Mengelwerk. Kamers te huur. OFFiCTKELE KKRKLIJSI'. DRIEHUIZEN. VELSEN (Wijkeroog). liMUlDEN. WIJK AAN ZEE. UITGEEST. HEEMSTEDE. BENNEBR0EK. VOGELENZANG. HILLEGQM. LISSE. N00RDWÏJKERHQUT. VOORHOUT. HAARLEMMERMEER (aan de Lijnden.) HOOFDDORP. De Kerkberichten, die te laat in kwamen voor dit nummer, zijn op genomen in de NIEUWE HAAR- LEMSCHE COURANTvanheden Cliemische lassc&erij Houtstraat ^HAARLEM Telef. 426-1046 R. K. VEREENIGINGEN. Afdeeling OVERVEEN en 0. Afdeeling BEVERWIJK. Afdeeling LISSE. Afdeeling SASSENHEIM en 0. Afdeeling VOORHOUT. R. K. Militaire Vereeniging. Reeds achttien jaren leefde de heer Flanelle gelukkig en tevreden in een rustige buurt te Parijs. Op de eerste verdieping woonde 'n oude dame, die veel angst had voor dieven en steeds luisterde of men niet bezig was een slot open te steken. Op het tweede was een gezin gevestigd, dat aan letterku ide deed; de vrouw maakte verzen en de man hield zich met een groot concourswerk onledig voor een pro vinciestad. „Over den invloed van de snuif op het oog en de hersenen van den mensch". Daarboven had de heer Flanelle immers gehuurd, een klein renteniertje, die in de restauratie ziju maaltijden gebruikte en den heelen dag wandelde om des avonds tegen negen uur naar bed te gaan, zonder licht te doen ontbranden, om geen gevaar te loopen zijn wo ning in brand te steken. Anders niemand. 't Was er dan ook zeer stil. Men kon er een mug hooren vliegen. Voortreffelijk voor iemand, die den heelen dag graag te bed zou hebben doorgebracht. Doch onge lukkig kwam de oude dame te sterven, en werd vervangen door een huishouden, dat veel van vogels hield, en bij gebrek aan een tuin, eenden in de zaal kweekte. Toen de heer Flanelle nog jong was, speelde hij de mooiste stukken op zijn harmonica, en was dus niet ougevoelig voor muziek, doch het gezang der eenden kon hem toch niet bekoren. De heer Flanelle was echter van een zeer vreedzaam karakter, be klaagde zich zelfs niet, maar zei de x>x|xfxixfx+xfxfxfxfxfx|x PISCAER's - - - SCHOENENMAGAZIJN. Het beste adres voor solied werk. x)x4xfxfx|x4xfxfx 'f fcjx.4- x|x er zeer rustig en huur op, en nu treffen we den goeden op het oogenblik, dat hij naar nieuwe kamers uitziet. Onze vriend beeft iu ongestoord bezit vijftig winters, die reeds over ziju hoofd zijn heengegaan en nim mer eindende verkoudheid en eeni- ge rentetitels. Deze renten krijgt men niet te zien, zijn ouderdom wel, en zijn verkoudheid laat zich vaak genoeg hooren. Eindelijk ontmoet hij een op schrift: Kamers te huur, en het heele huis ziet bedaard uit. De portierster brengt hem naar de vierde verdieping, terwijl zij onverstaanbare woorden tusschen de tanden mompelt. Hier woont een geheel gezin. Hijgend, schier buiten adem is de heer Flanelle boven gekomen en hoest als een bezetene. Hij leunt met den arm op de meubelen, veegt zich het zweet van het voorhoofd en dreigt elk oogenblik in een boozen aanval van hoest te stikken. Man en vrouw wisselden een blik vol verstandhouding. Men ver zoekt den vreemdeling plaats te nemen en biedt hem een glas sui kerwater aan, dat de heer Flanelle zeer gaarne accepteert. Ziende, dat haar niets geboden wordt, verlaat de portierster het vertrek met een boos gelaat en trekt de deur achter zich toe met een boos geweld, dat men van een vrouw op haren leeftijd niet verwacht zou hebben. Weldra gevoelde de heer Flanelle zich onder deze goede zorgen totaal hersteld; met eene bijzondere uit storting des harten, dankte bij zijn weldoeners, zooals hij de lieden noemde, deelde de geschiedenis van de kwakende eendjes mee, verzeke rende, dat hij aan niets meer 't land heeft dan aan moeilijkheden, van welken aard ook, en dat hij ein- dalijk liever door een heet vuur zou loopen dan iemand een boos woord toe te voegen. De bewoners schijnen niet meer dan een half oor aan die praatjes te verleenen. Ze moesten een bij zonder idee hebben, dat zij echter moeielijk konden die Eensklaps echter staat die vrouw op met een straal van voldoening op het gelaat. Zij wisselt een onmerkbaar teeken met haar man, en terwijl zij den ongelukkigen heer Flanelle tot de deur uitgeleid, lat zij het kleine zilveren lepeltje uit het glas suiker water iu den gapenden zak van den overjas glijden des nieuwen huurders. Wat zijt ge nu toch van plan, Aagje? vroeg haar man, toen zij weer alleen waren. Laat mij maar begaan, ant woordde zij. Nu hebben wij hem in onze macht, en we laten hem alles doen, wat ons blieft. Loop hem na, versper hem den weg en vraag hem zoo brutaal mogelijk, wat hij in den zak meedraagt. Spoedig zal hij het lepeltje gevonden hebben, en dan kunt gij den heer Flanelle zeggen, dat gij hem op staanden voet in arrest laat nemen, zoo hij- niet bereid is nog even met u naar boven te gaan, om de suikertang te zoeken, die ook al verdwenen is. Tien minuten later beklom de bedaarde heer opnieuw de trappen in eene gemoedsstemming die ge makkelijker te begrijpen is dan te beschrijven. Mevrouw, ik ik verzeker u sprak de man, terwijl hij het slachtoffer werd van een hoestaan- val, waarin hij meende te stikken. O, die ellendige verkoudheid. Nog was hij niet van zijn aanval bekomen, toen mevrouw op de be minnelijkste wijze der wereld tegen over hem plaats nam. V J®aand Na den middag te kwart over 2 8 Catechismus, S uur de Vespers. Catechismus volgens gewoonte, uitge- n0J)ien Dinsdag. Maandag biechtgelegenheid van 5 tot ,J Uur. Ma: Mi pintdag, Geboortefeest der Allerh.Maagd "ria, verplichting van Mishooren De h.h. Sfen als op Zondag. Des avonds om 7 Uur Lof met Rozenhoedje Donderdag, 8 uur, gezongen h. Mis ter '„ere van het Allerh. Sacrament, 's avonds «ur Lof. Zaterdag, gelegenheid om te biechten Van 58 uur. Zondag a.s., het Naamfeest der Allerh. Maagd Maria. Zondag7 uur de Vroegmis, 10 uur de •Hoogmis, 's Nam. half 8 de Vespers. Zaterdagavond van 58 uur gelegen- *ejd tot biechten. In de week de h. Mis om 9 uur. Zondag, 7 uur Vroegmis, lOuurïïoog- 2 uur Lof. Maandag, half 8 begint de plechtig heid der Kerk-Consecratie door Z. D. H. nen Bisschop van Haarlem. Te ongeveer 10 uur begint de Pontificale Mis. Dinsdag, feestdag van Maria Geboorte, verpliehting van Mishooren. Deb.h.Mis- 8en om 6 en 9 uur. 's Avonds 7 uur Lof Ier eere der H. Maagd. Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zater- ®df7, hall 9 de h. Mis. Zaterdagmiddag van 58 uur biecht- uooren. Zondag, half 8, overledenen, 10 uur, voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der Parochie. Te 1 uur Catechismus, 's Av. uur, Bxoederschapslof en Rozenhoedje. Maandag, 7 en 8 uur, overledenen. Des avonds van 78 uur gelegenheid om te biechten. Dinsdag, de feestdag van Maria geboorte, Verplichting van Mishooren, 5 uur, over- 'edenen, half 8 zekere intentie, 10 uur, overledenen, 's Avonds 7 uur Lof en Ro zenhoedje. Woensdag, 7 uur overledene ouders en I»mi!ie,8 uur, overledenen, 's Avonds te I uur Lof ter eere van den H. Jozef en Rozenhoedje. Donderdag, 7 en 8 uur, overledenen. Vrijdag, 7 uur, overledenen, 's Avonds I uur Lof ter eere van de H. Barbara Voor een zaligen dood. Zaterdag, 7 uur, bekeering der zonda ren, 8 uur voor de geloovige zielen. Van 48 uur gelegenheid om te biechten. De gebeden worden verzocht voor Catharina Maas, Maria Dingstee en Gerrit Jansen, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien. Zondag, 7 uur Vroegmis, half 10 Hoog mis, 's 'nam. half 2 Catechismus, half 8 de Vespers en Aanbidding voor deleden der Broederschap der Eeuwigdurende Aanbidding, 's Avonds te half 7 Congre gatie der Aartsbroederschap van de H. Familie. Maandag, 6 uur h. Mis. Dinsdag, Feestdag van Maria geboorte, 7 uur Vroegmis, half 10 Hoogmis. Des «vonds 7 uur Lof ter eere der H. Maagd. Door de week de h. Mis om 8 uur. Zondag, 7 uur, Dirk Brantjes en Doortje Bakkum, half 10, Gemeente. Maandag, 8 uur, voor de leden van St. Claver-bond, half 9, Maartje Schee en Nicolaas Meijne. Te 4 uur gelegenheid tot biechten. Dinsdag, 7 uur, voor de leden van den levenden Rozenkrans, half 10, voor de leden van het Genootschap van het H. Mart van Jesus, 2 uur de Vespers, 'sav. 7 uur Lof. Woensdag, 8 uur, Catharina Leeuw, half 9, Arie Bakkum en Cornelia Groen.'s Av. 7 uur Lof. Donderdag, 8 uur, voor den ZeerEerw. Heer Franciscus Duvergé, half 9, Afie Stam wed. Jan Konijn, 's Av. 7 uur Lof. Vrijdag, 8 uur, Mijntje Kuijs, hvr. van Hermanus Terra, half 9, Geertje Terra, 's Avonds 7 uur Lof. Zaterdag, 8 uur, Joannes Groen, half 9, Antje Duinmaijer. De gebeden worden verzocht voor Jacob Cornelisse, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. Zondag, te 7 uur en half 9 de stille h.h. Missen, 10 uur de Hoogmis, 's Namiddags 3 uur de Vespers, 6 ure Lof. Dinsdag, feestdag van Maria Geboorte, ■verplichting van Mishooren. De h.h. Mis sen te 6 uur, 8 uur en de Hoogmis te half 10. Des avonds half 8 Lof. Donderdag, half 9 gezongen h. Mis ter eere van het H. Sacrament, 's Avonds te half 8 Lof. De gebeden worden verzocht voor Franciscus Joannes Bos, Christina Sluijters geb. Silkers, Joanna Leuven geb. Arts, en Anna van der Swan, geb. van Dam, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Maria Joanna van Tongeren en Geertruida van der Veldt, wed. van Gerardus Silvester van Bakel, die in den Heer zijn overleden. Zondag, half 8 Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, 2 uur Catechismus, 3 uur de Vespers Maandag, kwart over S h. Mis en des avonds van 68 uur gelegenheid om te biechten. Dinsdag, O. L. Vr. Geboorte, verplich ting van Mishooren, half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 's avonds half 8 Lof. Woensdag, Donderdag en Vrijdag, kwart over 8 h. Mis* Zaterdagkwart over 8 h. Mis en van 48 gelegenheid om te biechten. Zondag, Aanbiddingsfeest, de h.h. Mis sen ten half 7 en half 8. Ten 10 uur de plechtige Hoogmis. Ten half 3 de Ves pers en ten 7 uur Lof, predikatie en Pro cessie. Maandag, de h.h. Missen om liaif 8 en 8 uur. Des namiddags van 68 unr ge legenheid om te biechteD, Dinsdag, Maria Geboorte, verplichting om Mis te hooien. De h.h. Missen ten half 8 en 10 uur. Des avonds ten 7 uur Lóf. Woensdag, de h.h. Missen ten haif 8 en 8 uur. Des namiddags gelegenheid om te biechten van 68 uur. Donderdag, vertrekt de Processie tee eere van St. Jeroen naar Noordwijk. De eerste h. Mis ten 6 uur, de tweede ten 8 uur. Vrijdag en Zaterdag, de h.h. Missen ten half 8 en 8 uur. Woensdag en Zaterdag Catechismus. Zondag, de h.h. Missen ten 7 uur, half 9 en ten 10 uur de Hoogmis. Ten 2 uur Catechismus. Ten 3 uur de Vespers. Maandagavond van 6— 8 uur gelegen heid om te biechten. Dinsdag, de h.h. Missen als op Zondag. Zaterdagmiddag van 5 uur af gelegen heid om te biechten. Te 7 uur Lof. De gebeden worden verzocht voor Mej. Joanna van Dril, Anna van Roode Maria Ver bruggen, de Wed. Boot geb. Uitendaal. Cornelis Busman, en Joannes Warmerdam, die van de laatsten H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Petrus Schreuder en Anna Schoorl hvr. Ger. v. Bourgondiën, die in den Heer zijn overleden. Men zie voor een nagekomen bijvoeging de N. Haarl. 'Jourant 2de Blad van heden. Zondag, 7 ure en half 9 de gelezen h.h. Missen met onderrichting, te 10 ure de Hoogmis met predikatie. Des middags te half 2 Catechismus, te half 3 de Vespers, waaronder de Rozenkrans zal gebeden worden, 's Avonds te 7 uur Lof en eere boete aan het Goddelijk Hart van Jesus. Maandag, slechts 2 h.h. Missen te half 8 en half 9. 's Avonds van 67 uur ge legenheid om te biechten. Dinsdag, de feestdag van Maria's ge boorte, verplichting om Mis te hooren. De eerste h. Mis te half 6, de tweede te half 9 en de Hoogmis te 10 ure. 's Ar. te 7 ure het Lof, waaronder de Rozen krans zal gebeden worden. Donderdagavond te 7 uur Lof, waaron der de Rozenkrans zal gebeden worden. Zaterdagmiddag van 3 uur af gelegen heid om te biechten, 's Avonds te 7 uur Lof waaronder de Rozenkrans zal gebe^ den worden. Zondag, 7 uur stille h. Mis met onder richting, 10 uur Hoogmis met predikatie, 's Namiddags 2 uur Lof. Dinsdag, 7 uur stille h. Mis, 10 uur de Hoogmis. Na den middag 2 uur Lof. Donderdag, half 9 gezongen h. Mis. De gebeden worden verzocht voor Cornelia Bax, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. Zondag, de h.h. Missen ten half 8 en 10 uur. Te half 2 Catechismus en te half 3 Lof. Dinsdag, de h.h. Missen zooals op Zon dag en 's avonds ten 7 uur Lof Dinsdag en Donderdag, Catechismus. Kerkv.d. H. Franciscus van Sales. Zoivl,ag, 7 uur Vroegmis 10 uur Hoog mis. Voor de Hoogmis 9 u. Catechismus. Na den middag 3 uur Lof met Rozen hoedje. Maandag, 's middags van 4— 8 uur ge legenheid om te biechten. Dinsdag, feestdag van Maria Geboorte, verplichting om de h. Mis bij te wonen, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis. Zaterdag, 's namiddags van 48 uur gelegenheid om te biechien. In de week om half 9 de h. Mis en daarna Catechismus. De gebeden worden verzocht voor Theodorus Bon, die met de Jaatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Geertruida Bosch geb. de Bruin, en Anna v. Bourgondië geb. Schoorl, die in den Heer zijn overleden. Zondag, 7 uur, Parochie, 10 uur, voor een overl. Broeder. 3 uur de Vespers. Maandag, 8 uur, Petrus Pol, half 9, overl. fam. v. d. Kun. Dinsdag, 7 uur, tot zekere intentie ter eere van Maria, 10 uur, Jacobus en Hen- ricus van Sebooten. Woensdag, 8 uur, Wolterus Kockhoven, half 9. Adrianus van 't Hooft. Donderdag, 8 uur, Cornelia Beers en Anna Tol, half 9, Adriana Hack huisvr. van Joannes Bus. Vrijdag8 uur, Cornelia Grooteman, als Lid van Piëtas, half 9, Adriana Smo- ïenburg hvr Johannes Bontje. Zaterdag, 8 uur, ZEerw. Heer Joannes Steenvoorden, half 9, PIoogErw. Heer Mgr. Bernardus Dankelman. De R. K. jreenigingen van Haar lem, en Omstreken vinden in deze rubriek gelegenheid om, KORTE (ook huishoude lijke) medetkelingen, agenda's enz. bekend te maken. NecJerlandsch R. K. Volksbond Afdeeling Haarlem. Bondsgebouw Smedestraat 23. Zondag 6 Sept., kwart voor 1 uur, bak- kersgilde „St. Hubrecht". Maandag 7 Sept., half 9 uur Algemeene Vergadering. Spreker de heer S. de Groen, van Voorschoten, lid van het Centraal- Bestuur. Half 9 uur Ondersteuningsfonds. Dinsdag 8 Sept., half 9 houtbewerkers- gilde „St. Joseph". Half 9 schildersgilde „St. Lucas". Half 9 Commissie van Bij stand, half 9 commisie Teekenschool. 89 „Hulp in Nood". Woensdag 9 Sept., 9 uur repetitie Zang- vereeniging, half 9 Bestuursvergadering Bouwvereeniging. Donderdag 10 Sept., half 9 Rederijkers kamer. Vrijdag, 11 Sept., half 9 uur Hoofd bestuur. Inleveren van candidaten voor de periodieke verkiezing van 5 leden voor het Hoofdbestuur, half 9 in het gebouw Volksbelang vergadering \an den Chr. Bestuurd ersbond. Zaterdag, 12 Sept., half 9 zitting Spaar bank „St. Antonius van Padua." 89 uur zitting Hulpspaarbank (Schoterkwar tier). Half 9 spaarkas „St. Nicolaas" (win terprovisie). Van half 9 tot half 10 in schrijving van nieuwe leden en zitting Coöperatieve Bakkerij „Arbeid Adelt." MEDEDEELINGEN. Vóór Vrijdag 11 September moeten de candidaten ingeleverd worden voor de periodieke verkiezing van vijf leden vair het Hoofdbestuur. Aftredende zijn de heeren: Broekhuizen, Nederkoorn, Over- loom, Smulders en Visser. De heer Ne derkoorn stelt zich echter niet meer her kiesbaar. Namens het Bestuur, T. H. BROEKHUIJZEN, le Secr. Zaterdag, 5 Sept., 's avonds van half 8 tot half 9, zitting spaarbank St. Tho mas van Villa Nova, lokaal Zusterschool, zitting spaarkas St. Nikol.as (Winterpro visie) Catechismuskamer. Namens het Bestuur, W. J. JANSEN le Secr Bondsgebouw: Peperstraat 15. Zaterdag 5 Sept., 's avonds van 8 tot 9 uur zitting der Spaarbank St. Antonius, van 8 tot 9 u, zitting der Spaarkas St. Ni colaas en Communiefonds. Zov <i 6 Sept., 's avonds half 8, leden vergadering in het Bondsgebouw. Trouwe opkomst dringend verzocht. MEDEDEELING. Het bestuur der spaarkas St. Nicolaas verzoekt hare leden, hun brandstoffen op te geven voor of op 5 Sept. a.s. Zij, die van bovengenoemde afdee ing nog lid wenschen te worden, kunnen zich daartoe aanmelden Zaterdag 5 Sept'h avonds tusschen 8 en 9 unr in het Bondsgebouw. Namens het Bestuur, J. DE GOEDE, Secr Bondsgebouw: Dorpstraat C 115. Zaterdag 5 Sept., 's avonds van 8 tot 9 uur, zitting Spaarkas. Zondag, van 121 uur, repetitie Zang. Namens het Bestuur, A. H. SCHRAMA, Secr. Zondag 6 Sept., des avonds te 6 uur vergadering van het afdeelingsbestuur. Namens het Bestuur, J. ZANDVLIET, Secr. Ledenvergadering op Zondag 13 Sept., in het lokaal van den heer C. Paarde- kooper, des avonds te 7 uur. Op deze vergadering zal o.m. verslag worden uit gebracht over de gehouden tentoonstel ling en tombola. Namens het Bestuur, W. v. d LAAN. HAARLEM- Sint Jozefsgezellen-Vereeniging. Verenigingsgebou w Zoetestraat No. 3 Geopend des Zondags van 12-3 en \an 5-10 uur. Op werkdagen van 6 tot 10 uur 's avonds. Zoetestraat 13. Het gebouw is dagelijks geopend, des avonds van 610 uur en op Zon- en Feestdagen den geheelen dag. R. K. Vereeniging tot bescherming van meisjes, gen. „St. Martha." Het Bemiddelingsbureau der Vereeni ging is geopend eiken Dinsdagmiddag van 12—2 uur, voor betrekkingen als dienstboden enz., Donkere Spaame 22. Ned. R. K. Secretariaat van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael." Afdeeling HAARLEM. „St. Augustinus." Dinsdag 8 Sept. a.s. zal in het gebouw „St. Bavo", Smedestraat. eene algemeene ledenvergadering worden gehouden 'sav. ten half 9. Agenda: 1. Opening door den voorzit ter. 2. Voorlezing notulen. 3. Behande ling huish. reglement. 4. Bespreking a.s. groepsverkiezing voor de C. W. S. 5e. Verslag vergadering v. d. Raad van afge vaardigden. 6e Behandeling ingekomen stukken. HET BESTUUR. R K. Zangvereeniging. ARTI ET RELIGIONI. dir. de Heer JAC DE JONG. Ter voorbereiding van het a.s. Concert zal a.s. Zondag een extra repetitie ge houden worden van half 1 tot 2 uur voor 't geheele koor bij Brinkmann. A.s. Dinsdag wordt géén repetitie ge- honden; inplaats daarvan echter wel a.s. Vrijdag 8 uur, wederom voor 't geheele koor. Gewone plaats en uur. Zij die zich nog bij deze vereeniging wenschen aan te sluiten vóór 't concert, worden beleefd uitgenoodigd zich ten spoedigste aan te melden. Namens het Bestuur, F. van GERVEN, 2e Secr.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 7