MEDEDEELING. De Directie der naaml.Vennootschap uan Deuenter's Glas fabrieken Schiedam- Delft (u.h. uan Deuen ter's Glasfabrieken te Schiedam en fles- schenfabriek Delft" te Delft), heeft de eer te berichten, dat de Firma Wed.G.Thijssens&Zonen, Laatste nieuws. met aanvang van i No vember 1908 de geheele vertegenwoordiging en al leenverkoop van hare pro ducten voor de provincie Noord-Holland op zich heeft genomen. Bestellingen in rood, groen, zwart, wit en half wit glas kunnen van af dien datum direct aan bovengenoemde firma worden opgedragen ter wijl voor prompte uitvoe ring zal worden zorgge dragen. Uit den Omtrek, Stadsnieuws. Marktnieuws. Nadat He HoogEerw president een' "woord van dank aan allen, die tot de plechtige viering van dit feest hadden bijgedragen, gesproken had, werd ten slotte door allen geestdrif t-te een Lied van Hulde, gedicht door een van de Theologanten, aan geheven. Met een gezellig samen zijn werd het welgeslaagde feest ge sloten,. Gemengde Berichten. Het vergaan van de Yar mouth. Men meldt uit den Hoek van Holland, dat blijkens mededee- lingen van de bemanning, van de gister aangekomen Harwichboot, het bij Sheerness opgepikte lijk, vermoedelijk het stoffelijk overschot is van den tweeden stuurman van de Yarmouth, De verhuiswagen, door het Engel- 8CH3 oorlogsschip Blake opgepikt be vatte den inboedel van sir Henry- Howard, den vroegeren Engelschen gezant bij ons Hof. Er be'vondeo zich drie verhuiswagens aan boord, de laat ste bezending meubelen enz., van sir Howard, dia zich, zooals men weet, in Engeland gaat vestigen. Een groot deel van den inboedel van den gezant was reeds met vorige gelegenheden verzonden. In Harwich, waar de fami lieleden der bemanning van de gezon ken vrachtboot wonen, heerscht groote verslagenheid. Naar van het Gabbard lichtschip werd gemeld, passeerde daar de Yarmouth op tijd. De boot rolde zwaar en was tien minuten later uit zicht verdwenen. Het weer was mis tig en regenachtig. Men vermoedt, dat de Yarmouth plotseling gekanteld en gezonken is. Wat 'n oplichters! Te Eind hoven trachtten een man en een vrouw, oogenschijnlijk tot den boerenstand behoorende, met een valsch bankbiljet van f100 te betalen. De toeleg mis lukte, daar men dadelijk aan de echtheid twijfelde. Doordat te laat aangifte bij de politie geschiedde, konden de uitgevers niet meer achter haald worden. De vermiste Harwichboot Naar de „Alkm. Ct." meldt, hebben verschillende vleesch-exporteurs op Londen van Alkmaar en uit andere plaatsen van Noord-Holland aanzien lijke schade geleden door het vergaan van de „Yarmouth". De goederen waren niet verzekerd. Inbraak in een spoorweg station. In het kantoor van het spoorwegstation te Wouw bij Rozen- daal is gisternacht ingebroken. Alle laden en kasten werden opengebroken, doch daarin lag niets van hunne ga ding. Daar het hun alleen om geld scheen te doen, waarop zij dan ook getracht hebben de brandkast te for- ceeren, doch zijn daarin niet geslaagd. Daarna is bij den winkelier Aarden hetzelfde beproefd, doch ook hier vonden zij geen geld en moesten zich met eenige winkelgoederen tevreden stellen. Verlangen naar regen.Door het groote gebrek aan water, dat Hoorn en de Streek op het oogenblik teis tert, schijnt het, alsof men daar een in dat opzicht lastigen winter tegemoet gaat. Deed genoemd gebrek zich an dere jaren hoofdzakelijk in den zomer voor, met den winter voor de deur, zal het zich zooveel te zwaarder doen gevoelen. Algemeen klaagt men over leege regenbakken en ziet men ver langend uit naar een regentijd, die genoeg voorraad zal geven, om onbe zorgd den winter in te gaan. Per spoor wordt nu duinwater aangevoerd, doch daarmee zijn niet die plaatsen geholpen, die het voorrecht missen aan een spoorlijn te liggen. Ook te Hoorn zelf is de nood groot. Het per spoor aangevoerde water, dat per emmer moet worden gekocht, bezorgt den bewoners een onwelkome extra-belasting, die vooral den kleinen man drukt. Zou het dan niet waar zijn? De zoon van den landbouwer Van de Vuurst te Soest, verdacht van moord op zijn zuster waarvoor hij gevanke lijk naar Utrecht werd gevoerd, is weder op vrije voeten gesteld. Avonturisten? Sedert Don derdagmiddag worden te Bameveld twee 12-jarige knapen vermist. Ver moedelijk zuilen zij trachten Amster dam of Rotterdam te voet te bereiken, ten einde aldaar zoo mogelijk op een schip geplaatst te worden. O VERVEEN. Bloembollencultuur. De af- deeling OverveenBloemendaal van Bloembollencultuur zal een vergade ring houden van de leden dezer af- deeling op Dinsdag 3 Nov. 's avonds te acht nur in 't Logement „Van Ouds 't Raadhuis" te Overveen. Punten van behandeling: 1. Ballotage. De heeren J. H. Wil- dervanck de Blécourt, donateur, en Mr. A. A. Diemer Kool, H. P. Hoorn- sma Cannegieter, M. G. Breemer als leden; 2. Ingekomen en uitgegane stukken; 3. Candidaatstelling voor twee leden van het Hoofdbestuur in plaats van de heeren Jan de Graaff en S. A. v. Konijnenburg; 4. Eventu- eele voorstellen voor de a. s. Algem. Vergadering; 5. Mededeelingen6. Vragenbns. SCHOTEN". R. K. V o 1 k s b o b d. Zondag 8 No vember zal de H. Mis te half acht worden opgedragen voor de levende en overledene leden van den Ned. R. K. olksbond, afd. Schoten e. o. De leden worden verzacht allen getooid met het insigne tot de H. Tafel te naderen. Na de A±1S zal het bondslied worden gezongen. In de Kerk te Driehuis zal de H. Mis worden opgedragen op 9 Novem ber. De leden, die in deze parochie hooren, worden verzocht ook Zondag morgen tot dezelfde intentie tot de H. Tafel te naderen. Een gecombineerde verga dering. .Woensdag a.s. 's avonds 8 u. zal een gecombineerde vergadering worden gehouden van het Kruisver- bond en de propagandaclub „St. Bo- nifacins." In deze vergadering zullen nieuwe leden van 't Kruisverbond worden geinstalleerd, een propagandaclub zal worden opgericht als onderafdeeling van Schoten's Kruisverbond", welk voorstel zal worden ingeleid door den Heer F. Meier, onderwijzer, alhier, en ten slotte zullen voorstellen worden besproken omtrent oprichting «ener Mariavereeaiging. Burg. Stand. Ondertrouwd: JNederpelt en C. van Westerboven C. H. Boon en J. Stroet. D. J. Bloemzaad en J. M. van Eijk. Bevallen: C. van derPutte-Rade- maker z. C. Vermeulen-Vermeulen z. J. Steenken-Kloos d. E. Bijster- Breukel z. E. Polderman-Otte z. N. Wen teler-Molenaar d. A. Jon ker-Versteeg z. Overleden: C. H. van Raaij, 4 mnd. IJMfOTDEN. Statuten. De Staatscourant van heden bevat de Statuten der Naarn- looze Vennootschap Portugeesche Zout- handel, alhier. De vennootschap draagt den naam van: Naamlooze Vennootschap Portu geesche Zouthandel, en is gevestigd alhier. Zij heeft ten doel de uitoefening van den handel in Portugeesch en ander zout en alles te doen, wat daar mede in onmiddelijk verband staat. Jonge Snoekbaars in het Noordzeekanaal. Het week blad „Onze Zoetwater visscherij "schrij ft: Naar men ons mededeelt worden er tegenwoordig in het Noordzeekanaal vele jonge snoekbaarzen gevangen van 8 10 cM. lengte. Daar, voor zoover wij weten, in dit kanaal geen jonge snoekbaars is gepoot, hebben wij dus hier weder te doen met natuurlijke teelt. De snoekbaars blijkt zich in ons binnenwater op zijn plaats te gevoe len en zich steeds uit te breiden. De visch hier te lande gevangen, is van zeer goede kwaliteit. Wel opmerkelijk, dat deze visch, welke in Oost-Europa voorkomt in de stroomende wateren, zich hier te lande zoo uitstekend ontwikkelt in het bin nenwater. Visscherij. Gisteren werden aan gevoerd aan d$n Rijksvischafslag al hier de vangsten van 4 stoomtrawlers, 6 kotters, 10 kustvisschers en 5 haring- loggers. Gisteren kwamen nog van de haring- visscherij alhier binnen de logger KW 135 met 30 last van de vierde reis en de bomschuit KW 21 met 20 last van de tweede reis. HEEMSTEDE. Ned. R. K. Volksbond. In de gisterenavond gehouden bestuursver gadering van den Ned. R. K. Volksbond afd. Heemstede i3 besloten, dat Maan dag 9 November een huishoudelijke vergadering zal gehouden worden. De heer J. W. Smit. Cen traal Voorzitter, komt alsdan een rede houden. De leden kunnen dan een dame en een niet-lid introduceeren. Op Zondag 15 en Maandag 16 No vember zal de Ned. R. K. Volksbond afd. Heemstede haar jaarfeesten hou den, de eerste avond voor de leden. Ieder lid kan een dame meebrengen, ook zal er voor de leden gelegenheid zijn dameskaarten voor 25 cents te hekomen. De tweede avond zullen er plaatsen 1ste rang voor 50 cent en tweede rang voor 25 cent verkrijgbaar zijn. Er zal opgevoerd worden „Vi valdi in Venetië" en „Het geheim zinnig Logement." Eensgez indhei d.DeMuziekver- eeniging „Eensgezindheid" zal op Don derdag, 12 Nov. een uitvoering geven in het hotel ,,'t Wapen van Heamstede". BENNEBROEK. Bloembollencultuur. De af- deeling BennebroekVogelenzang van Bloembollencultuur zal een vergade ring houden van de leden dezer af- deeling op Maandag 2 November a. s. des avonds 8 uur in het Oafé Benne broek (Geutkens) alhier. Punten van behandeling: lo. Ope ning en lezing van de notulen der vorige vergadering; 2o. Ingekomen stukken en mededeelingen; 3o. Bal lotage van de heeren C. Verbeek te Aalsmeer en W. Plaisier te Haarlem mermeer als leden, en H. J. Verschuur en Ant. van Hagen als lidleerlingen; 4o. Eventueele voorstellen voor de 117de Alg. Vergadering; 5o. Candida- ten Hoofdbestuur; 6o. Vragenbus; 7o. Verloting; 8o. Rondvraag en sluiting. HILLEGOM. Bloembollencultuur. Gis teren (Vrijdagsavond vergaderde de afdeeling yan Bloembollencultuur. De Voorzitter doet mededeeling1 van een ingekomen schrijven van B, en JV - der gemeente, inhoudende toe stemming van het gebruik van den hoftuin voor de vollegrondstentoon- stelling. Voorts deelde de Voorz,. mede dat de Haarlemscho Bank aan de afdeeling een renteloos crediet van f1000 toestaat tot bestrijding der loopende. kosten voor ld© tentoon stelling. De Voorzitter doet thahs voorle zing van ingekomen brieven der af- deelingen Sassenhaim en Noordwijk. De eerste beveelt als candidaten. voor het Hoofdbestuur in de vaca tures Jan de Graaf en S. A. van Konijnenburg, de heeren .Th- Witte yan Leiden en C. Eggink van .Voor schoten, D.e laatste stelt in do vaca ture-Van Konijnenburg jdeïi heter Q.: L. van der Meer. Het bestuur meent de eandidatuur door Noordwijk voorgesteld, te kun nen aanbevelen en tevens die van dien heer C. Eggink. De vergadering gaa.t .hiermee accoord. Als afgevaardigde naar de ,117e Algemeene Vergadering wordt geko zen de heer J. H. van- Balven, ter wijl voor da tweede afgevaardigde de stemming verdaagd wiordt. Nu deed de Voorzitter verschillen: de belangrijke mededeelingen over de werkzaamheden der tentoonstel ling en werden 15 nieuwe leden en 5 lid-leerlingen aangenomen. Burgerlijke Stand. Onder trouwd: C. S. Weijera en C. W. Kop- pert, Th. W. Lohman en C. C. Uiten- daal. Gehuwd: G. M. van Riek en A. M. de Groot. Bevallen: E. M. SpreeuwVan Roode, z. A. SchreuderZuiderduin, d. G. Bos—Rijerkerk, z. N. van EsEsselman, d. Overleden: MariaVerbruggen,29 jaar. M. C. Opstal, 2 md. W. Huisman, 73 jaar. „St. Isidorus". Gisteravond hield de bloemistwerkliedenveneieni- ging St, Isidorus" een goed be zochte vergadering, zeker wijl Je adviseur een lezing zou houden. Ontvangen was een schrijven van het Secretariaatsbestuur waarin ver meld werd dat de Geestelijke advi seur, de WelEerw;. Heer L. v. id Berg, tot Redacteur van het Tuin bouwblad was benoemd. Op de prijsvraag waren zes ant woorden ingekomen. Een bestuursverkiezing moest plaats hebben wegens uitbreiding van het bestuur. Gekozen werden de heeren P, van Bezu en N, Vrij burg. De Geest. Adviseur besprak het onderwerp „Patroonszorgen". Spre ker hield eenige algemeene beschou wingen over zaken, die met d© bewe ging nauw; verband houden. In den patroon moet men zijn leider erken nen. Vele zaken wierden door den gewijden spr. gememoreerd, waaruit spr. de conclusie trok, dat al deze zaken den patroons groote zorgen baren. Ook toonde spr. aan hoe nood zakelijk het was, da.t ook de patroons zich vereenigen, Bij de rondvraag stelde de heer Van Bezu voor, dat de afdeeling Lisse contrihutieverhooging op de agenda, der jaarvergadering zou plaatsen. Na langdurig debat werd besloten dit voorstel eerst in een bestuursvergadering te behandelen, De heer Sehrama stelde voor om aan de groote lamdverhuurders te verzoeken wanneer zij weer land te huur aanbieden, dit te doen bij klei ne peroeelen, omdat er vele werk lieden zijn, die een klein hoekje Tulpen hebben en daar bijna, geen land voor kunnen krijgen, De Voor zitter zeide overweging toe. Ook stelde de heer S voor, voortaan bij de vergaderingen een verloting té houden, b.v. van sigaren om de ver gadering .aantrekkelijk te maken. De heer Langelaan deed een voor stel om in 't voorjaar van 1910 een tentoonstelling te organiseeren v,an bollen in de huiskamer in bloei ge trokken. Dit voorstel vond algemeie- nen bijval. De vergadering werd hierna geslo ten. I Burgerlijke Stand. Gehuwd: K. van 't Wout en W. A. Heijkoop H. van Rooyen en M. de Goede. Geboren: Hendrica Adriana d. v. J. v. d. Salm en A. van Ruiten Christianus Laurentius, z. v. G. A. Weijers en A. v. d. Meer. Overleden: Johannes Jacobus Je- lierze 2 m. SASSENHEIM. Nationale Militie. De uitslag der lotiDg op heden alhier gehouden is. 1. N. Berg, 2. W. H. Meijer, 3. J. W. N. Bakker, 4. A. J. Vrijburg, 5. J. G. Reeuwijk, 6. E. Meeuwissen, 7. H. Willems, 8. Th. Meijer, 9. H. v. Tol, 10. G. Haver, 11. C. W. van Goeverden, 12. A. Molenaar, 13. N. v. d. Meij, 14. T. Uittenbogaard, 15. J. Havenaar, 16. J. van Diest, 17. J. H. Perfors, 18. W. Paas, 19. Th. P. Rotteveel, 20. D. v. Velzen, 21. H. H. Groet, 22. Th. v. Tol, 23. K. W. v. Breda, 24. L. v. d. Voet. De nummers 6, 10, 12,14,17, 23 en 24 hebben reden tot vrijstelling opge geven. Burgerlijke Stand. Bevallen. N. A. Verwoerd geb. v, d. Lit d. Ondertrouwd: G. v. d. Berg j.m. 21 jaar en J. M. van Reep j.d. 17 jaar. VOORHOUT. Een Harmoniegezelschap. Thans is definitief besloten tot oprich ting van een Harmoniegezelschap. Het aantal werkende leden bedraagt 22. De heeren P. Hoogduijn en A. J. Dijsselbloem daartoe aangewezen zul len trachten het benoodigde kapitaal, naar raming ongeveer f 700, bijeen te brengen. Loting. De uitslag van de heden te Sassenheim gehouden loting voor Nationale Militie voor deze gemeente is als volgt: No. 1. Th. W. der Ploeg. 2. D. Die mei, (te klein.) 3. P. P. van den Berg. 4. W. v. d. Vlugt. 5. P, van Rijn. 6. C. N. Oostdam. 7. G. M. Prins. 8. J. de Winter. 9. P. van den Berg. 10C. F. Bemelman. 11. H. L. van der Hulst. 12. W. A. van der Fang. 13. C. A. Noort. 14. W. Jongkind. 15 M. van der Nieuwendijk. 16. P. van den Nou- land, Br.d. 17. C. W. van Schooten. 18. F. A. J. Lochmans. HOOFDDORP. Een belangrijke lezing met lichtbeelden. Op 14 November a.s. zal door den WelEerw. Pater Leynave uit 't Missiehuis van Donck bij Hae- len (België) een voordracht met licht beelden worden gehouden,over „Een reis in Afrika", ten voordeele der Missie. R. K. Propagandaclub „Pius X". Reeds geplaatst in onze vorige oplaag). De R. K. Propagandaclub „Pius X", ter verspreiding in Haarlem m om streken van goedkoope Katrolieke volkslectuur, is gesticht en sti at op eigen beenen. Dat is het heuglijke besluit van de vergadering van gisteren, door het Comité der K. S. A. in Sint Bavo belegd, en waar het belangrijke [en doorwerkte rapport der Commissie, die deze zaak heeft voorbereid, werd besproken. Dr. Droog uit Heemstede, voorzit ter van het Comité voor Haarlem en omstreken, presideerde en begon na den Christelijken groet met een warme huldebetuiging aan zijn voorganger, den pas afgetreden heer W. Diepen- brock, welke met instemming door de vergadering werd ontvangen. Daarna werd het rapport der Com missie geleidelijk behandeld. Het rapport is een deugdelijk stuk werk: het behandelt logisch en dui delijk de volgende vraagpunten: lo hoe de vereeniging zal worden samen gesteld, 2o hoé ze zal arbeiden, 8o welk soort van lectuur verspreid zal worden en 4o. op welke wijze die lectuur zal worden betrokken. Naar den grondslag, gelegd door de conclusies van den Haarlemschen Ka tholiekendag, daarbij óók inacht- nemend de uitgesproken wenschelijk- heid om den Katholieken boekhandel niet voorbij te gaan, werden deze vragen door de commissie uitgewerkt en aldus een schetsplan ineengezet voor de op te richten club, dat logisch van bouw en goed-georganiseerd, ook werkelijk met slechts zeer geringe wijzigingen de grondslag is geworden voor de club „Pius X" zooals die nu is gesticht. Van de punten die eenige discussie uitlokten, noemen wij de vraag of het wenschelijk is dat de buitenge meenten zijn aangesloten of dat deze geheel zelfstandig zouden staan. Una niem werd het beter geacht, dat er eenheid van leiding zou komen, ter wijl door decentraliseerende inrichting der vereeniging, waarbij parochiale commissarissen vrij zelfstandig een eigen actie in hun parochie zullen kunnen voeren, de eigen zelfstandig heid verzekerd blijft. Een andere vraag die in bet debat op den voorgrond kwam, was de hand having van den door de commissie voorgestelden blij venden band met de Katholieke vereenigingen van Haarlem en omstreken. De commissie had, ter bevordering van het werk en ten behoud van de belangstelling der Katholieke vereenigingen in den arbeid voor de goedkoope volkslectuur, voor gesteld dat die band zóó zou blijven bestaan, dat het comité der K. S. A., als vertegenwoordigend ongeveer alle Katholieke vereenigingengoedkeuring zou moeten geven aan de benoeming van bestuursleden, terwijl in de vergaderingen van het comité door de afgevaardigden der vereenigingen ook wenken voor het werk der volks lectuur kunnen worden gegeven, enz. Dit voorstel werd eenerzijds gecri- tiseerd, anderzijds verdedigd, en ten slotte nam de vergadering met alge meene stemmen de voorgestelde rege ling, als practisch de beste en het moest met de conclusie van den Katholiekendag overeenstemmend,aan. Nadat de punten van het plan achtereenvolgens besproken waren, waarbij ook de Katholieke boekhande laars van onze stad op krachtige wijze hun medewerking gaven, werd het geheele programma ten slotte goed gekeurd, en ile principiëele vraag èal de vereeniging gesticht worden, met algemeene stemmen en applaus aangenomen. De voorzitter bracht daarna een welverdiend dankwoord aan de Com missie, die bestaan had uit de Zeer Eerw. Heeren Dr. Vlaming en Pater van der Valk, en Re heeren W. Diepen- brock (voorzitter), J. Schipper, Coe- bergh en F. W. de Bruin, welke laatste als secretaris had gefungeerd endoor de lezing van de accurate notulen der commissievergaderingen de aanwezi gen vooraf geheel „in medias res" had gebracht. Aan de orde kwam nu de verkie zing van bestuursleden; de heer Tb. Corstens werd aangewezen als voor zitter, de heer van Beek als penning meester, de beer F. W. de Bruin als Secretaris, en met daverend applaus bezegelde de vergadering deze voor treffelijke keuze. Ten slotte werd door den heer Schip horst de wenschelijkheid betoogd, om het flinke, gezonde kind dat met de hulp van Dr. Droog, den voorzitter, zoo gelukkig ter wereld was gekomen, ook maar dadelijk een naam te geven. En met instemming der vergadering werd als zoodanig de hierboven ge plaatste naam gekozen: „R.K. Propa ganda-club Pius X". Met een warme opwekking van den beer Diepenbrock tot blij venden steun aan de K.S. A. in en buiten de Roomsche vereenigingen van Haarlem en omstre ken, werd daarna de opgewekte, goed geslaagde vergadering gesloten. Rechtszaken. VAN ELDERS. De Zeister moordzaak. (Vervolg). Donderdag na het verhoor der ge tuigen en der beklaagden is de Ad vocaat-generaal aan 't woord gekomen. Spr. toonde uitvoerig de schuld der belaagden aan. Aan het einde van zijn requisitoir gekomen, zeide spr.: „Waar de rech ter geroepen is gerechtigheid te hand haven, rust op hem de plicht loon te geven naar werken. Hier vooral gelet op een misdrijf, zoo afschuwelijk voorbereid en uitgevoerd." Met de uitspraak van de rechtbank te Utrecht kan spr. zich niet vereenigen. Van berouw bij deze beklaagden geen spoor, daar waar het bij een een oogenblik opkwam, werd het terstond verstikt door eigenbelang. Voor cle mentie bestaat hier geen grond. Zoo eindigde spreker met te requireeren vernietiging van het vonnis op for- meele gronden en veroordeeling van: Hendrik van Vaalen en Teunis van Ee, ieder tot levenslange gevangenis straf. Hendrik Kors en Johanes Over- Rorst, ieder tot 10 jaren en 11 maanden gevangenisstraf onder aftrek van 8 maanden voorloopige hechtenis. De Utrechtsche rechtbank had ver oordeeld: Van Vaalen tot 12 jaar geëischt was 20), Van Ee tot 20 jaar (geëischt was levenslang) Kors tot 8 en Overhorst tot 6 jaar (geëischt was tegen ieder 10 jaar gevangenisstraf). Bij het vernemen van dezen eisch verborgen Van Vaalen en Van Ee hun gelaat snikkend in hun zakdoeken. Allereerst trad als verdediger van v. Vaalen op mr. Gerlings, die aan de hand der adviezen aantoonde, dat het zeer goed mogelijk is, dat v. Vaalen niet toerekenbaar is, hij legde de taak om recht te doen in handen van 't Hof, vertrouwende dat het niet anders dan na ernstige overweging een be slissing zal geven. Mr. H. Th. Duyzings, voor v. Ee optredend vroeg vrijspraak van het ten laste gelegde, subs, voorbedachten rade. Mr. H. J. v. Noppen vraagt ook voor Kors vrijspraak. Heden voortzetting der pleidooien. Aanbestedingen. HAARLEM, 30 Octobsr. Het bestuur der Coöperatieve Bouwvereeniging „Bouwlust" heeft hedenav. ten 8 uur, in de Bovenzaal van Café „Centrum" Damstraat 6, publiek aanbesteed: Het van buiten schilderen van 43 woningen. Ingeschreven werd als volgt V. d. Wout, f549,00, C. Kuben, 575,00 van Vliet, 666,00, A. A. Schenk, f 645,00 H. J. Bakker, f713,00, J. A. Kron f660,50, J. Otter f645,00, v. d. Horst en W. Bielen f645,00, J. Renout f 680,00 F. de Vries, f622,64, C.Smit», f 614,00 J. de Klerk, f681,00, J. Meiles f740,00 J. Tromp f742,00, J. de Vries, f760,00 S. Goldsteen f689,00, B. van Herwei- den f675,00, W.J. Bruins, f638,00, F. J. Kieburg, f450,00, J. Harmels f 649;00. HAARLEMMERMEER. C. Witziers te Sloten, heeft zijn inschrijving voor de levering van 1200 H.L. cokes, ten dienste der scholen, ingetrokken. De leveriDg werd nu opgedragen aan A. Barendregt, alhier, voor dezelfde som, zijnde f876. Maandag. 2 November. Aan te besteden. HAARLEM. Raadhuis 11 u. B. en W. het vervoer van lijken van onvermogenden van de woningen, of de instellingen van weldadigheid of ziekenverpleging, waarin de lijken aanwezig zijn, naar de begraafplaats dezer gemeente. NOORDWIJK. (Binnen). W. P. de Vreede, Voorstr. Glas en verf- werk van 6 st. woonhuizen. Verkooping. Maandag, 2 November. Te verkoopen. AMSTERDAM.Verkoopl. Frascati (Not. H. Wertheim) na 6 u. Woon huis a. d. Spaarnd.dijk 30 c gem. Sloten. Sectie B. 1227. Weerbericht van het Koninkl. Nederl. Meteorologisch Instituut te de Bilt. (Per Telegraaf. Vrijdagmorgen 10 Hoogetebarometerst.jj 773,6 te Stockholm laagste 743.0 te Seydisfjord. Zwakke Zuidelijke tot Oostelijke wind. Lichtbewolkt, droog weer, zelfde temp. mogelijk nachtvorst. AMSTERDAM, 31 Oct. 1908. Aardappe len prijzen. Andijker Blauwen f2.a 2.10, Andijker Muizen f0.aO. And ijker kleine Muizen f 0.a 0.Westlandsche Zand f0.aC.~, Westlandsche kleine Zand Friesche Muizen f0.0.Friesche Bor- gers fl.60al.50, Friesche Blauwen f2. a 2.25, Ypolder Blauwpitten f0.a 0. Hillegommer Zand f 1.80 a f 2,50. id. Schoolmeesters 1.50 a 1.60 Zeeuwsche Bonten f 2.30 a f 2.25, id. Blauwen f 2,30 a f 2.25 Geld. Blauwen 1,90 a 2. 8 ladingen aanvoer. ALKMAAR. Maandag groote najaars veemarkt. BINNENLAND. De kwestie kan Re aiarid- iapp e lm ark t. Men seint ons uit Amsterdam De werkstaking die hedenmorgen; beginnen zou, is voorloopig mislukt. JVel weigerden om 6 uur een groot aantal werklieden aan den arbeid te gaan, maar daar een groot aan tal de werkzaamheden aanving, be sloot men voorloopig algemeen ha arbeiden. GLASHANDEL Gelderschekade 32 te Amsterdam S4 <f LISSE. bej

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 2