Prachtige Pianino's F. Wisgant's PianoiianM, te tour vanaf f 4,00 per maand 0FF1CIKELE KERKLIJST. Pius IX z. g. die sedert eenige jaren te Rome is ingeleid. Om te voldoen aan de bede der katholieken en in het bijzonder aan die der inwoners van Nantes, die een petitie onderschreven met meer dan 20000 handteekeningen om de zaligverklaring te verkrijgen van dezen heiligen Opperpriester, heeft het Hof van Rome een nieuw on derzoek ingesteld. Men verzoekt aan al de vereer ders van Pius IX om deel te nemen aan het ondernomen werk door het aanbrengen hunner herinneringen en hun getuigenis over al de tee- kenende feiten, die het leven van dezen Pontifex hebben verheerlijkt, dien men met recht heeft genoemd de grootste figuur der moderne tijden. Generaal de Charette heeft aan de oud-zouaven dienaangaande de volgende order gericht: „Niemand meer dan ons regiment heeft de groote hoedanigheden van dezen souverein kunnen beoordee- len en tevens genoten van de groote goedheid zijns harten. Voor velen onzer is het een plicht van dank baarheid, en voor al de zouaven een laatste hulde aan hem, voor wien zij eenmaal hun bloed wensch- ten te storten. „Op onderzoek dan, allen, de zouaven, oversten en soldaten, dat ieder z'n steen aanbrenge voor het gebouw. „Men vraagt de getuigenis van den nederigste zoowel als van den meest verhevene in rang. „Het zijn niet alleen de wonder bare feiten en de gunsten, die men heeft verkregen, waarvan men ver zoekt melding te maken, maar ook de bewijzen van goedheid, gezegden en anekdoten die reeds tijdens zijn leven Pius IX als een heilige deden kennen. „Reeds veel getuigenissen zullen ontbreken wegens de leegte, die zich iederen dag in onze gelederen doet gevoelen, maar wij verzoeken de moeders, de weduwen, de kinderen van hen, die op het appèl ontbre ken, in de nagelaten papieren en aanteekeningen te zoeken of zich daarin iets bevindt, wat de heilige zaak kan dienen. „Maar indien niet allen hieraan kunnen meewerken, er is geen zou- aat die niet het zijne kan bijdragen door het gebed. „Allen weten dat onze kameraad Theodore Wibaux zijn leven heeft opgeofferd om de zaligverklaring van Pius IX te verkrijgen. Hij werd verhoord, want kort daarop bezweek hij, op een oogenblik, dat niets aan een verhaast einde had kunnen doen gelooven. Hij heeft een gebed nagelaten, dat hij tot dat inzicht heeft saamgesteldhet luidt als volgt „„Heilig Hart van Jezus, verwerf „ons de gunst die wij van U af- „smeeken, en verheerlijk uwen die- „naar, die aan Uw H. Hart de ge- „heele Kerk heeft toegewijd. „„O Maria zonder zonden ont vangen bid voor ons die tot U „smeeken en verheerlijk uwen die- „naar die U Onbevlekt Ontvangen „heeft verklaard. „„Heilige Jozef, bid voor onsen „verheerlijk uwen dienaar, die U „als patroon der geheele Kerk heeft „doen aannemen. „„O Hart van Jezus, O Maria „Onbevlekt Ontvangen, O H. Jozef „verheerlijkt uwen dienaar Pius IX, „ons verwervende door zijne voor spraak (hier voegt men achter de gunst die men verlangt)8 Dit gebed is opgesteld door The odore Wibaux, oud-officier der Pau selijke Zouaven, als pater Jesuïet overleden. KERKBERICHTEN. Kathedrale Kerk St. Bavo. Parochiekerk van den H. Joseph. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Kerk van het Allerheiligste Hart. Kleverparkweg. Parochiekerk van Ome Lieve Vrouw. Parochiekerk van de H.H. Elisabeth en Barbara. Schoterkwartier. Parochiekerk van St. Jan, Amsterdamstraat. HAARLEMMERLIEQE. HALFWEG. 0VERVEEN. ZANDV00RT-bad. SCHOTEN. DRIEHUIZEN. VELSEN (Wijkeroog). IJMUIDEN. BEVERWIJK. WIJK AAN ZEE. HEEMSKERK. UITGEEST. HEEMSTEDE. BENNËBROEK. VOGELENZANG. HILLEG0M. stemmen inbegrepen. KLEINE HOUTSTRAAT 11, bij de ANEGANG. LiSSE. NQORDWUKERHOUT. VOORHOUT. HAARLEMMERMEER (aan de Lijnden.) HOOFDDORP. De Kerkberichten, die te laat in kwamen voor dit nummer, zijn op genomen in de NIEUWE HAAR- LEMSCHE COURANT vanheden R. K. VEREENIG1NGEN. Auteursrecht votn behouden. Zondag, de h.h. Missen te half 7, 8, 9 uur en half 11. De Catechismus naar ge woonte. 's Avonds half 7 Lof ter eere van den H. Will(brordus, Patroon van den K. K. Volksbond, waaronder feestpredi katie door den WelEerw. Heer L. van den Berg. De leden van den R. K. Volksbond worden verzocht dit Lof bij te wonen. Maandagavond 7 uur Lof met Bozen- hoedje voor de geloovige zielen. Zaterdagavond 1 uur Eozenhoedje iD de Mariakapel. Zondag, de stille h.h. Missen te 7 uur en half 9. Te half 11 de Hoogmis. Te 2 uur Catechismus, 's Avonds te 7 uur Lof ter eere van het Heilig en Onbevlekt Hart voor de bekeering der zondaren met Conferentie. Donderdagavond te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Zaterdag, te 8 uur de h. Mis voor de bekeering der zondaren. Des avonds te 7 uur Marialof met Eozenhoedje en van 510 uur gelegenheid om te biechten. Alsdan moeten de kinderen komen biechten die verleden jaar hunne Eerste H. Communie gedaan hebben. Deze week geen h. Mis te half 9 Ove rigens de h.h. Missen en Catechismussen als naar gewoonte. Zondag, te half 6, 7 uur en half 9 de gelezen h.h. Missen. Onder de h. Mis van 7 uur algemeene H. Communie met voor bereiding. Te half 11 de plechtige Hoog mis voor de Leden der Broederschap van den H. Kruisweg, 's Namiddags geen Ves pers, maar 's avonds te 7 uur plechtig Lof met Pauselijke zegen, waarna de Lof zang „Te Deum" tot sluiting der Oefe ningen. Dinsdag, 8e Dinsdag der maand, te 8 uur gezongen h. Mis voor de levende en overl. Letten der Broederschap van den H. Antonius van Padua. 's Avonds te 7 uur Lof, Predikatie en Vergadering dei- Broederschap. Donderdag, feestdag van de H. Elisa beth, Patrones der 8e Orde van den H. Eranciscus, volle aflaat onder de gewone voorwaarden. Te 8 uur gezongen h. Mis voor de leden der 3e Orde. 's Avonds te 7 uur plechtige Vergadering, met inklee ding van nieuwe leden. Vrijdag, Te half 8 de h. Mis voor Mej, Joanna Peters, geb. van Staveren, als lid der Broederschap van den H. Antonius, te 8 uur gezongen h. Mis voor de leden der Broederschap „Haarl. Processie naar Kevelaer", 's avonds te 7 uur Lof, predi katie en vergadering der Broederschap v. d. H. Kruisweg. Zaterdag, te half 8 en 8 uur H.H. Missen voor Joannes Leonardus Dolle, als lid der Broederschap. Zondag 22 Nov. zal in deze kerk het feest van Aanbidding plechtig gevierd worden. Zondag, de h.h. Missen ten 9 ure en half 11. Te 12 ure Catechismus. Te 4 ure Lof. Dinsdag, te 8 ure gezongen h. Mis ter eere van den H. Antonius. !s Avonds ten 7 ure Lof. Vrijdag, te 8 ure ter eere van het H. Hart. 's Avonds te 7 ure Lof. Zondag, de h.h. Missen te half 6, 7 uur, half 9 en te half 11 de Hoogmis. Te 1 uur Catechismus. 'sAv. te 7 uur Lof. Maandag- en Woensdagavond te 7 uur Lof. Donderdag, te 9 uur Huwelijksvoltrek king met „Veni Creator", van Joannes Stegemeijer en Corneüa Kops. Aartsbroederschap der B. Familie. Zondag, te 7 uur, h. Mis voor Jilles Boozen. Alleen voor de leden der 8ste Sectie zijn gereserveerde plaatsen. Des namiddags te half 5 feestvergadering ter eere van het gouden Priesterfeest van O. H. Vader Paus Pius X. Deze verga dering is toegankelijk voor iedereen. Iederen Zondag van 44V2 uur bestaat er gelegenheid om opgenomen te worden in de Aartsbroederschap derH. Familie. Mannen en jongelingen hebben altijd vrijen toegang tot de vergaderingen. Zondag, de h.h. Missen om half 6, 7, 9 uur en om half 11 de Hoogmis 's Av. half 7 Lof met predicatie. Onder de h.h. Missen van 9 uur en half 11 eene predikatie door den ZeerEerw. Heer S. H. van Qinkel, tot warme aan beveling der St. Vincentius collecte, die Zondag a. s. onder alle h.h. Missen zal worden gehouden om de ledige kas der St. Vincentius-Vereeniging zoo mild mo gelijk te voorzien. Dat een ieder geve naar krachten. Dinsdagavond om half 8 Lof ter eere van den H. Antonius. Donderdag, om 9 uur gezongen h. Mis ter eere van de H. Elisabeth, patrones dezer parochie, 's Avonds om half 8 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Zondag, Heden om 7 uur en half 9 de stille h.h. Missen, half 11 de Hoogmis. 2 uur de Catechismus, des avonds om 7 uur Lof met predikatie. Heden om 7 uur generale Communie voor de kinderen. Dinsdagavond half 8 Lof ter eere van den H. Antonius. Donderdagavond half 8 Lof ter eere van het H. Sacrament. Zaterdagavond gelegenheid om te biech ten van 49 uur. Gedurende deze week dagelijks de Ca techismus. De h.h. Missen te half 8 en 9 uur. Zondag, half 8 Vroegmis, kwart over 10 Hoogmis. Voor de Hoogmis Catechis mus, half 8 de Vespers en Eozenhoedje. Donderdag, 9 uur gezongen h. Mis. Zaterdag, gelegenheid om te biechten als gewoonlijk. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, ten half 12 Catechismus. Zondag, de h.h. Missen te 7 uur, half 9 en haif 11, 's nam. 4 uur Lof met Eo zenhoedje en Litanie. Vrijdagavond 7 uur Kruiswegoefening. Zaterdagavond 7 uur Lol met Eozen hoedje en Litanie. De gebeden worden verzocht voor Marinus Brouwer, die in den Heer is overleden. Zondag, de h.h. Missen te 7 uur, half 9 en de Hoogmis ten 10 uur. Des nam. ten 3 uur de Vespers. Woensdag, ten half 11 Veni Creator, huwelijksinzegening van G. M. Groenen dijk en A. C van KleefF en gez, h. Mis. Zaterdagavond ten 7 uur Lof. Gedurende de week zijn de h.h. Missen ten half 8 en half 9. De gebeden worden verzocht voor Maria Gonzalez van der Laan, Eeligieuse en Overste v.h. Maria-Gesticht die in den Heer is overleden. Zondag, Na den middag kwart over 2 Catechismus, 3 uur de Vespers. Catechismus volgens gewoonte, Maan dag, Dinsdag en Donderdag. Donderdag, gezongen h. Mis te half 11 vanwege de trouwplechtigheid. Vóór de h. Mis Veni Creator voor Bruidegom en Bruidnl. Nicolaas Heemskerk en Joanna van der Meij. 's Avonds te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Zaterdag, gelegenheid tot biechten van 58 uur. Zondag, om half 8 de Vroegmis, om 10 uur de Hoogmis. Na de Hoogmis de Catechismus. Des avonds om 6 uur Kruis weg voor de overledenen Vrijdagavond 7 uur Lof. Zaterdag, Maria Praesentatie. Door de week de eerste h. Mis om half 8. De schoolmis om kwart over 8. Dagelijks voor en na de h.h. Missen en Zaterdag van 4 uur af gelegeuheid om te biechten. De gebeden worden verzocht voor Cornelia Chatillon echtgenoote van Gerardus Spanjaard, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Cornelia Nieuwland echtgenoote van Joes Heeremans. Wilhelmus Theodorus van Dam en Helena Margaretha Elisa Murk, die in den Heer zijn overleden. Zondag, 7 uur de vroegmis, 10 uur de Hoogmis, 's Nam. half 3 de Vespers. Zaterdagavond van 58 uur gelegen heid tot biechten. In de week de h. Mis om 9 uur. Zondag, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis. 121/2 Catechismus. 6y2 Lof met Eozenkrans. Dinsdag, 8 uur de h. Mis en 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. Donderdagavond 7 uur Lof ter eere van het/H. Sacrament. Zaterdagavond, half 7 opening der H. Missie, welke zal gehouden worden ge durende tien dagen door de Eerw, Pater* Booten en Haagh van de Congregatie der Eerw. Paters Redemtoristen. Door de week de H. Mis om 8 uur. 's Maandags de H. Mis' bij d« Eerw. Zusters in 't Instituut St. Jozef. Maandag 16 November begint het Bewaar- en Naaischool enz. Zondag, half 8, overledene familie van Hagen, 10 uur, geestelijk en tijdelijk wel zijn der parochie, 1 uur groote Catechis mus. 's Avonds 7 uur Broederschapslof en onderrichting. Maandag, 7 uur, voor de levende leden van de Broederschap van den levenden Eozenkrans, 8 uur, Maria van Hekelen huisvr. van Joannes van Tiggelen. Dinsdag, 7 uur, overledene familie Dui- nerveld, 8 uur, Joanna Maria v. Dingstee. Woensdag, 7 uur, geloovige zielen, 8 uur, overledene fam. Heijsteeg en Deutekom. 's Avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Donderdag, 8 uur, zekere intentie, 10 uur, tof intentie van Bruid en Bruidegom. Vrijdag, 7 en 8 uur, zekere intentie, 's Avonds 7 uur Lof voor de geloovige zielen. Zaterdag, 7 en 8 uur, zekere intentie. De gebeden worden verzocht voor Agatha HaverWiegman en Cornelis Dijk, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Gerrit Jansen die in den Heer is overleden. In' ondertrouw zijn opgenomen. Hermanus Engelhart en Vrouwtje Apollonia Dobbelaar. Zondag, de h.h. Missen om half 7, 8 en 10 uur. 's Namiddags om 1 uur en kwart voor 2 Catechismus, 3 uur Con gregatie der H. Familie en om 6 uur Lof met Eozenhoedje, Donderdag, om 7 uur Lof. Zaterdag, gelegenheid om te biechten den geheelen dag, behalve van 123 uur. Zondag a.s. begint het 40-uren gebed. Zondag, 7 uur Vroegmis, half 10 Hoog mis. 's Namiddags half 2 catechismus, half 3 de Vespers half 7 Congregatie van de Aartsbroederschap der PI. Familie. Woensdag, 9 uur, Huwelijksmis voor Bartholomaeu8 Duin en Anna Meuwkerk. 's Avonds te 7 uur Lof met Eozenhoedje. Door de week 8 uur h. Mis. De gebeden worden verzocht voor Catharina Verduin, Wed. v. d. Aar, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Cornelia Prinsen huisvrouw van Dirk Warmenhoven, die in den Heer is overleden. In ondertrouw zijn opgenomen: Bartholomaeus Duin en Anna Nieuwkerk. Zondag, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis, half 2 Catechismus, half 3 de Ves pers. Donderdag, half 4 Lof ter eere vaD het H. Sacrament. Zaterdag, half 4 Lof ter eere van de PI Maagd. Catechismus naar gewoonte. In de week de h h. Missen om half 8 en kwart over Zaterdag alleen kwart over 8. De gebeden worden verzoekt voor Joannes Mijer, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. Zondag, 7 uur, Gemeente, half 10, Ja cob Groen en Joanna Kleef, 1 uur Cate chismus, 2 uur de Vespers. Maandag, half 9, Jaarl. dienst voor Jan Heijne en Elisabeth Bakkum, 9 uur, Maartje Schee en Nicolaas Meijne. Dinsdag, half 9, Wulbert Melker en Jansie Schermer, 9 uur, tot zekere intentie. Woensdag, half 9, Joannes Groen, 9 uur, voor Bruidegom en Bruid. Donderdag, half 9, Petrus Mul en Trijntje Kaptein, 9 uur, gezongen h. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament. Vrijdag, half 9, Willem Duindam, 9 uur, Maartje Groen hvr. van Pieter Leek. Zaterdaa, half 9, Mejuffr. Maria Hen- rica van Kersbergen, 9 uur, Joanna Cor- nelisse. A.s. Zondag, dag van Aanbidding. De gebeden worden verzocht voor Jan Stirp en Keetje Stirp, die met de laatste II. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien. In ondertrouw zijn opgenomen Cornelis Kok van hier en Maria v. d. Does, van Beverwijk, (3e afkondiging). Franciscus Berkhout en Grietje Eijs, beiden van hier, (8e afkondiging). Zondag, de stille h.h. Missen ten 7 uur en half 9, de Hoogmis ten 10 uur, 2 ure Catechismus, 3 ure de Vespers, 6 ure Lof. Donderdag, half 9 gezongen h Mis ter eere van het H. Sacrament, 's avonds half 8 Lof. De gebeden worden verzocht voor Antonius Kramer, Adam Maria van der Weiden, en Hubertus van Deursen, die in den Heer zijn overleden. Zondag, te half 8 Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, 2 uur Catechismus, 3 uur de Vespers. Maandag, half 9 gezongen Jaargetij voor Catharina Klinkenberg geb. v in Postel. Dinsdag, Woemdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, kwart over 8 h. Mis. Zaterdag', van 4—8 uur gelegenheid om te biechten. De gebeden worden verzocht voor Alida Draijer, geb. Akersloot die met de laatste H. Sacramenten dei- Stervenden is voorzien. In ondertrouw zijn opgenomen Theodorus Veen met Gerarda de Haas en Petrus Warmerdam met Joanna Veen. Zondag, de Vroegmis ten half 8, de Hoogmis ten 10 uur. Na den middag ten hal£ 2 Catechismus, ten half 3 maande- lijksche oefeningen ter eere van O. L. Vrouw van Altijdd uren den Bijstand. Maandag en volgende dagen de h.h. Missen ten 8 uur en half 9. Woensdag en Zaterdag, ten half 12 Ca techismus. Zondag, de h.h. Missen ten 7 uur, half 9 en ten 10 uur de Hoogmis. Ten 2 uur Catechismus. Ten 3 uur de Vespers. Zaterdagmiddag van 5 uur af gelegen heid om te biechten. Te 7 uur Lof. De gebeden worden verzocht voor Mej. Joanna van Dril, Anna van Eoode, de Wed. Boot geb. Uitendaah Clasina v. d. Ploeg, livr. A. Caspers,. Joanna Geertruida Maria de Groot, en den Heer Theodorus Sistermans die met de laatste H. H. Sacramenten des Stervenden zijn voorzien en voor Maria Ver bruggen, Joannes Warmerdam, Catharina Rolvers geb. van Biezen- en Henrica Teeuwissen, die in den Heer is overleden. Zondag, half 7 en half 9 de gelezen h.h. Missen met onderrichting, te 10 uur de Hoogmis met predikatie, 's middags te half 2 Catechismus en te half 3 de Vespers, waaronder de Eozenkrans zal gebeden worden. Maandag slechts 2 h.h. Missen te half 8 en half 9. Donderdagavond te 7 uur Lof waaron der de Eozenkrans zal gebeden worden. Zaterdagmiddag van 3 uur af gelegen heid om te biechten, 's avonds te 7 uur Lof waaronder de Eozenkrans zal gebe den worden. Zondag, 7 uur, stille h. Mis met onder richting; 10 uur, Hoogmis met predikatie, 's Namiddags te 1 uur Catechismus. Te 2 uur Lof. Donderdag, half 9 gezongen h. Mis. De gebeden worden verzocht voor Gijsbertus van de Marei, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. Zondag, half 8 Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, half 2 Catechismus, half 3 Kruisweg. Dinsdag en Donderdag, Catechismus. De gebeden worden verzocht voor Cecilia Petronella Koeleman, die in den Heer is overleden. Kerk v.d. PI. Franciscus van Sales. Zondag, 7 uur Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, 's Namiddags 3 uur Lof met Eozenhoedje. Dinsdag, half 9 gezongen h. Mis ter eere van den H. Antonius. Zaterdagmiddag van 48 uur gelegen heid om te biechten In de week om half 9 de h. Mis en daarna Catechismus. De gebeden worden verzocht voor de Wed. Anna v. Doom geb. Smit, die met de laatste H. Sacramenten der- Stervenden is voorzien en voor Joannes Burgers, Maria Wezelenburg geb. Poelgeest, en Adriana Huiberts geb. Punt. die in den Heer zijn overleden. Zondag, 7 uur, Parochie, 9 uur, Cate chismus, 10 uur, Hoogmis uit dankbaar heid, 3 uur de Vespers. Maandag, 8 uur en half 9, beide voor den HoogEerw. Heer Mgr. Bemardus Dankelman en overl. ouders. Dinsdag, 8 uur en half 9, beiden voor de Weil. Hendrica van Saase geb. Dril. Woensdag, 8 uur, Martinus van Stave ren en Joanna van Haastrecht, half 9, Joannes Tij burg. Donderdag, 8 uur, Agatha van Leeuwen geb. Verdegaal, half 9, voor de levende en overledene leden van de Elisabeths- Vereeniging. Vrijdag, 8 uur, Joannes Nijs, half 9,. Nicolaas DorbecK en Helena van Lingen. Zaterdag, 8 uur, Z.Eerw. Heer Joannes Steenvoorden, half 9, Cornelis Beers en Anna Tol. Zondag, 7 uur, Parochie, 10 uur, Alber- tus Suidgeest. De R. K. i'jreenigingen van Haar lem en Omstreken vinden in deze rubriek gelegenheid om KORTE (ook huishoude lijke) mededeelingen, agenda's ene. hekend te maken. Nederlandsche R. K. Volksbond Afdeeling Haarlem. Bondsgebouw Smedestraat 23. Zondag 15 Nov., half 7 uur, Lof in de Ka thedrale Kerk St. Bavo, Leidsche Vaart

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 12