Uitkeering van driehonderd gulden. driehonderd gulden Staten-Generaal. Uit den Omtrek, Stadsnieuws. Verkoopingen. Boeihuizen enz, hebben afgelegd, gelijk de „Tel." ver meldde. Van zulk een bekentenis is volgers bet blad geen sprake. Ken dief, die nog een ge weten bad. Wij lezen in de ,,'s Hert. Crt." onder bovenstaand opschrift: Aangaande den diefstal, gepleegd te Asten in den nacht van 10 op 11 dezer, bij den beer P. van Bussel, horloge maker, aldaar, waar 2 gouden en 8 zilveren horloges, een gouden ring, een paar schoenen, benevens plm. 5 gulden aan geld werden ontvreemd, kan gemeld worden, dat Zondag Van Bussel een schrijven ontving van den Zeereerw. beer Pastoor te Liessel, om eens ,bij hem te komen. Daar aange komen, werd hem al bet gestolene, behoudens een kleinigheid, door den Zeereerw. beer pastoor (hem door dief ter hand gesteld) wederom terugge geven. Het is te denken, hoe de heer Van Bussel met een vroolijk gezicht naar Asten toog. Een speculatie op trouw lustige damesl Onder belofte van een huwelijk, knoopte een automo bilist in dezen zomer betrekkingen aan met een paar dames te 's-Graven- bagebij liet zich allerlei cadeaux geven, als eenige kostbare schilderijen, een Keulsche bierkruik, een papegaai met kooi en een aantal andere voor werpen. Hij zeide te beeten A. van Leeuwen en te Arnhem aan den Vel- perweg woonachtig te zijn. Altijd wanneer hij een van zijn geliefden bezocüt, kwam hij per automobiel of motorrijwiel en deed zich dan zeer deftig voor. Toen hij dit spelletje niet langer kon volhouden, of toen het hem geen voordeel meer aanbracht, verdween hij spoorloos. De beide dames deden aangifte van het geval bij de politie en deze zoekt thans den oplichter in handen te krijgen, doch tot heden was hij nergens te vinden. Waarschijnlijk zijn deze twee dames niet de eenige slachtoffers van den automobilist. 't Geld uit het beddestroo gestolen. Terwijl de bewoners af wezig waren is te Velp bij W. B. een trommeltje met f 107,50 dat onder de bedstede in het stoo was verborgen, gestolen. Hoewel het bleek dat de dief of dieven de geheele woning zoowel boven als beneden hadden doorzocht, werd er verder niets vermist. Eerste klasse heen derde terug! Een speelgelegen- heid in de Reguliersdwarsstraat te Amsterdam heeft eene nieuwe reclame bedacht om te trachten den bloei harer instelling te bevorderen. Aan het publiek worden nl. kaartjes uit gegeven in den vorm van spoorweg- Xaartjes, waarop om. staat: Amster dam Jeu Nationaal: tweede klasse „Heen"eerste klasse „Terug", zoodat het wordt voorgesteld, alsof de bezoe kers er wel bij varen. Wel bij varen 1 Als de goudsmeden en Juweliers eens wilden sprekeD, zouden zij zeggen hoe dikwijls juist uit die speelholen oij hen navraag komt: wat de waarde wel is van dezen horlogeketting met zeldzame munten, van dezen ring met steen. blijkbaar noodschoten van den speler die alles, alles verloren heeft. Tweede Kamer. Werkloosheid. De Tweede Kamer heeft gisteren den heelen dag, met een avondzitting er nog bij, zoek gemaakt met de be spreking van de werkeloosheid" De heeren Troelstra en Treub debatteerde erover, als in een debatingclub, en de theoretische beschouwingen van den socialistenleider waren in lengte geëvenredigd aan de practische doel loosheid ervan voor de werkloosheid- zelve. Het is echter reclame-politiek voor de socialisten natuurlijk I Heden zou over de verschillende naties ge stemd worden. Wie lust heeft de ellenlange theoretische beschouwingen te lezen, neme het Analytisch ver slag. Een treurig ongeluk: Een voertuig op de tram. Dinsdagmiddag omstreeks 3 uur is de stoomtram Haarlem—Alkmaar bij Santpoort in botsing gekomen met een bespannen voertuig van den heer Jan Heeremans te Jan Gijzen- xaart. De eigenaar en zijn echtge- ncote werden beiden zwaar gewond de vrouw zoo ernstig dat zij kort daarop is overleden. Het voertuig is geheel verbrij zeld. Gemeenteraad. Dinsdagmorgen kwam de Velser Raad bijeen ter behandeling der Ge meen te begrooting 1909, Tegen autovliegerij. De weth. N.etscher vroeg, zoo als hij ook reeds verleien jaar heeft gedaan, maatregelen te beramen té gen het woeste rijden van auto s Want de toestand is. niet verbeterd. Nu de Itegeering tosstemming geeft tot meerdere beperking der snel heid, zou spr. gaarne zien dat de ge meente die gelegenheid aangreep, Spr. protesteerde tegen het wilde ja gen langs de wegen. De Voorzitter had deze zaak reeds overwogen en zal in de verga dering van B. en JVj- met een rege ling komen. Het Pontverkeer. Toezicht, wenschte de beer ^lui der op het. op- en afrijden op de Pont, spr. begrijpt niet, dat er nog geen ongelukken zijn gebeurd. D,e brandweer op IJ muiden. Verder bracht deze spr. ter spra ke de brandweer te IJmuiden. Hoe zijn daar de brandweerplichtigën in gedeeld P De Voorzitter gaf eenige in lichtingen en beloofde goed op de indeeling te zullen letten. Het betrekken van nieuwe woningeln- De weth. Netscher vroeg maatregelen te nemen tegen 't feit, dat nieuwe woningen reeds betrok ken worden voor het bewijs van be- woonbaarverklaring is uitgereikt, De huisjesmelkers hebben er een ver baaltje voor over, want ze halen dat ruim uit de huur terug. iVij moeten eerbied afdwingen voor onze verordening. Wordt een huis ontij dig betrokken, dan dient het ont ruimd te worden. De Voorzitter geloofde de zen maatregel niet wiel voor uitvoe ring vatbaar. Hij zal evenwel over wegen wat er tegen te doen is. Keuring op levensmidde len. De heer Mulder bracht het in stellen van een keuringsdienst ter sprake. De keuring van levensmid delen kost aan de gemeente f250, een bedrag, waarmes men niets kan uitrichten. De Voorzitter antwoordde, dat in zake de Prov, Melkverorde- ning een afwachtende houding is aangenomen. Wanneer man er op zal terugkomen, dan kan tegelijk da aandacht op andere levensmiddelen worden gevestigd. De heer Netscher kwam met een berekening, die liep tot f4000, want als men een keuringsdienst wil instellen, dan moet men het goed deen. Gaat men zoo beginnen, daln komt er van een keuring niets, zei de Voorzitter, wij kunnen voor een veel minder bedrag ook ©en goeden dienst inrichten, al is die dan ook niet volmaakt. Geneeskundig opderzoek. 150 worden aangevraagd voor het onderzoek van kinderen, die met ziekten behept zijn. Het aanstellen van schoolartsen moet achterwege blijven met 't oog op den berooiden toestand der gemeentekas, Get Kath. Armbestuur a,ls mikpunt der radicalen; Bij den post Armbesturen deelde de Voorzitter mede, dat B. ien Wj. in correspondentie zijn op 't oo- genblik over de kwestie der samenstelling met Gedeputeerd© Staten. Daar de beslissing nog niet gevallen is, is dezelfde post weer op de begrooting gebracht, want de dienst moet toch doorgaan. Wanneer nu de beslissing valt, houdt dan de subsidie op?, vroeg de heer S chu i tem a k er. Dat kunnen we zien, zei de V o or- zitter. Wanneer de beslissing zal vallen; is dit laa.t 'n 't jaar, dan zou ik zeggen, laat dan maar doorloo- pen Wanneer b v. de beslissing 1 Juni valt, hernam de weth N e t s c h r, dan zou b v. !t subsidie voor een half jaar kunnen worden uitge keerd. De heer Schuitemaker toon de zich zeer tevreden met deze toe zegging, Subsidie. De Haarlemsche Huishoud- en In dustrieschool geniet thans een sub sidie van f 25 uit de gemeentekas, op verzoek der school stelden B en Wi. voor 100 te geven, wat goed gevonden werd. Steun aan de Werk- loozen. i Met 't oog op de heerscbende werk loosheid stelden B. en W- voor, 2500 aan de werkloozen uit te kee- ren en wel 1250 voor dit jaar en 1250 voor 1909. Deze gelden zullen öf wel aan het werkloozencomité worden uitgekeerd óf wiel B. en W. zullen zelf de hand aan den ploeg slaan. Betalen maar, jongens! De Hoofd. Omslag is gesteld op 52000. Daar zullen die 1250 voor de werkloosheid ook bij moeten, zei de Voorzitter. De weth, Netscher verzette zich daar tegen. Die ƒ1250 dienen gedragen te worden door degenen, die het beter kunnen missen en der halve moeten ze gedragen worden door degenen, die Personeel© Belas ting betalen. Daarbij zijn er, die wel H, Omslag betalen en moeten die nu bijdragen aan de werkloozcnon- dersteuning? De Voorzitter vond het on billijk de eene klasse zwaarder te be lasten dan de andere, de heer Net scher niet. Deze wilde belasting leggen, daar waar de grootste draag kracht is. Dat is een democratisch en rechtvaardig beginsel. Het voorstel-N e t s c h e r de 1250 te brengen cp de Personeel© Belas ting werd verworpen. De Hoofd. Omslag wordt nu ƒ.53250. Aan 't slot der behandeling .werd de heele begroeting in stemming ge bracht en goedgekeurd. Nog eens 't Armbestuur De begroeting van 't- Schaalarmbe- stuur werd goedgekeurd, 'die van 't R, K. Par- Armbestuur aangehou den, daar de vorige maal de goed keuring der rekening ook is aange houden. Personalia; Tot onderwijzer bij het Herhar lingsonderwijs te Velsen werd be noemd. de Keer B; Th\- Krabbendam'. Na een geheim© zitting wierd, da vergadering .gesloten. De vacante raadszetels. De vrijz.-dem. kiesvereeniging te Wijker- oog stelde in hare Zondagavond ge houden vergadering haren voorzitter, den heer W. F. J. Meyer Jr., candidaat voor een vacanten raadszetel. Verder werd besloten de candidaten voor de 2 andere vacatures, gesteld door de vrijz.-dem. kiesvereeniging te IJmui- den, de hesren R. de Boer en G. Dekker, over te nemen en krachtig te steunen. Personalia. Voor het examen vrije en ordeoeftningen tder gymna stiek ii te Amsterdam geslaagd de heer H. J. Prins te Velieroord. Visscherij. Maandag werden aan gevoerd aan den Rijkgvischafslag alhier de vangsten van 18 stoomtrawlers, 2 sloepen en 3 kustvisschers. Verleden jaar kwamen hier in dezen tijd een groot aantal Schotsche en Engelsche haringjagers binnen met versche haring in zeer groote hoeveel heden. Deze haring werd veel naar de Zuiderzee-rookerijen gezonden. Nu is pas één zoo'n scheepje binnen geweest, toch kwamen daar reeds koopkrachtige Monnikendammer handelaren op af. Schietoefeningen. Op29enzoo noodig op 30 October zullen schiet oefeningen gehouden worden van het fort IJmuiden. De gevaarlijke sector heeft een straal van f4500 M. Een wrak. In N.W. richting van IJmuiden is op pl.m. 13 mijl afstand een wrak waargenomen door den schipper van den botter H.D. 112, dat geraarlijk ligt voor de scheepvaart. Van een mast die ongeveer 20 voet boven water stak is door den schipper een vlaggelijn en hijschblok medege bracht. Visscherij. Gisteren werden aan gevoerd aan den Rijksvischafslag alhier de vangsten van 6 stoomtrawlers en 46 kustvisschers. bozenstruiken. De bloei zal met den plotseling ingevallen vorst wel gauw gedaan zijn. BENNEBROEK. De Gemeentebegrooti,.g. De door B. en W. den Raad aangeboden begrooting over bet jaar 1909 is ge raamd als volgtInkomsten, hoofd stuk I, batig saldo, f 1504,25;-II. verschillende inkomsten uit gem. eigendommen f 21ni, directe belas tingen, opcenten, f 6076,13, plaatselijke belastingen f437,50 andere heffingen f328, totaal f 6841,63IV, verschillende inkomsten f 4076,845; V, buitengewone inkomsten, f3; zijnde gezamenlijk f 12446,725. De uitgaven worden ge schat ophoofdstuk 1, huishoudelijk bestuur, f20,90; II, invordering pl. belastingen f 310; III, onderhoud eigendommen en verschuldigde lasten f 1452,50IV, openbare veiligheid, f 1479V, gezondheidspolitie, f 534.175; VI, onderwijs, f3564,25; VII, arm wezen, f 557VIII, renten en aflossin gen, f 1099,625; IX, pensioenen, f260; X, andere uitgaven f76,50; XI, bui tengewone uitgaven f 202XII, onvoor ziene uitgaven, f 821,675totaal f 12446,725. HILLEGOM. Personalia. De heer Heys, on derwijzer aan de School met den Bij bel alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Middelsum (Gr.) LISSE. „S t. I s i d o r u s". De bloemist- werkliedenvereeniging „St. Isidorus" heeft tegen Vrijdag 30 October's avonds 7 uur in het Bondsgebouw een huis houdelijke vergadering uitgeschreven. Behalve de gewone werkzaamheden zal er ook nog bestuursverkiezing zijn en mededeeling „Procesv. prijsvraag." Te vens zal de Geestelijke Adviseur als spreker optreden met het onderwerp „Patroonszorgen." Overleden: A. Wijntjes, 8 w. Burg. Stand. Geboren: Gerar- dus Cornelis, z. van G. van derZwet Onze abonné J. FRANSE, Roosweld- straat 82, Haarlem, tevens polishouder onzer gratis-ongelukkenverzekering, heeft Maan dag j.l, bij een arbeidsongeluk de rechterhand zoo ernstig verwond, dat deze is moeten wor den afgezet. Wij betreuren dit droevig ongeluk ten zeerste en haasten ons te berichten, dat aan ons kantoor de som van waarop de heer Franse volgens de polisvoor waarden recht heeft, ter uitkeering gereed ligt. Wij verheugen ons, het zwaar beproefde gezin hierdoor althans eenigen troost te kunnen ver schaffen in dit droevig ongeluk. DE DIRECTIE. HEEMSKERK. R. C. Leesbibliotheek. Deze leesinrichting is eiken Donderdag op de gewone uren weer opengesteld, zoodat er tegen dien tijd bij het be stuur boeken ter lezing gehaald kun nen worden voor enkele centen (van 21/2 tot 5) per week en per boekdeel. Moge er een druk gebruik van wor den gemaakt, daar alleen een R. K. leesbibliotheek den leeslust gezond voedsel kan verschaffen. Wie volhoudt.... Door de ne ringdoenden en allen, die vóór de kermis zijn, zal eerlang den Raad een request worden aangeboden om de kermis weder terug te krijgen. Of het baten zal ZANDVOORT. Personalia. De Heer J. Th. Schuhmacher, Hoofd van school B. alhier heeft eervol ontslag aangevraagd als Hoofd der Herhalingsschool. Een bakercursus. Bij genoeg zame deelname zal door den heer P. Verebamp, arts, alhier eene bakercur- cus worden gegeven. Aan de lotelingen alhier is door de Chr. Geheelonth. Vereeniging eene brochure uitgereikt ter waarschuwing tegen het drankmisbruik in 't alge meen en op den lotingsdag in 't bij zonder. HEEMSTEDE. Een leelijk geval. Door een defect aan zijn rijwiel kwam de heer K. Leenslag, wonende te Bennebroek zoodanig te vallen, dat hij aan aange zicht en handen belangrijke kneuzin gen bekwam en genoodzaakt was zich bij Dr. Droog te laten verbinden, vóór hij zijn weg kon vervolgen. Het zal nog wel geruimen tijd duren eer de wonden weer genezen zijn. Dat zal nu welophouden. Als een groote zeldzaamheid kan van hier worden gemeld, dat in den tuin van dr. M. Colenbrander, voor de tweede maal in bloei staan aardbeienplanten, genaamd Jacunda, als ook de fram- en M. Heemskerk. Cornelis, z. van Nicolaas Barnhoorn en Elisabeth Ous- eoren. Jacobus Wilhelmus, z. van Johannes de Lange en Geertruida van Kan. Jannigje Elisabeth, d. van Siaaon Visser en Dirkje Vlasveld. Gijsbertha Maria, d. van Jacobus de Groot en Alida Maria van der Weijden. Ondertrouwd: Cornelis Heems kerk 21 j. en Sijtje van Duijn 24 j. Getrouwd: Pieter Bedijn 26 j. en Claartje de Bruin 26 j. Adrianus Petrus Cornelis Rozestraten 24 j. en Adriana Maria de Groot 23 j. Overleden: Beltgje Broeren, 89 jweduwe van Cornelis van Baaien. Gemeenteraadsverkiezing. Gis teren werden bij den burgemeester ten stadhuize als candidaten voor het lidmaatschap van den gemeenteraad ingeleverd In de vacature-Le Poole (aftreding 1909) de heeren C. Bloot J.Rzn., fChr.- Hist.)J. Hartevelt Asn. (lib.)W. C. Hemerik (S. D. A. Pen B. J. Huur man Dz, (anti-rev. en Kath.) In de vacature-Stigter (aftr. 1913): de heeren W. C. van der Heijde (lib.), J. J. van Hoeken (anti-rev. en Kath.) en H. Verver (S. D. A. P.) Brand. Aan den Spieringweg brak Maandagavond 7 uur een hevige brand uit in de schuur van den heer H. Boterbloem. Aan blusschen viel niet te denken, zoodat de schuur weldra een puinhoop was. De oorzaak is niet bekend. Assurantie dekt de schade. Doordien in de verte de helle gloed den indruk gaf van een zeer grooten brand, kwamen veel wielrijders en voetgangers uit den omtrek aan, om te kijken naar het ongewone schouw spel. Een lage streek. Bij een vecht partij, werd P. B., door een steen zoo danig tegen het hoofd getroffen, dat hij ineenzakte. Hij moet thans het bed houden. Tegen den dader, zeke ren v. W.. is procesverbaal opgemaakt. Personalia. Tot poetboden aan het hulppostkantoor te Nieuw-Vennep zijn benoemd: A. D. Beets, D. Ver hoeven en H. Koenen, allen reeds geruimen tijd als hulpbesteller aan genoemd kantoor werkzaam. Een reuzenbiet. Als een groote bijzonderheid kan worden gemeld, dat op het land van den landbouwer Hoogschagen aan den Sloterweg een suikerbiet is gerooid, die, hoewel ge woon van omvang, de respectable lengte had van 1 M. 80 cM. Burger! Stand. Bevallen; A. SmitVan Wingerden, z.C. de Ridder—Koelhaar, d. A. E. van den BroeckPaans, z. Typhus. Alhier doet zich een ge val van typhus voor. Een Bisschoppelijk schrijven. De R. K. propagandaclub te Rot terdam heeft haar eerste lustrum ge vierd. Zij ontving van Z. D. H. Mgr. Callier te dezer gelegenheid het vol gende schrijven, dat wij opnemen als een bewijs hoe Z. D. H. het werk der propagandaclubs op prijs stelt: Haarlem, 17 October. Aan het Bestuur der Algem. R. K. Propagandaclub, Leo XIII, Rotterd. Tot mijn spijt was ik verhinderd, U vroeger mijnen dank te betuigen voor het mij toegezonden telegram, waarin zulke echt Katholieke gevoe lens ten opzichte der Kerkelijke Over heid worden uitgesproken. Ik wensch U geluk met het eerste lustrum en waardeer ten zeerste het vele, hetwelk uwe club tot dusverre verricht heeft voor de openbare Katholieke zaak. Moge God Uwe werkzaamheden ook in de toekomst rijkelijk zegenen! Terwijl ik gaarne mijn bisschoppe- lijken zegen verleen aan al uwe leden, verblijf ik met alle hoogachting, Uw dienaar in O. H., f Augustinus, Josephus. Bisschop van Haarlem. Personalia. Bij Jen Zondag „gehouden inter nationalen VpprcLraehteinwedstrijd te JVaalwijk werd. in de a,f|d; 1© prijs- winners, waaraan Jopr 10 personen is deelgenomen, de eerst© prijs mét algemeen© stemmen toegekeind a,ain onzen stadgenoot dep heer Georg E; Voget. Bovendien verwierf de heer Voget met groote meerderheid van stemmen dein publieksprijs; Met ingang van heden is aan den sergeant-majoor instructeur A. L. van der Endt van het 10e Reg. Inf. de bronzen medaille voor 12-jarigen trouwen dienst toegekend. Mej. M. C. S. Lust van hier is te Amsterdam geslaagd voor 't examen vrije- en orde oefeningen der gymna stiek. Chr. Metaalbewerkersbond. De 7e jaarlijksche algemeene ver gadering van den Christ. Metaalbe werkersbond in Nederland is Maandag alhier gehouden oader leidffig van den heer M. de Braai. Deze releveerde in zijn openings woord, dat de Bond onlangs op de statuten de Kon. goedkeuring had gekregen en liet den nadruk vallen op hot algemeen Christ, standpunt, waarop de Bond thans staat. Daarna deelde hij mede, onder dank zegging aan het gemeentebestuur, dat heden het Stedelijk Museum kosteloos voor de afgevaardigden is te bezich tigen. Uit het [jaarverslag van den secre taris valt mede te deelen, dat, hoewel door aanneming van de nieuwe sta tuten, die de contributie veel hooger gemaakt heeft, het ledental eerst ach teruit was gegaan, thans die achter stand is overwonnen en dat men nu een blijvend voordeel mag boeken. Herkozen zijn ala bestuursleden de heeren J. Bettink van Utrecht en J. Weiland van Haarlem en gekozen is als bestuurslid C. H. Harkman vau Hilversum. Aan minister Talma is een telegram verzonden. Daarop is als antwoord dit draadbericht ontvangen. „Hartelijk dank. Mijn beste wen- schen voor den bloei van uwen Bond. Talma". Na eenebreede beraadslaging werd besloten aan het Bondsbestuur over te laten wanneer een gesalariseerd beambte kan worden aangesteld. Des avonds hield men in „St. Bavo" eene propaganda-vergadering. Op dat samenzijn zette de heer De Braai het algemeen Chr. standpunt van den Bond uiteen; handelde de heer Van Muyden over den plicht van den Chr. metaalbewerker om zich bij den Bond aan te sluiten en het nut daarvan en leverde de heer Van Wageningen een betoog over de beteekenis van de Christ, vakorganisatie. Verder zijn nog een aantal aange legenheden van huishoudelijken aard besproken. S. E. Vrijz. Dem, B o nd. In de gisteren avond gehouden vergadering der af- deeling Haarlem van den Vrijz. De- mocratischen Bond werden tot be stuursleden gekozen de heeren mr. Slingenberg en H. A. M. v. Veen. De benoeming van een voorzitter zal later plaats hebben. Krankzinnigen verpleging- Vanwege de Ned. Vereeniging voor Psychiatrie en Neurologie zullen op 11; 12 en 13 November examen voor krankzinnigen-verpleging afnemen o.m. in 't Gesticht Meer en Berg. Statuten. De Staats-Courant van heden bevat de Koninklijk goedge keurde statuten der drukkerij en Uitgeverszaak „Insulinde", alhier. Doel: a. de uitoefening van uitge verszaken, van het boekhandelaars- en uitgeversbedrijf,'5 den papierhandel en van al wat in den ruimsten zin kan geacht worden met deze zaken in verband te staan of daartoe te be- hoorenb. den commissiehandel. Duur tot 31 December 1958. Kapitaal f90,000, verdeeld iu 90 aandeelen van f1000. Directeuren de heeren A. J. van Zij 11 de Jong en G. Schreuders. Aandeelen. De Commissiebank te Amsterdam heeft aandeelen ver kocht der Haarlemsche Stoomverffa- briek v.h. W. Leur en Co. voor 30 0/q. Lieder^tafel „Haarlem's Zang genot" Door het Bestuur der Ver eeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer is een verguld zilveren en een zilveren medaille ge schonken en door den WelEd. Gestr. Heer H. C. A. Neeteson een zilveren medaille, dienende als prijzen voorde Nat. Zang wedstrijd, uitgeschreven door bovengenoemde „Liedertafel". Hinderwet. Tot 3 Nov. e.k. 's namiddags ten 1 ure is ter gemeente-secretarie (7de afdeeling) ter inzage nedergelegd het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van D. van Wilpe Jr. om vergunning tot oprichting van eene ondergrondsche bewaarplaats van benzine in den open grond achter het perceel aan de Nassaulaan No. 14,16, kad. Sectie C. No. 208 en 209, op 3 Nov. e.k., des namiddags ten U/4 ure zal op het Raadhuis de gelegenneid worden gegeven, om t.en overstaan van het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten der inrichting in te brengen. Garnizoensberieliten. Heden werd voor de officieren van het 10e Reg. Inf. alhier in garnizoen een kaderoefening op het terrein ge houden in de richting van Velsen, onder leiding van den kapitein F. Elhorst. De Kolonel, Regiments-Commandant woonde de oefening bij. voor Donderdag, 22 October. Gebouw St* Ba va Ik: K! Volksbond half 8 3e feestavond, half 9 Bestuursvergadering Metaalbewer- kersgilde „St. Eloy". Vergadering „St. Augustinus". Bioscope Theater (Groote Markt), Voorstellingen 7, 8, 9 uur. De Kroon, n.in. 8 uur le séance voor Kamermuziek te geven door Joh. Steenman. Groote Kerk n.rn. 8 u. Kinder koor „Hosanna" Cür. Zangver. „Solo Deo Gloria" (dir. A. W. Wesselius) Feestconcert. Programma's. Orgelbespeling op Donderdag 22 Oct., des nam. van 23 uur, in de Groote- ol Sint Bavokerk alhier, door den heer W- Ezerman. Programma: No. 1. Concertfantasie, A- Hesse. No 2. Adagio, M. Brosig. No. 3- uonate, O. Dieael. a. Allegro maestoso- b. Solemn March, c. Allegro. No. 4. Rhap- sodieNo. 2, C. Saint-Saëns. No. 5.Traumerei( Schumann. Aanbestedingen. Aanbesteed. VELSEN. Door den heer J. A< Koningstem Jr., alhier, is aanbesteed: het bouwen van een woonhuis. Het laagst werd ingeschreven door den heer J. C. Dunnebier, voor f3090- SANTPOORT. Het graven van eeD kanaal in het Zeijersveld bij Assen voor rekening van den heer J. T- Cremer, alhier, is opgedragen aan deü heer A. Sciireuder, te Alkmaar, voor f5550. ZANDVOORT. Door den heer F. A- Muller werd gesteren alhier in Café Zandvoort onderhandsch aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Brugstraat alhier. Ingeschreven werd door Gebr. Groen voor f3678. L. ten Broeke voor f3200. O. Schrikkema en F. Zwaan voor f3120. HAARLEMMERMEER. Raad huis n.m. 2 uur. Levering van 1® perceel: 1200 H.L. geklopte Coke® en 360 H.L. Anthraciet voor de Scho len en 2e perceel: 30 H.L. geklopte Cokes en 70 H.L. Authraaet voor net Raadhuis. Donderdag, 22 October. Te verknopen. HAARLEM. Verkooplokaal Nas saulaan 1 v.m. 10 u. Not. J.B" Wildervanck de Blécourt Meubd' goederen. BEVERWIJK. Maison StrouckeO- v.m. 91/2 u. Makel. v. Apeldoorn- Inboedel van het voormalig Quisian® en uit een faillissement gouden eb zilveren voorwerpen. Verkocht. SANTPOORT, 20 Oct. Door Notaris Daamen (Haarlem) is heden in ca# „De Wildeman" verkocht de boutf' manswonining „Hofgeestereinde" met zomerhuis, stal, hooiberg, schuur, erve» en tuin, wei- en hooiland, a. d. Hof' geesterweg onder Velsen. Kad. Sectie nos. 449, 52 en 51 groot 5.32.50 H.A- in 4 perc. en massa's voor f1694" aan den heer J. L. Witteman. NÖORDWIJKERHOU T, 20 Oct- Door Not. Binnendijk (Noordwijk) in ,,'t Rechthuis" heden ingezet: le. De bouwmanswoning „Welgele gen" m. getimmerten, erf, tuin en dW- perceelen wei- of hooiland a. d. Kers weg, den 's Gravendamschenweg en d0 Leidsche Trekvaart in 24 perceeleb voor f70400. 2e. Een perceel bosch- en geestgrond a. d. Langevelderlaan in 2 perceeled voor f1700. SANTPOORT. VELSEN. VELSHROORD. IJMUIDEN. SASSENHEIM. NOORD WIJK. LEIDEN. HAARLEMMERMEER. HOOFDDORP. AGENDA.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 2