DAGBLAD voor NOORD- en 7UID-H0LLAND. 2Ü«3§-33, Haarlem BUITENLAND. BINNENLAND. Slechts tiuee letters. DINSDAG I DECEMBER 1903. 33ste Jaargang No. 6755 Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. Verspreide Berichten. FfiUJLLËTON. 20) i XV, i KDWE HUBLEMSCHE COURANT ABONNEMENTPRIJS: Per 8 maand»* veer Haarlem Voor «je plaatae», waar eem agent is gevestigd (ksm der gemeeate) Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post, Afeonfccijjke nummers f 1,35 n 1-35 18» „0,05 PRIJS DER ADVERTENTIÊN Va* 16 regels[0,69 (contant) f0,50 Elke regel aieer0,tt Groote letters naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen 25 cent per advertentie contant. Alle betalende abonnés op dit blad, die in het bezit eener verzekeringspolis zijn, SOLDEN bij levenslange onge schiktheid tot werken. 400 GULDEN bij overlijden. 300 GULDEN bij verlies van éen hand of voet. zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor: GULDEN bij verlies van één wijsvinger. ISO GULDEN bij verlies vaa éen oog. 100 GULDEN bij verlies van éen duim. 00 IS GULDEN bij verlies van éen anderen vinger. De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean", Bijkantoor voor Haarlem, Nieuwe Gracht 11. OOSTENRIJK. Keizei Frans Josefs jubileum en de wereldvrede. Morge», Woensdag, viert Keizer Frans Josef zijn zestigjarig regeerings- jubileum. Heel het land is in feestdos, en alierwege wordt de oude keizer ge huldigd. Doch Daar hangt een zwarte wolk boven de Monarehie, die het feestbetoon zonder «enigen twijfel zal temperen. Onder een ander hoofdje in deze ïubriek worden daar meer bijzonder heden van gemeld: het lijkt wel of de groote oorlog, die zoolang gedreigd heeft, aanstaande is: Rusland mobi liseert troepen aan de Oostenrijksche grens, Turkije en Servië wapenen zich koortsachtig, de boycot van alle Oo8tenrijkBche goederen duurt voort, Engeland stookt om 't hardst, en Italië weifelt. Vooral dit is voor Oostenrijk «en leelijk ding: terwijl op aandringen van den handigen Engelschen koning langzamerhand alle natiën nu ook Amerika weer door een verdrag met Japan, Engeland's bondgenoot zich .soncentreeren om Engeland heen tegen den Dridbon, verzwakt deze Bogd ten ernstigste. Italië wil eruit, en de beweging, tegen Oóstenrijk, die in heel Italië iiuist dezer dagen weer is opgevlamd, toont de opinie van het Italiaansche 'olk meer dan voldoende aan. De oude keizer, die al zooveel over 2ijn hoofd zag varen, moet wel met een bedrukt gemoed en hoogsternstigen blik den dag van zijn diamanten re geringsjubileum tegemoet zienl 'tZou wel schrikkelijk tragisch zijn als keizer Frans Josef zijn zestigjarig Iegeeringsfeest met een grooten Euro- Peeschen oorlog moest vieren! DE BALKAN. Oostenrijk en de mogendheden. De toestand begint zich wat af te teekenen 't Blijkt meer en meer, dat de mo gen heden, Engeland en Rusland op de eerste plaats, tegen Oostenrijk open lijk in het krijt treden. De vertegenwoordiger van het Jong- Turksche Comité te Konstantinopel heeft al verklaard dat Engeland Tur- hije in geval van oorlog zal steunen. En ook in Oostenrijk beschouwt men dat zoo. De „Neue Freie Presse" zegt al, dat Engeland als Oostenrijk's verklaarde vijand optreedt. Op de volgende wijze teekent het blad het optreden der Engelsche diplomatie, die er op uit zou zijn een breuk tusschen Rusland en Oostenrijk te veroorzaken. Na er eerst op gewezen te hebben, dat beide landen van nature tot samenwerking geneigd zijn, zegt het orgaan van Von Aehrenthai: „Beide landen (Rusland en Oosten rijk) zijn groote mogendheden en kunnen niet wenschen om nietigheden zich in een vijandschap te storten, die misdadige handen trachten te verwekken. Rusland verlangt diplo matieke overwinningen, sinds geen lauweren op het slagveld behaald konden worden. Het wil zich krachtig toonen in West-Azië, nadat het be wezen heeft zwak te zijn in Oost-Azië. Vandaar alle moeilijkheden bij het onderhandelen. Ook de reis van Noël Buxton, den president van het Engelsche Balkan- comité, naar Konstantinopel, wordt door de Oostenrijksche dagbladen als een noodelooze manifestatie van vijand schap tegen Oostenrijk besproken. Zocals bekend is, werd de heer Noël Buxton eenige dagen geleden door den grootvizier en de voornaamste regeeringspersonen te Kotistantinopel met groote praal ontvangen. 'tEngelsche Balkan comité, dat vroeger de traditie van Gladstone's politiek tegen Turkije, die de strekking heeft alle Mohamme danen buiten Europa te sluiten, hoog hield, is sinds de Jong-furksche beweging in Konstantinopel de over hand kreeg, een groote steun der nieuwe Turksche regeering. Geheel het drijven der Engelsche diplomatie tegen Oostenrijk, meent de „Neue Freie Presse" in dit woord te kunnen samenvatten: „Niets is bedroevender, dan 't laatste hoofdstuk der Engelsche politiek, dat dit land, tot hetwelk eens de geheele wereld en ook Oostenrijk-Hongarije met vereering en sympathie opzagen, tot den gevaariijksten vijand des vredes maakt". ITALIË. Z. H. de Paus ziek Het „Centrum" beeft een onrust barend telegram uit Rome ontvangen. Het meldt: „Z. H. de Paus is gisteren tengevolge van een gevatte kou ziek geworden. De consuiteerende geneesheeren ver lieten hedennacht te één uur het Va- ticaan en vertoefden hedenmorgen weder gedurende een uur aan het ziekbed. „Alle audiënties zijn voorloopig uit gesteld." Geen nadere berichten hierover vonden we tot op dit oogenblik, ook niet in de buitenlandsche bladen. Mochten wij nadere tijding ontvan gen, dan zullen we die onder „Ltatsie Nieuws" opnemen. TURKIJE. Turkijo wil een vloot hebben. De Turksche regeering heeft onder de binnenlandsche moeilijkheden nog tijd gevonden om aan een nieuwe vloot te denken, Het programmadaarvanisnupubliek gemaakt. Het omvat een periode van acht jaren; het wijst aan een uitgave met 17.860,000 Turksche Ponden, waarvan 2,232,000 Turksche Ponden op de begrooting voor het volgende jaar zullen worden gebracht. De oorlogs schepen, die tot dusver besteld waren komen niet op dit programma voor. Het program omvat den aanbouw vae: 6 linieschepen, 12 torpedojagers, 12 torpedobooten, 6 onderzeesche booten, 2 schoolschepen, 2 mijn-; schapen, 24 karonneerbooten, 1 hos-i pitaalschip en 6 transportschepen; j Voorts wordt in het program ge- eischt de reorganisatie van de marine werkplaatsen, en yam de arsenalen! ZUID-AFRIK Aj Het vercenigd Zuid-Afrika De conferentie „conventie" heet 't in de Engelsche pers te Kaapstad, die aanstuurt op een Staten-bond in Zuid-Afrika, komt zoo langzamerhand tot resultaten, als we de Engelsche bladen mogen gelooven. Althans, na de besprekingen die eerst te Durban en nu weer teKaapstad ernstig gevoerd worden, kan de „Daily Mail" melden, dat men het eens is geworden over een vorm van toena dering, die het midden houdt tusschen verbond en vereeniging. De koloniën van de Kaap, Natal, Transoranje en Transvaal worden saamgevoegd en weer verdeeld in zes gelijke deelen, elk bestuurd door een volksvertegen woordiging van éór.e Kamer, met be perkte bevoegdheid. Al wat builen die bevoegdheid valt zal aan het verbondsparlement toekomen. Ook over de inboorlingenkwesties (hun kiesrecht b.v.) is rren 't eens geworden. Omtrent het eind dezer week zal het grondwetsontwerp, waarmede men nagenoeg klaar is, openbaar worden gemaakt. De Engelsche afgevaardigden zijn, naar men gelooft, tevreden over de wijze, waarop er voor de belangen van het Britsche rijk is gezorgd. Een aardig trekje van den Paus. De „Lancet," een Engelsch tijd schrift, geeft een aardig voorval uit het leven van den Paus. In 1865, toen Venetië nog een provincie was van Oostenrijk, vond hij eens in een greppel een Oosten- rij ksch soldaat, die aan de manoeuvres had deelgenomen, in zeer treurigen toe stand. Pastoor Giuseppe Sarto, deed alles wat hij kon om hem te redden, en slaagde daarin. Veertig jaar later zag dezelfde soldaat, toen al lang invalide, een schets van Pius X, en begreep dat deze geen ander kon zijn, dan de jonge priester, die hem zoo hartelijk geholpen had. Hij be sloot aan den Paus te schrijven, om ze kerheid te krijgen, ea na eenigen tijd ontving hij van Zijne Heiligheid, die zich het geval nog zeer goed herinnerde, een zeer vriendelijk schrijven terug, met een geschenk in geld! Een Holland sch schip ver gaan. Op de Spaansche kust zijn twintig man Nederlandsche equipage door een Et-gelseh stoomschip opgepikt en te Vigo geland, die tehuis behoordeu od het Ne derlandsche stoomschip „Santduo" der tinna Van Santen Co., te Rotterdam. Het vrachtschip, metende 2016 ton, was op reis van Algiers naar Middlesbro lek gesprongen en gezonken. Gelukkig werd de geheele bemanning gered. Een ongeluk of kwaadwillig heid De Daily Mail verneemt uit VVilhelmshafen, dat de Nassau, het groote nieuwe Duitscha linieschip, dat nog niet voltooid is, daar vol water is geloopen, zoodat het dek nu met het wateropper vlak gelijk ligt. Men zegt, dat een gebrek in de luchtkokers de oorzaak is, maar fluistert van moedwil van werkvolk. Weer een ontzettende scheepsramp. Twee Japansche stoom schepen zijn ter hoogte van Tsjifoe met elkaar in aanvaring geweest. Volgens de geruchten zijn er 700 personen bij verdronken Hofberichten. Teneinde aan H. M. de Koningin- Moeder te worden voorgesteld ontving H. M. gisteravond graaf Ehrensvart, den nieuwbenoemden gezant van Zwe den bij het Ned. Hof, die dezer dagen om de redenen, die H. M. de Konin gin verhinderen officieele audiënties te verleenen, zijn geloofsbrieven aan den Minister van Buitenlandsche Zaken beeft overhandigd. Z.K.H. de Prins is Zondagavond uit de residentie naar het Loo terug gekeerd. Het standbeeld voor den Koning stadhouder. Op het schrijven va,n le Geweste lijke Commissie van Zuid-Holland dd. 28 September, waarin aan het Hoofdeomité verzocht werd de pro vinciale comité's bijeen te roepen ten einde te beraadslagen over de wenschelijkheid om alsnog verande ring te brengen in de beslissing van bet hoofdcomité om bet standbeeld voor den Koning-Stadhouder «Willem III te plaatsen te Breda (en niet in Den Haag), beeft het hoofdeomité geantwoord met een weigering. Het acht een terugkomen op bet genomen besluit onmogelijk en meent dat het zich door aan bet verzoek van Zuid- Holland te voldoen, aan de recht matige verwijten van vele, o.a. de leden van het Noord-Brabantseh Co mité zou blootstellen. Vermoedelijk zullen nu door de Gewestelijke Commissie van Zuid- Holland stappen gedaan worden om buiten het hoofdeomité om, een bij eenkomst der gewestelijke commis sion te doen plaats hebben. Uit de Staats-Courant. Bij Kon. Besluit zijn benoemd: tot gedelegeerden der Nederlandsche Re geering ter algemeene vergadering van het Internationaal Landbou w-Instituut te Rome, te houden op 26 November 1908 en volgende dagen, jhr. mr. H. van Weede, buitengewoon gezant en gevolmachtigd Minister te Rome, en H. J. Lovink, directeur-generaal van den Landbouw tot lid van het college van regenten over de gevangenissen te Alkmaar, A. Th. de Groot, ingenieur van den waterstaat, wonende uldasr. Audientiën. De gewone audiëntie van den Minister van Financiën zal Donderdag aanstaande niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den Minis ter van Marine zal op Vrijdag a.s. plaats hebben. „De Ruyter" naar de West. Het paatserichip „De Ruyter" ver trekt vermoedelijk tegen de helft van December naar de West-Indische wateren. Prof. Lorentz te Londen. Reuter seint uit Londen dat op het gisteren gehouden jaarlijkeche feest maal van de „Royal Society," prof. Lorentz van Leiden, wien door ce vereeniging de Rumenord-medaille was toegekend, den voornaamsten toast uitbracht,. De bevolking der Hoofdstad, De bevolking van Amsterdam be droeg op 1 Nov. 1908 565,168 zielen (270,103 mannen en 295,065 vrouwen). President Castio. De Parijsche correspondent van de N. R. Ct. seinde gisteren: Een bericht van Havas uit Basse Terre meldt dat president Castro daar aangekomen is eu verklaard heeft, dat hij zich naar Frankrijk begaf voor het regelen van diplomatieke zaken. (Basse Terre is de hoofdstad van het Fransche eiland Guadeloupe, een der Kleine Antillen. Nederland en Venezuela. Gevoerde briefwissel'mg. In de „Staatscourant" komt een briefwisseling voor tusschen Venezuela en Nederland, zijnde een schrijven van den minister van Buitenlandsche Zaken der Vereenigde Staten, van Venezuela aan den Nederlandschen minister van Buitenlandsche Zaken, dato 12 October, en het antwoord van onzen minister den 25sten November d.a.v. daarop verzonden. In de VenezolaaDsche missive wordt verklaard, dat de regeeriDg (van Venezuela) van oordeel is, dat, aan gezien de diplomatieke betrekkingen afgebroken zijn, de eenige mogelijke weg, indien de regeering van Hare Majesteit het aldus aanneembaar vindt, zoude zijn om een vertrouwd persoon te zenden, voorzien van uitgebreide volmachten en instructies, die in staat zoude zijD beide regeeringen nader tot eikander te brengen en de onderhan delingen in de richting van een vriend schappelijke oplossing te leiden. Onze minister van Buitenl. Zaken, in zijn antwoord nog eens herhalend, dat de Nederlandsche regeering den thans in het leven geroepen toestand oprechtelijk blijft betreuren, dat de volle verantwoordelijkheid daarvan echter komt op president Castro, deelt dan verder mede, dat de regeering niettemin bereid blijft tot het voeren van onderhandelingen, om tot eene vaste basis voor duurzame, goede ver houding te komen, ook door middel van daartoe aan te wijzen gevolmachtig den maar is van oordeel, dat van zulke onderhandelingen geen sprake kan zijn, zoolang de president zijn decreet van 1 Mei handhaaft. President Castro. Het „Mémorial diplomatique" schrijft: „Generaal Ca6tro moet een gevaar lijke operatie ondergaan, een nier is door de tuberculose aangetast. De geneesheeren hebben den tegenstand van mevr. Castro, die 11 December met haar echtgenoot te Bordeaux zal aankomen, weten te overwinnen. De beroemde Duitsche specialiteit dokter Israël, zal de operatie verrichten. De politieke manoeuvres hebben bijgedragen tot het vertrek van den dictator van Venezuela en men is er op uit om vice-president Gomez, die nu het bestuur in handen verkregen heeft, er toe te brengen, met geweld op te treden tegen het tyrannieke bestuur van Castro en de hoogere administratieve en legerambtenaren door anderen te vervangen. Het staat vast, dat de vice-president aan deze pressie geen weerstand zal kunnen bieden, die bedoelt om den terugkeer van den dictator te beletten. In beide gevallen, of hij aan de operatie sterft, of dat hij haar overleeft, de rol van Castro is geëindigd Nederl. Juristenvereeniging. Voor de algemeene vergadering in 1909, te Utrecht te houden, zijn de volgende onderwerpen gekozen: 1. Behoort in burgerlijke zaken de cassatie te worden vervangen door hooger beroep op een centraal college; zoo neeD, behoort dan de tegenwoor dige regeling te worden gewijzigd? (Praeadviseursmr. J. A. A. Bosch, raadsheer in het gerechtshof te's Her togenbosch en jhr. mr. E. N, De Brauw, advocaat Den Haag.) 2. Is een betere omschrijving van het begrip ontdekking op heeterdaad en een andere regeling van de bevoegd heid van politie- en justitie bij heeter daad gewenscht? (Praeadviseurs mr. L. Ch. Besier, subst.-olf. v. justitie te Amsterdam, jhr. mr. E. Th. M. Van der Does de Willebois, raadsheer in het gerechtshof te Arnhem en mr. L. \V. Van Gigch, advocaat te Am sterdam.) Hefj e -her denkin g. Den len Maart 1909 zal het lOOjaar geleden zijn, dat de bekende volks-en kinderdichter dr. J. P. Heije werd geboren. Doordrongen van het besef, dat deze dag door het Nederlandsche volk, aan welks geestelijke, zedelijke en stoffelijke verheffing een groot deel van des dichters leven was ge wijd, niet mocht worden vergeten, kwamen Vrijdag j.l. in liet Amercan- hotel te Amsterdam afgevaardigden van de volgende vereenigingen bijeen het Algemeen Nederl. Verbond, de Maatschappij d er Nederl. Letterkunde de Maatseh. tot bevordering der Toon, kunst, de Ver. voor N.-Nederl. muziek geschiedenis, de Nederl. Koorvereeni- De kafcxiciL werden gebracht e|n 'wij werden, het eens omtrent een spel. Harvey speelde goed, maar hij Tronk to reel. Toen hij de kaarten schudde en gaf, trok iets mijn aan dacht, waarop ik niet gerekend had. Als ik lipt goed zag was hij niet iiuksch,! .Wij speelden een poosje met ijver voort. Ik won en dat verbeterdei natuurlijk Pauls stemming niet. Hij bestelde nogmaals een glas grog. Nu en dan wisselden wij een paar woorden over het spel en Harvey bromde, nils hij slechte kaarten kreeg of wanneer het geluk mij .bijzonder begunstigde. Met een haar ik vrees, onheilspellende uitdrukking in mijne Oogen, keek ik naar zijn loerend ge dicht Ik Verafschuwde dien dron gen schurk, den laffan moordenaar eener we'erlooze oude dame. Hc be hoefde slechts één woord te spre ken en de kerel lag in de gevangenis; Mat trilde zijn hand, waaritn hij de kaarten hield en wat staarde hij XOfflr zich uit.!. Ik hief mijn glas op. Het was nog meer dan half vol, want ik ben een matig drinker. „Daar u mij zeide, dat het in uw voordeel was, wanneer zij lang blijft leven, drink ik op de gezondheid van juffrouw Raynell," sprak ik met nadruk, en die yan mejuffrouw Simpson." „Dank u", mompelde hij, zonder zijn glas aan te raken. „Mejuffrouw Simpson," begon ik weer, de bekoorlijke Er had een merkwaardige verande- ring met .Paul Harvey plaats. Hij veranderde eensklaps in een gentle man- „Ik ben niet viah meieinihg, mijn heer," viel hij mij op hoogen toon in de reden, „dat onze korte kennis making u het recht geeft, den naam van deze jonge dame in het onder houd te mengen. Wees zoo< goed een ander thema voor het gesprek te kiezen. Ik acht mejuffrouw Simp son te hoog, om haar tot het onder werp va,n een lierbergpraatje te maken." Ik was een weinig verbluft, maar veel opgewonden. De algeheele ver andering in de stem en manieren van Harvey gaf mij te denke;n. „Hij bemint mejuffrouw Simp son,' 'zei ik bij me zeiven, „maar zij is de verloofde va,n zijn bjneder." Hij verlangde een ander thema voor het gesprek. Goed, hij zou het hebben.. Mijn volgende woorden w.er- den meer uit gebelgdheid gesproken, dan uit een betere beweegreden. Wij allen zijn mensehen e,n hebben onze zwakheden. „Het verwondert mij niet, dat u mejuffrouw Simpson hoogacht," merkte ik onder het kaartgeven aan- „Maai* wat zal er van hare hoog; achting geworden zijn, sedert zij onlangs een blik wierp in uw zwar ten koffer?" Paul Harvey liet ziju handen met de kaarten er in dalen en keek mij een ©ogenblik aajn. als wist hij niet hoe hij het had- En toen, alvorens ik er op verdacht was, slingerde hij met een vlugge beweging het ge heele pak kaarten in mijn gezicht- Ziju nog vol glas grog volgde onmid dellijk daarop. Het sloeg rinkelend in den spiegel achter mij. Nu stond de kerel van de sofa op en strompel de de kamer uit, zonder verder een woord te zeggen. Ik oogde hem verbluft en: ont steld na. Natuurlijk was ik zeer geraakt over de behandeling, die ik mij had moeten laten welgevallen, en wel te meer, daar ik voelde, dat ik die eigenlijk verdiend had. Het was wreed v,an mij geweest, deze ruwe zinspeling op het treurspel va|n den zwarten koffer te maken, en |nog erger dan dat, het was ijselijk dom en onberedeneerd. Ik, die tot nu toe zoo slim en met zooveel succes was opgetreden. Ik gaf toe aan een kin derachtige, gepikeerdheid en waar schuwde mijn tegenstander, op wien ik mij had willen wreken, op zijn hoede te zijn. Zoodra mijn opgewondenheid ee- nigermaite bedaard was, kwam ik tot de overtuiging, dat ik nu moest zor gen, mij van mijn maar meester te ma ken. De gebroken spiegel vergemak kelijkte mij mijn taak. Ik liet door deu kellner, die op het rinkelen der glasscherven binnengekomen was, den logementhouder roepen en zeiden dezen, dat ik zooeven in zijn huis hevig beleedigd was geworden door een heer, die ik amper van naam kende. i Hij scheen op dat gezegde niet wel acht te slaan, maar was op het zien van den gebroken spiegel noch tans zeer verontwaardigd. Hij wilde terstond naar de kamer van Harvey om schadeloosstelling van hem te vragen. Ik hield hem evenwel terug". „De man is dronken,' zeide ik, „en u zult, van avond van hem niet veel anders krijgen dan scheld woorden." „Dat is waar," gaf de logement houder toe, „maar ik moet in elk val mijn geld hebben." j} „Wacht tot morgen ochtend,' riep ik haastig, „en neem maatregelen, om te voorkomen, dat hij u ont snapt.,, Dat was het beste middel om mijn eigen fout weer goed te maken, ik moest on voorw aarde lijk den kaste- leit aanstellen tot bewaker yan den misdadiger. „Ln zijn huldigen benevelden toe stand valt er niet met hem te rede neeren," vervolgde ik. „En u heeft niettemin het recht, uw geld van hem te vorderen." De logementhouder ©verlegde. „Op sommige deuren, ook aan de zijne, bevindt zich van buiten een klein knipje," zeide hij, „die heb ben mij bij menigen gast reeds uit muntende diensten bewezen. Straks, als ik denk dat hij slaapt, zal ik het er stilletjes voorschuiven. Uit het raam van de tweede verdieping zal het niet zoo gemakkelijk zijn te springen. Het was voor mij een groote ge ruststelling, dat te hooren. Met een verruimd gemoed begaf ik mij naar mijn kamer, maar ik kon den geh.ee- len nacht geen oog dichtdoen. Tel kens moest ik denken aan dien onge- lukkigen man, wien mijn vreeselijk onvoorzichtig woord wel eveneens van den slaap zal hebben beroofd en die ongetwijfeld angstig1 lag af te wachten, wat de morgen hem zou brengen. Wat de morgen hem zou brengen Ik was het nog lang niet met mij zeiven eens hoe ik dien zou beste den en vermoedde niet, welke verba zende ontdekking hij voor mij gereed hield. XVL; I Eerst tegen het aanbreken van den dag was ik in een onrustige sluime ring geraakt en toen ik wakker werd, zag ik tot mijn verwondering, dat bet reeds acht uur was. Mijn eerste gedachte gold mijn gevangene, zooals ik hem reeds had beginnen te noemen. Was hij nog op zijn kamer? Had de logementhouder wellicht dat zaakje reeds met- hem in orde ge bracht Haastig kleedde ik mij aan en trad op den corridor. Mijn Immer lag op de eerste verdieping, die van Harvey op de tweede, maar niet bo ven de mijne. Toen ik mijn deur opende, hoorde ik beneden de stem van Arthur Har vey. Hij vroeg naar zijn broeder en de kellner antwoordde, dat de heer Harvey zijn kamer nog niet had verlaten- Er viel mij een pak van 't hart. Ik trad fluks achter mijn deur toen Arthur Harvey de trap opkwam. Zoodra hi.i voorhij was sloop ik weer uit mijn kamer. Ik hoorde, hoe hij zijn broer riep en aan de ge sloten deur rammelde. Er kwam van binnenaf geen geluid. Ik begon op nieuw ongerust te worden bij de gedachte. dat mijn prooi mijn rechtmatige prooi, wel te verstaan mij ontsnapt kon zijn, Wordt vervolgd

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 1