Uit den Omtrek, Stadsnieuws. Verkoopingen, Boelhuizen enz. om twee uur officieel geopend door L. G. A. graaf van Limburg Stirum, voorzitter van de Vereeniging van Vreemdelingenverkeer. Padangsehe Bovenlanden. Blijkens een bij de Regeering uit Nederlandsch-Indië ontvangen tele gram heeft de bevolkiug van de Laras Kapan (onderafdeeliag Oud-Agram, residentie Padangsche Bovenlanden), waaronder 500 vrouwen, en door amb tenaren en officieren bijgewoond on- derwerpingsfeest gevierd. De stemming was zeer goed. De bezetting van Kamang, gelegen in dezelfde onderaf- deeling, is opgeheven. Nederland en Venezeula. Reuter seint uit Caracas, over Port of Spain, van 31 Juli: President Castro heeft de exequa- turs van de Nederlandsche consuls en vice-consuls ingetrokken. De minister van buitenlandsche zaken Paul deelde aan de Nederlandsche regeering mede dat als beleedigingen van Venezuela worden beschouwd, naast den brief van den heer De Reus, het feit dat de „Gelderland" in gebreke de Venezolaansche vlag te salueeren, den aanval op den Venezolaanschen consul te Willemstad, de schending van het consulaat en de afrukking van het consulaire wapenschild. Ons land heeft in Venezuela consuls te Barcelona, Caracas, La Guayra en Maracaibo; vice-consuls te Ciudad Bolivar, Coro en Puerto Cabello. Het zijn de heeren G. B. da Costa Gomez, N. F. Helmund, G. F. J. G. C. Barnewitz, J. M. Chumaceiro, C. A. Hellmund, M. H, C. Henriquezen C. F. W. Hellmund. Gemengde Berichten. De zoldering naar bene den. Gistermiddag had een ongeluk plaats op de terreinen der Konink lijke Nederlandsche Beijersche Bier brouwerij te Amsterdam. Men zal zich herinneren, dat daar ter plaatse eenige maanden geleden een eest afbrandde Met de slooping daarvan, was nu eerst eenige dagen geleden begonnen. Terwijl gistermiddag half drie een drietal werklieden aan het werk waren, zakte plotseling de steenen zoldering ineen. F. Hiekstra viel naar beneden, een ander bleef aan een ijzeren stang hangen en kreeg wonder boven wonder geen letsel, terwijl de derde zich nog juist kon redden. Hiek stra bleek, nadat hij onder het puin was weggehaald, verwond te zijn, aldus gelastte de inmiddels ter plaatse ge roepen geneesheer, dr. Waller, z'n overbrenging naar het O. L. Gasthuis, waar hij onmiddellijk werd opgenomen. Een zware uitslaande brand. Gisteravond ruim 9 uur werd te Amsterdam de brandweer gealarmeerd voor een uitslaande brand in net perceel 71 Palmgracht. Daar is op 71b boven, gevestigd een meubel makerij van den heer Van Soest, terwijl de heer W. Visser z'n rijtuig remise daaronder en daarnaast z'n paardenstal heeft. De vlammen sloe gen spoedig uit 't dak en weldra riepen een roode gloed en hoog- spattende vonken een talrijk publiek naar de plaats des onheils. De meubelmakerij brandde vrijwel geheel uit. De remises in het onderhuis en een belendend perceel hadden alleen watersohade. Een moderne oplichter. In de Nieuwe Plantage te Rotterdam is aangehouden en op het politiebureau in de Meermansstraat opgesloten de 18-jarige Joh. M. Jansingh, wonende aan den Plantageweg no. 35, aldaar, tegen wien door den commissaris van politie, den heer L. J. C. Vuijk, ge waarschuwd was, omdat het gewenscht is, alvorens met dezen persoon in relatiën te treden, informatie in te winnen. Hij wordt thans verdacht ten nadeele van de firma E. W. S., gevestigd op het Damrak te Amster dam, een schrijfmachine, merk The Oliver, te hebben verduisterd. De schrijlmachine is bij den opkooper I. E. v. O., in de Bagijnenstraat te Rotterdam, in beslag genomen. Van den aangehoudene is gebleken, dat hij van alles koopt. Ook draagt hij een penning, waarop vermeld staat directeur van een detectivebureau LondenParijs. Moord op een douane. Donder dagnacht omstreeks twee uur heeft zich op de Belgische grens bij Min derhout een drama afgespeeld, dat een trouw ambtenaar het leven zal kosten. De douanebeambten waren op hun gewonen rondgang, toen zij vier smokkelaars ontdekten, die groote zakken droegen. Bij het zien van de douanen sloeg het viertal op de vlucht. Achtereen werd een jacht op hen begonnen en de douanen zouden hun mannen hebben ingehaald, toen twee hunner, die het meeste gevaar liepen, zich omkeerden, het geweer aan den schouder zetten en vuur gaven op de fiscus-ambtenaren. De douanebeambte Wouters kreeg de lading hagel in de volle borst en zakte ineen. De onge lukkige werd door zijne kameraden opgenomen en overgebracht naar het even over de grens gelegen Meir waar een dokter hem behandelde. De douanebeambte verkeert in le vensgevaar. De smokkelaars zijn over de grens onze provincie binnenge trokken. De daders zijn nog onbekend. Ook een braaf ambtenaar! In 1906 vestigde zich te Buik sloot, een gemeente over het IJ, een flVest-Lndisch ambtenaar der belas tingen, die voor gezondheidsrede nen een paar jaar verlof had om in Europa te wonen. Hoewel de man een fatsoenlijk inkomen had, moest Rijks- en Gemeentebelasting steeds door middel van een dwangbevel worden geïnd. De gemeentebelasting over 1907 moest in Februari 1908 nog in haar geheel worden voldaan, doch 'sinans financiën waren echter op dat tijdstip zoodanig in de war, dat een beleefden brief werd ge schreven aan den Burgemeester met verzoek om uitstel tot begin Maart. Dit verzoek werd toegestaan, doch de eerste dagen van Maart was.... de vogel gevlogen, en had ons ambte naartje, hartelijk in zijn vuistje la chende om de gefopte autoriteiten,, koers gezet naar Suriname^ natuur lijk met achterlating van zijn belas tingschuld. De gemeente-ontvanger liet er echter geen gras over groeien en riep zoo spoedig mogelijk de be middeling in van den Minister van Koloniën, welke hulp terstond werd toegezegd. Nu, na verloop van on geveer 5 maanden, mocht tot zijn niet geringe verbazing de gemeen te-ontvanger gisterenmorgen een postwissel van den Gouverneur van Suriname ontvangen, vertegenwoor digende de geheele belastingschuld van onzen ^Vest-Indischen ambte naar. SCHOTEN. Een schadepost. Gisterenavond omstreeks 6 uur stond de hooiklamp van J. v. Nente in brand. Vermoede lijk is hij aangestoken door een paar kinderen van 7 jaar. De klamp brandde nagenoeg geheel af. Daar v. Nente niet verzekerd was vóör 1 Augustus, is dit een groote schadepost voor hem. De burgemeester was op het terrein van den brand aanwezig, de spuit van Schoten arriveerde, toen de klamp reeds 3 kwartier aan het branden was. Wel wat laat, dunkt ons. VELSEN. Personalia. Mej. C. L. v. Aken van hier is in den Haag geslaagd voor 't akte examen L. O. Engelsch. BLOEMEND AAL. Personalia. Mej. S. Ch. Sjoerds van hier is in den Haag geslaagd voor 't akte examen L. O. Engelsch. HEEMSTEDE. Het Paus j ubileum. Het gou den Priesterfeest van Z. H. Pius X zal ook bier niet ongemerkt voorbij gaan in September hoopt men dit op luisterrijke wijze te berdenken. De schoone Pius cantate van Frantzen is reeds door H.H. Zangers in studie genomen. Verdere bijzonderheden zijn echter nog niet bekend. R.K. Volksbond. Gisterenavond vergaderde het bestuur van den R.K. VolksbondEen commissie werd samengesteld, waaruit later een bestuur zal worden gekozen voor het op te richten Communie fonds, Ook de pogingen, tot oprichting van een Weezen- en Weduwenfonds vor deren goed. HILLEGOM. HetKruisverbond.HetKruis- verbond St. Bernardus voor Hillegom en Omstreken, zal een vergadering houden op Zondag 2 Augustus a.s. te 7 uur bij den heer Sistermans. De agenda vermeld 1. Opening. 2. Notulen. 3 Installatie. 4. Eventueele voorstellen voor de Algemeene Ver gadering van den Dioc. Bond. 5. Can- didaat8telling Hoofdbestuur. 6. Mede- deeling van het Bestuur. 7. Rondvraag. Een half uur vpor de vergadering bijeenkomst der Propagandaclub. De Varkens. De sterfte onder de varkens blijft nog steeds voortdu ren. Op vele plaatsen zijn de hokken leeg. Bejaarden menschen zelf kunnen zich geen jaar herinneren, dat deze ziekte zoo vreeselijk heerschte als thans. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen. Fam. Resman, Arnhem, pension Paula, 6 p.; fam. Osserriet, Keulen, Hotel d'Orange, 3 p.; C. Fraenkel, Bresiau, id. 2 p.; A. Schmitz, Dresden, idem, 2 p.; H. J. Middendorp, A'dam, idem, 1 p.; Mr. Jongejan, idem, Pension Vallo 4 p.; fam. Jeskoot, Baarn, idem, 2 p.; I. C. Jolles, Haarlem, idem, 4 p.fam. Berckels, Zwolle, Groot Badhuis, 2 p.; H. O. van Kleffens, Groningin, Hotel Belvédère, 6 p.; Mr. A. W. Wichers Huet, idem, idem, 2 p.; P. Beuel, Keulen, Hotel Beau Site, 2 p.; J. Pierson, A'dam, idem, 1 p.; H. L. Toorenvliet, B'dam, idem, 1 p,; fam. Wijt, Nijmegen, idem, 6 p.; A. Bolte, Adam, idem 1 p.; N. E Schwarzenbach, Zurich, idem, 2 p.; L. Prins, Overveen, idem, 4 p.; W. Nache, Berlijn,idem, 1 p.; Jhr. Tjaida van Staikenborch, Groningen, idem, 1 p.; mej. L. H. de Moor, R'dam, idem, 1 p.; mevr. Katman, Herford, idem, 3 p.; fam. Van Elte, A'dam, Pension Verheus, 3 p.; mej. Verkozen, idem, idem, 1 p.; dames van Gelder, idem, idem, 2 p. H. C. van Vliet, Uithoorn, Duinweg 3, 3 p.; J. P. Voordouw, A'dam, Villa Bo- sine Peters, 10 p.; fam. Dobbelman, Nij megen, Pension Bluijs, 5 p.fam. Lamar, idem, idem, 4 p.; M. T. Seelig, idem, Villa Magdalena, 1 p.mevr. Prijm, Bonn, idem 4 p.; fam. Herrschner, Stuttgart, Groot Badhuis, 2 p.; fam. Gogs waard, A'dam, idem, 2 p.; C. ChapmaD, New- York, Grand Hotel, 1 p.;A.J.H.Jacobs, A'dam, idem, 1 p.; A. Gransberg, R'dam, idem, 1 p.; fam. Hartog, A'dam, idem, 2 p.; A. Kroese, Hengelo, idem, 3 p.; J. Wichers Hoeth, Groningen, Hotel Bel védère, 2 p.; mevr. Ubbens, Middelstum, idem, 2 p.; J. van Linge, Veendam, id., 3 p.; Holzappel, Hamburg, Villa Mild- zicht, 1 p.; mevr. Heijmans, Enschedé, Adm. Evertsen, 2 p.; J. v. Marie, Haar lem, Villa Henriette, 3 p.; D. Douwes, A'dam, Parkstraat 15, 1 p.; D. Wijnbeek, idem, Kerkstraat 16, 6 p.dames Herinckx, idem, Hrlstr. 19, 3 p.; F. L. de Jong, A'dam, Brugstraat 7 p.; J. Evers, idem, idem, 2 p. Ned. Onderw-Genootschap. (Vervolg.) Na de pauze werd aan de orde ge stelde Je volgende motie van Rot terdam: De 63e alg. vergadering va,n het N. O. G., kennis genomen hebbende van het besluit van den Raad der gemeente Rotterdam, waarbij op voorstel van B. en tW-, zich in de zen richtende naar een door den Raad aangenomen motie, aan drie onderwijzeressen uit hoofde van haar huwelijk ongevraagd eervol ontslag is verleend, welk ontslag door Ged. Staten van -Zuid-Holland is goed gekeurd en die door meerdere derge lijke kan worden gevolgd, waardoor genoemde motiei de kracht van een ongeschreven verordening krijgt; overwegende, dat ontslag wegens huwelijk in geeh enkele verordening kan worden opgenomen, als zijnde in strijd met do 3Ket op het Lager Onderwijs overtuigd, dat door dergelijk© Raadsbesluiten de toch al reeds zoo onzekere rechtspositie van het Ned. onderwijzerscorps op ernstige wijze wordt bedreigd; spreekt haar groot leedwezen uit over genoemd Raadsbesluit en de bekrachtiging er van door Ged. Sta ten, en draagt het hoofdbestuur op deze motie ter kennis van de autoriteiten te brengen en in ieder dergelijk voor komend geval maatregelen te ne men om zoodanige beslissingen zoo veel mogelijk te voorkomen. De motie werd met groote meer derheid van stemmen aangenomen. Arnhem vroeg om in den aan staanden winter „de vraag: of de gehuwde vrouw al dan niet in de school behoort, in de af deelingen aan de orde te stellen. De verga dering vereenigde zich hiermede. Aan de orde kwamen daarna voor stellen betrekkelijk de verhouding tusschen het N. O. G. en den Bond van Nederlandsche Onderwijzers. Hoorn stelt voor het H.-B. op te dragen den weg der toenadering te betreden, terwijl Hilversum, overwegende dat de strijd tusschen den Bond en het N. O. G. zeer ten nadeele is van ons lager onderwijs, de wenschelijkheid uitspreekt van toenadering tusschen beide vereeni- gingen. Het voorstel-Hoorn wordt inge trokken. Tegen het voorstel-Hilversum, dat een wensch uitspreekt, heeft het H.-B. geen bezwaar, en het adviseert dus tot aanneming daarvan. De motie tot sluiting der discus sies wordt aangenomen, waarna de motie-Hilviersum miet overgroots meerderheid wordt aangenomen. Daarna werden aangenomen de voorstellen-Amsterdam„Dia alge meene vergadering draagt het H.-B. op eene commissie te vormen, die zich belast met het verzamelen eti verwerken van statistische gege vens, die voor den onderwijzersstand van belang zijn", en„De alg. vergadering drage het H.-B. op een rapport te doen samenstellen, waarin wordt uiteengezet, of en in hoeverre invoering van openluchtspel aan, onze scholen waarde heeft voor de schoolopvoeding", worden beide aan genomen, daar- het H.-B. die opdrach ten aanv'aard. Nog werd aangenomen het voor- stel-'s-Gravenhage„Het H.-B. stelle een commissie in, die heeft te onder zoeken welke wijzigingen in de Leer plichtwet gewenscht zijn". Een voorste 1-Deventer„De alg- vergadering drage het H.-B. op, po gingen aan te wenden om vak j (vrije en orde-oefeningen der gym nastiek) te doen verdwijnen van de lijst der verplichte vakken voor de lagere school, werd verworpen. 's-G r a v e n h a g e stelt voor het H.-B. op te dragen een onderzoek in te stellen of te doen instellen naar de wenschelijkheid en mogelijkheid tot het instellen van een onds tot opvoeding van weezen en halve wee zen van onderwijzers. Dit werd aan genomen diet algemeene stemmen. De afd. Walcheren 2 stelt voor: „Er worden bij de Regeering pogingen aangewend om te verkrij gen dat voor openbare en bijzondere scholen in dezelfde gemeente onder gelijke omstandigheden de leeftijd voor toelating dezelfde is." Het voorstel wordt aangenomen. Met het oog op den beschikbaren tijd werden ide overigs voorstellen van de agenda afgevoerd. Onder de gewone plichtplegingen werd de vergadering gesloten. Overeenkomstig de traditie, is de derde dag der algemeene vergade ring aan de ontspanning gewijd. He denochtend reeds om 8 uur verzamel den de algemeene vergaderingbezoe kers zich in den tuin van het Bron gebouw, vanwaar vanwaar het per tram ging naar Zandvoort. In „Germania" werd het noenmaal gebruikt, waarna gespoord werd naar Overveen. Toen volgde oen wandeling over het Kopje naar Wil- helminaduin, door het Bloemendaal- sche boseh naar Bloemendaal. In de stad per electrisch© tram terugge keerd, zal de uitspanningsdag be sloten worden met een feestmaaltijd in het- Brongebouw. Personalia. De heer A. Rinkema is benoemd tot tijdelijk lid van 't College van Zetters voor de personeel e en de be drijfsbelasting, ter vervanging van den heer W. Stolp, die sinds langen tijd ongesteld is. Na gehouden eind-examen aaD de school voor suikerindustrie, werd het diploma als chemiker uitgereikt aan de heeren W. Nieuwenhuijzen Kruseman en E. van der Ven van hier. B. en W. van Hilversum bevelen voor de benoeming van tijdelijk leer- aar in het handteekenen, toegepast op het vak van timmerman, aan de burgeravondschool aldaar aan den heer H. C. Verkruijsen alhier. Mejuffrouw W. P. M. Kraetzer van hier is in den Haag geslaagd voor 't examen Ned. Toonkunstenaars- vereeniging. Francis Allan, f Gisteren is in het gesticht „St.- Joannes de Deo" overleden, Francis Allan, oud-leeraar aan de Rijkskweek school voor Onderwijzers alhier. Hij was bekend door zijn geschiedenis en beschrijving van Haarlem, een zeer lijvig werk. Francis Allan werd ge boren te Helvoirt (N.-Br.) 12 October 1826, uit het huwelijk van Jacobus Allan, een Schot van afkomst, en Marie Antoinette Perret Gentil, eene Zwitsersche dame. De trommel- en kleppermarach. Bij de in dit no. voorkomende advertentie worden kinderen van negen tot twaalf jaar opgeroepen ter deel neming op den Koninginnedag aan een trommel- of kleppermarsch. Dit zijn marschen, die door een harmonie-orkest worden uitgevoerd en waarbij dan 1000 jongens en meisjes klepperen en 100 jongens trommelen, na voorafgaande oefening De deelneming aan de klepper marsch kan kosteloos geschieden, die aan de trommelmarsch vereischt het aanschaffen van een trommel voor f 0,80. Nadere bijzonderheden vinden be langhebbenden in de advertentie. Dieven op de vlakte. De dieven laten in de laatste dagen weer merken, dat ze er zijn. Pogingen tot inbraak, ladelichten, fietsdiefstal len, wat wil men nog meer? Gisterennacht b.v. heeft men ge tracht in te breken in den kelder van perceel 14 Korte Wijngaardstraat, hoek Pieterstraat, dienende tot berging van wijnen en dranken van de heeren Loots alhier. Althans de deuren waren zoodanig geforceerd, dat men, na nog een weinig moeite, gemakkelijk in dien kelder kon komen. Men is blijkbaar gestoord, daar niets wordt vermist. En gisterenmorgen te 7i/2 uur ont dekte juffrouw Van Brinkom een man in haar sigarenwinkel (Ged* Oude Gracht 15) voor de toonbank, bezig de toonbanklade te bestelen. Die man was binnengekomen, terwijl de voor deur open stond; zij had deze slechts weinige minuten te voren geopend. Op het geschreeuw der juffrouw nam de dief de vlucht, maar werd spoedig door haar en eenige mannen, die hem uit den winkel hadden zien vluchten, gegrepen. De mannen zouden hem vasthouden, terwijl juffr. v. B. haar man ging roepen, die van de zaak niets afwetende of de toedracht niet begreep de mannen met den dief liet staan, en zijn voordeur sloot. De man nen hebben toen den dief losgelaten, die daarop natuurlijk het hazenpad koos Inmiddels was juffr. v. B. gebleken dat uit haar toonbanklade waarop de sleutel stak, twee guldens en eene portemonnaie inhoudende een 40-tal centen, waren ontvreemd. De dief is ongeveer 35 jaar oud, gekleed als werkman en droeg bruine schoenen. Donderdagmiddag hebben zij een heerenrijw. ontvreemd, dat stond tegen de kiosk van Vreemdelingenverkeer op het Stationsplein, en toebehoorende aan den informator, die in de kiosk zat en van den diefstal bemerkte. Kerkbelastingen bij de Ned. Hervormden. Een aantal lidmaten der Nederduitsch Hervormde Gemeente alhier, verkeerden in de meening, dat bet betalen van den hoofdelijken omslag van de kerkbelasting niet verplichtend is. Het College van Kerkvoogden dacht er anders over en deed eenigen der nalatigen dagvaarden voor het Kanton gerecht. De Kantonrechter nu heeft de on wil ligen tot betaling van den omslag veroordeeld met rente en kosten, welke soms meer bedragen dan de hoofdsom zelf 1 Naar wij vernemen zijn er voorloopig slechts eenigen gedagvaard, maar mochten nu na deze veroordeeling, de overigen ook nog nalatig blijven, dan zullen ook zij aangebracht worden. Bloemenkeuring. De volgende Bloemenkeuring van wege Bloembol- cultuur zal worden gehouden op Maandag 10 Augustus a.s. in het Brongebouw alhier. Debloembollenbeurs v, wege Bloembollencultuur. De bollen- beurs werd op Maandag 27 Juli j.l. bezocht door 450 personen. De muziekfeesten te Baarn. Een waardig slot na een paar dagen van harden strijd tusschen de ver schillende muziekverenigingen, vorm de gisteravond het concert van het Haarlemsche muziekcorps, directeur Cb. P. W. Krien8, schrijft de „N. R. Ct." De verschillende nummers van het keurige programma werden door de menschenmenigte stormachtig toe gejuicht. Reserve offi ei er. De tot reserve officier van gezoudheid 2e klasse be noem uen heer H. L. van Beusekom te Bloemendaal, zal op 8 dezer door de garnizoens-commandant alhier wor den beëedigd. Een Zanger feest. Donderdag- rqfddag heeft onze Kon. Liedertafel ,/Zang en Vriendschap" te Zandvoort feest gevierd met de Stuttgarter Zuster- eeniging. Daar men evenwel zoo „beleefd" is geweest, ons geen uitnoodiging te zenden, moeten wij volstaan met deze meöedeeling. Zonnesteek. Donderdagmiddag ging een moeder, wonende in de Aster straat te Haarlem, met haar kind in de sportkar een wandeling doen naar Zandvoort. Op den terugweg werd het kind plotseling onwel. Thuis gekomen werd onmiddellijk een dokter geroepen, die constateerde dat het kind door zonnesteek getroffen was. Het is niet buiten gevaar. Als een groote bijzonderheid deelt men mede, dat bij een bewoner in de Rollandstraat een Clivia voor de tweede maal dit jaar in bloei staat. Half Mei bloeide zij en nu weer, doch de bloem is nu niet zoo krachtig als in Mei. Een brug beschadigd. Door een schuit, die voor die brug te hoog beladen was met ijzeren buizen, be stemd voor de Amsterdamsche water leiding, is de brug over de Leidsche Vaart, tegenover de Boterfabriek, aan gevaren, met het gevolg, dat de ijzeren bandbedekking gescheurd en gedeelte lijk los geraakt is. Deze brug schijnt lager gebouwd te zijn, dan andere bruggen, althans vele schuiten hebben last onder die brug door te komen, terwijl zij bij andere geen last ondervinden. Wedstrijd Ned. Schaakbond. Hoofdklasse: Te Kolsté 4, Esser 5, Pape 5, Gouwentak 3, Steffelaar 3, Baudet 2, Splinter 2i/2, Oskam 3l/2. Winners 1 en 2 Pape en Esser, die deelden, 3 Te Kolsté. De Postduivenvereeniging „De Luchtgids". Zondag hield „de Luchtgids" een wedstrijd met 5 aan gewezen jonge duiven, van Mechelen, (afstand 149 K.M.) De duiven werden om 7.20 uur in vrijheid gesteld. De prijzen werden behaald als volgt: -le pr. J. Merkenstein 11—4227 2e pr. L. van Bracht 1143—58 3e pr. id. 114746 4e pr. H. J. Leenaarts 120605 5e pr. id. 1229—04 6e pr. P. Kruijer 1258—08 7e pr. W. F. v. Deelen 1—01—28 8e pr. H. J. Lenaarts 10442 9e pr. id. 10617 10e pr. Chr. Geisler 10840 11e pr. Jac. Kroon 10927 12e pr. W. Traksel 12045 13e pr. Van Noord 12201 14e pr. W. F. v. Deelen 12337 15e pr. Chr. Geisler 28250 16e pr. P. Kruijer 23418 Een kermis-lekkernij bij uit nemendheid is tegenwoordig de be kende „nougat"„noga" zeggen onze jongens, met een sterke drukking op de „o". Ze vechten erom niet de jongens, maar de fabriekanten wie de echte, de eigenlijke heeft. We willen ons in dien twist niet mengen, doch wel even terloops wijzen op een advertentie in dit blad, waarin de heer Schaars, banketbakker en kok in de Groote Houtstraat, die nu zoo goed als èp het kermis terrein woont, mededeelt dat die veelbegeerde nougat ook bij hem per ons en in mooie pakjes al evengoed en even echt, misschien, nog beter en nog echter, en zeker veel méér gegarandeerd, te verkrijgen is. We verwijzen naar die annonce, alleen er nog bijvoegend dat de heer Schaars „de" specialiteit is die aloude en bekende Fonteinkoek, de kermis-lekkernij van ouds, zonder welke onze ouden van dagen zich geen goede kermis kunnen voorstellen. Eenj eugdigzwervertje. Gister middag tegen 12 uur gingen 2l/2 jarige A. Kors wonende Zuidpolder- straat 91, er op uit omvader tegemoet te gaan, die als naar gewoonte 12 uur van de Centrale Werkplaats de H. IJ. S. M. huiswaarts keerde. Wèl kwam de heer Kors thuis doch zonder de kleine. 'tEene uur na het andere verliep in angstige spanning, tot tegen half vier, na vruchteloos zoeke in den omtrek, de kleine deser teur werd thuis gebracht door een oom, welke hem had ontmoet op de Westergracht bij het goederenstation Museum van Kunstnijver heid. Het Museum van Kunstnijver heid alhier werd gedurende de maand Juli bezocht door 545 belangstellen den. De boekerij van het Museum zal gedurende de maand Augustus geslo ten zijn. De lessen dier aan het Museum ver bonden-school zullen den leSeptember worden hervat. Het leerplan der school wordt op aanvrage door den Directeur kosteloos toegezonden. De door de leerlingen vervaardigde teekeningen zullen Zondag a. s. voor het laatst in de Rotonde van het Museum te bezichtigen zijn. Zondag is de toegang kosteloos. De Kwestie der staanplaat sen van de rijtuigen. B. en W. hebben nu beslist omtrent de staan plaatsen op 't stationplein. Den houders van huurrijtuigen is n.l. aangezegd, dat zij na 1 Augustus niet meer aldaar aanwezig zullen mogen zijn. 't Nog resteerende gedeelte van 't staangeld zal hun teruggegeven worden. 'tRaadslid Groot ongesteld. Naar wij vernemen is de heer J. J. Groot, lid van den gemeenteraad, vrij ernstig ongesteld. Kegelen. De Haarlemsche Kegel bond heeft het besluit genomen om bij zijn 10-jarig bestaan in het begin van het volgende jaar een groot natio naal kegelconcours te houden. Br zullen zijnbondswedstrijden, korps- kampioenwedstrijden. personeele wed strijden en wedstrijden op de vrije baan. Een dronken tapper. Eenige politieagenten liepen Donderdagavond op den Kruisweg. Hun hulp werd ingeroepen door de vrouw van een caféhouder, die, dronken als hij was, bezig was in dronkenschap vrouw en kinderen te mishandelen. Hoewel de rust spoedig hersteld was, veroorzaak te het opstootje een grooten volksoploop. Arbeidsongeval. Gistermiddag had de vuurwerker Hubers op de „Werf-Conrad" 't ongeluk een breede stalen band van een baggeremmer, welke van de rol afkanteide op zijn hiel te krijgenwaardoor dit lichaams deel ernstig gekwetst werd. Na op 't kantoor verbonden te zijn werd hij per rijtuig naar huis vervoerd. Baden. In het Douchebadhuis aan den Koudenhorn zijn in de afgeloopen week 1277 ea in dat aan het Leid- scheplein 750 baden genomen. Gemeentezaken. Bloembollententoonstelling in den Hartenkamp. We weten het is vroeger al eens gemeld dat de vereeniging voor Bloembollencultuur in 1910 een groote tentoonstelling hier wil houden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der vereeniging. De vereeniging wil die tentoonstel ling plaatsen in den Hertenkamp, en daaromtrent, de bollen moeten daar in den grond en het terrein tusschen Pavilioen en Hertenkamp, en deze laatste voor een groot deel, zullen één jaar lang voor het publiek onbruik baar zijn Van 1 Juli 1909 tot 1 Juli 1910 vraagt de vereeniging beschikking over deze terreinen, en van 1 April— 15 Mei 1910 (de tijd der tentoonstel ling-zelve) tevens beschikking over de muziektent. B. en W. hebben over deze zaak een praeadvies gezonden aan de Raad, waaiin ze weliswaar de bezwaren zich niet ontveinzen die tegen zulk een lang onttrekken van het mooiste ge deelte van den Hout aan het publiek gebruik zich voordoen, maar waarin ze toch om het belang dat Haarlem bij deze expositie heeft, onder ver schillende voorwaarden den Raad voor stellen, de vergunning maar te ver- leenen. Wij gaan daar geheel met mede. Doch we zouden wenschen, dat de Raad nog êén voorstel stellen mocht En wel deze: dat, als er om bet groote terrein een schutting komt of asrastering, deze behoorlijk eruit moet zien. Verbeeld u een jaar lang een afschuwelijke withouten schutting om een deel van den Hertenkamp en van het groote grasveld heen, wat akelig gezicht voor het mooiste deel van ons Haarlem! Wij hopen dat d® Raad maatregelen nemen zal, om ook op aesthetisch gebied te zorgen, dat die tentoonstelling geen &l te erg0 verleelijking brengt aan onze stad. Een belangrijk kwestie. De Vereeniging van Industrieelen en kooplieden heeft aan den Raad te gelijk met den aannemer J. A. Jonker, een mildere toepassing gevraagd va® de bepalingen voor waterlevering iQ arbeiderswoningen. De directie der waterleiding D-l* beschouwt afscheidingen ter hoogt0 van 1.90 M. op de zolders als afzon derlijke kamers, en weigert daarvoor de toepassing der mildere bepaling®0 van art. 6. j Die afscheidingen, die in het belang der moraliteit van hooge waarde zijn, zullen dus door de administratie b0" moeilijkt worden. Zonderling genoeg, achten B. en W zonder eenige opgave van redenen,00 meening van de directie der water leiding de juiste. Ons dunkt, dat die opinie kant noch wal raakt. Een slaapzaal van een kostschool b.v., die met tal va® afscheidinkjes is ingericht, blijft toe® één slaapzaal, en vormt niet een aan tal afzonderlijke, „kamers"! Daarenboven oordeelen we het goed gezien, als de administratie m0 hare ambtenaars-ideeën te slotte vet' oorzaakt, dat werkelijk goede inric®' gen weer moeten vervallen, alle0® omdat uit fiscaal of financieel oogp®® de ambtenaren weer bezwaren hebben- Wij hopen derhalve, dat de Ra»" van andere opinie zal wezen da® B. W. althans dat men w»1 nader zal onderzoeken waarop de g®' heel onbewezen en ongemotiveerd® meening van B. W., dat werkelijk op zolders met afscheidingen van M. die afscheidingen te beschouw0® zijn als afzonderlijke kamertjes, steunt Onderwijl B.enW. stellen den Raad vooraan de H. B. S. met 5-j. cursus te herb0' noemen: tot tijdelijk leerares in d® Engelsche taal mej. A. N. H. W. va® der Linden, tot leeraar in de Ne®- taal en geschiedenis den heer dr. Dj B. Brom, en tot leeraar in de plant' en dierkunde den heer J. Honing. IJMUIDEN, 31 Juli. Hedenmiddag werden door de Makelaars Bakker® Dijksen op last van de heeren J, H. Thiel te Haarlem en N. Leve® kamp te Bloemendaal, curatoren bet faillissementen van de N. Stoomvisscherij „Zeeland," ten oV®f staan van Not. M. Donker te Bey® wijk, in Hotel „Augusta," alh10*' publiek geveild, de stoomtrawl® Boronia, Auricula, Escallonia, en O mellia, terwijl onmiddellijk daarna n0® werd verkocht de „Tritons" (ex Fr»®. Naerebout) Bij opbod waren de prJJ zen als volgt: Auricula f8100. Boronia f°^n Escallonia f9200. Camellia f76° Triton 12800. Bij den daarna gehouden afSL® werden de schepen afgemijnd 9 volgt: o( Auricula voor f8130. Boronia v®. f6500. Escallonia voor f10050. Cao® lia voor f8750. Triton voor f4800- De Auricula en de Boronia wer®

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 2