussee te Deventer en Apeldoorn met het gebeurde in kennis stelde. De rijksveldwachter Ouwen ging o.a. naar Apeldoorn, waar hij van een conducteur der H. IJ. S. M. ver nam, 'dat twee verdachte personen helm op 't stationsplein aldaar had den gevraagd, hoe laat de eerstel trein naar Amsterdam vertrok. Dit wekte argwaan en bij onderzoek bleek, dat de bewuste personen zich in de wachtkamer 3e kl. bevonden, wachtende op den trein. Bijgestaan door een agent van po litie, arresteerde de rijksveldwachter de beide mannen en bij fouilleering werden zij in 't bezit gevonden van ©enig tafelzilver, afkomstig uit de villa van genoemde mevrouw H., zoodat aan ontkennen niet viel te denken, en de heeren dan ook direct bakenden. De aangehoudenen zijn de gebroe ders L., oud 32 en 24 jaar, en ge boren te Deventer, dus in Twello niet onbekend. Zij zijn sedert ge- ruimen tijd woonachtig te Amster dam. Zij bekenden door het keuken raam paar binnen te zijn geklom men. Het tweetal werd geboeid naar Twello gebracht en vervolgens ter beschikking gesteld yan de justitie te Zutphen. Do 'brand in *t hospitaal te Milligen. Zooals wij gis- teren reeds meldden, brak in 't Hos pitaal te Milligen in den nacht van Zaterdag op Zondag brand uit. Deze nam zoo hand over hand toe, dat, nadat allen gewekt waren, ter nauwernood de manschappen hunne kleederen konden redden. Gelukkig zijn er geen menschenlevens te be treuren en is er zelfs niemand ge wond, hoewel er bij zijn, die alleen hun corveebroek en mantille kon den redden om zich te kleeden. De directeur van het Remonte- Depot, kolonel I. H. Knel, die we gens zijn aanstaande verhuizing ook in 't gebouw sliep, werd door den dienstdoenden officier uit zijn bed naar buiten gedragen. De paarden arts was toevallig afwezig, doch zijn bezittingen gingen door den brand te loor. De reconvalescenten zijn gisteren morgen te Apeldoorn per rijtuig van Milligen overgekomen en naar hun respectieve garnizoenen terugge bracht. Hun onvoldoende kleeding trok, zooals begrijpelijk is, aan het station nogal de aandacht. Hoewel er nog een paar brandspui ten in 't gehucht zijp „en ook op het terrein, waar de ramp plaats had, waren aangekomen, hebben zij zelfs niet beproefd den reusachti- gen brand te blusschen. Het gebouw bevatte circa 70 ver trekken en is totaal uitgebrandal leen de muren staan nog, hoewel men vreest dat deze zullen instorten. De oorzaak van den brand is onbe kend. Men vermoedt dat hij in een der bedden is aangekomen. Iemand, die er was inge burgerd! Te Baarn kwam een ruim 75-jarige zwerver zich bij de politie aanmelden, met verzoek om te worden opgezonden naar Veen- huizen, alwaar hij reeds 27 jaren in de rijkswerkinrichting had door gebracht. Toen hij vernam, dat aan zijn verzoek niet kon worden vol daan, ging de man onder de oogen der politie bedelen. Dit gaf aan leiding tot zijne aanhouding, terwijl nu tevens gezorgd zal worden, dat aan zijn yerlangen wordt voldaan. Provinciaal Reglement op de wogen in Noordholland. Gedeputeerde Staten der provincie Noordholland doen te weten, dat de door den raad der gemeente Haar- lemmerliede en Spaarnwoude voor- loopig vastgestelde aanvulling van den ligger der wegen binnen die gemeente, van 24 Juni 1908 tot en met 7 Juli d. a. v. ter provinciale griffie voor ieder ter iDzage zal nederliggen en dat ieder die tegen die aanvulling van den ligger bezwaren mocht hebben, deze tot en met 14 Juli 1908 schriftelijk te hunner kennis kan brengen, met duidelijke opgaaf van naam en woon plaats. Haarlem, 10 Juni 1908. Gedeputeerde Staten voornoemd, yam Tibmhovmm, Voorzitter. A. A Lahd, Griffier. SP1ABNWOUDB. Nog behoudeD. Maandagnamid dag geraakte bet 2 jarig kind van den veehouder P. V. al spelende te water. Toen de echtgenoote van den con ducteur der artillerie J. zulks even later bemerkte en het knaapje op den wal bracht was het reeds bewusteloos. Haar echtgenoot paste evenwel onmid dellijk de regelen tot opwekking van drenkelingen toe en mocht het genoe gen smaken bet kind tot bewustzijn te brengen. Dr. Nije, inmiddels ont boden, constateerde dat het kind be houden was. ILOEK1ND AAL. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal, op Woensdag den 17den Juni 1908, des namiddags te twee uur. Punten van behandeling: 1. Installatie van het nieuw geko; zen raadslid. 2. Ingekomen stukken. 3. Af- en overschrijving op de be grooting voor den dienst van 1907. 4. 3de suppletoire begrooting voor den dient van 1908. 5. Rioleering Bloemendaalscheweg te O verveen, tegenover het postkan toor. Schieten. Bloemendaal-Com- mando behaalde in den schietwed strijd te Rotterdam (afd. geweer), den 13den prijs met 161 punten. De beer P. Hekker te Overveen won in den personeelen wedstrijd (ge weer) den 4den prijs met 43 punten en de heer L. H. Koolhoven op de vrije baan (geweer) den lOden prijs met 28 punten. SANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen. N. G Cnoop Koop wans, Haarlem, Pen sion Vallo 2 p. W. Döhle, Eschwege, Pen- Vallo 1 r>. Dresselhuys Tiel, Hotel d'Ocean 7 p. F, Gauke, Eitorf, Graad Hotel 4 p. Baron G. van Wijnbergen, Nijmegen, Grand Hotel 2 p. Baron E. M. A. J. van Wijnbergen, Grand Hotel 5 p. Mevr. wed. de Groot, Amsterdam, Pension Vechens 2 p. Mej. de Vries, den Haag, Peneion Vecbens, 1 p. Mej. Slachelhan- sen, Amsterdam, Pension Vechens 1 p. Jonkvr. Baronnesse van der Feltz, Velp, Villa Johanna Christina 3 p. H. L. de Boer, Winschoten, Swaluestr. no. lip. C. Dreckruan, Keulen, Swaluestr. no. 1 1 p Earn. Groon, Amsterdam, Zeestraat no. 60 6 p. E. Fasdias, Antwerpen, Hal testraat 1 p. S. Tjaden Busmann, Hil versum, Hoogeweg S0 3 p. Mevr. Detmers Luiker, Amsterdam, Vila Nova 2 p. W Quanjer, New York, Huize Adriaan 3 p, L. M, Baale, Amsterdam, Kerkawarsstr. no. 9 3 p. G. Heck, Sloterdijk, Hotel Kurhaus 5 p. Mevr Scbombart, Duisburg, Hotel Kurhftus 2 p, Br. ti. voa Meester, Zandbergen, Grand Hotel 8 p. Br. W. Hofmann, Gueskeim, Grand Hotel 6 p. E. Sülzbach. Frankfort, Grand Hotel lp. 0. F. H. Christin aan, Amsterdam, Grand Hotel 1 p. M. Zimmt, Amsterdam, Grand Hotel 2 p. Jonkh. I. van Berkhout, Haar lem, Groot Badhuis 1 p. Koos J., Am sterdam, Groot Badhuis 1 p. P. Ebbinge, Enschede, Groot, Badhuis 4 p. A. An- driesee, Amsterdam, Groot Badhuis 2 p. IJMUIDJBN. De Hoop. Zaterdag kwam hier van Amsterdam aan het hospitaalkerk- schip „De Hoop," gesleept door de „Rijkswaterstaat," waarop zich de besturen bevonden van de Veraeni- ging, die dezen kotter uitzendt. Nu uit alle belangrijke visschers- plaatsen, Vlaardingen, Maassluis, Sche- veningen, IJmuiden enz. de haring vloot is vertrokken, netjes opgetuigd met vlaggen en wimpels, opgeschil derd in het groene, roode en witte kleureu, bevinden zich eenige dui zenden visscherlui op zee, wier bedrijf het niet toelaat, dat bij engeyal dade lijk retour gemaakt wordt. Eu daar te midden van deze dui zenden visschers zeilt het hospitaal kerkschip rond, redding brengende, waar noodig is. Deze tiend# reis zal 5 5, 6 maanden duren. Het vaartuig werd uitgesleept door de bekende „Hercules" van de firma Zürmuhlen, aan boord waarvan zich bovengenoemd gezelschap had bege ven om „De Hoop" buitengaats te vergezellen en uitgeleide te doen .op haar zoo nuttige reis. SASSEN HEIM. Vergadering „St. Barbara." De voorzitter, de heer Th. M#ns, opent de vergadering, waarna door den pen ningmeester verslag wordt uitgebracht over den toestand der kas, gedurende het laatste t/2 jaar; hieruit blijkt, dat er ingekomen is f113 en geene uit gaven zgn geweest. Het voorstel, reeds vroeger behan deld, om van de leden weer contributie te heifen, werd nu verworpen. Hierna werd bij acclamatie aange nomen het voorstel van het bestuur om aan de leden die eene begrafenis moeten bijwonen en van hunne pa- trooas den tijd van verzuim niet uit betaald krijgen, hiervoor een bedrag van f0,60 uit te keeren. Nog werd aangenomen een voorstel van een der leden om aan deleden- dragers bij begrafenissen, mutsjes te verstrekken. Niemand meer het woord verlan gende wordt de vergadering gesloten, Het lidmaatschap der Eerste Kamer. (Vervolg.) ZUID-HOLLAND. Jaar 1908. De bevolking der pro vincie bedraag 1.144.401. Het aan tal hoogstaangeslagenen bedraagt 762. Wij noemen daarvan Heemstra, Schelto baron v., te Sas- senheim, geb. te Irnsum 30 Sept. 1842: Krantz, C. H., te Warmond, geb. te Leiden 20 Dec. 1853; Lijn den, J. M- D. graaf van, te Lisse, geb. te 's-Gravenhag© 30 Januari 1864jWavereim, H. H. v., te Hille- gom, geb. te Hillegom 22 Mei 1837. Het laagste gezamenlijke bedrag van aanslagen dat tot de plaatsing op de lijst heeft geleid, is 1096.20. Wij moeten helaas precisee- xen. Zaterdag hebben we de bevoegde autoriteit opmerkzaam gemaakt op een soort maxkt-vuil, dat geweerd dient te worden. Gisteren Maandag bleek ons, dat do yerkoop van die vuiligheid onbeschaamd nog voortgaat. Dat moet uit zijn. Ziehier: ylak bij de Groote Hout straat, op 't Verwulft, staat een' koopman, die op de vuilste en onbe- schaamdst© wijze ©en partij boekjes, van het gemeenst© soort, 'Holland- sche taal, te koop .aanbiedt, 4 a 10 cents. Jong en oud, vooral jong natuur lijk, loopt er in, en koopt er van. W zagen zelfs vrouwen uit het volk, op hun boodschapmand je, 'n exem plaartje meenemen. In Rotterdam heeft de po litie dezen yuilhandelaar1 van de markt verwijderd verleden week. Moet dat hier nu zoo blijven Wij wijzen nogmaals de bevoegde autoriteit op dit schandaal, en lich ten tevens èn publiek èu propagan disten hierover in. De bewijzen van een en ander zijn in ons bezit. Personalia. •J. C. Dijkland, steendrukker bij de firma Emrik Binger alhier, herdacht gisteren den dag waarop hij vóór 40 jaar bij genoemde firma in dienst kwam. De dag is voor Dijkland niet onop gemerkt voorbij gegaan. Daar hebben de firmanten en zijn kameraden wel voor gezorgd. Onze stadgenoot de heer H. J. Orer- beek, rustend hoofd, bedankte 'als lid in het «ömité Noord-Holland van het Ondersteuningsfonds van het Neder- landsch Onderwijzers Genootschap. Hij heeft daarin jaren lang zitting gehad. Voor de pop. examens Iug. werkt, is geslaagd de heer C. F. Berg van bier, Subsidie aan de toekenschool van den Ned. Volksbond. De teekenschool van de afd. Haar lem van den Ned. R. K. Volkshond alhier heeft gedurende 1905'7 een subsidie per jaar van f150 genoten van de Prov. Noord-Hol land. Zooals wij indertijd berichtten, heeft het Bestuur voor 1908 een hooger subsidie aangevraagd, en wel f250. Gedeputeerde Staten echter advi- seerea nu, niet zoover te gaan. Ze willen „looden pijpen samen deelen" zooals de volksuitdrukking luidt: niet f 150, niet f250, maar f200. Hoewel B. en W. van Haarlem gupstig op het verzoekschrift hebben geadviseerd, mededeelend dat zij over wegen van gemeentewege en verhoogd subsidie van f300 voor te zullen stel len en zeggend dat bet leerlingenaantal steeds grooter wordt, zijn Gedepu teerde Staten niet erg scheutig. Tegenover die laatste' mededeeling over 't leerlingenaantal plaatsen ze zelfs heel koeltjes de nuchtere opmer- mërking „dat de opbrengst der school gelden reeds verscheidene jaren op een standvastig aantal van 80 leerlingen wijst." Nu is dat juist. Naar ons uit, be trouwbare inlichtingen wordt medege deeld, is het leerlingen-aantal liet laatste jaar niet grooter dan vroeger. Evenwel en dit dient in acht ge nomen! is dat een gevolg van hoogere exameneischen, voor de toe lating gesteld. Daaruit blijkt dat de opleiding nu strenger is, op hooger peil staat, en dus ook kostbaarder is ge worden, wat dus een hoogere sub sidie rechtvaardigen zou. Intusschen, uit de toegestane ver hooging, zij die dan ook niet zoo hoog als gevraagd is, blijkt toch de goede gezindheid van ons provinciaal bestuur ten opzichte van de Bonds- teekenschool. En.. die goede gezindheid is even verdiend als gemotiveerd I Een tweede de Regt in 't Schoterkwartier? Ten tweeden male is bij den winkelier V. in de Gen. de la Reijstraat valseh geld in betaling gegeven en nu een dubbeltje precies van dezefde kleur als verleden week het kwartje. Het is wel een waarschuwing voor neringdoenden om goed uit te kijken vooral bij avond. 121/2 Jarig bestaan. De ver. van Handels en Kantoorbedienden heeft Zaterdag op feestelijke wijze haar 12i/2 jarig bestaan herdacht. De Kermk. Gisteren zijn de overgebleven standplaatsen voor de Kermis ten Stadhuize verpacht. Voor de grootere inrichtingen heeft de verpachting vroeger reeds plaats gehad. De thans ingeschreven bedra gen waren van geen belang om afzon derlijk te worden vermeld. Boei- en zeilvereeniging „Het Spaarne". (Wegens plaatsgebrek gisteren niet ge plaatst.) Gisteren hield d# roei- en zeilver eeniging „Het Spaarne" een onder- lingen wedstrijd, welke tot ruim half zes duurde. Doordat eenige roeiriemen gebroken zijn is het einde van den wedstrijd later g#worden dan m#n oorspronkelijk ge dacht had. Onder fie jongelui heeracht# een aangename «temming. Ongeveer 12 uur sloeg een zeilboot om van Th. Peltenburg op de hoogte van het Kommetje, de inzittenden echter konden zich zwemmende red den; ook «loeg later voor het schuiten hui* nog een wherrie om, waarvan de twee inzittenden echter ook goede zwemmers waren. In den middag was het Spaarne geheel bezet met motorbooten, zeil en roeivaartuigen, h«tgeen een aardig gezicht opleverde. Vaadaar dat de Spaarneoever van de brug kt het kommetje geheel bezet was met kijker*. Op een terrein van den beer Jacobs (werf Hubertina) werd onder de hoo rnen geluncht waarbij de muziekkapel van het 10e onder leiding van den heer Rap, zi«h lustig deed hooren. De havenmeester, de heer Kriens, was den geheelen dag in zijn motor bootje op het Spaarne aanwezig. Ondanks de groote drukte die op het water heersehte heeft de heer Kriens er de orde weten te behouden, daar voor en voor de bereidwilligheid waar mede bij de jongelui meermalen hielp komt hem zeker wel een woord van lof toe. De uitslag was als volgt: Wherries, gestuurd door dames. Baanlengte 600 M. leboot „Bébé", stuurvrouw mij. W. Kreunen; slag: J. H. la Bastide; boeg; jhr. L. H. van Lennep. 2e: boot „De Ruyter", stuurvrouw mej. M. Kroeff; slag: jhr. M. C. T. van Lennep; boeg: H. E. Schippers. In rigged tweeën. Baanlengte 800 M. le boot „Damiaatje", etuurman W. de ConinghlagJ. C. van Dijkboeg R. W. P. Peereboom. 2aboot „Haai", stuurman jhr. M. G. T. van Lennep; slag: H. H. A. OosterhofF; boeg: P van Sonsbeek. De eindstrijd tusschen de„Damiaatjes" en de „Haai" was het interessantste num mer van den wedstrijd. De booten roeiden prachtig gelijk op. Twee honderd meter van den spurt was de „Haai" een weinig voor, maardeuit*lagwasdatde„Damiaatjes" met een klem verschil won. Vieren. Prijswinstar boot „Spaarn- dam", stuurman H. Schippers; slag: Ludwig Weglau2e slag: jhr. L. H. van Lennep2e boegJ. de Breuk Lzn.: boeg: jhr. M. C. T. van Lennep. 'n Tragi-ccmedie. 'n Heel relletje gisteravond op het begin van den Kleverparkweg, bij de Oskdestraat Je zag er den bakker, en den slager, en den kruidenier, en den bierman, en wien al niet, voor een der wonin gen druk-gesticuleerend en ia eenigs- zins begrijpelijke opwinding parle- menteeren met een paar agenten, die het volk van' de deur hielden. 't Waren de leveranciers van een familie, die men blijkbaar verdacht, met de Noorderzon te willen vertrek ken, wat wellicht niet al te gewaagd in verband mocht gebracht worden met een sleeperswagen die voor de deur stond, om den boel op te laden. Hoe het afgeloopen is, durven wc niet te zeggen. En dat hoeft ook niet in de krant, dat is een zaakje „tusschen debiteur en crediteuren," naar de handelsterm luidt. Maar dat deze Tragi-comedie, tot vrij laat in den avond, een pretje was voor de jeugd van het Klever park-kwartier, en een punt van drukke conversatie voor menig vrouwelijk individu uit dit Stadsdeel, we'es daar zeker van! „O. L. V. van het H. Sacra ment". jWjj verwijzen gaarne naar de advertentie van den heer G. Voor- ham, Anthoniestraat hoek Burgwal, opgenomen in dit blad, waarbij wordt medegedeeld dat aan de clien tèle gratis het nieuwe gebed tot „O. L. Vr. van het H. Sacrament", door Z. H. Paus Pius zoo hij zonder aanbevolen, wordt uitgereikt. Sempre Crescendo. Deze zang- vereeniging, directeur de heer Kwan- tes, zal inschrij ven voor het concours der liedertafel „Haarlemsch Zangge- not." Het S poorwegongel uk.„Verax" schrijft in de Telegr.: en „toen ik het ongeluk te Haar lem las, kwam dadelijk de gedachte bij mij op": Hoe is 't in godsnaam mogelij k, dat kleingeestige, zelfzuchtige zelfgenoegzaamheid nog maar altijd het systeem-Portman, dat al zulke botsingen kortaf onmogelijk maakt, kan blijven doodzwijgen?! De 'Middenstandsvereeni- gingen. Morgenavond zullen de bestuurderen der middenstandsver- eenigingen uit onze stad wederom een gecombineerde vergadering houden ter verdere bespreking van het krediet wezen. Een onwelkome gastinhet Schoterkwarti er. Gisteren heeft de bekende J. v. d. Kommer thans verblijf houdende te Spaarndam, die gedurende de Pinksterdagen nog al eens in aanraking is geweest met de politie in 't Schoterkwartier weer eenige Caféhouders in dat kwartier bezocht en bij een daarvan, heeft hij weer eenig cafeinventaris vernield, zoodat hij van plan is geweest om de kennismaking met de politie voort te zetten. Landweer officier. De re serve kapitein J. A. G. van der Steur der landweei infanterie van dit district is voor de tijd van drie weken voor verplichte oefeningën in werkelijken dienst gesteld bij het regiment Grena diers en Jagers. Het Brongebouw. Het z»° rustig gelegen Brongebouw is thans, nu de natuur zich tooit in haar pracht gewaad een bezoek overwaard. Wie eens eenige rustige oogenblik ken wil gaan genieten, hij bezoeke 't Brongebouw. Maar daar moet men toch lid van zijn om er toegang te hebben hooren wij al vragen. Volstrekt niet. Iedereen heeft, zonder lid te zijn, vrijen toegang in 't Brongebouw en wij verwonderen er ois over, dat er niet meer gebruik van gemaakt wordt. Nu 't zomerseizoen aanbreekt en zoove e uitstapjes naar hier worden ondernomen, vooral ook door vele kerk- en armbesturen, heeft 't Bron gebouw een fraaie circulaire gezonden aan alle kerk- en armbesturen van ons land. Moge zij veel succes hebben. De eerste kruisbessen. He den zijn hier door de heeren Gebr. Witkamp, commissionairs in fijne groenten, de eerste kruisbessen aan de groentenmarkt gebracht. Ze zijn opgekocht door Dalman, ZandvoorL en Gebr. Nijssen, Wijde Geldeloozepad alhier. Dit is 5 dagen vroeger dan het vorige jaar. De Ned. Brood-, koek- en Banketbakbersbond. De 26ealg- vergadering van bo vengenoemden Bond zal Woensdag 12 Augustus alhier worden gehouden des v. m. te 11 u- in 't Brongebouw, zooals wij reed» meedeelden. De punten van behandeling zijn: 1. Opening. 2. Vaststelling var. de statuten. 3. Ingekomen stukken. 4. Aan- of opmerkingen op de jaar verslagen van secretaris en penning meester, die in de Bakkersbonds courant zijn opgenomen. 5. Rapport van de commissie tot nazien van de rekening en verant woording van den penningmeester van den Bond en van de Bakkersbonds courant. 6. Benoeming van een lid, dat ais zoodanig zal toetreden tot de Ver- eeniging van Werkgevers. 7. Vaststelling der jaarlij ksche con tributie volgens artikel 16 algemeen reglement. 8. Verkiezing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding der heeren G. Slagt en J. E. v. d. Graaf, die beiden herkiesbaar zijn. 9. Plaatsaanwijziging van de vol gende jaarvergadering. 10. Benoeming van een lid tot nazien der rekening en verantwoording wetrenS1 het aftreden van den beer J, Smit Czn-r- die Diet herkiesbaar is," Deserteurs uit Veenhuizea- Hedenmorgen werden voor den Offi cier van Justitie geleid een paar de serteurs van de rijkswerkinrichting t# Veeiihuizen. Zij waren aan het rond dwalen onder Bennebroek in hunne» onsmakelijke boevenpakjes, toen ze- bij den veldwachter in de gaten liepen- Want de heeren stonden gesignaleerd in 't „Aig. Politieblad. Geboeid zijn ze naar hier over ge bracht. Deze week werden ze weer naa1' Veen huizen getransporteerd. De inktwerper. De inktwerper is heden naar hier overgebracht on» voor den krijgsraad terecht te staan. De Luchtgids. Deze vereeniging van Postduiveniief'hebbers, hield, ver leden Zondag haar 2e kascon«outg van uit Tonrs afstand 560 K.M. Da duiven werden met donker weer en tegen wind des smorgens om 6.20 in vrijheid gesteld en bereikten hunn8 hokken als volgt lste dag1ste prijsPi Kruijer t8 6 u. 55 m. 41 sec.; 2e prijs W. Trak" sel 6—56423e prijsTh. N. v. Heide, 70045, 4e prijs W. Traksel 7—01—27, 5e prijsH. J. LeenaartS 718—7; 6e prijs Jac. Krooa, 7-22-54- 2de Dag: 7e prijs: W. F. v. DeeleDr 52042 voorin., 8e prijsS. P. va» Boekhoven 7—5725 9e prijs Ja8- Kroon 8—2725; 10e prijs; idcöb 12—19—36; 11e prijs: H. J.Leenaart» 12—20—4. De zuivere snelheid van de eerst# duif bedroeg 718 M. per minuut. Ned. Onderw. Genootschap- Het hoofdbestuur met het afdeeling9* bestuur van het Onderwijzers-Genoot schap zal ten Stadhuize officieel worde» ontvangen ter gelegenheid der alg8" meene vergadering op 30 en 31 J»h en 1 Augustus a.s. Willen is Kunnen. Het fanfare korps „Willen is Kunnen", directeur de heer H. W. Hofmeester, personeel van de werf Conrad, behaalde Zond»^ op het te Hoorn gehouden provincia»' bondeconcours in de tweede afdeeli»ë den eersten prijs B., benevens ee» bijzonderen lof voor de uitsteken»8' stemming. Programma's. Muziek op de Groote Markt. Sow rée van het Haarlemsch Muziekkorps °K de Groote Markt op Vrijdag 19 Juni, uur. Programma: 1. Die Glocken vo Chicago, Marsch, Sousa. 2. Ouverti» Indra, Flötow. 3. Fest Polonaise, Ku»" ■er. 4. l'Ile d'Amour, Valse, Godfrey- Hit au Mis, Quadrille, Hervé, 6. Fantai®1 de l'opérette Madame Angot, Lecocq- Ouverture Venus auf Erde, Lincke. A. Toi, Valse, Waldteufel. 9. Glühwür»1* chen Idyll, Lincke. 10. Potpourri aus Oberateiger, Zeiler. 11. Mit Schwert »D Lance, Marach, Starke. Brongebioiw n.m. 8 u. C»° eert te geven door het Haarlemsch ziekkorps, (Directeur: de lieer C. P- Kriens.) Programma: 1. Triuinpff-Marsch het 5e Piano-concert van Beetlmve Wieprecht. 2. Ouverture „Ruy B1»* Mendelssohn. 3. Ballet Egvptien, Lu'g a. A'legio, b Allegretto, c Andante. Finale. 4. Grande fantaisie de 1 op Markt-VBil

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 2