De KINDERVRIEND ST. NICOLAAS. Gr. Houtstraat 32. - Tel. Interc. 1086 Firma BERN. J. KERKHOFF, Staten - Generaal Uit den Omtrek. Stadsnieuws. Vragenbus. JJ 33 Met het oog op de telkenjare terugkeerende overweldigende drukte vooral de laatste dagen noodigen wij onze zeer geachte Clientele beleefd uit tijdig hunne inkoopen te willen doen teneinde over tuigd te zijn van goede keuze en bediening. der Tweede Kamer, en zoo mogelijk in 1909 in de provinciale hoofdplaateen van ons land spreekbeurten zal kunnen vervuilen. Nederland en "Venezuela. Oproer De Parijsche correspondent van de Rotterdammer seinde gisteren De New York Herald (Parijsche Editie) verneemt uit Willemstad, dat op Bonaire een Venezolaansch zeilschip de .JTred", is aangekomen, die de tijding bracht, dat in het oostelijk gedeelte van Venezuela de revolutio nairen aan Castro's macht ontsnappen. In het westen van Venezuela zijn vele oproerlingen gevangen genomen. Het handelsverkeer met Maracaïbo is geheel afgebroken. Wat het analytisch verslag kost! Verleden jaar heeft de Tweede Ka mer ons opgescheept met een z.g. analytisch of verkort verslag van de redevoeringen, die door haar le den worden gehouden. Het zou, volgens de berekening, niet meer dan 40.000 kosten, waar voor zegt de Telegraaf nie mand zijn hand omdraait, nietwaar, vooral wanneer het geldt het bevor deren van het lezen der zeer stichten de Kamerradevoeringen Toen wij indertijd die som lazen, hebben wij daarover verbaasd ge staan. [Wat doet men nu voor ƒ40.000 waar het zoo'n betrekkelijk groote uitgave betreft als een ana lytisch verslag, waarvan men voor uit week dat het toch niet gelezen wordk althans niet in die mate, dat de onkosten van uitgave- ook maar •enigszins worden gedekt! En wat blijkt thans? Dat men eenvoudig de Kamer heeft „vergeten" over te leggen de lijst van uitgaven, verbonden aan het drukken van het analytisch ver slag. Bij de begrooting der Landsdruk kerij verscheen onlangs bij „nota van wijziging" een voorstel van den mi nister, om het eindcijfer met 94.000 te fverhoogen. en te brengen op ƒ777.572.501 Van die ƒ94.000 zijn 72.000 noodig voor een rotatiepers, adresseermachine en 5 zetmachines, ten bate van het analytisch verslag, Voorts vraagt de minister voor hout werk, stellingen, kasten, enz., voor zetterij en papiermagazijn ƒ40.000, waarvan op deze begrooting de helft of 20.000 zal worden uitgetrokken. Men hoiide het ons ten goede, maar waarvoor al die nieuwe kasten en •tellingen noodig zijn, terwijl men niet minder dan 5 zetmachines en •en rotatiepers gaat aanschaffen, is ons niet recht duidelijk. Wij vatten het evenmin, als indertijd de bere kening van die ƒ40.000! Behalve de bovengenoemde „nota van wijziging" is dezer dagen inge diend een wetsvoorstel tot verhoo ging van de Waterstaatsbegrooting 1908 met 270.000, bestemd voor den aankoop van eenige perceelen aan den Fluweelen Burgwal, naast de Algemeene Landsdrukkerij, te 's-Gravenhage. In verband met de uitgave van het analy tisch verslag, aldus heet het in het voorstel, moest naar meer ruimte worden omgezien. Dus behalve de ƒ94.000 voor ma teriaal, wordt nog ƒ270.000 voor aankoop van een gebouw gevraagd! Telt men deze sommen te urnen, dan krijgt men de somma va;n ƒ360.000. Nu hebben we nog niet gerekend het bedrag, dat aan de ver bouwing van die aangekochte per ceelen moet worden besteed, maar al les bij elkaar genomen, zal het de 400.000 wel halen. Maar nu komt het mooiste nog- Dat bedrag van 270.000 kan niet meer door de Tweede Kamer afge stemd wonden, want... de staat heeft de aan te koopen perceelen reeds in gebruik genomen We kunnen niet anders zeggen, dan dat we allen eerbied hebben voor de wijze, waarop met 's lands financiën wordt omgesprongen. Inderdaad, zóó behoort het in kri tieke dagen! i i i Gemengde Berichten. Deomgekeerde wereld. Als historisch wordt uit- Gennep gemeld: Bij eene particulier zou eergisteren ®en varken geslacht worden. Teroren werd een glaasje op het welslagen ge dronken. Toen het gewichtige feit vol voerd zou worden, verkeerde de slager fOOJeer onder den indruk, dat hij het dier achtemvoren tusschen zijne bee- nen plaatste en in de meening, dat hij het di er den doodelijken slag op den kop zou toebrengen, sloeg hij het op de hammen. Het varken, op deze 1 efkozing minder gesteld, koos het hazenpad. De slager keek zeer verbluft. Een schoener gestrand. Gisteravond te 7 uur is in de Noor- dergronden gestrand de Italiaansche driemast schoener „Roma", thuis be- hoorende te Genua, kapitein G. An tonio. Het vaartuig was geladen met ceder- en mahoniehout, komende van Cuba en bestemd naar Bremen. De equipage bestaande nit 10 man en een particulieren Engelschen loods, is hedenmorgen te 10 uur gered en te Nieuwediep geland. De schoener had zijn tuig overboord gezeild. Het schip zit hoog op den Razenden Bol. Een heel goede maatregel. Vanwege den Minister van Financiën is ter kennis van de ambtenaren gebracht dat voortaan geen vergunning zal worden verleend tot het aannemen van geschenken ter gelegenheid van een dienstjubilee aangeboden, door buiten de administratie staande per sonen, die met den ambtenaar als zoodanig in aanraking komen. Een tien waard. Een leerling van een der scholen over het IJ krijgt ter vertaling in het Fransch dezen zin: „De rijke lui aan den anderen kant van het IJ hebben een schoon gezicht op den toren van Buiksloot, mits het niet mist." Met behulp van een dictionnaire vertaalt de veelbelovende leerliDg dit als volgt: „Les riches paresseux de l'autre cóté de l'Oeuf ont un joli visage sur le colère de Ventre-fosser pourvue qn'il ne manque pas". Een misdrijf op groote schaal. Nog steeds wordt het onder zoek naar den diefstal van paarden dekens bij het 3e reg. veldartillerie te Bergen op Zoom voortgezet en blijkt het dat men hier met een misdrijf op groote schaal en van wijden omvang te doen heeft. Zoo werden aldaar dezer dagen weer aangebracht ver scheiden fonkelnieuwe paardendekens alle van het regiment afkomstig en die op het eiland Tholen door de maréchaüssé#3 waren opgespoord. Brandstichting. Vrouw H. te Opeinde (Fr.) is gisteren op last der justitie in hechtenis gesteld, ver dacht van brandstichting in hare woning. Een lijk gevonden. Te Winscho ten is in een weiland het lijk gevon den van H. A., agent voor den verkoop van artikelen op afbetaling. Het lijk is in het stadhuis geschouwd. Staatsbegrooting III. Minister Heemskerk heeft gisteren een magistrale rede gehouden over de beginselen van dit kabinet, waartegen het benepen, kleinzielige, duffe gedoe van den heer Goeman Borgesius c. s. om te beknibbelen de „Christelijke beginselen" van dit Ministerie en te pogen Kuyper tegen Heemskerk en Lohman uit te spelen, akelig-naar afsteken. Over die klein-politieke manier van doen, verklaarde de heer Heemskerk ruiterlijk, dat na al het uitdagend geschrijf in de liberale en anticlericale bladen de beteekenis van de woorden „de beginselen levende in de partijen der rechterzijde", uit de eerste Troon rede, nu duidelijk moest worden ver klaard. Dat eischte de logica. Het beginsel van het kabinet, waarmee niet te koop behoeft te worden ge- loopen, moest worden verklaard. En dat nu geschiedde in de Mem. van Antw. eenigszins breedvoerig. De Minister vroeg: Waarom Omdat hij Diet geheel juist vindt de woorden „christelijke beginselen", als qualifi- catie eener staatkunde. Die woorden kunnen volkomen juist zijn lerquali ficatie van de verdraagzaamheid aan de rechterzijde; maar de woorden zou den den schijn kunnen w6kken van het uitspreken van een oordeel over een tegenovergestelde staatkunde en de personen die deze staatkunde belijden. „Christelijke beginselen" worden ook tweeërlei uitgelegd. Wij verbinden zeide de Minister daaraan het geloof in de bijzondere openbaring; anderen geven echter aan die woorden een ethische beteekenis. Daarom moet men terugkeeren tot het oude recept van het an tire v. program, dat van ordon nanties beter is van „ordeningen" spreekt. Nu, zegt de heer Borgesius: gij stelt de antithese voorop. Maar dat is niet waar. En stelt men bij de verkiezingen de antithese voorop, dan is dat tegen de houding van het Ka binet in, tegen zijn bedoeling en tegen zijn wil." Aldus de Minister in zijn belangrijke uiteenzetting, die door eeinfouten gis teren onder onze Laatste Berichten geheel verminkt is overgekomen. H ABLEMMERLIEDE C. a. Burgerlijke Stand: Overle den: Arie Jacob Barendregt, 9 m., Cornelia de Groot echtgenoote van G. v. d. Sloot, 58 j., (van Amsterdam). De Directeur van Eensge zindheid. Tot Directeur van het fanfarekorps „Eensgezindheid" alhier, is benoemd de heer F. D. Masman, te Amsterdam. BLOEMENDAAL. Personalia. De heer mr. C. P. Donker te Bloemendaal is bij Kon. Besluit benoemd tot hoogheemraad van den Hondsbosscbe en Duinen tot Petten, vanwege het ambacht van West-Friesland, genaamd de Yier Noorderkoggen. Personalia. Tot zetter voor 's Rijks directe belastingen alhier is benoemd de heer J. Bakkenhoven. Schietoefeningen. Dinsdag 24 November a.s. zal het strand in de richtiug van Noordwijk onveilig zijn daar er alsdan tusscben 10 uur v.m. en 1 uur n.m. schietoefeningen zullen gehouden worden. R. K. V o 1 k s b o n d. De onderafdee- ling „St. Joannes de Deo" van onze afd. Velgen e. o. zal Zondagmiddag 4 uur in de bovenzaal van den heer J. Rensen een vergadering houden, waarin de heer Kuiper van Amsterdam als spreker zal optreden. Hierna afdeelingsvergadering. De Haringvisscherij. Een twaalftal haringschepen, waarvan 9 bomschuiten en drie loggers, zeilden gisteren voor de laatste maal in dit seizoen uit de haven van JJmuiden. De stoomloggers Jonkheer Carei Her man van den Brandeler Y. M. 33; Celestine Juliette YM 36 en Louise Groen Jr. Y*M 149, welke eergisteren en gisteren aldaar binnenkwamen staken nu reeds de haringvisscherij en wor den ingericht voor de vangst van trawl- visch. Personalia. Door den Min. v. Finantien is met ingang van 1 Decem ber benoemd tot rijksklerk 3e klasse de heer S. J. Kuiper ten kantore der dir. bel. enz. alhier, thans geagreëerd klerk aan dat kantoor. Coöp. Broodbakkerij. Door de bloemistknechts worden stappen ge daan tot aankoop van 2 woonhuizen in de Hofstraat, voor de oprichting van een coöperatieve Broodbakkerij. Burg. Stand. Ondertrouwd: P.J- Rovers en J. G. Gerverdinck. GetrouwdA. van Dorp en A. M. Boot. BevallenA. van der MeerWens- veen z. J. AartsLemmers z. A. Spie- ringsvan Schooten d. G. B. Out Dernison z. M. GijzelaarKoopmans z. J. WoudstraBruin d. H. Bouw meesterLubbert z. C. KoppertWal kers z. A. E. Dn welSej eener z. Overleden: W, Marinus 22jaar. W. de Graaf 38 jaar. G. Smit 4 weken. R. K. Volksbond. Gisteren avond vergaderde onze 11. K. Volks bond. Een kort gebed werd verricht voor de zielerust der zoo plotseling over leden vrouw van 't lid M. [Weijers. De Voorzitter hekelde de libe rale (neutrale) pers en vroeg den steun voor de Katholieke. In onze dagen, zeide de V oorzitter, moet ieder de Katholieke courant lezen. Weer werden 7 nieuwe leden met een opwekkend woord geïnstalleerd, Volgens 't finantieel verslag was ontvangen 650.42 en uitgegeven 507.27V2, een saldo dus van 143.14V2- Tot verificateurs werden benoemd de heeren P. Halfschepoel M. Bakker en Jae. Tuben. Door den heer P. van Bezu werd verslag uitge bracht der Centr. Raadsvergadering. De reglementsherziening zal eeni tijd worden uitgesteld, totdat de bondsstatuten zijn vastgesteld. Zondag te half 5 zal een propa- gandavergadering worden gehouden door de vakvereeniging: „St. Isido- rus", waar als spreker zal optre den de heer Balvers van Hillegom Bij de rondvraag stelde o. m. lie heer Bakker voor om op de dagen der feestvergaderingen de nationale vlag op het bondsgehouw te plaat sen. Bij het slotwoord spoorde de Voorzitter nogmaals met een krachtig woord aan om toch vooral steeds Katholieke lectuur te lezen en te laten lezen, propaganda te ma ken voor de Roomsche Courant. Ook spoorde spr. aan tot medewerking in de drankbestrijding, hn Decem ber houdt het Kruisverbond een propaganda,vergadering, waar als spreker zal optreden de [WelEerw. Pater Reinenberg. De vergadering werd hierna, ge sloten^ Burg. Stand. Gehuwd: M. J Blieck en M. Duym. J. Langeveld en P. C. Maat. Geboren: Josina Gerarda, d. v. J. Mijnders en C. J. Tromp. Corneiis Antonius, z. v. T. C. J. Zwetsloot en P. F. Kaptijn. Andries Marten, z. v G. Horsman en A. de Vries. Gijsber- tus Petrus, z. v. F. Beelen en P. de Groot. OverledenCorneiis Vis, echtg. van G. Bulk, 78 jr. Dorothea Cornelia Audiffred, «chtg. van M. Weijers 34 jr. Burg. Stand. Overleden: A. M. Buschman 2 mnd. M. H. van der Meer 7 mnd. HAARLEMMERMEER. Bloeddorstige dieren. Vaak gebeurt het in onze gemeente, dat schapen, die des nachts in de weide vertoeven, door honden worden aan gevallen, gewond, gedood zelfs of Boms te water gedreven, waar de dieren verdrinken. Thans is iets dergelijks weer voor gevallen bij den landbouwer C. Bos, bij wien viervoetige roovers een be zoek brachten. Een paar schapen wer den ernstig verwond. Een der dieren was éèn gedeelte van nek en rug uitgescheurd. Het arme dier leefde nog toen men het vond. Men tracht het door zorgvolle behandeling in het leven te houden. 't Ware te wenschen, dat men een middel vond, aan dien telkens weer- keerenden schapenmoord een einde te maken. Een voorschrift tot het muilkorven van losloopende honden ware niet overbodig. Personalia. Te Leiden is gisteren bevorderd aan de Universiteit tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen de heer A. J. C. Rethaan Macaré, geboren alhier. Door den Min. van Finantiën is met ingang van 1 Dec. benoemd tot rijksklerk 3e kl. de heer J. A. M. v. Elten aan de contröle der grond belasting alhier thans particulier klerk alhier. Het eerste lustrum. De propagandaelub van den R. K. Volksbond „Nicasius van Heeze" viert morgen haar eerste lustrum. Dit is voor deze ijverige propagan daelub een gedenkwaardige dag, temeer nu zij een veelbewogen tijdperk achter zich heeft. Morgenochtend vangt de viering aan met een H. Mis en dan 's avonds wordt de viering van het lustrum voortgezet in 't Bondsgehouw „St. Bavo". Natuurlijk komen we op deze feestviering nader terug. Voorloopig „Nicasius van Heeze" reeds proficiat. Feestavond van St. Eloy. Zondag 29 dezer 's avonds half acht viert de ijverige onderafdeeling „St, Eloy" (Metaalbewerkers; in 't Bonds gehouw „St. Bavo" haar patroonsfeest. We ontvingen van deze feestviering reeds een programma en dit zit best in elkaar. De dames en heeren, die dit patroonsfeest gaan meevieren, zullen zich best amuseeren. Daar zijn wij zeker van. Allereerst een feestrede van den aangenamen en bevattelijken woord voerder den heer de Lobel en dan een aantal grappige leuke voordrachten. „St. Eloy" van harte succes gewenscht Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaarne. Gisterenavond vergaderde in de tuinzaal van Café Brinkmann. de roei en zeilvereeniging „Het Spaarne" De voorzitter, de heer J. de Breuk heette de aanwezigen welkom en ves tigde daarna de aandarht op het doel dezer vergadering: bespreking ter verkrijging van een zeilhaven aan het Buiten Spaarne. Spr. was van oordeel dat de tegenwoordige ligplaats niet bijzonder geschikt was; in een druk be woond gedeelte van, de gemeente vlak naast de spoorbrug, enz. Al dadelijk werd er op gewezen, dat de vereeniging niet in staat is groote kosten te maken en dat dus naar goedkoope middelen moet worden uitgezien. Daarom ook dacht men, dat het wenschelijk zou zijn, geen groote planneD te maken, als men niet eerst overtuigd was, van een ieders medewerking en steun Na veel discussie, over de kosten ea de plaats van een nieuwe haren, betreurde de heer Dyserinck het, dat er op deze vergadering van andere roeivereenigingen geen vertegenwoor diging was, en vond dit een bewijs van gemis aan belangstelling voor het doel. Naderhand berekende de heer Dyserinck voor een goede jachthaven f300 per jaar. Dit zijn kosten, di« de vereeniging op den duur niet zal kun nen bestrijden. Nog werd voorgesteld om een haven te bouwen, die mettertijd zou kunnen worden vergroot, maar de voorzitter achtte dit niet mogelijk. Ten slotte werd nog geen besluit genomen, en dacht men eerst te in- formeeien. Tegen tien uur werd de vergadering gesloten. Feestviering van personeel der E. S. M. Naar wij vernemen zal het personeel der E. 8. M. het jaarlijksche feest, dat door „E. N. E. T.'s Vriendenkring" is op touw gezet, dit jaar vieren op 22 December e.k. Uit de verschillende takken van het personeel is een feestcommissie gekozen, waarvan voor zitter is de heer N. J. Platteel, secretaris de heer F. W. de Bruin, en leden de heeren J. E. A. R. van Helden, J. Geve, J. Steenkist en M. Caron. De feestviering zal plaats hebben in het Brongebouw en de Directeur der E. S. M. heeft een zeer belangrijken steun toegezegd. Bloembollencultuur. Door 1de afdeelingen der Alg. Ver. Voor Bloembollencultuur zijn tot nu toe tot Candida ten yoor het Hoofd bestuur gesteld: Vacature-Jan de Graaff: Benjne- broekVogelenzang, iW. H. de Graaff, te Leiden. Beverwijk, O. Eggink, te Voorschoten. Hillegom, O. Eggink, te Voorschoten. Hoorn en Omstreken, [W. H. de Graaff, te Leiden. Lisse, C. Eggink, te Voor schoten. Oeggtgeest en Omstreken, E. Th. Witte, te Leiden. Roelof Arendsveen, E. Th. Witte, te Lei den. Sassenheim, E. Th. Witte, te Leiden. VoorschotenVeur, E. Th. Witte, te Leiden. Wassenaar, O- Eg gink, te Voorschoten. Vacature-S. A. v. Konijnenburg BeimebroekVogelenza|ng, Wk Warnaar, te Sassenheiin. Reyer^vijk, C. J.-, I J. van der Meer, te Noord- wijk. Hillegom, C. J. U. van der Meer, te Noordwijk. Hoorn en Om streken, Wk Warnaar, te Sassen- heim, Lisse, O, J. L.van der Meer, te Noordwijk, Overveen-Bloemen- daal, O. J. L. van der Meer, te Noordwijk. Roelof-Arendsveen, C. J. L. van der Meer, te Noordwijk. Sas- senheim, C. Eggink, te Voorschoten. VoorschotenVeur, C. Eggink. te Voorschoten. Wassenaar, C. J, L. van der Meer, te Noordwijk. De Beurs. De Bloembollenbeurs is yoor dit seizoen gesloten. De Rijkspostspaarbank. In een kruisko-pje wordt heden het verslag besproken der Rijkspost spaarbank over 1907, dat ons door die instelling is toegezonden.. Hier mogen: enkele cijfers vol gen om een beeld te geven valn den omvang dezer nuttige instelling. Alleen voor Haarlem waren in in 1907 in omloop niet minder dan 28307 boekjes -tegen 26762 op 31 December 1906. Het saldo dier inla gen en terugbetalingen bedroeg op 31 December 1907 de som Van 2.070.475.84V2 dat is ruim ƒ21.000 meer dan het vorige jaar. Zulke cijfers spreken! Museum van Kunstnijverheid. Morgen zullen in de Rotonde van het Museum van Kunstnijverheid alhier, tentoongesteld zijn eenige teekeningen van Toorop, voorstellende het leven en bedrijf in de kaarsenfabriek Apollo te Gouda. Morgen is de toegang kosteloos. ren au tomaat is gék gSeteft Voor 5 ets twee postzegels vak i ets en gooit bovendien pog jde 5 ets. terug - publiek is krankzinnig va* vreugde alles naar de automaat, zelfs uit 't Schoterkwartier. Zaalwachter ziet met ontzetting! het leelijke ding aan, haalt in den stormpas een grooten brievenzak en stopt er de heele automaat onder.> Publiek, allen met nikkels in de handen morrend weg. De zak hangt er nog over en de meneer voor 't postzegelloket juicht den heelen dag triomfeerenjd, dat nie mand .beter postzegels verkoopen kan dan hij. Automaten' zijn maar automaten'! Bond. voor L ich. Opvoe- ding. De pas gestichte afldeeling van dezen Bond vergadert Maandag avond. We verwijzen naar de adver tentie in dit nummer.. Een nieuwe fiets-„bel". „De Kampioen" vertelt, dat in Parijs som mige fietsrijders aan hun rijwiel een tamboerijn bevestigen die onophoude lijk geslagen wordt door een kleinen houten klapper, in beweging gebracht door het voorste wiel. We kunnen erbij voegen, dat deze nieuwste nieuwigheid zoowaar al hier in Haarlem is ingevoerd: een heef uit Bloemendaal, die nogal eens per fiets onze stad bezoekt, heeft zoo'n instru ment; dat wel lijkt op 't afschieten van een zevenklapper, als men er door wordt opgeschrikt. Of 't in overeen stemming is met dé Rijwiel- en mo- torwet" Baden. In de Douchebadhuizen aan het Leidsche plein en den Kou- denhorn zijn in de afgeloopen week genomen reap. 911 en 568 baden. Kunst zij ons doel. De eerste kunstbeschouwing in dit seizoen van dit teekencollege zal weer plaats heb ben Maandag a. s. De mooie aquarellen van den bekenden schilder Mastijen Monnickendam zullen dan geëxposeerd worden. Nog op het laatst derzelfde maand of wel begin Januari zal de tweede kunstbeschouwing plaats hebben. Dan zal de portefeuille van een der groote Haagscbe of Amsterdamsche Kunst genootschappen bezorgd worden. Daarna is dan 't werk der leden aan de orde. De vinkentijd. De arme vinkjes moeten het in deze tijden weer ont gelden. Een 14-jarige Amsterdammer was naar hier gekomen en had in den Hout een knip gezet voor de vinkjes. Doch de politie zorgde, dat hij zelf in de knip liep. Klein brandje. Eenige kwajon gens hadden in de glasfabriek der firma Sabelis Co. hooi aangestoken. Daardoor ontstond een binnenbrandje, dat ijlings met emmers water ge- bluscht werd. De Haarl. ver. vanSpoorweg- ababtenaren komt 28 dezer gezellig bijeen. Er zullen verschillende voor drachten gegeven worden. Kerkmuziek. In ons bericht viain gisteren over dén cursus in Li- turgischen kerkzang is abusievelijk gesproken van iWoensdagavond. Dit moet zijn, zooals ook de advertentie trouwens vermeldde, Maandagavond. Verlof drankwet. Bij B. en W. is ingekomen een verzoekschrift van B. Heemskerk, om verlof, tot het ver koopen van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in het voorhuis (Gelagkamer) van het per ceel aan den Kruisweg no. 53. Een pracht van een automaat! De po&tzegelautomaat van den heer Eggink is eenige wekeln bij 't Hoofdbestuur in Den Haag geweest en heeft er haar diensf-eh schitterend gepresteerd. Valn Den Haag zond de Directeur-Generaal haar naar 't Postkantoor in haar geboortestad om daar verder in dienst te wonden ge steld. Gisteren is die dienst begarmc'o, zooals onze lezers gelezen hebben. Maar de automaat scheen deze de gradatie niet te bevallen, en was te midden der alledaagsche postkan toor-vestibule-drukte geheel van streek. Publiek ziet lachend automaat aan het nieuwe trekt aan even een postzegel koopen gooit 5 cent in de gleuf blijven er in post zegel komt niet -publiek woedenjd vraagt, wat of dat voor bedrie gerij is krijgt met veel moeite 't geld terug. Automaat wondt hersteld. Publiek blijft nieuwsgierig koopt weer automatisch postzegels. Voor 5 ets. twee roode postzegels Bravo! Een kostelijk ding. Zaalwachter vreest een weldra bank roet van de Posterijen, stormt naar den heer Eggink automaat is al te royaal maakt ons doodarm. Automaat wordt hersteld. Publiek heeft van dien goeükoo- pen verkoop gehoord, stormt binnen allen .willen door du gleuf pffe- voor Zondag, 22 November. Gebouw St. Bavo, R. K. Volksbond, half 9 uur, feestvergade- ring van de afdeeling Prop. clul» „Nicazius van Heeze", ter herdenking van het o jarig bestaan. Des morgens algemeene H. Communie harer leden. Bioscope-Theater (Gr. Markt) Doorloopende voorstellingen van 2 uur af. Concertzaal „Soc. Vereeni ging." Nat. Zangwedstrijd. Liedertafel „Haarlems Zangenot", 2e afd. gem. K. 11 vereen. Aanv. 1 u. Ie Afd. gem. k. 5 vereen, en eerewedstrijd aanvang 8 u. Brongeb'ouw. 12!/2 jarig bestaan Gymnastiekver. „Bato". Gymnastiek- wedstr. voor dames en heerenver. (24 vereenigingen) 10 u. pers. wedstr. 2 u. vereenigingswedstrijd. 8 u. feestavond, prijsuitdeeling en voordrachten. Schouwburg Jansweghalf2 N. V. „Het Tooneel" (dir. W. Stumpff Jr. en W. Royards) Treurspel Adam in Ballingschap. V o e t b a 1. le klasse HaarlemH. F. C. (scheidsrechter H. J. Oosterveen). 2e klasse: E. D. O A.F. en H.C., gewonnen gegeven door A. F. en H. C. Reserve le klasseH. F, C. II—Quick II (scheidsr. W. F. van der Lee). SCHOTEN. R. K. Volksbondgebouw.7uur Jaarfeest. 2e feestavond. voor Maandag, 23 November. Gebouw St. Bavo. R.K. Volks bond. Half 9 Ondersteuningsfonds. Half 9 algemeene vergadering Spaar kas „St. Nicolaas." Bioscope Theater (G.Markt) 8 u. Avondvoorstelling. Programma's. Orgelbespeling in de Groote kerk op Dinsdag 24 November, des namiddags vaa 1 tot 2 uur, door den heer W Ezerman. Programma1. Concertfantasie, H. Be- rens. 2. Choral-Andante, J. G. Bastiaans. 3. Sonate No. 2, Mendelssohn, a. Grave, Adagio, b. Allégro maestoso, c. Fuga. 4. Méditation No 2, A. Guilmant, 5. Hal lelujah, Handel. Vr. Kunt U, heer Redacteur, die zooveel en zoo goed met de pen om gaat, mij een goed merk vulpenhouder aanbevelen? G. Antw. Dank voor uw compliment en een antwoord op uw vraag. Ér zijn verschillende prima merken, doch dat zijn zonder uitzondering de dure mer ken: Onoma, Walerman, Swan enz. Wij gebruiken zelf Swan die ons een uitnemende pen voorkomt; gemakke lijk te behandelen en zeer langdurend. Importeurs zijn de Gebr. Polak t» Vlissingen, en elke kantoorboekhandel heeft ze voorradig. Vr. Hoeveel dagen mag men een nieuwe dienstbode op proef nemen, zonder dat ze vastigheid heeft? W. Antw. Dat hangt af van de over eenkomst. Volgens de tegenwoordig® toestanden is daaromtrent* uiterlijk niets bepaald. Vr. Tot wien moet ik mij wenden om betere bestrating te krijgen in onze straat, die zóóvol kuilen ligt, dat ik er nu met de fiets niet meer door kan! Antw. Aan den Raad, met gezegeld adresje (22i/2 cent.) Vr. Bestaat er ook een middel, om het verder geel worden der bladeren aan mijn Ficus te voorkomen? Mej, L. de P., Haarlem. W I r i i I 1 I Antw. Gewoonlijk is het krijgen van gele punten veroorzaakt door te veel vocht, waardoor de grond zuur wordt ea de wortels gaan rotten. Worden de wortels daarentegen te droog, dan toont zich dit ook aan den minder goeden toestand der bladen. Zelf kunt U bij uw Ficus nu 't best beoordeelen, wat de oorzaak kan zijn. H. J. L. Aanbestedingen. Aan ie besteden. ZANDVOORT. Door den architect W. F. Doeglas (Haarlem) is aanbe- -teed: Het bouwen van eeae dokters woning met apotheek op een terrein, gelegen aan de Krocht hoek gepro jecteerde verlengde Haltestraat, aldaar. Inschrijvers waren: M. Koning, voor r 25,990, A. Koper voor f25785, O. Schrikkema en F. Zwaan voor f22,994, J. Water voor f22,983. Alle inschrij vers wonen te Zandvoort. Het werk - aan den minsten inschrijver ge gund, HALFWEG. ZANDVOORT. VELSEN. IJMTJIDEN. BE VER WIJ K. HILLEGOM. LISSE. NOORD WIJKERHOTJT. AGENDA.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 2