IJmuiden. Uit den Omtrek, J. W. LUCAS, Stadsnieuws. het tot in de hersenen doordrong. De toestand van het arme kind moet hoogst bedenkelijk zijn. Te Eist keerde Vrijdagmiddag het 12-jarig dochtertje van den heer G. v. M. onder Geldermalsen uit school naar huis terug. Onderweg passeer de zij een kersenboomgaard. Door onvoorzichtigheid van den „kersen- keerder" werd het kind vreesalijk in rechterarm en -borst getroffen door een schot hagel. Haar toestand is zorgelijk. Gevangenneming met tak- tiek. 2 Secties infanterie van het 7e Regiment te Amsterdam in garnizoen hielden Vrijdag een militaire oefening in corvé-tenuede route was van Am sterdam langs Buiksloot en Watergang, over Ilpendam naar Monnikendam, begeleid door de eskader- en sectie commandanten, onder bevel van twee officieren. Bij het overtrekken der Waterland- sche schutsluis te Ilpendam werd de troep de smakelijke uitroep „Landop- vreters" toegevoegd door een inwoner uit den lip, welke met zijn vischschuit juist de sluis ging invaren. Toen hij veilig binnen de deuren was, trad één der officieren uit het gelid en vroeg de beleediger zijn naam, welke bij niet verkoos op te geven, waarop de luitenant de sluisdeuren liet sluiten en zoodoende de held tot een gevangene maakte. Hierop verscheen, na aangevraagde hulp, de gemeente veldwachter Van Oest, die tegen den man, een zekere Van Schaik, proces-verbaal heeft op gemaakt. Nadat de beide officieren, een eerste en een tweede luitenant hunne namen en adressen hadden opgegeven, gingen de gevangenisdeuren weer open, en konden de manschappen welke een onverwachte rust hadden genoten, verder marcheeren. Geen onderwijzers op klom pen en ook geen „beslagen" on derwijzers. De nieuwe instructie voor het onderwijzend personeel der openbare scholen in de gemeente Los ser bepaalt o. a.„dat het aan alle onderwijzers, ter voorkoming van ge- druisch, gedurende de schooltijden verboden is klompen te dragen, of schoeisel met houten zolen, of schoei sel waarvan de zolen met ijzer zijn beslagen". Het ongeluk in hotel A d r ia n. Een ernstig onderzoek wordt door de justitie ingesteld naar aanlei ding van het ongeluk, dat voor eenige weken in het voormalig hotel Adrian te Amsterdam met de lift plaats had. Een der gekwetsten is in het geheel nog niet hersteld en men vreest zelfs dat hij een blijvende verminking van het geval zal overhouden. Twee in genieurs zijn belast met het opmaken van een technisch rapport. De ver volging zal worden ingesteld tegen den monteur, die zou hebben toege laten dat de zeven werklieden op de defecte lift zijn gaan staan. Zooals men zich herinnert, stortte ten gevolge van het gewicht de lift, die zich bo ven in het gebouw bevond en niet zakken wilde, daarna met groote snel heid naar omlaag. Indronkenschapgedood. Donderdagavond tegen halfzeven ge beurde te Zuidbroek een ernstig onge luk. De arbeider Derk Smilde van Muntendamgeraakte in dronkenschap onder de passeerende tram, met het treurige gevolg, dat den ongelukkige beide beenen werden afgereden. Hij werd in het station door dr. Cohen verbonden. Het mocht echter niet baten. Een uur na het ongeval is de ongelukkige overleden. Een veldwachter, die zijn patiënten dieet geeft. De com missaris der Koningin heeft ontslagen den gemeenteveldwachter C. van der Viist, te Maarssen, die tot geldboete werd veroordeeld, omdat hij verzuimde iemand, die nachtverblijf had verzocht, <len volgenden morgen te ontslaan, waardoor deze tweemaal vier en twin- Vig uren buiten eten en drinken bleef. Van de wagen De landbouwer A. B. te Bunschoten bij Barneveld, die Dinsdag bij het rijden van hooi van den wagen viel is gisteren aan de gevolgen van den val overleden. Een schutter. Men meldt ons uit Amsterdam Zoo maar voor de aardigheid schoot zekere Koopman Zaterdagavond door de ruiten van perceel Rustenburger telbeen brak. Per brancard werd hij daarop naar het Gasthuis vervoerd. Flauw gevallen.Een80jarige vrouw viel gistermiddag op den Dam te Amsterdam voor een tram flauw. Door de zorgen der omstanders werd zij in een naburig café gebracht, waar men baar spoedig weer wist bij te brengen. In Vrij heid. De kruidenier M., op den Dennenweg, te 's-Gravenhage te wiens huize eenigen tijd geleden brand uitbrak en die gevangen werd genomen, verdacht van zelf den brand veroorzaakt te hebben is op vrije voeten gesteld en heeft heden zijn winkel weder geopend. Tot agent uan de „Nieuwe Haarlemsche Courant'1 uoor IJmuiden, Velseroord, Velsen en de Breesaap is aangesteld de heer J. DEKKER, Breesaap- straat 37 rood, IJmuiden, tot wien men zichgelieue te wen den uoor abonnementen en aduertentiën. DE DIRECTEUR. SCHOTEN. Voor Art is. AandeArtis te Am sterdam is door den heer H. Peters te Schoten aangeboden een gevlekte Landsalamander. OVERVEEN. Koninginnedag. Vrijdagavond had in het hotel „Van ouds het Raad huis" eene vergadering van „Koningin nedag" plaats. Na opening der ver gadering werden de nieuwe statuten door de 18 bestuursleden geteekend, om vervolgers ter goedkeuring aan Hare Majesteit verzonden te worden. Voor de feestviering op 31 Augustus a. s. werd bepaald, dat aan alle open bare en bijzondere scholen in de ge meente Bloemendaal op dien dag een feest zal gehouden worden, en dat bovendien de bewaarscholen ook in de feestvreugde zullen deelen. Voor elk kind werd een zekere som uitgetrokken en de hoofden van scho len kunnen met de commissieleden, die hen ter zijde staan, bepalen op welke manier er feest zal gevierd wor den. BLOEMENDAAL. De Duin flora. Hier is gisteren een tentoonstelling geopend van duin planten en wetenswaardigheden de duinflora betreffende. Zij is geopend van 12i/2 u. voor de leden der Natuurhistorische Ver- eeniging en van 21/25 uur is ieder een welkom. Maandag. Dinsdag en Woensdag 6, 7 en 8 Juli is alles gra tis te zien voor leden en belangstel lenden. Zij wordt gehouden in de school der Bloemendaalsche Schoolvereeni- ging. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen. Baron Melvill van Carnbee, Amsterd., Duinweg 13, 3 pers.; Fam. Steenken, idem, Swaluestraat, 8 pers.; Mevrouw Soeters. Dresden. Pension Adriana Cla- sina; Fam. Looman, Amsterdam, idem, 7 pers.; Fam. Bergman Carels, Berlijn, idem, 3 pers.; Fam. Hamburger, Dresden, idem, 4 pers.; Vrijheer von Salza, Dres den, idem, 4 pers.; Fam. Versteehg, Am sterdam. idem, 3 persFam, Proitor, Munchen, idem, 4 pers., Fam. Acher, Berlijn, idem, 6 pers.; Fam. Imhoff. Utrecht, Pension Adm. Van Kinsbergen, 3 pers.; J. J. Sieking, Amsterdam, KIeine Krocht 1, 5 pers.; Jongej. Vogel, Eitorf, Heerenstraat 3.: Fam. Schmidt, Amsterd. Spoorstraat 22, 2 pers.; Mevr. Voo.thuy- zen, idem, idem, 3 pers.; J. G. Karsten, idem, Villa Jeanne, 8 pers.; Fam. Dal- meyer, Amsterdam, Haltestraat 41, 4 p.; Mevr. J. Weis van Zanten. Zeist, Pension Zee- en Duinzicht, 4 pers.; Mevr. Lancel, Arnhem, idem, 2 pers.; B. H. Smit, Am sterdam, Baan 6, 7 pers.; Fam. Bouten, idem, Poststraat 6, 6 pers.; Fam. Blaser, idem. idem, 6 pers.; Fam. Elshove, idem, idem, 9 pers.; Mej. Poppink, Haarlem, idem.; Jongej. G. ter Borg, Borgereom- pagnie, Villa Hillside; Fam. Honig, Koog a.d. Zaan, Zeestraat #4, 4 pers.; Mevr. Mulder Evers, Appingedam, Hooge- weg 72, 3 pers.; J. van Zantee, Tiel, Straat 46 een pistoolje af. Koopman1 Hoogeweg 72, 3 pers.^ M. A. J.Marsman werd gearresteerd en hiermede zou 't geval zijn afgeloopen, indien de man, daarin bijgestaan door de omstanders, zich niet hevig verzette tegen zijn arrestatie, hetgeen een oploop tenge- volge had. De politie moest van denjminri) 2 pers.; Fam. Ewyck^v. d. Belt, wapenstok gebruik maken. Een treurig einde. De stuur man van de Amsterdam Hl van de Ned. Duitsche Transport Mij. is dezer dagen vermoedelijk door misstap toen hij zich 's avonds aan boord wilde begeven, te water geraakt. Men vond enkele dagen geleden zijn pet en eindje sigaar en boodschappennetje drijvende. Gisterenavond kwam zijn lijk boven, aan den kop van de Han delskade, nabij de loods van de Kon. Holl. Loyd. Ernstige uitslaande brand. van Wijk, Zeist, Swaluestraat 1, 3 pers. Fam. Van den Berg, Amsterdam, School straat la, 9 pers.; A. G. Kok, Amsterd. Haarlemmerstraat 1, 8 pers.; D. Schoute, Wormerveer, Pension Thalatta, 6 pers.; Fam. Van Hall, Zwolle, Pension Bruck- :k v. d. Belt, Hilversum, idem, 4 pers.; H. Drukker, Amsterdam, Hotel Zeerust, 2 pers.; T, Levert, idem, idem, 2 pers.; M. Buchen- bacher, idem, idem, 2 pers.; L. Tas, Am sterdam, idem; W. Tromp. Muhlheim, idem, 3 pers.; E. Roller, Stuttgart; Hotel d'Orange; Freule Reuehlin, Rotterdam, id W. H. Francken, Eist, idem, 2 peis.; B. J. ter Kuile, Enschedé, idem, 3 pers.; Jhr. mr. Reuchelin, Soest, idem.; Fam. Linge man, Haarlem, Hetel Groot Badhuis, 1 pers.; G. H. de Marez Oyens, Amsterd., idem, 2 pers.; C. H. J. Steenhof, Amster dam, Kanaalweg 29, 5 pers.- Fam. Siddel, Dureerdam. Kostverlorenstraatweg 121, t, w81 aa na e 0r"u"-t 2 pers.; Mevr. Verlaat, Amsterdam, idem; Ruim één uur hedennacht werd de D Terwye. Laren, idem; Mej. R. brandweer gealarmeerd voor een uit- yan Andel, Gorkum, idem; Fam. J. Brasse slaanden brand in perceel 108 Spui-Amsterdam, Groote Krocht 3 5 pers.; straat te Amsterdam. Toen de eerstel Fam. Hulstede, idem, Pension Paula, 3 brandspuit ter plaatse kwam, sloegenpers.; L. J. A. Smit, idem, Spoorstraat de vlammen uit de tweede verdieping. 22, 3 pers.; De heer Loth, Utrecht, Pension de Roos; Dames Leyh, Haarlem, idem, 3 pers.; Mej Van Mill, Amsterdam, id: B. Vos, idem., Villa Henry (Peters) 9p. A. Hess, Amsterdam, Villa Willy (Peters) 5 pers.; D. Dreesman, Utrecht, Villa Pau line (Peters), 7 pers.; Fam. Boissevain Amsterdam, Pension Bulkxnan, 5 pers Het badseizoen. Aanwezig op 30 Juli 1908 1665 pers, Bijgekomen tot 3 Juli 417 Weldra stond het geheele bovenhuis in lichtelaaie. A Is oorzaak gaf een der bewoonsters op, dat bij het zoeken met lucifers naar een geldstuk de brand ontstond. Ongeval. Onze Amsterdamsche correspondent meldt: Gisteravond 7 uur had in de Linden- straat voor perceel 54 een ongeval plaats. Door een schok viel n.l. een 3 jarig knaapje J. S. genaamd uit een bokkenwagen, waardoor hij het sleu- 2082 pers, Vertrokken 162 Aanwezig op 3 Juli 1920 pers. Badhuis voor minvermogenden 70 patiënten. Amsterdamsche Vac. Kol. lste ploeg 60 kinderen. Haarlemsch Kinderhuis lste ploeg 50 kinderen. Hoogwater. Zondag 5 Juli v.m. 6.39 n.m. 7.01 Maandag 6 Juli v.m. 7.24 n.m. 7.49 Dinsdag 7 Juli v.m. 8.18 n.m. 8.44 Woensdag 8 Juli v.m. 9.15 n.m. 9.49. Temperatuur van het Water. Woensdag 1 Juli 15i/2° R. Donderdag 2 Juli 16° R. Vrijdag 3 Juli 15° R. Hooge gasten. In Groot Kijk duin zijn afgestapt Z. D. H. Georg Ludwig Erfprins van Erbach-Schön- berg, Z. D. H. Wilhelm Ernst prins van Erbach-Schönberg en H. D. H. Imma prinses van Erbach-Schönberg uit Konig Odenwalt. Eengroote installatie. Bij Koninklijk Besluit van 22 Juni jl. No. 23 is aan de Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij vergunning verleend tot het oprichten van eene inrichting voor verlichting en beweeg kracht met electrischen stroom op de terreinen van het nieuwe station alhier, onder bepaling, dat de inrichting moet zijn voltooid en in gebruik genomen binnen één jaar na dagteekening van het Koninklijk Besluit. VELSEN. Voor Artis. Aan Artis te Am sterdam is door den heer F. baron v. Tuyll van Serooskerken alhier aange boden een Damhert. Aardbeien. In ons jongste Zon dagsblad komt een foto voor: „aard beienoogst te Beverwijk". Dit is een vergissing; het welgeslaagde kiekje werd genomen te Sandpoort onder de gemeente Velsen. IJMUIDEN. De kwestie. Is de vrede thans weer gesloten, gerust kan het gewa pende vrede genoemd worden. Slechts weinig is er noodig om een nieuwen strijd te doen ontstaan. Vrijdagmiddag vergaderden de ree- ders. Uit hun vereeniging is een afdeeling belast geworden met de consignatie-vischhandel en den aan kleve van dien en zij zullen zoodoende als concurrenten van de koopers optreden. Huisvlijt-tentoonstelling. Aan den heer J. C. Visman, alhier, is de eerste prijs, een mat-zilveren medaille, geschenk van den burgemeester van Texel, toegekend als inzender op de huisvlijt-tentoonstelling, te Texel. De inzending bestaat uit een keurig stoom- bootje. BEVERWIJK. De Wij ker Pij p. Het vaarwater dat de gemeente Beverwijk met het Noordzeekanaal veibindt, en dat met medehulp van rijk en provincie, naar plannen van de heeren Van Hasselt en De Koning, te Nijmegen, belangrijk is verbreed en uitgediept, werd giste ren door de aannemers Volker Bos te Maarssen, en Blankevoort te Haarlem, aan het gemeentebestuur opgeleverd. In tegenwoordigheid van de rijks- en prov. ingenieurs werden de werken in oogenschouw genomen, waartoe de verschillende autoriteiten op een boot hadden plaats genomen, en de beton werken en oevervoorzieningen werden bezichtigd. De uitvoering laat niets te wenschen en mag een groote verbete ring genoemd worden, die de aangren zende gronden voor industrieele doel einden uitstekend geschikt maakt. HEEMSTEDE. Een brutale inbraak. Zaterdagnacht hebben inbrekers een bezoek gebracht aan het café „Oud- Roozendaal", bij het „Blauw-bruggetj e" alhier, bewoond door den heerSmoo- lenaars. Zij zijn binnengekomen van achter het café gelegen weiland. Eenige latten zijn uit de schutting gebroken, en de zijdeur, die toegang tot de café-zaal geeft, was met haar sleeht-sluitend slot heel gemakkelijk te openen. In de café-zaal werd alles overhoop gehaald. De geldla is opengebroken en het geld (ongeveer twee gulden) ver dwenen. Uit het buffet hebben de heeren zich rijkelijk bediend. Boven dien worden eenige kistjes sigaren en flesBchen jenever, cognac en kwast vermist. Ook is een bezoek gebracht aan het achterplaatsje. De kastelein had een mooi vetgemest konijn in 't hok zitten, dat eerst geworgd is, en toen in de straatkolk geworpen. Mis schien zijn de inbrekers wel gestoord, en vonden ze de vlucht met een konijn wat gewaagd. De inbraak moet gepleegd zijntus- schen twaalf en drie uur, want om half vier is de bewoner nog opgeweest, om zijn kindje te helpen. Het echtpaar Smoolenaars heeft niets gehoord, wat wel begrijpelijk is, daar de slaapkamer door eenige deuren van de café zaal gescheiden is, en omdat, zoowel vrouw als man, erg vermoeid ter ruste zijn gegaan. Toen de bewoners Zaterdagmorgen om half zes opstonden, vonden ze de cafédeur openstaan, en constateerden toen weldra aan de andere verwoes tingen, dat er ongewenschte gasten in huis geweest waren. De veldwachter Schotvanger heeft Zaterdagmorgen om tien uur een on derzoek ter plaatse ingesteld. In de café-zaal is een beiteltje gevonden, waarmede vermoedelijk degeldladeis opengebroken. Ook vond men eenige afgebrande lucifers, van ander fabri kaat, dan de caféhouder gebruikt. Ook zijn op het land nog eenige flesschen gevonden. De politie heeft vermoeden op twee personen, die men 's avonds verdacht heen en weer zag loopen. Een dien'stmeisje aange- ra n d. Donderdagavond tusschen half elf en elf uur is in de Emmauslaan een dienstmeisje aangerand door een vijftal mannen. Op haar hulpgeroep is heer van Deventer uit de Span jaardslaan toegesneld, waarna de on verlaten de vlucht hebben genomen. Op het terrein is door een hunner een persoon van ongeveer 25 jaar met rood uiterlijk, in het blauw gekleed, een pet achter gelaten; de vier an deren waren vermoedelijk jongelieden tusschen 18 en 20 jaar. Deze zelfde personen hebben vermoedelijk dien zelfden avond een wielrijder in den hout lastig gevallen. In het belang der Justitie is het wenschelijk, dat ieder, die eenige aan wijzing omtrent de daders kan geven, speciaal betreflende den persoon, die na het feit blootshoofds moet hebben geloo pen, daarvan onmiddellijk kennis te geven aan den burgemeester van Heemstede. HILLEGOM. Personalia. Aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam is geslaagd voor het prop. ex. voor de theol. fa culteit de heer J. H. Telkamp, alhier. De heer G. Pardoen, alhier, heeft ter verkrijging van het Mercurius- diploma, met gunstig gevolg, examen in het boekhouden afgelegd. Hij ge noot zijn opleiding bij den heer J. A. B. Fibbe, accountant te Haarlem. NOORD WIJK. Een vergeetachtig mensch? Zaterdagmiddag werd voor het raam van den confectiewinkel van den heer Alleman aan de Voorstraat een fiets neergezet, die er des avonds nog stond, zonder dat de eigenaar van zich liet hooren. Den heer Alleman heeft de politie er mede in kennis gesteld. VOOHOUT. Raadsvergadering. Donder dag 9 Juli a.s. zal alhier een openbare Raadsvergadering gehouden worden des voormiddags ten- half tien ure. De agenda bevat le. Mededeeling ingekomen Stukken. 2e. Begrooting gezondheidscommissie. 3e. Comptabiliteit. 4e. Aanbieding ge meenterekening 1907. 5e. Voordracht oninbare posten, 6e Reclame Hoofde- lijken omslag. HAARLEMMERMEER. De heer G. B. 't Ho oft. Wij lezen in „De Standaard": Ónder veel belangstelling heeft de heer G. B. 't Hooft, te Haarlemmer meer, oud-lid der Tweede Kamer en van de Prov. Staten van Noord-Hol land, Donderdag den dag herdacht, dat hij, 40 jaar geleden, als lid van den Raad der gemeente Haarlemmer meer wérd beëedigd en geïnstalleerd door den toenmaligen burgemeester mr. J. P. Amersvoort. Sinds verscheidene jaren is de heer 't Hooft voorzitter der finantieele com missie, en van het Burgerlijk Arm bestuur, bovendien heeft hij zitting in andere colleges, zoodat hij volko men met de toestanden der gemeente bekend is. Zijn helder inzicht, veel jarige ervaring, maken dat zijn ad viezen zeer gewaardeerd worden. De Burgemeestersvacature- In de gemeente wordt rondgegaan met lijsten om handteekeningen te verzamelen op eeD adres oa te ver zoeken den heer G. A. A. Knaap als burgemeester te benoemen. HOOFDDORP. Inbraak met diefstalL Heden nacht heeft men door langs een raam in te klimmen en zoo de deur te openen, bij Gom. de Groot, een nieuwe race-car met fietslantaxan ge stolen. De dief liet de deur open staan, en zijn spoor kon men volgen tot aan de Geniesluis in de richting N. Vennep. Ofschoon men van morgen zeer vroeg langs alle wegen zocht ent overal heen telephoneerde, heeft men er niets meer van kunnen hespeuren. Public Accountant, Lee raar M. O. Boekhouden. P1ETER KIESSTRAAT 24. Personalia. Uitslag van het. eindexamen aan het Gymnasium Voor het diploma A zijn geslaagd de heeren J. v. d. Geer en J. Kampstra; voor diploma B P. J. Willekes Mac Donald, en na herexa men voor diploma A de heer A. J. Coutinho. Een eandidaat is afgewezen. In de vergadering van de Boüw- vereeniging „Ons genoegen", werd met algemeene stemmeD de heer G,. T. Boergonje, tot voorzitter de ver eeniging herkozen. B. en W. van "s-Gravenhage hebben den gemeenteraad voorgedragen ter benoeming van een onderwijzer, aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs als no. 1 J. Vreeken, onder wijzer alhier. Gemeentezaken. Die begrijpt het Mejuffrouw M- E. de Jongh, On derwijzeres aan de opleidingsschool voor meisjes, heeft eervol ontslag op 1 September aangevraagd, we gens voorgenomen huwelijk. Bravo'. Die dame begrijpt het, dat men niet als een goede huisvrouw en als een goede onderwijzeres tegelijk aan twee zaken haar geheele kracht wij den kan. En wat het zwaarste is, moet het zwaarste wegen! De „Zang en Vriendschap"-historie. 'tls nog niet uit. Over de Antwerpsche kwestie deelt nu het „Handelsblad" mede dat volgens een aan dat blad gezon den schrijven van de Antwerpschia Maatschappij „Les Djseiples Ide Gri- sar" en „La Wallonië" aan de Haar lemsch© afgevaardigden, die te Ant werpen kwamen onderhandelen, uit drukkelijk zou zijn gezegd, dat al de zaken, welke zij hebben beschouwd als echte verbintenissen, slechts voorloopig waren, daar na te ge vein verslag, over hunne aanvaarding! moest worden gestemd in ©ene ver gadering van het Inrichtingskomi- teit. Voorts zijn ook |te Duitsche zaïig- vereenigingen, di.e te Amsterdam medezongen, ontevreden over d© be slissing. Wij lezen althans in het weekblad „Toonkunst" o,ns welwillend ter inzag© gezonden een artikel van Willem Hutschenruyter, waarin de ze op forsche wijze den „(General- Anzeiger für Dortmund u,nd die Pro- vinz West-falen" de ponen wascht. Dit blad n-1-, dat vertelt: „der Dortmunder jGesangverein (musste) sich mit dem zweiten Preise bagnü- gen, ohwohl unter dem teilnehmien- den Sangern die Meinung vertraten war, dass dem letzteren eigentlich] der erste Preis gebïihre" een opi nie die niet van eigenwaan is vrij te pleiten -lanceert nog tegenover de Amsterdamsche wereenigingen die den wedstrijd uitschreven de totaal onbewezen ©n dus sohajndelijk© ver dachtmaking, dat„Zang en Vriendschap" yan deze vereenigin- gen te voren 750 gulden als voor schot op den (nog te behalenprijs van f 1500 zou. hebben ontvangen,- die dan ook bij de uitbetaling van den prijs zouden zijn afgetrokken!-.. Dat is teen afschuwel ijke beschuldi ging, die èn „Zang en Vriendschap", èn de Amsterdamsche vereepigingen, èn de jury regelrecht in het gezicht wordt geslingerdWillem Hutschen- ruijter schrijft dan ook terecht dat tegen zulk teen overschrijden van de booze hartstochten, waarheen elk© zangwedstrijd nu schijnt te moeten voeren, een klacht hij den rechter eigenlijk het eenige antwoord is! Sport in Haarlem. De Waterpolo-competitie, die gisteren hier ter stede is gespeeld tusschen H. V. G. B. IIA. Z. ein digde wederom met gelijk spel 00. Over het algemeen werd beter spel vertoond dan verleden week. Cricket. Op het Spapjaardsveld werd gisteren gespeeld tusschen Rood en Wit en Olympia. Rood en Wit bezorgde een verplet terende nederlaag aan de Amsterdam mers. De Haarlemmers scoorden 410 runs, waarvan v. Gogh 212. Olympia antwoordde met slechts 22. Voorts had nog een wedstrijd, plaats tusschen A. C. C. II. en V. V. V. V. V. V. opende met 'ninnnings van 147. A. C. C. II. maakte hierop 64, terwijl in de volgende innings A. C. C. II 118 maakte De benoo- digde runs werden daarop door V.V. V. gemaakt, zonder wieketsverlies. Een aanrijding met doodelijk gevolg. Wees- heeft «te train der E. S. M. gisteren een menschenleven geëiseht. Doch laten we er dadelijk bijvoegen, dat niet 't personeel der E. S. M. doch 't slachtoffer zelf de oorzaak van 't diep treurige geval is. Ho© menigmaal toch heeft men onvoorzichtigheid met den dood moer ten bekoopen e|n wanneer zal men nu toch eens wijzer worden met die dui zenden griezelige voorbeelden, voor oogen Het was gisteren Circa 12 uur, toen een dubbele tram der E. S. M. uit Amsterdam komende, bijna de Cen trale te Halfweg was genaderd, waar de rails den weg oversteekt. Sedert eenige ©ogenblikken reed een jongmensch, die later bleek te zijn de 19-jarig© Wans, wonende Vrofliks.traat, te Amsterdam, per per fietts naast de tram trachtend© deze bij te honden. Hij scheen niet gemerkt te hebben, dat de tram uit 2 wagens bestond. Want, zoodra de train den weg ging oversteken, wilde Wans achter langs de tram, de rails over. Doch daar sloeg de schuddende achterste wagen ïem tegen 't gezicht,, de fiets nam ©en draai, Wj- viel neer en kwam. zoo danig op «te treeplank, dat de her sens nit 't hoofd spatten. De train stopt© onmiddellijk. Het was me een consternatie in die tram, welke vol passagiers zat. Doch geen hunner .mocht te trom veriaten- Een der conducteurs vloog naar den dokter te Halfweg, die in allerijl meekwam, doch toen hij bij 't slacht offer aankwam, gaf deze den geest. De dokter kon alleen ten dooi consia.teeren. Slechts ©en vijftal minuten had het jongmensch na 't ongeval nog geleefd. In te tram bevond zich toevallig de Inspecteur van vervoer der E. S. M-, die dadelijk de noodige maat regelen nam. Het lijk werd naar 't Gemeente huis te Halfweg vervoerd. Onze correspondent te Halfweg schrijft ons, in verband met hoven staand bericht: Zondag was het voor Halfweg een ware ongeluksdag. Reeds voormid dags om halftien werd op het Kerk plein een wielrijdster aangereden! door ©en tentwagen. De dame kwam er zonder letsel af, doch het rijwiel was zeer beschadigd. Ongeveer te 12 uur kwam nabij de Osdorperweg ©en wielrijder zooda nig in botsing met te electrisoh© tram, dat hij bewusteloos werd op genomen. Vervoerd naar het Raad huis, bleek hij hij aankomst aldaar reeds te zijn overleden. Dte onge lukkig© was een 24-jarige Amster dammer. Voorts struikelde ©en paard op 'te „Klumft", 's avonds circa 6 uur, ge spannen voor ©eh rijtuig. De boom' brak en te inzittenden vlogten op da straat. Gelukkig bleken zij geen ern stig letsel te hebben bekomen. De straatweg AmsterdamHaar lem kan door het overdrukke ver keer vooral des Zondags bepaald ge vaarlijk worden genoemd. Een rijwielpad. HetDagelijksch Bestuur van den A. N, W. B. heeft aan het Gemeentebestuur een verzoek gericht om het pad aan de Westzijde van de Dreef, dat als rijwielpad ge bruikt mag worden, als zoodanig aan te duiden, door de kenteekenen vast gesteld bij de Rij wiel wet. Inspectie van den arbeid. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft bepaald, dat de inspec teur van den arbeid in de 6de inspectie alhier, van 15 Juli15 Augustus e. k. mede bevoegd zal zijn in de 5de inspectie. (Stct.) Verlof Drankwet. Bij B. en W. is ingekomen een verzoekschrift van J. G. Broekhuizen, om verlot, tot het ver- koopen van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in de voor- en achterzaal van het perceel aan de Parklaan No. 87. De eerste aalbessen. Heden zijn alhier door J. Spaargaren, bloe mist, wonende te Aalsmeer de eerste aalberssen aan de Markt gebracht. Ze zijn opgekocht door J. Wielard, Wagen weg en W. G. Kramer, wonende Park straat, alhier. Dit is 7 dagen vroeger daD het vorige jaar. Eerst 't bierglas binnenen dan buiten. Zaterdagnacht had in het Café van de wed. S. in het Scho terkwartier een woordentwist plaats tusschen eenige bezoekers. Na het verlaten van het café werd de twist op straat voortgezet en wel zóódanig, dat de een den ander met een bier glas, (vermoedelijk voor dit doel me degenomen) zóódanig bewerkte, dat hij een diepe snede op het voorhoof:! ontving, en het bloed hem uit een gapende wonde gutste. De dader hoewel bekend maakt® zich vlug uit de voeten. Deserteur. De landweer- plichtige C. Vernout dezer gemeente is, wegens het niet voldoen aan eene oproeping voor den werkelijken dienst als deserteur afgevoerd. Landweergenietroepen. Heden werden de dienstplichtigen der landweergenietroepen, die in 1903, 1904 daarbij werden ingedeeld, in werkelijken dienst gesteld hij het re giment genietroepen in de legerplaats bij Zeist, waarbij ook die van dit district. Nieuwe bouw en stadsver- fraaiïng. De lange blinde muur in de Koksteeg zal verdwijnen; daar zullen eenige woningen verrijzen iu den tuin der Oud-Katholieke kerk. Reeds voor een paai jaar is die tuin ingekrompen, toen in de Bloemer- steeg eenige nette werknaanshuizen zijn gebouwd. Ongetwijfeld zal de Koksteeg daardoor weer verfraaid worden. Garnizeensbericbten. Indische leger. Dit jan zullen van uit Nederland naar Ooet-Indië worden gezonden. 3000 man suppletie troepen, waaronder 80 onderofficieren der infanterie. Deze laatste moeten echter reeds in Oost-Indië zijn geweest. Gedeserteerd. Hedenmorgen hebben zich aan de kazernewacht al hier aangemeld de korporaal S. en d» soldaat H., die reeds een achttal dagen zonder wettige reden, zich van hun garnizoen hadden verwijderd. Onder militair geleide zijn zij naar hun garnizoen (den Helder) terugge bracht. Detacheering. D® Eerste Luite nant G. W. van Lommei van het 10e Reg. Inf. alhier wordt met ingang van 10 Juli a.s. gedetacheerd aan de Nor maal Schietschool te 's Gravenhage tot het volgen van een herhalings cursus. UIT BRIEVEN KENNEMERLAND. AGENDA. Dinsdag, 7 Juli. Gebouw „St.Bavo." R. K. Volksbond n/m 8 u. Hulp in Nood. Bioscope Theater Gr. Markt naast De Kroon voorstellingen n/m 7, 8 en 9 u. Groote Kerk n/m 12 u. orgelbespeling door den heer W. Ezerman. B©yérwijk, 5 Ju,li 1908., Eindelijk kunnen we herademen, van te benauwende vorkiexiugsdruk- te.... Thans geen geweeklaag meer over pneenighedd ouder te Katho lieken, thans geen gemor meer over het herhaaldelijk-naar-dierstembus- geroepen-worden, thans geen, vreee meer, dat de een of ontere vroete vader het lidmaatschap van den Ger meenteraad moede, het bijltje er bij neer zal leggen, wij kunnen verwach ten, dat de nachtmerrie eener ver kiezing, tenminste voorloopig, niet meer de rust van het gewoonlijk zoo kalme Beverwijk zal komen verste© ren. Met volle teugen genieten wij van de heerlijke zomerlucht, gebal semd door den fijnen geur «Ier aard beien, die met karrevrachten naar; het spoor gebracht worden.... Ja, als die lucht te genieten was ©n niet bedorven werd door de wolken stof die door het drukke yerkeer op

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 2