DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. BUITENLAND. b>E VERZOEKING. BINNENLAND. üind®9»hui&w@&i 29«ll-33, HaaHem WOENSDAG 21 OCTOBER 1908. Per 3 maanden voor Haarlemfl,35 Voor de plaatsen, waar een agent ia gevestigd (kom der gemeente) „1,35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 1,80 Afzonderlijke nummers 0,05 Bureaux van Redactie en Administratie: Intercommunaal Telefoonnummer 1426. Van 16 regelsf0,®0 (contant) f0,50 Mke regel meer0,10 Oreete letters naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen 26 eent per advertentie a contant. Alle betalende abonnés op dit blad zijn, volgens de bepalingen en onder de beperkingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor bedragen van De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean", Bijkantoor voor Haarlem, Nieuwe Gracht 11. DUITSCHLAND. Een troonrede in Pruissen. De Pruisische Landdag is gisteren geopend met een door den Keizer Voorgelezen troonrede, waarin hij o.a. zegt: „Het is mijn wil, dat het kies recht voor het Hui» van Afgevaardig den organisch verder ontwikkeld cal Worden. Ik zie daar een van de voor naamste aangelegenheden, van groote beteek enis ook voor het staatsleven, in. De voorbereidende werkzaamhe den, die noodig zijn, zijn veel om vattend en worden met bekwamen spoed voortgezet." De troonrede kondigt de onverwijl de indiening aan van wetsontwerpen betreffende verhooging van de bezol diging van staatsambtenaren, geeste lijken en onderwijzers van de lagere echool. Die wetsontwerpen brengen fllk jaar een geregelde meerdere uit gave van ongeveer 200 millioen mk. ®aee. Het is daarom onvermijdelijk, dat een aanmerkelijk deel van de be nodigde middelen gevonden zal wor den op een hoogere belasting van ver mogens en inkomens in de hoogere bassen. Het voortgezet onderwijs voor meis jes zal hervormd worden. De troonrede eindigt aldus„In den patsten tijd zijn er in het Oosten ge beurtenissen voorgevallen, die de aan dacht van Europa in beslag nemen. £1 hebben wij daar ook minder staat kundige belangen dan andere mo gendheden, toch vereischen die gebeur tenissen ernstige opmerkzaamheid. Uet Duitsche rijk zal, in trouwe ge meenschap met zijne bondgenooten, ^Oor een vreedzame en rechtvaardige |®geling van de tegenwoordige moeie- djkheden opkomen." MAROKKO. Moelai Hafid. Frankrijk en Spanje hebben aan de onderteekenaars van het verdrag v*n Algeciras weer eens een motie bericht. Daarin is opgenomen een brief, dien de deken van het diplomatieken korps m Tanger aan Moelai Hafid zal zenden acte te nemen van den brief van dezen aan het diplomatieke korps, ^arbij op de volgende puDten de belruk wordt gelegd: Uitdrukkelijke bevestiging van het jjerdrag van Algeciras; regeling van politie; bestrijding van den smok- mihandel in wapenenverantwoorde- dikheid voor de schuld van Abd-el- fds, wat de schuld aan particulieren Hreft na onderzoek; bevestiging van ;9 Commissie voor schadevergoedingen Casablanca: vrijheid en veiligheid Au verkeer en betrekkingen met alle Jmden, overeenkomstig het volkeren- i6cht, waarbij elke mogendheid zich recht voorbehoudt onafhankelijk Mr particuliere kwesties te regelen; ank rijk en Spanje verklaren zich Mr te behouden, teruggave van hun jmiitaire uitgaven en schadevergoeding ^ur den moord op Franschen en l^uuj aarden te vragen. FEU? LLË TÖ Up jeugdigen leeftijd had ik mijn ?der door den dood verloren en aan dien hij ons slechts -weinig aard de goederen had nagelaten, werd zeer spoedig na zijn overlijden Ndzakelijk, da^ een betrekking Ut had den leeftijd van dertien d!'-n bereikt en was alles behalve gebouwd; doch daarentegen ik een vasten wil, die mij in stelde alles te doen wat mijn jmd vond om te doen, Ik drong j- dus bij mijn moeder op aan, dat hiij in de gelegenheid zou stellen, pp moeitevolle taak eenigermate deerlichten, en gretig greep ik het Nood .aan, dat door een timmer- Jvsbaas werd gedaan, om bij hem dje leer te komen, terwijl hij mij |,(Us dadelijk een belooning toezeg- t daarbij rekenende op mijne be- luamheden, die hij zich ten nutte dl ïa aken. p©t ijver pakte ik de zaak aan, en DE BALKAN, Turkije en Bulgarije. Terwijl de mogendheden haspelen over de al of niet bijeenroeping van een conferentie, doen Turkije en Bul- garijë hun zaakjes stilletjes afk Merkwaardig is deze wijze van doen Een (officieus) comité van Jofig- Turken en een (eveneens officieuze) commissie van Bulgaren zijn sar men aan het cjonfereeren, en naar men verneemt, al tot overeenstem ming .gekomen. Hun in samenwerking .opgestelde proces-verbaal, Wijst er pp dat pen Ïurksch-Bulgaajrsche oorlog totaal geen reden van bestaan zon hebben. Voorts wordt in het proces-verbaial rechtstreeks aan de regeeringen van beide landen gevraagd, afgevaardig den aan te wijzen, die in opdracht hebben, de middelen aan te wijzen door welke de bestaande geschillen zouden kunnen worden opgelost. Het proces-verbaal, dat gisteren is overhandigd aan de Bulgaarsche re geering, zal heden worden gepubli ceerd te Sofia, Kpnstantinopel ten Salon iki. De Bulgaarsche regeering houdt zich voor het oog onzijdig; maar, naar het heet, werken de Turksohe onderhandelaars met sanctie van hun regeering, Ook wordt beweerd, dat sommige groote mogendheden de totstandko ming ,va,n een Turkseh-Bulga-arseh vergelijk aanmoedigen. Een incident. Een incident heeft zich voorge daan, dat de opwinding in Servië en Montenegro wel weer zal doen; toenemen. De Montenegrijnsche „generaal" ÏWoekowits, die met ©an geheime zen ding .naar Belgrado belast w,as, is n i. te Agram door Oostenrijksche gendarmen in hechtenis genomen, ge fouilleerd, en pas losgelaten toen Von Aehrentha.1 zelf er het bevel toe gaf. Men begrijpt met hoeveel geest drift en lawaai de generaal na dit avontuur in Belgrado is ontvangen, en hoe men Oostenrijk daarbij geoon- spueerd heeft! De conferentie. Een paar berichten over de voor bereiding der conferentie, die we zonder commentaren weergeven. Een nota van Ha.vas zegt: De Russische minister van Bui- tenlandsche Zaken is gisterenavond uit Parijs naar Berlijn vertrokken. Vandaar keert hij naar St, Peters burg terug. In gezaghebbende kringen zegt men, dat Iswolski te Londen en te Parijs een volledige eendracht heeft bewerkt tusschen Rusland, Enge land en Frankrijk, wat betreft de zaak van de conferentie. Te Berlijn zal hij eenzelfde overeenstemming met Duitschland zien te verkrijgen, want voordat de conferentie wordt samengeroepen, is het onmisbaar dat alle betrokken mogendheden het over het program met elkaar eens zijn. in spijt van alle bezwaren, hield ik het twee jaren bij hem vol; toen echter Was ik zoodanig uitgeput door den zwanen arbeid, dat mijn moeier en ik tot de overtuiging .kwamen, dat het niet langer mogelijk was bij den timmermansbaas te blijven, Hiertoe werd nog te eerder beslo ten, daar ziek door de bemoeiingen mijner zuster, die twee jaren ouder was dan ik, een gelegenheid haid voorgedaan, waar ik een plaatsing kon vinden, meer overeenkomstig mijn zwak gesteL Het geluk was my thans gunstig, in zopverre ik door den manufaetu- rier A. werd aangenomen als win kelbediende, zopjdat ik een betrek king erlangde in hetzelfde huis, waaraan mijn zuster reeds sedert jaren was verbonden Dit Was van meer be toeken is aangezien mijn zus ter daar algemeen bemind was en wel in de eerste plaats dopr Julia, de dochter des huizes, een mooi meisje van ongeveer denzelfden leef tijd als ik, en die, zooiais ik later vernam, op aanzoek mijner zuster, niet weinig moeite in het werk had gesteld, om mij mijn aanstelling to bezorgen'. Weldra was ik op mijn post en ge voelde mij gelukkig en tevreden:, Niet alleen was mijn chef een aafige- Het tweede verblijf vah Iswolski te Parijs zal er ook toe bijdragen den loop van zaken op den' Balkan een gunstiger wending te geven Dat verblijf heeft hem in staat gesteld persoonlijk mee to wierken aan het werk, dat het Fransche Kabinet te Sofia en Kpnstantinopel heeft onder nomen om aan den strijd tusschein Turkije en Bulgarije een vreedzaam verloop te geven. Dat wierk is ge schied met volledige goedkeuring van Rusland, dat stellig Bulgarije zoowel als Turkije zijn vriendschap pelijke gevoelens wil toonen. In het Engelsche Lagerhuis heeft Sir E. Grey gezegd„De kwestie der Dardanellen is niet opgenomen in eenig ontworpen program voor de conferentie. Het zou de moeilijkhe den van den toestand vergrooten, in dien er werd aangedrongen op de behandeling van onderwerpen buiten idle waarmede wij dalielijk te maken hebben. Op een Vraag, aan het Turksche ministerie van Buitenlalndsche Za ken gesteld over den ministerraad, gisteren in den nacht te Kpnstanti nopel gehouden, is geantwoord dat er over het program van de conferen tie is gesproken, maar er geen be slissing is gevallen. JUaarscliij al ijk zou heden bet ontwerp van bat ant woord der Porte gereed komen. Kngeland's populariteit in Turkije. Nu de geestdrift van de Turken voor hun Engelsche vrienden aan het luwen is, doet de hoofdredacteur van de „Daily Mail" een poging om de vriendschap weer aan te wakkeren. Hij heeft aan zijn collega'» va* da „Tanin" en de „Ikdam" te Konstan- tinopel een lang telegram gezonden. Daarin zegt hij „Er is van het program voor de conferentie waarover Engeland, Frank rijk en Rusland het eens zijn gewor den, een onjuiste lezing verspreid. Die lezing heeft opwinding veroorzaakt, maar dit is de waarheid: „Engeland is besloten, dat er niets zonder hsar goedkeuring zal geschieden dat de grondwet en onschendbaarheid van Turkije in gevaar brengt. De kwestie der Dardanellen zal op de conferentie niet opgeworpen worden. Die zaak i», met Ruslands instemming, onbepaald uitgesteld en zal misschien nooit te berde komen. Zeker zou Engeland in geenerlei voorstel treden dat niet de goedkeu ring heeft van Turkije, en zou 'tzich verzetten tegen allen drang, op de Turksche regeering uitgeoefend. Wat Kreta betreft is de houding van de Engelschen duidelijk. De toekomst van het eiland maakt geen deel uit van het program der conferentie. Die zal behandeld worden door de vier beschermende staten, Frankrük, Rus land, Italië en Engeland. Maar En geland zal zijn goedkeuring onthouden aan elk voorstel dat niet de instem ming van Turkije heeft." De hoofdredacteur van de „Daily Mail" hoopt, dat de Tarken, van deze uiteenzetting kennis nemende, niet meer zullen meenen, dat zij ter ver dediging van hun belangen op de naam en beminnelijk man, maar ook Julia scheen een deel van de gene genheid, welke zij voor mijn zuster koesterde, op mij te hebben overge dragen. Zoo ging een Jaar voorbij, en in dien tijd was mijn geschokte gezond heid geheel hersteldintusschen had ik zoozeer het vertrouwen van mijn patroon gewonnen, dat hij mij zijn particuliere zaken toevertrouwde. Eén zaak echter hinderde mijik had namelijk in mijn schatting niet zulk een hoog traktement als ik meende, dat mij toekwam. Dit hin derde mij te meer, aangezien ik schulden had, en wel doordien ik kleeren had laten maken, die ik nog altijd moest betalen. De kleermaker drong op voldoening aapeerst ge lukte het mij uitstel te verkrijgen, maar toen deze termijn verstreken was, was ik nog altijd niet in staat hem te voldoen. Hij dreigde, ik moest hem nog altijd met beloften tevreden stellen, Op een avond zat ik alleen in den winkelal de klerken en winkel bedienden waren vertrokken Het was Zaterdag en het was een drukke dag geweest iWij hadden leen massa goed verkocht en de geldlaie was goed gevuld. Een helsebe gedachte kwam in mij op; en een demonische conferentie niet op Engeland aan kunnen. Verspreide Berichten. Scheidsgerecht. D» Petit Pari- «ien ï«gt te wetsn, dat de Fransche re geering het Duitsche aanbod om het geschil over de deserteurs van Casablanca aan de uitspraak van arbiter» te onder werpen, in beginsel aanneemt Maar de Fransche regeering eischt, dat het arbi tragehof het geschil in zijn geheel zal be- oordeelen en dat de rechters zullen be slissen èn over de feiten èn over de rechts- punten. |j§Herrie in de FranscheKamer In de Fransche Kamer is gisteren zoo waar weer eens georeerd overde Dreyfus-zaakNatuurlijk groote herrie. De afgevaardigde Biétry interpelleerde over den uitleg, door het Hof van Cassa- tie gegeven aan een artikel van het W. van Strafrecht in het proces-Gregory. Het slot va» de heftige zitting was de ver wijdering van Biétry uit de zaal, met ge wapende macht, en een motie van ver trouwen in de verklaringen der regeering. Een kostbaar stuk. Het ge schenk, hetwelk de Oostenrijksche Kei zer aan Z. H_ den Paus ter gelegenheid vaa Diens vijftigjarig Priesterjubileum heeft vereerd, bestaat uit een gouden borstkruis, dat in een omlijsting van *®»tig jour ingezette briljanten en vijf tig evenzoo bewerkte robijnen de in goud uitgevoerde figuur van den Gekruisigde toont. De Christusfiguur is evenals de engelenkopjes aan de vier kiuis-uiteinden gemodelleerd door prof. Stephan Sehwarz uit Weenen. De ru*zijde van het kruis draagt op een gouden plaat, welke er af kan worden genomen, in het Latij n dit opschrift: „Frans Jozef 1, keizer en koning, die 60 jaren zijn hooge ambt heeft bekleed, wenschtPaus Pius X ge luk, die zelve gedurende 50 jaren zijn heilig ambt waarnam. In het jaar van beider jubileum 1908." Het Latijnsche opschrift is in den vorm van een di3tischon gehouden, welks vervaardiger de professor aan de Ween- sche hoogeschool Hofrat dr. Vormann i3. De gedachte aan beider jubileum komt beteekenisvol in het gstal van zestig diamanten en vijftig robijnen tot uit drukking. De Kamerverkiezing in het district fineek. De Minister van B innen land s che Zaken; overwegende; dat, ten ge volge van het niet aannemen van zijne benoeming tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal door dr. A. Kuyper, eene verkie zing moet plaats hebben voor een lid dier Kamer in het kiesdistrict Sneekheeft goedgevonden te be palen dat die verkiezing zal plaats hebben op Donderdag 29 October e.k., de stemming, zoo noodig, pp Maandag 9 November d.a,.v., en de herstemming, zoo noodig, op IVoens dag 18 November d.a.v. („St.-Ct.") De Sultan van Assahan Het vertrek van den »ultan van Assahan is bepaald op morgen, per trein van 9.16 (spoortijd) uit den Haag naar Parijs. Vanavond geeft hij zijn laatste afscheidsdiner in het Hotel den Ouden Doelen. De heeren Knappert, assistent-resi- geest begon in mij te blazendaar liggen de schijven, die gij noodig hebt, pm uw kleermaker tevreden1 te stellen. Ik wist, dat liet bedrag, dat zich in de kas bevond, mijn pa troon onbekend was Ik had. den kleermaker beloofd, da,t hij dienzelf den avond zijn geld zou hebben en ik had besloten mijn patroon te ver zoeken mij het geld voor te schieten, Ik had mijn salaris niet verspild, integendeel, ik had het bijna geheel aan mijn moeder overhandigd ten einde haar in de kosten der huishou ding tegemoet te komen. Langen tijd zat ik gedachteloos voor mij te zien, de oogen steeds ge richt op de lade, en al dien tijd worstelde mijn kwade geest met mijn geweten. Het was mij bekend, dat klerken en bedienden zich menig maal a,an dergelijke ontvreemdingen schuldig maken, en dwiaas die ik destijds was ik meende, dat de nood voor hen als een verontschul diging kon gelden. Hoe kon ik mijn schuldeischer weer met ledige han den onder de oogen komen Dit ging niet, en ik nam het stellig Joor" nemen zulks in geen geval te doen Ik stond op en begaf mij naar de geldlade. Ik opende haar en nam met bevende handen honderd franks, doch als waren het kolen vuur, zij dent, en Van Balkom zullen den sultan en gevolg uitgeleide doen, laatstge noemde tot Genua, waar hij scheep gaat. Nederland en Vencauela. Wat ein Cura- caosch blad zegt. De „Cur. Cour." schreef naar aan leiding van de mogelijkheid dat het geschil met Venezuela nog in der minne zou kunnen worden bijgelegd, het volgende: „Kunnen de punten van geschil in den minne worden bijgelegd, zoo veel te beter, mits tevens voldoende waarborg verkregen worde tegen maat regelen zijdensde Venezolaansche Re geering, als die waaronder de kolonie zoo geledon beeft. „In de verhouding met onze over buren zou ook hier eene hoewel dan uiterst geringe ontspanning zijn te constateeren, indien juist is wat wij vernamen, dat de Venezo laansche autoriteiten thans toelaten, dat in Venezuela verblijvende Cura- £aonaren rechtstreeks hierheen ver trekken en dat Venezolanen, die zich hier bevinden, direct van hier uit in die republiek toegelaten worden. De zonderlinge toestand, dat het vrije verkeer van personen tusschen Curasao en Venezuela door de Venezolaausche autoriteiten niet wordt gedoogd, is echter nog steeds ongewijzigd". De Tentoonstelling te Brussel. Naar aanleiding van het bij de behandeling in de Tweede Kamer van de aanvrage der Regeering betreffende het subsidie voor een officieele deel neming aan de Brusselsche tentoonstel ling blijkbaar zwaar gewogen hebbende argument, dat de nijverheid zelve voor die tentoonstelling geen belang stelling heeft betoond, hebben belang hebbenden, die meenen dat dit argu ment niet op voldoende grond steunt, tot den heer mr. Joh. Enschedé, in qualiteit van voorzitter der Maatschap pij van Nijverheid, het verzoek gericht een vergadering van eventueele expo santen bij een te roepen ten einde dit punt te bespreken. De heer Enschedé heeft gemeend zich aan dit verzoek niet te mogen onttrekken. Dientengevolge zal Maan dag 26 dezer te half 3 in het lokaal Krasnapolsky te Amsterdam een ver gadering van belanghebbenden plaats vinden. Gemengde Berichten. Zoutzuur ingenomen. Het 2-jarig zoontje van den caféhouder Van Houten, te Gronau, vond in een sloot 'n fieschje met zoutzuur, door een onvoorzichtige weggeworpen. De kleine dronk het fieschje leeg en ofschoon onmiddellijk de hulp van een genees heer werd ingeroepen, die de maag van het kind uitpompte, is het aan de gevolgen overleden. De moord teLeeuwen.Nader vernemen wij omtrent de bekentenis van den moordenaar: Daags na den moord werd als ver moedelijke dader gearresteerd de ge huwde R. Zondag j.l. moet nu B. ontvielen mijn hand. Ik spoedde mij weer naar mijn plaats, en slechts korten tijd daiaxna, kwam mijn win kelchef binnen „Kom, Karei," voegde hij mij toe, „wij zullen sluiten" Ik stond op, ging naar buiten en zette de luiken voor de vensterste rugkomende vond ik mijn chef be zig de kas op te maken. Toen ik hem naderde, zag hij mij met een scherp oog aan, waarop ik als een blad be gon te rillen. „Wat scheelt u?" vroeg by my „Niets, mijnheer," luidde mijn antwoord, mij inmiddels trachtende te herstellen. „Maar er moet u iets schelen," vervolgde hij, „gij ziet er zoo bleek uit als een geest 'tls dan ook niet te ontkennen, dat gij heieln hard hebt gewerkt; ga dus naar huis Ik zal het overige wel op mij nemen Met een wanhopige poging om mij zelf te herstellen, dankte ik hem voer zijn goedheid, nam mijn hoed en begaf mij huiswaarts. De bui tenlucht deed mij goed, en zoo haas tig als ik stappen kon, spoedde ik mij voorbij den winkel van den kleer maker en ofschoon ik op dit ©ogen blik gedrukt ging onder leedgevoel, dat ik hem niet kon betalen, werd ik van den anderen kant opgebeurd in een café hebben verklaard, dat R. de dader niet was en hij dezen wel kende. De rijksveldwachter, Jhiervan verwitttigd, onderwierp van B. aan een verhoor, waarin deze bekende, de dader te zijn onder aanwijzing van het mes, waarmee hij den moord pleegde. Dadelijk werd hij opgesloten en vanmorgen naar hier vervoerd. R. is oogenblikkelijk op vrije voeten gesteld. Te Wamel staat van B. niet ongun stig bekend. Wel noemt men hem luidruchtig en maakt hij bij voorval lende gelegenheden misbruik van sterken drank. Zijn vader, die thans nog te Tiel woont, verliet na het ster ven zijner echtgenoote zijn sterk gezin, waarna de kinderen op kosten van het armbestuur werden uitbesteed. Hevige brand te Amsterdam. Gisterenmiddag omstreeks 2 uur brak in het perceel 12 Leidschestraat te Amsterdam door het ontbranden van een film brand uit in het agentschap der Compagnie Phonographe. Bijna onmiddellijk na hel ontstaan van het vuur, sloegen de vlammen door een raam van de 2e verdieping naar bui ten; kletterend vielen scherven (van de ruiten op het asfalt en de voor bijgangers ontwaarden daar achter een woedende vuurzee. De brandweer rukte met groot materiaal uit, waaronder ook de machinale ladder. Het eerste werk was deze op te stellen. Een brandweerman kwam daarbij in aanraking met de draad van de tram, kreeg den stroom door het lichaam en viel omlaag, gelukkig zonder zich te bezeeren. Ondertussshen sloeg een zware bundel vlammen naar buiten, zoo fel, dat het bovenste deel van den ladder in brand raakte. Spoedig daarop werd van die zijde de eerste straal op het vuur gericht, waardoor al heel gauw het gevaar, dat de brand zich aan de huizen aan de overzijde zou meedeelea, was ge weken. Het gerucht van den brand en de spoedig daarna uitslaande vlammen, deed een enorme massa menschen toe- stroomen, zoodat de politie waaronder ook bereden agenten, aanvankelijk moeite had het publiek op een af stand te houden. Er werd slechts weinig gered. De lokalen aan de straatzijde van de tweede verdieping zijn met het geheele dak totaal uitgebrand. Ook op de eer ste verdieping is groote schade door vnur en water aangericht. Tien minuten voor drie was de brand gebluscht en kon bet tramverkeer worden hersteld. Van de derde verdieping. Maandagmiddag is te Amsterdam een glazenwasscher, die werkzaam was aan een huis op de Kostverlorenkade, van het balcon der derde verdieping door het uitglijden van zijn ladder op straat gevallen. Hij kwam op het hoofd terecht en werd vreeselijk verminkt naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, waar de dood werd geconstateerd. Niet bekend. Naar het „Utr. Dbl." verneemt is het in strijd met de waarheid, dat de aangehouden broeder van het te Soest om het leven gekomen meisje een bekentenis zou door het denkbeeld mij niet a .au het goed. mijns meesters vergrepen te hebben, Doch slechts em oogen blik duurde deze overtuiging, om plants te maken voor die, dat, hetgeen ik gedaan had, reeds strafbaar was. Die gedachte verpletterde mij en maakte mij diep rampzalig; ik gevoelde mij daarenboven nog ongelukkiger, aap- gezien ik moest vreezen, dat mijn patroon weldra zou weten, dat ik schulden had, hetgeen mij zijn ver trouwen zou doen verliezen Thuis komende gaf ik voor ziek te zijn, en ging onmiddellijk naar bed: Mijn moeder, ofschoon zelve onge steld, kwam aan mijn bed en wilde mij medicijnen toedienen. Ik wei gerde aanvankelijk, doch ten laat ste stemde ik er in toe, dat zij ©en' kamillendrank voor mij maakte en nadat ik dien ingenomen had, kuste zij mij goeden nacht, mij ^toevoegen de: „Wees voorzichtig, Karei, want het zou mij veel leed doen, indien] gij ziek wordt. God spare en zegrne uj Goeden nacht," {Slot volgt.) HWE HMRLEMSCHE COBRUT ABONNEMENTSPRIJS: PRIJS DER ADVERTENTIÊN: IOOD ^f 400 300 Sri 150 100 60 a: 15%"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 1