Uit den Omtrek. Verkoopingen. Boelhuizen enz. Stadsnieuws. Deken Verbeek f Ingezonden iededeelingen. komenden winter zouden bespoedigen. Ditzelfde geldt voor leverantiën, welke tengevolge kunnen hebben, dat door onze nijverheid een beroep op de arbeidsmarkt wordt gedaan. Het wil ook den minister voorko men blijkens aan de Gedeputeerde Staten der verschillende provinciën gerichte missive, dat, mits althans, waar eenigzins mogelijk, aan Neder- landsche gegadigden de voorkeur wordt geschonken, een en ander een krachtig wapen kan zijn in den strijd tegen de werkloosheid. De minister doet daarom door tus- schenkomst van de Gsd. Staten een dringend beroep op de gemeentebe sturen, opdat aan deze aangelegenheid aanstonds de volle aandacht worde geschonken. Het feest van de B. K. Studenten- vereeniging Sint Virgiliu.» te Delft. Het 2e lustrum der R. K. Studen ten vereeniging te Deltft is schitte rend geweest. Volgens het programma, in dit blad .vooraf opgenomen, werd het feest naar Roomsche wijs begonnen met een plechtige Hoogmis in de rijk versierde St. Hippolytuskerk, opgedragen door Deken Spoorman. Aan een zijaltaar las terzelfder tijd de ZeerEerw. Pater Ermann S. J., Moderator der vereeniging, een stille H. Mis. Het plechtig „Te Deum", dat de plechtigheid besloot, maakte diepen indruk. De f eestverga dering. Omstreeks twee uur verzamelde rich een talrijk publiek, waaronder weer zeer vele dames in de ^ocië- teitszaal. Deze was zeer smaakvol versierd met hoogopgaand groen en donkerkleurige wandtapijten, Da wapenschilden der anademia-steden waren in het rond aangebracht. Op de artistiek ingerichte tooineelruimte had men de bestuursplaatsen inge richt, achter deze prijkten de banie ren der zuster-organisaties. Met het „Roomsch Studentenlied" werd het bestuur en zijn hooge gas ten bij het binnentreden verwel komd. Hierop opende de voorzitter van „Sanctus irgilius" de feest- vergadering met den chr. groet, waarna hi] allereerst het welkom toeriep aan Z.Ex. Minister Bevers, Min. van Waterstaat, en hem dank zegde vcor de eer van diens tegen woordigheid. Ook Mgr. Spoorman, prof. v. Swaay, ee re leden en afge vaardigden heette de voorzitter wel kom, gelijk alle gasten van „S. V.", Na deze begroeting volgde de ope ningsrede van den president, die on derbroken en gevolgd werd door don derende toejuichingen en teekemen van bijval. Vervolgens had de aan bieding plaats van een vaandel voor de Vereeniging: dit geschiedde door eene commissie uit Nederlandsche Dames. Het comité werd gevormd door Mej. W- Kraetzer, (Haarlem], Mej. Taverne, (Leiden) en Mej. K. Gribling, (Delft). Eerstgenoemde deed do aanbieding van de banier, welke van Belgisch model is en ver vaardigd bij de firma Eermin, verge zeld gaan van een kranige toespraak, welke besloten werd met de volgen de woorden: „Ik spreek hierbij den hartgrondi- gen wensch uit: dat gij, die voor uw broeder bon ook uitzaagd naar een vaandel in uw; (kleuren, dat fier en vrij uw. hooge leus ver kondt, het met geen vlek van laagheid ooit (besmeuren, maar da,t gij 't naar uw eed, met (hart en mond gezworen, steeds met- reine hand zult (beuren, met moed, met trouw, met mannelijk (beleid, tot Godes eer en Godes Heerlijk heid!" Enthousiaste bijvalsbetuigingen volgden op deze flink voorgedrar gen toespraak. De voorzitter nam met dankbare (Woorden het geschenk voor da ver eeniging aan, Door den secretaris der feestcom missie, den heer A. J. L Juten, Werd vervolgens in een korte, kern achtige toespraak de geboorte der (Unie va,n Ned. R. K. stud, vereeini- gingen bekend gemaakt. Met geest drift werd deze meiedeeling verno men. Delft heeft aan het tot stand komen dezer „unie" ©en zeer belang rijk deel. Telegrammen van Paus en Ko ningin, met dank voor gebrachte hulde, verhoogden nog de geestdrift- Volle stemming. (VVeer bekwam voorts-de heer Ju ten het woord voor een huldiging van Pater Ermann, .bij gelegenheid Van diens 25-jarig priester-jubilé en diens 10-jarig Moderatorschap Deze huldigingsrede vond her haalde malen teekenen van groots in- instemming. Het slot der feestver- gadering bestond uit een feestrede van het lid der Tweede Kamer, de heer A. C. A van Vuuren. Tot onzen spijt zijn wij wegens plaatsgebrek verhinderd om het ver slag dezer feestrede op te nemen. Na het zingen van „Io Vivat" werd de feestvergadering door den voorzitter gesloten. Alvorens te ein digen. betuigde hij nog de erkente lijkheid der leden van „S-. V." aan de aanwezige dames en hoeren, bij zonder aan Z.Ex. (Minister Bevers, voor hunne vereerend© tegenwoor digheid De receptie, door het bestuur van „S van 41 51, 2 uur gehouden in de fraai gedecoreerde zaal dar Congregatie aan de Brab. Turf markt, werd druk bezocht Onder scheidene particulieren zoowel als vertegenwoordigers van plaatselijke R. K. vereenigingen kwamen daar hunne gelukwenschén aanbieden. Een feestmaaltijd, gevolgd door gezellig samenzijn, op de bovenzaal der „Leesvereeniging", vormde het slot van den eersten lustrumdag, Muz iek middag. Voor den tweeden dag was geor ganiseerd een muziekmiddag onder leiding van den heer J. P. J. JYierts, den bekenden Delftscben componist. ,tWaren mej. Constance Lucueille, Den Haag, en Wilhelmina, Kraetzer, Haarlem, en de heer G. Büter, bar riton uit Utrecht, die hunne mede werking verleenden. Vooraf sprak de voorzitter van „St, Virgilius" een welkomstwoord aan de talrijke aanwezigen hij hoop te, dat deze midiag voor allen gezel lig en aangenaam zou zijn. Hij gaf daarna de verdere leiding van de mar tinée over aan den heer Wierts. Met het-R. K. Studentenlied „Ge loof en Land", door alle aanwezigen op feestelijken toon gezongen en be geleid door den heer Wierts, werf nu het muzikale middagfeest begon nen. De heer G. Büter zong een drietal Hollandsche liederen van W- F Ni- colai en Richard Hol, gaf hierbij blijken niet alleen van ©en sterke, ge schoolde baritonstem, maar ook van een uitstekende voordracht. Later zong deze solist nog drie echt vroolij-' ke liederen, waarvan we noemen „De Gilde viert" en „Groenen Liefde", beide van E Hullebroek, Mej. W. Kraetzer, van Haarlem, ©en nog jeugdige pianiste, gaf op méér dan voortreffelijke wijze ©enige soli voor piano ten beste. Het moeste succes oogstte zij met de romanti sche „Novelette" op. 21 no 1, van Robert Schumann, benevens de ge zond-vroolij ke „Hochzeitstag" van den groeten Edvard Grieg. Hebben we in de beide bovenstaan de solisten veel schoons te bewon deren gehad, met do meeste belang stelling echter hebben we genoten van de fijne, afgewerkte voordracht en het sentiment van mej. Constan ce Laeueille uit Den Haag. Zij bezit een niet te sterke stam, maar zingt met zulk ©en voordracht, dat het da,- delijk iedereen pakt. Haar program mal was het grootste* en bestond voor een groot deel uit Zuid-Afrikaan- sche volkswijsjes van J. Wierts. Een luid applaus en hoerageroep ver wierf ze met- het „Chanson Espag- nole" van Délibes, wa.a ri.ri zij een afgeronde, lichte techniek a,an den dag legde Aan de beide dames-solisten wer den fraaie bloemstukken vereerd. Aan het eind van dezen muziekuit voering, bracht een der bestuursle den een woord va,n bijzondere hulde aan den componist Wierts, voor zijn groote hulp en medearbeid tot het welslagen van dit feest, en bracht hierbij in herinnering, dat het voor -de studenten zoo goed en aangenaam1 was, dat de heer Wierts juist di© lie deren componeerde, die voor ieder student geschikt waren' om te zin- (rTe Gezelle. Als 15-jarige knaap kwam hij als po-rti'erke op het Groot© Se minarie: hij was dus niet langer bij zijn ouders, doch leefde in het Seminarie. „Thuisligger noemen wij dat in I Vlaanderen", verklaarde die vertel- f Ier, dié in zijn geheel© voordracht voortdurend zoo'n - krachtig propar gardist voor zijn .Vlaams che taal was „Hoe noemt gij dat in het Hol- landsk, ons thuisligger vroeg hij ide zaal i!n. En een bekend letterkundige, die ingespannen te luisteren zat, nu de eerste wilde zijn om dien spreker te hulp te komen, met krachtige stem: „Intern!" Daarop Verri'est met zijn aardige, ondeugende stem, zijn frissch© oude gelaat één guitigheid: „Ja, ja, die skoone Hollandske taal toch!" Een schip.in vlammein! Te Stadskanaal is gisterenmorgén een schip met stroo geladen, van v. d, Tuuk, te Niéuwepekela, in vlam men opgegaan Bijna, alles, is verlo ren. Groote brand. De vermi- cellifabriek, eigenaar de firma Ge rands, te Den Bosch, is verbrand. De er naast gelegen likeurstokerij van de firma; Brost is niet door het yuur aangetast, gen. TJL'en slotte werd den componist een prachtige krans aangeboden. Met een kort woord van dank aan de aanwezigen sloot de voorzitter deze matinee Gemengde Berichten. Een treuri ge dood. Giste- ter en morgen is te 't Veld (N.-H bij het spoelen van goed in de ring vaart verdronken de 20-jarige dienst bode A. Valkze leed a,an toevallen Aanrandingen. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd de 20-jarige T. B op den Wamsveld- schen weg bij Zutphen, aangespro ken door een main, die van achter een boom te voorschijn kwam en hem om geld vroeg. Hij wilde dat niet ge ven en toen de man hem bedreigde, sloeg T. B. hem met een mes tegen 't voorhoofd en zette het op. een loo- pen. De man liep hem achterna, maar kon hem niet meer bereiken. Ook een meisje is daar ter plaats© aangerand door een manze vlucht te het café „Nieuw Wandelzicht" binnen, waar ze een flauwte kreeg. Een ander meisje, die per fiets ui't Wamsveld naar Zutphen reed, is op denzelfden weg aangehouden door twee mannen, die ha-ar om geld vroegen; ze wist zich echter los te rukken en fluks met haar flets weg te rijden. De politie stelt natuurlijk een on derzoek in. Het signalement van een der aanranders is bekend. - Onveilig Amsterdam. Gisterenavond is in een kapperswin kel aan de Pri'nselngracht bij de Raadhuisstraat te Amsterdam, door insluiping een belangrijke diefstal gepleegd. Terwijl de patroon met zijn vrouw tusschen kwart vóór elf en half twaalf hun woning hadden verlaten, is de deur van dein winkel vermoedelijk met een valsche-n sleu tel geopend en zijn de dieven 'doorge drongen in de achterkamer waar ze het schrijfbureau forceerden en zich een bedrag van f 40 aan zilver geld, benevens een gouden horloge, toeeigenden. Daar werd de slaapka mer nauwkeurig doorzocht, 'tgeen blijkt uit het feit, dat verschillende kleedingstukken over den grond ver spreid lagen, ten deel© met de zak ken binnenste buiten gekeerd ,Uit 'de linnenkast, die ook werd open gebroken, ontvreemdden de dieven een aantal gouden en zilveren sie raden, toebehoorend© aa,n do echt genoot© va;n den kapper. Ook werd daar nog eenig geld gevonden. De dieven zijn klaarblijkelijk zeer handig te werk gegaan, want toen de> bewoners thuis kwamen, zagen ze wel licht branden in de achterkamer, doch de dieven waren gevlogen. Di'e skoone Ho 11 a-ndsche taal toch! Bij de lezing van Hugo Verri'est, Vrijdag te Hilversum ge houden, vertelde die fijne, geestige pastoor over de jeugd van Guido Etterende snijwonden kunnen den dood veroorzaken. Zam Buk, de nieuwe huidzalf. Bijna alle etterende wonden en dragende kwetsuren vinden hun oor zaak in een verwaarloosde snede, schram, of zeere plek. Elke Verwon ding of breuk in de huidoppervlakte kan ontsteking, pijnlijke zwelling, .verkleuring, afscheiding van pus, vorming van wild vleesch veroor zaken evenals de andere gawion© ver schijnselen van etteren(suppuratia) ettergezwellen of vergiftiging. „Verwaarloos zelfs niet de gering ste schaving of kwetsuur". Onmid dellijke behandeling met Zam-Buk, de nieuwe heelende zalf, dat volko men antiseptisch ©n een; vertrouw baar ziektekiemdoodend middel is, zal complicaties voorkomen, Zam- Buk is niet minder krachtig in haar uitwerking wanneer het wordt aan gewend om aan een ongemak dat reeds heeft toegenomen ©en ©indé te maken. Hetzij 't geldt een hardnekki ge wond die niet genezen wil, een groote huidoppervlakte die bedekt is met een zich verspreidende huid aandoening", of een arm of been Waar voor gevaar van amputeeren bestaat ten gevolge van vergiftigd vleesch Zam-Buk zal verkoelend en zui verend, verzachtend ien genezend blijken. Kiemen veroorzaken het kwaad in ieder geval, en Zam-Buk doodt |Iia kiemen. Zam-Buk is een zeker geneesmid del tegen aambeien, sneden, kneu zingen, brandwonden, hoofdschurft, 'eczeem, loopendie zweren, roven, dauwworm, zeerei beenen, etterend© wonden, abcessen, builen, zweren, ziekten der hoofdhuid, hoofdzeer, winterhanden en -voeten, springend© handen, verstuikingen en rheuma- tiek. Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a /0.90 per doos of ƒ1.90 per groote doos, of franco per post tegen dezelfde prijzen bij de Zam- Buk Co., Rokin 8, Amsterdam HALFWEG. Najaarsveemarkt. Op de Dinsdag alhier gehouden eerste na- j aarsveemarkt werden aangevoerd 203 runderen. De handel wa» vlug. On geveer 175 diereu zijn verkocht. De prijzen varieerden voor de koeien van f 180 tot f 240, de pinken van f 70 tot f90 en de kalveren van f30 tot f 60. Uit de lueht gegrepen. Het bericht voorkomende in het „Haar- lems Dagblad" van Dinsdagavond omtrent eene aanhouding van paar dendieven nabij Sloterdijk door den rijkeveldwachter Rijnders, is geheel uit de lucht gegrepen. Onze correspon dent heeft persoonlijk van Rijnders vernomen dat hem van de geheele zaak niet bekend is. SCHOTEN. Gemeenteraad. Vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 29 October 's namiddags ten half 7 ure. Punten van behandeling: 1. Benoeming gemeenteopzichter. 2. Herziening verordening heffing opcenten personeele belasting. 3. Ingekomen stukken. 4Behandeling reciames kohier Hoofdei. Omslag 1908. 5. Vaststelling Kohier Hoofdei. Om slag Suppletoir 1908. Burgerlijke stand. Onder trouwd: W. Rus en D. C. Keij. Getrouwd: H. Th. Janus en H. van Berk. H. Otger en H. Mul. Bevallen: C. van Grieken-—van der Veidt, z. A. Knies—Coetsier. d. E. H. JalinkVoorderman, d. H. C. van Riel—Bijleveid, d. IJMUIDEN. V i s sc h er ij. Vfm de haringvisscherij kwam gisteren alhier binnen de bom schuit „K W 28" met 19 last van de tweede reis. De stoomloggers „IM 149 Louis Groen Jr." en „IM 33 Jonkheer Herman Carel van der Brandeler" kwamen van de vierde reis terug, de eerste met 30 last en de tweede met 38 last. beverwijk. Succes voor de kweekschool. Voor het examen in de vrije- en ordeoefeningen slaagden gisteren te Amsterdam weder alle candidaten van de Bisschoppelijke kweekschool n.l. M. Lakeman, H. P. van Roozendaal, H. A. Ruiterman en G. F. Vlekke. Een bekend strooper. Opnieuw is tegen den beruchten wildstrooper P. Zwartlaan, proces-verbaal opge maakt wegens het, zonder toestem ming van de eigenares zich bevindende in jachtterreinen van mevrouw de wed. Van der Vliet Borski. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal, te houden op Donderdag 29 October 1908, des namiddags te 2 uur. Punten van behandeling 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van het bestuur der Bloemendaalsche IJsclub om den vij ver in Duin en Daal te huren. 3. Verordening betrekkelijk de uit voering der Woningwet. 4. Verzoek van den heer Van Wa- veren tot afsluiting van een weg. 5. Wijziging der verordening op de invordering der reinigingsbelasting. 6. Vaststelling der begrooting voor 1909. Burg. Stand. Bevallen: T. Offenberg-Van der Veer, d. Een gevaarlijke aanrijding. Maandag kwam hier op de tramwis sel nabij Glijshoeve een automobiel in aanraking met de stoomtram, niet tegenstaande door den machinist krach tig werd geremd. De auto bekwam schade aan lantaarns, veeren en caros- serie, terwijl van de inzittenden eene dame een schram in het gelaat be kwam door de glassplinters. Viering van hst Patroon feest. Naar wij uit zeer goede bron vernemen zal het Patroonsfeest van den Ned. R. K. Volksbond in deafd. Lisse gevierd worden op Zondag 8 en Maandag 9 Nov. a.s. De tooneelver- eeniging „St. Genesius" en de zang- vereeniging „St. Gregorius" zullen deze feestvergaderingen met eenige nummers opluisteren. Plechtige intocht van den nieuwen Burgemeester. Gisterenmorgen om 10.55 kwam de heer Mr. Slob met een Caisjensboot (expres) aan de Kaag aan, verwelkomd door de twee wethouders. De stoet had zich te Abenee opgesteld en sloot zich dus bij de aankomst van den burgemeester, aan. Te ongeveer drie ure naaerde de stoet Hoofddorp. Voorop reden 30 ruiters, daarna het fanfarekorps „Hoofddorp", vervolgens 30 wielrijders. Hierachter volgde het comité in vier rijtuigen, daarna 20 ruiters; vervolgens het bestuur der Wilhelminavereeniging twee rijtui gen, daarachter 22 meisjes in provin ciale kleedij. Hierachter sloot het fanfarekorps van N. Vennep aan, ver volgens een rijtuig, waarin de wethou ders gezeten waren, daarna onze nieuwe burgemeester met diens echtgenoote, vervolger^ eenige rijtuigen met fami lieleden, daarachter 10 ruiters. Hierna volgden het fanfarekorps vanAbenes en een aantal wielrijders. Op het balcon van het keurig ver sierde Raadhuis, had zich het ge meentebestuur opgesteld. Op het plein zag men de Gymnastiekvereeniging; aan de eene zijde de meisjes, met guirlandes in de hand, aan de andere zijde de jongens. Op het oogenblik, dat Edelachtbare heer Burgemeester uit het rijtuig stapte, hief de Gymnastiekvereeniging een welkomslied aan. Onder het zingen van dit lied bleef de familie Slob en de twee wethou ders midden op het plein staan. Onder luid enthousiasme steeg de familie de trappen van het raadhuis op, vanaf het balkon met bloemen bestrooid wordende. Toen de burgemeester op het bal kon verscheen, hield hij ongeveer de volgende toespraak: „Van deze plaats af bedank ik u allen voor de sympathie mij betoond, van het oogenblik af, dat ik de gren zen dezer gemeente betrad, tot op deze plaats. Ik had niet gedacht zoo'n sympa thie en waardeering te kunnen onder vinden. Mijn dank is daarom groot, en ik hoop dat ik als Hoofd der gemeente Haarlemmermeer Uw aller steun en medewerking mag ondeivinden." Een luid hoera volgde. De klok van het Raadhuis begon te luiden, ten teeken dat de buiten gewone raadsvergadering zou beginnen. Na de vergadering gaf Z. Edelacht bare audiëntie, waaraan verscheidene notabelen, deputaties van vereenigin gen, hoofden van scholen, enz. deel namen. Gisteravond werd het Raadhuis en de brug geïllumineerd. Op hol. De zoon van den land bouwer O. aan den Aalsmeerderweg geraakte met een wagen bieten, be spannen met twee paarden, op bol. Daarbij viel hij van den wagen en bezeerde zich ernstig aan hoofd en armen, zoodat dadelijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Op het oogenblik is de toestand van den jongen nog al wel. Diefstal van veldvruchten- Ten nadeele van zekeren J. is van zijn land een groote hoeveelheid kool ontvreemd, vermoedelijk wel 50 stuks, bestaande uit verschillende soorten. De politie er mede in kennis gesteld, heeft nog geen spoor van de daders gevonden. Personalia. Tot brievenbesteller aan het postkantoor te Hoofddorp is aangesteld J. Beets, thans (postbode aan het hulppostkantoor te Nieuw- Vennep. Burg. Stand. Bevallen: E. van der Veet-Yan der Linden, d. Overleden: J. Burgers, 77 j. A. van Leeuwen-Verdegaal, 33 j. A. C. v. d. Velden, 3 weken. Donderdag, 29 October. Te verkoopm. NOORDWIJKERHOUT. Café L. v. Hensbergen v.m. 11 u. Not. Binnendijk (Noordwijk). Bouwmane woning met stalling, verdere getim merten, erf, teel- en weiland op Langeveld, onder Noordwijk, in den Noordzijderpolder. Te veilen in 3 perceelen. Heden is door Not. Binnendijk (Noordwijk) in het Rechthuis verkocht bij toeslag: le de bouwmanswoning „Welgele gen" met getimmerten, erf, tuin en diverse perceelen wei- of hooiland a.d. Kerkweg, den 's Gravendamschenweg en de Leidsche Trekvaart in 24 per ceelen voor f727432. 2e een perceel bosch- en geestgrond aan de Langevelderlaan. Een per ceel verkocht voor 1600 een perceel niet gegund. HEEMSKERK. Bij A. Kluft a.d. Oosterweg nabij Marquette. v.m. 10 u. Not. Moen (Beverwijk). Levende have «n inboedel. HAARLEM. Bakenessergr. 13. v.m. 10 u. Makel. Smit. Meubil. goederen. HALFWEG a. d. Ringdijk ter rein Mastenbroek^ v.m. 10 u. Deurw. Glaser. Houtwaren en afbraak. Aanbestedingen. AMSTERDAM. Aan 's Rijks Klee dermagazijn werd gisteren de levering van diverse goederen aanbesteed. Minste inschrijver was voor300 stuks hakmessen Handel Mij. Resink, Haar lem f 0.67. VELSEN. Maandagmorgen werd door den directeur der Tuchtschool alhier aanbesteed Het leveren van benoodigdheden voor het onderhoud der verpleegden in de Tuchtschool, benevens de be- noodigde schoolboeken en schoolbe- hoeften, gedurende hst. jaar 1909. Ingekomen waren 21 biljetten. Het laagst werd ingeschreven door de navolgende personen A. v. d. Kuil, IJmuiden, witbrood, f 0,13. H. Sool Hzn., idem, tarwebrood, f 0,1047, roggebrood f 0,0947 per kg. F. W. Kors, Santpoort, gietcokes f 1,65, anthraciet f 1,24, Ruhrkolen f 1,24 per 100 kg. j Lange turf f 0,62i/2, korte turf f 0,66 per 100, iigstroo f 15 per 1000 kilogr. J. F. Kors, IJmuiden, rund vleesch, f 0,841/2, schinkeivleeseh met been f 0,641/2, kalfsvleesch fl,10, varkens- vleesch f0,70. J. Vlotman, Velsen, versch spek f0,80, gerookt spek f0,62 per kg. H. de Klein, Schoten, sohoolboeken 10 pet. beneden particuliere prijs, schoolbehoeften f 142,40i/3. Utrechteche Export Compagnie, te Utrecht, margarine f0,45. Melkinrichting „Velsen" roomboter f 1,40 per kg., zoete melk f 0,079, kar nemelk f 0,032 per L. M. C. Hillen, IJmuiden, aardappelen f0.05, groenten f0,14 per kg. Firma J. H. Draaijer, Delft, koffie f 0,6095, cichorei f0,18 per kg. H. G. J. v. d. Sandt, Arnhem, stok- visch f0,74, groene erwten f 0,27, ca- pucijners f 0,194, zout f 0,069, linzen f 0,219, rijst f 0,154, soda f 0,049, zachte groene zeep f 0,18, harde groene zeep f 0,234. H. G. Adriani, Velsen, aardappel meel f0,05, thee f 1,30, tarwebloem f 0,18, witte suiker f 0,48, basterd sui ker f 0,48, Goudsche kaas f 0,70, stroop f0,20, alles per kg., eiejen f 0,0525 per stuk. Donderdag, 29 October. Aan te besteden. NOORWIJK-BINNEN. De Poort v. Cleef v.m. 10 u. Archit. Lieffe- rink. Het bouwen van een Pension te Noordwijk a. Zee. Nadere berichten, die ons uit Gin- neken geworden, bevestigen de mede- deelingen die wij gisteren reeds deden onder „Laatste Nieuws" over het plot selinge sterven van den Deken van Haarlem. Men heeft hem nog hooren zeggen toen hij eerst op een stoel in de ves tibule van het Pension ging zitten, en daarna op den grond sloeg: „Mijn God, ik ga sterven", een bewijs dat de Deken zich zijn toestand be wust was. In de kamer naast de ves tibule gedragen, sprak hij denZoeten Naam van Jesus uit en onmiddelijk daarop stierf hij. Het lijk is in het Pension Tandem dadelijk op behoorlijke wijze in de rouwkamer geplaatst. Kalm en vredig ligt de overleden herder van Haarlem daar. in de schaduw van het kruis beeld, beschenen door het licht van de gewijde kaarsen, terwijl vrome zielen zonder ophouden bidden voor de rust van zijn ziel. Morgenochtend gaat het stoffelijk overschot, zooals we gisteren reeds meldden, per trein naar hier De heeren collectanten der St. Jo- zefskerk zijn aangezocht als dragers van het lijk: zij zullen als zoodanig fungeeren In bij de overbrenging van het stoffelijk overschot des beminden herders van het station aan de Bal juwslaan naar de kerk morgenmiddag, èn bij de begrafenis-zelve op Vrijdag morgen. Wij vernemen voorts dat de lijkrede hoogstwaarschijnlijk zal worden uit gesproken door den ZeerEerw. Heer V. Leesberg, pastoor te Limmen. De volgende regeling der H.H. Diensten in de Kerk aan de Jansstraat, is ons verzocht hier op te nemen: Donderdag na de H. Mis van half tien het Rozenhoedje met de voorge schreven gebeden. Den geheelen morgen tot 12 uur en des avonds van 5 tot half zeven gelegenheid om te biechten. Donderdagavond te 7 uur plechtige Metten voor wijlen den HoogEerwaar- den Heer A. A. Verbeek Kanunnik Poenitencier van het Kathedrale ka pittel, Deken van Haarlem en pastoor der St. Jozefskerk. Vrijdag plechtige Uitvaart voor den HoogEerwaarden Heer A. A. Verbeek. De stille H.H. Missen te half 7,7 uur en half 8. Vóór en na iedere H, Mis zal de H. Communie worden uitgereikt tot aan 8 uur, dus niet vóór of ónder de Pontificale Mis. Te 9 uur de Lauden der Overledenen en te half 10 de Plechtige Pontificale Requiem-Mis, welke zal opgedragen worden door Z. D. H. Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haarlem. On middelijk daarna zal de begrafenis plaats hebben. Vrijdag geen Catechismus. Personalia In den ouderdom van ruim 67 jaar is gisteren alhier overleden de heer Johannes Cornelis Mikkers, ge pensioneerd hoofdcommies ten Pro vinciale Griffie van Noord-Holland. De verdiensten van den overledene, zijn destijds door de Regeering erkend door zijn benoeming als Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Vrijdag om 12 uur op de Nieuwe begraafplaats aan den Schoterweg. Den lsten Nov. a.s. hoopt de heer J. Th. Voorn veld, brievenbestel ler te dezer stede, den dag te herden ken waarop hij voor 25 jaren in dienst der Kon. Ned. Posterijen trad. In de gehouden vergadering van het ziekenfonds „Archimedes" bestaan de uit werklieden van de centrale werkplaats der H, IJ. S. M. werden tot secretaris en tot commissaris her kozen de heeren J. Lammeesma en A. K. P. Vring. Tot directeur van het onlangs opgerichte „Schoten's Mannenkoor" is naar wij vernemen benoemd de heer P. Berendes. Militieraden. Bij Koninklijk besluit zijn tot voor zitters en burgerlijke leden van de onderscheidene militieraden en tot hunne plaatsvervangers, voor de lich ting der nationale militie van 1909, benoemd in de Provincie Noordhol land: in het 1ste militiedistrict: tot voorzitter, D. Schut, lid der Pro vinciale Staten tot zijn plaatsvervanger, mr. E. P. F. A. van den Bogaert, lid der Pro vinciale Staten; tot lid G. P. Wijnmalen, lid van den gemeenteraad van Amsterdam; tot zijn plaatsvervanger J. ter Haar jr. lid van den gemeenteraad van Amsterdam in het 2de militiedistrict, tot voorzitter, mr. A. A. van der Mersch, lid der Provinciale Staten; tot zijn plaatsvervanger, jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hoogelanden, lid der Provinciale Staten; tot lid, J. Winkler, lid van den ge meenteraad van Haarlum; tot zijn plaatsvervanger, mr. J. N. J. E. Thijesen, lid van den gemeenteraad van Haarlem; in het 3de militiedistrict tot voorzitter, G. Wonder, lid der Provinciale Staten; tot zijn plaatsvervanger, P. Bos, lid der Provinciale Staten tot lid J. W. van Buren Lensink, lid van den gemeenteraad van Hoorn; tot zijn plaatsvervanger, P. van Doornik, lid van den Gemeenteraad van Hoorn. Vereeniging voor Werkverschaffing De Vereeniging voor werkverschaf fing zal een algemeene vergadering houden alhier op 3 November in het gebouw aan den Jansweg no. 37 des voormiddags te 11 uur. Punt van behandeling: Wijziging van art. 13 der Statuten, door toevoeging achter de eerste alinea van de navolgende zinsnede„Bij het verstrijken van van genoemd tijdvak wordt de vereeniging opnieuw aange gaan voor den tijd van 29 jaren." Nog meer geheimhouding. Ook aan de hoofden van alle takken van gemeentedienst is nu door B. en W. geheimhouding bevolen over zaken den dienst betreffende, meldt men van hier aan de „N. R. C." Een reuzenpeer. Als een bizon- derheid kan worden medegedeeld, dat Jacob] de Vries, wonende Botermarkt een peer op de markt heeft aangebracht die 26 c.M. lang was, en 9 ons zwaar woog. Zij is opgebocht door Gebr. I. en E. de Vries, aan de Botermarkt alhier, alwaar ze te zien is. Waarschuwing aan lote- 1 i n g e n. De burgemeester van Haar lem waarschuwt de lotelingen dezer gemeente, voor de personen die er hunne praktijk van maken om aan lotelingen, tegen betaling van eene som gelds, hunne hulp aan te bieden, ten einde hunne ongeschiktverklaring voor den militiedienst te verkrijgen. De bemoeiing van die personen kan in geen enkel opzicht tot afkeuring OVER VEEN. BLOEMEND AAL. DE GLIP. LISSE. HAARLEMMERMEER. e*?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 2