DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. Een gewichtig besluit. BUITENLAND. BINNENLAND. Sociale Berichten Uit den Omtrek. Kinderhuisvest 29-3133, Haarlem maandag 30 november 1908. 33st® Jaargang No. 6754 Bureaux van Redactie en Administratie: Intercommunaal Telefoonnummer 1426. Dit nummer bestaat uit twee bladen. EERSTE BLAD. Verspreide Berichten. HIKE HURLEMSCHE COURANT ABONNENIENTPRMS: Per S na aasden veer Haarlemf 1,85 Voor da plaatsen, waar een agent is gevestigd (kem der gemeente) 1.85 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post; l.*0 Afzonderlijke nummers 0,05 PRIJS DER ADVERTENTIÊN Van 16 regels{9,99 (contant) f *,5* Elke regel meer0,lt Gi'oote letters naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen 35 cent per advertentie contant. 1000 Alle betalende abonnés op dit blad, die in het bezit eener verzekeringspolis zijn, zija volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor: •BLDBN bjj levenslange onge schiktheid tot werken. 400 GULDEN hij overlijden. 300 GULDEN bij verlies van éen hand of voet. 150 GULDEN bij verlies van éen oog. 100 GULDEN bij verlies van éen duim. GULDEN bij verlies van één wijsvinger. 15 s GULDEN bq verlies van anderen vinger. De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean", Bijkantoor voor Haarlem, Nieuwe Gracht 11. van onze kiezersschare mag nog wel wat gedaan worden! In Noord-Holland zal nog wel eenige winst te behalen zijn bij een drachtige samenwerking met onze medestanders op politiek gebied, bij krachtige actie, bij onverdroten ijver en heilige bezieling! Dat kan nu van den georganiseerden Bond van R. K. kiesvereenigingen in Noord- Holland uitgaan! Alle plaatselijke kiesvereenigingen *Eies" D30e';en ^et ^us a*s plicht beschou- tot dien Bond toe te treden! Reeds een achttal jaren geleden is in onze provincie opgericht de Provinciale vereenigingen. Werkte deze bond als een stille, haar zegenrijke werking deed zich onbetwistbaar gevoelen. Door zijn vergaderingen met de christelijke staatspartijen in Noord- Holland werd na ernstig overleg omtrent de verkiezingen van leden voor de Prov. Staten de gewenschte eenheid verkregen. En dank zij zijn werkzaamheid werd aan de sterke li berale party menige zetel in de Staten van ons gewest ontruktIn 1904 werden vier zetels in de Staten ge wonnen: Weesp, met 2 zetels, Haar lemmermeer en Velsen, elk met een zetel, gingen voor den tegenstander verloren. In 1907 nieuwe overwinningen Enkbuizen bezorgde den Katholiek de overwinning, te Velzen droeg de Katholiek de zege weg, Nieuw er- Amstel koos den Anti-Revolutionair, evenals Haarlemmermeer, terwijl Weesp den Christelijk-Historischen candidaat zegevierend uit de stem bus deed komen. De Bond toonde dus reden van bestaan te hebben hij toonde op verschillend gebied voor onze Katholieke partij nuttig te hebben gewerkt. De bond bestond tot heden uit R. K. Gentr. Kiesvereenigingen. Het krachtig werken van den Zuid-Hollandschen bond van R. K. Kies vereenigingen,de levendige actio door zijn toedoen onder de kiezers- schare opgewekt, waaraan de schit terende overwinningen in dat gewest te janken zijn, deed bf het bestuur van den Noord-Holl. Bond het denkbeeld opkomen tot reorganisa tie ook van deze vereeniging. Wat in Zuid-Holland goed werkte, wat de proef doorstaan had, moest ook in ons gewest ingevoerd worden. Van den Noord-Holl. Bond kon en moest meer kracht uitgaanhij kon meer dan tot nu toe bijdragen tot een levendig, opgewekt, politiek leven onder de kiezers. Maar dan moest hy op denzelfden leest geschoeid wor den als de Zuid-Holl. Bond, die niet bestaat uit Centrale R. K. Kiesvereenigingen, maar uit locale kiesvereenigingen Werden de vergaderingen van den Noord-Holl. Bond bezocht door een twintigtal afgevaardigden der aangesloten Centr. R. K. vereeni gingen, in Zuid-Holland kwamen meermalen 180 a 200 afgevaardig den bgeen, ter bespreking van den politieken toestand. Van zulke bijeenkomsten ging meer bezielende kracht *it, zulke vergaderingen dragen meer bij tot ontwikkeling, tot verruiming van den blik op staatkundig gebied. In Noord-Holland moest 't nu den zelfden weg op, en zooals we ge meld hebben is Maandag 16 Nov. j.l. te Amsterdam een vergadering gehouden van den Prov. Bond tot wijziging van de statuten, in dien geest, dat hij niet meer uitsluitend zal bestaan uit R. K. Centr. Kies vereenigingen, maar ook de locale kiesvereenigingen zullen kunnen toetreden. Met overgroote meerder heid werd tot die wijziging be sloten. Een gewichtig besluit! Deze vergaderingen zullen daar door in belangrijkheid winnen, vooral als wat het bestuur zich voorstelt, op zulke bijeenkomsten bekende redenaars zullen optreden om lieht te ontsteken over de staat kundige vraagstukken van den dag. Aan de staatkundige vorming wen Dan eerst zal hij beantwoorden kunnen aan het doel dat de op richters zich voor oogen gesteld hebben. De kostenkunnen voor geen enkele vereeniging een bezwaar zijn. Van elk lid behoeft slechts één cent aan den Prov. Bond betaald te worden, terwijl de Centralen jaarlijks f 5 moe ten afdragen. Een gering offer dus, waarvan men rijke vruchten zal plukken. Laten wij er ter gerust stelling bijvoegen dat de Bond in zijn statuten uitdrukkelijk verklaart, de zelfstandigheid der aangesloten vereenigingen volkomen te zullen eerbiedigen. Uit zulk een bond, die de geheele provincie overziet, kan dus voor de goede zaak, voor de ontwikkeling der kiezersschare niets dan winst voortvloeien. Moge dus vele, ja, alle plaatselijke kiesvereenigingen tot den Bond toetreden, dan zal er van deze vereeniging groote kracht uitgaan in den strijd tegen de liberale en anticlericale macht in onze provin cie! ENGELAND. Ontbinding van het Lagerhuis? Minister Birrell heeft Zaterdag een politieke rede gehouden over het feit der verwerping van de Drankwet door het Hoogerhuis. Hij zeide dat da regeering met alle middelen de drankwet zou doorzetten, wetende dat zij da natie achter zich heeft Dit laatste is echter vrij problema tisch Ook zinspeelde de minister op een uitspraak der kiezers aan de stembus. Of dit een bevestiging zou wezen van al loopende geruchten dat de regeering het Lagerhuis zou ontbinden en algemeene verkiezingen zou houden Zoo ja, dan speelt de regeering hoag spel! Want èn door haar halstarrig vasthouden aan den vrijhandel, èn door haar antikatholieke politiek in zake de Schoolwet en het Eucharistisch Congres, heeft de regeering velen van haar vervreemd, zoodat een uitspraak der kiezers zeer wel geheel tegenover gesteld aan de wenschen der liberalen kan uitvallen! DE BALKAN. Servië's eisohen. De boycot. Do Turksch-Bulgaarsche onderhandelingen. Daar kan maar één opinie zijn over den toestand on den Balkan, u.l. dat ondanks alle pogingen der mogend heden om den vrede daar te bewa ren, het toch nog wel (tot oorlog zal moeten komen. Servië en Montenegro doen er althans hun uiterste best voor om het zoover te brengen. De eischen b. v. die Servië nu officiëel geformuleerd heeft en ten kennis der mogendheden gebracht,zijn zóo dat Oostenrijk er niet in kün tredenafstand van een stuk Bosnisch grondgebied, om verbinding te krijgen met de zee, en tal van economische eischen, welke laatste alleen echter niet voldoende geacht worden om het volk te bevredigen, zijn een condi tio sine qua non, zegt Servië. En als dat niet wordt toegestaan, zal het oorlog zijn. Zelfs wetend, dat Servië erbij zal ondergaan, zegt het toch dat het van een oorlog niet wil afzienliever over wonnen, dan hun eischen niet ver vuld Naast deze oorlogszucht der Serviërs is en blijft een zeer gevaarlijke factor de steeds groeiende boycot van Oosten- rijk's handel. Millioenen en millioenen heeft Oostenrijk reeds schade geleden daar door! En Oostenrijk heeft al aan Frankrijk en andere regeeringen ver zocht, toch een tusschenbeide te komen te Konstantinopel zoowel als te Belgrado. Te vergeefs echter. De anderen bemoeien zich er niet mede, of willen de moeielijkhtden van Oostenrijk juist gebruiken om het tot een conferentie te noodzaken. Zooals echter steeds de handels belangen een zeer groot-woord hebben mee te spreken in de vraag van oorlog of vrede, zoo zal het ook hier gaan En van verdere bemoeielijking der handelsbelangen van Oostenrijk ver wachten wij dan ook verscherping van den toestand! Ook tusschen Bulgarije en Turkije vlotten de onderhandelingen niet erg. Ze zijn op het doode punt gekomen: de Bulgaarsche gedelegeerden hadden gewild, dat Turkije drie zaken zou toestemmen: le erkenning van de onafhankelijkheid van Bulgarije, 2o. vervalling van de Bulgaarsche schat ting, 3o. vervalling van den eisch nopens een aandeel van Bulgarije in de Turksche staatschuld. De grootvi zier gaf op die eischen van Bulgaar sche zijde een ontwijkend antwoord, terwijl hij er bijvoegde dat de regeling van die punten moest overgelaten worden aan een Europeesche confe rentie. AMERIKA. Een verdrag tusschen de Ver. Staten en Japan. Niettegenstaande er van regeerings- zijde over gezwegen wordt, komen uit Washington betrouwbare mededeelin- gen betreffende het tot stand komen van een verdrag tusschen Japan en Amerika. Dit verdrag, van zeer groot belang, is gebaseerd op het denkbeeld van de bevordering en verdediging der vrije en vreedzame ontwikkeling van den handel op den Stillen Oceaan en bevat wederzijdsche waarborgen, waar onder de twee mogendheden zich ver plichten eikaars territoriale bezittin gen te eerbiedigen, benevens een we- derzijdschen waarborg ter handhaving van de onafhankelijkheid en integriteit van China en van het beginsel van gelijke rechten daarginds voor den handel en de industrie van alle natiën. Indien iets mocht voorvallen, het welk den toestand, zooals die in het verdrag omschreven is, bedreigt, zullen de twee contracteeren de partijen elkander een voorstel doen tot het nemen van maatregelen, die geacht worden nuttig te zijn. Het eind van het persoonlijk régime? De Duitsche Keizer heeft een nieuwen maatregel genomen, die wel met de politieke gebeurtenissen van denlaat- sten tijd in verband zal staan. Hij heeft last gegeven, om de hofberichten zoo kort mogelijk te maken en alleen ver slag te geven van handelingen, die hij in zijn hoedanigheid van gebieder ver richt, of die om andere redenen van al gemeen belang zijn. Over gewone dage- lijksche bezigheden ol vermaken zullen geene berichten meer verstrekt worden. Ook de mededeelingen over het dagwerk van de overige leden van de koninklijke familie zullen beperkt worden. De voor naamste hervorming is echter, dat de ambtelijke hofberichten voortaan niet meer openbaar gemaakt zullen worden, voor een verantwoordelijk ambtenaar ze doorgezien en goedgekeurd heeft. Turken als vertegenwoordi gers van het H. Land. Ook in het H. Land, als onderdeel van het Turksche Rijk hebben thans verkiezingen plaats. In het sandsjak Jeruzalem, dat de districten Jeruzalem, Jaffa, Hebron, Gaza en Nazareth omvat en 326,000 inwoners telt, werden 270 kiesmannen benoemd en wel 228 Moslims, 38 Christenen, 4 Joden. Jeruzalem zal deswege door drie Mo hammedanen worden vertegenwoordigd. 't Doet vreemd aan, dit alles te ver nemen. Alweer een vreese.ijke mijn- ramp. De mijnrampen volgen elkaar op, in getal en in vreeselijkheidl Nu weer een in Amerika. Zaterdag is een mijn van de Pitsburg Coal Cy nabij Mariana een mijngasontploffing geschied, waardoor brand ontstond in de mijn. Er waren een 300 mijnwerkers beneden, waarvan men gelooft dat er nog 275 ongeveer in de mijn zijn opgesloten met zoo goed als geen kans om ze te redden! Spoorwegongeluk in Frank rijk. Nabij Sille is een sneltrein Zater dag op een personentrein geloopen. Twee reizigers werden gedood en talrijke per sonen gewond. De Russen en de Servische beweging. |De „Dailly Telegraph" ver neemt uit St. Petersburg, dat zich reeds meer dan 10.000 Russische vrijwilligers bij het Servische leger hebben laten in- deelen. Men verzekert, dat de Russische gezant te Belgrado de Servische regeering heeft medegedeeld, dat de Czaar last heeft gegeven, om 100,000 geweren naar Servië te zenden 1 Dit is, naar men ver zekert, hoofdzakelijk te danken aan de zending van Pasjits. Ookal boycotvanOostenrijk! De Ooitenrijkscha handel heeft het niet al leen op de Balkan hard te verantwoorden, maar naar aanleiding van de ruzies tus schen Italiaanseh en Oostenrijksche studenten te Weenen neemt ook in Italië de haat tegen Oostenrijk voortdurend toe. Zoo werd in een vergadering van koop lieden en industriëelen te Turijn beslo ten. om de Oostenrijksche artikelen te byeotten, terwijl in verschillende winkels aangeplakt staat, dat aan Oostenrijkers niet wordt verkocht en dat geen Oosten rijksche handelsreizigers worden ontvan gen! Ook uit Rome, Milaan en tal van andere plaatsen komen berichten van het boycotten van Oostenrijksche wares. DeSteinheil-affaireteParij Er is heel veel sensatienieuws te be richten van deze geruchtmakende zaak. De rechter van inszructie Leydat is ver vangen door 'n ander: algemeen geeft de pers op hem af dat hij de weduwe Stein- heil zoo lang vrij heeft laten rondloopen. Men vermoedt nu weer dat de schilder en zijn schoonmoeder vergiftigd zijn en dat de comedie van een moord door wur ging op touw is gezet om aan dieftal en zorg te doen gelooven. De lijken der twee s! "•btoffers worden heden opgegraven. Overigens doen natuurlijk nog de wild ste geruchten de ronde en met name, dat er hooge personages in dit smerige zaakje betrokken zijn. Alles is mogelijk in het huidige Frankrijk! De windhaan. De Sjah heeftnu weer verklaard aan den Russische enden Engelschen gezant dat hij „vast voorne mens" is zijn volk een constitutie te geven. Hit de Staatscourant. Bij Kon. Besl. van 28 dezer is met ingang van 16 December benoemd tot burgemeester der gemeente Weesp, O. E. Cleveringa, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester der gemeente Koog aan de Zaan. Voor de noodlijdenden op Curacao Naar aanleiding van den oproep om steun, uitgegaan van het Algemeen Nederlandsch Verbond, zijn o.a. nog ingekomen, behalve de flOOO van H. M. de Koningin, van H. M. de Konin gin Moeder f300, van Z.K.H. Prins Hendrik f100. In het geheel i« nu f2264,521/2 bijeengebracht. Hen Middenstand stentoonetelling in 1909. mami Ingevolge het besluit van den Ne der landschen Bond van Vereenigingen van den industrieelen Middenstand, zal in den zomer vaü het volgende jaar te Amsterdam een Middenstands tentoonstelling gehouden worden in de zalen van het Paleis voor Volks vlijt en in een in den tuia op te rich ten groot expositiegebouw. De tentoonstelling zal in de eerste plaats ten doel hebben opvoedend te werken, zoowel op den middenstand als op het publiek. Doch ook zal het exposeeren van moderne technische machines en gereedschappen voor het kleinbedrijf, aangetoond worden, dat klein industrieën, welks door het grootbedrijf geheel of ten deele ten onder zijn gebracht, met aanwending van deze nieuwe hulpmiddelen tot verheffing zijn te brengen. Een fabrieksgeheim gestolen. Aan de Gasfabriek te Delft is een fabrieksgeheim gestolen door een lid van het personeel. 'tWerd vermoede lijk in Engeland verkocht. De ver dachte is ontslagen, doch blijft ont kennen. Het onderzoek is nog in vollen gang. Leidsche Maskerade 1910. De Maskerade-commissie van het Leidsche Studentencorps doet in de „Minerva"'een oproep totjde Leidsche studenten, waarin al degenen, die een onderwerp voor de a. s. maskerade mochten hebben, worden uitgenoodigd dit vóór 15 Januari bij den anactis in te zenden. In de laatste jaren, zegt zij, is neiging gebleken het zwaartste- punt van de lustrumweek te verplaat sen van den feestelijken ommetocht naar begeleidende feestelijkheden. De Maskeradecommissie is van oordeel, dat hoewel het wenschelijk is den optocht een rust- en glanspunt te geven in eenige plechtigheid of feestelijk heid, toch het voornaamste gewicht dient gehecht te worden aan de zorg vuldige samenstelling der Maskarade zelf. R. K. Spoor en Tramwegpersoneel St. Raphaël. Men schrijft ons uit Rotterdam, dd. 29 Nov. Heden vergaderde alhier de Raad van Afgevaardigden van het Ned. R. K. Sec. van Spoor en Tramwegperso neel „St. Raphaël" in'de groote zaal van het Leescabinet, Korte Hoogstraat. Te 1 uur ruim werd deze verg. geopend door den Bondsvoorzitter den heer van Hal welke het woord geeft aan den voorzitter der afd. Rotterdam, welke als Gastheer een welkom den afgevaardigden toeriep en den wensch uitsprak dat deze verg. moge strekken tot groei en bloei van het Secretariaat. Na lezing der Notulen is aan de orde punt 1 der agenda; vooraf echter gaf den heer Wonders uit Gennip verslag der te Venlo den 7de, 8, en 9de Nov. j.l. gehouden retraite welke den deel nemers zoo goed was bevallen dat ze daar wederom van gebruik denken te maken. Ook werd nog voorgelezen een korte doch hartelijke dankbetui ging van Mevr. de Wed. van Hasselt voor de eer haar overleden gemaal be wezen. Punt 1 der agenda voorstel H. R. Recht van inzage en controlee ring der finantiën door he* H. B. wordt na eene ruime discussie met toelich ttng van voorbeelden aangenomen. Hierna werd voorgesteld een tele gram van felicitatie te zenden aan Jhr. Mr. van der Wijck met zijne benoeming tot voorzitter van de Raad van Administratie der H. IJ. S. M, (applaus). Punt 2 bespreking propa gandamiddelen, gecombineerd met punt 5, instelling propaganda-commis sie. Uit ingekomen mededeelingen bleek dat eene dergelijke commissie reeds bestond, doch sedert het aan schouwen van het eerste levenslicht direct aan nona was gaan lijden pogingen zullen worden aangewend deze kwaal te verhelpen, terwijl de middelen tot propaganda alsmede het honorarium der sprekers door het H.B. zullen worden geregeld. Op voorstel van Rotterdam zal punt 4 „Herstel lingsfonds" vóór punt 3 „Steunkas" worden behandeld. Na zéér ingewik kelde discussies vraagt Rotterdam advies aan den ZeerEerw. Heer Bonds adviseur. Deze Eerw. spreker deed ten duidelijkste uitkomen dat de grootste fout in dergelijke kwesties was: het lichtvaardig oprichten van zulke in stellingen, zonder wiskundige adviezen in te winnen, waardoor het groote gebouwen worden zonder fundamenten welke bij den minsten wind ineen storten. Zijn Eerw. droDg aan, eerst nauwkeurige inlichtingen te doen inwinnen door het H.B. en dan later eens op die zaak terug te komen Aldus besloten. Daar 't onder al die bedrijven te laat was geworden werd het overige tot de volgende verg. uitgesteld en sloot de voorz, ten 4.30 de vergadering. teloo8, zoodat de hulp van dr. Melchior nog moest worden ingeroepen. De ijsclnb„Tolharding". Door het bestuur der ijsclub „Volharding" zijn aangewezen als afgevaardigde en diensplaats vervanger voor dealgemeene vergadering van den ijsbond „Hol land's Noorderkwartier" ëe heeren W, J. ten Dam Ham en C. Bergman. ZANDVOORT. De Feestcommissie. I* een Zaterdagavond gehouden vergadering van de feestcommissie werd de reke ning van deD penningmeester goed gekeurd. Tot leden van de commissie voor een muziektent werden gekozen de heeren H. van Veeren, H. Meyei en S. Visser. De le postbestelling. Met in gang van 1 December wordt de eersti postbestelling ongeveer een half uui vervroegd. Hoogwater. Zondag 29 Nov. v.m. 6.01 n.m. 6.30. 7.— 8.10 Naandag 30 Nov. v.m. 7.- Dinsdag 1 Woensdag 2 Donderd. 2 Vrijdag 4 Zaterdag 5 Zondag 6 Dec. 9.30 10.45 11.46 12.14 1.08 n.m. 7 34 8-44 10.10 11.17 12.- 12.40 1-26 HALEWEG. Gr o o te plannen. Als alle plannen uitgevoerd worden dan zal er hier het volgend jaar geen gebrek aan werk zijn. Vooreerst krijgen we het bouwplan Sterk c.s., betreffende de exploitatie van een groot bouwterrein, begrensd door de Duikersloot, Haar lemmermeerweg, Rijksstraatweg en Ringvaart, waarop straten zullen wor den uitgelegd. Vervolgens bestaat het voornemen om de stalhouderij en het koffiehuis van den heer Vau den Helm te verbouwen en het café van den heer Lijnkamp geheel te vernieuwen. Ten slotte wordt er weldra een aanvang gemaakt met den bouw van een nieuw Post- en Telegraafkantoor met Direc teurswoning, waarvan de aanbesteding reeds is bepaald op 16 December a.s. Nog bijtijds. Zaterdagavond ge raakte de 72 jarige vrouw B., die op bezoek was geweest bij de wed. v. E., in de Duikersloot. Met veel moeite werd ze door eenige toegeschoten per sonen en met behulp van een ladder gered. Zij was evenwsl alhalfbewus- VELSEN. Burger 1. stand. Ondertrouwd:B. H. Westerwal en B. Tielsman. Getrouwd: J. Schmidt en L Alders. Th. van der Vlagt en J. C, Nijssen. Bevallen: C. JansenvanBesk d. A. Muddede Bie, z. G. vaz LoonSmit. d. Overleden: A. P. Heyboona, 18 dagen. H' Hoogerwerf, 19 jaar. M. B. van Roon, lj. IJMÜTDEN."' Een u i t v o e r|i n g d e r S t. G regcT- riu sv.'ere eniging. Vrijdagavond werd door de St. GregoriusvereenigiDg met medewerking van haar onderaf- deeling Samenwerking een welge slaagde uitvoering gegeven. De openingsrede werd gehouden door den Eerw. Heer kapelaan en be vatte nevens het verslag omtrent de kas der vereeniging eene dringende aansporing tot|krachtigen financieels* steun en een woord van dank aaa de ijverige zelatricen. Het eerste ge deelte van het programma bestond uit een humoristische lezing door den bekwamen regiseur van Samenwer. king, waarmede deze een welverdiend applaus inoogstte. Bij het hierop volgend door zei personen voorgedragen lied zag het talrijke publiek slechts de hoofden der zangers boven de planken ver schijnen, hetwelks de hilariteit na tuurlijk niet weinig vermeerderde Ook eene schaduwpantomijae en dragerswerkstakiog, deze laatste zon der nadeelige gevolgen, daar de lijk baar zich ook buiten assistentie wist te bewegen, maar vooral de daarop volgende luimige voordracht verschaf ten aan de aanwezigen zeer genoege- lijke oogenblikken, Na de panzewerd een blijspel opgevoerd. De verschillende rollen werden op loffelijke wijze vertolkt, bewijs dat de vereeniging over goede krachten be schikt en deze zich over bekwame leidiDg mogen verheugen. Aan vlot en geoefend spel paarde zich een zeer goede costumeering. De opvoering vond dan ook een dankbaar publiek, hetwelk zulks door luid en lang durig applaus deed blijken. Moge het schoone doel der ver eeniging, eene waardige viering van het aanstaande 25 jarig bestaan der Parochie, door dezen succesvollen avond in niet geringe mate bevor derd zijn. BEVERWIJK. Burger 1. stand. Bevallen: M. P, C. van ZijlRutgers, d. Overleden: C. Zoon, 131 mnd, ALKMAAR. Een muziekwedstrijd. In de alhier gehouden vergadering van de Alkmaarsche Ver. tot bevordering van het vreemdelingenverkeer, is'besloten ongeveer half Juli van het volgend jaar alhier een grooten wedstrijd van harmonie- en farfarecorpsen te hoaden. HILLBGOM. Gemeenteraad. De vergadering van den gemeenteraad van Hillegom, belegd tegen Dinsdag den len Dec., des voormiddags te 10 uur, is ver daagd op Woensdag den 2en Dec., des voormiddags te 10 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 1