„LOTISICÖ". Laatst© nieuws. Staten-Generaal. Sociale Berichten. Uit den Omtrek, Inoezonders Mededeslingeii, Verkoopingen. BoeShtiïzeii enz. Kerknieuws. KANTONGERECHT TE HAARLEM. VAN ELDERS. Marktnieuws. Amsterdamscbe Beurs. Het Bijkantoor Anegang 21 zal van af üiecüess tot en met den 5den Oecemfees* geopend zijn van 9 assag* 's morgens tot 3 uur 's mid dags, daarna weer van 95 uur. DE DIRECTEUR, J. C. DE BOER. Aanbestedingen. Rechtszaken. Italiaansch schip „Fernando 55", met hout van Riga naar Swansea. 4 zijn gered en 7 verdronken. Twee zijn nog aan boord, waaronder de gezag voerder. De reddingboot van Terschel ling sloeg om. Drie redders verdronken. Het waren de sleepbooten „Neptu- nus", „Terschelling" en „Texel", die gisterenmorgen met de reddingboot naar de Noordergronden vertrokken. Bij een derden tocht naar het wrak werden 12 schipbreukelingen afgehaald doch door een grondzee sloeg de red dingboot om, waarbij 3 Terschellinger roeiers en 7 man van de equipage verdronken. De overigen werden naar Terschelling gebracht, waarna een nieuwe poging tot redding aan den nog aan boord zijnden gezagvoerder en den gekwetsten matroos werd ondernomen. Nader wordt van Vlieland nog gemeld: Gisternacht te ongeveer twaalf uur strandde hier in de Noordergronden een onbekend schip. Het üamöouwde en gaf allerlei noodseinen tot onge veer drie uur. Bij het aanbreken van den dag bemerkte men dat het een zeilschip was. Van de drie masten waren reeds twee over boord geslagen. Van de duinen af kon men op het wrak nog menschen waarnemen. Nu verschenen de inmiddels door de kustwacht gewaarschuwde sleepbooten „Neptunus," „Texel" en „Terschelling", waarvan de „Neptunus" de redding boot meebracht. Toen werd gepoogd de schipbreukelingeon te redden en het gelukte er vijf aan wal te brengen. Twee bleven aan boord, nl. de gezag voerder en een gekwetste matroos. Bij de derde poging van de redding boot sloeg deze om door eene grondzee. De inzittenden geraakten te water. Onmiddellijk werden van de sleep booten „Neptunus" en „Terschelling" reddingsvlotten gestreken en het ge lukte allen, op drie na, levend op te viaschen. Drie roeiers zijn verdronken, éen werd bewusteloos opgehaald, maar diens levensgeesten werden weer op gewekt. Reeds zijn de lijken van twee der omgekomenen opgehaald. De namen der verdronkenen zijn Formes, Brouwer en Knop, bewusteloos was Gerrit de Beer. Van het zeilschip „Fernando", sloegen des nachts zeven man over boord, waarschijnlijk met een der masten. De sleepbooten keerden naar Ter schelling terug om een andere red dingboot te halen. Te ongeveer 4 uur werd weer een poging gedaan om het wrak te bereiken, maar zonder resul taat, zoodat men naar Terschelling terugkeerde. De twee schipbreuke lingen gaan dus een hangen nacht tegemoet. Op Terschelling en Vlieland is de verslagenheid algemeen, want de omgekomen redders waren allen man en vader. Stormberichten. Van Urk. De hevige storm uit het Noordwesten heeft het Zuiderzeewater zoo opgestuwd, dat het geheele weide land van Urk is ondergeloopen. Vier vijfde van het kleine eiland staat blank. Van Ostende. De „Vlaamsche Gazette" van Brussel verneemt van haren correspondent te Ostende: Maandagmorgen woedde een hevige storm op de Noordzee. Om 12 uur slaan de booge baren over den zeedijk tot op de terras van de Kuurzaal, tegen hotels en villa's en het water loopt met gedruisch de rampen der straten af. Het staketsel is onzichtbaar en het water der visscherskaaien staat boord aan boord en gereed om uit zijne bedding de straten in te stroomen. Duizenden menschen staan op den zeedijk dit natuurschouwspel te be wonderen. Men kan reeds talrijke avarijen be- stadigen, onder andere aan de „Phare", waar arduinsteenen van 505 tot 800 kilogr. gewicht uit den dijk gerukt en vele meters ver geslingerd zijn. Op den zeedijk zijn al de banken uit bunne haken gerukt en tot in de straten geslingerd. Aan het „Hotel Continental" is de gioote houten trap, die naar het strand leidt, stuk geslagen. Rechtover het koninklijk Chalet, zijn een tiental lusthuisjes, die zich op het strand bevonden, in spaanders geslagen, enz. enz. Da visschersbevolking bevindt zich in groote ongerustheid over het lot der in zee zijnde visschers. Van Terschelling. Door den vreeselijken storm is de duin voet ont zettend afgenomen. Bij mijlpaal 13 staan de duinen 10 meter hoog lijn recht op het strand. Uit Zandvoort. De storm,welke gisteren hier woedde, joeg de zee op tot aan den duin/oet, zonder tot nog toe evenwel schade aan te richten. Uit den Hoek van Holland. Het water, opgestuwd door den he- vigen N.-W. storm, bereikte gister middag weer een zeer hoog peil. De zee was geweldig en grootsch in haar onstuimigheid. Van de geheele noorderpier was niets meer te zien en de reddings steiger werd aan het oog onttrokken door het opspattend schuim. Het water heelt vooral veel schade gedaan aan de nieuwe duinvorming op het strand en aan de duinenrij, ten noorden van den Hoek van Holland. overhoop gehaalde dingenuit een en ander bleek dat deze Minister van Buitenlandsche Zaken nu eens einde lijk een man is, die weet wat hij wil, en datgene wat hij .weet, goed ge bruikt. Op te merken is uit de rede des mi nisters primo da,t de regeering een voorstel zal doen tot aansluiting aan de Bemer Conventie, secujido dat niemand behalve den heer Van Asch van jWijck zich medestander toonde van diens lievelingsidéede neu/tra- liteitsverklaring van Nederland, en ten derde dat de Minister het optre den van onzen gezant te Caracas zaohtkens afkeurde, dat van „Hou en Trouw" scherp afkeurde, maar be loofde dat hij meer inlichtingen aan die vereeniging zou geven, als deze waarborgen stelde voor beter oppas sen. Ten slotte zij medegedeeld, dat iedereen de ontijdige publicatie der Venezolaansche nota door „De Tele graaf" afkeurde en dat de z.g. ont hullingen van „Het Vaderland" over den Duitschen Keizer en onze Ko ningin, door Dr. Kuyper als finaal tegengesproken, niet eens de eer van bespreking werden waardig gekeurd. K. S. A. Jhr. Mr. O. vau Nispen tot Seve- naer heeft ontslag genomen wegens drukke bezigheden, als voorzitter van het Diocesaan Comité van Den Bosch en is diensvolgens ook afge treden als Algemeen Voorzitter der K. S. A. In zijn plaats is benoemd Jhr. Mr. Ch. iiuij s de Beerenbrouck. Een uitvoerig verslag van de jongste Centrale vergadering der K. S. A. moeten wij wegens plaatsgebrek tot morgen uitstellen. Tweede Kamer. Staatsbegrooting. De begroeting vau Buitenlandsche Zaken is gisteren afgehandeld. De Minister, charmeur en geestig spre ker als hi] is, heeft dat gedaan ge kregen. Zijn rede was een aaneen schakeling van geestige zetten, bon dige antwoorden en kalme uiteenzet tingen van door de afgeyaaridgden SCHOTEN. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. VinkeSantema, z. E. Soeliaart Boeie, z. Overleden: P. v. Velzen 71 jaar. BLOEMENDAAL. Gemeenteraadsvergadering op Donderdag 26 November des nam. om 2 uur. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Leggen van een bouwverbod op gronden aan de Kleverlaan. 3. Ruiling van grond aan den Voge- lenzangschen weg. 4. Aanleg van een rijwielpad langs den Zijlweg ter breedte van 1 meter en ter lengte van 8U0 meter. 5. Herziening der instructie van den gemeentearchitect. Burgerlijke stand. Bevallen: C. H. KohierMud er, z. IJMUIDEN. Visscherij. Gisteren kwamen van de beugvisscherij alhier binnen de sleepen: MD. 4 Theodora Emmerentia, MD. 12 Zeemeeuw, MD. 28 Vertrou wen en PR. 55 Eibergen. Gisteren kwamen van de haringvis- scherij alhier binnen de stoomlogger „IJM 22 Etty" met ll last (van de vijfde reis) en logger „NW 2" met 26 last (van de vierde reis). BEVERWIJK. Burgerlijke stand. Bevallen: A. SchweitzerKunst, z. SPAAR» WOU DE. Een Warmoezeniershof. De boerderij van Th. van der Weiden is door onderhandsche verkoop overge gaan aan H. Vriesekoop alhier. In aansluiting met het bovenstaande vernemen wij, dat laatstgenoemde zijn tot heden bewoond huis met bij- behoorend land heeft verkocht aan iemand, die er een warmoezeniershof- stede van zal maken. In het vrij een- toonige landschap van weiden en nog eens weiden zal dus eindelijk wat afwisseling komen! ZANDVOORT. Stroopers. Door de buitengewone Gemeenteveldwachters W. van Duijn en W. van Keulen is procesverbaal opgemaakt contra G. Z. alhier wegens het pogen om wild of konijnen te bemachtigen, door middel van kunst licht (carbidlaDtaarn) De lantaarn werd in beslag geno men. Een serenade. Door het Harmo niegezelschap onderafdeeling van de werkliedenvereeniging „OnderliDg Hulpbetoon" werd gisterenavond een ssreuade gebracht aan hunne voorzitter den heer C. Schaap ter gelegenheid van zijn 25 jarig Huwelijks! Door den beschermheer den heer C. Kruijsmul- der werd hem namens de leden en eereleden een prachtig schrijfbureau aaogeboden. Zichtbaar bewogen dankte de jubilaris voor dit blijk van waar deering. BENNEB BOEK. 5de Tooneeluitvoering der tooneelclub „Nut en Ge noegen". Twee avonden heeft de tooneelclub „Nut en Genoegen" ons Katholiek volk van Bennebroek en omstreken nuttig en genoeglijk be ziggehouden. Vooral het drama „Eén uit velen" is bijzonder mooi gespeeld, en zij, die uit verschillende plaatsen hier kwa men, om dit stuk bij te wonen, waren een en al bewondering voor het spel in Bennebroek. Den eersten avond was de zaal vol, maar den 2den avond, toen men wist, hoe er gespeeld werd, wias er geen plaats meer te krijgen en velen moes ten zich met een benauwd staan plaats je tevreden stellen. Dit is zeker, dat als de tooneelclub zoo voortgaat als tot nog toe, dat dan velen uit den omtrek naar Ben nebroek zullen gaan, omdat daar ge speeld wordt, als op weinig plaat- sen. Ook hier kon men zien dat het niet zoozeer de costumeering als wel de voordracht is, die het hoofdbe standdeel van het tooneelspel moet uitmaken. Ook het kluchtspel „De Gefopte" kan als goed geslaagd, worden be schouwd. De tooneelclub werd dank betuigd door den president der Ned. R. K. Volksbond Bennebroek en Omstre ken, de heer G. Assendelft. HILLEGOM. „L'Amitie." Maandagavond gaf de tooneelvereeniging „l'Amitie" een zeer goed geslaagde uitvoering voor de flink bezette zaal van Hotel Sistermans. Zij voerde op het drama „De Twee broe ders" van Dr. Menten, dat met een prachtig tableau vivant besloten werd. Het blijspel „Jansen in Octavo" had zeer den bijval van het publiek, even als ook de voordrachten tusschen en na drama en blijspel. Deze uitvoering zal ongetwijfeld bij velen aan den vriendelijken vraag van den president om steun van l'Amitie veel kracht bijzetten. De spelers heb ben zicü van hun taak zeer goed gekweten. C'hr.; Kantoor- en Handels bedienden. De afd. Hillegom van de Ned. Ver. van Christelijke Kan toor- en Handelsbedienden, hield Dinsdagavond in de zaal van hotel Sistermans, een openbare vergade- ding. De aanleiding daartoe was een artikel in de „N. H. Ct.", dat op kwam tegen rusttijden der bedienden in kwestie. Als spreker trad op de heer H. B. JVeijland van Haarlem, met het onderwerp„Werken en rus ten, larbeids- eu rusttijden". Hij pleitte voor zijn Christelijk stand punt van werken en rusten in 't algemeen en paste deze beginselen toe op de vacanties voor handelsbe dienden. Voor dezen vroeg hij als het bedrijf het toelaat, geheele of halve vrijen Zaterdag, een jaarlijk- sche vacantie van 14 dagen, naast strenge Zondagsrust. Na eenig de bat over ondergeschikte zaken, werd de vergadering gesloten met gebed, zooals ze ook geopend was. EI3SE. St. Elisabeths-Vereeniging. Wij ontvingen het jaarverslag der St. Elisabeths-Vereeniging te Lisse, over November 19071908. Het is opgesteld door de secretaresse mej. A. Reekers, en houdt het vol gende in: Het zesde jaar der St. Elisabeths- Vereeniging is geëindigd en evenals vorige jaren wenscht het bestuur haar versiug te beginnen met een oprecht woord van dank aan hen, die door hunne jaarlijksche giften haar in staat stelden aan de behoeftige zieken ver sterkende middelen te verschaffen. Donderdag 19 November 1.1., de Patroondag der -H. Elisabeth, vierden de leden haren jaarlijkschen feestdag. Nadat alle werkende leden 's mor gens onder de H. Mis, te hunner intentie opgedragen, tot de heilige Tafel waren genaderd, had 's middags om 4 uur tea huize der presidente, Mejuffr. van RuitenReekers, in tegenwoordigheid van den Geestelijken Adviseur, den ZeerEerw. Heer Pastoor, de feestvergadering plaats, waarin o.a. door de penningmeesteresse, Mejuffr. v. d. VeldVerdegaal, het financieel verslag werd uitgebracht. De ontvang sten, als bijdragen der Parochianen, bloembollen veiling, waren iets hooger als het vorig jaar, wat zeer de kas ten goede kwam, daar door de groote uitbreiding der Parochie, de behoefte aan steun steeds grooter wordt. Aan 30 kraamvrouwen en 48 zieken werd onderstand verleend. Uitgedeeld werden dit jaar 7013 liter melk, 1227 eieren, 320 halve kilo rundvleesch, verder eenige porties rookvleesch, be nevens p.m. f 35 aan lijfgoederen. Alleen aan melk, dus al ruim 1900 liter meer als vorig jaar. In den loop van het Vereenigings- jaar werden 12 vergaderingen gehou den, welke allen steeds trouw werden bezocht. Wegens het bedanken der dames Huyg en de Hoog, werden als nieuwe leden aangenomen de dames Lange- veldWitteman, VerdegaalHulse bosch en v. d. HorstLohman, terwijl in den plaats van Mejuffr. de Hoog met algemeene stemmen als Vice- presidente werd gekozen Mejuffrouw Riggel. Aan het eind der vergadering werd door den ZeerEerw. Heer Pastoor in gloedvolle woorden hulde gebracht aan de ledeD. ZEw. stelde als voor beeld onze Patronesse, de H. Elisabeth, en spoorde de leden aan tot nog meer toewijding en offervaardigheid. In zijne kernachtege welsprekend heid, zeide hij o.a. „Is het eene dank bare, Gode welgevallige taak, armen te steunen door liefdegaven, hoeveel aangenamer moet het zijn in Gods oog, arme zieken te troosten en hun leed te verzachten." Ongetwijfeld sprak de presidente uit naam aller leden, toen zij in wel gekozen woorden, den ZeerEerw. Heer Pastoor dank zeide voor zijne hartelijke toespraak. Moge het groote nut der St. Elisa beths Vereeniging door de Parochianen van Lisse worden erkend, dan sluit ik dit verslag met den wensch dat mek de jaarlijksche collecte, welke in de loop dezer week aan de huizen der Parochianen zal worden gehouden, een ieder zijn penningske zal offerer tot leniging van ziekte en nood zij nel arme dorpsbewoners Welken wensch wij ten krachtigste ondersteunen Dooreen koe gestooten. De landbouwer Ph. v. K. werd gisteren, toen hij bezig was de koeien op stal te brengen, zoodanig door een der koeien in het gezicht gestooten, dat het oog bijna uit de kas gerukt werd. Direct werd geneeskundige hulp inge roepen en een verband gelegd. De IJ s c 1 u b. In de vergadering van de ijsclub Lisse bleek dat de reke ning 1907 sloot met een bedrag van f 329,37, behalve f 250 nominaal in aan- deelen Lissesche Bankvereeniging. De aftredende bestuursleden, de heeren J. W. Lefeber, penningmeester, en S. F. Barnhoorn, C. van Parijs, F. de Meulder en J. van der Hulst Sr., commissarissen, werden allen bij accla matie als zoodanig herkozen. Hierna werd voorgesteld om arti kel 4 van het Reglement een wijziging te doen ondergaan. Het artikel luidt thans als volgt: Geen hardrijderijen zullen op kosten der IJsclub mogen worden gehouden. Na eenige discus- siën werd dit artikel zoodanig gewij zigd, dat het thans gelezen wordt als volgt: „Geenhardrijderijen zullen op kosten der IJsclub mogen worden ge houden, tenzij de kas der IJsclub een saldo heeft van minstens f300, en «!an nog alléén ten behoeve van den wer kenden stand in deze gemeente of voor kinderen van de leden der IJs club, en niet, nadat er een beroep is gedaan op de offervaardigheid der ingezetenen en der Vereenigingen hier ter plaatse." Een voorstel van de heeren Kingma en Abresch, om ook ijsbanen aan te leggen voor de IJsclub, en daarop avond-ijsfeesten te organiseeren, kon bij de vergadering geen voldoende instemming vinden voor verwezenlij king. Ten slotte werd besloten om een persoon aan te stellen voor het aan werven van nieuwe leden. Waterleiding. Be Raadsleden dezer gemeente hebben ter bestudee ring ontvangen een concept-contract voor de concessie-aanvrage voor de exploitatie eener drinkwaterleiding voor de gemeenten Lisse, Hillegom, SasBenheim, Noord wijk en Voorhout. SAS8ENHEIM. Burgerlijke stand. Beval 1 en: J. W. Homanv. d. Voort, d. WARMOND. Burgerlijke stand. Bevallen: J. A. SlikkingWelsink, d. Overleden: C. M. Swerner, 72 j. A. J. Schoneveld 82 j. NOORDWIJK. Burgerlijke stand. Bevallen: N. van BeeletVooijs, d. - J. Duin dam—Plug, d. G. C. Passchier Vegt, z. A. BouwmeesterDuin dam, d. D. van Rooijenvan Duin, z. Getrouw: J. Mooijekind en P.M. Duivenvoorde. H. de Kloet en J. Duindam. Overleden: C. van Duyn, 23 j. VOORHOUT. „Eensgezindheid." De tooneel- vereeniging „Eensgezindheid" als on derafdeeling van den Ned. R. Katb. Volksbond gaf een uitvoering voor de leden met hun dames in het Stations- koffiehuis van den heer C. Paarde- kooper. Opgevoerd werd: De Pause lijke Zouaaf", tooneelspel in twee bedrijven. Met het kluchtspel „Her cules" of de „Locomotieftorser" werd de avond besloten. Alle aanwezigen, en dat waren er velen, roemden het spel en de voordracht der tooneelisten, SPANBROEK. Een nieuwe kerk. Weldra zal worden overgegaan tot den bouw eener nieuwe Kath. kerk. Begin December zal de aanwijzing plaats hebben en 22 December de aanbesteding. De hulpkerk zal worden gebouwd door de heeren Appel en Hoogzaad alhier. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Bevallen: G. KrijgsmanDe Haan, d. Overleden: J. de Man, Imnd. Mgr. Meeuwissen. Gisterenmiddag te 5 uur 15 minu ten spoortijd is aan het Centraal Sta tion te Amsterdam Mgr. Meeuwissen uit Suriname, in gezelschap van pa ter Lohmeijer aangekomen. De nieuwe prelaat van Berne. Gisteren werd, naar „Plet Cen trum" meldt, tot 63sten abt van Berne gekozen de Hoogwaardige heer L. Ei. van den Berg, geboren te Gemert den 13den Mei 1853, pries ter gewijd den 24sten Juni 1876. De nieuw gekozene was achtereen volgens novicenmeester, professor in de Heilige Schrift en Dogmatiek, en was reeds bij' de vorige keuze een ernstige candidaat. Ondanks zijp jeugdigen leeftijd werd de Hoogwaardige heer den 12en Februari 1888 Prior der Abdi] en den 2en Februari 1893 pastoor van Lithoyen bij Oss, waar hij ee|n nieuwe kerk liet bouwen. Ook was hij de oprichter en de ziel van den Boerenbond en Boerenleenbank, waaraan hij al zijn krachten wijd de. Prelaat van den Berg is een man van groote wetenschap, een raads man en vriend zijner omgeving. Moge het hem gegeven zijn, Lange jaren, onder Gods rijken zegen, de aloude abdij van Berne te bestu- 1 ren Donderdag, 26 November. HILLEGOM. In den veldtuin (Elsbroekerpolder), v.m. 10 u. Not. J. Tuijmelaar. Houtvierkooping. HOOFDDORP. -Óp de Markt, voor de Diaconie der Ned, Herv. Kerk. 50 Schapen, Aanbesteed. SLOTEN. Het bouwen van de druk kerij Senefelder onder beheer der architecten J. W. F. Hartkamp en P. H. van Niftrik aan den Admiraal de Ruyterweg alhier is opgedragen aan de heeren Jos. Kraaij Co. te Hille gom. NOORDWIJK. Bij de gehouden aan besteding van het schilderswerk aan den bouw „Hof van Holland" waren de volgende biljetten ingeleverd: Zijp f 682, Van Dorssen f 545, wed. M. v. d. Weijden f494 en van der Boom f 480. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Donderdag, 26 November, Aan te besteden. HAARLEM. - Prov. Gebouw, 11 uur, het onderhoud van het .Tiem- hoyensche kanaal in Gooiland, gem. Hilversum, gedurende de jaren 1909, 1910 en 1911. Raming: f600 per ja.ar. HEEMSTEDE. Raadhuis. half 12. B. en lWj- lo. het maken v.a:i grondwerken op het terrein aan de Molenw-erfsLaan, kadastraal bekend gemeente Heemstede Sectie A Nos. 1993 en 1994 ten behoeve van de opslagplaats van vuilnis. 2o. het bouwen van eene schuur of bergplaats met paardenstal, af schutting, schoeiing, afsluithek, dam enz. ten behoeve van de opslag plaats van vuilnis op bovengenoemd terrein. Met rotte citroenen. Een jochie in 't beklaagdenbankje. Hij had met een rotte citroen op de straat gegooid en n a, t u u r 1 ij k b ij ongeluk kwam de rotte citroen tegen een agent aan. De agent stapt op den jongen toe om hem te bekeu ren, doch toen gaf deze een valschen naam op. En nu stond hij terecht. Hij had „bij ongeluk" den agentge makt. De ambtenaar vroeg f5 of 3 da- gen. Dat je nu nog gegooid hebt, en fin, zei de kantonrechter, maar dat je een valschen naam hebt opgege ven, dat is leelijk. Kun je f5 beta len Ja, als ik werk heb, dan' denk ik het wel. Nou, ik zal je wel wat minder geven en je hebt er een week of tien tijd voor, dus je zult het w;el betalen, hè? Ja, als ik geld heb. Dan kom je er nog goed af, wiant er staat f 150 op. De Jongen: f150, dan zou ik er eerst wel een kleine inbraak voor moeten doen! (Luid gelach.)- De kantonrechter: Je moet maar zien dat je het betaalt, want ik wil niet, dat je er voor in de gevangenis komt. Hinderlijk volgen. V. ÏW;., de staker van de „Poly graph", die in dronkenschap den werkwillige Albu eerst met een mes bedreigde en toen deze wegliep, hem het geopende mes achterna wierp, werd tot 14 dagen veroordeeld. Opgeheven. De Rechtbank te Haarlem heeft heden, 25 November, opgeheven de faillissementen van: C. Duis, timmermansknecht te Koog aan de Zaan en D. Bakker, da meshoedenmaakster te Zaandam, de le den 3e n en de 2e den lOden' Nov. jJ. failliet verklaard. Hooge Raad. De Hooge Raad deed uitspraak in de zaak van een vischventer te IJmuiden, door de Rechtbank te Haarlem veroordeeld ter zake van twee overtredingen van art. 453 Strafwetboek, bij afzonder lijke vonnissen door den kantonrech ter berecht, doch door den officier van justitie in hooger beroep aange bracht bij één dagvaarding. Ambtshalve besliste de Hooge Raad, dat dege handelwijze is in strijd met de bepalingen van het Wetboek vian Strafvordering, het welk voeging van in eersten aanleg afzonderlijk behandelde zaken in hooger beroep verbiedt. De officier van justitie werd mitsdien jniet-omt- vankelijk verklaard in zijn hooger beroep, gelijk hij dit had ingesteld. De machinist, die door een onveilig signaal reed. Hiet Gerechtshof te Amsterdam, deed gis teren uitspraak in de zaak van den den machinist der H. IJ. S. M., die door de Haarlemsche Rechtbank werd veroordeeld tot 14 dagen ge vangenisstraf, wegens het door schuld gevaar doen ontstaan voor het verkeer door stoomvermogen over een spoorweg. Bekl. was op 23 April onder Heemstede met den ex: pressetrein 48 door twee op onveilig gestelde signalen gereden, waardoor gevaar ontstond èn voor trein 48 èn voor een goederentrein. Het Hof vernietigde het vonnis der Recht bank wegens een vormgebrek en, op nieuw rechtdoende verklaarde het ten laste gelegde bewezen, met die'n verstande, dat bekl. niet roekeloos door het signaal is gereden. Vain dit punt der aanklacht werd hij dah ook vrijgesproken. Opnieuw rechtdoen de veroordeelde het bekl. tot f 50 boete of 10 dagen hechtenis. BUITENLAND. President Castro. CARACAS, 23 November. Aan boord van het stoomschip „Guade loupe" vertrekt morgen president Gastro naar Bordeaux, waar hem een Berlijnsch specialist, prof. Israel, on middellijk na zijn aankomst zal ope- reeren, slaagt de operatie, dan blijft Castro eenige dagen te Parijs, maar zal daarop zoo spoedig mogelijk naar Caracas terugkeeren. Drie bekende Venezolaansche geueesheeren en ver scheidene familieleden Vergezellen: den president. Een groote spanning bestaat te Caracas, politieke intriges zijn op touw gezet bij de gedachte, dat Castro's vertrek gelegenheid zal geven om een einde te maken aan de Hollairfdsohe, Eransche e;n Duit- sehe moeilijkheden. Vincent Gomez treedt als waarnemend president op gedurende zijn afwezigheid. Gastro is lijdende aan een inwendig gezwel in de nierstreek. Haarlem, Kaasmarkt van heden 25 Nov. Verkocht 4 stapels kaas 489 kazen en wegende 1032 KG. Hoogste prijs f 28.50 laagste prijs f 28. AMSTERDAM, 25 Nov. 1908. Aardappe len prijzen. Andijker Blauwen f0.— a 2.20, Andijker Muizen f0.aO. And ijker kleine Muizen f 0.a 0.—Westlandsche Zand f0.a 0...Westlandsche kleine Zand Friesche Muizen f 0.0.Friesche Bor- gers fl.40al.50, Friesche Blauwen f2. a 2.20, Ypolder Blauwpitten f0.a 0. Hillegommer Zand f 1.80 a f 2,50. di. Schoolmeesters 1.50 a 1.60 Zeeuwsche Bonten f 2.30 a f 2.40, id. Blauwen f 2,40 a f 2.30 Geld. Blauwen 2 a 2.10. 2 ladingen aanvoer. PURMEREND, 25 Nov. Kaas. Aanvoer 115 stapels kleine, f 31 50 per 50 K.G. Boter. Aanvoer 1070 kg., prijs f 1.45 a f 1,55, gemiddeld f 1,50 per kg. Vee. 548 rundern, waaronder zijn 474 vette en stieren, 29 paarden, f 70 a f 270, 87 vette kalveren, f 0,75 a f 0.95 per kg., 210 nuchtere dito, f 10 a f 28 per stuk; 382 vette varkens, 44 a 47 ets per kg., 20 magere dito f 14 a f 24 per stuk, 202 biggen, f 4 a 8 per stuk, 3435 schapen en lammeren. Eieren. Kip- f 7.a f 8,eend- per 100 stuks. 90 zak peren, f 2 a f 2.50 per zak. 70 zak appelen f 2.50 a f 3.50 p. zak Ganzen 705, f 2.75 a f 3.25. Zwanen 42, f 4 a f 5 Vette koeien prijshoudend, handel stug, f 0.50 a f 0.72 per kg. Gelden koeien prijshoudend, handel stug, f 130 a f 180 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel stug, f 150 a f 230 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend, han del vlug. Vette varkens prijshoudend, handel vlug. Vette schapen prijshoudend, handfl stug, f 20 a f 28. Lammeren prijshoudend, handel stug 13 a f 20. BEVERWIJK, 23 Nov. Groentemarkt. Spinazie, per Heet. f 0,postelein per Heet. f wortelen, 100 bos f a 9,komkommers per 100 f af, Asperges, per bos f0,a f0,— Aardap. klei, per Heet. f2,50 Zand, aardappelen per H.L. f 3,50 peulen, per kilo f doppers, per kilo capucijners per kilo i 0.tuinboonen per 1000 f Bloemkool per 100 f 20, a fSla por 100 mop f a f0,Aardbeien per mandje a ct. Koolrapen per 100 14,a f Selderij, per bos f 0.05, Andijvie per 100 str. f2,25. Frambozen per mand f a fSnijb. per 1000 f a fHeerenbooner: per 1000 f0.a fDruiven per Kilo f 0, Peren per Heet. f6.a fAppelen per Heet, f7,a Uien per Heet. fo,75 a 1Roode kool, per 100 f 9 Raspers, per kilo ct. Augurken, per mandje ct. Radijs, 100 bos f 0,a Raapstelen, 100 boa, f0. LEIDEN. 24 Nov. Vette-varkensmarkt. Aanv. 129 stuks, prijs f 0.47 a f 0.46 per kilo. Licht soort f 0.40 a f 0. per kilo. Handel traag. BODEGRAVEN, 24 Nov. Kaas. Aan gevoerd 110 wagens, te zamen 4739 st. wegende 28434 KG. Prijs Goudsche le soort f 28, a 29,50 2e soort f 24,50 a f 28, zwaardere f 30,Derby le soort, f 2e soort f Edammer le soort f 2e soort f Medegedeeld door E. C. losfEKsaa «n Lo 24 Nov. T*rige koers hedca Atchison eomm. Denver Rio Erie Kans South Pref Missouri Comm. N. F. Ontario. Rock Island Southern Pacif. Railway Union Pacif. Wabash Comm Amalg Copp Car Foundry Steel Comm Marine Pref. Comm. Peruv. pref. comm Kon. Petroleum Great Cobar Ned. Schuld 2i/a% Rusland Hope Consols Amer. waarden vast. Russ. fondsen onveranderd. Petroleum aand. prijshoudend. Tabaksaandeelen vast. Mijnaandeelen stil. Prolongatie 2% pet. Trans. Aflik. Spoor 5 pet. lager. 97% 81»/, 32»,8 291/2 64 341/2 42% 22 115 24V, 1775/g 141/2 831/a 44*/s «4 22 8 40 10 298>/2 100 76i/2 80'/, 80 V2 971/2 32 32% 291/2 64i/2 34i/2 43 221/4 115 24i/g 1781/, 149/u 83% 45 54%s 22 8 401/g 10 298l/2 IOO1/4 761/2 8d/2 801/,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 2