Laatste Nieuws. l De Folteringen uan Indigestie. Uit den Omtrek. Ingezonden mededelingen. Stadsnieuws. Sport en Wedstrijden. Letteren en Kunst. Uit den Omtrek. Staten-Generaal. Kerknieuws. Nagekomen Kerkbericht. Parochiekerk van de H.H. Elisabeth en Barbara. Schoterkwartier. Aanbestedingen. dan ook door den dood uit haar treurig lijden Terlost. Het kind heeft ook eenige brand wonden, doch niet ernstig. BLOEMEND AAL. Personalia. De veldwachter Toch- tema te Beverwijk is door den Bur gemeester alhier benoemd lot agent van politie tweede klasse. IJMUIDEN. Betoonde moed beloond.Toe gekend is als blijk van goedkeuring en tevredenheid de zilveren eerepen ning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift aan: P. de Wijn, vletterman alhier wegens de door hem met levensgevaar verrichte redding van eene drenkelinge uit het water van het Noordzeekanaal, in September 1907. BEVERWIJK. Een gevaarlijkekoe.In een weide aan den polderweg heeft een koe den harddraver „Ideaal", van den heer Harmeyer, zoodanig verwond, dat het beest moest worden afgemaakt. De toren. De werkzaamheden zijn begonnen aan de herstelling van den Beverwijkachen toren. Den aan nemer Kakes, die belast is met de onderhoudswerken, is de uitvoering opgedragen. Werken opgeleverd. In te genwoordigheid van den rijks- en pro vincialen-ingenieur werden door deu aannemer van de verbreeding en uit dieping van de Wijkerpijp, de werken aan het gemeentebestuur opgeleverd. Per boot werd alles in oogenschouw genomen en alles verwierf aller te vredenheid. HEEMSTEDE. Een ver. van trekhonden houders. Alhier «is opgericht een vereeniging voor Heemstede en Om streken van trekhondenhouders. Als voorzitter treedt op de heer J. R. Smit, secretaris de heer G. N. Waasdorp en penningmeester de heer B. Bos, allen alhier. De contributie werd bepaald op 25 cent per jaar. Mejuffrouw Hoeks overle den. Na een korte ongesteldheid van slechts weinige dagen is alhier over leden mejuffrouw Wilhelmina Hoeks, bewaarster van het in geheel Europa bekende en vermaardeOude Slot alhier. Om haar groote gastvrijheid tegenover toeristen en schilders was zij overal bemiud en geprezen. De Alg. Ned. Politiebond. Schietoefening en vergadering van de onderafd.Ksnnemerland van den Algm. Ned. Pol.bond op Dinsdag 7 Juli a.sj van 2 tot 4 uur in de duinen van Mevrouw v. d. Vliet nabij de woning van J. Bakker, daarna vergadering in het café van den heer Cassé aldaar. 1. Jaarverslag van den Secretaris. 2. Jaarverslag van den Penningm. 3. Verkiezing van drie bestuursleden aftr. W. Schotvanger, W. Lokerse en D. Luijmdijk. 4. Bespreking schietwed strijd. 5, Bespreking van punten die de afgevaardigde zal hebben te ver dedigen ter Algem. verg. TTTT.T.EGOM, Een bollenbeurs. Door de af- deeling Hillegom van het Hollandsch Bloembollenkweekers Genootschap, zal te beginnen met 16 Juli a.s. ge durende den handelstijd eiken Don derdag in Café Flora van den heer W. J. van Dril te Hillegom bloem- bollenbeurs gehouden worden, van des morgens 10 tot des nammiddags 1 uur. Burgerlijke Stand. Getrouwd: P. C. Nigten en J. van Lierop. J. P. J. van der Luur en H. J. M. Hooger- vorst. Bevallen: E. M. BalversStaats, d. C. E. M. GerritsenLinneabrink, z. G. PrinsBakker, z. Overleden: P. C. van der Jagt, 4 m. E. Teeuw, 15 m. C. Ruigrok, 6 weken. NOORD WIJKERHOIJT. Gemeenteraad. Openbare ver gadering op 2 Juli 1908. Wordt mede gedeeld de goedkeuring van eenige raadsbesluiten als: het aangaan van een geldleening, het heffen van een recht voor het gebruik der mestbakken aan de Schippersloot, de kohieren van den hoofdelijken omslag en het riool- geld en het doen van af- en over schrijvingen. De Rekening van ontvangsten en uitgaven der gemeente, over het dienstjaar 1907, wordt aangeboden. Deze wordt tot onderzoek in handen gesteld eener commissie bestaande uit de heeren G. Warmerdam, J. van Schie en G. Bouwmeester. De wethouder Pennings zal de commissie bijstaan tot het geven van de noodige inlich tingen. Een adres van B. C. Vos om eeD ijzeren hek te mogen plaatsen in afwijking van de bestaande rooilijn wordt afgewezen. De rooilijn in de Zilk wordt vast gesteld op 31/2 M. uit het hart van den weg. Wordt besloten de losplaatsen aan en het vischrecht in de Schippersloot weder voor drie jaren publiek te verhuren. Aan mej. C. J. Pijnappel, onder wijzeres aan de openbare school te Zilk, wordt, op haar verzoek, eervol ontslag verleend. Vrijdag 17 Juli a.s. aan de feesten te Haarlem zullen deelnemen, voor dien dag dispensatie verleend in de kerkelijke onthoudingswet. St. Elisabeth's, vereeniging. Tot Directeur der St. Elisabeth's Vereeniging, alhier, is benoemd de HoogEerw. Heer A. A. Verbeek, Deken dezer stad. ^Slechte spijsvertering sleept meer ziekten van verschillenden aard na dan eenige andere kwaal. Afge scheiden van de kwellingen die ze de maag doet ondergaan, hongert ze lichaam en zenuwen uit en ver zwakt ze, veroorzaakt Verstopping, Oprisping, Hartkloppingen, Hoofd pijn en vergiftigt Uw bloed. Ge kunt echter spoedig Uw maag weer in orde brengen, lever en inge wanden tot hun natuurlijke werking terugbrengen, ,U bevrijden van al deze pijnen en ongemakken, Uw voedsel genieten en kracht herwin nen door het gebruik van Moeder Seigel's Tabletten. Mejuffrouw E. Jansen, wotiende Rasstraat 72, den Helder, schreef ons in dato 4 Juni j.l. als volgt„Ik heb gedurende meer dan drie jaren verschrikkelijk aan Slechte Spijsver tering geleden, gepaard met hevige aanvallen van benauwdheid en hart kloppingen, pijnen in de maag, den rug .en de lendenen. Ik voelde mij totaal afgemat en lusteloos, kon met den besten wil niet slapen en had zoo goed als geen weerstandsvermo gen meer. Geen enkel middel scheen in staat mij te genezen totdat ik ten laatste Moeder Seigel's Tablet ten probeerde. Thans zijn al mijn pijnen verdwenen, ik eet weer met smaak en voel mij weer gezond en een geheel ander mensdh." Moeder Seigel's Tabletten zijn ver krijgbaar bij alle Drogisten en bij de voornaamste Apothekers. Prijs fl. 1.50 per fieschje. Te Haarlem verkrijgbaar o. a. bij de Heeren J. J. Oöppinger, Groote Houtstraat 147a en K. van Eden1* 38 Spaarue, Drogisten. Dispensatie voor de leden van den A. N. W. B. Naar wij vernemen heeft Z. D. H. de Bisschop van Haarlem aan de Ka tholieke leden van den A. N. W B. toeristenbond voor Nederland, die op R. K. Onderwijzers. Woj ontvingen de agenda van de 75ste algemeen© vergadering van R. K. Bijzondere Onderwijzers (hoof den van scholen) in het Bisdom van Haarlem, die zal plaats hebben op Dinsdag 14 Juli 1908 in het Bron- gebouw alhier. In de kerk van den H. Joseph zal te 10 uur een H. Mis voor de overleden, leden der Ver eeniging worden opgedragen. De agenda vermeldt o.a.Verkie zing van drie bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren M. L. van Gemert, Th. P. BacLoux en P. C. A. Hendriksen, die allen herkiesbaar zijn. Het onderwerp van bespreking voor deze vergadering is „Het gezag in de II. K. Bijzondere School", in te leiden door den heer Chr. L. «Vjesseling Mz., van Scheve- ningeu. De volgende conclusies worden ge- 'steld: 1. „Het gezag in de R,. K. Bij zondere School dankt zijn ontstaan aan dat van Ouders, Kerk en Staat en berust in de laatste instantie bij Schoolbesturen. 2. Derhalve kan noch door iemand van het personeel afzonderlijk, noch door het personeel gezamenlijk een aandeel in dat gezag als een recht worden geëiseht. 3. Daaruit volgt: de tegenwoor dige toestand, algemeen door de Schoolbesturen gehandhaafd, dat een vertrouwd onderwijzer, met een deel van hun gezag bekleed, aan het hoofd der school wordt geplaatst, is volkomen te rechtvaardigen- 4. Met de beginselen in 1 ten 2 ont vouwd, is niet in strijd het stre ven om algemeen doorgevoerd te zien art. 5 der model-akte van benoeming voor hoofden van scholen Het Hoofd zal, met handhaving van zijn gezag als zoodanig, zaken van gewicht zooveel mogelijk rege len in overleg met ide onderwijzers van bijstand. Zoo het naar meening van het Be stuur wenschelijk of noodig is, zal hij yoor dat doel schoolvergaderin gen beleggen, en indien de Pastoor zulks wenscht, dezen en diens me dehelpers tot bijwoning daarvan uit- noodigen. 5. De tegenwoordige, beweging voor verplaatsing van het gezag in de school is in haar oorsprong en in haar drijfveeren on-Katholiek. In de pauze zal nog een vergade ring gehouden worden van de deel hebbers in het uitkeeringsfonds eer ner vaste som bij overlijden. Behal ve het gewone jaarverslag komt aan de orde: Verkiezing van een com missaris in de plaats van den heer Kaunegieter, die zich niet meer be schikbaar stelt. De groote optocht van den A.N.W.B. Zooals onze lezers weten, wordt een van de grootste attracties van de feesten, die door den A.N.jW'.B. hier ter stede zullen worden gehouden, de optocht die het toerisme zal voor stellen van af de vroegste tijdeta tot heden. Deze optocht zal bestaan uit vier afdeelingen. Afd. I.: Het verleden, begint een Egyptischen wagen, omstreeks 1800 voor Christus, eindigt met den eersten spoortrein van Amsterdam naar Haarlem, en zal vermoedelijk bestaan uit 16 of 17 verschillende groepen, alswagens, karren, draag baren, ruiters, tent jachten, rosba ren, rijwielen, enz. Afd. II: Het heden, waarschijn lijk verdeeld uit 14 groepen, zal zoor wel sleden, wagens, auto's, booten, rijwielen, als vliegmachines te aan schouwen geven. Afd. III: Nederland, is ver deeld in 11 provinciën. De hoofd- consuls in de verschillende afdeelin gen van den A. N. 5V& B. spannen zich in, opdat in dit gedeelte van den stoet iedere provincie zoo schit terend mogelijk vertegenwoordigd wordt, door alles wat de provincie typisch aan voertuigen en Ideeder- dracht heeft. De IVe afd. yan den optocht wordt gevormd door vereenigingen en cor poration, die aan den Bond hun hul de willen bewijzen door hetzij met versierde rijwielen, hetzij met praal wagens deel te nemen aan den stoet. Met do SViielerfeesten kos teloos pen bad! De heer A. A. Sprenger Sr., beeft gedurende de feestdagen van denj A. N'. B. alhier, kosteloos zijn zwem- en badinrichting ter beschik king gesteld voor dames- en hee renleden van den A. N. Bi- B, tot het nemen van een bad! Deze attentie zal zeker menigeen zeer pp prijs stellen. „Zang en Vriendschap". 't Merkwaardige bericht komt tot ons, dat de vereeniging „Zang en Vriendschap" tóch naar Antwerpen gaat om er te zingen, doch dan nu op eigen kosten, in combinatie met het Haarlemsch Muziekcorps, 't Is niet kwaad bedacht, op deze wijze den Antwerpenaren de goede hoeda- nghieden van onze zangveraeniging te doen kennen. In de plaatselijke bladen lezen we bovendien (wij zijn blijkbaar voor zulk een mededeeling van het be stuur niet in aanmerking gekomen dat „Z. en Vr." een brief heeft ge richt aan het Antwerpansche ge meentebestuur, waarin het relletje over de komst naar Antwerpen, haarfijn wordt beschreven, en ver zocht dat het gemeentebestuur een onderzoek zal instellen. Een tochtje, dat men maken moet! Daar zouden we nu een geestdrif tige aanbeveling, een warme lofprij zing van willen schrijvenZoo'n tochtje met de „Volharding VII" door onze prachtige Hollandsche binnen wateren is een dag van heerlijk ge not, die men zich nooit zal beklagen. Onze lezers zullen het, uit berich ten en advertentie, wel weten, dat sinds 1 Juli wederom eiken dag, ook des Zondags, de prachtige salonboot „Volharding VII" om precies half elf van de Koudenhorn vlak bij de kazerne vertrekt, om een rondreisje te doen door Spaarne, Zaan en Noord zeekanaal, en om prompt half vijf weer terug is. Zoo'n rondreisje, dat i» de tocht die we hier met een paar woorden warm willen aanbevelen. Mooier gelegenheid om met het schoon ste en meest typisch gedeelte van Noord-Holland te water kennis te maken, is wel niet te bedenkenDe salonboot zelve is weelderig en ruim ingericht: jeen uitstekend bediend buffet zorgt voor alle warme en koude spijzen die men kan begeeren, de bediening is voortreffelijk, ruime dekken en gemakkelijke zitplaatsen in het fraaie salon geven gelegenheid tot uitzicht, tocht- en zonneschermen weren mogelijken last: in één woord, de boot zelve, die flink groot is, is een bezienswaardigheid apart. En de reis kan niet genoeg geroemd worden. De ligplaats aan den Kouden horn is maar een paar minuten van de Nieuwe Gracht bij de Jansstraat verwijderd: de kijkjes op het Spaarne, op Spaarndam en Spaarnwoude, op Nauerna en langs de Zaan, zijn aller interessante tooneeltjes uit echt-Hol- landsch-levenmen bezoekt Wormer- veer en Koog aan de Zaan, heeft in Zaandaam een goed uur om dit typi sche stadje te bezichtigen, het Czaar Peterhuisje te kijken en wat niet al; men bezoekt de reusachtige Hembrug, dat wonderbouwstuk van bruggen bouw, en na een reis die voorbijvliegt door al het wetenswaardige dat we aanschouwen, is men op behoorlijken tijd, na een dag van pleizier en ont spanning jte hebben doorgebracht, weer in Haarlem terug. Nog eens: dat tochtje moet iedereen meemaken 1 't Is onder het bereik van de beurs van elkeen, die wel eens een uitstapje maakt: en des Zondags is de prijs nog billijker dan in de week. Men weet het: aan de Kiosk van Vreem delingenverkeer vóór het station zijn de kaarten te krijgen, alsook op de boot zelve voor het vertrek en bij de firma van Cittert Zonen, Spekstraat. Wij raden aan: probeert dit tochtje eens, ge zult het u niet beklagen Museum van Kunstnijverheid. De tentoonstelling van inlegwerken, die op het oogenblik in de Rotonde van het Museum van Kunstnijverheid gehouden wordt, zal morgen voor het laatst te bezichtigen. In de Rotonde en het trapportaal wordt eene tentoonstelling van het werk der leerlingen van de aan het Museum verbonden School voor Kunst- nij verheid voorbereid. Morgen ia de toegang kosteloos. .Opruimenasjeblieff! In de Zuider Schoolsteeg, -de typische, doch drukke verbindingsweg van Smedestraat naar Jansstraat, waar van ieder onzer zeker wiel eens ge bruik maakt, komt tegenwoordig tel kens en telkens herrie voor. Er is daar een berucht huis gevestigd en de daarin wonenden zijn èn de rus tige voorbijgnagers ten overlast, èn bedrijven onophoudelijk allerlei roo- verijen en afzetterijen waartegen de politie herhaaldelijk Qiqat optreden. Om yam straatrumoer, vechten ©a drinkgelag mu niet te spreken, 't SKjordt tijd, dat hier eens krachtig worde ingegrepenopgeruimd moet die rommel worden, en hoe spot' diger des te beter. De eigenaar van het perceel dient hier in te grijpen hij is dat aan zijn positie en naam verplicht H. Y. G. B.'s zwemfeest. In de zweminrichting van den heer A. A. Sprenger, aan de Houtvaart, zal Zondag het jaarlijksche zwemfeest der Haar- lemsche vVaterpoloclub H. V. G. B. plaats hebben. Het programma bestaat uit: Snelzwemmen iO M. (juniores.) Prij s- goal schieten. Waterpolomatch voor de tweede klassecompetitie tusschen H. V. G. B. II en 't eerste zevental der Amster- damsche Zwemclub (A. Z.) Te Amsterdam eindigde deze matah verleden Zondag in gelijk spel. Duiken naar een voorwerp. Springen. Rugzwemmen (vrije deelname) over 25 M. Estafette-zwemmen voor scbool- ploegen (van H. B. S., Gymnasium, Instituut Prins en Lagere School). Buikzwemmen (vrije deelname) over 80 M. 'tSlot is eene pantomime. 't Eerste nummer vangt aan om 1 uur 'snam. Voor alle nummers zijn talrijke inschrijvingen. Een goed zaakje. Het voor- deelig saldo, dat de vooroefeningen der Olympische Spelen alhier gehou den, hebben opgeleverd bedraagt onge veer f 4000. Voor de feesten. Onze stad gaat zich voorbereiden op de grootsche feesten. Alle werklieden uit onze stads- bloemisterij zijn druk in de weer haar 't feestkleed aan te trekken. De perken worden allerliefst opge smukt. Dezer dagen heeft 't Kleverpark de beurt gehad. Het ziet er alreeds keurig uit. Een nieuwe kerk? Wij verne men dat de plannen bestaan de Ael- bertsbergstraat met de Saenredamstraat te verbinden door middel van door trekking der Velserstraat. Aan deze straat zou dan een nieuwe Protestantsche Kerk gebouwd worden, een geschenk van een zeer rijke dame uit onze stad. Mooi Haarlem! Maandagmor gen wordt de thee- en speeltuin van den heer Staal, Saenredamstraat al hier, bezocht door een werkliedein- veneenigdng uit Leiden, welke met een boot tot dep. Koudenhorn komen om in optocht, met muziek voorop, naar genoemde ontspapningsplaats te gaan en 's middags op dezelfde wijze te vertrekken. Haarlemsche Industrie. Wan neer men de Paul Krugerkade pas seert, kan men aan de „Werf Coarad" het vervaardigen van 2 Finbagermolens gadeslaan, die juist met hun dekken boven de omheining uitkomen. Deze hebben een lengte van 37 M. en breedte 9 M. bij een hoogte van 2.60 M. Zij worden, na geheel voltooid te zijn gemaakt, wederom afgebroken en in collies gepakt, om dan naar hun plaats van bestemming, het tin- rijke eiland Banka (Nederlandsch- Indie) getransporteerd te worden. Hinderwet. Bij beschikking van Gedeputeerde Staten van Noordholland dd. 24 Juni j.l. is aan B. en W. ver gunning verleend tot uitbreiding van de gemeentelichtfabrieken in den Veerpolder Kad. Sectie E No. 2524, door het vergrooten en wijzigen van eenige lokaliteiten en het bijplaatsen van een oconomiser, een ketelwater- reinigingstoestel, een gasdrukregula teur, eene olietank en een stoomdy- namo. De eerste snijboonen. Als een bijzonderheid kan worden medege deeld, dat door P. Hulsebosch wonende Zuidschalkwijk de eerste snijboonen van den koudengrond aan de groen- tenmarkt zijn gebracht die door de commissionairs George Busé en Zn. verkocht aan J. J. Witmond, wonende Hagestraat en A, Heemskerk, Wou- wermanstraat, alhierdit is 19 dagen vroegér dan het vorige jaar. Peren. Hoewel de peren de moeie- lijkste vruchten zijn om te bewaren, kunnen wij toch mededeelen, dat door Herman Vermeer, wonende Ridderstraat 22, nog een partij peren aan de Groentenmarkt zijn gebracht. Ze zijn opgekocht door A. Dalman van Zandvooit. Gedeserteerd. Heden werd van hier naar den Helder overgebracht de korperaal-fourier T. die, zonder ver gunning, van zijn korps afwezig is gebleven en zich gisteravond aan de kazernewacht alhier heeft aangemeld. Baden. In het Douchebadhuis aan het Leidscheplein zijn in de afgeloo- pen week genomen 1185 baden, ter wijl in dat aan den Koudenhorn 1183 baden werden genomen. Dat ontloopt elkaar niet veel! Programma's. Muziek in den Hout. Matinée van het Haarlemsch Muziek korps in den Hout op Zondag 5 Juli, 2i/a uur. Programma: 1. Niederlander Sehüt- zen Gilden Marsch, Segfried. 2. Vorspel zu der Oper Meistersinger, Wagner. S. Valse Caprice, Rubenstein. 4. Kaiser Pa rade, Eilenberg. 5. Overture La Neige, Auber. 6. Paraphrase uber Koschatz' lied „Verlassen bin i", Reindel. 7. Ballet de l'opéra Les Vepres Siciliennes, Verdi. 8ocieteit „Trou moet Blycken" Concert op Zaterdag 4 Juli 1Ö08, des avonds 8 uur, door de Muziekvereni ging „Harmonie", directeur: de heer H. W. Hofmeester Rzn. Programma1. _Es lebe usere Freund- schaft," Marsch E. Wladyke. 2. Ouver ture „Charles Quint" E. Launay. 3. Soi ree d'Eté, valse de concert, E. Waldteu- fel. 4. a. Plappermaulchen" Salonstük, R. Eileuberg. b. Adestes fidele», morceau religieux, H. Colint. 5. Bouffonnerie Musi- cale, Ch. dé Carmont. 6. Ouverture „Leichte Cavallarie" Er. v. Suppé. 7. Potpourri uit de opera „Le Trouvère," G. Verdi. 8. Suspinul, Concertwalzer, J. Ivanoviel. 9 Reisebilder, divertissement, Joh. Reseh. Orgelbespeling in de Groote of St. Bavo-kerk alhier op Dinsdag 7 Juli, des namiddags van 1—2 uur, door den heer W. Ezerman. Programma: 1. Preludium en Tuga, J. S. Bach. 2. Adagio (5e Symphonie), Beethoven. 8. Sonate no. 2, Ch. Fink, a. Allegro moderate, b. Andante, c. Alle gro risoluto. 4. Largo, Handel. 5. Halle lujah, Handel. Arbeidsongeluk. Vanmorgen omstreeks half twaalf is in de drukkerij van onzen collega, het „Haarlem's Dagblad" aan het Zuiderbuitenspaarne, een ernstig on geval gebeurd. Een der drukkers had n.l. door eigen onvoorzichtigheid, naar men ons mededeelt, het ongeluk met de hand tusschen de rollen der rotatie machine te gerakende hand werd dan ook zoo goed als verbrijzeld. De ongelukkige, die door de pijn in on macht viel, werd dadelijk naar het gasthuis vervoerd waar een verband werd gelegd en andere maatregelen genomen. AGENDA. Heden Zaterdagavond, n/m iöi/2 u. Dag. Best.verg. van „Arbeid Adelt". Zondag, 5 Juli. Gebouw „St. Bavo." R. K. Volksbond n/m 12% u. Bakkersgilde St. Hubrecht." In denHout.Haarl. Muziekkorps, n/m 21/2 u. Matinée. Brongebouw, n/m 8u. Haarl. Muziekkorps, Soiree. Bioscoop. Gr. Markt. Voorstel lingen. Maandag, 6 Juli. Gebouw „St. Bavo". R. K. Volksbond, half 9 uur Ondersteunings fonds. Half 9 uur bestuursvergadering Typografengilde. Politierapport. Gevonden voorwerpen: 1 blauw koralen armbandje met gouden sluiting, 1 gouden oorbelletje, 1 huis sleutel, 1 taschje inh. een zwembroek en eenige toiletartikelen. Procesverbaal opgemaakt wegens het in verboden richting berijden van een straat met een bespannen wagen, het loopen over grasperken. Aangifte gedaanvan het wegloopen van een hond (colly). Burgerlijke Stand. Bevallen: 3 Juli. J. v. d. Landen- Hoff d. E. Davidson-Andriesse d. W. v. Emmerik-Luijt d. 4 Juli F. Eelman-Kuiter z. Overleden: 3 Juli. K. W. 1 m. z. v. P. H. N. Mansveld Korte Heeren straat. Lubbers f470, HaarlemH. J. Royers f460, Schoten. Woensdag, 8 Juli. WIJK AAN ZEE EN DUIN Stadhuis n/m 2 u. B. en W. Het bonwen van een nieuw Raad huis op een terrein gelegen aan de tramlijn BeverwijkWijk aan Zee. Toerisme. Door den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland, is weder een maat regel genomen, om de veiligheid van het verkeer te bevorderen. Hoewel de Motor- en Rijwielwet duidelijk voorschrijft, dat door de gebruikers van publieke wegen, steeds rechts moet worden uitgeweken, wordt toch maar al te dikwijls nog gezondigd tegen deze bepaling, en dat, niet tegenstaande de moderne snelle ver voermiddelen, ais: rijwiel, motorrijwiel en automobiel, een strikte nakoming van deze bepaling hoogst gewenscht maken in het belang van de veiligheid op de publieke wegen. Met het doel eene betere naleving van dit voorschrift te verkrijgen, heeft het bestuur van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland, nette flinke blauwe borden doen maken, 58 c.M. lang en 24 c.M, hoog. Deze borden worden gratis ter be schikking gesteld van alle gemeenten, die zich willen verplichten het door haar verlangde aantal op eigen kosten doelmatig te doen aanbrengen langs publieke wegen. In een schrijven aan de burgemeesters wordt in het algemeen belang mede werking verzocht. Aan den heer J. C. Redelé te Dordrecht kan het ge wenschte aantal borden worden aangevraagd. No. 27 van „St. Bavo" houdt in: 1. Prins Orkan. 2. Longinua. 3. Mijn zoon, geef Mij uw hart! (ill.) 4. Wilhelm en Hector (met ill.) 5. Haat en liefde. 6. De verloren zoon. 7. Kalender. 8. Pastoor J. H. Theijs. f (Vervolg). Oorlogsbegrooting en tijdregeling aangenomen. D© Tweede Kamer heeft gisteren, zooals we nog! in ee,u groot deel on zer oplage konden melden, aange nomen d© oorlogsbegrooting met 65 tegen 15 stemmen, nadat Mr- Bor- gesius namens velen zijner partijge- nooten verklaard had, dat hoewel het beleid van minister Sahron lijn recht injdruiseht tegen hetgeen zij op defensiegebied wenschelijk achten, zij toch voor de begrooting zullcnf stemlnen, echter alleen pmdat deze begrooting slechts een aanvulling van de kredietwet is en er over een paar maanden weder gelegenheid is niet de regeering van gedachte te wisselen. Voorts werd met groote meerder heid aangenomen het wetsontwerp tot invoering van de Amstendam- scthe tijdregeling. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag a.s. geen audiëntie ver- leenen, wegens de toediening van het H. Vormsel. Pater Doesburg, f Gisterenmorgen had te Utrecht de uitvaart en de begrafenis plaats van Pater Doesburg. De lijkdienst werd opgedragen door den WelEerw. Pater Huis mans, Provinciaal, geassisteerd door de WelEerw. Paters van der Veer, te Huissen en Draak te Nijmegen. Heeren Collectanten droegen het lijk grafwaarts. Zndag, de h.h. Missen om 5, 7, 9 uur en half 11 de Hoogmis voor de leden der Broederschap van O. L. Vr. van Altijdd. Bjjstand. Om 3 uur Lof Dinsdagavond half 8 Lofter eere van den H. Antonius. Donderdagavond half 8 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vrijdagavond om half 8 oefening van den H. Kruisweg. SCHOTEN, 4 Juli. Hedenmorgen 11 uur is door B. en W. ten Raad- huize aanbesteed: De verbouw van het voormalig Raadhuis. Ingeschreven werd als volgt G. M. Gnodde f514, Santpoort G. B. Meerman f475, Schoten; J. J.Ko ning 450, Haarlem; J. Lauw en J. SASSENHEIM. Gemeenteraad. D© Raad ver gaderde gisterenavond. Voorzitter, de Burgemeester, Afwezig: de lieer Bader. Na yoorlezing der notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd., werk ook yoorlezing gedaan van in gekomen stukken, waaronder eep| schrijven van den heer Dijkstra, om hem geene boet© op te leggen, we gens te late oplevering van het door hem aangenomen werk, hetwelk wordt toegestaan. Alsnu komt aan de ordede auto matische gas 1 antaarnops tekens Op voorstel van B. en i-Wl wordt besloten deze aan te schaffen voor den prijs door den Raad voorgesteld en tevens te bepalen dat de leveran ciers gedurende een jaar de automa ten kosteloos moeten nazien en on derhonden. B. en Wi- stellen, hierna voor pa het salaris van het hoofd der O. L. school zoo te veranderen, dat dit na. 20 tot 25 dienstjaren f 1300, en ba 25 dienstjaren f 1400 zou bedragen, De onderwijzers van bijstand krij gen een vierhooging van f 25, «op dat het aanvangssalaris bedraagt voor minder dan 3 dienstjaren f 600. Dit voorstel wordt aangenomen. Tot leden van de commissie voor de reclames H. O. werden gekozen de heeren Itoozen, Rijnsburgier en [Warn aar. Bij de laatstgehouden kasopnam* van den gemeente-ontvangsr, bleek in kas te zijn f2126.50. Het kohier schoolgelden 3de kwar taal 1908 van ide O. L. School, werft vastgesteld op f30.90. Niets meer aan Üe onte gaat raad in geheime zitting. Burgerlijke Stand. Onder trouwd: J. Vallentgoed j.m. en C. J. van Parijs. Bevallen: E, Lek geb. Verlaan z. M. C. van Niekerk geb. Speet z. Overleden: Henricus Bader, 4 maanden. VOORHOUT. Burgerl. Stand. Geboren: 7 Juni. AlbertusAdrianus z. v. H. Caspers en C. van der Lubbe. 9 Juni. Jacobus Petrus z. v. C. Warmerdam en M. Westerhoven. 18 Juni. Maria Wilhelmina d. v. Jac. Berbée en A. de Kort. Fallissament Trompenberg. Men seint ons uit Amsterdam: Het heden aangeboden accoord aan de schuldeischers in het faillissement Trompenberg waarbij 25% kon woi- den aangeboden is aangenomen. Het totaal der vorderingen bedraagt f2.156.798,54, daarvoor is ter ver deeling overgebleven f301.027,62, zijn de 13 en vier vijfde procent. Daardoor is het aangeboden accoord dus zeer voordealig. Van 166 crediteuren hebben 129 aan de stemming deelgenomen. Allen stemden voor, zoodat de vereischte meerderheid van 2/3 werd verkregen. Totaal vertegenwoordigden de stemmers van het totaal aantal schuldvorderingen. De rechtbank zal 15 Juli a. s. beslissen. en

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 2