Van Veen's Thee de beste. Kruisstraat 34 0 ANECAHG so. Cbemiscfce Wasscherij Ververij Gr. Houtstraat HAARLEM. Mengelwerk. Een zeldzaam avontuur. OFKiClKELE KERKLiJST. HAARLEM ïeief. 426-104ö VELSEN (Wijkeroog). IJMU1DEN. HEEMSKERK. WIJK AAN ZEE. UITGEEST, HEEMSTEDE. HSLLEG0M. NOQRDWIJKERHQUT, VOORHOUT. HAARLEMMERMEER (aan de Lijnden.) De Kerkberichten, die te Iaat In kwamen voor dit nummer, zijn op genomen in de NIEUWE HA AR- LEMSCHE COURANTvanheden- R. K. VE REEN I G IN G E N~ Afdeeiing SCHOTEN en 0. Afdeeiing VELSEN en O. Afdeeiing BEVERWIJK. Afdeeiing LISSE. R. K. Militaire Vereeniging. VOGELENZANG. Professor Jeremias Snavel, een zeer geleerd man en bewonderaar der natuur, had besloten met- de vaeantiedagen eens een voetreisje te maken. Goed toegerust aanvaard de bij den tocht en doorkruiste de heerlijke streken van Gelderland. Het was op den vierden dag na zijn vertrek, dat hij iaat in den avond hongerig, dorstig en dood vermoeid, in een dorp nabij Zutfen aankwam. Niet zonder gevaar wan delde professor door de dorpsstraat, die wegens de duisternis moeielijk- heden opleverde, en het scheen be zwaar in to hebben, onder dak te komen, want professor Snavel had, dit kan 'k verzekeren, iets Darwi- niaansch in zijn wezen van zijn, en daarop is een dorpsherbergier niet gesteld. Doch toen het bleek, dat professor niettegenstaande zijn vogelverschrikkers-uiterlijk vol doende van blanke zilverlingen was voorzien, was het bezwaar dadelijk opgeheven. Het nachttoilet was spoedig vol tooid en weldra verdween professor in een zee van zachte kussens en dekens. Van slaap was voorloopig geen kwestie; want de heldere, doch vochtige lakens, waarmee men ter eere van den gast het bed voorzien had, lieten hun onaangenamen in vloed dadelijk gevoelen. De profes sor bewaarde zijn geduld en mon sterde intusschen eens het vertrek en al wat daarin opgeborgen was, :t geen door het zwakke maanlicht beschenen, er zonderling genoeg, schier spookachtig uitzag. Vooral een groote omgekeerde mand wist den blik van den onwil) ekeurigen waarnemer tot zich te trekken. Het vervaarlijk ding geleek in het beven de licht op een monster dat met neerhangende armen naar de schof fels, eggen en hooivorken greep, vermoedelijk om die overigens nut tige instrumenten op afdoende wijze tegen vreemde - indringers aan te wenden. De zware schaduw van de mand viel juist op de deur, als wilde zij iedere poging tot ontvluch ten Van het offer met geweld te keer gaan. De professor was niet bevreesd, hij was vrijgeestmaar die mand was 'twel een mand?! begon toch een zekere invloed op hem uit te oefenen. Welke demon mocht zich daar onder verborgen hebben? Een gekrabbel, een gescharrel onder de mand doet den professor met ontzetting ontwaken. Hij vliegt overeind Een zacht kwispelen met den staart verneemt hijken nelijk een jonge hond. Daar ging het dier onder 'tbed. Snavel ver mande zich en stak licht aan. Nu was het raadsel opgelost Een niet onaardige, kleine hond was het, dien de waard zeker vergeten had. Snavel haalde weer adem, en, nadat hij het dier zacht de deur uit ge gooid had, hervatte hij zijn liefe lijke droomen. Wat nu wëer? Alweer het zelfde kwispelen met den staart: ditmaal komt het van 't voeten einde van het bed; er moet dus nóg een hond in de kamer wezen. Een greep in 't duister vefsterkt hem in dat vermoeden en na ver wijdering van den rustverstoorder, geeft professor zich opnieuw aan een zoete sluimering over, ofschoon weer voor korten tijd. Weder krabbelen en kwispelen! Dat is de derde. Snavel ziet hem duidelijk voor het bed zitten en vriendelijk met den staart kwis pelen. Een weinig uit zijn humeur, ex- pediëerde professor den derden rust verstoorder naar zijn reeds verwij derde broeders. Maar er konden er nog meer zijn misschien wel een nest vol! „Licht opgestoken en een onder zoek in loco ingesteld," dacht pro fessor, „ik moet dat hondennest op 't spoor komen." Maar dat ging zoo gemakkelijk niet; men liep gevaar, onder al het vreemdsoortige huisraad den hals te breken. De mensehen wek ken? Dat ging ook bezwaarlijk, en daar een oppervlakkig onderzoek geene resultaten opleverde, ging de professor weer naar bed. PISCAERs - - - SCHOENENMAGAZIJN. Ket (tests adres veer solied werk. De kaars brandde langzaam af, flikkerde nog even op en begaf hem. „Tik, tikDaar was 't lieve leventje weer aan den gang, en 't krabbelde en kwispelstaartte vlak bij het bed. Snavel werd ernstig boos. „Er uit met dat mormel!" en de hond verdween door de deurope ning in den zwarten nacht. Vijf minuten pauze. „Weer een!" Die kwam daaruit den hoek. Waar of de beesten zich toch verscholen hebbenZou dat nu de laatste geweest zijn?...." Neen, daar meldt er zich weer een aan. Precies met den twaalfden slag van den dorpstoren verliet het lieve dier het vertrek. De professor sloeg de deur weer dicht en schoof er den grendel op. Juist wilde hij de dekens over de ooren halen, toen hij iets op zijn beenen voelde sprin gen. „Dat ontbrak er nog aan!" mom pelde Snavel, greep het arme dier, slingerde het de deur uit en draaide den sleutel om. Snavel werd langzamerhand woe dend. Het heen- en weerloopen op den kouden vloer, het vochtige bed 't was te erg Maar 't zou nog erger worden. No. 10 was nog niet snoodelijk de deur uit gewezen of No. 11 zat al midden in de kamer; No. 11 er buiten en No. 12 reeds achter de mand. De woede van den gemar- telden professor bereikte haar cul minatie-punt. Toen de dertiende plaaggeest smeekend het bed naderde, werd hij wreedaardig aangegrepen en met een geweldigen smak de kamer uit geslingerd. De professor hoorde het dier gillend en jankend de trappen afbuitelen. Toen bleef alles stil. Eindelijk 6cheen er een oogenblik van ongestoorde rust aangebroken. Het sloeg vijf uur. Deuren gingen open en dicht; stemmen klonken uit menseben- en dierenkelen, en al het gedruisch en veelzijdig leven van een ontwakende boerderij werd verneembaar. Nu hoorde de professor de zware, logge voetstappen van den waard de trap opkomen en hij stelde zich in postuur, om den onverlaat met waardigheid te ontvangen. „Heb je een hondennest hier in de kamer dus sprak de professor den Bacchuspriester in hemdsmou wen toe, die hem in plaats van antwoord te geven een jammerlijk toegetakelden hond met verbonden poot liet zien. „Dat is er een," hijgde Snavel, „ik ik wou, dat ik ze alle dertien zoo behandeld had." Maar de woedende waard don derde zijn tegenstander toe, het arme corpus delecti heen en weer schud dende „Wat dertien? Vijf gulden zal je me betalen voor mijn hond, omdat je 'm mishandeld hebt." Dertien, dertien!" riep de pro fessor plechtig de hand in de hoogte heffende. Op dit oogenblik klaarde het ge zicht van den vertoornden waard op; en toen de professor de rich ting van 's mans wijsvinger volgde, toen moest hij zelf luid lachen over de oplossing van het raadsel. Een vierhoekig gat in de deur vlak bij den grond, had den hond dertien maal den toegang verleend, en hoe voorzichtiger de professor de deur sloot en grendelde, zooveel te ongegeneerder was de indringer de kamer.in gekomen, totdat hij zijne koenheid zoo zwaar betaalde. Professor Snavel betaalde nu de vijf gulden en wellicht weten zijn talrijke vrienden thans, waarom die geleerde zoo'n kevigen afschuw voor jonge honden en voor het getal dertien" heeft. Zaterdagavond, van 5S uur gelegen heid tot biechten. in de week de h. Mis om 9 uur. Zondag, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis, half 1 Catechismus, half 3 Lof. Dinsdag, half 8 de h. Mis ter eere van •fen H. Antonius. 's Avonds 7 uur Lof. Woensdag, Donderdag, Vrijdag e.n Zater- halt 9 de h. Mis. Zaterdagmiddag van 5S uur biecht- ')ooren. Deze week de Catechismussen naar ge woonte. De gebeden worden verzocht voor Petras Bot, ^ie in den Heer is overleden. Zandag, half 8, voor het geestelijk en ^(lelijk'welzijn der parochie, 10 uur, voor jakoh Mulder. Te 1 uur Catechismus. Avonds 7 uur, Bi oederschapslof en Rozenhoedje. Maandag, 7 en 8 uur, overledenen. Dinsdag, 7 en 8 uur overledenen. Woensdag, 7 en 8 uur, overledenen. 'p Avonds te 7 uur Lof ter eere van den D. Jozef. j., Donderdag, 7 en 8 uur. overledenen. Vrijdag, 7 uur, overledenen, 8 uur, ge lagen b. Mis voor overledenen, 's Avonds V tur ter eere van het H. Hart. Zaterdag, 7 uur, zekere intentie, 8 uur, fc'ï-oovige zielen. I De gebeden worden verzocht voor Catharina Maas, Maria Dingstee en Gerrit Jansen, 'lie met de laatste H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien. Zondag, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog- ïcis, half 3 de Vespers. Donderdagmiddag van 4 uur af gelegen heid om tê biechten. Te half 7 uur Lof Ier eere van het Allerb. Sacrament. Vrijdagavond half 7 Lof ter eere van het Goddelijk Hart met acte van eereboete en gebed van de Broederschap der H.H. Martelaren van Gorcurn. Zn,terdagavond half 7 Lof ter eere van de H. Maagd Maria. Zondag, 7 uur Vroegmis, half 10 Hoog mis, 's nam. half 2 Catechismus, half 3 de Vespers, 's Avonds te half 7 Congre gatie der Aartsbroederschap van de H. Tamilie. Vrijdag, 1ste Vrijdag der niaand, te 8 hur gezongen b. Mis. rs Avonds te 7 uur Dof ter eere van het H. Hart. Door de week de h. Mis om 8 uur. Zendag, 7 uur, Gemeente, half 10, Pieter -Kaptein. Maandag, 8 uur, Maartje Schee en Ni- colaas Meijne, half 9, Antje Duinmaijer. Dinsdag, 8 uur, Martinus Knijpers, half 9, Cornelia Bijs hvr. van EDgel Bakkum Woensdag, 8 uur, tot zekere intentie, half 9, Antonius Cornelisse Mathijsz. Donderdag, 8 uur, Bernard Zurlohe en Maria Mohrman, half 9, gedongen h. Mis ter eere van 't Allerh. Sacrament. Van 4—6 uur biechtgelegenheid. Vrijdag, 8 uur, Jan Meijne, half 9, gez. h. Mis voor de leden van het Genoot schap van 't H. Hart van Jesus. 's Av. 7 uur Lof met eereboete. Zaterdag, 8 uur, Maartje Blankert hvr. van Herm. Cornelisse, half 9, Joanna Cornelisse. De gebeden worden verzocht voor Jacob Cornelisse, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. Zondag, te 7 uur en half 9 de stille h.h. Missen, 10 uur de Hoogmis. '3 Namiddags 3 uur de Vespers, 6 ure Lof. Donderdag, half 9 gezongen h. Mis ter eere van het H. Sacrament, 's Avonds te half 8 Lof. Vrijdag, half 9 gezongen h. Mis ter eere van Jesus' Goddelijk Hart. 's Avonds te half 8 Lof. De gebeden worden verzocht voor Franciscus Joannes Bos, Joanna Leuven geb. Arts, en ChriBtina Sluijters geb. Silkers, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Maria Joanna van Tongeren en Geertruida van der Veldt, wed. van Gerardus Silvester van Bakel, die in den Heer zijn overleden. Zondag, de h.h. Missen ten 7 uur, half 9 en ten 10 uur de Hoogmis. Ten 2 uur Catechismus. Ten 3 uur de Vespers. Donderdagavond van 6—8 uur gelegen heid om te biechten. Zaterdagmiddag van 5 uur af gelegen heid om te biechten. Te 7 uur Lof. De gebeden worden verzocht voor Mej. Joanna van Dril, Anna van Koode Maria Ver bruggen, de Wed. Boot geb. Uitendaal. Cornelia Busman, en Joannes Warmerdam, die van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn vooi'zieu en voor Laurens Adolf Stroombergen, Petrus Schreuder en Anna Schoorl hvr. Ger. v. Bourgondiën, die 111 den Heer zijn overleden. Zondag, 7 uur stille h. Mis met onder richting, 10 uur Hoogmis met predikatie, 's Namiddags 2 uur Lof. Woensdag, vertrekt de processie van Xoordwijkerhout naar St. Jeroen te Noord- wijk. 's Morgens 7 en 8 uur stille h.h. Missen en te 10 uur plechtige Hoogmis met predikatie in de parochiekerk van Noordwijk. Donderdag, gezongen trouwmis voor Hendricus Josephus Kruik en Quirina Warmerdam De gebeden worden verzocht voor Cornelia Bax, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Margaretha Meijer hvr. Petrus V. d. Berg. die in den Heer is overleden. Zondag, de h.h. Missen ten half 8 en 10 uur. Te half 2 Catechismus en te half 3 Lof. Vrijdag, ten 8 uur gezongen h. Mis ter eere van het H. Hart des Heeren. 's Av. ten 7 uur Lof. Dinsdag en DonderdagCatechismus. Kerk v.d. H. Franciscus van Sales. Zondag, 7 uur Vroegmis 10 uur Hoog mis. Voor de Hoogmis 9 u. Catechismus. Na den middag 3 uur Lof met Bozen- hoedje. Dinsdag, half 9, gezongen h. Mis ter eere van den H. Antonius. Vrijdag, 1ste Vrijdag der masnd, gez. h. Mis ter eere van het H. Hart. Zaterdag, 's namiddags van 48 uur gelegenheid om te biechien. In de week om half 9 de h. Mis en daarna Catechismus. De gebeden worden verzocht voor Geertruida Bosch geb. de Bruin, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Adriana Gerritsen, echtgenoote van Antonius van Zijl, die in den Heer is overleden. De E. K. Vereenigingen van Haar lem en Omstreken vinden in deze rubriek gelegenheid om, KORTE (ook huishoude lijke) mededcelingen, agenda's enz. bekend te maken. Nederlandscha R. K. Volksbond Afdeeiing Haarlem. Bondsgebouw Smedestraat 23. Zondag 30 Augustus, half 1 uur, Siga ren- en Tabaksbewerkers. Dinsdag, 1 Sept., half 9 Ondersteu ningsfonds. Half 9 uur Bloemist- en Tuin- dersgilde. Van 89 Hulp in Nood. Woensdag 2 Sept, half 9 uur, Bestuurs vergadering Houtbewerkers „St. Jozef". Half 9 uur Bestuursvergadering Commu niefonds, 9 uur repetitie Zangvereeniging. Dondtrdag 3 Sept. half 9 uur Bede- rijkerskamer, half 9 uur Kalk- en Steen bewerkers. Vrijdag, 4 Sept., half 9 uur Hoofd bestuur. Zaterdag, 5 Sept., half 9 zitting Spaar bank „St. Antonius van Padua." 89 uur zitting Hulpspaarbank (Sehoterkwar- tier). Half 9 spaarkas „St. Nicolaas" (win terprovisie). Van half 9 tot half 10 in schrijving van nieuwe leden en zitting Coöperatieve Bakirerij „Arbeid Adelt." MEDEDEELINGEN. Vóór Vrijdag 11 September moetende candidaten ingeleverd worden voor de periodieke verkiezing van vijf leden van het Hoofdbestuur. Aftredende zijn de heeren: Broekhuizen. Nederkoorn, Over toom, Smulders en Visser. De heer Nè- derkoorn stelt zich echter niet meer her kiesbaar. Namens het Bestuur, T. H. BBOEKHUIJZEN, le Secr. BondsgebouwKerklaan. Buitengewone vergadering voor de le den op Donderdag 3 September,'savonds te 8 uur. Spreker de welbekende heer S. de Groen, lid van het Centraal Bestuur en secretaris der afd. Voorschoten. Leden der afd., komt allen ter verga dering en toont door groote opkomst uwe belangstelling. Eiken Donderdagavond te S uur ver gadering Ploofd bestuur. De leden worden verzocht van veran dering van woonplaats, ook binnen de gemeente, aan een der bestuursleden kennis te geven. Namens bet Bestuur, B. BUBGEB, le S»cr. Zondag 30 Aug., 's avonds te 7 uur, op de bovenzaal van den heer G. Bensen, vergadering der onderafd. „Joannes de Deo." Punten van behandeling: Verkiezing drie bestuursleden, aftredend zijn: J. H. Rozenmeijer, voorzitter; J. van der Sluis, 2de secr., J. Vessies, 2de comm. deze laat ste wenscht niet meer voor een bestuurs functie in aanmerking te komen, Can- didaatlijsten worden ingewacht vóór 23 Augustus bij den secretaris. Opkomst dringend verzocht. Namens het Bestuur, P. VERSTEEG Secr. Bondsgebouw: Peperstraat 15. Zaterdag 25 Juli, 's avonds van 8 tot 9 uur zitting der Spaarbank St. Antonius, van 8 tot 9 u, zitting der Spaarkas St. Ni- colaas en Communiefonds. Zon ui,7 30 Aug. 's morgens onder de H. Mis van half 7, generale H. Commu nie der leden van de onderafd. Land- en Tuinbouw St. Jeroen", ter viering van het Patroonfeest. Namens het Bestuur, J. DE GOEDE, Secr. Bondsgebouw: Dorpstraat C 115. Zaterdag 29 Aug., 's avonds van 8 tot 9 uur, zitting Spaarkas. Zondag, van 121 uur, repetitie Zang. Zondag 30 Augustus, 's avonds half 5, buitengewone vergadering voor de Afd., waarin volgens het gewone gebruik de volgende punten zullen behandeld wor den 8. Ingekomen stukken en mededee- lir^g, waaronder het reglement van Hulp in "Nood. 2. Bespreking der feest verg. van November a.s. 3. Ontwikkelingsavonden. 4. Weduwensteun. 5. Bespreking Propa- gandaelub. 6. Is het wenschelijk om te geraken in de Afd. tot een gezamenlijke inkoop van winterprovisie? 7. Bondv^iag en sluiting. De leden worden beleefd verzocht deze verg. zooveel mogelijk bij te wonen. Namens het Bestuur, A. H. SCHRAMA, Secr, HAARLEM- Sint Jozefsgezellen-Vereeniging. Vereenigingsgebouv Zoetestraat No. 3 Geopend des Zondags van 12-3 en \an 5-10 uur. Op werkdagen van 6 tct 10 uur 's avonds. Zoetestraat 13. Het gebouw is dagelijks geopend, des avonds van 610 uur en op Zon- en Feestdagen den geheelen dag. R. K. Zangvereeniging ARTI ET RELIGIÓNI. dir. de Heer JAC DE JONG. A.s. Dinsdag wordt als naar gewoonte de repetitie gehouden des avonds ten 8 uur (precies)voor de dames, ten 9 uur voor de heeren. Trouwe opkomst wordt dringend ver zocht. Gelegenheid bestaat zich aan te mel den als candidaat voor deze vereeniging. R. K. Veraeniging tot bescherming van meisjes, gen. „St. Martha." Het Bemiddelingsbureau der Vereeni ging is geopend eiken Dinsdagmiddag van 12—2 uur, voor betrekkingen als dienstboden enz., Donlcere Spaame 22. St. Jeeoex. Den lsten September a. s. vertrekt de Vogelenzangsche processie naar Noordwijk; zooals ook andere jaren eerst per spoor naar Leiden en dan ver der per tram. X f X f X f X I X X t XX X X X t X t X IS x>x*x)x)xtx>x)x|x4x^x(x|x

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 7