DuitschePiano's jansstraat 51, Haarlem. Chemische ïïasscherfl Yerverij Gr. Houtstraat y so. Mengelwerk. OFFICIEELS KERKLIJST. LiSSE. NOCRDWIJKERHOUT. VOORHOUT. Afdeeling OVERVEEN en 0. Afdeeling SCHOTEN en O. SCHOTEN. OVERVEEN. ZANDVOORT-bad. VELSEN (Wijkeroog), IJMUIDEN. BEVERWIJK. WIJK AAN ZEE. HEEMSKERK. UITGEEST. HEEMSTEDE. BENNEBR0EK. VOGELENZANG. HILLEG0M. HAARLEMMERMEER (aan de Lijnden.) HOOFDDORP. Nieuwe te huur vanaf f 4.per maand. GATTA'o Piano- en UliUb Orgjelhandel- R. K. VEREEN1GINGEN. Afdeeling VELSEN en O. Afdeeling BEVERWIJK. Afdeeling HEEMSTEDE. Afdeeling LISSE. Afdeeling VOORHOUT. R. K. Militaire Vereeniging. HAARLEM Telef. 426-1046 Een gevolg der Fransche Kerkvervolging, Het is eigenaardig, dat alle door haat en vervolgingszucht geïnspireerde wetten, als besmettelijke ziekten ook hunnen invloed doen gelden in die kringen, waaraan de wetgever niet eens gedacht heeft. Dit blijhtook weer uit den toestand, waarin door de scheiding van Kerk en Staat en al de onrechtvaardige wetten, die daaraan voorafgegaan of daarop gevolgd zijn, de industrieën, die in Frankrijk voor de benoodigd heden van den Katholieken eerediens zorgden, geraakt zijn. Deze industrieën zijn zeer talrijk en hadden niet lang geleden nog een half millioen arbeiders in hunnen dienst. Van deze 500.000 werklieden zijn er nu 400.000 broodeloos en tot den bedelstand gebracht; oude han delshuizen, die hun jaren brood hadden verschaft, zijn bankroet of in liquidatie. Volgens de oflicieele statistiek be droeg de omzet voor religieuze voor werpen in de Parijsche winkels alleen 140i/2 millioen frg. per jaar; in de pro vincie 189 millioen, in het geheel dus 329J/2 mill. frs. In de Parijsche werk plaatsen waren 65.000 en in de provin cie 80.000 werklieden aan den arbeid. Hierbij komen 123.000 metselaars, bouwers, timmerlieden, slotenmakers, leidekkers, schilders, schrijnwerkers enz., die jaar in en jaar uit steeds bij het bouwen en herstellen van kerken werk en brood vonden. De inkomsten dezer werklieden wor den jaarlijks op 180 tot 200 millioen francs geschat. Daarbij komt nog het personeel der kerken, koorzangers, organisten, kos ters, archivarissen en secretarissen van parochies enz. Te zamen 196.000 personen die meer dan 420 millioen franken jaarlijks ver dienden. In Parijs bedroeg de jaar lij ksche omzet der hoedenmakers, die speciaal de breedgerande hoeden en baretten der geestelijken vervaardigden, 10i/2 millioen francs: die der goudsmeden, vervaardigers van medaillon s, kunst schrijnwerkers 26 millioen francs: die der zilver- en goudsmeden, die alleen kelken en dergelijke kerkbenoodigd- heden vervaardigen 19 millioen: die der lithografen en der kunstateliers voor groote en kleine heiligenbeelden 91/2 millioen; die der speciale boek drukkers en boekhandelaren 22t/o mil lioen; der orgelfabrikanten 14 milli oen; der glasschilders 51/2 millioen; der beeldhouwers-ateliers 27 millioen en der klokkengieters 6 millioen frs. Dit zijn alleen de cijfers voor Parijs. In Lyon bedroeg de omzet der ate liers tot het vervaardigen van misge waden jaarlijks 18 millioen; die der borduurinrichtingen 12 millioen; in Saumur was de omzet der ateliers voor het vervaardigen van rozenkranzen en medailles jaarlijks 14 millioen; in Am« bert voor hetzelfde artikel 41/2 mill.; Sint Jozefsgezellen-Vereeniglng. Nederlandscha R. K. Volksbond Vereenigingsgebom Zoetestraat No. 3 Afdeeling Haarlem. Geopend des Zondags van 12-3 en ïan die van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Henricus Spierings, die in den Heer is overleden. Zondag, 7 ure en half 9 de gelezen b.h. Missen met onderrichting, te 10 ure de Hoogmis met predikatie, 's namiddags te half 2 onderrichting voor de vormelingen, te half 3 de Vespers waaronder de Ro zenkrans zal gebeden worden, 's Avonds te 7 ure Lof en eereboete aan het God delijk Hart van Jesus. Maandag, feestdag der H.H. Apostelen Petrus en Paulus, te vieren als Zondag, de h.h. Missen als op Zondag, te 10 uur de plechtige Hoogmis, 's Namiddags te half 3 de Vespers, waaronder de Rozen krans zal gebeden worden. Na de Ves pers onderrichting voor de vormelingen. Dinsdag, slechts twee h.h. Missen te half 8 en half 9. Woensdagmiddag te 4 ure onderrich ting voor de meisjes, 's avonds te 8 uur voor de jongens die gevormd moeten worden. Donderdagavond van 5 tot 7 uur gele genheid om te biechten. Vrijdag, 's avonds te half 8 Lof ter eere van het Goddelijk Hart van Jesus. Zaterdagmiddag van 3 ure af gelegen heid om te biechten, 's Avonds te half 8 Lof, waaronder de Rozenkrans zal ge beden worden. Zondag, 7 uur stille h. Mis met onder richting, 10 uur, Hoogmis met predikatie. 's Namiddags 2 uur Lof. Maandag, 7 uur stille h. Mis, 10 uur Hoogmis met predikatie, 's Namiddags 2 uur Lof en Rozenhoedje. He gebeden worden verzocht voor Joanna v. Dam, wed Willem Broekhof, Wilhelmina Adriana van Niekerk, wed. van Henricus Remmerswaal en Laurentia Dobbe huisvrouw van Joannes van der Meer, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Cornelia Maria van Nieuwendijk, h'vr. van Joannes Hiep, die in den Heer is overleden. Zondag' de h.h. Missen ten half 8 en 10 uur. Te half 2 Catechismus en te half 3 Lof. Maandag, de h.h. Missen en Vespers als op Zondag. Gedurende de geheele week Lof, 's av. ten 7 uur, behalve Zaterdag. Dinsdag en Donderdag, Catechismus. Vrijdag, ten 8 ure gezongen h. Mis ter eere van het Allerh. Hart des Heereu. 's Avonds ten 7 ure Lof. Maandag 29 Juni, half 9, algemeene vergadering van de Spaarkas „St. Nico- laas (winterprovisie), half 9, Ondersteu ningsfonds. Dinsdag, 30 Juni, half 9, Metaalbewer kers „St. Eloy", half 9, Meubelmakers- gilde „St. Pauius". Woensdag 1 Juli, half 9 uur, Bestuurs vergadering Communiefonds, half 9 alge meene vergadering van de Propaganda- club, waarbij ook alle parochiale propa gandisten worden uitgenoodigd, 9 uur repetitie Zangvereeniging. Donderdag, 2 Juli, half 9 uur, Kalk en Steenbewerkers. Half 9 uur. Rederij kerskamer. Vrijdag 3 Juli, half 9 Hoofdbestuur. Zaterdag, Half 9 zitting Spaarbank „St. Antonius van Padua." 89 uur zitting Hulpspaarbank (Schoterkwartier). (Half 9 spaarkas „St. Nicolaas" (winterprovisie). Van half 9 tot half 10 inschrijving van nieuwe leden en zitting Coöperatieve Bakkerij. MEDEDEELINGEN. Het informatiebureau bestaat uit de heeren W. A. J. v. d. Kamp, Jansweg 20G. P. C. Hooij, Spionkopstraat (Scho terkwartier); H. J. v. d. Veer, Kleine Hout straat 52 en A. Klein, Korte Annastr. 9. Maandag 29 Juni, half 9 algemeene ver gadering van de Spaarkas (St. Nicolaas (winterprovisie). Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Verslag der commissie tot nazien der boeken van den penningmees ter. 3. Bespreking ingekomen inschrij vingsbiljetten. 4. Voorstel Bestuur reser vefonds. 5. Mededeelingen. Opkomst der leden wordt dringend verzocht. Namens het Bestuur, T. H. BROEKHUIJZEN, le Secr. Linschotenstraat 81. Zaterdag 27 Juni, 's avonds van half 8 tot half 9 zitting spaarkas en spaarbank. Maandag 29 Juni, 's avonds te 8 uur, algemeene vergadering in de nieuwe zaal café „Ruimzicht", van den heer Jongkees; spreker de WelEerw. heer F. Fleijger. Namens net Bestuur, W. J. JANSEN le Secr. BondsgebouwKerklaan. Zondag 5 Juli, 's avonds 7 uur verga dering van de leden. De leden worden dringend verzocht getrouw ter vergade ring te komen. Ook zullen dezen avond de noodige mededeelingen plaats hebben aangaande de verpachting van het Bonds gebouw, hetwelk waarschijnlijk zal wor den verpacht op 12 Juli. De datum zal dezen avond worden vastgesteld. Namens het Bestuur, B. BURGER, le Secr. Vrijdag, 1ste Vrijdag van de maand, kwart over 8 gezongen h. Mis, 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje en Litanie. Zaterdagavond 7 uur Lof met Rozen hoedje en Litanie. Zondag, half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis. 's Avonds om 6 uur Lof en preek. Maandag, feestdag van de H.H. Petrus en Paulus, te vieren als Zondag. De h.h. Missen als op Zondag, 's Av. 6 uur Lof. Donderdag, Maria visitatie. Vrijdag, 1ste Vrijdag der maand, gez. h. Mis, 's avonds 7 uur Lof. Door de week de h. Mis om kwart over 8 (Schoolmis). Dagelijks voor en na de h. Mis en Zaterdag van 4 uur af gele genheid om te biechten. Zondag, de h.h. Missen te 7 uur, half 9 en de Hoogmis ten 10 uur, des namid dags tea 3 uur de Vespers. Maandag, de h.h. Missen als op Zondag, ten 3 uur de Vespers. Woensdag, ten half 11 huwelijksinzege ning van J. J. de Jong en G. Meeuwen oord, waarna gelezen h. Mis. Vrijdagavond ten 7 uur Lof. Zaterdagavond ten 7 uur Lof. Gedurende de week zijn de h.h. Missen ten 7 uur en half 9. In ondertrouw zijn opgenomen J. J. de Jong en G. Meeuwenoord. J. C. T. Larsen en W. M. P. Karis. Zondag, Na den middag kwart over 2 Catechismus, om 3 uur de Vespers. Na de Vespers gelegenheid tot biechten, zoo lang er achtereenvolgens biechtelingen zullen zijn. Maandag, Feestdag van de H.H. Pel rus en Paulus, te vieren als Zondag. De h.h. Missen als op Zondag. Na den middag om 3 uur de Vespers en Rozenhoedje. Catechismus deze week volgens ge woonte. Donderdagavond om 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Van 5—6 uur gelegenheid tot biechten. Vrijdag, 1ste Vrijdag der maand, 8 uur- gezongen h. Mis. 's Avonds 7 uur Kruis wegoefening. Zaterdagmiddag gelegenheid tot biech ten van 58 uur. De gebeden worden verzocht voor Saartje Bluijs, die in den Heer is overleden. Zondag, 7 u. Vroegmis, 10 u. Hoogmis, half 3 Lof ter eere van den H. Jozef. Maandag, feestdag v. de H.H Apostelen Petrus en Paulus, te vieren als Zondag. De h.h. Missen om 6 en om 9 uur. Des middags om half 3 Lof. Dinsdag, half 9 de h. Mis en 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. Zaterdag, 59 uur biechthooren. Deze week de Catechismus Zondag, Vrijdag en Zaterdag. Zondag, half 8 voor Simon Hof, 10 uur Geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. 1 uur Catechismus, 's avoids 7 uur Broe derschapslof en Rozenhoedje. Vóór en n& het Lof gelegenheid om te biechten. Maandag, de feestdag van de H.H Apos telen Petrus en Paulus, te vieren als Zon dag. 5 uur voor het geestelijk en tijde lijk welzijn der parochie, hajf 8 de Wed. Maria QuaadmanHerben, 10 uur, de Wed. Einerentia Cornelia NovyJonker, 's Avonds 7 uur Lof. Dinsdag, 7 en 8 uur, overledenen. Woensdag, 7 uur, overledenen priester, 8 uur overledenen, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Donderdag, 7 en 8 uur overledenen. 's Avonds van 6—8 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag, 1ste Vrijdag der maand, toe gewijd aan 's Heeren Goddelijk Hart, te 7 uur overledenen 8 uur, gezongen h. Mis Petrus Gerrits en Henriette Eva Heij- 8tek. 's Avonds 7 uur Lof met Litanie en acte van toewijding. Zaterdag, 7 uur, bekeering der zondaren, 8 uur geloovige zielen. Des namiddags van 48 uur gelegenheid tot biechten. De gebeden worden verzocht voor Joannes Huijer die met de laatste H. Sacramenten dei- Stervenden is voorzien en voor de Wed. M. QuaadmanHerben, Dirk Stroet en Joannes Demmers, die in den Heer zijn overleden. Zondag, de h.h. Missen om half 7, 8 en 10 uur, om 3 uur Lof, om 6 uur Con gregatie. Maandag, de hh. Missen als op Zon dag, om 3 uur Lof met Rozenhoedje. Zondag, 7 uur Vroegmis, half 10 Hoog mis, half 2 catechismus half 3 de Vespers. 's Avonds te half 7 Congregatie der Aarts broederschap van de H. Familie. Maandag, Feest der Apostelen Petrus en Paulus, 7 uur Vroegmis, half 10 de Hoogmis, half 3 de Vespers, 's avonnds half 7 Lof. Vrijdag, lste Vrijdag der maand, te 8 uur gezongen h. Mis. 's Avonds te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. In de week de h. Mis om 8 uur. Zondag, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis, half 3 de Vespers, daarna gelegen heid om te biechten zoolang er achtereen volgend biechtelingen zijn. Maandag, feestdag v. d. H.H. Petrus en Paulus, half 3 Vespers met Rozenhoedje tot intentie van Z. H. den Paus. Donderdag, van 4 u. af gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vrijdag, eerste Vrijdag van de maand. 7 uur Lof ter eere van het Goddelijk Hart met Eereboete en gebed van de broederschap ter eere van de H.H. Mart. van Gorcum. Zaterdag, 7 uur Lof ter eerev. d. H. Maagd. Zondag, 7 uur Gemeente, half 10 voor Piet Velzenboer, 's Nam. 2 uur de Ves pers, daarna gelegenheid tot biechten. Maandag, 7 uur, Jaarl. dienst voor Arie Groen en Grietje Blankert, half 10 Ge meente. 's Nam. 2 uur de Vespers. Dinsdag, 8 uur, Bernardus Zuhrlohe en Maria Mohrmon, half 9, overl. ouders. Woensdag, 8 uur, Cornells en Willem Smit, half 9, Jansie Heijne. Donderdag, 8 uur, Jaarl. dienst Geertje Terra, half 9, gezongen h. Mis Nicolaas en Maartje Terra. Van 46 uur biecht gelegenheid. Vrijdag, 8 uur, Agatha Polle, half 9, voor de leden van het Genootschap van 't H. Hart van Jesus. 's Avonds 7 uur Lof met eereboete. Zaterdag, 8 uur, Petrus Kraakman, half 9 ter eere van 't H. Hart van Jesus. Des namiddags o ii 4 uur biechtgelegenheid, 's Avonds 7 uur Lof. Zondag, te 7 uur en half 9 de stille h.h. Missen, 10 uur de Hoogmis. '3 Nam. 2 ure Catechismus, 3 ure de Vespers, 6 u, Lof. Maandag, feestdag van de Heilige Apos telen Petrus en Paulus, te vieren als Zondag. De h.h. Missen als op Zondag. 3 uur het Lof. Donderdag, half 9 gezongen h Mis ter eere van het H. Sacrament, 's Avonds half 8 Lof. Vrijdag, ter eere van het Allerh. Hart van Jesus, half 9 gezongen h. Mis. 's Av. half 8 Lof. De gebeden worden verzocht voor Maria Joanna van Tongeren. Franciscus Joannes Bos, Joanna Drieman geb. v. Beek en Catharina van Hout geb. Bleij, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Joannes Klooster en Anna Broeders, wed. Dielens, die in den Heer zijn overleden. Zondag, half 8 Vroegmis, 10 uur 'le Hoogmis, 3 uur Lof met voorbereiding voor het H. Vormsel. Maandag, Feestdag van de H.H. Apos telen Petrus en Paulus, te vieren als Zon dag. Om half 8 Vroegmis, om 10 uur de Hoogmis, 's Nam. 3 uur Lof met voorbe reiding voor het H. Vormsel. Dinsdag en Woensdag, kwart over 8, h. Mis. Donderdag, kwart over 8 h. Mis en des avonds van 6—8 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag, half 9 gezongen h. Mis met korte toespraak en 's avonds half 8 Lof ter eere van het H. Hart en voorberei ding voor het H. Vormsel. Zaterdag, om 8Q4 h. Mis en 's nam van 4—8 uur gelegenheid oaa te biechten De gebeden worden verzocht voor Agatha Maria Witteman, Wilhelmina Wensveen, geb. Willemse, en Martinus van der Linden, die in den Heer zijn overleden. Zondag, ten half 8 de Vroegmis en ten 10 uur de Hoogmis. Des middags geen Catechismus. Ten half 3Lof, waar onder oefeningen voor de vormelingen. Voor en na het Lof gelegenhnid om te biechten. Maandag, Feestdag van de H.H. Apos telen Petrus en Paulus, te vieren als Zon dag, ten half 8 de Vroegmis, ten 10 uur de Hoogmis. Des middags ten half 3 Lof waaronder oefeningen voor de vormelin gen. Dinsdag en Woensdag de h.h. Missen ten half 8 en 8 uur. Donderdag, de h.h. Missen ten half 8 en 9 uur, ten 9 uur gezongen h. Mis voor de leden van de Broederschap der Ge durige Aanbidding. Des avonds half 8 oefeningen voor de vormelingen. Vrijdag en Zaterdag, de h.h. Missen te half 8 en 8 uur. Woensdag en Zaterdag ten half 12 de gewone Catechismus. Zondag, de h.h. Missen ten 7 uur, half 9 en ten 10 uur do Hoogmis. Ten 3 uur de Vespers, 's middags ten 2 uur en 's avonds ten 7 uur Catechismus voor de Vormelingen, van 67 uur gelegenheid om te biechten. Maandag, feestdag v. d. H.H. Apostelen Petrus en Paulus. De h.h. Missen als op Zondag. Ten 3 uur de Vespers. Zaterdag van 912 en 's middags van 4 uur af gelegenheid om te biechten, 's Avonds ten 7 uur Lof. ©e gebeden worden verzocht voor Anna van Roode Mej. Joanna van Dril, Joanna Dubbeling Maria Verbrugger, Leonardus Schrama en Wed. Boot geb. Uitendaal, Kerk v.d. H. Franciscus van Sales. Zondag, 7 uur Vroegmis 10 urn-Hoog mis. Voor de Hoogmis 9 u. Catechismus. Na den middag 3 uur Lof met Rozen hoedje. Maandag, feestdag van de H.H. Apos telen Petrus en Paulus, te vieren als Zondag. 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis. Na den middag 3 uur Lof. Dinsdag, halt 9, gez. h. Mis, ter eere van den H. Antonius. Vrijdag, lste Vrijdag v. d. maand. Half negen gez. h. Mis. Zaterdag, 's nam. van 48 uur gelegen heid om te biechten. In de week alle dagen de h. Mis ten half 9. Ten 9 uur Catechismus. Zondag, 7 uur wed. J. Ran, geb. Mar- garetha Kuiper. 10 uur Parochie. 3 uur Vespers. Maandag, 7 uur jaardienst voor Dymph. na Stasse geb. Robbers, 10 uur Parochie, 3 uur Vespers. Dinsdag, 8 en half 9 beide voor Mgr. B. Dankelman en overl. ouders. Woensdag, 8 uur Michiel Jansen, half 9 overl. fam. v. d. Kun. Donderdag, 8 uur Clasina Smorenburg, hv. Joanus Bontje, half 9 Adriana Hack, hv. Joanus Bus. Vrijdag, 8 uur Nicolaas van Eks en Maria Stokman, half 9 ter eere van het H. Hart voor de geloovige zielen. Zaterdag, 8 uur, Z.Eerw. Heer Joannes Steerivoorden, half 9, Nicolaas Dankel man en overl. familie. De II. K. Vereenigingen van Haar lem, en Omstreken vinden in deze rubriek gelegenheid om KORTE (ook huishoude lijke) mededeelingen, agenda's enz. bekend te maken. Zondag, 28 Juni, des avonds ten 7 uur, algemeene vergadering op de bovenzaal G. Rensen. Agenda: 1. Benoeming vaan delcomité. 2. Voorstel steuning van on- derafdeelingen. 3. Commissie-benoeming bedevaart Heilo. 4. Voorstel Piusfeest. 5. Uitbreiding der Bibliotheek en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Namens het Bestuur P. VERSTEEG Secr. Bondsgebouw: Peperstraat 15. Zaterdag 27 Juni, 's avonds van 8 tot 9 uur zitting der Spaarbank St. Antonius, van 8 tot 9 u, zitting der Spaarkas St. Ni colaas en Communiefonds. Zon lag 28 Juni, 's morgens van 910 uur contributiebetaling der onderafdee- ling „St. Barbara." Namens het Bestuur, J. DE GOEDE, Secr. Zaterdag 27 Juni, van 89 uur, zitting Spaarkas (winterprovisie). Zondag 28 Juni, van half 12 tot en met kwart over 12 zitting Spaarkas (winter provisie). Namens het Bestuur, G. v. d. Veldt, 2e Secr. Bondsgebouw: Dorpsstraat C 115. Zaterdag 27 Juni, 's avonds van 8 tot 9 uur, zitting Spaarkas. Zondag, van 121 uur, repetitie^ang. Daar den heer J. van Zeist heeft be dankt als 3e commissrris, kunnen candi- daten worden ingeleverd. Namens het Bestuur, A. H. SCHRAMA Secr. In de maand Augustus zal in Voorhout door de vereeniging „Hulp in Nood" eene verloting met tentoonstelling gehouden worden. De inwoners van Voorhout wor den vriendelijk aangemaand om derhalve van de hun toegezonden circulaire goede nota te nemen en haar niet meedoogen- loos te ontvangen of met eene zekere ontevredenheid ter zijde te leggen. Het geringste geschenk is ons aangenaam. Namens het Bestuur van „HULP IN NOOD". HAARLEM- Zoe testraat 13. Het gebouw is dagelijks geopend, des avonds van 610 uur en op Zon- en Feestdagen den geheelen dag. R. K. Vereeniging tot bescherming van meisjes, gen. „St. Martha." Het Bemiddelingsbureau der Vereeni ging is geopend eiken Dinsdagmiddag van 12—2 uur, voor betrekkingen als dienstboden enz., Donkere Spaame 22. R. K. Zangvereeniging ARTI ET RELIGIONI. dir. de Heer JAC DE JONG. A. s. Dinsdag wordt als naar gewoonte de repetitie gehouden des avonds ten 8 uur (precies) voor de dames, ten 9 uur voor de heeren. Trouwe opkomst wordt dringend ver zocht. Gelegenheid bestaat zich aan te mel den als candidaat voor deze vereeniging. Zondag, 28 Juni, 10 uur, Centrale Raad, 5-10 uur. Op werkdagen van 6 tot 10 uur half 1, Sigaren- en Tabakbewerkersgilde. 's avonds.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 11