Voor ben die pijnen hebben. Staten-Generaal. Sport en Wedstrijden. Ingezonden Mededeelingeo. Kunst en Letteren. Van adverteeren door bakkers. Onder dit opschrift lezen wij in de Bakkers-Bondscourant Een van de grootste hinderpalen bij het bewerken van bakkers met het doel om hen te overtuigen van het nut van adveiteerenis aldus de voorzitter van een groot adver tentiebureau in Amerika het feit, dat over 't algemeen de bakker zeer egoistisch is wat betreft de kwaliteit van zijn brood. Ik heb zeer weinig bakkers ontmoet, die geneigd waren te erkennen, dat hun brood beter kon zijn! Ieder bakker beweert, dat hij het beste brood bakt in de plaats zijner woning en ik geloof, dat de bakker wer kelijk, eerlijk overtuigd is, dat dit inderdaad zoo is. Ik zou niet veel eerbied hebben voor een man, die wist hoe hij een béter brood moest bakken en er toch niet in slaagde, maar als een bakker succes wil hebben, moet hij anderen zien, zooals dezen zichzelf zien en leeren hen te bedienen zooals zij dit wenschen. Het brood, dat hij vervaardigt, kan hem zelf zeer goed bevallen, en toch het publiek niet bevredigen, en zoo zal adverteeren niets baten, als de ad vertentie niet gesteund wordt door brood van de best-mogelijke kwali teit. Goed brood zal zonder adver teeren worden verkocht, slecht brood raakt men zelfs met adverteeren niet kwijt. Maar... indien ge goed brood combineert met een eigenaardige wijze van adverteeren, dan zult ge de aandacht van het publiek trekken door die annonces, èn door de kwali teit uwer waren zoodoende de nieuw- verworven klanten vasthouden. Goed brood en goede publiciteit zullen den omzet doen vermeerderen en de ontvangsten doen stijgen. Het zal niet een langzame vooruit gang zijn, zooals men verkrijgt door goede waar te produceeren en te vertrouwen in de kwaliteit van het brood alleen, dus door het brood bij wijze van advertentie voor zich zelf te laten spreken. De verkoop zal als de bakker een goede kwali teit verkoopt en een origineele manier van adverteeren heeft met groote sprongen voorwaarts gaan, inplaats van langzaam. Yele voorstellen worden aan de bakkers gedaan door advertentie colporteurs, die geen ander belang in den bakker stellen dan den wensch om van hem annonces te krijgen en zoodoende geld te ver dienen. Ik geloof vast en zeker aldus de bovengenoemde president, dat ieder zichzelf respecteerend ad vertentiebureau er op aan moest drin gen bij den bakker, dat hij eerst een goed brood bakte, voor dat het van hem advertenties aannam. Want als de advertenties geen succes voor den bakker blijken, wordt door dezen de schuld geworpen op het adverten tiebureau, en niet op hem zelf. De president vertelt dan verder, dat hij een advertentiebureau kent, dat advertenties weigerde voor een fabrikant géén bakker omdat zijn producten niet waren, zooals zij moesten zijn. Het bureau stond er op,dat de fabrikant eerst de kwali teit zijner waren zou verbeteren,voor het advertenties van hem aannam. De fabrikant in kwestie, die niet ongeneigd was om te leeren, bracht een aantal hervormingen aan in zijn fabriek en kon zoodoende betere kwaliteit vervaardigen. Het adver tentiebureau maakte nu met hem een plan de campagne voor annon ceeren en het duurde niet lang of de omzet van den fabrikant was verdubbeld. Aangenomen nu, dat de bakkers goed brood maken, en toch hun omzet niet vermeerdert ondanks adverteeren: wat kan hiervan dan de reden zijn? En de president be antwoordt deze vraag door er op te wijzen, dat dit meest daaraan ligt, dat de bakker zelf doen wil, wat niet in zijn lijn ligt, n. 1. de ad vertenties zelf opstellen! Een bak ker zoo zegt hij heeft genoeg te doen om zijn zaken na te gaan en moet dus de publiciteitsverzor- o-ing over laten aan iemand, die niets om 't hoofd heeft dan dit soort werk. Indien de bakker wat meer de aandacht schonk aan zijn eigen zaken en er wat minder op lette, wat zijn collega's doen hetzij wat betreft het maken van reclame of in het drijven van fijin zaken, dan zou hij veel meer succes heb ben. Er is zooveel onderlinge af gunst, vooral in het bakkersbedrijf, dat er veel te veel tijd wordt ver spild in het bespieden van den concurrent. De president vertelt dan van een bezoek aan een zekere stad, die hij niet noemen wil. Daar waren drie vrij groote bakkerijen, die nooit adverteerden. De eigenaars van deze zaken vertelden alle hetzelfde. „Ik wil niet met iets nieuws beginnen, indien ik adverteer, begint mijn collega 't ook en ik zou 't veel liever hebben dat een ander er een begin mede maakte. Wij zijn alle goede vrienden en willen ons geld niet aan advertentiën uitgeven." Het leken drie liefhebbende broe ders zegt de president, de een was voor den ander bang om hem te kwetsen. Het standpunt door die bakkers ingenomen is niet te verdedigen. Alle drie hebben hetzelfde idee, dat als een van hen zijn omzet ver groot, de ander hem die vermeer dering moet zien afhandig maken. Dit is niet juist. Deze drie bakkers vervaardigden te zamen 45.000 brooden per dag en het totale brood- verbruik in de stad bedroeg vijf maal zooveel. Heel weinig van het brood, dat verbruikt werd en niet van de drie groote bakkerijen af komstig was, werd geleverd door kleinere bakkers, maar het meeste werd in huis zelf vervaardigd. In dien nu een van de drie begonnen was met te adverteeren en de an deren waren hem op de voet ge volgd, zouden zij den kleinen bak ker niet hebben verdreven, maar een groot deel van het brood dat nu in huis gebakken werd, zou van hen zijn gekocht en de kleine bakker zou ook zijn deel hebben gekregen, doordat langzamerhand het thuis bakken zou hebben op gehouden. Een bakker in Indiana, vertelde den president, dat zijn omzet met 20 pCt. was gestegen, gedurende den tijd dat zijn concurrent adver- teerde.De adverteerder zelf zag echter zijn productie verdubbelen I Hoe het kwam, dat de bakker, die niet adverteerde ook meer ver kocht zegt de president verder dat kwam zoo. Mevrouw X las de annonce Donderdagavond, zij bakte zelf, maar wilde, door de adverten tie op het denkbeeld gebracht, het eens bij den bakker probeeren en liet een paar brooden halen, maar die bevielen haar niet. Zaterdag had ze teveel te doen om zelf brood te bakken. Zij zond dus de dienst bode naar een concurrent van den adverteerder om brood. Dit brood beviel haar, zij zag 't gemak er van in om bij den bakker te koopen en bleef zijn klant. De advertentie van den een was dus den ander ten goede gekomen. Men ziet hieruit in ieder geval, hoe de omzet van de bakkerij in 't algemeen door adverteéren kan vermeerderen. Mijn raad is dus zoo besloot de president maak een brood zoo goed als eenigzins mogelijk is, tracht het publiek te winnen en ondersteun deze poging door een goed-overdachte adverten tiecampagne, die het publiek er toe brengt een proef bij u te nemen. Denk echter niet, als ge vermeer dering in uw omzet hebt verkregen, dat die alleen verkregen is door adverteeren, en geloof ook niet, dat gij dien omzet zoo kunt houden, indien ge uw kvyaliteit gaat ver minderen! Succes wacht den bakker, die geneigd is te leeren, die eerlijk genoeg is de volle waarde te geven, en... die ondernemend genoeg is om te adverteeren. BINNENLAND. Gemengde Berichten. Bij de Hullbooten ver dronken. Sedert Maandagavond wordt te Rotterdam vermist de onder havenmeester W. van Druten, tevens inspecteur van politie, die vermoedelijk bij de Hullbooten in de Boompjes is verdronken. Dat zijn je bouwmeesters! Een zaak, die aan Kampen herinnert, is thans te Winterswijk uitgekomen! Voor eenigen tijd is aldaar een nieuwe school voor m. u. 1. o. ge bouwd, voorzien van centrale verwar ming. De reservoirs moeten geregeld van water voorzien wordenZe bevinden zich op den zolder boven de school- vertrekken. Wat blijkt nu echter? Er is geen trap om op den zolder te komen en nu is men verplicht daarop te klauteren en het water emmers- gewijze naar de reservoirs te dragen en dit gebeurt soms onder de school tijden. G,A. Ct.") De rust teruggekeerd. Het eind der troebelen te Bergambacht schijnt gekomen te zijn. Het garnizoen vertrok, omdat er niets voor de soldaten te doen viel. Als voorloopige maatregel werd de kazerne betrokken door een achttal rijksveldwachters, die successievelijk zuilen verdwijnen. De koffiehuizen zijn des avonds weer geopend. Allerlei vergaderingen, die tot dusver niet plaats konden hebben gedurende de avonduren, kunnen nu doorgaan. Samenscholingen zijn niet meer verboden, als de politie geen reden heeft om op te treden. En lest best, de justitie schijnt een draad in handen te hebben, die leiden kan tot de ontdekking van den brandstichter, die de boerderij van den heer R. in vlammen deed opgaan. De trucs van kwartjes vinders Dezer dagen hebben de beruchte Amsterdamsche kwartjes vinders weer op uiterst handige ma nier een buitenlander; wieten te „slachtofferen^ Een Duitsohe heer kwam eenigen tijd voor zijn pleizier te Amster dam doorbrengen. Hij ham zijn in trek in een der Warmoesstraathotels en ondernam dagelijks verkennings tochten door Amsterdam Twee ijve rige leden van het kw;artjesvinders- gilde kwamen hem op zekeren dag op het spoor Zij volgden nauwkeu rig de gangen van den vreemdeling, zoodat zij met hem de kunst onzer groote meesters in het Rijksmuseum stonden te bewonderen Voor kennismaking schenen zij de geschikte gelegenheid nog niet ge komen te achten, maar toen zij een uurtje later natuurlijk „toeval lig" den Duitscher in het Von delpark, kijkend naiar het voederen van zwanen, ontmoetten, was de band spoedig gelegdj „Aardig, wat?" „Zeer aardig!" „Ook vreemdeling? Wij ook." „Ja, men weet zoo niet, waar men des daags naar toe moet gaan De kwartjesvinders, pseudo-Duit- schers, wisten 't heel goed. Zij noo- digden hun nieuwen vriend uit naar een aardig buiten-café, en met el kaar wandelde het drietal llerw.aarts, Melk werd besteld en gedronken, over koetjes en kalfjes gepraat, tot dat plots een der kwartjesvinders een pakje op den grond zag liggen.; Hé, wat zou dat zijn De vreemdeling raapte het pakje op, wikkelde, onder groote belang stelling natuurlijk vaiii zijn metge zellen, het papier er af, en ziedaar een spiksplinternieuw stel kaarten Was gevondenNu, dat kwam bij de verveling te pas en later kon men het trio gezellig zien zies-en-zostigen Toen dat een poosje, heel eerlijk, had Voortgeduurd, kenden de kwar tjesvinders een „kunstje". één, twee, drie klaveraas! De Duit scher kreeg de drie kaarten, vootrdat ze op tafel wterden neergelegd, eerst duidelijk te zien en toch zou hij de vrouw niet kunnen aanwijzen! Dat zou hij wel eens willen zien. 't Handige spelletje nam een aan vang. De vreemdeling, geïnteres seerd, hield onder het jioöreengooien v,an de drie kaarten zijn vrouw goed in het oog. En warempel hij won Zoo liet men hem een dertig mark (de lui haidden voor Duitsch geil gezorgd) wlnne|n. 't Spreekt van zelf, dat daarop de kansen keerden, en de kwartjesvinders zetten' den man, die zoo heerlijk in hun fuik Was geloopen, meer dan 500 mark af (A. H.) Gewisselde stukken. Voorl. verslag Justitie. De opmerking werd gemaakt, dat de raming voor dit hoofdstuk wat betreft de verhooging in vergelij king met de begrooting vain hot loo- pende jaar zeor ongunstig afsteekt bij die voor hoofdstuk Binnenland- sche Zaken. Van verschillende zijden werd hulde gebracht aan de werkkracht van den minister. De algemeen er kende bekwaamheden van dezen bewindsman deden de toegezegde ontwerpen met vertrouwen tegemoet zien- Toch zouden verscheidene le den gaarne gezien hebben dat aan andere onderwerpen da;n de aange kondigde de voorrang ware toege kend. Met name vroeg men of het niet aanbeveling zou verdiend heb ben dat de minister, alvorens aan eene wijziging valn het zeerecht zijne aandacht te schenken zich er toe had gezet aan de wetsontwerpen e- treffehde de administratieve recht spraak, welke immers reeds vóór ge- ruimen tijd door de Kamer in de af- deelingen onderzocht zijn, den ver deren Weg naar het Staatsblad te ba nen. Ook weid betreurd dat ook deze minister de zoo noodige aanvul ling van leemten in het Tweede en m het Derde Boek van het .Wetboek van Strafrecht schijnt te doen ach terstaan bij de gedeeltelijk© herzie ning valn het algemeen gedeelte van dat kWetboek. Men hoopte dat het ontwerp tot herziening van de wet geving betreffende de Uaamionz© vennootschappen de Kamer zeer spoedig zon bereiken. Men hoopt© dat bij de wijziging van het zeerecht rekening zal gehouden worden met de ontwerpen tot verzekering van personen werkzaam in het zeevaart en het zeevisschersbedrijf tegen, de gevolgen v.a;n bedrijfsongevallen en het ontwerp-Schepenwet. Gevraagd werd w'a.t van dezen mi nister is te wachten met betrekking tot de reeds zoo herhaaldelijk ver zochte regeling „van d,en rechtstoe stand der ambtenarenvoorts of de minister voornemens is de indiening fe bevorderen vair wetsontwerpen in den geest a.ls die ontworpen door de betrekkelijke staatscommissie: lo. tot beteugeling van bedelarij en landlooperij2o. op Woonwagens en woonschepen3o. tot bestrijding van drankzucht; wat de reden was dat nog niet is beantwoord het Voor- loopig Verslag der Eerste Kamer over liet wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van artikelen betref fende het onderzoek naar het vader schap; tegen welken datum het in werking treden va,n de wet tot; ra- geling van de arbeidsovereenkomst is te verwachten; wat te verwach ten is van dezen minister teh op zichte der voorgenomen herziening der militaire rechtspleging „en van de militaire strafvorderingen Wel ke de vrucht is geweest van het be treffende dit Ontwerp gepleegd ovier- leg met de ministers v.an Marine en van Oorlog. Door eenige leden wterd kritiek geoefend op de houding .door den mi nister aangenomen tegenover de be denkingen en bezwaren welke in de Eerste Kamer gerezen waren naar aanleiding van de wetsontwerpen tot beteugeling van den achterstand bij de rechterlijke macht. Zij begrepen dat er den minister veel aan gelegen was zijn door zoovele leden dier Kamer bestreden voorstel te redden, maar zij konden uit grondwettelijk oogpunt niet goedkeuren dat de mi nister zich had laten vinden tot het bewilligen in schorsing van de be handeling van de ontwerpen totdat over eene door hem ter tegemoetko ming aan geopperde bezwaren in uit zicht gestelde novelle door de Twee de Kamer zou zijn bekort. Ook andere leden warein >an oor deel dat de minister geen blijk van kracht had gegeven door aan de Eerste Kamer, zij het ook niet met zoovele woorden, eene gelegenheid tot het amenideereU van een wetsont werp aan te bieden, welke de Grond wet gemeend heeft aan dezen tak der volksvertegenwoordiging te moeten onthouden. Het ware juister ge weest, zoo meende men, indien de minister hier het voorbeeld had ge volgd van den minister Smidt, idie in 1895 bij de behandeling valn het ont werp der Eaillissementswet in de Eerste Kamer verklaard© niet te kunnen medewerken tot het in het leven roepen van een dergelijk, door tusschenkomst van de regeering uit te oefenen recht van amendement, dat tot ongewenschte conflicten aan leiding zon kunnen geven. Andere leden wensehten zich te dezer zake van retrospectieve be schouwingen te onthouden, althans zich te bepalen tot de opmerking, dat zij in het gebeurde in de Eerste Kamer geen bedekte wijze van amen- deeren zagen, doch zondein gaarne vernemen, welke gedragslijn de mi nister denkt te volgen om uit de op 23 Juli ontstane moeilijkheid te ge raken. Met het oog op het groote belang dat de achterstand bij ver schillende rechtscolleges niet voort durend toeneme, zou men het op prijs stellen den minister spoedig te- zien handelen. In elk geval wienschte men eene duidelijke verklaring te dezen aanzien en hoopten velen leden daarin eene logenstraffing te zien va, nhet tot dusver alleen hij geruch te tegengesprokieh gerucht, ais zou de minister een wetsontwerp voor bereiden tot wijziging van het aan hangige ontwerp. Geklaagd werd over het misbruik dat meer en moer wordt gemaakt van de bepalingen der faillisse- mentswet door het aanvragen van het faillissement van iemand, dien men tot het betalen van een twij felachtige vordering wenscht te dwingen. Verscheidene leden waren van oordeel, dat de invoering va;n d© administratieve rechtspraak zich vermoedelijk nog zeer geruimen tijd zal laten wachten. Aanbeveling ver dient inmiddels iiie raden van be roep, waarvan gebleken is, dat zij nagenoeg niets te doen hebben, op te heffen. Verscheidene léden wensehten meer onze uitbreiding van da r ij k s p o 1 i t i e. De uitbreiding welke verleden jaar heeft plaats ge had is het platteland niet genoeg ten goede gekomen. Sommige leden acht ten het toezicht van visseherijpoliti© op de Zuiderzee onvoldoende. Ande ren wilden marechaussee an rijks- vehlwacht tot een corps veroenigd zien en eenigein wilden alle gamaen- tewaehters door rijksveldwachters doen vervangen. Uit het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer nemen wij het vol gende over Vele leden betreurden dat het ont- werp-Harte, dat strekte niet enkel tot invoering van een speciale belas ting op automobielen, maar ook tot afschaffing van den grondslag haardsteden, waarvoor het aequiva- lent werd gezocht in zwaardere be lasting van het meubilair en dat in de afdeelingen gunstig was ontvan gen, niet door deze regeering was overgenomen, omdat spoedige af schaffing der belastingen op de haardsteden h i., ook uit een hygië nisch oogpunt, hoogst gewensclit is. is-= i Men vroeg of de minister voorne mens is een nieuw voorstel tot her ziening der wet op het personeel en in het bijzonder tot afschaffing der belasting op .de haardsteden in te diepen. Met het, denkbeeld om de automo bielen als afzonderlijken grondslag in de wet op de personeel© belas-1 ting op te nemen, kon men vich vrij algemeen vereenigen. Enkele leden meenden dat bij oom- slag als meübilair met de waardever mindering va,n de in ouderdom toe nemende automobiel rekening kon worden gehouden en wordt hij deze wijze van heffing vermede;n het aan de voorgestelde regeling verbonden bezwaar, dat men de industrie, die nog in opkomst is, gaat belemmeren door haar bij het vervaardigen van automobielen angstvallig te letten op een tcch altijd zeer willekeurige grens wat betreft het aantal paar denkrachten en rijtuigen van bijvoor beeld 7 p aarde kr ach ten te vervaar digen, al zouden uit een practised oogpunt en - ook technisch rij tuigen van 7% paardekraehten de voorkeur verdienen. Achtte men de tegenwoordige regeling piet goed, dan ware wellicht te bepalen zoo meenden deze leden dat de hou der van een automobiel tevens naar den vijfden grondslag zal hebben te betalen alsof hij twee paarden hield. Voorts waren er leden, die meenden dat de voorgestelde belas ting ppk met het oog op de pro vinciale en gemeentelijke opcenten wiel Wat hoog is. Zij betoogden dat de automobielen bestemd zijn een groote rol in het verkeer der toe komst te spelen en dat dit niet be lemmerd moest worden door bet hef fen eener zware belasting, als werd voorgesteld; naar aanleiding waar van anderen opmerkten dat de hooge belasting alleszins gerechtvaardigd was, alleen reeds om den overlast, die de auto's aandoen en voorts om dat zij dure luxe-artikelen zijn, die in een verteringsbelasting sterk ge troffen behooren te worden, mits voor auto's uitsluitend of hoofdza kelijk voor de uitoefening van be drijven gebezigd gelijk dan ook wordt voorgesteld een lagere be lasting wordt gevorderd. Men vroeg om belasting ook van motorbooten, althans van door mo toren bewogen pleiziervaartuigdn Verscheidene leden waren van oor deel, da,t bij de regeling der belas ting niet enkel met het aantal paar dekraehten van de motorrijtuigen, maar ook met den staat waarin deze zich bevinden, rekening moet wor den gehouden. De waarde van auto mobielen gaat snel achteruitdoor de rassche ontwikkeling der tech niek zijn ze spoedig verouderd. Minder gegoeden kunnen zich dus gemakkelijk een tweede-hands-auto aanschaffen, maar zoodanig bezit mag niet een even groote draag kracht veronderstellen als de aan schaffing van een nieuwe automo biel. Met de waardevermindering - zoo meende men dient rekening te worden gehouden en toegestaan moest worden het aftrekken van een zeker afschrijvingspercentage van den prijs van eerste aanschaffing. Een merk van den fiscus zou het jaar van eerste ingebruikneming' kunnen aanduiden. Anderen meenden dat, zoolang de automobiel een luxe-artikel blijft, dat alleen de meergegoeden kunnen aanschaffen, gelijkstelling van ou dere met nieuwere a utomobielen aannemelijk is. Overigens kan men vrij algemeen instemmen met het stelsel van de be lasting naar het aantal paardekraeh ten, niet echter met de uitvoering van het stelsel in het ontwerp. Vele leden konden zich met de voorge stelde verdeeling ,der motorrijtuigen met uitzondering van de elee- tromoibielen in vijf groepen niet vereenigen. De regeling in het adres van de Ned Automobielclub aapbe- volen (aanslag per paardekracht met progressie) werd juister en billijker geoordeeld Anderen vreesden hier van te veel omslag voor de admini stratie. zoomede misrekeningen en ontduikingen Door eenige leden werd bezwaar gemaakt tegen bet belasten van eleo- tromobielen met een vast bedrag Verscheidene leiden konden zich niet vereenigen miet het voorstel om voor motorrijtuigen, gehouden door publiekrechtelijke lichamen, geheer le vrijstelling .van belasting te ver- leenen Die ontheffing jachtte men alleen toelaatbaar voor auto's be stemd voor den publieken dienst: politie, openbare werken, reiniging, maar niet voor auto's in gebruik bij gemeentelijke bedrijven- Vrijstelling of vermindering van belasting werd bepleit voor perso nen, die wegens lichaamsgebreken, een auto of motorrijwiel houden, in dien het vermogen dier personen be neden zeker© te stellen grenzen blijft Eenige leden wensehten een lar ger atrief voor auto's, die zóó zijn ingericht, dat zij minder stof geven Sommigen meenden dat voor de belasting van verhuurders van mo torrijtuigen een maximum-bedrag moet worden vastgesteld Enkelen wilden dat ook voor mo torrijtuigen van buitenlands wonen- den, die gedurende kortoren dan de in het ontwerp genoemde tpd hier te lande zoodanig voertuig gebrui ken, belasting za-1 worden geheven Kolven Onder leiding van den heer C. F. H. Klokke, vice-yporzitter van den Nederlandschen Kolfboind, vergader den te Amsterdam belangstellenden in het' kolfspel. Yande hoodbestuur- ders waren tegenwoordig, behalve de heer Klokke van Utrecht, de hoe ren J. Halff, van Alkmaar, J. N. van der (Weiden Lzn.. van Haar lem en A. P. L. Spuybroek, secre taris van den Nederlaudschen Kolf bond van Utrecht. Besloten werd tot de oprichting van de'kolt club „Amsterdam" Schepel rogge. 3. Het brandend braam- bosch (met ill.) 4. Ben vijandin van dwang (met ill.) 5. De Maria-beeltenis op de Zonnehoeve. 6. Kalender. Jan van Poppel. t Men meldt ons uit Maastricht: Gisteren is telegrafisch bericht uit Antwerpen ontvangen, dat de heer Jan ved Poppel, voorzitter van de Konink lijke zangyereeniging „Maastreechter" overleden is. De heer Poppel had zich naar Antwerpen begeveD om een ge vaarlijke operatie te ondergaan. No. 43 van „St. Bavo" houdt in: 1. Hooger op, koste wat kost. 2. Nu wij den winter te gemoet gaan. worden zij die aan verschillend© pij nen onderhevig zijn. ongerust; Dö koude, de vocht, de buien brengen de terugkomst of de verergering der pijnen te weeg, ein dan komt men er gemakkelijk toe zich zelf te zeggen „Zal ik alweer lijden zop als den vorigen winter.'' De personen die des winters met zulke pijnen ge plaagd zijn, hebben er alle belang bij den volgenden brief te lezen, af komstig van iemand die aan geen© pijnen meer lijdt en zegt hoe zij .er van ontslagen is. Mej (W Schierrink, geb. Fortyn,; 15 Jeruzalemstraat te Rotterdam, schrijft ons: „Gedurende een jaar heb ik vree sdij k aan rheumatische pijnen ge leden. Om u een denkbeeld t© ge ven van hetgeen ik lijden kon, moet u alleen maar weten dat ik van mijn bed op een stoel werd gedragen. De heb de Pink Pillen gebruikt ea na een betrekkelijk korte behandeling zijn mijne pijnen verdwenenn." Hierbij moet een zeer belangrijk© opmerking gemaakt worden. Dez© brief is geschreven in 1906. Mej - Schierrink, die wij dezer dagen ©eni bezoek brachten, heeft ons een twfeed© verklaring ter hand gesteld waarin zij liet volgende zegt: „Ik heb het genoegen u mee t© deelen dat ik, sedert ik de behande ling met de Pink Pillen gevolgd heb, altijd uitstekend gezond ben De genezing is dus duurzaam ge weest. (Wij gelooven dus dat het in' het belang der rheumatieklijders is de Pink Pillen te beproeven, die hun ee;n goeden winter zonder pijnen zullen doen doorbrengen De Pink Pillen zijn onovertroffen tegeon bloedarmoede, bleekzucht-, alge meen© zwakte, verschietend© pijnen, zenuwuitputting, zenuwzwakte Prijs f 1,75 de doos, f 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, hoofd- dépothouder voor Nederland, 7, Groote Markt te Rotterdam; voor Haarlem en Omstreken bij de firma J. J. Göp- pinger, Gr. Houtstraat 147 en Elaatzer van der Hulls, Janstraat 28. En verder bij verschillende Apothe kers en goede drogisten. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst niet geplaatst, wordt de copy den inzen der niet teruggegeven. Geachte Redactie 1 Naar aanleiding van de al een paar malen voorgekomen „Buurpraatjes" uit Voorhout in uw blad vraag ik beleefd plaatsing voor het volgende waarvoor mijn dank. Buurpraatjes ben ik uit den aard der zaak weinig sympathiek, ze kosten gewoonlijk iemands goeden naam of reputatie; en daar dit hier weer het geval is kom ik er tegen op en geef hier m ij n meening weer. Omdat ik me met kleinigheden liever niet moei, zal ik alleen in hoofdzaak de hoofd zaken behandelen en deze zijn ^Ver kiezing Gemeenteraad" en „Muziek gezelschap". Het eerste is gepasseerd. Buurkluiver heeft zijn zin. Er is, en 't is ook niet noodig, geen werkman in den Raad, raar eilievel is er dan geen andere samenstelling mogelijk van dat lichaam dan 5 landbouwers en 2 bloemisten? Is er dan geen en kele ambtenaar, koopman, bakker of andere burgerman welke zitting kan nemen, en het reeds vooruit bedanken van| den bouwkundige eenigezins goedmaken? Enfin, wij hopen niet om den persoon maar om de zaak, dat het maar voor een jaartje wezen mag. Wat echter de kiesvereenigingsleden nog even gezegd mogen, is, dat een opkomst van 65 van meer dan 200 leden en alzoo een candidaat gesteld wordt met 3 stemmen toch eigenlijk niet opgaat. Nu het tweede. In „Buurpraatjes" voor den liefhebberij, muziek-beoefe- naars, aangeleund dat ze een jongens en meiden-boel scheppen of bevorde ren. Buurpraatjes helpen een goede reputatie naar de maan, welke ik wil trachten terug te geven, even als ik bewijzen zal dat muziek de uithuizig heid niet bevordert, en wel verede lend werkt.^Daarvoor zal ik eens een kort verhaaltje hier geven, waarna ik mijn conclusies zal trekken. 'k Zat een jaartje denk geleden eens in den trein, toen te Haarlem een dorps-muziekgezelschap uitstapte, en reeds spoedig was ik met eenige muzie kanten daarvan in gesprek. Dit liep natuurlijk dadelijk over muziek en den wedstrijd welken ze hadden bijge woond. In de 1ste afd. was daar ge- i NIEUWE HAARLEttSCHE COURANT T«£P

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 5