van af heden NIEUW SUCCES. Nieuw Programma. Matinée's om 2-3-4-5 uur. Stadsnieuws. Verkoopingen, Kerknieuws. ARR. RECHTBANK TE HAARLEM. Sport en Wedstrijden. Marktnieuws Amsterdamsche Bears. Aanbestedingen. Rechtszaken. Waterstanden. Scheepstijdingen, Weerbericht neer het donker is, zij die onbekend zijn met de situatie der trambrug, deze voor de gewone verbinding aan zien. Vandaar een abnormaal aantal engelukken. Een hooiwagen van Sant poort, een rijtuig, waarin een heer en drie dames gezeten waren en andere voertuigen, geraakten daardoor reeds 'e water. Nog niet lang geleden had ®0n oude vrouw 's avonds het onge luk de trambrug te volgen en in het vtater te vallen, met het noodlottig gevolg, dat zij verdronk; en Maandag Jb viel een Amsterdamsche dame, die de tram naliep, in het water en werd ?lechts met groote moeite door eenige ju allerijl toegeschoten bewoners van Halfweg gered. Groote verwondering baart het, dat, oodanks deze „zwarte lijst", nog steeds Uiets gedaan werd, om in het vervolg dergelijke ongelukken te voorkomen. He inwoners van Halfweg meenen, dat afsluitboomen en een dergelijke rieetrische verlichting, vreemdelingen Voldoende tegen het gevaar zouden peschermen. Daarom dringt men er sterkste bij de tram-directie op aao, dat spoedig in dezen zin verbe uring zal worden aangebracht. En Wanneer men dan toch te Halfweg ®an het verbeteren gaat, zou er dan tegelijkertijd niet éen tramhuisje ge- Plaatst kunnen worden? Ook 't ont breken eener dergelijke inrichting is ten grief der inwoners tegen de elec- teische tram, die hun overigens zulke groote diensten bewijst. HEEMSTEDE. Plechtige prijsuitdeeling. Gisteren had alhier de plechtige prijs- Uitdeeling plaats voor de meisjes van de St. Antoniusschool en der verschil lende catechismussen. Deze plechtig heid is uitstekend geslaugd en viel hij het groote publiek, dat in de groote zaal van het R. K. Vereeni- glngsgebouw daarbij tegenwoordig was, teer in den smaak. Vooral de aardige gymnastische oefeningen hadden heel Veel succes. Doch ook de verdere Uümmers van het programma werden Uitstekend uitgevoerd. Het was een Succesvolle dag, vooral voor deEerw. Zusters, die hieraan zooveel zorg en teoeite hebben besteed. Het jaarfeestje van ons R.K. Zangkoor. Gisteren heeft het R.K. Zangkoor der parochiekerk alhier zij- hen jaarlijkschen uitgaansdag gehou den die nu vooral hierom zoo merk waardig was, aangezien de directeur, de heer Ant. v. d. Horst, het heuglijk feit mocht herdenken, dat hij voor ongeveer 12i/2 jaar optrad als direc teur. Het was dus voor de H. H. Zangers eene schoone gelegenheid om hunnen leider op de moeielijke mu zikale paden, te huldigen. Hem werd Uit naam der Zangers een schoone fotographie van alle zangers aangebo den, De secretaris van ons zangkoor, de heer Vooges, was de tolk van alle zangers, toen hij den jubilaris in schoone bewoordingen het cadeau overrijkte. Sluiten wij ons bij den Wensch van den geachten secretaris aan en laat ons hoopen, dat de ami cale, hartelijke en joviale directeur Oog jaren lang Berkenroode's Zang- ïenschaar mag leiden en onderrichten. DISSS. Spaarkas. Bij de spaarkas „St. Thomas van Villanova" is gedurende de maand Juli ingelegd f94,031/2 en terugbetaald f 117,21. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 162. HELLEGOM. Verzending naar Amerika. Niettegenstaande het nog zeer vroeg is voor het verzenden van bloembol len, heeft men alhier de eerste kisten Verscheept naar Amerika. Uitvoering. De Hillegomsche Harmoniekapel gaf eergisterenavond haar tweede uitvoering op de waranda Van het Hotel Sistermans. Er kan gezegd worden dat deze in alle op zichten goed geslaagd is; alleen is het jammer dat het publiek zich wel eens moest ergeren aan het lawaai dat sommige kinderen maakten. Ook had men de mooie tent met het oog op de kermis niet meer ge plaatst. VOORHOUT. De Spaar- en Voorschotbank» Het bestuur der Coöperatieve Onder linge Spaar- en Voorschotbank van Land- en Tuinbouw heeft de functies aldus verdeeld: Voorzitter van den Raad van Toezicht de heer C. Colijn; secretaris van idem den heer J. Zuil- hoff en commissaris van idem de heer O. Prins Lzn., directeur en voorzitter van het bestuur de heer L. Prins Lzn., secretaris van bet bestuur de heer H. P. Groenewegen. Bestuursleden de heeren J. van der Hulst, P. Warmer dam en J. Westerhoven. Eensgezindheid. Detooneelver- eeniging „Eensgezindheid", onderafd. van den Ned. R. K. Volksbond, geeft Zondagavond in het café „De Bonte Koe" een uitvoering bij gelegenheid Van dan aanvang der kermis. Opge voerd worden „Selim de Negerslaaf," tooneelspel in 5 bedrijven en „Wie kaatst moet de bal verwachten," kluchtspel in 2 bedrijven. De tooneelisten verzekeren „een goede, degelijke en zeer zeker inte ressante uitvoering." HAARLEMMERMEER. Een magazijn voor verple- gingsmateriaal De afdeeling „Haar lemmermeer" van de N.-H. Vereeni- ging „Het Witte Kruis" heeft thans besloten tot de tenuitvoerlegging van het plan tot plaatsing van een magazijn Voor verplegingsmateriaal te N. Vennep. De trek naar Duitschland. Het vertrek van arbeiders van hier naar Duitschland is tot heden dit jaar niet zoo groot als in 1907. Daarentegen vertrokken dit jaar reeds 45 personen Van hier naar Noord-Amerika. De oogst. De verwachtingen over den oogst alhier zijn over h t alge meen zeer gunstig. Het dors«hen der karwei, het eerste gewas, is zoo goed als afgeloopen en bij velen is de uit komst verrassend. Hierbij de hooge prijzen gerekend, ontvangen de land bouwers voor dit gewas eene ruime pacht van hun land. Ook de andere gewassen moeten uitmuntend zijn. Ook het laatste der gewassen, de suikerbieten, de hoop van den landbouwer in den Haarlemmer meer, belooft eene flinke opbrengst. Personalia. In Den Haag zijn gisteren geslaagd voor 't examen handteekenen 1. a. de dames J. M. J. C. Brantjes en A. R. Witxop, beiden van hier. Heden herdacht de heer H, v. Dijk» wagenmaker aan de Centrale Werk plaats der H. IJ. S. M. onder vele blijken van belangstelling den dag waarop hij vóór 25 jaren bij de maat schappij in dienst trad. De staking mislukt. CW(s hebben in oins blad verteld van de staking aan de Chem. Kunstin richting „Polygraph". Het blijkt ons, dat de staking daar gerust een mislukte mag heeten voor bijna al de stakend© werklieden is reeds ander personeel in dienst genomen- Gisteren, op den .vijfden dag .der staking, draaide de werkliedenorga nisatie bij, en ontving de „Poly graph" van den Alg. !N<ed. Chem. Bond het volgende schrijven Amsterdam, _5 Aug. 1908. Directie der Chem. Kunstinrich ting „Polygraph", Haarlem. iM.H. In aansluiting op ons schrijven van 30 Juli j.l. achten wij het ge- wenscht Uw aandacht er op te vesti gen, dat wij niettegenstaande het ge rezen conflict, steeds tot onderhan- len bereid zullen: worden bevonden- Inmiddels hoogachtend, Het Bestuur, (w.g.) Wh v. DIJK, Secretaris. Door de „Polygraph" werd hierop geantwoord als volgt: Haarlem, 6 Aug. 1908. Aan het Bestuur van den Alg. Ned. Chem. Bond, te Amster dam- Mijne Heeren. Bevestigend de ontvangst van jüw schrijven van 5 Augustus deelen wij D méde, dat het intusschen, na 5 dagen van staking, voor onderhande len te laat geworden is, Jaar id© meeste opengevallen plaatsen hu Jni©t meer vacant zijn. Hoogachtend, (w.g.) FRANZ ARP, Eindexamen H. B. S. Van de 5 groepen examinandi, die hier het eindexamen H. B. S. met vijfjarigen cursus hebben afgelegd, zijn gisteren allen geslaagd t. w.: Mej. M. A. Ditmars, P. Brugman beiden van Alkmaar, J. M. C. Bloot, M. Brouwer beiden van Hoorn, mej. B. Rijkeboer, mej. J. H. J. Trimpe, A. E. van Saher, J. A. Schippers, J. J. Weys, E. Th. Leemans allen te Haarlem. Feestconcert. Hedenavond geeft de Bloemendaalsche harmonie „Cres cendo" (directeur de heer D. Couwen- hoven) een feestconcert op het terras van het hotel „Hartenlust", te Bloe- mendaal. Het concert wordt aangebo den door de uitvoerende vereeniging en „Bloemendaal's Bloei." De bioscope van Alberts frères. De bekende bioscope van Alberts frères trekt voortdurend een enorm bezoek. Een uur voor den aanvang van elk voorstelling begint 't publiek reeds op te dringen en geduldig wordt al dien tijd gewacht, want men weet wel straks op ruime wijze schadeloos te worden gesteld. De nummers, die door de bioscoop koningen Alberts frères dan ook op 't doek geprojecteerd worden, zijn verrukkelijk en interessanttevens. Zonder 't oog door hinderlijk trillen te vermoeien is het een waar genot een uurtj e die treffende natuur opnamen te gaan bezichtigen. Fabrieksvaeantie. Zaterdag middag a.s. zullen aan het personeel der „Werf-Conrad" alhier wederom de jaarlijksche vacantiedagen gegeven worden. Tendien einde zal de fabriek om 12 uur worden stop gezet tot Don derdag 13 Augustus met behoud van loon en bovendien nog 30 uren loon extra. Diefstal in het Schoter kwartier. Ten nadeele van een timmermansknecht zijn in de aan bouw zijnde perceelen aan de Dr. Leijdastraat in 't Schoterkwartier eenige gereedschappen ontvreemd terwijl tevens een stuk pomplood van een Meter is afgesneden. Een opruiming ondef de woonwagens. Gisterenmiddag is door de politie uit Schoten en door de politie van Santpoort een flinke opruiming [gehouden ODder de woon wagens die stonden op de grens Scho ten, Santpoort. Er stonden 14 wagens in 't geheel en het kostte der politie heel wat moeite om op een kalme wijze de bewoners tot been gaan te bewegen. Verscheidene trokken de richting in naar Velsen, anderen naar en door Haarlem. Wegens geregelde klachten van de bewoners in den omtrek die dan dit dan dat weer vermisten en de onvei ligheid op den weg, die hoofdzakelijk veroorzaakt werd door de z. g. Zigeu ners, die met de wagens tegenwoor dig ware», is hiertoe overgegaan. Weg zijn zij, maar voor hoelang? Herhalingsoefeningen. Door den Burgemeester worden opgeroepen de volgende milicien-verlofgangers Joh. Holsrer, lichting 1901, Reg, Genietroepen, 9 Sept. n.m, voori 4 u. te Utrecht. D. A. W. Henskes, lichting 1904, Reg. Genietroepen, 12 Oct. n.m. voor 4 u. te Utrecht. B. J. Hendriks, lichting 1905, le Reg. Veldartillerie, 1 Sep. n.m, voor 4 uur te Amersfoort. Besmettelijke ziekten. Inde week van 29 Juli tot en met 4 Aug zijn ter kennis gebracht van den Centralen Gezondheidsraad de volgende gevallen van besmettelijke ziekten: typhus en febris typhoidea, Haar lem 1 geval; roodvonk Haarlem c gevallen; diphtheritis Haarlem 2 gev Heemstede 1 geval. Kennisgeving Hinderwet. Bij B. en W, onzer gemeente is ontvangen een bekendmaking van B. en W. van Schoten dat het verzoek van J. P. Out te Schoten om in perceel, kada straal bekend in Sectie B. No. 1291, eene slachtplaats met motor 1 P. K. te mogen oprichten, door hen is ingewilligd. Programma's. Muziek in den Hout. Soiree van het Haarlemsch Muziekkorps in den Hout op Vrijdag 7 Augustus, 8 uur. Program ma: 1. Marche des Petits Marmouzets, Ganne. 2. Ouverture Les Martyrs, Doni zetti. 3. Fantaisie La Vivandière, Godard. 5, Ninette Walzer a. d. Operette Berliner Luft, Lincke 5, Fantaisie de l'opéra La Bohémia, Wallace. 6. Ouverture Frau Luna, Lincke. 7. Zweite Polonaise. Liszt. 8. A Toi Valse, Waldteufel, 9. Fantaisie Grande Duchesse de Gérolstein, Offen bach. AGENDA voor Vrijdag, 7 Augustus. Spaarne (Koudenhorn.) v/m 10.30. Watertochtjes per Volharding VII naar Zaandam. Terug n/m 4 u. Bioscope Theater, (Gr. Markt, naast De Kroon.) Dagel. voorstellingen levende fotografieën van 's middags 12 uur af. Alberts Frères (Gr. Markt, te gen over Smedeetraat), Avondvoorstel lingen 671/2, 8—91/2, 91/211 u. Soc. Vereeniging, n/m. 8 u. Soirée Grandspectacle concert varié directie Henri ter Hall. n/m 9i/2 u. Succes revue „Doe er een deksel op." Café (Staal, Gen. Cronjéstr. 133). Karakterkomiek A. M. Vrugt. HAARLEM. In 't gebouw van uur aanbesteed, het op diepte brem- het Pxov. Bestuur is heden v.m. 11 gem vam eemig® gedeelten yam het Noord-Hollandsche kanaal. (Raming f 10.000.) Minst© inschrijving' van A. Hof man, .Oudenrijn f8480. Te Koop. Vrijdag, 7 Augustus. Ten huize H. Sluijner, nabij oude Post. v. m. 10i/2 u. Deurw. J. H. v. Tbiel, Winkelinven taris, enz. Verkocht. SASSENHEIM. Alhier is verkocht ongeveer 3i/2 H. A. haver voor C415 en circa 2 H. A. boonen voor f330. SLOTEN, 5 Aug. Not. A. boele heeft hedenmiddag 1 uur in het Rechthuis verkochteen huis en erf in 2 gedeel ten en een timmermanswerkplaats in 'tdorp Sloten aan den Akerweg A 147, voor f4000. LISSE, 4 Aug. Not- Tuijmelaar heeft hedenavond 7 uur in Da Witte Zwaan verkochtle ca. 8 H. A. haver in 9 perc. en combinatiën, in den Roverbroeckpolder, Lisserbroek- Heer en Duinpolder, bij de aschmuur en aan de nieuwe Vaartsloot, toebeh. aan de R. K. armen en H. van Graven voor f1267. 2e plm. 1000 R. R. haver van M. v. Waveren, Lisse, te Halfweg bij 't Station, voor f272. BENNEBROEK, 5 Augustus. Nota ris Mr. C. J. Boerlage, (Heemstede) heeft heden, v.m. 11 uur, in het hötei „De Nieuwe Geleerde Man" geveild de Buitenplaats genaamd „Villa Cor nelia" met Heerbuis, Koetshuis met Stal, Koetsiers- en Tuinmanswoningen, Erven, Terras, Gronden met opgaand geboomte, Vijver, Moestuin, enz. ge legen te Vogelenzang, gemeente Bloe- mendaal, aan den Vogelenzangschen- weg, nabij het dorp en deBeckslaan, op c.a. 10 min. afstand van het station Vogelenzang, alsmede van twee Woon huizen met Erven en Grond in het dorp Vogelenzang, alles te zamen groot 4 Hectaren, 91 Aren, 73 Centiarnn. Geveild in 3 perceelen, combinatie en massa bedroeg de inzet f23302. De Processie van prins Löwenstein. Op den vooravond van het St. Do- minicus-feeist heeft prins Karl von und zn Lowenstein-Rosenburg-Wer- theim in het klooster der Dfuitsche Paters Dominicanen te Venlo de oor konde onderteekend, waarin hij af stand doet van al zijn wereldsch© waardigheden en van Je hem toeko mend© erfrechten. Als zaakgelastig den fungeerden Dr. Eckert en nota ris Muller, als getuigen graaf Sehön- hom en baron Schierstadt. Voortaan zal de voormalige prins alleen nog bij Zijn nederigen kloosternaam, fra ter Raymundus, genoemd worden. Gisteren, op. den. fetestdag van St. 1 Dominicus, heeft de prins zijn plech tige professie afgelegd. Regel is, dat in de orde der Dominicanen te novi cen 'na een proeftijd van één jaar- eerst de gewone, en na een proeftij van drie jaar de plechtige eeuwig bindende geloften afleggen. /Wegens zijn hoogen ouderdom en andere bui tengewone omstandigheden had Z. H. de Paus den prins toestemming verleend om na verkorten proeftijd reeds de plechtige geloften af te leggen. Dit is gisteren, oen jaar na de in kleeding van den vorstelijken novice, geschied in tegenwoordigheid van een groot aantal leden van Duitsche keizerlijke en koninklijke families, prinsen en prinsessen, hertogen pn hertoginnen, graven, vrij heeren en baronnen. m. waren bij de plech tigheid aanwezig de vorstelijke familie Löwenstein-Rosenberg-.Wert beim, (erfprins Aloysius en zijn ge malin, prins Johannes en Zuster Ca- cilia, uit het Franciscanenklooster te Aken), aartshertogin Maria There- sia, prins zn Isenburg-Büdingen, hertog enhertogin van Braganza met de oudste infantin, hertogin Alk gonde van Parma en de gravin van Baxdi, geboren hertogin van Bour bcn-Parma, voorts prins en prinses Schwarzenburg, graaf en gravin Schönbom, vier prinsen uit het huis Parma (zoons van hertog Robert van Parma), de abt van het klooster Ma- ria-Laach en ©an reeks ander© voor name gasten, die deels in het Do minicanen-klooster „Trans Cedron", deels in hotels, deels bij deftig© Ven- losche families waren afgestapt. Den 9en Augustus a. s. zal frater Raymundus in de kapel van het aartsbisschoppelijk© paleis te Keu len de wijding van het Subdiaco naat ontvangen en den lOen Augus tus de wijding van het diakonaat uit de handen van din kardinaal aartsbisschop mgr. Fischer. Ver moedelijk zal hij nog vóór Kerstmis van jdit jaar tot priester worden ge wijd jn het Dominicanen-klooster te Venlo. waar hij zijn eerste stille H. Mis zal lezen, om daarna op zijn voormalig slot in Kleinheubach plechtig het H. Offer te gaan op dragen.' Failliet verklaard: Door de Arr. Rechtbank alhier zijn heden morgen failliet verklaard H. Bierenbroodspot, winkelier en koopman te Velsen. Curator Mr. J. H. J. Lemans. In beide Beehter-commissaris Mr. E. J. Dorhout Mees. Men meldt otns: Op Zondag 16 Augustus a.s. wordt te IJmuiden door het Gewest Noord-Holland zijn maandelijksch© voorturaersles gehouden, waarvan ditmaal een, voor alle turners uit Noord-Holland open, Driekamp is verbonden, bestaande inSteenstoo- ten, Hoogspringen zonder plank, Hardloopen 100 Meter. Bij gunstig weer worden de les en wedstrijden, gehouden op een terrein aan den Rijksstraatweg- IJmuiden-Velsen, nabij de Electr. Central© JCenne- merlaud", en bij ongunstig weer in het Gem. Gymnastieklokaal in ft® President Steijnstraat. De les vangt aan 'smorgens 10 uur en do wedstrijden 's middags 2 uur. Het aantreden voor heide is respectievelijk 9(0 en D/2 in het Gem. Gymnastieklokaal, waar Je kleedgelegenheid is. Tijdens ctP tna de wedstrijden zal er gelegenheid gegeven worden tot het beoefened van Polsstok-hoog- springe|n, Speerwerpen, Discuswier- pen. Tot slot nemelh alle turners deel aan eejn; als oefenwedstrijd ingerich- ten Estafettenloop 500 M,- Estafettenloop 500 M. AMSTERDAM, 6 Aug. 1908. Aardappe len prijzen. Andijker Blauwen f 1.70 a 2. Andijker Muizen fl.40a2.20, Andyker kleine Muhen f 1.00 a 1.20, Westlandaoke Zand f2.50 a 3.20, Westlandsche kleine Zand f 1.40 a 1.Katwijker ronden f2.00 a 1.60, Katwijker Praal v. Engel, f 2.00 a 1.80, Friesche Muizen fl.b01.90, Friesche Bor- gers fl.40al.50, Friesche Geeltjes f2.— a 2.10. Ypolder blauwpitten f2.40 a 2,50, id. borgers f 1.50 a f 1.70 id. muizen f 0.90. Hillegommer Zand f 1.70 a f 2, 9 ladingen aanvoer. Woensdag 5 Ang. (vm. 8 u.) Plaatsen. hoogte N.A.P. in 24 uur Amstebdak hoog. lnag. Kanaialwate, Lobit 10.82 —.0 0.08 Su 0.43 MA1 Nijmegen. 8.45 —.0 0.06 2 0.43 Arnhem 8.67 —.0 0.04 StadmatMr Vreeswijk 1.53 —.0 0.02 8u .0.43 MA! Kampen 010 0.— 0.08 23 u 0,43 Grave 5.50 0.— 0.16 ZuidzeeutKtb S.Andr.Maas 2.07 0.— 0.11 8u 0.06MAP, 2 u 0.01 IJMUIDEN, 5 Aug., Wind N. W., aangek. Politician, S. Bangkok. Vlie veit. 5 Augustus. Aangek. Prins Maurits, S Paramaribo. IJMUIDEN, 5 Aiig. (5 u. 30). W ind N.O., frissche koelte, bewolkte lucht. 6 Aug. (1 u. 15) Wind N.O. flauwe koelte, bewolkt. 6 Aug. Aangek. Alster, S. Hamburg 5 Aug. Vertrokken: Gamma, 8. New-m castle, Dolterel, S. Rotterdam,,IJstroom", S. Londen, Themis S. Hamburg, Mabel S. Huil. RIJN- EN SCHELDEVAART. LOBITH, 5 Aug. (Vóór 12 uur.) Ge passeerd en bestemd naar: HAARLEM. Ebenhaezar, De Looff. LEIDEN, Theo, De Reuver. van het Koninkl. Nederl. Meteorologisch. Instituut te de Bilt. (Per Telegraaf.) Donderdagmorgen 10 u. Hoogste barometerstand 769,3 te Valen- tia, laagste 755,5 te Parijs. Matige meest Oostelijke wind. Verwachting meest afnemende bewol king, mogelijk nog regen of onweer, iets warmer. Barometerstand. Stand van heden: 757. Stand van Gisteren: 757. Neiging tot Vooruitgang. Thermometerstand Hedenmiddag 74 F. 23 C. Laagste der afgel. nacht 61° F. 16.0C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt. Opticien, Zijlstraat 8é, Haarlem. BINNENLAND. Een bestolen j ournalist. Onze Amst. corr. schrijft: Een verslaggever van een der groot ste dagbladen hier ter stede pedelt, zooals het den man van de sportrubriek past, eiken morgen naar zijn bureau Dinsdagmiddag wilde de fietsende journalist huiswaarts keeren, en maak te zich gereed zijn rijwiel te bestijgen, toen hij tot de onaangename ontdek king kwam, dat een ander hem was voor geweest. Wat stond den man anders te doen, dan zich bij de politie te beklagen en aangifte van het geval te doenl Intusschen het rijwiel is nog niet gerechercheerd en onze arme collega was zoo verstoord, dat hem de lust benomen werd het geval in zijn krant te rapporteeren. Nu komt het in ons niet bij de Berner Conventie aangesloten landje zoo zelden voor, dat een journalist bestolen wordt, dat wij het geval merkwaardig genoeg achten om het aan de vergetelheid te ont rukken. BUITENLAND. Een aanslag op den Saltan. Men seint ons uit Londen: Hier loopt het gerucht van een aanslag op den Sultan. Een onderge schikt ambtenaar zou met een dolk des Sultans vertrekken zijn binnen gedrongen en dezen verwond hebben. De Sultan ontkwam alleen aan den dood door het ijzeren pantserhemd dat hij immer draagt. De man werd gearresteerd: men vond op hem veel goud en bankbiljetten. Moord op graaf Tomdella. LISSABON, (part. V. D.) 6 Aug. Alhier is graaf Tomdella, een der intiemste vrienden van wijlen koning Carlos, door zijn neef doodgeschoten. Oorzak van den daad onbekend. De moordenaar beging zelfmoord, voordat hij gearresteerd kon worden. De Koning zoowel als Koningin-moeder en geheel Portugal zijn door dit voorval zeer getroffen. De „Zeppelin". Men seint ons uit Keulen: Het luchtschip „Zeppelin" is ver brand terwijl het door den storm van zijn ankers was losgerukt en hoog in de lucht was meegevaren. De benzine reservoirs zijn blijkbaar ontploft. De „Kolnische Zeitung" opent een inschrijving voor een nieuw lucht schip, en teekende zelf voor 2000 mark. Belangrijke bedragen kwamen reeds in. Zes menschen verbrand. 10Q huizen in de asch gelegd. STUTTGART (part, V.DI.) 6 Aug, Te Donauschingen heeft een ontzet tende brand gewoed. Honderd huizien: zijn in de asch gelegd, zes personen kwamen in de vlammen om, verschei dene inwoners zijn ernstig gewond. Velen zijn dakloos. Nieuwe onlusten in En- gelsch-Indië. LONDEN (part. V.D.) 6 Augus tus. Uit Calutta word melding ge maakt van een overval welke in' Chandpur, in Oost-Bengalen, plaats had en door anarchisten werd uit gevoerd. Een postwagen werd aange vallen, waarvan de koetsier gedood werd, terwijl 3 jonge mannen, die zich als passagiers in den wagen be vonden, vermist worden. Dat is ^ove rigens de eerste keer dat sind/" het begin der onlusten in Indië perso nen gevangen genomen en ontvoerd» zijn. Gelijktijdig werden in de nar hijheid waar de overval plaats greep de telegraafdraden doorgesneden,: wat de zaak verdacht doet voorko men, Verder komt uit Bombay het bericht dat in het district Poona een. Engelsche zendelinge, Steele ge naamd, mishandeld werd. Verschil lende arrestaties worden voorbereid, Burgerlijke Stand. Bevallen3 Augustus. S. van DrielDalebout, z. G. H. Harren v. d. Gijp, d. M- P- de ZaaijerPie- ters, d. H. HeereGilein, d. M. JV/it Koesman, d. 4 Aug. W- M. van Kessel—Boersma, z. K. Verhoef Kooijman, d. C, M- Aaldersvan Looij, d. Ondertrouwd: 5 Augustus. 3V- ,C, StammersJ. B. M. Geels. J. van, BaarenG. C. v. d. Hurk. C. Door- -heinC. Schuring. M. Vreeken P. Uri. C. PelsG. Fictoor. Mr, D. H. Andrea©H. H. Langelois, Getrouwd5 Augustus. A. denl BeiderG. Schrieven. G. Evers J. MIolfswinkel. G. BijsterH.: F. Kales. J. J. Moser-H. Leijenaar, C. AntonisseP. de Blaazer. Overleden: 3 Augustus. J. A., 16 m„ d. v. C. v. Me&l, Lange Anna- straat. 4 Aug- C- C. v. d. Lek, 55 j„ Brouwerskade. P. Versloot, 60 j., Lange Raamstr. J. H., 1 m., z. v, J. Goemans, Kamperlaan. J- Kuit, 58 j„ Kleine Houtstraat. Medegedeeld door H. C. Tombrequbu Co 5 Aug. TOrtge koen Hedeo Atchison comm.. Denver Rio Erie Kans South Pref Missouri Comm. N. Y. Ontario. Rock Island Southern Pacif. Railway Union Pacif. Wabash Co mm Amalg Copp. Gar Foundry Steel Coram Marine Pref. Comm. Peruv. pref. eomm Kon. Petroleum Great Cobar Ned. Schuld 2i/2% Rusland Hope Consols 28 24s/8 25% 571/4 321/2 45 18s/» 927/g 201/16 154i/2 137/s 79*/i 40 453/g 22 8 371/2 87/s 2881/2 1171/4 75«/« 795/4 81 28 24*/g 25 573/, 325/j 45 183/4 93 207/j6 1543/g IS^/is 80 403/xs 459/ls 22 8 377/8 87/g 289 1163/4 75 791/2 8II/4 Amer. waarden levendiger en hooger. Russ.^éandsen prijshoudend. Petroleum aand. onveranderd. Tabaksaandeelen vast. Mijnaandeelen vast. Prolongatie 3i/2 pet. ïK'è'i.'v Iberts Frères Groote Markt en Zaterdag

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 3