Pe wraak eener slauin. Staten-Generaal. Sociale Berichten. Uit den Omtrek, Stadsnieuws. Verkoopingea. Boeifmizen enz, Kerknieuws, KANIOKRECHf IE HAMEIS. buitengewoon veel last van zeeziekte heeft. Maar de noodzakelijkheid was zoo dringend, dat hij nu de reis naar Frankrijk heeft moeten ondernemen. De Venezolaansche gezant. De heer De Reus, afgetreden gevol machtigd minister van Nederland in Venezuela, zal zich binnenkort in Ginniken gaan vestigen. Ken Duitseh professor over ons koloniaal bestuur. Prof. dr. Detmer uit Jena heeft te Keulen een causerie gehouden over het eiland Java. Hij noemde het Neder- landsche koloniaal bestuur voortreffe lijk als het gevolg van een uitnemende voorbereiding der ambtenaren, de ge lukkig getroffen bestuursverhoudingen en de merkwaardige en gewiohtige toestanden ten aanzien van het grond bezit. Gemengde Berichten. De „inktwerper." is door den mi litairen rechter ontoerekenbaar ver klaard. Hij is ten minste weder in gelijfd bij het 7e regiment en ligt te Amsterdam in garnizoen, wat natuur lijk niet het geval zou zijn, indien hij niet weer geheel op orde was. Of het goed gezien was hem in zijn vroegere omgeving terug te brengen, is intussehen een andere vraag, vooral omdat zijn kameraden uit vroegere dagen, kennende zijn droeve historie, zich niet bijzonder tot hem aangetrok ken kunnen gevoelen. J ai procedeeren is duur! Het vorige jaar werd tij dens de kermis te St. Oedenrode (N.-Br.) het circus Roberti", dat op particulier terrein was opgesla gen, op last van B. ein ÏW- afgebro ken. Hieruit ontstond een proces, hetwelk door de gemeente verloren werd. Deze week werd in den Raad medegedeeld, dat de ten laste der ge meente komende proceskosten onge veer f 750 bedragen, behalve de scha devergoeding. Tot delging van een sn ander zal de gemeente een leening moeten aangaan. De scheepsramp bij Vlie land. Gisterenmorgen half acht zag men va.n de duinen de sleepboot „Neptunus" opnieuw naderen, nu met de reddingsboot van Midsland. Die van Terschelling was den vori- gen dag stuk. geslagen. Ondanks be ter weer was de zee bij de plaats des onheils woest en met hevige bran ding, waardoor de redding zeer moei lijk: werd. De gekwetste bootsman, met gebroken been werd nog alleen op het wrak aangetroffen. Volgens diens mededeeling was zijn kapitein dien morgen om 6 uur in een vlaag ran zinsverbijstering over boord ge sprongen. Het voorschip was weggeslagen. Eén mast staat nog overeind. De lading, uit hout bestaande, drijft in zee en komt hier aan strand. Tot au toe zijn nog geen lijken aange spoeld. De equipage bestond uit 14 man, waarvan 6 gered zijn. Het schip is als verloren te beschouwen. Het zit op den Engelsehen hoek, hier bekend als het zeemanskerkhof. Een v.reeselijk verminkt lijk gevonden. Dinsdagavond laat is in de nabijheid van Aalten op den spoorweg het vreeselijk vermink te lijk van een man gevonden, ver moedelijk door een der laatste trei nen overreden. De identiteit is tot heden niet künnen worden vastge steld. Tweede Kamer. Staatsbegrooting. Na afdoening en goedkeuring van de verschillende artikelen der be grooting van Buitejnlandsche Zaken, begon de Kamer gisteren aan Justi tie. De verschillende algemeene be schouwingen, daarover gehouden, le veren ons geen stof op tot aparte ver melding: beschouwingen over de moderne strafrechtsleer, over deter minisme en vrijen wil, over de geval len van ontoerekenbaarheid enz. zijn heel interessant voor vaklieden maar voor 't publiek van weinig belaag. Een paar dingen moeten echter vermeld vooreerst dat de heer Sa- vamin Lobman de opzienbarende verklaring aflegde geen vertrouwen in dezen minister te koesteren daar hij hem verdenkt, de rechtspraak te veel met de politiek te vermengen, wat dan zou blijken uit overlegging aan de Kamer van het dossier der bekende Pa.pendrcohtsche rechts zaak, wat de socialisten vooral ge vraagd hadden. Geen der leden bleek het echter met den afgevaar digde van Goes eens te zijn. Voorts mag gewezen worden op de partijdigheid van den heer Hu- genholtz, die over „posten" sprak, en het posten door socialisten aller voortreffelijkst en nuttig noemde, maar datzelfde posten door anderen zeer 6terk afkeurde! Je moet maar durven Ben prijsvraag van den Midden standsbond. UaNederlandsche Middenstandsbond heeft etQ prijsvraag uitgeschreven, luidende „Welke maatregelen kan een winke lier treilen of klein-industrieel nemen, om te zorgen dat na zijn overlijden, zijn zaan of bedrijf ongehinderd door zijn vrouw (of kinderen) kan worden voortgezet. a. Door het veranderen van zijn onderneming in een naamlooze ven nootschap. b. in een commanditaire vennoot schap. c. in een vennootschap onder firma. Een beroemd Fransch schrijver, Souvestre, heeft gezegd: „De maag i» eene slavin, die genoodzaakt is alles in zich op te nemen wat men haar toedient, maar die zich later wreekt over deze ongerechtigheid met de sluwheid en wreedheid aan eene slavin eigen." Dit gezegde bevat waarheid. Denk eens aan de groote verscheidenheid van voedsel en drank, die ge des daags en des avonds verorbert, nu eens warm, dan weer koud, dan zuur, dan zoet, dan weder hitter en vetachtig. Soms zijn die spijzen van slechte hoe danigheid en soms ook zijn ze te goed, zoodat ge een overdadige hoeveelheid er van gebruikt, en de arme maag is genoodzaakt om tot zich te nemen, wat ga ar verkiest in te brengen. Geen wouder daarom dat deze arme slavin zich ten laatste wreed toont en wraak neemt door U hevige pijnen te ver oorzaken, gepaard met zwakheid, zenuwachtigheid en ellende; daarna volgen lange jaren van lijden, gebrek aan eetlust, hoofdpijn, hartkloppingen, slapeloosheid, winderige opgeblazen heid van maag en ingewanden, rheu- matiek en jicht, zoodat het leven U ten slotte tot een last wordt. Ja, de stille slavin Uw maag komt in opstand, omdat de Natuur de maag nimmer tot zulk eene behan deling bestemde en zij wreekt zich door vergiftige zuren voort te brengen uit hetzelfde voedsel dat U gezondheid en een lang leven behoorde te geven. Indien ge in dezen ellendigen toe stand verkeert, zullen Moeder Seigel's Tabletten, het wereld-beroemde plant aardige geneesmiddel, U genezen en ¥we gezondheid bevorderen, want dat geneesmiddel helpt het Spijsverterings proces op eene volkomen natuurlijke wijze. De Heer G. P. Groothuijse, wonende ADjelierstraat 131, Amsterdam schrijft ons: „Sedert 10 jaren was ik sukke lende tengevolge van Slechte Spijs vertering; ik leed voortdurend aan benauwdheden en hevige pijnen ge paard met een akelig gevoel van vol heid, drukking en zwaarheid in de maag, alsof er, om zoo te zeggen een steen op lag. Voortdurend had ik last van aanvallen van duizeligheid en het loopen viel mij uiterst moeilijk. Mijn maag kon geenarlei voedsel inhouden en ofschoon ik alle mogelijke medi cijnen gebruikte, bemerkte ik nimmer eenig spoor van genezing of verlich ting, totdat ik eindelijk Moeder Seigel's Tabletten probeerde. En die hebben mij genezen en gelukkig gemaakt." Moeder Seigel's Tabletten zijn ver krijgbaar bij alle Drogisten en bij de voornaamste Apothekers. Prijs fl. 1.50 per fleschje. Te Haarlem verkrijgbaar o.a. bij de Heeren J. J. GöppiDger Groote Houtstraat 147a en K. van Eden 38 Spaarne, Drogisten. Voor de beantwoording is door de* bond een bedrag van f 100 beschikbaar gesteld. Katholieke Sociale Actie. Zooals reeds gemeld werd, kwam op 19 Oct. 11. de Centrale Vergadering van de K. S. A. te Utrecht bijeen, doch moesten verschillende punten der Agenda worden aangehouden tot een latere vergadering. Deze werd 20 Nov. 11. te 's Graven- hage gehouden. Verschillende genomen besluiten zul len eerst later kunnen worden gepu bliceerd, wanneer de vereischte hoogere Goedkeuring daarop verkregen is. Zoo o. a. betreffende een partieele Statuten wijziging en de Sociale Week, in 1909 te houden. Van Jhr. Mr. O. van Nispen tot Sevenaer was bericht ingekomen, dat hij wegens zeer drukke werkzaamhe den zich genoopt had gezien, hoezeer tot zijn leedwezen, om ontslag te ne men als bestuurslid en voorzitter van 't Diocesaan Comité van de Xath. Soc Actie in 't Bisdom 's Hertogen bosch. Volgens de Statuten had hij daardoor ook opgehouden lid en voor zitter te zijn van de Vereeniging tot Bevordering van de K. S. A. in Ne derland, evenals van de Centrale Ver gadering. Zoowel door den Vice-President als door den Algemeenen Secretaris werd warme hulde gebracht voor den grooten steun, welken Jhr. Mr. Van Nispen sinds de stichting der K. S. A. aan deze organisatie had gegeven. Daar men zijn na rijp beraad genomen be sluit moest eerbiedigen, werd met alge meene stemmen besloten, dat hem namens de Centrale Vergadering de uitgesproken gevoelens van waardee- rin en dank schriftetijk zouden worden overgebracht. In de ontstane vacature van Be stuurslid werd vervolgens met alge meene stemmen gekozen de Voorzitter van het Diocesaan Comité in het Bisdom Roermond, Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, die daarna in een bestuursvergadering totVoorzitter werd gekozen. Het Bestuur bestaat dus thans uit de heerenProf. J. D. J. Aengenent, Algemeen Adviseur Jhr. Mr. Ch. Rnys de Beerenbrouck, President Mr. A. Baron van Wijnbergen, Vice- President en Mr. P. J. m. Aalber- se, Secretaris-Penningmeester. Gelijk reeds werd mededeelt!, werd besloten met 1 Januari a. s. de. „Mede- dedeelingen" te vervangen door een maandschrift, dat tot titel zal dragen: „De Katholieke Sociale Actie, Volks tijdschrift voor het Katholieke Neder land, Orgaan van net Centraal Bureau van de K. S. A. te Leiden." Dit Tijdschrift zal ongeveer worden als de tijdschriften, welke reeds in Duitschland, Italië en Spanje door de K. S. A. worde* uitgegeven. De prijs zal slechts zijn, per jaar, 60 cents, franco per post. Gerekend wordt op een groot* oplage. (In Duitschland bedraagt deze 600.000.) De baten zullen dienen, om vooreerst het chronisch tekort van 't Centraal Bureau aan te vullen, en vervolgens, om de bijdragen van de Plaatselijke Comité'sgeleidelijk te verminderen, opdat deze ook finan- tieel beter in staat zullen zijn een krachtige actie te ontwikkelen. Ge hoopt wordt, dat velen, die de K. S. A. steunen, zich op dit zeer goedkoope, doch interessante Tijdschrift zullen abonneeren. In December zullen 100.000 exem plaren van het eerste nummer worden verspreid, De Plaatselijke Comité's moeten er zich eens goed voorspannen: 't is in hun eigen belang. Hoe grooter 't aantal abonné's wordt, hoe minder zij voortaan zullen behoeven af te dragen. Bovendien zullen zij, van iederen abonné, dien zij aanbrengen, 10 cents per jaar ontvangen. Met 'toog ook op de uitgave van dit nieuwe Tijdschrift, werd als onder werp voor de aanstaande wintercam- pagne vastgesteld: „de Katholieke Sociale Actie", 't Is te betreuren, doch maar al te waar: velen in ons land hebben nog niet 't flauwste begrip ervan, wat onze K. S. A. is en bedoelt en hoe zij werkt, t; "7 Verschillende onderwerpen voor nieuwe vlugschriften werden vastge steld. Daarna kwam de Begrooting van het Centraal Bureau voor 1909 in behan deling. Zij werd vastgesteld op f 16,300 aan uitgaven en f14.800 aan inkomsten. Geraamd tekort flöOO. Gehoopt werd, dat dit tekort door een krachtige propaganda voor het nieuwe Tijdschrift nog een heel eind zou worden uitgehaald door hoogers ontvangsten. Door catalogiseering van de Biblio theek, zoo ver gevorderd is, dat binnen niet te langen tijd voor iedereen boe ken verkrijgbaar zullen worden ge steld, werden de hoofdpunten voor een desbetreffend reglement vastge steld, terwijl de verdere uitwerking en vaststelling aan 't Centraal Bureau werd overgelaten. Ten slotte bracht de finantieele commissie rapport uit over de reke- niDg en verantwoording van den Alge meenen Secretaris over 'tjaar 1907. Gelijk vorige jaren waren vooraf de boeken en bescheiden door den accountant Jules Nijst gecontroleerd, waarna de commissie zelf ook per soonlijk het Centraal Bureau bezocht had. Wijl alles aocoord bevonden was werd voorgesteld da rekening en ver antwoording goed te keuren en den Algemeenen Secretaris te déchargeeren. Dienovereenkomstig werd besloten. Of hij erin liep! Een zeker door trekkend individu stal in het voorbij gaan van een heg aan den Rijksstraat weg eenig waschgoed, hetwelk door den wagenvoerder van een passeerende electrische tram werd gezien. De in specteur van politie van Zandvoort, welke juist naar Amsterdam reisde, kwam het ter oore, stapte te Halfweg uit en ving toen met den gemeente veldwachter Lokerse als het .ware den dief in de armen op. BLOEMEN DAAL. Burger l.Stjand. O verleden. A. Zwart 71 j. J. W. Smalbraak, 84 j. F. Wijnands, 42 j. Een oefening1 met de red ding- sboot. Gisterenmiddag werd met de hier gestationneerde red dingsboot der N. Z. H. Reddings- maats chap pij een oefening gehouden in het bijzijn van den burgemeester. Er stond een mooie zee. De roeiers hielden zich kranig- Het in zee bren gen der boot was als van ouds een sukkelpartij. He bootsman vat eerst het commando op, als de boot op de golven danst; voor dien tijd trekt, duwt of houdt men daarmee op, ieder naar eigen goeddunken. Na een klein half uur keerde de boot terug half vol water, wijl het water der overslaande zeeën wegens een of ander gebrek niet wegliep. In een vlaag van waanzin. Zondagavond is S. S. op een onbe waakt oogenblik in een vlaag van waanzin, ongekleed uit het raam zij ner woning gesprongen en heeft zich naar de kant der zee verwijderd. Ter stond zijn twaalf malnnen met car- bidlantaarns de omgeving in de dui nen gaan afzoeken, maar vruchte loos. De ongelukkige is tot heden niet teruggevonden, zoodat men het ergste .vreest. Gemeenteraad. Dinsdag 1 Dec. a. s., des morgens te tien uren. zullen door den Raad de volgende onder werpen worden behandeld: Ingekomen stukken; af en overschrijvingen; uit loting van twee aandeelen in de geld- leening ten laste der gemeente; voor waarden van uitloozing van een riool in de Vossevaart en voorstel van den heer G. Veldhuijzen van Zanten Sr. tot wijziging van het rioleeringsplan in dier voege, dat de spiuit in de Vosselaan zal vervallen; begrootingen van kostenbestrating Mariastraat en Vossekade met wal beschoeiing; verstrafling en verbreeding van [het eerste gedeelte van den Stationsweg en doortrekking der straat in de Hoe dendoos op den Stationsweg, verzoek G. Kruijff c. s. om beslissing op hun adres, d.d. 28 Augustus 1907, in zake aanleg Waterleiding; adres fima Carl Francke, te Bremen, in zake aanleg van een waterleiding voor de gemeen ten Hillegom, Lisse, Noordwijk, Sas- senheim en Voorhoudreclames en verzoeken tot afschrijving Hoofdelijken Omsiag en belasting op de honden, dienst 1908; vaststellng kohier school geld L. O. 3de kwartaal 190S. De mazelen, in deze gemeente breiden zich ook hoe langer hoe meer uit, evenals te Lisse en Bennebroek. Dikwijls gaat deze ziekte gepaard aan longonsteking. Naar Ajmerika. In een 3 weken tijds zijn van hier weder 2 gezinnen naar Amerika vertrokken, om in de nieuwe wereld hun geluk te gaan zoeken. Naar verluidt zullen met het a.s. voorjaar nog meerderen ver trekken. Raadsvergadering. In de Dinsdag gehouden raadsvergadering werd afwijzend beschikt op het adres van H. D. Zwaluw, om de onbewoon- haarverklaring van diverse percee- len in [Wijk E op te heffen, daar de geëischte verbeteringen aangebracht zijn, nadat de bouwopzichter ver klaard had, dat al die verbeteringen niet aangebracht wanen. Medegedeeld werd, dat bij Kon. Besluit op een adres van R- ten Gate c. s., om wijziging van de sala risverordening van het onderwijzend personeel, aldus beschikt is dat de jaarwedden der onderwijzers va;n bij stand met 1520 dienstjaren ge bracht zijn op ƒ775 en met 20 en meer dienstjaren op 850. Verder werd medegedeeld Jat de Ned. Bond van Onderwijzers en de afd. Sloten van dien Bond niet ont vankelijk waren verklaard in hun beroep tegen deze verordening, om dat beiden daar geen eige|n persoon lijk belang bij hadden, zooals geor dend wordt bij art. 14 der Onder wijswet. Hierna: kwam de waterleidingcoh- cessie aan de .orde. Zeer breedvoe rige besprekingen volgden. Ten slotte werd besloten de tjonoessie te ver leen en op de door de commissie en B. en ÜW- gewijzigde voorwaarden. Medegedeeld werd nog, dat een gasconcessie in behandeling is. De voorzitter zeide een onderzoek toe naar de verlichting van Melk- gang en Overhaalspad. De vergadering werd hierop ge sloten. Baroasetemafiii Stuud van heden: 764. Stand van Gisteren: 762 Neiging tot vooruitgang. Thermometers tanü Hedenmiddag 50 F. 10, C. Laagste der; afgel, nacht 48 F. =9.0 C. Opgesteven door Jon. M. Schmidt Opticien, Zijlstraat 85, tiaarler-n. Burgelijke Stand. Bevallen: 25 November. A. P.. v. d. Veldtv. d. Putte, z. 26 Nov C. C. v. NoordtHartog, z. M. Bok —Klok, d. Getrouwd: 26 November. D. K. A. Lenderink en M. v. Reet. J. H Serné en J. Schornagel- H. B. de Haan en J. Dekker. Overleden: 24 November. A. Misset, 83 j., Noorder Schoolsteeg. 25 Nov. A. BruinBoon, 66 j., Ged. Oude Gracht. J. Klinger, 72 j., de Rijpstraat. 26 Nov. H. 17 m. d v H. v. Gelder, L. Raamstraat. A Bakker, 22 j., Gasthuislaan. A. Snij ders, 21 j., Kamperlaan. Een bijpostka,ntoor te Aer- d e n h o u t. De Directeur van het Postkantoor te Haarlem maakt he kend, dat met ingang van 1 Decem ber 1908 een bijpostkahtoor zal wor den gevestigd te A e r d e n li o u t, dat op werkdagen voor het publiek zal zijn opengesteld: van 7.30 m. tot 11.30 m. 1. a. 3. a- - 5.30 a, 7.a- cn op Zon- en feestdagen zal zijp ge sloten. De hestelling en buslichtipg in de buurtschappen Aerdenh out, Klein Bentveld, GrootBent- velden Na,aldenveld zal plaats vinden van uit het Postkantoor Haarlem op werkdagiep: driemaal ep op Zop- en feestdagen éénmaal daags, i Inzonderheid wordt de aandacht ex op gevestigd, dat dientengevolge het verminderd briefport nu vap toepas sing zal zijp ih het verkeer tussqhen Aerdenhout en Haarlem, in plaats van tusschen Aerdephout en Zand voort, De Directeur MOLL, J Bierens de Haan. j- Alhier is overleden de heer J. Bie rens de Haan in den ouderdom van 74 jaren. De heer Bierens de Haan was mede stichter der gestichten voor lijders aan vallende ziekte hier en te Heemstede. Bovendien bekleedde hij tal van be stuursfuncties in verschillende christe lijke vereenigingen. Brand op den Kruisweg. Brand op den Kruiswegtelefonerde men ons gisterenmiddag tusschen half drie en drie uur. Doch oiize persen snorden reeds en zoo konden wij het nieuws gisteren niet meer vermelden. Van veel beteekenis is de brand niet geweest. De licht ontvlambare goederen in den kelder van het manufacturen- en goederen-magazijn van den heer T. Deutekom, Kruisweg, hoek Rozenstraat hadden vlam gevat en de dikke rook werd door den eenigen uitweg, het keldergat geperst, dat in den Kruisweg uitkomt. Direct werd de brandweer gealar- meert. Al dadelijk bleek het, dat een paar slangen op de waterleiding voldoende zouden zijn. Zooals gezegd van veel beteekenis was de brand niet, doch het vuur, dat maar door smeulde was moeilijk te bereiken en ontwikkelde daarbij zoo'n ontzetten de rook, dat zelfs van de rook- maskers gebruik moest worden ge maakt. Een groote voorraad magazijngoe deren, vooral dekens en kapok zijn beschadigd, meer door 't water dan 't vuur. De verzekering bij de Tielsche Assu rantie Maatschappij dekt de schade. Haarlemsche Toynbee-Vereeniging. De tweed© muziek- en voordracht avond had gisterenavond op de bo venzaal van „de Vereeniging" plaats. Het bestuur had zich dit maal de medewerking verzekerd van Mevr- O. E, JuliusDe Vogel, zang, mej. H. Moll, voordracht, den heer I). de Vries, viool, en de dames C. Teves en A. v. d. Berg van Haarlem, Voor de pianobegeleiding. Als altijd was de zaal goed bezet en toonden zich de aanwezigen zeer belangstellend. De beer De Vries begon met de 3e Sonatine van Er. Schubert, en toonde daarmee al dadelijk, dat hij van eeni- ge muzikaliteit niet ontbloot was, en dat hij een goede techniek bezat. Hij speelde verder nog „Capzoha" en „Mazurka" van Bohm, en Mlynars- ki. AViat de deelapaatrice betreft, moeten we zeggen, dat de Toynbee- vereeniging in dit opzicht voor den lsten muziekavond eCn betere keus had gedaan. Echter was het voor dragen van Mej. Moll ook lang niet onverdienstelijkwe vónden haar in de opgewekte voordrachten het bes te, b.v. in „De gebroken schaats" vap Brester en „No. 17" vap een ongenoemde. t Mevr. JuliusDe Vogel zong een aantal, voor deze uitvoering, welge kozen liederen. Zij bleek begaafd te zijn met veel goede voordracht en bezit een flinke stem, zoodat Lede ren als „Mijn liefken is mijn samer" van iWi Nicolaï, en „Die Bekehrte" van Max Stange uitstekend tot hun recht kwamen. De dames O. Teves en A. v. d. Berg begeleidden de so listen óp uitneme;nde wijze. Nu nogspinazie. Als eep bij zonderheid kan nog worden mede gedeeld, da,t Jan Koelemeij, wopepde Houtvaart, Overveen, nog prachtige spinazie van den kouden grond, aan de groentenmarkt heeft gebracht. Ze is door den commissionair Jap van Waard verkocht aan D. Groenejn- daal, Breestraat en A. Heemskerk, wonende JVouwerruajis tra,at alhier. Statuten. De „Staats-Courant"van heden bevat de statuten der volgende Haarlemsche vereenigingen Afdeeling „Haarlem en Omstreken" der „Vereeniging tot opvoeding van Halfverweesde-, Verwaarloosde- of Ver laten Kinderen in het Huisgezin", „Haarlemsche Coupeursvereeniging". Rectificatie. In de aankondiging „Pakketpost St. Nicolaas" stond giste ren abusief ook 7 December als bui tengewone dienst aangegeven. Dit is niet zoo. Op 7 December is 't voor de pakketpost waer gewone dienst. Zijn linkerduim er b ij na af. Een bediende van 't hotelFunckler heeft gisteren bij het turfhakken met een bijl er grootendeels zijn duim afgeslagen. Zoo liep hij in het wit te schreeuwen over de Nassaustraat. Hij werd eerst naar de Centr. Apo theek in de Kruisstraat gebracht en vervolgens naar de N. Gracht naar een geneesheer. Besmettel, ziekten. Ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad zijn gebracht de navolgende gevallen van besmettelijke ziekten: Typhus en febris typhoidea: Haar lemmermeer 1 geval. Roodvonk: Haarlem 4, Haarlem mermeer 1, Heemstede 1 geval. Een lage streek. In de Romolen- stra&t hadden eenige kwajongens een touw gespannen en enkele voorbij gangers maakten dientengevolge een buiteling. Maar een bemerkte de streek, kreeg een der straatbengels te pakken en ranselde hem over de broek en wel zoo, dat hij het niet meer zoo gauw herhalen zal. De E. S. M.-brug. Nog juist bijtijds werd gisteren een fietsrijder gewaar schuwd, die de Amsterdamstraat kwam uitrijden en vlug de E. S. M.-brug over wilde. Wanneer wordt aan dien treurigon toestand eeps een einde ge maakt? Garnizoens berichten. Hedenmorgen rukten het 3e en 4e bataljon van het 10e Reg. Inf. uit, tot het maken eener garnizoensma noeuvre in de richting van Santpoort onder leiding van den kapitein Krols. De muziek deed eene partij des morgens uitgeleide tot de Jan Gijzen- vaart, terwijl de geheele troep des namiddags vandaar door haar werd ingehaald. AGENDA voor Vrijdag, 27 November. Gebouw Sint Bavo. R. K. Volksbond, half 9, Hoofdbestuur en Propagandaclub. Vrijdag 27 November. Te verkoopen. HAARLEM. Verkooplokaal Bake- nessergr. 13, Ijzerwaren en winkel goederen. HAARLEM, 26 Nov. Notitie van1 perceelen, welke verkocht zulle* worden in het Verkooplokaal „De Gouden' Leeuw", op Zaterdag1 28 de zer, des avonds ten 5 ure. Mak. J. jW> G. DROSTE Not, B. E O. SEIGNETTE. No. 1. Een [Winkelhuis e* Erve apn de Gierstraat, get. no. 65. Not. P. E. DE BORDES, Mak. J. J. GULDEMOND. On. 2. Een [Winkel- en Woonhuis en Erve, aan de Paarlaarsteeg. Get, no. 5. Not. A, J. O. DA AMEN, te Haar lem, en Mr. C. J. BOERLAGE, te Heemstede, Mak. J. [W- G. DROSTE No. 3. Een Bloembollentuin met een Schuurtje, get. A 138b, te Heem stede, aan de Manpadslaap. Not. J, RATELBAND. Mak. E. O. PIËT. No. 4. Een [Winkelhuis en Erve aan de Schaehelst-raat. Get. No. 46. Male. GEORGE L. SMIT. Not, J. C. BERKENS. 'No. 5. Een [Winkelhuis met Bo venwoning, Erf en Schuur aan de Kamperstraat. Get. No. 6b. No. 6. Een (Winkelhuis met Bo venwoning en Erf naast het voorg, perceel. Get. No. 6c. No. 7. Een Stal met Hooizolder en Erf aan de Lange Poe liaan. Get. No. 13. No. 8. Een Huis mét Bov'eawaaing en Plaats aan de Lange Poellaan, Get. No. 15 en lörood. De perceelen No. 5 tot en.' met 8 gecombineerd. Not. J. H. WILDERVANCK DE BLECOURT, te Bloemendag. Mak. C. J. CRAMER. No-s. 913. Vijf Huize» en Erve», te Schoten, aan den Straatweg, No. 9. Get. B no, 14. No. 10. Get. B no. 15, No. 11. Get. B no. 16. No. 12. Get. B no. 17, No. 13. Get. B no. 18, No. 14. Een perceel Tuingrond, achter bovengen. Huizen. De perceelen No, 9 tot en met 14 gecombineerd. Not. P. F. DE BORDES. Wjak. ER. ERDTSIECK. No. 15. Een Buxgerwoopliui s e* Erve met Voor- en Achtertuin te Heemstede aan de Oranjekade. Get, No. 3. i Aanbestedingen. Aanbesteed. HAARLEM, 26 Nov. Heden is in het Provinciaal Gebouw aanbesteed het onderhoud van het Tienhoven- eche kanaal in Gooiland, gemeente Hilversum, gedurende de jaren 1909, 1910 en 1911. Raming: f600 per jaar. Minste inschrijving was f5-59 per jaar. HAARLEM. In het Stads Armen- en Ziekenhuis is aanbesteed delevering van de onderscheidene benoodigd- heden. We zullen d9 lange lijst noteeringen niet vermelden, doch geven alleen de namen der inschrij vingen A. v. d. Laan, H. A. Willenberg, Gebr. Holt, H. J. Koehorst, H. Francken Jr., „De Volharding" S. Veithuizen, Hon ting Vergers, v. d. Most van Spijk, B. Serné, W. v. d. Laan, Dyserinck Z., J. Leupen, J. W. v. d. Weiden, J. Kramers, D. v. Hemert, F. Paulen en Kolderie. HEEMSTEDE, 26 Nov. Heden is ten Raadhuize aanbesteed lo. het maken van grondwerken op het terrein aan de Molenwerfslaan, kadastraal bekend, gemeente Heem stede, Sectie A. Nos. 1933 en 1994 ten behoeve van de opslagplaats van vuilnis. 2o. het bouwen van eene schuur of bergplaats met paardenstal, afschut ting schoeiing, afstuithek, dam enz. te behoeve van de opslagplaats van vuilnis op bovengenoemd terrein. Minste inschrijving was No. 1 A. van de Paverd Haarlem f3440. No. 2 C. Caivelage, Haarlemmermeer, f160. Prins-priester. Prins zu Löwen- stein, frater Raymundus, van de orde der Duiteche Dominicanen te Venlo, zal 8 December a.s. aldaar tot priester worden gewijd door Z.E. Kardinaal Fischer. Rechtszaken. (Uitspraken van .Woensdag. De navolgende uitspraken werden gedaan K. M. B., te Haarlem, overtreding Drankwet, fl boete of 1 dag hechte nis; G. D., te Schoten em M. S., te Velsen, overtreding Boterwet, f5 boete of 3 d. hecht, en f0.50 boete 0 fl d. h.J. J., te Haarlem, vis- schen zonder acte, f0.50 boete of 1 d. hecht.D. B., te Velsen, vis sollen met ongeoorloofd vischtuig, zonder vergunning, f3 en f2 boete of 2X2 d. hecht.G. S., te Assen delft, vissollen zonder vergunning en niet dadelijk de vischacte vertoo- nen, f0.50 en f 1 boete of 2 X 1 d. hecht.J. G., te Heemskerk en K. K., te Uitgeest, jagen zonder ver gunning, ontslagen van rechtsver volging en f10 boete of 4 d. h. N. K., te Velsen^ strikken herstellen,. 4 d. hecht.J. K., te'Zandvoort, met kunstlicht wild opsporen, 7 d. h„ met bevel tot uitlevering der lan taarn, of voldoening der waarde ad f 5 of hechtenis van 2 d.J- K, M. B., en J. S., te Velsen, overtreding Leerplichtwet, f5 boete of 5 d. h„ f 3 boete of 3 d. h. en f 1 bofete of 1 d. h.JV, C. V., te Schoten! HALFWEG. «aw -vrwwr-n wr' r-—jnr WIJK AAN ZEE. HILLEGOM. SLOTEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 2