DAGBLAD voor NOORD- en 7UID-H0LLAND. BINNENLAND. Kinderliiiisvrai 29*31-33, Haaplem BUITENLAND. Slechts twee letters. DONDERDAG 17 DECEMBER 1908. 333t# Jaargang No. 6769 Bureaux van Redactie en Administratie: Entercoimmunaai Telefoonnummer 1426. Zij die zich met 1 Januari per drie maanden op de NIEU WE HAARLEMSCHE COU RANT abonneeren, ontuangen de tot dien datum uitkomende nummers gratis. Schoten, Velsen. Verspreide Berichten. FEUILLETOh i i i XXIX. WEHWEIUUI8LEMSCHE COHRMT ABONNEMENTPRIJS: Per 8 maanden tost Haarlemf 1,35 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1.35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per postj 1.80 Afzonderlijke nummers ,10,05 PRIJS DER ADVERTENTIÊN fO,6G (contant) f4,50 »4^ï» Groote letters naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen 25 cent per advertentie contant. Van 16 regels Elke regel meer 1M Alle betalende abonnés op dit blad, die in het bezit eener verzekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor GULDEN bij verlies van één wijsvinger. GULDEN by levenslange onge schiktheid tet werken. 400 GULDEN bij everlijden. 300 GULDEN bij verlies van éen hand of veet. 150 GULDEN bij verlies van éen oog. 100 GULDEN bij verlies van éen duim. 60 15 6ULDKH bq verlies van éen anderen ▼sneer. De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean", Bijkantoor voor Haarlem, Nieuwe Gracht 11. De ■oomscih© en Christelijke kie- sers in Schoten hebben op te passen Qnlajtyfs hield de Katholieke kies- Hhreeniging va|n het Schoterkwartier ten propagand a vergadert n g, en «tat ze daarmede goed den stand van «aken begreep, is bewezen door het fedt, dat gisterenavond in het Scho- terkwwtier een liberale kiesvereeni- '«ïng ie opgericht. Het politieke leven ontwaakt dus *h tegenover de actie welke van die «tijde wordt gevoerd, moeten de Ka- ■fcholieken nu eendrachtig1 en 6terk Hoor hun beginsel uitkomen- Het «preekt vanzelf, dat de nieuwe liberale kiesvereeniging in het Scho- terkwartoer, door toedoen van een «endeling vialn de Netsciber-partij uit Vehta, opgericht, zich druk z,al be- Bighouden met de bestrijding van den Katholieken cahdidaat voor de KJweede Kamer bij de eerstvolgende Herkiezingen. Haw bovendien dreigt er van deze Bij de nóg een gevaar, en dat niet mag onderschat worden. In eeta circulaire ,te voren rondge wonden, hebben de oprichters dezer Überala kiesvereeniging vierkant Partij getrokken tegen de raadsleden Hit z g. Oud-Schoten, die in de|n Scho- tensohen Raad zijn gezeten. De behoeften van de gemeente Schoten moeten volgens de libe- nule1 heeanen „bevredigd worden, ..niet door ouderwets denkende „dorpsbewoners, doch door verstan- ..diga liberaaldenken.de inwoners ..van het Sehoterkwartier zelf. Dit .,zal ons meer waarborg geven, dat ..opgerichte en nog op te richten, .gemeente-instellingen goed beheerd ..worden, dat de verbeteringen ykn ..verkeerde toestanden |niet op zich ..zullen doen wachten en de gemeen- .,te-fi®jancdën op de meest nuttige ..wjjae zullen worden besteed." Als dit spelletje, dat zoo aardig in de oor en klinkt van die „verstandi ge, li banaal -denkende" Schoterkwar- tierders, die wat grootsch mogen zijn dp dat complimentje van de heeren Agstexibbe c.s„ nu op deze wijze Wordt doorgespeeld, dan wordt in de gemeente Schoten een tweedracht en de omeenigheid losgeketend, en het einde van de verbittering is w®'- te overzien. Wij wensdhen tegen dit toedoen ernstig te waarschuwen. Dat de bewoners van het stadsge deelte van Schoten zeer zeker stem in het raadskapittel zullen hebben, is wel niet aan twijfel onderhevig Maar ook de belangen van het groote, en wat meer zegt door een kapitaalkrachtige, degelijke boeien- bevolking bewoonde deel va|n Scho ten moeten in den Raad worden hooggehouden Daarom is een compromis tius- schen de twee gedeelten, zooals nu reeds zoo voortreffelijk werkt, het vruchtbaarst en best. En het optreden van de liberale heeren tegen de vertegenwoordigers van Oud-Schoten in den Sehoten- sehen Raad, het streven om de raads mandaten van de gezeten boeren, die toch óók groote belangen hebben, te spelen in handen der werklieden en kleinburgerklasse uit het Seho terkwartier, dat streven zal, dunkt ons, faliekant uitloopen, tegen het belang der gemeente Schoten in haiar geheel zijn, en onnoodig het twistvuur ontsteken in deze gemeen te. De Katholieken; en .Christel ij kien hebben op te passen l Onze lezers hebben gisteren het uitvoerig raadsverslag uit Velsen kunnen lezen in ons blad. Dat was de eerste vergadering na de veelbesproken verkiezing van drie raadsleden, waarbij de rechtsche par tijen zulk een mooie overwinning be haalden. En reeds deze eerste vergadering, nadat de Raad „om" is gegaan, heeft getoond dat de Netscher-heerschappij is gebroken. Dat bleek letterlijk bij alles, en het was misschien nog zekerder aan het licht gekomen, wanneer de heer Ver meulen, de wakkere aanvoerder der Rechtsche phalanx in den Velschen- schen Raad, niet verhinderd was geweest deze vergadering bij te wonen. Intusschen: het geldt nu voor de Rechtsche mannen vooral, den „voge laar met zoet gefluit" aan wiens autocratie nu paal en perk is gesteld, en die het nu zonder eenigen twijfel over een anderen boeg zal gooien, in de gaten te houdenZij hebben nu het drijven des heeren Netscher voortdurend te weerstaan en te be grijpen dat, hoe mooier hij fluit, hij des te gevaarlijker isl Den heeren van der Does en wet houder Uittendaal intusschen ons compliment voor hun flinke houding van Dinsdag jl. En wat het nieuwe lid den heer van Rhijn betreft, die een vaardig spreker blijkt te zijn, wij vertrouwen dat hij altijd zich zóó wakker zal betoonen als hij in de vei gadering van 15 December zich toonde. Waarlijk: voor Velsen wordt het wat lichter in de gemeentepolitiek I Dat blijve zoo, door voortdurende en onvermoeide krachtsinspanning onzerzijds! ITALIË. Koning Victor Emanuel naar Engeland. Volgens de „Momento", een Ita- liaansch blad, gaat de koning van Italië eerlang met een smaldeel oor logsschepen naar de Noordzee en zal hij dan een officieel bezoek aan koning Eduard brengen. En de Duitsche keizer? Wil Victor Emanuel dien niet tevens bezoeken? AMERIKA. Roosevelt en de Senaat. De Amerikaansche Senaat legt al weer met Roosevelt overhoop, die onlangs, naar aanleiding van een twist over de geheime politie, in zijn pre- sidentieele Boodschap zich ontvallen deed, dat die tevens maar eens moest kijken naar sommige leden van het Congres, wier daden óók wel eens mochten nagespaard werden. De heeren zijn daarover geweldig boos geworden. En de Senaat heeft nu gisteren een besluit aangenomen waarbij aan een commissie wordt opgedragen Roose velt's opmerking nader te overwegen en te dienen van raad omtrent de door den Senaat in deze kwestie te volgen gedragslijn. De senator Bailey zeide, dat deze uitlating de grofste meest kwajongens achtige beleedigiug was, welke ooit een openbaar lichaam in de wereld werd aangedaan. Men is daar in Amerika nooit erg zachtzinnig in z'n uitdrukkingen. De toeatand op Haïti. Naar de „N. Y. Herald" uit Was hington verneemt, heeft het departe ment van buitenlandsche zaken daar van den Amerikaanschen gezant op Haïti bericht gekregen, dat een bur geroorlog voorkomen is door een schikking tusschen de generaals Simon, Firmin en Fouchard. Simon zal president worden en de twee anderen een plaats krijgen in het ministerie. TURKIJE. Het Turksche Parlement. Vandaag komt het Turksche parle ment bijeen: een datum om te ont houden in de wereldhistorie I Althans, zoo verzekeren alle kenners van de historie van den dag: men meent algemeen dat het Turksche rijk nu den definitieven overgang doormaakt van autocratisch rijk naar modernen constitutioneolen staat. We hopen het ook zoo, voor de Turken-zelf en voor de Christenen in Turkije, die naar brieven van missi onarissen bij de uitvaardiging der grond wets edicten zéér hebben gewon nen in vrijheid en aanzien. Toch is het de vraag of zelfs de Turken rijp zijn voor deze Westersche instellingen, en of men daar niet de tooneelen zal zien herleven, die in de Russische Doema worden afgespeeld, of althans de onbekookte dingen zal hooren, die in Parlementen als het Servische, het Grieksche of zelfs het Hongaarsche, telkens de rust verstoren. Dan rijster met het geboreü worden der parlementaire vertegenwoordiging in Turkije nog een andere vraagwat zal er gebeuren met die geheime or ganisatie, die voor regeering, ministerie en parlement tegelijk speelde: met het Jong-Turksche comité, welks in nevelen gehulde werkzaamheid thans feitelijk geëindigd is? Het verder voortbestaan van dit comité noemt het regeeringsblad „Ik- dam" onwettig; het moet ófwel ont bonden worden ófwel bekend maken dat het een openbaar Comité is ge worden en zijn statuten ter bekrach tiging voorleggen aan het parlement. Ook dient het Comité zijn begrooting te publiceeren, opdat ieder wete wat het met zijn geld doet. Het is zeer zeker voor den goeden gaDg van zaken dringend noodig, dat het geheime Jong-Turksche comité ophoude langer een staat in den staat te zijn! Maaralleen in Macedonië en in de steden is zijn organisatie de sterkste. Overal elders schijnt nog de oude opvatting de machtigste te zijn, en zeggen de Jong-Turken derhalve, dat ze nog niet gemist kunnen worden! De doodstraf in Frankrijk. Het eerste doodvoani», sedert de beslis sing van de Fransche Kamer tot hand having van de doodstraf, is door het hof van Assisen te Le Puy uitgesproken over zekeren Cournayre, die drie personen vermoord heeft." Zal president Fallières hem nu gratie verleenen? Nieuwe tijden, nieuwe behoef ten. De Fransche ministerraad keeft gisteren besloten, dat de Fransche regee ring een internationale conferentie zal trachten te beleggen te Parijs, welke zich met het luchtscheepvaart-recht zal heb ben bezig te houden. We dachten dat het Haagsche hof voor zulke dingen wat was. Een vreeselijk spoorwegon geluk. Reuter seint uit Parijs, dat een trein van Brive naar Limoges in een tunnel bjj Estivaux gebotst is op eenige goederenwagens De schok was hevig. Er werden 12 menschen gedood en 3U ge wond, meest aardwerkers, komende van Brive, waar een goederenstation wordt gebouwd. De machinist en stoker werden onder de locomotief verkoold. Toen de t-tationschef te Estivaux zijn ambtgenoot seinde waren de wagens al onderweg. De trein raakte in brand, 20 wagens ver brandden er. Den heelen nacht stonden de menschen het aan te zien, onmachtig om hulp te bieden De Turksche Senaat. In den Turk che Senaat hebben zitting 32 Tur ken, 4 Grieken, 4 Armeniërs, 1 Walach en 1 Bulgaar. De ministers van oorlog, marine, buitenlandsche zaken, openbare werken, landbouw en politie, alsmede de voorzitter van den Raad van State maken er deel van uit. De weggeloopen soldatenvan het vreemdelingenlegioen zijn nu allen gepakt, op den aanvoerder na. Deze was, curieus genoeg, een oud Beiersch officier. Hij was oppasser bij een luite nant van 't legioen, en diens pak nam hij weg. Min Neliösen met vorlof. Z.E. de Minister van Justitie isjtot Nieuwjaar met verlof, vermoedelijk in het buitenland. De Apothekers-adsistenten. Door den Bond wordt een enquête ingesteld omtrent de vaktoestanden van de apothekers-adsistenten. De Rijksmiddelen. De Rijksmiddelen hebben in No vember niet alleen vier millioen meer dan een twaalfde der raming voor het geheele jaar opgebracht, maar ook f819,000 meer dan November 1907. Door een en ander is de totale opbrengst der eerste elf maanden van het jaar tot f46.652 boven die van 1907 ge stegen en staat zij nog slechts ruim elf ton bij de raming ten achteren. Om de raming voor het jaar te halen zoude December f 14,600.000 moeten inbrengen, hetgeen wel tot de waar schijnlijkheden behoort. De Kamerverkiezingen. „D e T ij d" adviseert tot het plegen van gemeenschappelijk overleg tus schen de R. K. Kiesvereenigingen over het kiezen van candidaten. Te betreuren zou het zijn, indien leden en besturen der verschillende plaaatselijke en centrale kiesvereeni gingen niet verder zagen dan de be langen van hun eigen district. Immers, het mag overbodig worden geacht, erop te wijzen, dat slechts dan de belangen van de afzonderlijke deelen van het land wèl zullen behartigd worden, indien de overwinning in den politieken strijd wordt behaald over 't geheele land. Dat Besturen van kiesvereenigingen, die aangesloten zijn bij den Algemeenen Bond van R. K. kiesvereenigingen te Utrecht, zullen wel doen door in tijds aan het Bestuur van bedoelden centralen Bond mededeeling te doen van de namen der candidaten, die zij wenschen te stellen en door hunner zijds van het Bondsbestuur voorlich ting en advies te vragen omtrent alles, wat bij de aanstaande verkiezingen voor hunne vereenigingen van belang kan worden geacht. De Kamerzetel van Zaandam. Naar 't „Centrum" verneemt zal de heer K. de Boer, afgevaardigde voor Zaandam, zich in etrijd met vroe gere tegenspraak toch niet meer herkiesbaar stellen bij de verkiezingen in 1909. Nederland en "Venezuela. „De inbeslagnemingen van Vene- zolaansche schepen moeten niet be schouwd worden als te zijn gericht tegen de Venezolaanscbe bervolking, doch tegen het persoonlijk bewind van President Castro". Aldus de verklaring onzer Regee ring. Van liberale zijde mompelde men reeds van een ficties, doeh onze Regeering was op de hoogte, wist dat dit onderscheid gemaakt kon worden. En thans reeds is dit zeer voldoende gebleken. Immers zoowat heel Venezuela ie in opstand. Ziehier een paar Reuter telegrammen die den toestand voldoende schetsen Heel Caracas in oproer. De woede tegen Castro. De bevolking van Caracas is 14 dezer tegen Castro in opstand gekomen. Het woedende gepeupel kon niet door de politie in toom gehouden worden. Als een stormwind overweldigde de me nigte de straten der stad en sloeg aan het plunderen van particuliere eigen dommen. De leiders der opstandelin gen namen beelden en schilderden, Castro voorstellende, die zich in de sociëteiten en andere gebouwen, bevon den, weg. Vervolgens verbrandde het gepeupel den buit op het Bolivarplein. HG is uit met Castro. Men heeft hier den indruk gekregeD, dat het uit is met de regeering van Castro in Venezuela. Er heeft geen b e t o o g in g t e g e n Nederland plaats gehad. Alle betoogingen waren tegen Castro en Gomez, den vice-pre sident, gericht. De Krijgswet afgekondigd. Tengevolge van de onlusten op 14 dezer te Caracas heeft men daar dien dag de krijgswet moeten afkondigen om het oproer en de plundering te onderdrukken. Het gepeupel had, voor de overheid tusschenbeide kon komen, reeds een aanval gedaan op esnige particuliere eigendommen. Geen enkele vreemdeling werd overlast aangedaan. Gisteren (15 dezer) werd de toestand weer normaal. Groote vernielingen. Castro's lijfblad m de penarie. Het gepeupel heeft ook het gebouw van het loterijmonopolie aangevallen en daar de meubels stuk geslagen en op straat geworpen; duizenden loterij biljetten zijn vernietigd. De opstande lingen hebben verder verschillende drogist en winkels, aan den schoonzoon van Castro toebehoorende, leegge haald. Beelden en schilderijen den president voorstellende, werden in een vreugde vuur op het Bolivarplein verbrand. De kantoren van het blad „El Consti- tucional" zijn geheel leeggeplunderd. Een aantal opschriften de deugden van den president vermeldende en zijn macht verheerlijkende, op openbare monumenten gegraveerd, werden weg- gekrabd en onleesbaar gemaakt. Van het aanbreken van den dag tot 1 uur n.m., was het gepeupel meester van de stad, maar er ontbrak een leider. Een afdeeling troepen werd te hulp geroepen. Generaal Gomez 33) bleef mij nu allereerst te doen? Kon ik mijln beweren met w wij .zen sta,ven? Dap moest ik 10verwij ld naar Scotland Yard gaan om hem aan te geven. Maar welke "ewijzen bezat ik, dat Arthur de Vare Bohuldige was Een plak- 'hiefje, dat ik in zijn zak had ge- bonden, een krul in zijn handschrift, een knoop in een touw gelegd, welke een week geleden was losgemaakt On die ik dus niet meer kom toouen. *teer bewijzen bezat ik niet. En Paul was reeds gearresteerd1 eender de drukkende verdenking, de Moordenaar te zijn vajn zijne tante, Arthur bevond zich op dit ©ogen blik vermoedelijk reeds op .weg paar Amerika. Ik kon het denkbeeld piet vlajn Mij afzetten, dat de zaak, in weer- Vil ven mijn ontdekking, verkeerd z°u afloopen. Arthur zou ontslnap- ï*m, Paul zou veroordeeld worden, Mij zou niemiand geloovejm. De overdenking maakte mij schier krankzinnig'. Na een politieagent Qouthend te hebben opgedragen het kwartier van Arthur niet uit het oog te verliezen, liep ik den geheelen nacht door de straten te dralen. Sedert bijna ee|n week had ik niet meer behoorlijk geslapen, maar ik kan niet zeggeln, dat ik mij vermoeid gevoelde. ïk was aan getast door een koortsachtig ver langen, om den waren schuldige aan het gerecht over te leveren, XXVIII. Met den morgentrein keerde ik naar Londen terug Terstond na mijn aankomst aldaar zocht ik mijn woning op, geleid door de vage lioop, dat Arthur Harvey mij daar wellicht zou wachten. Natuur lijk zag ik mij in mijn verwachting teleurgesteld. Daarom begab ik mij naar Scot land Yard, waar het mij niet moei lijk viel den persoon te spreken, on der wiens leiding de nasporingen in het geyal-Harvey waren geschied. Ik had een menigte kennissen ouder de detectives van Scotland Yard. Iedereen sprak van dein moord en men wiaja trotseh op de arrestatie van den moordenaar. Mijnheer Bunsby, die dat werkje had ver richt, was de held van den dag. „Thans is mij alles zoo helder als pompwater," zeide hij mij opge ruimd. „Nadat wij eenmaal het juis te spoor hadden gevondejn, waren er geep! struikelblokken meer. Ik wou maar, dat wij die oude dame te Parijs eerder aan 't praten hadden kunnen krijgen. Met hare dochter was niets te beginnen. Zoodra ik hoorde van den neef, ging alles als van een leien dakje. W ij kregen het heerschap bij zijn kladden, juist toen hij de plaat wilde poetsen." „En zijt ge er bepaald zeker yan den juisten neef te pakken te heb ben vroeg ik. „Zeker? Lieve hemel, ja, stellig;! Bovendien heeft de kerel bekend." „Heeft hij bekend?" riep ik. „Ar me drommel 1 Nu moge God hem bij staan Mijnheer Bunsby keek mij zeer verontwaardigd aan. Eenige zijner collega's kwamen nieuwsgierig har der. „Luister eens," zeide ik, heele- ma.al disperaak „dat bekennen och, dat is zoo Fransche modede bekentenis is hem ongetwijfeld af gedwongen. Doch laten wij dat ter zijde. Ik ben voor de familie het geval nagegaan, en ik raad u, wees er niet zoo heel zeker van, dat ge den rechten man reeds hebt. Arresteer in elk geval zijn broer óók, als ge kunt. Het zal wellicht blijken, dat hij medeplichtig is." Als eenig antwoord lachte men mij spottend uit. Staatsdetectivjes ne men Van particulieren niet gauw raad nan. Zij wantrouwen hen en beschouwen hunne .bemoeiingen Vaak als lastig en van-de-wijs-af brengend. „En dat bewijst," zei mijnheer Bunsby met een bij-oogmerk, „hoe verkeerd het is, als particulieren hunne neus in onze zaken steken. Vermoedelijk heeft u het oog op rec tor Harvey. Nu, ik heb het geval grondig onderzocht, en daarom ook inlichtingen omtrent genoemden rec tor ingewonnen, alhoewel er zelfs geen zweem van verdenking op hem rust. Hij is een persoon Van aan zien en heeft dieh bewusten nacht het huis niet verlaten, maar al dien tijd op zijn kamer doorgebracht. Zoo staat de zaak en niet anders, hoor!" Mijnheer Bunsby zette een hooge borst en keek mij met triomfantelijk gelaat aan. „Zijt ge daar bepaald zeker van vroeg ik. „Bepaald zeker. Doe maar geen moeite ons van het tegendeel te over- overtuigen, dat loont de- moeite niet. Het geyal is thans maar al te duide lijk. Ik heb het uitgewerkt, als een som in den regel Van drieën: Paul Harvey beeft den moord gepleegd yen Paul Harvey zal daarvoor ge hangen worden." Mat kon ik met zoo'n man begin nen Ik zag, dat al mijn pogen ijdel zou zijn, althans op dit oogenblik. Een ziekelijke beklemdheid maakte zich Van mij meester. Ik voelde eens klaps, dat ik doodmoede was, In een adh wanhoop grenzende ge moedsstemming keerde ik naar mij ne woning terug. f Terwijl ik langzaam de trap op klom, herhaalde ik bij mij zeiven onophoudelijk, dat ik nu niets meer doen kon, dat de wet haren loop moest hebben. Wel beschouwd ging de zaak mij niemendal aan- Als de politie een flater maakte, dan moest zij ook maar de verantwoording daarvan op zich nemen. Paul zon niet de eenige otnschul- dige zijn, die men aan de galg bracht. En als Paul het raadzaam oordeelde, zich schuldig te verkla ren aan eeh misdaad, welke hij nooit bedreven had, dan was zulks zooveel te erger voor hem. Ik moest hem aan zijn lot overlaten en toch.... Ik deed de deur Van mijn kamer open en bevond mij tegenover Arthur Harvey. Hij stond aan den anderen kant der tafel tusschen de twee ramen, met zijn gezicht van het licht afgekeerd. Toeh bespeur de ik, dat hij er zeer bleek en af gemat uitzag en dat zijn heldere blauwe oogen koortsachtig schitter den. Hij had zijn armen kruiselings over zijn breede borst geslagen en onwillekeurig bewonderde ik weer zijn kranig® figuur. „Wat is er?" Vroeg ik, zoodra ik .woorden kon yinden-, „Waarom kwaamt ge hier, mijnheer Harvey W-at verlangt ge van mij „Ik wenseh met u te spreken en u een vraag te doen," luidde het bescheid. ,,ls het waar, dat Paul gearresteerd is?" „Natuurlijk is het waar, Is u hier gekomen, om mij dat te vragen?" „Dat, en nog veel meer," hernam; Arthur op ve e 1 be tee kenendeu, schier dreigenden toon. „Heeft u een exemplaar der ochtendeditie hier?" „Neen, maar Paul is gesnapt. Zijn schuld is bewezen en alvorens er twee weken om zijn, hangt hij aan de galg. En gij moordenaar en broedermoordenaar, ga nu naar huis, en huw het meisje, dat niet u bemint, maar uw broeder!" Terwijl ik nog sprak trachtte ik bij de bel te komen. Arthur merkte zulks en trad mij in den weg. „Ge wilt probeeren mij in hechte nis te doen nemen, zeide hij min achtend. „Neen, neen. manneke, je zult wachten, totdat ik het tijdstip daarvoor aanwijs. Er lag een kwaadaardige klank in zijn stem, welke mij dwong naar hem to luisteren. -Lkl trad. vla«k vóór hom en noodigde hom nitj to. zoiffgon, wat hij te zeggen had. „U gelooft eerlijk en oprecht, dai Paul zal veroordeeld worden, Z'1 ytroeg hij. h» heeft bekend.^ (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 1