s Sociale Berichten Uit den Omtrek. Stadsnieuws. Gemengd Nieuws. Alsahaffing van bakkersnachtarbeid. Het Nationaal Comité tot A. v. N. heeft van den Minister van Landbouw Ny verheid en Handel het volgend schrijven d.d. Zaterdag 19 December ontvangen. Ik heb de eer U te berichten, dat ik het op piijs zoude stellen mei enkele afgevaardigden van Uw Comité en van het Nationaal Comité voor de Joodsehe bakkerijen in zake afschaffing van Nachtarbeid op Maandag 28 Dec. e.k. te 3 uur, om aan mijn Departe ment, Prinsessegracht 8 alhier, eene bespreking te houden, betreffende de uitzonderingen, die op een wettelijk verbod van nachtarbeid in broodbak kerijen ten behoeve van de Israëlieti- sche bakkerijen behooren te worden toegestaan. Het zoude mij aangenaam zijn, in dien door Uw Comité ten hoogste drie personen werden aangewezen om aan deze bespreking deel te nemen en mij hun namen vóór genoemden datum werden medegedeeld. fw.g) De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, A. S. Talma. Wij kunnen mededeelen, dat door 't Nationaal Comité zijn aangezocht aan deze conferentie deel te nemen en zich ook bereid hebben verklaard, de heeren J. Goudsmit, Te Boekhorst •n A. Fontein, terwijl de heer H. B. F. van Bossum als rapporteur de conferentie zal bijwonen. Gemeenteraadsvergadering. Alle leden waren gisterenavond in de raadsvergadering tegenwoordig. Eerst werd in het geheim verga derd en beraadslaagd, toen gingen! de deuren vain 't heiligdom open en namen de openbare werkzaamheden «en aanvang. Allereerst l benoemingen. Tot schoolarts voor 1909 werden door B. en W. aanbevolen de dok toren Ootmar en Schuilen burg. De eerste werd met 5 van de 7 stemmen benoemd. Met algemeene stemmen werd tot bevolkingscontroleur benoemd de heer J. M. Westendorp. No. 2 der voordracht was de heer J. Dingshof. .Ook werd de heer Westendorp tot marktmeester benoemd en wel met 6 «temmen. De heeren Stut, Brouwer, Hooij en De Graai'f werden herbenoemd als loden wn 't Burgerlijk Armbestuur. Doopen. De Raad trok daarna aan het doo pen. Doopte de 4 aan te leggen stra ten, die parallel zullen loopen aan de Javastraat, als Borneo-, Sumatra-, .Celebe)6- en Atjehstraat. Een verzoek om schadevergoeding was ingekomen van den aannemer der Gasfabriek, die bij het bouwen beweert een schade te hebben gele den van f884. Moet hij dit bedrag missen, dan is hij als vader van een 'groot gezin, geruïneerd. Adressant zegt tegenslag te hebben ojndervon- j den, tengevolge der opgevoerde con- j currentie. Er moesten werken wor- den uitgevoerd, die hij in 't bestek heelemaal niet had kunnen lezen. De aannemer der Haarl. Gasfabriek kreeg indertijd ook een schadeloos- i stelling en deze verzocht adressant Hu ook. Maar 't advies van B. en W. was afwijzend, vooral daar de aan- neemaom nog f 450 boven de raming van den gemeen te-opzichter is ge gaan. Het bestek is bij de uitvoering eerder gelezen in 't voordeel van den aannemer dan van de gemeente. De bouw is te laat opgeleverd, men heeft zelfs den aannemer geen boete opgelegd. B. en W. vinden het on aangenaam, in 't adres te moeten zien, dat adressant zijdelings de schuld op den gemeente-opzichter werpt Wil adressant iets vragen, dan zou hij toch allereerst specifi catie zijner uitgaven hebben moei ten geven. De heer Hooij kon zich met 't advies wel vereenigen. Inderdaad, zag hij in het e. v. toestemmen een zich begeven op een hellend vlak. Al is het te billijken, dat wel eens scha devergoeding gegeven wordt, b.v. bij bijzondere tegenspoeden. Doch hier heeft de aannemer onder gunstigq omstandigheden gewerkt. De Baad keurde 't voorstel van B- en W. dan ook goed. De heer C. v. d Klop verzocht te worden benoemd tot makelaar in hypotheken en assuranties. Doch B. en iW. gevoelden er niet veel voor. K. is 20 November in de gemeente komen wonen en 3 December deed hij reeds 't verzoek. Zoo'n nieweling kent men toog niet voldoende. De heer H o o ij meendei, dat alleen een dergelijk verzoek geweigerd kan worden als een aanvrager ongunstig bekend staat. Juist, zei de Voorz., Baaar daarover kan men toch beter oordoelen, wantoeer hij langer hier woont. De Baad ging" met 't voorstel van B en W. mede* Versohillen.de aanvragen om af wij- kitoffen der bouwverordening werden besproken en ten deele toege- «taan- Ten slotte legde de Voorzitter den Baad over een belangrijk bouw plan voor grondein gelegen tegenover het Gemeentehuis. De heer Bredius Watu Huis te Zandn wil er een villa park aanleggen. Door de welwil lendheid van deto heer Hooij, die het vroeg en van den Voorzitter, die het toestond, mochten ook wij dit plan bezichtigen eln moeten onom wonden verklaren, dat, komt 't plan tot uitvoering, Schoten er niet wei nig door zal verfraaien. Het geheele bouwplan is uitgevoerd naar liet plan van uitbreiding. Het strekt zich uit in de diepte tot den Mid denweg, noordwaarts tot den weg, die loopt langs de noordzijde der villa van den Burgemeester en ten Zuiden, tot 't wegje, dat aan het R. KI kerkhof grenst. Dit stuk grond wordt in 't mid den (recht tegenover 't Gemeente huis) verdeeld in twee helften, voor villabouw bestemd, door een broe den weg, waar in 't midden plant soen zal geplant wordein, dan volgt aan weerszijden gras, 4 M- grint en dan weer 4 M. gras. Het geheel zal er keurig uitzien. En een compliment aan den heer Bredius, voor zijn ondernemings geest is hier wel op zijn plaats, B. en JV. stelden Voor een gratificatie te geven aan 't Hoofd der School, den heer J. Rijs voor de zorgen, die hij gehad heeft met zijn school, die gedeeltelijk in Haarlem, gedeeltelijk in Schoten lag. De Raad had geen bezwaren hier tegen. Bij de rondvraag verz ocht de heer H o o ij aiato de Gas- commissie een spoedige behandeling der gratificatiën voor 't personeel. Na eenig heen en weer gepraat werd de vergadering gesloten- Voor de werkloozen. Vanwege de' vereenigiDg tot bestrijding der geldelijke gevolgen van werkloosheid zal Donderdagavond a. s. op het Raad huis alhier des avonds van 89 uur de eerste uitbetaling plaats hebben aan de werkloozen, wiens aantal op heden 30 personen bedraagt. Dat de vereeniging alle middelen te baat neemt om voor hare leden gelden te verzamelen spreekt ten duidelijkste uit het feit, dat zij een aantal collec tebussen zal laten maken om deze in de meest geschikte en drukst be zochte winkels op te hangen. De vereeniging telt thans 450 leden en zij, die zich nog wenschen op te geven kunnen zich daartoe aanmelden bij den secretaris, woonachtig Reits- straat 23. Burg. Stand. Geboren: dochter van J. SmitEllikhuijzen. zoon van A. J. StevenhaagenHuijbens, dochter van M. van der Klauw Komen, dochter van M. W. Lacet —Ego. Getrouwd: C. Bree en P. Storm. Overleden: L. H. van Noort, 30 j. OVER VEEN. Personalia. Tot agent van politie alhier is benoemd de heer K. de Wit, politieagent 1ste klas te Harlingen. ZANDVOORT. Een' nieuwe voetbalclub. Alhier is een nieuwe voetbalclub op gericht, welke den naam zal dragen „Voetbalclub Nieuw Zandvoort". Stroopertjes betrapt. .Ter wijl de buitengewone gemeente-veld wachter G. de Veer, in het jachtveld surveilleerde, betrapte hij aldaar derai arbeider A. C. K., wonende te Haar lem op het stellen van ©en wild strik. Toen genoemde veldwachter hem zeide procesverbaal te zullen; opmaken, trok hij zijn mes en dreig de De Veer daarmede te zullen dood steken. De Veer hield hem toen met een geladen geweer, dat hij bij zich droeg, op een afstand, doch K. be loofde hem later wel te zullen vin den. Van een en ander is procesver baal opgemaakt. De reddingsboot. Gisteren middag is eene proeftocht gehouden met de alhier gestationneerde red dingsboot der Noord- en Zuid-Hol- landscbe Reddingmaatschappij. De boot bevond zich in goeden staat.. Burg. Stand. Geboren: zoon van A. MetsmanVan der Weyden. Een kiesvereeniging voor de Kamer van Koophandel. In een vergadering van kiezers voor de op te richten Kamer van Koophandel en Fabrieken, gehouden in ho'el Kom mer Eén, werd na langdurige discussie over de vraag of de candidaatstelling zou plaats hebben door de verschil lende kiesvereenigingen, dan wel door nen nieuw op te richten neutrale kiesvereeniging voor die Kamer tot het laatste besloten. Een zestigtal kiezers trad als lid toe. Het voorloopig bestuur dier kiesvereeniging bestaat uit de heernn S. A. Bakker, F. P. Vermeulen, A. M. Roggeband, R. de Croes, J. G. Th. Broekmeijer, F. Klercq en F. Bückman. BEVERWIJK. De Maria vereeniging. Naar wij vernemen werd gisterenmiddag in eene bestuursvergadering van £de Maria- vereeniging besloten, om a s. Dinsdag den 29 December, eene algemeene vergadering der vereeniging te beleg gen ten huize van den heer van Amersfoort aan den Romerkerkweg, des avonds om half acht. Daar zullen bekend gemaakt wor den de plannen voor een feestje van de jeugdige leden der Anna-vereeniging. Naar hetgeen wij daarvan vernemen, zullen die wel in den geest vallen. Een feestvergadering van de leden der Maria-ver., zou men naar het plan is, houden in het voorjaar, Dus Dinsdagavond bij van Amers foort aan den Rodeikerkweg om half acht. Burg. Stand. Goboren: zoon van C. M. ScholteBosman. De raadsagenda. Het Reglement van orde van den Lisser Raad kennen wij niet in al zijn onderdeden. Wij weten dus niet of er een artikel in is te vinden, dat voor schrijft, dat den raadsleden vóór de vergaderingen een agenda wordt toe gezonden, welke agenda moet bevatten de punten, die op de vergadering zullen behandeld worden. Heeft het R. v. O. een dusdanig ar tikel, dan durven we met de hand op ons geweten te verklaren, dat het bewuste artikel menigmaal verkracht wordt. Het is gewoon regel geworden, dat de te behandelen punten voor het meerendeel niet op de agenda geplaatst worden. En ofschoon er laatst een raadslid openlijk over die onvolledigheid der agenda geklaagd heeft, en ofschoon de Voorzitermet zijn gewone inschikkelijkheid ver klaarde: „O, ik zal met pleizier aan uw wensch gevolg geven", het is or geen zier beter op geworden. Zoo ook gisteren was er weer raads vergadering en de agenda vermeldde heelsimpel: „Benoeming onderwijzer". Anders niets. Toch was dit punt slechts een deel van het verhandelde. Dergelijke onnauwkeurigheden zijn vervelend, er is geen peil te trekken op de meer of mindere belangrijkheid der vergadering en voor 't publiek moet dit ook niet aangenaam wezen. Èn zeker, ten slotte kan men alles onder „Ingekomen stukken" brengen, doch wij vragen of dit degewenschte manier van handelen is Alleen de Heer v. d. Zaal was af wezig. Allereerst kwam een salariskwestie aan de orde ea wel van de onderwijzeres Mej. Rijnveld. Onze lezers zullen zich berinneren, dat toen onlangs de Raad de salarissen van het onderwijzend personeel regelde, de heeren zeer slecht te spreken waren over Mej. Rijnveld, die steeds ziek is en maar niet wou bedanken. Niet alleen, dat dit een finantieele schade voor de gemeente is, doch ook het onderwijs wordt er zeer door geschaad. De Raad kende de onderwijzersverhooging toe, even wel bij gebleken geschiktheid, ijver en toewijding. Mej. Rijnveld kreeg daarom deze verhooging niet. In deze vergadering nu was er een adres van Mej. R. ingekomen, waarin zij verzocht om toch ook in de verhoogde salarissen te mogen deelen. Naast haar kwam haar zaak... verdedigen, par don bederven, de radicale Bond van Nederl. onderwijzers, die de niet ver hooging een onbillijkheid noemde. Dit adres ging direct de prullenmand in. Van een ongevraagd advies is de Raad niet gediend. Over 't adres van Mej. Rijnveld werd het een en ander gezegd. De Heer Tromp zag in de niet-verhooging volstrekt geen onbil lijkheid en de Voorzitter wees er met nadruk op, dat de verhoogingen afhankelijk gesteld zijn van de ge bleken geschiktheid. Hoe 't zij, op't adres werd afwijzend beschikt. De commissie van Toezicht van den Tuinbouwwintercursus vroeg f25 gratificatie ten einde de onderwijzers een belooning te kunnen geven voor het les geven in de vrije uren. Van de rijks- en provinciale subsidie (f408,10; kan dit er niet af. B. en W. willen het gevraagde wél toekennen doch op de rekening van 't volgend jaar. De heer Veldhuijzen van Zan ten steunde 't voorstel van B. en W. krachtig. Zooals spreker een bestuurs lid verzekerde, kon de school de onderwijzers uiet betalen, zooals zij dat zou willen. Eveneens steunde de heer Tromp het, want het is voor een heel nuttige zaak, in 't belang der heele gemeente. Maar de heer Pijnacker kwam den z.g. knuppel in 't hoederhok gooien, want twee bestuursleden hadden hem verteld, dat 'tgeld niet noodig was, dat het slechts zou dienen als douceurtje voor de onderwijzers. Is 'tgeld dus niet noodig, dan zouden die f 25 over bodig wezen, de gemeente toont toch reeds in een ander opzicht haar goeden wil. Daarentegen had de heer Veld huijzen van Zanten gehoord, dat de onderwijzers voor het oude geld geen les meer willen geven. Ten slotte werd op voorstel van den heer Pijnacker besloten, dat de school eerst eens de rekening zal over leggen. Grond toot de Tuinbouw- winterschool. De afd. Lisse van Bloembollencul tuur sprak er in een adres hare bevreemding over uit, dat de Raad aan een stuk grond, dat aangewezen was voor de ev. verkrijging eener j Tuinbouw win terschool een andere bestemming had gegeven. De afdeeling verzocht nu dat de beslissing aangehouden zou worden, totdat er een defenitief antwoord van de Regeering over de school zal zijn ingekomen. Op voorstel van den Voorzitter werd besloten het adres voor kennis geving aan te nemen. Ten slotte kwam de onderwijzersbenoeming aan de orde. Den vorigen keer was een besloten vergaderiug over deze zaak gehouden. Er is n.l. verschil ontstaan van gevoelen tusschen B. en W. en den Schoolopziener over de voordracht. B en W. handhaafden bu evenwei de voordracht, terwijl de Schoolopziener eveneens handhaafde zijn bedenkingen er tegen. De voordracht luidde: W. de Mooij, Leiden, P. de Mol, Lisse en J. Duinker te Lisserbroek. De eerste is de onderwyzer, die door de gemeente op wachtgeld is gesteld, sinds eenigen tijd niets meer aan 't onderwijs doet, doch heel netjes 't wachtgeld opstrijkt. De heer Veldhuizen v. Zanten constateerde dat 't geschil tusschen B.enW. en den schoolopziener eigenlijk den raad niets aangaat, nadat er reeds langen tijd over gedebatteerd was. Waarop de Voorzitter antwoordde: „Dan moesten we er maar van af stappen." Ten slotte werd de heer de Mooy met 9 st. van de 10 benoemd. De heer de Mol kreeg 1 st. De benoeming gaat 1 Januari in. De heer Veldhuizen v. Zanten wees er op, dat de heer de Mooy, hoewel niet gewild door de school- autoriteiten, door den Raad benoemd was, wijl hij op wachtgeld was ge steld. Alles wat de wet van hem vordert, zal strikt gehandhaafd wor den en men zal hem zijn functie laten waarnemen op de meeste bezwarende condities. En B. en W. zeiden, dat zij er ook zoo over dachten. De heer de Mooij, die in Leiden een winkel heeft, zal dezen wel niet aan kant doen, de Raad zal het eischen en zoo zal Lisse van dien schadelijken klant door deze benoe ming spoedig bevrijd wezen. De Raad ging hierna over in be sloten vergadering. Een gevaarlijke tuimeling. De fondsbode P. v. Z. bevond zich Maandag op een zeker niet te breeden weg in de Lisserbroek. Daar moest hij voor een wagen uitwijken, met het gevolg, dat hij met fiets en al van den hoogen kant in een diepe moddersloot terecht kwam en tot de borst erin zakte. Gelukkig was de fiets heel, doch de man moest zich, overdekt met bagger en kroost direct naar huis begeven. NOORD WIJK. Gemeenteraad. In de gister avond gehouden raadsvergadering werd zonderstemming aangenomen het voor stel tot regeling der jaarwedden van den len ambtenaar ter secretarie. In de vorige vergadering staakten hier over de stemmen. De Raad sprak zich uit geen ge combineerde waterleiding met andere genieenten te wenschen. En uitvoerig verslag volgt morgen. Burg. Stand. Geboren: Adrianus Johannes, zoon van Marinus Koele- man en Maria Johanna Caspers. Johannes Jeroen, zoon van Johannes Zwarts en Hendrica Anthonia van den Berg. Ondertrouwd: J. van Duyn en G. van der Niet. A. Verloop en J. van Rooijen. Overleden: M, v. d. Berg, 17 j. Levenl. aangeg. kind v. h. vr. gesl. van C. van Duijn. Personalia. De heer S. R. Walda onderwijzer aan een der Chr. Schoten te Haarlemmermeer, is als zoodanig benoemd te IJist. Burg. Stand. Geboren: zoon van J. de Kooker—Gverdorp. Een brievenbus. Door 1de plaatsing vian een brievenbus aan den Rijksstraatweg, tegen het star tionsgebouw der H. IJ. S. M-, is aan het rechtmatig verlangen der bewoners van het westelijk gedeelte van het dorp tegemoet gekomen, 't Is een flinke maatregel, vooral met den winter, zijn nu vele „uitstapjes" naar de bus aan den „overkant" on- noodig geworden. Ook met het oog op het nieuwe Postkantoor dat nog oostelijker komt dan het tegenwoor dige hulpkantoor, is de nieuwe bus voor de „westexschen" geld waard Volharding. In de vergadering onzer IJsclub werden de aftredende bestuursleden herhozen en tot eerelid den heer Jhr. Mr. E. M. E. Teding van Berkhout, bnrgemeester van Haar lemmerliede c. a. Gemeenteraad. Onder voorzitterschap v. d. burge meester den heer C. W. A. M. Gros kamp werd gisteren door den Raad van Sloten vergaderd en allereerst be sloten de onbewoonbaar verklaring der huizen van H. D. Zwaluw op te heffen omdat deze thans de hem voor geschreven verbeteringen had aange bracht. Van den chef Gemeente-veld wachter C. J. Verplanke was een verzoek om zijn jaarwedde met f75 te verhoogen ingekomen omdat de aanstelling van een bediende ter Secretarie zijne in komsten met gemeld bedrag had verminderd. De heer Van Bronkhorst be pleitte inwilliging van het verzoek, waarop de heer Terweij opmerkte, dat werd den chef verhouging toegestaan ieder der andere veldwachters dan f50 moest hebben. De heer De Vries had ook geen bezwaar tegen het verleenen van meer jaarwedde mits het meerdere zoudeü worden afgenomen van het traktement van den bediende. Tegen dit laatste kwam de Voor zitter echter ten sterkste op, omdat het z. i. niet aangaat, als een ambte naar op een zeker wedde is aangesteld dit dan te verminderen. Toen ten slotte het voorstel v. Bronkhorst om het gevraagde toe te staan in stemmen kwam, staakten evenwel de stemming zoodat deze vaak werd verdaagd tot een voteende vergadering. Nadat de heer G. N vanSteenwijk benoemd was tot makelaar in alle goederen en de heer S N. du Croix was herbenoemd als lid der Vereeni ging Ziekenfonds te Sloterdijk, werd voorgelezen een adres van een 59 tal warmoeziers, waarin deze aandringen tot het daarstellen van een electrische overhaal aan de Haljapenkade. Daar deze aangelegenheid als punt 3 der agenda in besloten zitting zoude worden besproken, werd dit adres voor kennis geving aangenomen. Van den Directeur der Maatschappij „Vaartzicht" was het verzoek inge komen om de z.g. Melkgang van de Gemeente te mogen koopen. Het bleek echter dat het geenszins vaststaat dat de Gemeente, eigenaresse van die gang is, zoodat het adres naar B. en W. werd gerenvoyeerd ter fine van praeadvies. Nadat eerst een gesloten ziting was gehouden, werd overgegaan tot de benoeming van een onderwijzeres voor de O. L. school te Sloten do-p. Hierbij kregen no. 1 en 2 der voor drachten de dames M. M. van Bohee- men te Sloten en E. H. Polderman te Nieuwland, ieder zes stemmen, waarna bij loting mej. Polderman werd verkozen. Ten slotte werd overgegaan in comité-generaal om de overhaal- quaestie te bespreken. BENNEBROEK. Bedankt. De heer Mr. B. J. D. Zubli, Burgemeester dezer gemeente, heeft bedankt voor het hem aange boden eerelidmaatschap der IJsver- eeniging Bennebroek en Omstreken. Toonkunst-uitvoering. Door deto secretaris van het be stuur van de afdeeling" „Toonkunst" alhier is aan onzen muzikalen ver slaggever, den kunstenaar (Willem Andriessen, die voor ojnze courant van het concert van gisterenavond verslag zoiu uitbrengen, een, 1°©" gatogskaart geweigerd. Deze heer verklaarde dat aan de „Nieuwe Haarlemsclie Courant" geen toegang koto worden verschaf!, omdat het Bestuur iets tegen dat blad heeft!.. De president van „Toonkunst", de heer Mr. Jager Gerlings, dien wij tevoren telefonisch hadden opge beld, zeide ons niets van zulk een „kwestie", en verwees ons integen deel op de meest hoffelijke wijze naar den secretaris, die echter op de bovenvermelde wijze optrad. [Wij hebben deze zaak aanhangig gemaakt bij de vereeniging „De Haarlernsche Pers" en ons ook schrif telijk tot het bestuur van „Toon kunst" gewend om tegen dit, waar schijnlijk eigenmachtig, optreden, van den secretaris, te protesteeren, en voldoening te eischen. [Wij meenden echter v)an een en ander hier mededeeling te moeten doen, om èn het uitblijven van een verslag der Toonkunst-uitvoering (welke toch als lid door ons werd bijgewoond) te verklaren, èn tevens de talrijke Katholieke werkend© leden, dames en heere(n van bet koor in te lichten, hoe de Katho lieke courant van Haarlem door de|n secretaris van hun vereeniging wordt uitgesloteto- Personalia. Onder zeer veel blijken van be langstelling herdacht heden dr. I. van Walt van Praag zijn 25-jarig docto raat. Den 12en Januari zal T. P. Beitsma werkzaam aan de Werf Conrad (afd. grofbankwerkerij), den dag herden ken, waarop hij voor 25 jaar als zoo danig in dienst trad. De heer P. Hopman, conducteur der Haarl. Tramweg Maatschappij, zal op 30 Dec. a.s. den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar bij genoemde Maatschappij in dienst trad. Het zal hem dien dag zeer zeker niet aan be langstelling ontbreken. G. W. Naar wij vernemen, zal de vereeni giDg „Geloof en Wetenschap" op Woensdag 30 dezer des avonds 8^2 u. vergaderen in de bovenzaal van De Kroon. Alsdan moet, door de gewone leden, een vacature in het bestuur worden vervuld, terwijl de Zeer Eerwaarde Pater H. Ermaun S. J. van Rotterdam als spreker zal optreden met het on derwerp „De Index". Het werkloozen-Comité. Door den Christelijken Bestuurders- bond zijn benoemd tot leden van het sub comité van 't Werkloozen-comité de heeren: J. Wandscher, stukadoor, „Maarten Luther". J. M. Hetem, opperman, „R. K. Vb." H. Lomers, meubelmaker, idem. J. H. Niemoller, metaalbewerker v, d. Chr. Metaalbewerkerebond. Peters, timmerman, „Chr. Timmer lieden bond." P. Ligtenber, metselaar, „Chr. Nat. Werkmansbond". A. L. Vollaerts, schilder, „R. K. Vb.". De Burgemeestersvergadering. Op de Maandag gehouden Burge meestersvergadering der omliggende gemeenten over de H. B. 8. kwestie waren een 12 k 13 burgemeesters tegenwoordig. De H. B. S. kwestie werd druk besproken. Een besluit werd evenwel niet genomen. Binnenkort zal er weer een vergadering plaats hebben. Gevonden voorwerpen. Men verzoekt ons te melden, dat dqpr het zoontje van H. A. Mense, Spoorweg straat 8rr], een zilveren rozenkrans met taschje gevonden is. Voor het Lighalfonds. Van 1319 December j. 1. werd in dank ontvaDgen tot instandhouding van bovei genoemd fonds: van Haarl. Gem. Koor Excelsior f 4,64uitv. Brongebouw en van het St. Nic. feest in de Kleine Vereeniging der St. Nic. en Zangver. Onderling Genoegen f6,43. De vacante raadszetel. De Liberate Unie candideerde gisteren avond voor de Raads vacature in dis trict I den heer J. van den Ban, ar chitect, en |ia district III den heer J. H. Bregonje, letterzetter. Hun verdiende la®)». Ia Barteljorisstraat trokken do straat bengels herhaaldelijk aan de bel vaj* den heer L. Natuurlijk tot groote ergernis der dienstbode. Doch dez)s, niet zoo lomp, klom naar boven, loer de uit 't raam en wierp gisteren eejp/ bak water over de deugnieten. Deze mopperden nn wel geweldige doch w|a;s het niet hun verdietodiet loon Een beest of een' me'toseK'SI Op een handwagen wend. gisteren eey. luid brullende kerel, stomdrankew natuurlijk, van de iWestergracht,: naar de Boogaardstraat gebracht. Volgens den heer Schram, raadslid, zijn dergelijke lieden „patiënten". De schietbaankwe»tie is nu ook uit de wereld. Mevr. Vissen v. Hazerswoude heeft een stuk gron#l gekocht aan de Leidscke Vaart teW noorden van de Schouwtj-aslaan,, grond, die haar vroeger iu eigendom toebehoorde. Daarop hoopt men nu dat het ge bouw zal verrijzen en dat B. en 3V. spoedig vergunning tot bouwen zul len geven.. Het Kerstmis-Oratoriam. De uitvoering van het Kerstmis en Driekoningen-Oratorium v*n Dekem Muller door de Katholieke veraeniging „Arti et Religioni" belooft op 29 e» 30 dezer e.en ongekend «acces t« worden Wij hebben er al meermalen over gesproken en de heer C. die in on» blad van Zaterdag jl. zo« pittig het historische karakter van dit soort va» Oratoriums uiteenzette, zal d« belang stelling onzer lezers zeker noghebbe* vergroot. Daarenboven hebben we dezer dagen nog een en ander gezegd over d« prachtige schikking van de „levend* beelden" die onder leiding van de» kunstenaar Frans Loots deze uitvoe ring zulten opluisteren. Maar ook het muzikale gedeelte mag naar onze eigen ondervinding met grooten lof worden besproken. De heer Jac.de Jong, die het geheel leidt, heeft zijn talrijke schare zange ressen fen zangers duchtig geoefend en de lieve, sprekende muziek va» Deken Müller zal ongetwijfeldzóé gezongen, indruk maken. Het geheel we herhalen dat belooft een uitvoering te worden ya» den allereersten rangl Bnwij kunne» dan ook in gemoede zeggen, dat de toegangskaart, die men bij onze R. In boek handelaren en in de advertenti» opgegeven adressen kan bekomen, door niemand zal worden betreurd als een uitgave waar men niet te» volte van genieten zal! Garnizo en s bericht»». Voorstelling van Of fi oiere». Hedenmorgen werden de nieuwe i» het garnizoen aangekomen officiere» van het 10e Regiment L fanterie aa» den Commissaris der Koningin in d« provincie voorgesteld. Morgen zal die voorstelling aan ket Hoofd der gemeente plaatshebben.- Trouwe dienst. Aan den kor poraal-tamboer C. L. J. de la Bye, van het 10e Regiment Infanterie alhier in garnizoen is de zilveren medaille voor 24-jarigen trouwen dienst toe' gekend en zulks te rekenen op 27 December a. s. AGENDA voor Donderdag, 24 De«. GebonwSt.Bavo R. K. V o 1 k s- bond. Half 9 uur, bestuursvergade ring Kalk- en Steenbewerkeis. Half 9 uur, Rederijkerskamer. Half 9 uur» zitting Spaarbank „St. Antonius va» Padua". Half 9 tot half 10, zitting Spaarkas „St. Nicolaas," enz. (eP verder hetzelfde wat eiken Zaterdag onder de agenda, voor Donderdag wordt geplaatst). Programma. Orgelbespeling op Donderdag St Des-, des nam. van 2—3 uur, in de Groot* Kerk alhier, door den heer W.Ezerm»»' Programma No. 1. Prélude en Fug*, E. Mobacn; No. 2. Andantino, W. Volek' mar; No. 3 Fantasie über Weihnachte' lieder, W. Rudnick; No, 4. Offertoire, A Guilma it. No. 5. Aria uit't WeihnachtS' Oratorium, J S. Bach. Begint hetweer?Na het vet' trek der soldaten en de groote politiö' macht is men te Bergambacht wede* begonnen met relletjes, naar aanleidiol van de afschaffing der kermis do0f den gemeenteraad. De vorige week zijn er weer ruite® ingegooid en muren met teer besmeerd' Een kind verbrand. treurig ongeval had te Eerde bij Vecb®' plaats. Een kind van den Jandbouvf®' S. een drie-jarig ventje, viel al ep®' lende in een ketel vol kokende soep- De rug en de eene bovenarm war®® ijselijk verbrand en stonden dadeljr vol hrandblaren. De kleine is niet buiten gevaar. Van een ladder gevalle*?' Gisterochtend had de opperman 1' H. Donker te Gorinchem, het ongel»)* van een ladder, die tegen een huJ® stond en kautelde te vallen, waardo0^ hij een schedelbreuk bekwam eu sp?8' dig daarna overleed. De ongelukk'l? was 50 jaar oud, nalatende «ene vro» en 7 kinderen. Door den drank. Ta Bof0^ pekela (Gr.) is vrouw S., Zondag het overmatig gebruik van sterk®*1 drank plotseling gestikt. £rö«.. a SCHOTEN. SPAARNDAM. IJMUIDEN. LISSB. Gemeenteraadsvergadering. HA RLEMMERMEER. HALFWEG. SLOTEN. b*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 2