J.j. DRIESSEN Prachtige Pianino's Diamanten, Gouden- en Zilveren werken, Horloges enz. te huur vanaf f 4,00 per maand F. Wisgant's PianoWel, 0FF1C1EELE KERKLIJSf. Op zeer welwillende wijze staat Pater Pesch den heer Giesberts te woord. Vooreerst aldus de schrij ver moet met bezorgheid wor den waargenomen, hoe vertegen woordigers der christelijke organi satie, en nog wel onder grooten bijval der vergadering, een sterke zelfstandigheid en onafhankelijkheid hebben opgeeischt tegen over hun bisschoppen. Later zijn daaromtrent verklaringen afgelegd, die tot gerust stelling moesten dienen en er kan ook wel een bevredigende uitleg ging aan de woorden worden ge geven. Maar de geest, waarin die verklaring van onafhankelijkheid werd uitgesproken en de luide bij val der meeste aanwezigen, bewijzen, dat we hier te doen hebben met een diep gewortelde gezindheid, die beslist afwijkt van wat de gevoelens van katholieke mannen behooren te zijn. De daar uitgesproken beweringen op zichzelve zijn minstens even be denkelijk. De Züricher stelling toch ontzegt den bisschoppen het recht, in de quaestie der vakorganisatie een machtwoord te spreken. Waarom? Omdat de vakvereeni- gingen naar het heet met zuiver maatschappelijke zaken te maken hebben en zuiver maatschappelijke zaak Paus en Bisschoppen niets aan gaan. „Het is de oude bekende be wijsvoering" zegt schrijver terecht, en hij zet daar de waarheid tegen over, dat „het streven der vakver- eenigingen naar verbetering van arbeidsvoorwaarden, gelijk deze voorwaarden op zichzelve, volstrekt niet van zuiver maatschappelijken aard zijn, maar ook aan zedelijke overwegingen onderwopen." De heer Giesberts geeft dat zelf toe, maar dan moet hij ook toe geven, -dat de katholiek het recht der kerkelijke Overheid moet er kennen om de geboden Gods en der Kerk uit te leggen en ze op de praktijk, dus ook op de vak actie toe te passen. Daarbij hebben de Herders tot taak, te waarschu wen tegen organisaties die öf van den rechten weg zijn afgeweken, of niet de noodige godsdienstig- zedelijke waarborgen bieden. Dat doende, mengt de Kerke lijke Overheid zich niet in vakza ken, maar bepaalt zij zich tot de taak van haar herdelijk ambt: de katholieken in godsdienst en zeden te leiden. Deswege is het noodig, dat de stelling, te Zurich uitgesproken, worde teruggenomen. Pater Pesch gaat vervolgens op het begrip der inter-confessionali- teit nader in. In een land als Duitschland is het hoodig, voort durend met andersdenkenden samen te levenin 't maatschappelijk verkeer kan de katholiek zich niet in eigen kring opsluiten. Maar het gaat niet om onver mijdbare omstandigheden, het gaat hier om vrije, door de Katholieken zeiven te stichten vereenigingen, die zij kunnen inrichten zooals zij zeiven willen, en dan zijn zeker organisaties het ideaal, gelijk ook Paus Pius X ze als het ideaal heeft voorgehouden. Dat zulke organisa ties praktisch mogelijk zijn, heeft de werkelijkheid bewezenschrij ver vestigt b.v. de aandacht op een ver- eeniging, die inderdaad met meer dan gewone moeilijkheden te strij den had en toch volhield en toch slaagde: de Bond van Katholieke kooplieden. Er kunnen zich zeker moeilijk heden van praktischen aard voor doen, maar de inter-confessioneele organisaties maken van hun stand punt een ideaal, achten het 't prin cipieel beste en komen daardoor met de echt Katholieke beginselen in strijd. Dat bewijst wel de ongehoorde manier waarop ze zich zelfs in het openbaar tegen den wil van de Nederlandsche en Luxemburgsche bisschoppen verzetten.... KERKBER1CHTEN. Kathedrale Kerk St. Bavo. Parochiekerk van den H. Joseph. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Kerk van het Allerheiligste Hart. Kleverparkweg. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Parochiekerk van de H.H. Elisabeth en Barbara. Schoterkwartier. Onder de Hoogmis en onder het Lof om half 7 Adventspredikatie door den ZeerEerw, Pater Capucijn Jesualdus. Parochiekerk van St. Jan, Amsterdamstraat. Anegang 9. Haarlem. Telefoon No. 366. ST. N1COLAAS-CADEAUX; HAARLEMMERLIEDE. HALFWEG. 0VERVEEN. ZANDVQORT-bad. SCHOTEN. DRIEHUIZEN. IJMUIDEN. BEVERWIJK. WIJK AAN ZEE. HEEMSKERK. stemmen inbegrepen. KLEINE HOUTSTRAAT 11, bij de ANEGANG. I UITGEEST. BENNEBR0EK. VOGELENZANG. HILLEG0M. VELSEN (Wijkeroog). HEEMSTEDE. Auteursrecht voorbehouden. Zondag, de h.h. Missen te half 7, 8, 9 uur en half 11. De Catechismus naar ge woonte. 's Avonds half 7 Lof met preek. Vóór het Lof 't Rozenhoedje. Maandagavond 7 uur Lof met Rozen hoedje voor de geloovige zielen. Donderdag, half 10 u. Mis en preek op het Kprkhof. 's Avonds van 6 tot half 8 gelegenheid om te biechten. Vrijdag, 1ste Vrijdag: der maand, bij zonder toegewijd aan de vereering van het H. Hart, en tevens dag van Aanbid ding voor de leden van de Vereeniging der Eeuwigdurende Aanbidding. Ten 8 uur gezongen h. Mis voor de levende leden dier Vereeniging. Na de h. Mis acte van Eereboete. Het H. Sacrament blijft ter aanbidding uitgesteld tot 's morgens 11 uur en 's middags van 3 tot 4 uur. Kwart over 3 luide aanbidding. Zaterdagavond vanwege het feest van St. Nicolaas, gelegenheid om te biechten van 5 uur tot half 7. f Woensdag en Vrijdag, geboden Vasten dagen. A.s. Zondag onder alle h.h. Missen lief- dadigheidspreek en collecte ten behoeve der St. Vincentius-Vereeniging Conferen tie St. Bavo. Zondag, Heden 1ste Zondag van den Advent. De stille h.h. Missen te 7 uur en half 9. Te half 11 de plechtige Hoog mis. Voor de Hoogmis installatie van den nieuwen Deken en pastoor door den HoogEerw. Heer Mgr. Jansen, Deken van Amsterdam. Te 2 uur Catechismus.'s Av. te 7 uur Lof ter eere van het Heilig en Onbevlekt Hart voor de bekeering der zondaren met Conferentie. Donderdagavond te 7 uur Lof ter eere van het Allerheiligste Sacrament en van 68 gelegenheid om te biechten. Vrijdag. 1ste der maand te verdienen vollen aflaat voor de leden der Broeder schap van het H.-Hart. Te 8 uur gezon gen h. Mis met uitstelling van het H. Sacrament. Na de h. Mis de Litanie van het H. Hart. Des avonds te 7 uur Lof met akte van toewijding aan het H. Hart. Zaterdag, te half 9 uur de h. Mis voor de bekeering der zondaren. Dei mid dags van 510 uur gelegenheid om te biechten en te 7 uur Marialof met Ro zenhoedje. Woensdag én Vrijdag geboden te vasten. In de week de h.h. Missen en Catechis mussen op de gewone uren. Zondag, te half 6, 7 uur en half 9 de gelezen h.h. Missen, te half 11 de Hoog mis. 'sNam. te half 4 de Vespers. Dinsdag, te 8 uur gezongen h. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua. 's Avonds te 7 uur Lof en Vergadering der Broederschap van den H. Antonius. Woensdag, te 7 uur en half 8 de h.h. Missen voor Mej. Anna Maria van der Werf, als Lid der Broederschap van den H. Kruisweg. Te 8 uur gezongen Requiem-Mis als jaargetijde voor de Ltden der 8e Orde van den H. Franciscus. Woensdag en Vrijdag geboden Vastendagen. Donderdagavond van 68 uur gelegen heid om te biechten. Vrijdag, le Vrijdag der maand, bijzon der toegewijd aan het Allerh. Hart, Volle aflaat onder de gewone voorwaarden. Te 8 uur gezongen H. Mis. 's Avonds te 7 uur Lof, Predicatie en Acte van eereboete aan het H. Hart. Zaterdag-avond, gelegenheid om te biech ten van 5 uur tot half zeven. Zondag, de h.h. Missen ten 9 ure en half 11. Te 12 ure Catechismus. Te 4 ure Lof. Dinsdag, te 8 ure gezongen h. Mis ter eere van den H. Antonius. 's Avonds ten 7 ure Lof. Donderdagavond van 68 uur gelegen heid om te biechten. Vrijdag, te 8 ure ter eere van het H. Hart. 's Avonds te 7 ure Lof en akte van Eereboete. Zondag, Hoogfeest der Broederschap van Gedurige Aanbidding, de h.h. Missen te half 6, 7 uur, half 9 en te half 11 de plechtige Hoogmis. Geen Catechismus. Te half 3 oefening van overluide Aanbid ding voor de kinderen die dit jaar hun Eerste H. Communie deden. Te 7 uur Pontificaal Lof te celebreeren door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, waaronder feestpredikatie door den WelEerw. Heer H. Sondael, kapelaan der St. Josephskerk alhier. Na het Lof plechtige processie met het Allerheiligste en tot sluiting de Lof zang „Te Deum." Maandag-avond om 7 uur Lof. Dinsdag, half 8, 8, half 9 en 9 uur de H. Uitvaartdiensten voor Mej. de Wed. Kenselaar geb. Vrijlink, waarvan de h. Mis te 8 uur zal gezongen worden. Woensdag, om 8 uur gezongen Requiem voor de overledenen die op St. Barbara en St. Bavo begraven zijn. Te 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag, te 8 uur gezongen h. Mis met uitstelling van het Allerheiligste oor de leden der Broederschap van Gedurige Aanbidding, 's Av. van 67 uur gelegen heid om te b.echten. Vrijdag, le Vrijdag der maand, te 8 uur gezongen h. Mis van Eerherstel aan het Goddelijk Hart tot bekeering der zonda ren. Te 7 uur Lof met Rozenhoedje en akte van Eere boete. Zaterdagmiddag zal wegens het St. Ni- colaasfeest alleen van 5 uur tot half 7 biecht gehoord worden. Aartsbroederschap der R. Familie. Zondag 29 November, feestdag van den H. Radbodus. Te verdienen volle aflaat voor de leden der 23e Sectie Te half 6 h. Mis voor alle overledene broeders der H. Familie. Wegens de plechtige Aan biddingsdag geen vergadering. Alle leden worden vriendelijk uitgenoodigd het Allerh Sacrament te komen bezoeken en bijzonder te bidden voor de toename der veelvuldige Communie onder de leden der H. Aartsbroederschap. Des avonds te 7 uur plechtig Lof en processie. De leden der 20e en 21e Sectie worden vriendelijk verzocht als vertegenwoordigers der „H. Familie" aan de processie deel te nemen. Maandag 30 November, feestdag van den H. Apostel Andreas, te verdienen volle aflaat voor de leden der 28e Sectie. lederen Zondag van 44*/2 uur bestaat er gelegenheid om opgenomen te worden in de Aartsbroederschap der H. Familie. Mannen en jongelingen hebben altijd vrijen toegang tot de vergaderingen. Zondag, de h.h. Missen om half 6, 7, 9 uur en om half 11 de Ploogmis 's Av. half 7 Lof. Dinsdagavond om half 8 Lof ter eere van den H. Antonius. Donderdag, om 9 uur h. Mis voor de leden der Broederschap van O. L. Vrouw van Altijdd. Bijstand, 's Avonds om half 8 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vrijdag, lste Vrijdag van de maand, toegewijd aan het goddelijk Hart tevens feestdag van de H. Baroara, patrones van een Zaligen Dood. Om 9 uur gezongen h. Mis en 's avonds Lof met predikatie. Zondag, Heden om 7 uur en half 9 de stille h.h. Missen, half 11 de Hoogmis. 2 uur de Catechismus, des avonds om 7 uur Lof met predikatie. Dinsdagavond half 8 Lof ter eere van den H. Antonius. Donderdagavond half 8 Lof ter eere van het H. Sacrament en gelegenheid om te biechten. Vrijdag, lste Vrijdag der maand, 's av. half 8 Lof ter eere van het H. Sacrament en acte van toewijding. Zaterdagavond gelegenheid om te biech ten van 49 uur. Gedurende deze week dagelijks de Ca techismus. De h.h. Missen te half 8 en 9 uur. OPGERICHT 1874. Uitgebreide sorteering Zondag, half 8 Vroegmis, kwart over 10 Hoogmis. Voor de Hoogmis Catechis mus, half 3 de Vespers en Rozenhoedje. Donderdagavond van 68 uur gelegen heid om te biechten. Vrijdag, lste Vrijdag der maand, ten 9 uur gezongen h. Mis. Zaterdag, gelegenheid om te biechten als gewoonlijk. Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Za terdag, ten half 12 Catechismus. Zondag, de h.h. Missen te 7 uur, half 9 en half 11, 's nam. 4 uur Lof met Ro zenhoedje en Litanie. Woensdag en Vrijdag, geboden Vasten dagen. Vrijdag, lste Vrijdag der maand, kwart over 8 gezongen h. Mis. 'a Av. 7 uur Lof met Rozenhoedje en Litanie. Zaterdagavond 7 uur Lol met Rozen hoedje en Litanie. De gebeden worden verzocht voor Marinus Brouwer, die in den Heer is overleden. Zondag, de h.h. Missen ten 7 uur, hall 9 en de Hoogmis ten 10 uur. Des nam. ten 3 uur de Vespers. Vrijdagavond ten 7 uur Lof. Zaterdagavond ten 7 uur Lof. Gedurende de week zijn de h.h. Missen ten half 8 eD half 9. De gebeden worden verzocht voor Anna Cath. Hulsebosch hvr. j. B. Bos, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien, en voor Maria Gonzalez van der Laan, Religieuse en Overste v.h. Maria-Gesticht die in den Heer is overleden. Zondag. Heden de le Zondag van den Advent. Na den middag kwart over 2 Ca techismus, 3 uur de Vespers. Catechismus volgens gewoonte. Woensdag en Vrijdag geboden Vasten dagen, geheel den Advent door. Donderdag, gewone h. Dienst.'s Avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacr. Vrijdag, le Vrijdag der maand, 8 uur gezongen h. Mis. 's Av. 7 uur Kruisweg oefening. Zaterdag, gelegenheid tot biechten van 58 uur. Zondag a. s. le Zondag der maand, te verdienen volle aflaat. Zondag, lste Zondag van den - Advent. Om half 8 vroegmis, om 10 uur de Hoog mis, om 3 uur de vespers Maandag, feestdag van den H.Andreas Apostel, gezongen h. Mis, om kwart over 8 Dag van Devotie. Woensdag, geboden vastendag. Vrijdag, geboden vastendag, lste Vrij dag der maand gezongen h. Mis om kwart over 8, om 7 uur Lof. Feestdag van de H. Barbara patrones vaneen zaligen dood. Door de week de eerste h. Mis om half 8. De schoolmis om kwart over 8. Dagelijks voor en na de h.h. Missen en Zaterdag van 4 uur af gelegenheid om te biechten. De gebeden worden verzocht voor Maria Immers weduwe van Petrus Molenaar, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. Zondag, half 8, Petrus Hoogeboom, 10 uur, voor het geestelijken tijdelijk welzijn der parochie. 1 uur groote Catechismus, 's Avonds 7 uur Broederschapslof en Rozenhoedje. Maandag, 7 en 8 uur, zekere intentie. Dinsdag, 7 uur, zekere intentie, 8 uur, maandstond voor Gerrit Jansen. Woensdag, 7 uur, zekere intentie. 8 Uur wed. M. Corn. NooyJonker. 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Donderdag, 7 uur, zekere intentie. 8 uur Adreanus Olstboden. Vrijdag, 7 en 8 uur, zekere intentie. 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Zaterdag, 7 en 8 uur, zekere intentie. Van 48 uur gelegenheid om te biechten De gebeden worden verzocht voor Cornelis Dijk en Joannes Dropman, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Gerrit Jansen Agatha Haver—Wiegman en Hermina Horgewelf die in den Heer zijn overleden. Zondag de h.h. Missen om half 7, 8 en 10 uur, 1 uur en kwart voor 2 Catechis mus, 3 uur Congregatie der H. Familie, 6 uur Lof met predicatie. Maandag, feestdag van den H. Apostel Andreas, 8 uur gezongen h. Mis. Woensdag en Vrijdag geboden vasten- en onttioudingsdagen. Donderdagavond gelegenheid tot biech ten om 6 uur, om 7 uur Lof. Vrijdag, lste Vrijdag der maand, bij zonder toegewijd aan de vereering van het H. Hart, te 8 uur gezongen h. Mis, 's avonds om 7 uur Lof. Zaterdag, gelegenheid om te biechten van 4—8 unr. Zondag, 7 uur Vroegmis, half 10 Hoog mis. 's Namiddags half 2 catechismus, half 3 de Vespers half 7 Congregatie van de Aartsbroederschap der H. Familie. Woensdag, 's Avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Vrijdag, 8 uur gezongen h. Mis, 's av. 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Door de week 8 uur h. Mis. De gebeden worden verzocht voor Cathanna Verduin, Wed. v. d. Aar, die in den Heer is overleden. Zondag, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis, half 2 Catechismus, half 8 de Ves pers. Maandag, feestdag van den H. Apostel Andreas, dag van devotie, kwart over 8 gezongen h. Mis. Donderdag, half 4 Lof ter eere vad het H. Sacrament, waarna gelegenheid om te biechten. Vrijdag, half 4 Lof met Eereboete ter eere van het Goddelijk Hart en gebed der Broederschap van de H.H. Martelaren van Gorcum. Zaterdag, van 3 uur af gelegenheid om te biechten, te half 4 Lof ter eere van de H. Maagd. In de week de h h. Missen om half 8 en kwart over 6. Zaterdag alleen kwart over 8. Catechismus naar gewoonte. Zondag, de stille h.h. Missen ten 7, 8 uur en half 9, de Hoogmis ten 10 uur, 3 ure Gemeenschappelijke Aanbidding, 's Av. 7 ure plechtig Lof met predikatie door den Eerw. Pater van Ogtrop en Processie Maandag, feestdag van den H. Andreas, Apostel, gezongen h. Mis. Woensdag en Vrijdag, geboden Vasten dagen. Donderdag, half 9 gezongen H Mis ter eere van het H. Sacrament, 's avonds half 8 Lof. Vrijdag, half 9 gezongen h. Mis ter eere van Jesus' Goddelijk Hart. 's Avonds te half 8 Lof. De gebeden worden verzocht voor Maria Elisabeth Brouwer geb. Roekens en Gerardus Gerrits, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Antonius Kramer, Adam Maria van der Weiden, en Hubertus van Deursen, en Maria van den Berg, weduwe van Mattheus Kuipers, die in den Heer zijn overleden. Zondag, te half 8 Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, 2 uur Catechismus, 3 uur de Vespers. Maandag en Dinsdag, kwart over 8 H. Mis. Woensdag, Vastendag. Kwart over 8 de h. Mis. Donderdag, kwart over 8 h. Mis en 's av. van 68 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag, Vastendag. Half 9 gezongen h. Mis met korte toespraak en 's avonds half 7 Lof ter eere van het H. Hart. Zaterdag, kwart over 8 h. Mis en van 48 uur gelegenheid om te biechten. De gebeden worden verzocht voor Alida Draijer, geb. Akersloot en Joannes de Vries, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien. Zondag, de Vroegmis ten half 8, de Hoogmis ten 10 uur. Na den middag ten half 2 Catechismus, ten half 3 Vespers. Maandag Dinsdag en Woensdag de h.h. Missen ten 8 uur en half 9. Donderdag de h.h. Missen ten 8 uur en half 9. Ten 9 uur gezongen h. Mis v. d. leden v. d. Broe ierschap der Gedurige Aanbidding. Vrijdag en Zaterdag de h.h. Missen ten 8 uur en half 9. Woensdag en Zaterdag, ten half 12 Ca techismus. Woensdag en Vrijdag Vastendag. Zondag, de h.h. Missen ten 7 uur, half 9 en ten 10 uur de Hoogmis. Ten 2 uur Catechismus. Ten 3 uur de Vespers. Zondag, 7 uur de vroegmis, 10 uur de Hoogmis, 's Nam. half 3 de Vespers. Zaterdagavond van 58 uur gelegen heid tot biechten. In de week de h. Mis om 9 uur. Zondag, Plechtig 40-urengebed en H. Missie, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, beide met predikatie, 's Av. half 7 Lof met predikatie en planting van het Mis- siekruis. Maandag, 2e dag van het 40-urengebed half 8 en 9 uur de h. Mis met predikatie, 's Av. half 8 Lof met predikatie. Dinsdag, 3e dag van het 40-urengebed, half 8 en 9 uur de h. Mis met predikatie, 's Av. half 8 Lof en sluiting van 't 40-uren gebed en van de H. Missie met Pause lijken Zegen. Overige dagen om 8 uur de h. Mis. Woensdag, en Vrijdag geboden Vasten dagen. De H. Missie wordt gehouden door de Eerw. Paters Haagh en Booten. In huize „Meerzicht" Velsen (Wijkeroog) is geopend het Instituut St. Joseph Bewaarschool, Naaischool, Knipcursen, Muzieklessen enz. Men vervoege zich voor inlichtingen bij de Eerw. Moeder Joanna Fremiot aldaar. Zondag, half 8 Gemeente, half 10, Zeer Eerw. Heer Franciscus Duvergé, te 1 uur Catechismus, te 2 uur de Yespers. Maandag, half 9, tot zekere intentie, 9 uur, gezongen h. Mis Maartje Blankert hvr. van Herin. Cornelisse. Dinsdag, half 9, Arie Groen en Grietje Blankert, 9 uur, Antonius Cornelisse Mathijsz. Woensdag, half 9r Dirk Brantjes en Doortje Bakkum, 9 uur, Afie Stam en Jan Konijn. Donderdag, half 9, Jaarl. dienst voor Cornelia Leeuw, 9 uur, gezongen h. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament. Van 4—6 uur biechtgelegenheid. Vrijdag, half 9, tot zekere intentie, 9 uur, gezongen h. Mis voor Te leden van het Genootschap van het H. Hart van Jesus. Zaterdaa, half 9, Jaarl. dienst v. Geertje Melker hvr. van Gerrit Zonneveld, 9 uur, Maartje Schee en Nicolaas Meijne. Te 4 uur biechtgelegenheid, 's Av. 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd Maria. De gebeden worden verzocht voor Jan Stirp en Keetje Stirp, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 10