Sociale Berichten Uit den Omtrek Staten-Generaal Dinsdag werd op ruim 400 K.M. al draadlooze verbinding verkregen met Scheveningen en was natuurlijk het eerste telegram dat verzonden werd, gericht aan H. M. de Koningin, en gingen weldra de verschillende tele grammen heen en weer. Zoo'n station aan boord blijft altijd een opmerkelijk ietseerst wordt om het kwartier beproefd of er op de seinen antwoord komt totdat in eens iets gehoord wordt in de gehoorbuis en men dus elkaar te pakken heeft. Hst nummersein maakt dan al spoedig uit of het de goede is, en ziet men weldra antwoord komen op de vragen, terwijl men weet op een afstand van nog ruim 14 uren stoomens weg te zijn. Dinsdagnamiddag om 5 uur 50 kwamen wij te IJmuiden binnen en meerden in de haven voor de kleine sluizen, en vertrok Z. K. H. te 8.35 naar Den Haag, luide toegejuicht door de bevolking di# in dichte drommen zich verdrong bij den aanlegt tiger. Uit de Staatscourant. Bij Kon. Besl. van 29 Juni zijn be vorderd tot ambtenaar bij den alge- meenen dienst van den rijkswaterstaat 1 ste klasse, K. Vierkant, J. N. C. Beijers- bergen van Henegouwen en H. J. Lammers Jr., allen thans ambtenaren bij den algemeeneo dienst van den rijkswaterstaat 2de klasse, welke be vordering gerekend zal worden te zijn ingegaan op 1 April 1908. Ben staartje van de Vredesconferentie. Door de verschillende afgevaardig den, daartoe werd eens overgekomen naar den Haag zijn dezer dagen ver schillende overeenkomsten en verkla ringen nog geteekend. Het werk der tweede vredesconferentie heeft hier mede definitief zijn beslag gekregen. De Delfcsche Lustrumfeesten. H. M. droeg een zalmkleurig toilet met ronde hoed met aigrette in dezefde kleurH. M. de Koningin-Moeder droeg donker penseekleurig toilet, Z. K. H. Prins Hendrik groot tenue admiraals- uniform. De heele Senaat was bij de ontvangst aanwezig. De dochtertjes van de leden der reunie-commissie van P. G. Waller, president, en prof. H. ter Meulen, se cretaris, boden bloemen aan. Toen de koninklijke bezoekers binnenkwamen verrezen alle toeschouwers in kleurige wemeling van hun zitplaatsen en zon gen staande het Wilhelmus. Na hetgeen wij reeds over de Lus trumfeesten schreven, vandaag iets over het steekspel zelf. Carlo da Foima, die een klimmen- den leeuw op zijn schild voerde, en Benedetto Salutati, die als helm-tee- ken blauw-witte veeren draagt, be traden 't eerst het strijdperk. De ridders galoppeerden elkaar to ge- moet, elk aan een zijde der barrière. Drie keer streden zij, drie keer wer den de lansen op de schilden gericht, drie keer brak er onder bravo-geroep der menigte een lans. De scheids rechters proclameerden Benedello Salutati tot winnaar. De strijd duurde voort, gevolgd met onverminderde belangstelling, ondanks de verschroeiende hitte. De studenten toonden zich kranige rui ters viel er al een, 't was niet in de eerste plaats gebrek aan rijkunst; een moment van vermoeienis, heei begrijpelijk bij zulk een wapenrus ting en dan strijdende met gesloten vizier. Achtereenvolgens wonnen Jacopo de Messer Poggio van Sil- vestro BeneiLorenzo van Carlo Borromeo; Delll' Riccio van Piero PittiPiero Antonio Pitti van Piero Vespucci; Sigismundo d'Este van Braccio de Medici. Daarna streden de winners tegen elkaar, maar eerst kwamen de narren in 't veld. Ze speelden toumooi, met manden over het hoofd en bezems als lansen. Win naar werdLorenzo tegen Riccio. Ten slotte streden Lorenzo en Sa- lutatie, onder 't aanmoedigend Pal- lé-geroep, en enthousiast gejuich golfden over het veld, toen beiden hun lansen wisten te breken. De heraut van wapenen, wiens vèr dra gende stem telkens over 't veld klonk, riep 't uit, dat do strijd her haald zou worden. Lorenzo won. Pallé, Pallé, klonk 't weer en het handgeklap daverde, toen de heraut do uitspraak der scheidsrechters be kend maakte. Fanfares weerklonken met feestelijk geschetter, kransen werden hem door Leidsche en Utrechtsehe senaten aangeboden. Dan rijdt hij in 't veld, onder ju- bel-gejuich. De Koninklijke bezoe kers applaudisseerden. Lorenzo, te voet nn gaande, schreed naar Lu- cretia on werd daarna met haar door H. M- in de Koninklijke loge ont vangen. Heel 't Plorentijnsche ge volg ging achter hen aan. Verschei dene hunner, ook de ridders, werden aan de hooge gasten voorgesteld. Op 't toumooiveld wandelden inmid dels de Florentijnen, patriciërs en kunstenaars en hunne dames. De edelknapen en pages. Er volgde nu het pagenspel. Een vierhoofdig drakenmonster kroop 't toumooiveld binnen; bijna twintig meter was 't gedierte lang en vijf meter hoog. De pages reden op onge zadelde paarden er op af, trachtten ballen in de drakenmuilen te wer pen. Bij het treffen kwam er water, hazen, druiven en spreeuwen of rook en vlammen uit Dit was 't spel der vier elementen: aarde, lucht, water en vuur. Er volgde nu de Mêlee. Alle rid ders reden 't strijdperk binnen, de pages met hun vanen achter zich. De ridders stelden zich op in twee rijen, achter een koord. Coupez eer de riep de heraut, een wapenknecht hakte met een bijlslag de koorden door en de ridders stormden op el kaar in met rinkelend gewield van harnassen en wapengekletter. Lo renzo werd tot overwinnaar gepro clameerd. En onder schetterend ba- eenige briefkaarten uit een schrijfbu reau. Er was niets te halen. In den laten avond waren twee vreemd uit ziende dames gezien bij de villa. Nog later heeft men dezelfde personen op een ander punt gezien en om dri® uren in den nacht zijn ze nogmaals gezien in de duinen, richting Katwijk. Of er tussohen al deze zaken verband bestaat, is nog niet uit te maken. D® politie doet ijverig onderzoek. De heer J. v. K., die bewaarder van de villa was, ontdekte den inbraak, toen s morgens in het gebouw kwam. Men heeft gevonden een mantelknoop en een nummer van een dagblad, in Den Haag verschijnende, van Dinsdag 30 Juni. Tweede Kamer. De begrooiing van oorlog is afge handeld. Nieuws is er niet bij verkocht, de liberalen hebben nog gevaagd er een wapen teg«n het ministerie van te maken, maar dat is vrijwel op de eerlijkheid, ruwheid en onaantastbare

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 2