v Beverwijk. Staten-Generaal. Sociale Berichten. Uit den Omtrek, Stadsnieuws. te melden, is zeker geen gering succes voor den marechaussee-kapitein Schee pens. Moge het dezen nu ook gelukken om na den zoon, ook papa Ben te noodzaken het hoofd in den schoot te leggen. West-Sumatra. Dezelfde correspondent te Batavia seinde d.d. gisteren verder nog: „In West-Sumatra was het gisteren uiterlijk rustig. De meeste kampongs langs de spoorlijn van Loeboek-aloeng tot Kajoe Tanam zijn evenwel nog verlaten. De bevolking van Fort van der Ca- pellen betaalde ruim twintig duizend gulden aan belasting, zijnde ruim de helft van den aanslag". Het Handelsblad schrijft: Met het oog op dit bericht meenen we te mogen aannemen, dat de ver melding van het afloopen van Kajoe Tanam op een seinfout berustte, daar anders omtrent zulk feit wel nadere bijzonderheden zouden zijn medege deeld. De laatste alinea van ons telegram stemt tot geruststelling in dezen voor West-Sumatra ernstigen tijd. Het was te Fort van der Capellen, dat aan de bevolking een gevoelige les moest wor den toegediend, die blijkbaar niet na gelaten heeft blijvenden indruk te maken. Nog een telegram uit Batavia: „De gouverneur Heckler gelastte streng toezicht te oefenen op de wa penssmederijen in het gewest. De bevolking van Oud-Agam begint weder met den padi-snit. In Priaman, Kamang, Batipoeh en Kota bevinden zich vele aanhan- s der Satrya-xete, die overal tot verzet aansporen. In de Ommelanden van Padang valt een begin van onrust waar te nemen." Gemengde Berichten. Brandstichting? Maandagna middag is te Rotterdam door den subs.-officier van justitie, H. M. Co- hen Tervaert, den rechter-commissaris, mr. L. E. Visser, en den commissaris van politie, den heer L. J. C. Vuijk, een onderzoek ingesteld in den kap perswinkel van J. H. v. H., aan den Goudschenrijweg No. 141, welke win kel Zondagnacht totaal uitbrandde. Uit dit onderzoek is vrij duidelijk gebleken, dat de brand op twee plaat sen tegelijk is ontstaan en er gebaar voor menschenlevens bestaan heeft. De resultaten van het onderzoek heb ben tot de in voorloopige bewaringstel- ling op het politiebureau in de Meer mansstraat van den kapper J. H. v. H., geleid. Omtrent de vermoedelijke brand stichting te Rotterdam meldt men nog: Toen de brand, ontdekt werd door voorbijgangers, die achter in den winkel licht zagen, ging men de bar bier waarschuwen aan zijn woning in de Van Galenstraat, waarbij bleek dat hij juist was thuis gekomen. Met een politieagent ter plaatse van den brand komende, zag men eeDige afzonderlijke vlammen, welke denke lijk van vluchtige oliën of alcohol houdende stoffen afkomstig waren en met den voet konden worden gedoofd. Bij onderzoek bleek voorts, dat de brand eigenlijk in het sousterrein woedde, waar zich een dameskapsalon bevindt. De pogingen, het vuur met emmers water te blusscüen, faalden, daar dikke rook een lang verblijf in huis onmo gelijk maakten. Het trekt de aandacht dat de bar bier, die vroeger voor een som van f1000 was verzekerd, de aussurantie onlangs tot f5000 heeft verhoogd. Een en ander gaf aanleiding dat men het noodig oordeelde den barbier in verzekerde bewaring te stellen. Hij blijft echter ontkennen iets omtrent het onstaan van den brand te weten. Verdronken. Gistermorgen is op de Zuiderzee nabij Marken de 47-jarige schipper G. de Bruin, beurtschipper van Ameland op Amsterdam, op de reis naar Amsterdam overboord ge vallen en verdronken. De knecht door het klapperen der zeilen ontwakend, zag aan dek gekomen den schipper te water liggen en wendde direct het vaartuig, doch de pogingen hem te redden waren vruchteloos. De Bruin is wonende te Holm op Ameland en laat een weduwe met 10 kinderen achter van wie de 13-jarige zoon zich tijdens het ongeval aan boord bevond. Van de trap en doodgeval len. Te Maastricht is gisteren nacht P. in zij,n woning van de trap gevallen en doodgebleven. Zoo'n gauwdief! Herhaal delijk verdween te Apeldoorn aan het station van de Holl. Spoor geld uit pakjes; zelfs verdwenen pak jes. Maandag werd weder een pakje yermist- De vermoedelijke dader, een stationskruier, is tijdens het on derzoek der politie gevlucht. Een kind in een pot soep. Te Didam is Zondagmiddag het vijfjarig kind van B. Vierwindt in een pot met soep gevallen en den vol genden dag aan de bekomen wonden overleden. In een waschketel en ge stikt. Te Renkum is Maandag avond een 2V2-jarig knaapje van de wed. J„ in een onbewaakt oogen- .blik. in een waschketel met water gevallen en daarin gestikt. De hedendaagsche kermis in woord en beeld. De Dordtsch© kermis, die door mooi begunstigd, zeer druk was, neett Maandagavond tot een geer ernstige vechtpartij tusschen drie nameraxien, die eerst met elkander pi njaen Waren geweest, aanlei ding gegeven Al heel spoedig in de JEonenstraat kwamen na een twist Üe messen yoor den dag. Een stoker wérd ernstig gewond. De politie maakte aan de vechtpartij een einde. Zelfs de nacht bleek de wrok niet gekoeld te hebben, 's Morgens kwa men twee der vechtershazen weder aan de woning yan den stoker, om verder met hem af te rekenen. Het huis werd echter door de politie be waakt, 20odat zij onverrichtexzake moesten aftrekken. Het Amsterdamsche die- vengeboefte. Een brutale in braak op .klaarlichten dag is eer gisteren gepleegd ten huize van den heer A. L. de Gresuw, rentenier, wonende Ter H-aarstraat 4, boven, te Amsterdam. Te half elf had hij zijne woning veria,ten, en was op het bovenhuis; niemand meer tehuis. De buren wis ten dit, en waren dan ook zeer ver wonderd tegen 5 uur te bemerken, dat de buitendeur openstond. On middellijk vermoedde men onraad. De politie werd gewaarschuwd, en haalde den heer De Greeuw, die met zijne echtgenoote den dag bij zijne dochter doorbracht. Thuis komende, bemerkte hij, dat ongenoode gasten van zijne afwezigheid gebruik had den gemaakt, om zich door middel van een looper toegang te verschaf fen tot de woning. In de voorkamer hadden ?ij een booheur opengeslo ten, in de achterkamer een linnen kast, die vele diamanten, gouden en zilveren sieraden bevatte. Bijna, alle voorwerpen van waarde en eenig geld worden vermist, te zamen voor een bedrag van pl.m. ƒ900 Onder de gestolen voorwer pen bevindt zich een broche van 300, een paar oorbellen van 100, één gouden horloge, één zilveren hor loge, zilveren lepels, een zilveren taartensehep, een gouden halsket ting, gouden manchetknoopen en ee nige ringen. Vreemd genoeg hebben de inbrekers een kistje met 30 gou den tientjes wel uit de kast gehaald, doch niet meegenomen. Wellicht werden zij in hun bedrijf gestoord en kozen zij snel het hazenpad bij den haastigen aftocht de deur open la tend. In elk geval moeten de dieven] goed bekend zijn geweest met de hui selijke omstandigheden van den heer De Greeuw en geweten hebben, dat iederen Maandag den dag bij zijne dochter doorbracht en zijne woning alleen liet. Toch heeft men niet het geringste vermoeden, wie dezen bru talen diefstal heeft gepleegd. De politie stelt een nauwkeurig onderzoek in. Tweede kamer. voor auto's 10 K. M. per uur! De Tweede Kamer heeft gisteren de „Motor- en Rij wiel wet" weer eens onderhanden genomen en er enkele wijzigingen in gebracht. Van deze zijn de belangrijkste de volgende Voortaan zullen ook gemeentewe gen, voor het doorgaand verkeer bin nen bebouwde kommen bestemd, voor automobielen boven een zeker gewichtsmaximum gesloten kunnen worden verklaard. En ten tweede vervielen in art. 8 der wet, dat de mogelijkheid schept, bij plaatselijke verordening ten aan zien van wégen binnen bebouwde kommen een door motorrijtuigen en rijwielen in acht te nemen maximum snelheid aan te geven, mits zulks door waarschuwingsborden wordt aangeduid, de beperkende woorden: „voorzoover bet geen rijks- of pro vinciale of voor het doorgaand ver keer vereischte en geschikte wegen betreft." Tegenover deze verruiming der ge meentelijke vrijheid stelde de regee ring echter in zooverre een beper king, als voortaan de aan motorrij tuigen en rijwielen bij gratie toege stane maxi mum -snelheid niét lager dan 15 kilometer per uur zou mo gen worden. Doch zelfs deze snelheid was den heeren .nog te groot, en op voorstel van den heer Van Citters werd het minimum op 10 K. M. per uur be paald! De automobilisten hebben gisteren wel een onfortuinlijken dag gehad! Maaryelen maken het er ook naar De staking te Boxtel mislukt. Het Ned. R. K. Timmerlieden-Se cretariaat „St. Joseph", dat zijn zetel plaats heeft te Haarlem, maakt bekend dat de staking der houtbewerkers te Boxtel mislukt is. De harda noodza kelijkheid heeft het secretariaat ge dwongen tot onvoorwaardelijk toege ven. Het meerendeel der Boxtelsche patroons schijnt nog niet aan de erkenning der organisatie te willen, en zelfs wordt gevreesd dat zij het bedanken voor het lidmaatschap der vereeniging als voorwaarde zullen stel len voor de terugname der werklieden. Voor de herstemming op Vrijdag 26 dezer beuelen fcuij dringend aan den candidaat der christelijke partijen, den heer P. A. 8CHAAFSMA. De gemeenteraadsstemming. Bij de op Dinsdag gehouden stem ming voor een lid van den gemeen teraad ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van wijlen den heer J. Vink is gekozen de heer S. P. Vink (R. K.) met 173 stemmen, tegen 48 op den heer D. Middelkoop (lib.) De heer Vink verkreeg in het le stemdistrict 71 en in het 2e stem di strict 102 stemmen en de heer Mid delkoop resp. 15 en 28, terwijl er in het le district 1 en in het 2e district 4 biljetten van onwaarde waren. De animo bleek niet bijzonder groot daar er van de 462 kiezers slechts 221 hebben gestemd en derhalve 241 kiezers zijn weggebleven. Het „zitten" begonnen. Door den Rijksveldwachter A. J. Rijnders is Dinsdagavond alhier aangehouden een zekeren Marks, gesignaleerd in het „Algemeen Politieblad,,. Hij heeft nog eenige maanden te „zitten" we gens verduistering. Rijnders heeft er voor gezorgd, dat de „zitting" een aanvang heeft genomen! Gemeenteraadsvergadering. Gisterenavond kwam de Raad der gemeente Schoten te 6 V2 uur weder bijeen. De notulen werden zonder wijzi ging aangenomen. Aan de orde wordt nu gesteld lnnt 1 van de agenda.: Indiening suppl. begroo tingen dienst 1907 en 1908; Af- en overschrijving dienst 1907 en Af schrijvingen onvoorziene uitgaven 1907die alle werden goedgekeurd Punt 2- was: Verordening heffing en invordering schoolgeld. Dit voorstel behelst dat 't school geld in 't vervolg zal bedragenvoor 1 kind per week 10 ct„ voor 2 kinde ren p. w. 15 ct„ voor 3 kindereu of meer p. w. 20 et. De leermiddelen worden kosteloos verstrekt. De minvermogenden betalen de helft van 't schoolgeld en de onver- mogenden betalen geep schoolgeld. Gedurende tijd van ziekte of va cantia is geen schoolgeld verschul digd. Deze verordening werd door den Raad met algemeene stemmen aan genomen. Runt 4 wasVoorstel verpachting grasgewas gemeentegrond geduren de het tijdperk 1 Juli1 October 1908, werd met algemeene stemmen aangenomen. Punt 4: Benoeming ambtenaar Burgerl. Stand. Benoemd werd de heer A. H. J. de Jong, met algemeene stemmen. De vaststelling prijs verordenin gen exploit, gasfabriek, werd zonder stemming aangenomen. De aanbieding.yan stukken betref fende verbouwen van het oude raad huis. (Bedrag wordt geschat op 427), wordt met algemeene stem men aangenomen. De Voorzitter deelt mede dat B. en ÏWi. de kas hebben opgenomen bij den gemeente-ontvanger. Kas en boeken werden in orde be vonden in kas was 11337. In een schrijven vraagt de gezond heidscommissie een verordening in 't leven te roepen om leerlingen aan bepaald© besmettelijke ziekten lij dende, van de school te weren. Op voorstel van den Burgemeester ontvangen B- en £W- de opdracht» die verordening samen te stellen. Bij de rondvraag vraagt de heer Hooy of een verzoek van de ge meente Spaamdam omtrent gasleve ring nog in onderzoek is. De burgemeester antwoordt dat van den directeur nog geen rapport is ontvangen. Voorts verzoekt de heer Hooy nog een bus te plaatsen voor klach ten aan de gezondheidscommissie. De Voorzitter acht het Raadhuis de beste plaats. Hierna, wordt de openbare verga dering gesloten. Vervroegd ontslag. Aan den sergeant A. Arends van de pant- serf ort-ar tiller ie, alhier in garni zoen, is, op zijn daartoe gedaan ver zoek, door den minister van Oorlog vervroegd ontslag .uit den militairen dienst verleend. Hij is geplaatst in eene betrekking te Rotterdam. Schietoefeningen. Op 3 en zoo noodig op 4 Juli a.s. worden van het fort IJmuiden schietoefenin gen gehouden met geschut van zwaar en middelbaar kaliber over een sector van 9000 M. begrensd door de richtingen N„ N.jWj. en Z.W. Daar het College voor Zeevisscherij- en een wet op overtredingen bij schietoefeningen in portefeuille heeft doen houden, maar tegelijker tijd verzocht zooveel mogelijk bui ten den gevaarlijken sector te blij ven en te IJmuiden zooveel moge lijk tegelijk uit te varen, zij hier nog eens aan dit verzoek herinnerd. Men houdt door het verzoek op te vol gen een de visseherij belemmerende wet terug. N achtdienstb'e'perking. Geruimen tijd was het postkantoor voor den telegraafdienst ook 's nachts geopend. Dit zal hu in het vervolg niet meer zoo zijn, hoaW;el er toch een ambtenaar aanwezig zal zijn, die men door middel van een, nachtschei zal kunnen oproepen. De Visscherijschool. Men deelt ons het volgende mede: Het is een algemeen bekend feit, dat wat er ook voor onze Visscherij school gedaan wordt, zij floreert niet. Zij kan niet bogen op die be langstelling, waarop zij recht heeft. Ook onderlinge verdeeldheid doet er veel kwaad aan. En toch mag deze instelling piet ten onder gaan. JVel- dra zal zij noodzakelijk worden, als de regeering de diploma's voor schip per, machinist en stuurman ver plicht stelt. Het bestuur, da.t al het mogelijke doet om de school te behouden heeft zich geassumeerd de hulp van den heer C. Maas, directeur van de Visscherijschool te Vlaardin- -gen, die de volgende opdracht heeft aanvaard le. Het doen van ieen geheel uitge werkt voorstel tot het oprichten van een stokers- en machinistencursus in 1909, met uitgewerkte kostenreke ning, in aansluiting aan de vissche rijschool. 2e. Het nader regelen van het leerplan yoor den cursus, 4 Mei te openen, voor de stuurmans- en schip- persdiploma's. 3e. Het inrichten vah id© door den directeur hij te honden administratie voor de school deze werd tot he den gehouden door het Dagel. Be stuur der vereeniging én het ont werpen van een instructie voor den directeur, en 4e. Het samenstellen van een ge ïllustreerd prospectus, dat de noo- dige inlichtingen betreffende de school aan ouders en voogden ver strekt. De heer Maas is met bekwamen spoed aan het werk gegaan en heeft reeds een plan ingediend voor ieen geheel nieuwe school, daar men zich tot heden beholpen heeft in ©en afge keurd hulpschoollokaal yoor lager onderwijs. Er zijn nu 2 af deelingen, die on derwijs ontvangen op een paar loqds- kotters. Om de 14 dagen ruilen de leerlin gen van schip, terwijl in de school voorbereidend zeevaartkundig on derricht wordt gegeven. De belangstelling voor de school nemt nu merkbaar toe. Deze week werd onder leiding van den heer Maas een uitstekend geslaagde proeftocht met den vischkotter op de Noordzee gehouden, waaraan alle 10 leerlingen deelnamen. Tweemaal werd gevischt. Over stuurboord met het trawlnet met de borden deze inrichting is eenig in ons land op een zeilschip en over bakboord met het zoogenaamde sehokkerjiet met de boomen. De proeftocht werd medegemaakt door een belangstellend gezelschap. Raadsvergadering. A. s. Don derdag 25 Juni komt de Raad in openbare zitting bijeen en wel des namiddags ten zeven ure. Een afwij king van de gewone uren der Raads zittingen, denkelijk het gevolg van het punt „bespreking afschaffing kermis" om het publiek in de gele genheid te stellen deze belangrijke vergadering bij te wonen. BENNEBROEK. De begrafenis. Gisteren morgen had op het R. K. kerkhof alhier (bij vergissing meldden wij gisteren Haarlem) op plechtige wijze de begrafenis plaats van het stoffe lijk overschot van den besteller M. v. d.. Linden. De Burgemeester, Mr. Zubli, en het geheel© personeel van het H. IJ. S.-station Vogelenzang waren aanwezig. Onder het talrijke publiek, da.t de droeve' plechtigheid bijwoonde*, werd ook de chauffeur opgemerkt, die de auto, waarmede het ongeluk gebeurde, bestuurde.. Een tweetal kransen bedekten de kist. Een dr enkelingetj e. Het dochtertje van den heer P. alhier, dat met eenige kinderen bij de General Bulb Company liep te spelen, viel van een vonder in de diepe sloot. Gelukkig was de werk man J. H. in de nabijheid, die het kind nu voor verdrinking behoedde. Geen vrouwen- en kinder arbeid. Door de R. K. Bloemist- werkliedenvereeniging „Eensgezind heid" is een circulaire verzonden, waarin met nadruk aangedrongen wordt op beperking van den vrouwen arbeid. Vooral nu de tijd weer daar is, dat met het schoonmaken der bloembollen wordt begonnen. Daarom worden in de circulaire alle arbeiders aangespoord hun vrouwen zooveel mogelijk thuis te houden en in geen geval leerplich tige kinderen of meisjes beneden de 17 jaar naar de bollenschuren te zenden. Klaver-aas. Aan de Leid- sche vaart is Zffiidag.al weer iemand er ingeloopen met het beruchte kla ver-aas. De man verloor niet minder dan 45. Toen de politie kwam wa ren de daders verdwenen. Personalia. De heer Henri A. Overeem, onderwijzer aan de R. K. Par. Jongensschool, alhier, is met ingang van 1 September a. s. be noemd in een gelijke betrekking te Weesp. Na-inspectie. Op Donder dag 16 Juli a.s„ des voormiddags te elf uren zal in „Den Doelen", tel Haarlem, voor deze gemeente na- inspectie worden gehouden. Het Muitte Kruis. In de vergadering van de afd. Haarlem mermeer, yan de N.-Holl. vereeni ging „Het iVVitte Kruis" werd de heer J. van Zij verden als bestuurs lid herkozen en een commissie be noemd, om te onderzoeken wat er toe noodig Zal zijn om op de meest goedkoope en practische wijze in de Igtelieelé gemeente in de behoefte aan drinkwater te voorzien. HOOFDDORP. Tuberculeus vee. DoorhetRijk zijn van landbouwers in Haarlemmer meer gedurende 1907 tot op heden overgenomen 107 stuks rundvee lij dende aan tuberculose. Alleen aan transportkosten naar de afmaakplaat- sen is hiervoor uitbetaald 470 gulden. Een andere bestemming.Het huis, thans door den burgemeester bewoond, zal na diens vertrek, door den eigenaar verkocht en in ingericht worden voor een zaak in ijzerwaren. Personalia. De heer P. Clausing Jr. alhier, voor zitter van den Nederl. Fotografen- Kunstkring, maakt mede deel uit van de hoofdcommissie voor de Intern, tentoonstelling voor fotographie te Dresden in 1909, samengesteld op een 22 dezer te 's Gravenhage gehouden vergadering in opdracht van Z.E. den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, door de Vereeniging voor Tentoonstellingsbelangen. Ook maakt de heer Clausing nog deel uit, van het uitvoerend comité. Het patroonfeest der Kleverpark parochie. De Parochie van het Allerheiligste Hart in 't Kleverpark staat haar Patroonfeest te vieren. En ter eere van dit feest zal a.s. Zondag een plechtige Hoogmis worden opgedragen. Tijdens deze zal een nieuwe mis van onzen stadgenoot Philip Loots door het zangkoor worden uitgevoerd, n.l. de „Missa Brevis," voor een»vier stemmig gemengd koor. De Rector der Kleverparkkerk, de ZeerEerw. Heer van Schaik, heeft als president van het zangkoor deze mis geschonken aan 't parochiale zang koor „Deo Gratias." De processie naar Heiloo. De Haarlemsche processie naar Hei loo is gisteren uitnemend geslaagd. De devotie tot O. L. Vrouw ter Nood in de aloude bedevaartplaats van Kennemerland blijkt meer en meer vrienden te tellen onder onze Haar lemmers het getal der bedevaartgan gers overschreed nog het gisteren ge noemde cijfer vanjj'250het waren er wel 300 die per extratrein den tocht naar het nog altijd niet met een ka pel voorziene genadeoord mede maak ten. In de kerk te Heiloo, waar een prachtige processiekaars werd aange boden, richtte de WelEerw. kapelaan de Meulder een welsprekend woord tot de bedevaartgangers, terwijl op het veld de WelEerw. Heer Heilebrekers de predicatie hield. Behalve de gisteren genoemde Eerw. Heeren, maakte ook de WelEerw. Heer ten Hagen, kapelaan van Sint Bavo, de processie mede. De A. N. W. B.-feesten. De heeren P. Agema, Maison Borde laise Passage, en L. Tekke, pachter der buffetten K. Z. B. G., beiden in den Haag uitvoerders der gehouden „Salon Culinaire" in het hotel „De Twee Steden", zijn met de levering belast van het dejeuner en diner, hetwelk gegeven zal worden op 18 en 19 Juli alhier in de Vereeniging en Hertenkamp ter gelegenheid van het Bondsfeest van den Alg. Ned. Wielr. Bond. Als men weet, dat het dejeuner 1000 en het diner 750 couverts zal tellen, kan men begrijpen, wat er verlangd wordt. De kwestie van de Singermaat- schappij. Zooals wij voor eenige weken me dedeelden, had de Singermaatschappij eeD actie ingesteld tegen juffrouw B., alhier, tot teruggave van een naaima chine, die de Singer had geleverd op een koop-huurcontract, aan den voor- maligen galant van de juffrouw. De galant had de machine, voor dat de algeheele afbetaling plaats had, aan de juffrouw cadeau gedaan en zij weigerde, nu het engagement was af gesprongen, teruggaaf. De Haarlemsche Rechtbank besliste gisteren, dat de juffrouw door getuigen zal hebben te bewijzen, dat zij de machine werkelijk cadeau heeft ge kregen. Centrale Raad van Beroep. In de gister te Utrecht gehouden openbare terechtzitting van den Cen- tralen Raad van Beroep had o. m. de uitspraak plaats in de navolgende zaak Hooger beroep van de Rijksver zekeringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Haarlem, waarbij op vordering der Centrale Werkgevers Risico-Bank te Amsterdam met vernietiging eener beslissing van de Bank, die eene rente van f l,481/2 toekende, aan J. S. te Wijkeroog, gem. Velsen, met ingang van 19 Decem- ber 1907 is toegekend eene rente van f 1,19 per werkdag, ter zake van een ongeval, waardoor fractuur van een der halswervers is ontstaan, welke totale onbewegelijkheid van zijn hals heeft tengevolge gehad door de cal- lusvorming, welke om het gebroken gedeelte heeft plaats gehad. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. Woest rijden. De heer Dr. v. ld. Berg heeft, zoo als onze lezers weten, onlangs in den Raad geklaagd over het woeste rijden yan fietsers in de Barteljoris- straat, Zijlstraat en Groot© Markt. Dat deze klacht niet ongegrond was, is reeds zoo dikwijls gebleken, doch weer duidelijk bleek dit hedenmor gen voor 't Kantongerecht. Daar had zich een slagersknecht te verantwoorden, die bp dat punt ongeveer zeer ernstig ©en meisje door zijn woest rijden had aangere den. Het raadslid Breda. Kleijnenberg was toevallig ooggetuige van 't ge val, hij deed aangifte bij de politie en 't gevolg is geweest, dat de woeste rijder heden 5 dagen hechtenis tegen zich hoorde eischen. Een zware, maar welverdiende straf. Zou het niet een goed geneesmid del zijn, afschrift yan het vonnis op dat gevaarlijke punt als waar schuwing ,op te plakken De zomervergadering der Prov. Staten. Heden ontvingen we weer een pak stukken yoor de a.s. zomerzitting der Provinciale Staten. Subsidies. De volgende subsidies worden, voorgesteld 50 Ms extra bijdrage boven het jaarlijksch subsidie aan de Maatsch.; van den Werkenden Stand te Am sterdam, ten behoeve van haren snij- cursus voor kleermakers wegens het in gebruik nemen yan andere lo kalen. Voor 1909 ƒ1000 aan ide Maatschappij yoor den Werkenden Stand, afd. Am bachtsscholen, te Amsterdam, voor elk haper beide tijdelijke avond tee- gedurende 1909, 1910 en 1911 jaar lijks: ƒ1500 aan de Visscherijschool te IJmuiden, 2200 aan de Haarlem sche Huishoud- en Industrieschool!.; De begrooting van Meerenberg. De begrooting van 't krankzinnigen gesticht Meerenberg sluit weer met een nadeelig saldo van f21400. De inkomsten bedragen f513,907, de uitgaven daarentegen f535,307. Licht op 't eiland De Nes- De schippersver. „Schuttevaer" had verzocht 's nachts een licht te plaat sen op 't eiland „De Nes" in het Alk- maarsche meer. Ged. Staten adviseeren afwijzend op 't verzoek te beschikken, daar er een tweede volkomen veilige voorweg be staat door 't N. Holl. Kanaal en het Kogerpolderkanaal. Reorganisatie van den Prov. Water staatsdienst. Hiertoe adviseeren Gedeputeerden op advies van den Hoofdingenieur. Daar diens werkkring zich steeds uitbreidt, wordt voorgesteld een in genieur te benoemen, die een gedeelte van 't werk van den Hoofdingenieur kan overnemen en hem zoo noodig ook vervangen. Het salaris wordt voorgesteld op f 3000 min. i 4000 maximun. Verder moet de Hoofdin genieur bijgestaan worden door een 2en bureelambtenaar op een salaris van f700 min. en f1200 max, De hoofdopzichter krijgt een toe lage van 300 per jaar. Gedeputeerden stellen in uitzicht, dat, wanneer op deze wijze 't personeel van den Waterstaatsdienst zal uitge breid worden ook in de toekomst de bureaux van den Hoofdingenieur naar een ander gebouw zullen moeten ver plaatst worden. De geldleening der provincie. Heden 11 uur had in 't provinciaal gebouw de openbare inschrijving der provinciale geldleening plaats, groot f 778,000 in aandeelen van f 1000, rentende 4 pet. 'sjaars. De rentebeta ling geschiedt halfjaarlijks. De inschrijving was als volgt Mees en Ritsema Haarlem 32 aand. f1000. E. C. Engelberts Co. Amsterdam 50 aand. èf 1011,25. J. H. v. d. Dussen, Kampen 20 aand. 1990. Jonas en Kruseman, Amsterdam 2 aand. f1005. Wurfbain en Zonen, Amsterdam 2 aand. f1000. Dezelfde 8 aand. f1005. F. Bastiaans Co., Amsterdam 10 aand. f 1000. A. Boissevain, Amsterdam 3 aand. f1025. Twentsche Bank, Amsterdam 28 aand. f1030. Ned. Ind. Handelsbank den Haag 30 aand. a f 1002,50. Langenhuijsen en Co. Amsterdam 0 aand. f1005. Jan Dinger en Zn. Amsterdam, 10 aand. f 1002,50. Cramerus en Vossius, Amsterdam 2 aand. f1000., 10 aand. f 1001,25, 20 aand. f1001,25, 20 aand. flOOV's 25 aand. f 1002,50. Mees en Ritsema Haarlem 8 aand. f1000, 10 aand. f IOO1/2,10 aand. f997/s 25 aand. 993/4. Jan Kalffen Co. Amsterdam .4 aand. f998,75. 15 aand. flOOU. Haarlemsche Bankvereeniging, Am sterdam, 10 aand. f1005, 2 aand. f1010. Labonchére Oyens, Haarlem, 5 aand. f1000, 100 aand. f 1001,25, 3 aand- f1002.50. H. F. Willems en Co. Amsterdami 8 aand. f1006,25. Van Vloten en Gijselaar, Amsterdam 10 aand. f1000. Oppenheim en v. Til, Den Haagt 178 aand. f 1010.32, 200 aand. f 1006,31 200 aand. f 1002,54, 200 f999,38- v. d. Vlugt, Haarlem, 10 aand- f 1006,25. ,a- Berlijn en Engers, Rotterdam, K*' aand f995,1 aand. f 1002,50,150 aand- f980,2 aand. f1020. Kolff en Co. Amsterdam, 55 aan°* f1003,121/2- Een paard voor een ho<D wagen op hol. een wiel v® de wagen de voerman ovf reden. Gisterenmiddag 5 uur aio op den Spaarndammerweg een m twee paarden bespannen hooiwag op hol van den stalhouder^ de Tij wonende alhier. Bij de Gasfabriek werden de den tot staan gsbracht. Daar ble bol 'Sn HAARLEMMERLIEDS EN SPAARNWOTJDE, HALFWEG. SCHOTEN. IJMUIDEN. HEEMSKERK. VOGELENZANG. HILLEGOM. SASSENHEIM. NOORD WIJK. Itipti 1 nVn lipn Ion 1 Qee

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 2