Stadsnieuws. Gemengd Nieuws. Landbouw en Visscherij. Kerknieuws. Yerkoopingen. Boelhuizen enz. genoeg om dein voortgang der avon den te verzekeren. De keer Beekelaar dan sprak over de Bartholomensnackt of de Bloed bruiloft avn Parijs. Op bevattelijke ■wijze werden de tijdsomstandighe den, de voorbereiding en het ver loop van de „Bloedbruiloft" behan deld. Verschillende moeilijkheden en vragen werden door de aanwezigen gesteld en door den heer Beekelaar beantwoord. De volgende „avond" zal gehou den worden op [Woensdag 22 De cember, 's avonds om half acht, bij den heer Ter Burg. Dan z,al de heer v. Roosendaal spreken over de .FraP- sche Revolutie. De deelname staat nog opejnvoor leden van de R. K. Volksboind a 10 cent, voor anderen! a 25 cent voor den geheelen winter. Een jubileum. De heer B. Wie- land Boa, notaris alhier, hoopt den 12 dezer zijne 25 jarige ambtsvervul ling te berdenken. Schouw. Op Donderdag 24 Dec. a.s. zal schouw worden gedreven over de Kadijken en Kadammer van den Scbouwbroekenpolder onder deze ge meente. Diefstal. Ten nadeele van A. Peperkooren aan de Molen werf zijn Konijnen ontvreemd. Militie. Voor de inschrijving voor de Militie zal meer bepaald zitting wor den gehouden op Vrijdag 8 Januari a.s. BENNEBROEK. IJsclub. De bestuursleden van de nieuwopgerichte „IJsvereeniging Ben- nebroek e.o.". thans koninklijk goed gekeurd en aangesloten bij het Noor derkwartier, hebben met hunne propagandacirculaires een onverwacht succes behaald; 150 leden hebben zich aangesloten. De eerste algemeene vergadering zal 21 dezer worden ge houden. „Het Witte Kruis." Dinsdag hield „Het Witte Kruis" zijn jaarver gadering in hötel Konijnenburg. De vergadering was slecht bezocht, niet tegenstaande de 200 leden die de ver. telt. De voorzitter, dr. A. Kouwenaar opende deze vergadering. Bij monde van den heer Scheurs werd verslag uitgebracht der 50e Alg. vergadering der N. H. Ver. „Het Witte Kruis." Ingekomen was een schrijven van de Noord Holl. vereeniging tot be strijding der tuberculoze. Besloten werd om voor f2.50 lid dier vereeniging te worden. Eveneens was van den heer Mr. Zubli eene dankbetuiging inge komen voor het gebruik van stoom ketels bij de ziekte zijner dochter met eene gift van f25.00, hetgeen dank baar is aanvaard. Hierna deed de voorzitter nog eenige mededeelingen omtrent het nut van brancards bij het zieken vervoer. Bij de rondvraag vroeg de heer Spruiten- burg of deze afdeeling een adres aan het gemeentebestuur kon richten ver zoekend het bouwen van de woningen, waarvoor de grond door wijlen den beer J. H. Willink van Bennebroek was afgestaan. Hiertoe werd besloten. Plato. Tot directeur van de Gym nastiek- en Scherm vereeniging „Plato" is benoemd de heer J. Hop, gymna- stiekonderwijzer te Zaan iam. Een aanranding. De brieven besteller S. N. te Nieuw-Vennep liep over den Bennebroekerweg, toen hij eensklaps door een kerel werd aangegrepen en van de fiets getrokken. De onbekende wilde veld. N. wist vlug op zijn fiets te springen en zich ijlings te verwijde; en. Burg. Stand. Bevallen: G. Qoubos—Rits. d. A. Schreurs— Steevens, z. A. C. den Dekker-— Yan den Berg, z. C. van der Groef Van Groenigen, d. Overleden: J. van Andel, 5 j. C. M. de Jong, 2 mnd. Personalia. In den Haag is de heer H. Pie- ters geslaagd voor 't examen boek houden (K.NII.) De portier Molenaar van de wachtkamers aan het Station alhier, herdenkt den 22sten December den dag, dat hij 35 jaar in dienst is bij de H. IJ. S. M. Bij Kon. besl. van 5 dezer is, met ingaüg van 1 Januari, aan J. GerritS', op zijn verzoek, eervol ont slag verleend als secretaris der plaat selijke commissie voor de ongevallen verzekering alhier. Gemeenteraadsvergadering In de gisterenmiddag gehouden raadsvergadering waren de heeren v Ros8um, Stolp, v. Styrum en Tjeenk Willink a wezig. Uit de mededeelingen bleek, dat Spaarnebewoners hadden verzocht verbetering der toegangs wegen K. Veeritraat en Damstraat. Maarhet adres was ongezegeld en ook ocgeteekendl (luid gelach). De werkloosheid. De werkloosheidscommissie heeft T rieden week een adres tot den Raad gericht verzoekend ook gemee; telijken bijsDg te verleenen tot 1 Maart 1209, a( is men nog geen half jaar bij 't fonds aangesloten. Dit voorstel wensch- te de beer Kleijnenberg nu reeds behandeld te zien en de voorzitter steunde dit vei zoek. De heer van de Kamp, 't gewicht der zaak inziende, waarschuwde haar niet lichtvaardig te behandelen. En de user Spoor nam dezen weDk in dank aan. Spr zei niet met de zaak op de hoogte te zijn. De bespreking zal wel het noodige licht verschaffen, verzekerde de heer Kleynenberg. Ed de heerModoo vond, dat deze maal wel eens iets extra mocht gedaan worden. Uitstel is voor de werkloozen missen van den gem. toeslag. Bij stemming werd 't voorstel Kley nenberg (thans behandelen) aange nomen met 8 st. tegen, die der heeren v. d. Kamp, Krelage, H. D. Kruse- man, Seignette, Sneltjes, Spoor, Thijs- sen en Winkler. Het rapport over de bestrating in de gemeente van den Dir. v. O. W. is thans ver schenen. De heer Sneltjes vroeg los van dit rapport te behandelen de oude kwestie van den Wagenweg. De voorzitter zal overwegen. Na de verdere mededeelingen en het verleenen van eenige ontslagen op verzoek, werd een zitting gehou den met gesloten deuren. Na heropening der openbare ver gadering gingen achtereenvolgens ver schillende punten onder den hamer door. Niet alleen lengte en gewicht. Bij de salarisherziening der agenten vroeg de Heer v. d. Kamp, dat de Burgemeester bij de aanstelling van agenten niet alleen zal letten op lengte en gewicht (gelach). De heeren krijgen nu een fatsoenlijk salaris, men moet nu ook hoogere eischen aan de agenten gaan stellen. De Voorzitter stelde den Hear v. d. Kamp gerust. Er wordt ook daar opgelet. De verpachting der slacht huisbuffetten. Omtrent deze verpachting was een klaagschrift ingekomen van v. Smirre. Daarom stelde de Voorzitter voor dit punt aan te houden. Werd goedgevonden. De demping der Bakenesser- gracht. De heer Hulswit verzocht, dat evenwel met de uitvoering van het door hem en zijn vrienden ingediende nieuwe voorstel spoed gemaakt zal worden. De heer v. d. Kamp verklaarde ook namens zij» mede-voorstellers te gen voorloopige aanhouding geen be zwaren te hebben. Werd goedgevonden. Deongemotiveerdeinmenging van den Ned. gem. werklieden bond. De heer v. d. Kamp vroeg een spoedige behandeling v. 't Werklieden- regiement, dan komt er misschien een scheidsgerecht en dan zal de Raad van dergelijke onbillijke verzoeken in den vervolge wel verschoond blijven. Die zaak van 't Werkliedenreglement hangt al zóó laDg, er schijnt wel iets ge heimzinnigs achter te zitten. De heer Kleijnenberg wenschte, dat de klagers omtrent den gestraften werkman Warmerdam werden inge licht. Dan hadden ze kunnen zien, voor wien ze in de bres zijn gespron gen. De Voorzitter legde er den nadruk op, dat ze ingelicht zijn door den Directeur der Gem. reiniging. De heer Kleijnenberg vond hun optreden dan nog krasser en keurde het ten sterkste af. B oomen vellen. De heer Rinkema wenschte, dat da stukken over dergelijke voorstellen den Raad vroeger bereiken. De Raad kan zich niet voldoende op de hoogte stellen. Spr. zal dezen keer voorstem men en wel hoofdzakelijk ook omdat de Hout er goed afkomt. Spr. hoopte, dat er Diet meer boomen zullen vallen. D e Voorz itter beloofde zoo mogelijk vroegere toezending. De Haarlemmerhout- kwestie. De heer Th ij ssen meende na mens zeer vele leden van den Raad, uiting te mogen geven aan een ge voel van dankbaarheid voor de Com missie, die zich zoo goed van hare taak heeft gekweten. De lezing van 't ra.pport is zeer aangenaam ge weest. Het munt uit door groote i zaakkundige duidelijkheid. Het j heeft den lezers Haarlem's kunst- j schatten beter loeren waardeeren. Spr. hoopte, dat het ook later in de herinnering zal blijven, walmeer weer critiek door bevoegden of on- bevoegden zal geleverd worden. De heer Modoo las ook met be langstelling 't rapport, doeh de wijze van handelen keurt spr. niet goed. Den goeden tijd voor 't on derzoek heeft men verloren laten, gaan. In September begon 't onder zoek. Waar zooveel hulde wordt ge bracht aan den heer Springer, had spr. wel gewild, dat de critiek van de andere heeren beter tot haar recht was gekomen. Men had die heeren toch wel tevreden kunnen stellen. Hoewel de heer Springer er niets te gen heeft, toch wil de Commissie 't rapport liever geheim houden- Ieder stelt belang in de Hout. Deze is. een gemeen goed, laat 't rapport ook gemeen goed worden. De heer Krelage juichte mede 't rapport toe en drong aan op een ei gen kweekerij. Wat de publicatie v,an 't rapport betreft, vroeger beloofde de heer Reijne reeds een zeer omvangrijk rapport van de meest bekende des kundigen. Waar is dat nu? Adres santen noemen het uitgebrachte rap-1 port tendentieus, spr. wees als arbi ter in hoogste ressort aan den be roemden Duitschen deskundige Biesner, die vol bewondering' was na zijn bezoek over onze parken. Na dit alles kan 't adres der critici best voor kennisgeving worden aan genomen. Niet allen kan men tevre den stellen. De heer S chralin vereenigde zich met 't rapport, doch spr. wenschte publicatie van dat van dein architect. De heer De Braai wilde zijn weinige ervaring omtrent deze zaak ten beste geven* Bij alleln lof hier gebracht, sloot spr. zich aan. Gaar ne wenschte. spr. echter ook gerust stelling omtrent kleinere punten. Spr. besprak de Oostenrijksche den nen bij de Kennemerbrug. Er wordt nog ,al eens nutteloos, boomen ge rooid. Veel boomsoorten sta.au ver der niet op haar plaats. De Voorzitter dankte de hee ren, die instemden met 't rapport. Men heeft niet gedacht aajn een sei zoen, waarin 't onderzoek zou plaats hebben. Het voldoen in den geest der heeren Bolderdijk c.s. zal wel onmogelijk zijn. [Wat de. opmer king van den heer De Braai betreft, het is wel goed, dat jonge boomen eens verplant worden. Loonverspil- ling z,ai wel zeer miniem wezen. LWat 't voorstel betreft omtrent de publicatie v,an 't rapport, spr. ont ried dit, het zou de hoofden weer warm maken en het heeft toch geen nut meer. De heer V- d. Kamp had 't voor stel geteekend, alleen, om de posi tie van den' heer Springer sterker te maken. De bestrijders zullen er een koud waterbad door krijgen, De heer Rinkema zag in de hee- le Houtkwestie ©en kwestie van smaak. Spr. wees er op, dat we nn in 't vervolg onze Hout kwijt zijn e'n dat we er een park voor in de plaats hebben gekregen. Spr. wil dein heer Springer, dien bekwamen technicus, niet afbreken. Spr. blijft het even wel betreuren, dat zulke gezonde boomen in de Hout zijn omgehakt. Verder geeft 't rapport het toch toe, dat de boomen op den Zijlweg zijn verminkt. Een motie van wantrou wen tegen den architect Springer, wenschte spr. allerminst, toch wilde hij ook hui de brengen aan de man nen der critiek, die zich zooveel moeite hebben gegeven voor onze. Hout. De heer Schraim wenschte publi catie in 't belang der zaak. Bij niet- aanneming van 't voorstel zal de publiek© opinie juist niet kalm blij ven. D© heer Krelage, den heer Rin kema beantwoordend, sprak tegen, dat de Hout van karakter veranderd isL De Hout is steeds kunstaanleg geweest, die zich wijzigde naar de uitingen van den smaak. In stemming werd daarin a. ge bracht het voorstel-Schram c.s. (pu blicatie). Het werd verworpen met 8 stemmen voor, die der heerenDe Breuk, De Braai, V. d. Kamp, Mo doo. Rinkema, [Wel se naar, Schram en Timmer. De arbeidsbeurs. Daar nog' verschillende amjetide- menten op dit voorstel waren ingeko men, werd tot aanhouding besloten- Het adres der Werkloos- heidscom missie. Hierna kwam aan de orde het in den aanhef valn dit verslag genoemde adres der Werkloosheids commissie. B. en iWi stelden voor aan 't, ver zoek te voldoen en de finantieele ge volgen nader te regelen. De heer K1 e ij n e n b e r g wees er op dat bij den aanvang dezer zaak niet alles is voorzien. Zoo is er een fou;t gemaakt, die de Commissie thans in den weg zit. Overal is in den lautsten tijd de werkloosheid, be sproken, nergens is 't remedie ge vonden. Toch zal de groote hulp moeten uitgaan der werkloosheids- ka,sse;n. De bepaling, dat men zes maanden lid der werMoozefnkas moet zijn, zit de Commissie thans in den weg. En verder evenzoo voor 't oo- genblik de bepaling, dat de gelden van 't fonds alleen bijgebracht moe ten zijn door de werklieden- Spr. vroeg tijdelijke opheffing dier bei de bepalingen. De V oor zitter zag toch in, dat 't voorstel te ingrijpend is. Hij stelde voor, dat de Raad. thans over de voorloopige zaken heenstappe e|n dat later met een beslist voorstel voor den dag zal worden gekomen. De heer M odoo- wilde dezen win ter ook de hand lichten, doch in do toekomst mag dit niet. Voor de zor geloosheid der werkloozen, wilde spr., nu de zaak nog nieuw is, de oogen sluiten. Maar het toetreden tot 't fonds, alleen wanneer men werkloos is, moet worden tegenge gaan. De heer Spoor herhaalde zijn verzoek om uitstel. De Raad is niet ingelicht. De heer Th ie 1 zei 't voorstel niet te kunnen goedkeuren. Het geven van een absolute macht aan de be heerders van een fonds ,dat een pu bliekrechterlijk lichaam is geworden, -achtte spr. verkeerd, evenzoo het ge ven van een blanco crediet aan dit bestuur, al verdient het nóg zoo veel vertrouwen. De heer Kle ij n en berg wensch te behandeling in 't belang der zaak. Vele andere leden wilden de zaken niet ophouden, doch ze wenschten niet te behandelen zaken, die ze niet kenden. De heer Modoo wees er op, dat de werkloozen wegens hun verre gaande zorgeloosheid, zelf de schuld zijn. Spr. wenschte ook spoedige be handeling, doch billijk is ook do eisch der raadsleden om de zaken te kennen, alvorens te beslissen- Na al deze bezw aren-debatten stel de de Voorzitter nader vpor 't voorstel aan te ho-uden. Dit werd goedgekeurd. B enoem in gejn. Vervolgens hadden de benoemin gen plaats. De als no. 1 op dè reeds 'door ons vermelde voordrachten ge plaatsten werden gekozejn. Alleen de benoeming der lede|n vajn de PI. Commissie van Toezicht L. O. werd aangehouden. Bij de rondvraag vroeg de heer Mjodoo een klinker b'estrialting vóór het druk begajne pad van' de Kennemerbrug naar 't Jansweg-via duct. De vergadering werd hierna; geslo ten. St. Nicolaasfeest in het Stads-armon en ziekenhuis. Zooals wij tevoren reeds hebben gemeld, hadden zich een aantal stam gasten van het Rotterdamsck cafe van den heer Bottelier vereenigd tot een club „De ronde tafel". De leden daarvan hadden het volgende goede doel voor oogen: zij wilden, door gezamenlijk sparen, den verpleegden van het Stads-armen en ziekenhuis een gezellig St. Nicolaasfeest bereiden. En dat dit streven slaagt bewijst reeds het feit, dat het nu het 8ste jaar is, dat de „Ronde tafel", die armen en zieken met zoo'n gezelligen avond verrast. 't Ging er gisteravond in dat ouder- wetsche gebouw vroolijk toe. Het was een eigenaardig gezicht, die grijze mannen en vrouwen en die kinderen zich te zien vermaken in hetzelfde genot. En allen amuseerden zich ter dege. Dat bleek vooreerst uit bun vergenoegde gezichten en ten tweede uit hun dankbaar applaus na alles wat er voor hun werd ten beste ge geven. Toen wij de zaal, die door den heer Rozen hart, met groen en planten was versierd, binnentraden, waren de kinderen reeds begonnen met het zin gen van verscheidene eenvoudige lie deren. De heer Oort, de blinde pianist, begeleidde deze liederen op meer, dan uitnemende wijze. Daarna volgde al beel spoedig de heer Vrugt met leuke, geestige voordrachten, dje zoowel de ouden van dagen,als de kinderen deden schudden van het lachen. Ook voor muzikaal genot was hier gez rgdeen mandolinegezelschap bracht enkele nummers ten gehoore, die eveneens allen in verrukking bracht. De pauze was voor de feestvierenden een gele genheid, om den inwendigen mensch te versterken. En hier nu zijn we verplicht, een woord van hulde te brengen aan den heer J. Smit, den bekenden luxe-bakker uit de Smede- straat, die voor een honderd-tal kren ten poppen had gezorgd. Na de pauze marcheerde alles weder op dezelfde vroolijke manier. Overdracht van grond. Het „L. D." schrijft Door den Raad der gemeente Haar lem is besloten tot overdracht aan de gemeente Heemstede van het onder die gemeente gelegen gedeelte van de Leidsche Vaart met trekpad. Aangezien evenwel de Leidsche Vaart en het trekpad gemeenschappelijk eigendom zijn van de gemeente Haarlem en Leiden, is dit besluit niet voor uit voering vatbaar, zoolang ook niet de gemeente Leiden voor zooveel haar aandeel in den onverdeelden eigendom betreft, tot de overdracht besloten heeft. B. en W. van Haarlem zijn daarom tot die van Leiden gekomen met het verzoek die overdracht te willen bevorderen. Hunnerzijds bestaat daartegen geener lei bezwaar. Het kan dunkt B. en W., en zij sluiten zich in dit opzicht ge heel bij het advies der commissie van fabricage aan, voor de gemeente niet anders dan wenschelijk zijn van onpoodige beslommeringen met buiten haar territoir liggende eigendommen te worden ontlast. Want al geldt bet hier nu een deel van de trekvaart, waarvan het onder houd aan de gem. Haarlem is opge dragen, en al heeft dus in zooverre deze gemeente bij die overdracht geen belang, dit neemt niet weg, dat een dergelijke eigendomsovergang ook ten aanzien van een gedeelte der vaart, dat bij de gemeente Leiden in onder houd is, zou kunnen worden aange vraagd en in dat geval zou er zeker alleszins reden zijn om op een derge lijke aanvrage in te gaan. Dan echter zou ook de gemeente Haarlem haar medewerking daartoe moeten verleenen en B. en W. dier gemeente hebben zich dan ook reeds, op verzoek van B. en W. alhier bij voorbaat verbon den, die medewerking dan niet te zullen onthouden. Bestrijding der werkloosheid. Gisterenavond had in het gebouw „St. Bavo" de algemeene ledenverga dering plaats van de Algemeene Haarlemsche Vereeniging „Bestrijding van Werkloosheid". De voorzitter, de heer Niemöller, opende de vergadering en heette de ongeveer 60 opgekomen leden welkom, waarna de secretaris, de heer A. Smulders, de notulen der. vorige vergadering las. Hierna deelde deze mede een minder j 'prettig schrijven ontvangen te hebben van den secretaris van het Gemeen- tef mds, inhoudende, dat de gemeente 100 0/o uitkeert doch de uitkeering1 i niet hooger gesteld wordt dan f2 50. Spr. deelde voorts mede, dat de commissie van den vorigen winter niet meer met haar werk zal voort- j gaan, daar zij daar te wrange vrueh- j ten van geplukt heeft en dat de j werkkring dezer commissie hoofdzake i lijk hierin bestaat, de werkloozenkas- sen sterker te maken. Aan de vergadering werd voorge steld om aan die leden, welke heden reeds werkloos zijn, uitkeering te doen, daar verondersteld werd, datdefinan tiëele steun niet lang zal uitblijven. Dit werd met algemeene stemmen g ledgevonden. E yenzoo werd onder applaus aangenomen, dat de eerste uitkeering a.3. Zaterdag aan 22werk- looze leden zal plaats hebben en wel f2.50 uit het fonds der vereeniging en f2.50 uit het Gemeentefonds. Een der aanwezigen stelde nog de vraag of de leden in Schoten woonachtig ook aanspraak op f 5 kunnen maken. De voorzitter antwoordde hierop, dat zij die in Schoten wonen wel uitkee ring genieten van het fonds, doch niet van de gemeente dus in plaats van f 5 aanspraak maken op f2.50. In verband hiermede zal een schrij ven gericht worden aan de gemeente Schoten om inlichtingen hieromtrent. Nog werden de nieuwe reglementen uitgereikt met de gewijzigde slotbe paling, welke luidde als volgt „Alleen hij, die lid is eener Chris telijke werkliedenvereeniging, kan als lid dezer vereening worden toegelaten." Na nog eenige vragers van antwoord gediend te hebben, sloot de Voorzitter onder dankzegging deze vergadering. Politie. Tot adjunct Inspecteur van politie alhier is benoemd de heer J. W. Kem per agent van politie te Amsterdam. Met 1 Januari treedt hij in dienst. Statuten. De „St. Ct." van heden bevat de statuten der Vereeniging: „Afdeeling Haarlem en omstreken van den Koninklijken Nederlandscben Bond van Oud-onderofficieren," alhier. De naam der vereeniging isAfdee ling Haarlem en omstreken van den Koninklijken Nederlandschen Bond van Oud-onderofficieren. Haar zetel is gevestigd te Haarlem. Zij is aangegaan voor den tijd van 25 jaren, te rekenen van den dag der oprichting, zijnde 26 Maart 1888. Met uitsluiting van elke politieke of godsdienstige overweging, stelt de vereeniging zich ten doel: a. toewijding aan Vorstin en vader land, almede verhooging van 's Lands weerbaarheid b. de kameraadschappelijke en stof felijke belangen te bevorderen; c. weldadig te werken in het belang der hulpbehoevende leden en weduwen van leden d. het aankweek en en bevorderen van eensgezindheid, goede verstand houding en kameraadschap. Hollandsche Cr edietb an k. Men wordt attent gemaakt op de, in het nummer van heden voorko mende advertentie der Hollandsche Credietbank, die de Belgische Congo- Loten a frs. 100 aanbiedt op maan- delijksche afbetalingen van fl, f2 en f3 Zooals uit de advertentie blijkt, trekken deze Loten 6 maal 's jaars, en zijn er prijzen aan verbonden van frs. 150.000, 100.000, 50.000 enz. De eerstvolgende trekking heeft reeds op 21 December aanstaande plaats. Een jaarfeestje. Het bestuur der Haarlemsche Melkverkoopsrever- eeniging „Onderling Belang" vierde gisterenavond in de keurig ingerichte en voor zulke feesten zoo geschikte zaal van café firma Kuijpers op het Stationsplein (dir. de heer Jonckbloedt) op hoogst gezellige manier het jaar feest. De aanwezigen amuseerden zich buitengewoon, en een even substan tieel als keurig souper, door den heer Jonckbloedt geleverd, was niet een van de minste „nummers" van het programma. De feestgenooten kunnen met voldoening op dezen prettigen feestavond terugzien 1 B ij eenkomst van reserve officie ren. Gisteren werd in een der lobalen in de infanterie kazerne alhier de eerste bijeenkomst gehouden voor reserve- en militie-officieren onder leiding van den kapitein-regiments adjudant W. C Schönstedt. Aanwezig waren de kapiteins en luitenants van het 21e district, alsmede de hier en in de nabijheid wonende reserve-officieren van andere districten en korpsen. Eene onderstelling werd ingeleid en besproken, waarna de opdracht voor de volgende bijeenkomst werd opge geven. Een auto geslipt. Een ge vaarlijke weg. Gisterenavond is vermoedelijk door de gladheid van den Rijksstraatweg in 't Schoterkwar tier nabij het Spaansche vaartje èn de bocht een automobiel geslipt. Het voertuig bekwam eenige schade aan achterwiel en achteras, doch kon met een reservewiel zijn tocht langzaam voortzetten. De toestand is daar voor rijwielen en auto's allergevaarlijkst. Vóór eenige dagen is daar de straat opgebroken en niet meer bestraat. De weg is haast onbegaanbaar. Leelijk terecht gekomen. Gistermiddag waren eenige jongens aan het voetballen op het Nassauplein. Een hunner schopte den bal in het parkje. Fluks werdt over het hek ge klommen en de bal bemachtigd doch bij het teiug springen bleef zijn voet tusschen het hekje steken zoodat hij voor over sloeg met het hoofd op de steenen, zoodat hij een leelijke hoofd wonde opliep 1 Een S t. Nicolaasfees tj e. In Villa „de Schulp" te Aerdenhout zal a. s. Zondagavond aan een 80 tal kin deren een St. Nicolaasfeest worden worden aangeboden, kinderen uit Aer denhout, Bentveld, en Leidsche Vaart kwartier. Besmettel ij ke ziekten. In de vorige week zijn de volgende geval len van besmettelijke ziekten ter ken nis gebracht van den Centr. Gezond heidsraad iyphus en febris typhoidea: Haar lemmermeer 2 gevallen. Roodvonk 10 geval en. Diphteritus: Aalsmeer 1 geval, Haar lem 1, Zandvoort 1 geval. Nog zoo'n exemplaar. Gister avond bracht zekere v. d. B. de Nas- saulaan in rep en roer. Hevig beschon ken zocht hij tegen elke voorbijgan ger ruzie. Toen eenige kennissen hem naar huis wilde brengen werden ook deze met slagen ontvangen! Weldra verschenen eenige «genten die den dronkaard inrekenden, waar mede de pret was afgeloopen. 'tVadertje wel! In de Bakker straat liep gisterenavond een beschon ken kerel, gevolgd door zijn zoontje, een jongentje van zoo wat 9 jaar. Het kind trok vader aan zijn jas roepend en huilend„Kom vader, kona n» mee naar huis, moeder heeft gezegd dat ik u moest halenDat begon den kerel zeker te vervelen, tenminste onverwachts gaf hij het jongetje een schop, dat het kind over de steenen rolde en hevig schreiend naar huis ging. Eenige vrouwen die het zagen, wilden den kerel te lijf doch deze maakte dat hij uit 'de voeten kwam. Wel jammer I AGENDA voor Vrijdag, 11 Deaember. Gebouw St. Bavo. R. K. Volks bond half 9 Hoofdbestusr, half 9 Propagandaciub Meubelmakersver. „St. Paulus". Soc. Vereeniging, ».m. 8 u. Gezellige bijeenkomst voor HH. Leden. Specialiteitenvoorstelling. Den nek gebroken. Gister ochtend was de knecht van bakker R. te Velp, onder Rozendaal (G.), met kar en paard op weg naar Valken huizen. Hij liep naast de kar, toe» hem twee huzaren te paard achterop kwamen rijden, waarvan zijn paard zoo schrikte, dat het op hol sloeg e» en de teugels losrukte, waardoor H. zoodanig kwam te vallen, dat hij de» nek brak en onmiddellijk dood was. Een vogeltentoonstelling. Een internationale tentoonstelling van zang-, sier- en volière-vogels wordt te Nijmegen gehouden op 24, 25 en 28 December. Beter de deur dandedocfa- te r. Na afloop van een jachtpartij zou een der heeren in een koffiehuis te Barneveld, zijn geweer, wat schoon maken, waarom hij aan een der doch ters van den caféhouder een doek vroeg. Nauwelijks was het meisje op gestaan, of een schot ging af, juist in de richting waar de dochter een oogenblik te voren gezeten. Thans doorboorde het schot alleen een dikke eikenhouten deur. Onder 't postrij tig. De heer v. H.„ te Eindhoven, die te Zes Ge huchten on de in beweging zijnde tram sprong, gelaakte, toe» hij zijn hoed, die hem afwoei, grijpen wilde, onder het postrijtuig, dat hem een been verbrijzelde, dat tot onder de knie is afgezet. Of ze erin liepen! Bij het agentschap van het Noord-Hollandsch Landbouwcrediet te Delft vervoegde zich in de vorige week iemand die voorgaf landbouwer te Stompwijk te zijn en verzocht f6000 ter leen. Zijn naam, alsmede die der door hem op gegeven borgen bleek goed en de man werd bescheiden met zijn borgen Dinsdag terug te komen. De agent van het Landbouwcrediet, de heer Snel, vertrouwde de zaak echter niet en stelde een onderzoek in, waarbij hem bleek, dat het drietal valsche namen had opgegeven. Toen de geldleener met zijn borgen dan ook Dinsdag kwam om het geld te halen, weiden zij door de politie opgewacht en in arrest gesteld. Achterover in het water. Toen de 15 jarige VV. van Goor te Vroorashoöp van zijn werk naar huis ging, is hij bij het overkiimmen van een hek, vlak aan den kant van een wijk, achterover in het water geslagen met het treurig gevolg, dat hij een poos later levenloos daaruit werd opgehaald. Gisteren kwamen van de haring- visscherij teIJmuiden binnen destnom- logger IJM 141 „Selena" met 8 last en de loggers IJM .0 „Olga" met 5 last; IJ M 85 „Elsa" met 6 last; K W 97 „Do Vijf Gebroeders" met 6 last; K W 130 „De Vrouw Jobanna" met 7 last; K W 138 „Wilhelmina II" met 8 last; K W 147 „Wilhel- mina III" met 7 last; K W 148 „Wil- helmina IV" met 10 last; K W 151 „Vooruit" met 11 last (alie van d8 vijfde reis). Gisteren zijn aangevoerd aan den Rijksvisch-afslag te IJmuiden de vang sten van 9 stoomtrawlers, stoom- beuger, kotter, sloepen. 24 kust- visschers, logger, bommen, haring visschers. Een procurator to Home Ten gevolge van de nieuwe regeling door den H. Stoel getroffen voor de behandeling der Kerkelijke aangele genheden tusschen de Nederland&che kerkprovincie en de Romeinsche Con gregaties hebben de Bisdommen van Nederland te Rome een procurator aangesteld. Tot die gewichtige be trekking is door H.H. D D. H.H. den Aartsbisschop en de Bisschoppen van Nederland benoemd de ZeerEerw. Zeergel. Heer Dr. B. J. Eras, die reeds geruimen tijd te Rome verblijf houdt en, na het behalen van zijn Doctoraat, daar werkzaam was bij verschillende congregaties. <aa Vrijdag 11 December. VOGELENZANG. Op „Leiduin" nabij de Manpadsbrug v.m. 10 u. UITGEE'T. HEEMSTEDE. HILLEGOM. HAARLEMMERMEER.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 2