Mooie Borger Wooiira St. Ni colaas-Cad eau. Laatste n! éii ws. CymnasM-Yeraigiog „Bate" Degene, die Verkoopingen. Boelhmzea enz. Leger en VSoot, Sport en Wedstrijden. Marktnieuws Amsterdamschc Bears. Ad verientiën. Dagmeisje gevraagd. Firma A. J. SCHOKKING, Gierstraat 66. Ingezonden Mededselingen, KANTOOR SPAARNE 96 - TELEFOON 107. Bouenhuis te huur, Briefwisseling. Om een goeden winter door te brengen. Voetbal. Maria Elisabeth Verboog M. J. R00ZEKRANS vh. G. deVosfc Ge. W2JKHAWDEL, Scheepstijdingen, gedurende de St Nicolaasweek een Naaimachine of Naaimachinetafel a contant koopt, zal daarbij naar eigen keuze ontvangen een LET S V P. OP HET JUISTE ADRES. Hulp; lu de Kerkhofstraat riep Zaterdagnacht een vrouw om hulp. Tffjrnr man, die dronken was, had haar mishandeld. Een aantal toegeschoten omwonenden namen tegen den man een dreigende houding aan en deze trok langzaam al morrend 'thuisbin nen met 't stukijzer, dat hij tot ver- diging in de hand had. Nog r a d ij s. Als een groote bijzon derheid kan worden medegedeeld, dat Jan Koelemeij, wonende aan de Hout- vaart te O verveen nog jonge versche radijs aan de Groentenmarkt heeft gebracht. Ze zijn door de commissionair Joh. van Ward verkocht aan A. Heems kerk, Wouwermanstraat en Gerrit van Xooten, Lange Molenstraat alhier. Museum van Kunstnij ver heid. In de Rotonde van hetMusem van Kunstnijverheid is thans eene tentoonstelling georganiseerd, die zeker veler aandacht zal trekken, en wel eene uitgebreide serie oude Binnen huizen genomen uit verschillende plaats van ons land: Amsterdam, Haarlem, 's Gravenhage, Middelburg, Enkhuizen, Leiden, Edam en vele andere. Het is zeer merkwaardig en leer zaam de verschillende afdeeliDgen van zalen, vertrekken, gangen en trappor talen, waaronder de verschillende stijl richtingen van af de vroeg-Renaissance tot de Empire-tijd vertegenwoordigd zijn, bijeen te zien en zich daardoor een denkbeeld te vormen van de schatten van oude kunst welke op het gebied van inwendige bouwkunst en kunstnijverheid in Nederland nog aan wezig zijn. In het trapportaal worden de tee- keningen van Toorop, betrekking heb bende op de werzaamheden van de kaarsenfabriek Apollo te Gouda, ten toongesteld. Zondag is het Museum kosteloos geopend van 104 uur. Ontoerekenbaar? De politie vond Vrijdagavond omstreeks acht uur op den Zandvoorterweg een jongen man, die er min of meer verdacht uitzag. Bij een onderzoek, dat men op hem instelde, werden een met zes patronen geladen revolver en nog dertig losse patronen en een groot dolkmes op hem gevonden. Hij bleek genaamd te zijn A. H. B. en den leeftijd te hebben van 18jaar Hij zeide, dat hij door het innemen van morphine, zich van kant wilde maken. Men heeft hem Zaterdagmor gen naar Amsterdam overgebracht en aldaar aan de politie overgeleverd. Wegens het dragen van verboden wapenen, is procesverbaal tegen hem opgemaakt. Oorlog in het Kleverpark.In het anders zoo rustige Kleverpark, werd Zaterdagmiddag een formeele vechtpartij geleverd. Twee buur-dienstmeisjes zouden elkaar helpen met kleeden kloppen, doch dit scheen erg lastig te gaan, want ze kregen ruzie en vlogen elkaar in de haren, zóó erg, dat mevrouw er aan te pas moest komen, die erin slaagde door haar moreel overwicht den strijd te beslechten. Uitkijken. Een jongen zat wat lekker achter op een rijtuig. Toen hij gekomen was op de plaats waar hij wilde zijn, sprong hij eraf en ging achter het rijtuig vandaan. Doch van de tegenovergestelde zijde kwam in volle vaart een fietsrijder aan. De jongen werd tegen den grond gewor pen en liep een leelijke wonde op. Een ontoerekenbare, die kool ging snijden. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft een ontoerekenbare het Gesticht St. Johan nes de Deo een leelijk schadepostje bezorgd. Hij heeft n.l. alle nog te velde staande kooien in den tuin van 't Ge sticht van de tronken gesneden. Later werd de man onder toezicht gesteld. Doch 't geval lag er toen. Wat 'n lafheid! Voor 't café van -den heer Beugeling op 't Houtplein staat een fietsrek. Zaterdagnacht nu ongeveer half twaall werd B. gewaar schuwd, dat 'trek dwars over de rails der E. S. M. lijn geplaatst was. Dadelijk werd het van de rails verwijderd. Wat een laagheid Diep treurig. Zaterdagnacht is •zekere V. woonachtig in de Regulier straat, die vermoedelijk een aanval van delirium tremens had gekregen door de politie aangetroffen op den Schoterweg en op een handwagen overgebracht naar het politiebureau alhier; vandaar werd hij naar het Gasthuis varvoerd. Een deserteur gearresteerd Zaterdag n. m. is de milicien L. van het 10e Reg. Inf., deserteur zijnde door de politie te Amsterdam [gearre steerd en onder geleide van Amster dam naar hier overgebracht. Een uitvoering der Scho- tensohe Harmoniekapel. Zondagavond gaf de Schotemsche jHarmoniekapel, directeur de heer E. Stend, een uitvoering in de nieuwe concertzaal van den heer Van Dijk op het Pretoriaplein, uitsluitend voor leden, donateurs en donatrices, De Burgemeester, als Eere-Voorzit- ter der vereemiging, \£as aanwezig. iMet een inleidend woord, sprak de heer Hooij, lid van den Gemeente raad, de feestrede uit, waarna een begin werd gemaakt met het uitvoe ren van de programmalnummers, wel ke zeer oorreet werden uitgevoerd. In de pauze werden door het Duo iVoget eenige voordrachten te'n beste gegeven, die zeer in ten smaak van de aanwezigen vielen. Het Jaarfeest van St.Eloy. Het patroonsfeest der Metaalbewer kersver. „St. Eloy", onderafd. van den Ned. R. K. Volksbond is schitterend gevierd. De groote zaal van „St. Bavo" was vol en allen hebben zich van 't begin tot het einde opperbest geamu seerd. Tót ons leedwezen gebiedt plaatsgebrek ons slechts een zeer klein verslag te maken van dezen welge slaagden feestavond. Vermelden wij dan allereerst de sublieme rede door den heer J. A. de Lobel gehouden over de Vakbeweging. Na een zeer humoristische inleiding vergeleek deze verdienstelijke spreker de maatschappij bij een wereldboeken markt, waarop hij een Stal boeken had gekocht. De beide eerste, tot titel voerend: Het Liberalisme en Het Socia lisme brachten niet de gewenschte rust, orde en verbetering der toestan den. Alleen was daarvoor in staat het laatste boek, waarop een Kruis stond, het symbool voor al ons leven en streven. Een hoofdstuk uit dit boek was gewijd aan de R. K. Vakorganisaties. Hierover weidde spr. in den breede uit en spoorde in een heerlijke pero ratie allen aan deel te nomen aan de gezamenlijke vak actie. Hierna volgden een reeks leuke voordrachten, die zeer verdienstelijk werden ten beste gegeven. „St. Elov's" feestavond zal niet gauw vergeten worden. Corresp. Sassenheim. Het ver slag Sassenheimsche IJsclubvergade- ring, reeds Zaterdag gehouden, eerst heden 12 uur ontvangen. Te laat. AGENDA Dinsdag, 1 December. Gebouw St. Bavo, R. K. Volks bond, half 9 bloemist- en Tuinders- gilde „St. Elisabeth"; 8 tot 9 uur „Hulp in Nood". Programma's. Orgelbespeling in de Groote kerk op Dinsdag 1 December des namiddags van 1 tot 2 uur, door den heer W. Ezerman. Programma: No. 1. Preludium en Fuga, No. 2, Mendelssohn. No. 2. Adagio, M. Brosig. No. 3. Sonate No. 2, A. Guilmant. a. Allegro moderato, b. Larghetto, c. Alle gro vivace. No. 4. Wallfahrts Gesang, C. A. Lorentz, No 5. Aria: Mondnacht, R. Schumann. HAARLEM, 30 November. Noti tie van perceelen, welke verkocht zijn in het Verkooplokaal „De Gou den Leeuw", op Zaterdag 28 Nov. des a vends ten 5 ure. Mak. J. >W. G. DROSTE, Nat, B. E. O. SEIGNETTE. 'No. 1. Een .Winkelhuis e# Erve aan de Gierstraat, get. no. 65. J. W- G. Draste qq ƒ4000. Not. P. F. DE BORDES, Mak- J. J. GULDEMOND. Oo. 2. Een Winkel- e;n Woonhuis en Erve, aan de Paarlaarsteog. Get. no. 5. J. J. Guldemand qq 5200. Not. A. J. C. D A AMEN, te Ha ar lem, en Mr. O. J. BOERLAGE, te Heemstede, Mak. J. W- G. DROSTE. No. 3. Een Bloembollentuin met een Schuurtje, get. A 138b, te Heem stede, aan de Manpadslaain. J. W- G. Droste qq ƒ6125. Not. J. RATELBAND- E. C. PIET. No. 4. Een Winkelhuis en Erve aan de Schachclstraaf. Get. No. 46. Opgehouden ƒ4155. Mak. GEORGE I,. SMIT, Not. J. C. .BURKENS. 'No. 5. Een Winkelhuis met Bo venwoning, Erf en Schuur aan de Kampersteaat. Get. No. 6b. O. P. H. Schönhuth ƒ4050. No. 6. Een Winkelhuis met Bo venwoning en Erf naast het voorg. perceel. Get. No. 6c. No. 7. Een Stal met Hooizolder en Erf aan de Lajnge Poellaan. Get. No. 13. Nob. 6 en 7 gecombineerd WI- yah Riemsdijk 6225. No. 8. Een Huis met Bovenwoning en Plaats aan de Lange Poellaan, Get. No. 15 en lörood. Ph. H. Romeijn 3000. Not. J H. WILDERVANOK Dl BLËCOURT, te Bloemen daal. Mak. G. J. CRAMER. Nos. 913. Vijf Huizen en Erven te Schoten, aan den Straatweg-, No. 9. Get. B no. 14. H. Vermeer 605. No. 10. Get. B no. 15. j J. Slabber 600. No. 11. Got. B no. 16. 1 G. A. de Wolff 600. No. 12. Get. B no. 17. A. J. v. Gijn ƒ620. No. 13. Get. B no. 18. A. Schippers ƒ945. No. 14. Een perceel Tuingrond, achter bovengen. Huizes# J. Alders 455. Not. P. F. DE BORDES. Mak. FR ERDTSIECK. No. 15. Een Burgerwoonhuis en Erve met Voor- en Achtertuin te Heemstede aan de Oranjekade. Get. No. 3. Uit de hand verkocht. Dinsdag, 1 December. Te verkoopen. WARMOND. „De Zon" 10 uur. Not. Frijlinck, Boelhuis. Een cavaleriekazerno te Tilburg. Men deelt aan de „N. Tilb. C." mede, dat tbans zoo goed als zeker het reeds eenige jaren bestaande voornemen om in verband met nieuwe dislocatie plannen. in Tilburg een garnizoen te leggen, werkelijkheid zal worden. Een gedeelte van een regiment huzaren zal daar worden gekazerneerd. Reeds is een hoofd-officier der genie belast en werkzaam met het uitkiezen van een terrein, waarop te Tilburg eene cavalerie-kazerne zal worden ge bouwd. Op ho. 22 van de Batavierehstraat te Rotterdam woont Mejuffrouw Stelioo, oud 43 jaren, echtgenoot© van den heer Stelio, mees,ter-metse laar. Zij is tegenwoordig zeer ge rust er op dat de rheumatiek, djie haar vroeger iederen winter zoo, he vig deed lijden, haar dit jaar niet zal lastig vallen. En wij zijn nu dicht bij de aankomst van den winter, het tijdperk, waarin alle rheumatieWij ders hunne smaj-teh met heviger pij n lijkheid zien terug komen. Mejuf frouw Stelioo. heeft zich van haar rheumatiek verlast, en dank zij do Pink Pillen zal zij er piet meer aan lijden, i IMej. Stelioo, (Cl, Thennisse Labot», Rotterdam.) Het verdient hierbij opgemerkt dat mejuffrouw Stelioo 12 kinderen heeft gehad, waarvan er nog 7 in leven zijn. Die talrijke moederschap pen hadden bij haar, zoo als bij alle vrouwen, liet gestel een weinig uit geput, en onafhankclijk van haar rheumatiek, klaagde zij ook over ze kere onpasselijkheden, zekere onge steldheden, schele hoofdpijn, maag pijnen, overmatige vermoeienis, die haar zeer hinderden in haar werk van goede huishoudster. Welnude Pink Pillen die haar voornaamste kwaal hebben doen verdwijnen,heb ben ook die onpasselijkheden, die on gesteldheden doen verdwijnen, en dit bewijst wel den grooten invloed der Pink Pillen op geheel het gestel. De Pink Pillen werkpn niet op één verschijnsel. Zij doen 'niet, zooals de zalven en wrjfmiddelen, die, wan neer gij ze gebruikt, wel de pijnen stillen maar deze niet doen verdwij nen. De. Pink Pillen d.oe;n de pijnen verdwijnen omdat zij het kwaad in zijn wortel aantasten, omdat zij het opzoeken, het grijpen daar waar het werkelijk schuilt, dat is te zeggen, in het bloed. Door de, samenstelling van het bloed te verbeteren, verbe teren zij te gelijk den algemeen en staat der gezondheid. De Pink Pil len verjagen uit het bloed de vergif ten, die er in zijn vervat en gene zen de rheumatiek waarvan die ver giften de oorzaak zijn- Maar door de samenstelling van het bloed te verbeteren, geven zij .aan hef orga nisme een Inieuwe kracht; alle or ganen werkep beter, de krachten ko men weer, de bleekheid maakt plaats voor een sclioone kleur, de schele hoofdpijn, de maagpijnen verminde ren en verdwijnen ten leste. De Pink Pillen' zijn onontbeerlijk' tea- bestrij ding van de bloedarmoede, de bleek zucht der j ongc meisjes, de onregel matigheden der vrouwen, de zenuw- uitputting, de neurasthenie in alle hare vormen. Prijs [f 1,75 de doos, f 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, hoofd- dépothouder voor Nederland, 7, Groote Markt te Rotterdam; voor Haarlem en Omstreken bij de firma J. J. Göp- pinger, Gr. Houtstraat 147 en Plaatzer van der Huil, Janstraat 28. En verder bij verschillende Apothe kers en goede drogisten. Bij een gehouden voetbalmatch te Haarlem tusschen Z. V. C. van-Zand- voort te een klein Haarlem Illwasde uitslag 21 in het voordeel van laatst genoemde. H. F. C—Sparta. De eerste nederlaag der Rotter dammers van dit seizoen. Beide elftallen zijn volledig, als Bronkhorst laat beginnen. Alleen missen wij tot onzen spijt bij de H. F. C. ter Spill, wiens plaats weer door van Hoorn ingenomen is. On middellijk na den aftrap zijn de H. F. C.'ers de aanvallers, tegen veler verwachting in. Seignette brengt uit stekend op en zet mooi voor, maar C. v. Nieuwenhuizen verplaatst het spel. Ruffelse en de Groot breken dan door, en van een niet-elkaar-begrijpen der blauwwitte achterhoede maakt Boerdoem vlug gebruik om den bal kalm in het hoekje te plaatsen (0—1). In het geheel niet ontmoedigd speelt het H. F. C.-elftal met vuur door. De rechtervleugel Seignettevan Gogh zijn den bekenden voor woest spel n.l. van der Meulen herhaaldelijk veel te vlug af. De roodwitte achter hoede vormt echter een geweldig struikelblok; zoowel EshuysalsNieu wenhuizen zuiveren hun terrein steeds. Het blauwwitte elftal vertoont echer een spel, dat veel doet verwachten. Geruimen tijd zijn onze stadgenooten lelfs sterker dan de Rotterdammeia, die intusschen steeds forscher optreden vooral de Groot en v. d. Meulen. Als de geheele voorhoede het spel voor het roodwitte doel verplaatst, weet ten Gate den bal te bemachtigen, richt even en voor de tweede maal in dit seizoen is Sparta's doel doorboort 1 Geweldig gejuich stijgt op, dat nog voortduurt, als de bal reeds lang weder in het midden afgetrapt is. De blauwwitten blijven aanvallen, de voor hoede vertoont een goed sluitend samenspelen brengt snel op. Francken, Seignette en v. Gogh, de laatste wed strijden minder goed spelend, zijn nu uitstekend, vooral de laatste werkt hard en het blijkt, wanneer hij wil, nog steeds een uitstekend speler en denker te zijn. Teschmacher, de Deen- sche internationaal, die voor een bui tengewoon vlüg en handig speler bekend staat, valt zeer tegen; wel brengt hij een enkele maal snel op, en zet zuiver voor, maar Kater is hem meermalen te vlug af. Schippers stopt dan nog een onverwacht schot van de Kor ver en met gelijken stand 11 treedt de rust in. Een ieder die men spreekt staat natuurlijk verwonderd over het tot nogtoe van H. F. C.'s zijde vertoonde spel. Van Sparta had men meer ver wacht speciaal de Groot en de Korver vallen tegen. Na de hervatting weder een goed tegen elkaar opwegen van beide elf tallen. Het spel verplaatst zich ver bazend vlug, het eene oogenblik moet Schippers handelend optreden en eenige seconden later moet W. Nieu wenhuizen zijn doel beschermen. Glit" ford loopt snel langs de lijn, zijn voorzetten worden echter door de Spartaansche achterhoede onderscheet. vM. Meulen veroorzaakt dan een straf schop, die door v. Gogh juist tegen deu doelveröediger wordt aangescho ten, zoodat de Rotterdammers hun verdienden straf ontgaan. Teschmacher brengt ook goed op, maar bij onze stadgenooten speelt Beynes een uitstekend spel; doorzijn vlüg afnemen en zuiver plaatsen be zorgt hij den bal geregeld aan zijn voorhoede. De kleine ten Cate brengt dan goed op, zet vlug voor doel, waar Mannus klaar staat om zijn hoofd onder den bal te plaatsen en ten tweeden male moet v. Nieuwenhuizen visschen! 21. Verbazend is thans het gejuich en enthousiasme. Alles staat te dansen en te springen van vreugde 1 De Rotterdammers geven 't nog niet op; de Korver gaat mee naar voren maar baten doet 'fc niet! v. Gogh is intusschen door Schippers in de mid denlinie geplaatst wat zeer goed ge zien is. Weer komen onze stadgenoo ten van het Spartaansche doel, maar Mannus kon den voorzet van ten Cate niet bereiken. Opvallend is het spel van Kater; door alles breek hij heen en geeft zijn voorhoeden den bal zeer mooi. Dan beproeven de Spar tanen het nog eens maar Schippers redt uitstekend. Nog enkele minuten; Clifford rent dan weer op het Rot terdamsche doel aan, geeft over aan v. Gogh, die met een geweldig hard schot het leder in het Rotterdamsche net zendt 1 3-1 Enthusiasme stijgt thans ten toppunt. Hoeden, wandelstokken worden het luchtruim ingeworpen. Dol en uitgelaten zijn zoowel de spe lers als toeschouwers, wanneer Bronk- horst het einde onder steeds voort durend gejuich aankondigt! In triomf werden de ÏÏF.C. spelers van het veld gedragen en worden hen spontane, ovaties gebracht voor hun meer dan schitterend spel. De Spar tanen verlaten gelaten het terrein; hu eerste nederlaag tegen een der zwakke broeders overpeinzend. En dan met 3-1 Om bij de overwinnaars aan te vangen, verdienen allen zonder onder scheid geroemd voor hun hard wer ken. Zouden wij nog namen moeten noemen, dan verdienen Kater, ten Cate, Francken, Beijnes en Schippers speciale vermelding. Nog nimmer heb ben we dit seizoen een dergelijken spannenden strijd hier ter stede aan schouwd. Hulde dan ook aan de eymphatieke blauwwitten voor hun mooi, krachtig spel. Onzen H.F.Cers komt de eer toe de reeds door menig een gedoodverfde kampioenen voor den eersten keer geklopt te hebben. In o wedstrijden werd slechts 1 doel punt tegen Sparta gemaakt en heden moest Nieuwenhuizen driemaal vis schen! Nogmaals bravo, H.F.Cers 1 De Rotterdammers speelden zooals reeds gezegd een te forsch spel. De manier waarop b.v. de Groot Beijnes op zij zette was meer dan erg. De Spartanen hebben hier geen gunstigen indruk achtergelaten. Andere uitslagen: H. V. V.Haarlem 61. Sparta-H. F. C II 1—1. Haarlem II—H. V. V. II 3-5. LISSE. Klopjacht. De groote klopjacht welke j.l. Vrijdag op het landgoed „Wassergeest" alhier is gehouden heeft een goede vangst opgeleverd. Door drie schutters zijn geschoten: 81 fasanten, 14 hazen, 7 boutsnippen en 2 watersnippen. Voorwaar, een prachtige vangst. Brand. Zaterdagnamiddag is een „rietschelft" van den heer D. Nieuwen- huis Jr., alhier, staande op de bloe misterij „Welbedrogen" tot den grond- afgebrand. Oud-Papier. Th. Opstal zal in 't vervolg 't oud-papier ophalen. Sinds 15 Mei is voor f 1500 oud papier verkocht, f 1000 zullen worden gezonden aan Z. H. den Paus jen f 500 aan een R. K. Herstellingsoord. BINNENLAND. Zeshonderd posi.za.kken.: Men meldt ons tut Vlissingeü: De nachtboot „Koningin Regen tes" kwam hier hedenmorgen aan met ongeveer- zeshonderd postzak ken. In den Berlijnschen mail trein liepen hiervoor vier postrijtuigen.. Ingetrokken. Men meldt ons uit Utrecht: Het verbod, als in het Avondblad der „N. Rott. Ct." van Zaterdag avond, behelzende, dat het personeel der Staatsspoor, die gronden dier maatschappij in bruikleen hebben, hierop geen suikerbieten mogen ver bouwen, is heden weder ingetrokken. BUITENLAND. De af f ai r e-S teinhe il. Men seint ons uit Parijs De vermoedens, da,t Steinheil en zijn schoonmoeder vergiftigd zijn en niet door inbrekers gedood, winnen veld. Ook de geruchten, dat president Fa,ure, die zooals we gemeld heb ben in betrekking heeft gestaan tot mevrouw Steinheil, vergiftigd is in dertijd, worden openlijk door de bla den bevestigd. Van een eclitschei- dingsproces tusschen de Steinheil's is toen slechts op aandringen van zeer hooige persoonlijkheden afge zien. De „NouVelle de Bretagne" heeft een bericht-, volgens hetwelk de ei genlijke dader een hoogstaand perso nage zou zijn, die reeds in de be roemde Panama-zaak en in de Drey fus-affaire eon groote rol heeft gespeeld. j HAARLEM. 30 Nov. Graan- en Zaad markt van heden. Aang.llOH.L. Witte Tarwe f 7.15 a f 7 HL. paarden- boonen f 0.a 0,00. Groene erwten .L f 190 H.L. Rogge f 6.25 365 HL. Haver f 3,50, Duivenboonea f 0.a f 0.—. AMSTERDAM, 30 Nov. 1908. Aardappe len prijzen. Audijker Blauwen f0.a 2.20. Andijker Muizen f0.aO. Andijker kleine Mui'.en f 0.a0.—Westlandsche Zand f0.aO.Westlandsche kleine Zand Friesche Muizen f0.0.Friesche Bor gers fl.40al.50, Friesche Blauwen f2. a 2.20, Ypolder Blauwpitten f0.a 0. Hillegommer Zand f 1.S0 a f 2,50. di Schoolmeesters 1.50 a 1.60 Zeeuwsche Bonten f 2.30 a f2.40, id. Blauwen f2,40 a f 2.30 Geld. Blauwen 2^— a 2.10. 5 ladingen aanvoer. LEIDEN, 28 Nov. Aanvoer matig. De prijzen der omzetten, die plaats vonden, ondergingen weinig verandering. Witte Tarwe f a f0.per 80 KG. Witte Tarwe (nieuwe) f 6.90 a f 8.80 per 80 KG. Rogge f 5.90 a f 6,65 per 75 KG. Zomergerst f 5.30 a f 5.75. Wratergerst f 5 50 a 1 6 05 per 65 K.G. Haver f 3.50 a f 3.90 per 50 KG. Groene Erwten f9.50 a f 10.50 per H.L. Duivenboonen f 7.80 a f 8.60 per 85 KG. Koolzaad f 10 75 a f 12.— per H.L. Paardeboonen f 6 70 a 7.25 per 80 KG, Kanariezaad f 6.a f 7.25 per H.L. Hennepzaad f 6.a f 6.50 per H.L. Kar weizaad f 20.a f 21.per 50 K.G, Boter. Aanvoer 7550 K G. 1ste qual. per 1/4 va' f 66.a f 60.2de qual. per vat f 50.a f 54.1ste qual. per kilogr. f 1.40 a f 1.50, 2de qual. per kilo f 1.25 a f 1.35, Lange zwarte turf, nihil, stuks f 4. a f 4.25 r er duizend. SCHIEDAM 28 Nov. Moutwiin t 10.50 Jenever f 14.50 Commissie 9.75 M ming vast. Spoeling f2,Grasn Spiri tus f20.25 4 20.50 «Jelasve Spiritus f 19.25 f 19.50. Ruwe Smritus I 9.75. BEVERWIJK, 2S Nov. Groentemarkt. Spinazie, per Heet. f0,postelein per Heet. f wortelen, 100 bos f a 8,komkommers per 100 faf Asperges, per bos f0,a f0,—Aardap. klei, per Heet. f2,25 Zand, aardappelen per H.L. f 3,75 peulen, per kilo f doppers, per kilo capucijners per kilo f 0.tuinboonen per 1000 f Bloemkool per 100 f 10, a f15,Sla per 100 krop f a f0,Aardbeien per mandje a ct. Koolrapen per 100 f4,a f Selderij, per bos f 0.05, Andijvie per 100 str. f2,Frambozen per mand f a fSnij o. per 1000 f a fHeerenbooner. per 1000 f0.a fDruiven per Kilo f 0, Peren per Heet. f 6.a f Appelen per Heet, f5,a 7,Uien per Heet. f5,75 a fRoode kool, per 100 fll Raspers, per kilo ct. Augurken, per mandje ct. Radijs, 100 bos f 0,a Raapstelen, 100 bos, f0. Amsterdam '28 Nov. Olienoteeringen per 100 K.G. Raapolie Vliegend In de stad Dec Mei Sept./Dec Lijnolie Vliegend In de stad Dec Jan./April Mei/Aug. Sept./Dec 27 Nov. f 35% 35 34 32% 293/4 228/4 225/2 223/s 221/4 223/8 221/» 22 21% 28 Nov. Lf 223/» Vertrokkan Oranje, S. Batavia. Mas cotte 8. Leitb. 29 Nov. (1 u. 15) Wind Z.Z.W., matige koelte, helder, koelte, helder. Vertr. 28 Nov. Urpetb, S. Newcastle. Activa. S, Bremen. Maasstroom, S. Lon den. Rijnstroom, S. Huil. Flora, 8. Kopen hagen. Hebe, S. Rotterdam. Emden, S. Goole. Medegedeeld Hoor H. C. Iombkbohbd Co 28 Nor. Verige koers heden Atchison comm. Denver Rio Erie Kans South Pref Missouri Comm. N. f. Ontario. Rock Island Southern Pacif. Railway Union Pacif. Wabash Comm Amalg Copp Car <fc Foundry Steel Comm Marine Pref. Comm. Peruv. pref. comm Kon. Petroleum Great Cobar Ned. Schuld 2%% Rusland Hope Consols. Amer. waarden vast. Russ. fondsen onveranderd. Petroleum aand. prijshoudend. Tabaksaandeelen vast, Mijnaandeelen verdeeld. Prolongatie 2%. 991/2 99% 33 33 33%. 333/8 313/g 313% 65 65V4 373/, 37%6 44 441/4 23% 23 118% 1181/4 25% 2» 182 182 14% 143/4 851/, 85% 46% 461/4 555/, 55% 22% 22*/ls 8 81/» 39 38% 9% 9% 299 299 1021/j 108 765/g 76i/2 801/5 80i/2 8OI/2 801/, Barometerstand. Stand van heden774. Stand van Gisteren: 769. Neiging tot vooruitgang. Thermometerstand Hedenmiddag 46 F. 8, C. Laagste der afgel. nacht 42 F. 6.0 C Opgegeven door Joh. M. Scnmidt Opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. Geboren: MARIA SOPHIA FRANCISCA, DOCHTER van J. S. P. OLIFIERS A. M. OLIFIERS-BERTELS. Haarlem 28 Nov. 1908. Heden overleed tot onze diepe droefheid na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder mej. de Weduwe geb. LUCAS, in den ouderdom van 66 jaar. Uit aller naam: M. H. VERBOOG. Haarlem, 29 Nov. 1908. Terstond gevraagd, flink fatsoenlijk MEISJE, niet onder 16 jaar. Groote Markt 23a. Allen die iets te vor deren hebben van-, of verschuldigd zijn aan de nalaten schap van den Heer H. VASEN Sr. gewoond hebbende te Haarlbm aan het Zuider Buitenspaarne, en aldaar overleden 22 Nov. 1.1., worden ver zocht daarvan opgave of betaling te doen vóór 15 Dec. a.s. ten kan tore van Notaris VAN NIEKERK te Haarlem, Rolhuizen 2. te koop, ook per stuk. Bevattende Kamer en Suite, Vestibule, Keuken, Voor- en Achtertuin. Boven: vier. Kamers met Balkon, Kasten eaz. hooge Zolder. Op mooien stand, aan hoofdweg gelegen. Onmiddellijk na bij 't station. Brieven Na 4071 Bur, v. d. BLaxL vier kamers, keuken en zolder. Pie terstraat 3rood f 3,25 p. w. Sleutel 3zwart. Te bevragen OLIESLAGERS LAAN 4. IJMUIDEN, 28 Nov. Wind Zuid. Aangekomen Aureola, 8. Sunderland. Vertrokken Glamorganshire, S. Ham burg. Newbiggin, S. Barry. Ncord-HoI- land, S. Seabam. (5 uur 30/ W ind W.Z.W., matige koelte, bewolkte lucht. DAMES, HEEREN en ADSPIRAN- TEN, welke zich bij bovengenoemde Vereeniging wenschen aan te sluiten, kunnen zich aanmelden DINS 1AGS en VRIJDAGS van 7% tot 10 uur Bakenessergracht No. 10.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 3