Prachtige Pianino's F. Wiepnt's Pfeootatel, te huur vanaf f 4,00 per maand OFFICTEELE KEKKLIJST len en bisschoppen benoemd wor den, de voornaamste werkzaamheid van de congregatie van het H. Con sistorie is, behoeft men zich niet te Terwonderen, dat de feestelijke ver gadering aanleiding gegeven heeft tot allerlei geruchten over een aan staand Consistorie. De leden van die congregatie zijn, wat wel te begrijpen is, door een eed tot geheimhouding verplicht; en het zou dan ook vergeefsche moeite zijn, wanneer men over de beraadslagingen der vergadering iets te weten wilde komen. Men mag echter wel aannemen dat er over gewichtige zaken gesproken is en het vermoeden ligt voor de hand, dat de dagorde van het volgende Consistorie vastgesteld is. Opvallend is het, dat Pius X, tegen de gewone gebruiken der Pau sen, zooals van Leo XIII, gedurende zgn jubiléjaar geen enkel Consistorie gehouden heeft, het laatste had plaats op 16 December 1901. Om die reden moesten de dringenste bisschopsbenoeming door pauselijke brevenr geschiedenop het volgende consistorie zal de Paus dientenge volge een buitengewoon lange lijst van reed3 benoemde bisschoppen vóór te lezen hebben. Wat de kardinaalskeuze betreft is niets positiefs bekend afgezien natuurlijk van den patriarch van Lissabon, wien de Paus onvoor waardelijk het purper moet verlee- nen. Want door het tusschen Paus Clemens XI en koning Jouan V, op den 12en October 1716 gesloten concordaat, geniet de Lissabonsche patriarch bijzondére voorrechten, waardoor hij tot den koning en de regeering in min of meer nauwe relatie staat. Hij mag zich o. a. van de Sedia gestatoria bedienen en roert in zijn wapen een tiaar d. i. een driedubbele pauselijke kroon, echter zonder sleutels. Krachtens dit concordaat moet de patriarch ran Lissabon in het eerste consisto rie volgend op zijn praeconisatie tot kardinaal benoemd worden. Daar bisschop Mendes Bells op den 19 Dec. 1907 tot patriarch ge kozen is, zal hij noodzakelijkerwijze op het volgende consistorie, dat Pius X bouden zal, tot kardinaal be noemd moeten worden. Het uitstellen van het consistorie, is daarom te meer opmerkelijk, om dat Pius X in het begin van zijü pontificaat verklaard heeft, dat hij ieder jaar vier consistoriën zou hou den, die, naar de bedoeling der H. Kerk, dienen zouden om van God goede herders af te smeeken. Het is niet bekend welke redenen de Paus'heeft om zijn uitgesproken plannen niet uit te voeren. Voor 't overige zijn de volgende bijzonderheden over den tegen woor- digeu stand van het he.lig College van belang te vernemen. Op 't oogenblik zijn 14 kardinaal-zetels vacant24 kardinalen zijn geduren de het vijfjarige pontificaat van Pius X gestorven, daaronder twee die door hemzelf benoemd waren. Het getal der buitenlandsche kar dinalen is op het oogenblik in ver houding met Italië kleinwant naast de 33 ïtaliaansche kardinalen staan er slechts, 23, die over de geheele katholieke wereld verspreid zijn. Üostenrrjk-Hongarije telt 6 kardi nalen, Spanje en Frankrijk 5, het groote Britsche rijk heeft er slechts 2, België, Portugal (ex-patriarch Neto) Noord-en Zuid-Amerika heb ben ieder slechts een kardinaals zetel en ook Duitschland met zijn 20 millioen katholieken kan op het bezit van slechts twee kardinalen wijzen. Tot de Curie behooren ook twee niet ïtaliaansche kardinalen, de beide Spanjaarden Merrydel Val en Vixes y Tuta. Het is te verwach ten dat het volgende Consistorie de benoeming van meer buitenlandsche kardinalen brengen zal, waaronder behalve de patriarch van Lissabon een paar Fransche kardinalen en de Engelsche aartsbisschop West- minster zullen behooren. KERKBERICHTEN. Kathedrale Kerk St. Bavo. Parochiekerk van den H. Joseph. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Parochiekerk van de H.H. Elisabeth en Barbara. Schoterkwartier. Parochiekerk van St. Jan, Amsterdamstraat. HAARLEMMERLIEDE. HALFWEG. 0VERVEEN. ZAMDVQORT-bad. I SCHOTEN. DRIEHUIZEN. VELSEN (Wijkeroog). IJMUIDEN. BEVERWIJK WIJK AAN ZEE. HEEMSKERK. UITGEEST. HEEMSTEDE. stemmen inbegrepen. KLEINE HOUTSTRAAT 11, bij de ANEGANG. BENNEBR0EK. VOGELENZANG. LISSE. NOQRDWiJKERHOUT. VOORHOUT. Auteursrecht voorbehouden. 'Aondag, de h.h. Missen te half 7, 8, 9 uur en half 11. De catechismus naar gewoonte, 's Avonds half 7 Lof met preek. TW? het Lof 't Rozenhoedje. Maandag, feestdag der onnoozele kin deren. Ten 8 uur gezongen h. Mis. Vóór de Mis zal de zegen gegeven worden aan al de kinderen, die in de kerk aanwezig zijn. 's Avonds 7 uur Lof waaronder het Rozenhoedje. Donderdag, 's avonds van 6 uur tot 8 uur gelegenheid om te biechten en 7 uur Lof met preek en de lofzang „Te Deutn" tot dankzegging voor ontvangen u eldaden. Vrijdag, feestdag van de Besnijdenis O. B., te vieren als Zondag. De Missen als cp Zondag.'s Avonds geen Lof, maar om 3 uur Rozenhoedje in de Mari-kapel. Zaterdag, 's Avonds 7 uur Rozenhoedje in de Mariakapel. A. s. Zonda5 lste Zondag der maand. Zondag, feestdag v. d. H. Apostel en Evangelist Johannes, de stille h.h. Missen te 7 uur en half 9. Ten half 11 de Hoog mis. Te 2 uur Catechismus, 's Avonds te 7 uur Lof ter eere van het Heilig en Onbevlekt Hart van Maria voor de bekee ring der zondaren, met Conferentie. Dinsdagavond 7 uur Congregatie van de H. Maagd. Donderdagavond van 68 gelegenheid om te biechten en te 7 uur Lof met predikatie en Te Deum tot sluiting van het oude jaar. Vrijdag, le Vrijdag der maand, toege wijd aan het Goddelijk Hart v. Jesus. Tevens feest der Besnijdenis van O. H., te vieren als Zondag. Z. H. le Paus heeft voor dien dag gedispenseerd in de ont- houdingswet, zoodat het gebruik van vleeschspijzen dien dag is toegestann. Des avonds te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart met akte van toewijding. Zaterdag, van 510 uur gelegenheid om te biechten en te 7 uur Marialof met rozenhoedje. In deze week de h.h. Missen en Cate chismussen op de gewone uren. A.s. Zondag na de Hoogmis zal het Kerkbestuur eenige opengevallen plaat sen verhuren. Vrijdag, Hougfeest van Kerstmis. Te 5 uur gezongen h.h. Missen. Te 7 en 8 uur drie h.h. Missen. Te half 10 en 10 uur eene gelezen h. Mis, en te half 11 de 8oletnneele Hoogmis, 's Namiddags van 4 tet 7 uur gelegenheid om te biechten, 's Avonds te 7 uur plechtig Lof en Feest predikatie. 's Morgens na de Hoogmis van half 11, eD '8 avonds vóór het Lol", Gene rale Absolutie voor de Leden dei 3e Orde van den H. Franciscus. Zaterdag, Tweede Kerstdag en Feestdag van den eersten Martelaar, den H Step- hanus, te vieren als Zondag. Tc half 6, 7 uur en half 9 de gelezen h.h. Missen, te half 11 de Hoogmis, 's Namiddags te half 4 Vespers en Rozenhoedje. Dien dag gelegenheid om te biechten van na de Vespers tot 6 uur. Zondag, de gelezen h.h. Missen te half 6, 7 uur en half 9. te half 11 de Hoog mis. 's Namiddags te half 4 de Vespers. Dinsdag, te 8 uur gezongen h. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua. 's Avonds te 7 uur Lof en Vergadering der Broederschap. Donderdag, 's avonds gelegenheid om te biechten van 5 tot 7 uur. Te 7 uur plechtig Lof, en de lofzang „Te Deum" tot dankzegging van de wel daden in het afgeloopen jaar van God ontvangen. Vrijdag, Nieuwjaarsdag, feestdag der Besnijdenis Onzes Heeren, te vieren als Zondag. De H. H. Missen als op de Zon dagen. Te half 11 Hoogmis en Predicatie. 's Namiddags te half 4 Vespers en Ro zenhoedje. Zondag, de h.h. Missen te half 6, 7 uur, half 9 en te half 11 deHoogmis. 'sAv. te 7 uur Lof. Maandag, Feestdag der H.H. Onnoozele Kinderen, 'e 9 uur gezongen h. Mis voor het Genootschap der Heilige Kindsheid, 's Avonds te 7 uur Maria-Lof. Woensdag, 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag, Oudejaarsavond van 57 uur gelegenheid om te biechten. Te 7 uur Lof met predikatie en Lofzang „Te Deum." Vrijdag, Feest der Besnijdenis des Hee ren, te vieren als Zondag. De h.h. Missen als op de Zondagen. Te 3 uur de Ves pers. Geen Lof. Aartsbroederschap der R. Familie. Zondag onder het octaaf van Kerstmi® tevens feestdag van den H Joannes; tB verdienen volle aflaat voor de leden der 5de Sectie. Des namiddags te half 5 plech tige feestvergadering, gedurende deze ver gadering worden d- briefjes der nieuwe patroon-heilige getrokken voor 1908. Deze vergadering is toegankelijk voor iedereen. lederen Zondag van 441 uur bestaat er gelegenheid om opgenomeD te worden in de Aartsbroederschap der H. Familie. Mannen en jongelingen hebben altijd vrijen toegang tot de vergaderingen. Zondag, de h h. Missen om half 6, 7, 9 uur en om half 11 de Hoogmis 'sAv. half 7 Lof met predikatie. Dinsdag, 's Avonds half 8 Lof ter eere van den H. Antonius. Donderdag. Om 9 uur H. Mis voor de leden der Broederschap vm O.L. Vrouw van Altijdd. Bijstand, 's avonds plechtig Lof, Te Deum en predikatie door den ZeerEerw. Pater Jesualdus. Vrijdag. Hoogfeest der Besnijdenis O. H. de h.h. Slissen als op Zondag. Heden dis pensatie in de onthoudingswet. Zondag, Heden om 7 uur en half 9 de stille h.h. Missen, half 11 de Hoogmis. 2 uur de Catechismus, des avonds om 7 uur Lof met Rozenhoedje. Dinsdagavond half S Lof ter eere van den H. Antonius. Donderdagavond van 6 tot half 8 gele genheid om te biechten. Om half 8 Lof en predicatie en de lofzang „Te Deum" om God te danken voor de weldaden in het afgeloopen jaar oni vangen. Vrijdag, Nieuwjaar, de feestdag van de besnijdenis des Heeren, te vieren als Zon dag, de h.h. Missen te 7 uur, half 9 en te half 11 de Hoogmis. Zaterdagnamiddag van 49 uur gele genheid om te biechten. Deze week dagelijks de Catechismus, uitgenomen Vrijdag. Zondag, half 8 Vroegmis, kwart over 10 Hoogmis, half 3 de Vespers en Ro zenhoedje. Vóór de Hoogmis Catechismus. Na de Hoogmis verkoop van de open gevallen plaatsen in de Kerk. Dinsdag, Woensdag en Donderdag, ten half 12 Catechismus. Donderdag, ten 9 uur gezongen h. Mis, des avonds van 5—7 uur gelegenheid om te biechten. Vrijd g, de feestdag van de Besnijde nis O. H., te vieren als Zondag, de h.h. Missen als op Zondag, 's middags half 3 de Vespers. Door Z. H. den Paus is ge dispenseerd in de onthoudingswet. Zaterdag, gelegenheid tot biechten als gewoonlijk. Zondag, de h.h. Missen te 7 uur, half 9 en half 11, 's nam. 4 uur Lof met Ro zenhoedje en Litanie. Donderdagavond 7 uur Lof met Rozen hoedje, Litanie en „Te Deum." Vrijdag, Feestdag van 's Heeren Be snijdenis, te vieren als Zondag. De h.h. Missen 7 uur, half 9 en half 11. 's Nam. 3 uur Lof met Rozenhoedje en Litanie. Zaterdagavond 7 uur Lof met Rozen hoedje en Litanie. De gebeden worden verzocht voor Marinus Brouwer, die in den Heer is overleden. Zondag, de h.h. Missen ten 7 uur, hall 9 en de Hoogmis ten 10 uur. Des nam. ten- 3 uür de Vespers. Maandag ten 9 uur gez. h. Mis. Daarna predikatie en de zegen der kin deren. Donderdag, 's avonds ten 7 uur Lof met predikatie. Vrijdag, als Zondag te vieren De h.h. Missen als op Zondag, des namiddags ten 3 uur de Vespers. Zaterdag, 's avonds ten 7 uur Lof. Gedu ende de week zijn de h.h. Misset) ten half 8, half 9 en 9 uur. De gebeden worden verzocht voor Anna Cath. Hulsebosch, wed.: J. B. Bos, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Joannes Bartholomeus Bos, die in den Heer is overleden. In den ondertrouw zijn opgenomen L. Lienaerts en M. Boshouwers. Zondag, Heden 3e Kerstdag, feestdag van den H. Joannes, Apostel, Geen Cate chismus Te 3 uur de Vespers. Catechismus volgens gewoonte, Maan dag, Dingdag en Donderdag. Donderdag, 's Morgens gez. H. Dienst te 8 uur, ter eere van het H. Sacrament, 's Avonds gelegenheid m te biechten van 5 tot 6 uur. 7 uur Lof met Mi ere, Ditanie van het H. Hart en Toewijding aan het H. Hart. Tot slot „Te Deutn Laudamus", tot dankbaarheid aan God voor de weldaden in het afgeloopen j« ar ontvangen. Vrijdag, Nieuwjaarsdag te vieren als Zondag. De H. Missen als op Zondag. Voo de Hoogmis de Veni-Creator, otu Gods Zegen over bet nieuwe jaar af te smeeken. Tevens dien dag le Vrijdag der maand. Te 3 uur de Vespers en Rozenhoedje. Geen Kruiswegoefening. Zaterdag, gelegenheid tot biechten van 5 tot 8 uur. Zondag, Ie Zondag der maand, te ver dienen volle Aflaat. Zondag, Feestdag van den H. Johannes Apostel en Evangelist. Om half 8 vroeg mis, om 10 uur de Hoogmis. Na de Hoog mis Catechismus, om 3 uur de Vespers Maandag, Feestdag v. a. H. onnoozele kinderen. Donderdag, St. Sylvester. Laatste dag van het burgerlijk jaar om 7 uur lof en predicatie. Vrijdag, Nieuwjaar en de Belijdenis des Heeren, te vieren als Zondag, de h. h. Missen als op Zondag, om 3 uur lof en Rozenhoei je. Dag-ljjks voor en na de h.h. Missen en Zaterdag van 4 uur af gelegenheid om te biechten. Door de week de eerste h. Mis om hall S. De schoolmis om kwart over 8. Zondag, 7 uur de vroegmis, 10 uur de Hoogmis, 's Nam. half 3 de Vespers. Zaterdagavond van 58 uur gelegen heid tot biechten. In de week de h. Mis om 9 uur. Zondag, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis, half 1 Catechismus, 's Av. half 7 Lof met. Rozenkransgebed. Maandag, de h. Mis bij de Eerw. Zus ters in het Instituut St. Jozef. Dinsdag, -8 uur de h. Mis ter eere van den H. Antonius en 's avonds 7 uur Lof. Donderdag, van 47 uur gelegenheid om te biechten. Te 7 uur Lof, predicatie en „Te Deum" tot sluiting van het Oude Jaar. Vrijdag. Nieuwjaarsdag, feestdag der besnijdenis des Heeren, te vieren als Zon dag. De h.h. Missen als op Zondag. Des avonds half 7 Lof. Zatei dagmiddag van 59 uur gelegen- Li eid om te biechten, Door de week de h. Mis om 8 uur. In huize „Meerzicht" Velsen (Wijkeroog) is geopend het Instituut St. Joseph Bewaarschool, Naaischool, Knipcursus, Breischool, Muzieklessen. Men vervoege zich voor inlichtingen bij de Eerw. Moeder Joanna Premiot, aldaar. Zondag half 8 geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie, 10 uur voor de over ledene familie Heijsteeg en Deudekom. 1 uur catechismus, 7 uur Broederschaps lof en Rozenhoedje. Maandag, 7 en 8 uur overledenen, Dinsdag 7 en 8 uur overledenen. Woensdag 7 uur overledenen, 8 uur de maandstond voor Aleda Suyder, 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Donderdag 7 en 8 uur overledenen. 7 uur Lof. Voor en na het Lof gelegenheid om te biechten. 3 uur Vespers. Vrijdag, half 8 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie, 10 uur voor de overledene familie Gerrits. Zaterdag, 7 en 8 uur overleden. 48 uur gelegenheid om te biechten. Zondag de h.h. Missen cm half 7, 8 en 10 uur, 1 uur en kwart voor 2 Catechis mus, 8 uur Congregatie der H. Familie 6 uur Lof met Rozenhoedje, ij Maandag, H. Onnoozele Kinderen om 8 uur gezongen H. Mis Donderdag, Oudejaarsdag, van 46uur gelegenheid om te biechten, 's Avonds om half 7 Lof met predicatie en „Te Deum", tot sluiting van het jaar. Vrijdag, le Vrijdag van de maand. Nieuwjaarsdag, feestdag van de besnij denis des Heeren, te vieren als Zondag. De H. Missen als op Zondag. Heden is het geoorloofd vleesch, enz. te gebruiken. Zaterdag, gelegenheid om te biechten van 4 tot 8 uur, Zondag, 7 uur Vroegmis, half 10 Hoog mis. 's Namiddags half 3 Aanbidding en om half 7 sluiting der Missie en van het 40 uren gebed. Donderdagavond 7 uur Lof. Vrijdag, Feest der Besnijdenis des Hee ren, 7 uur Vroegmis, half 10 Hoogmis, half 3 de Vespers, 's avonds half 7 Lof met Rozenhoedje. Zondag, 7 uur Vroegmis. 10 uur Hoog mis, half 2 Catechismus, half 8 de Ves pers, half 7 II Familie. Catechismus, behalve Vrijdag als naar gewoonte. De h.h, Missen half 8 en kwart over 8, Zaterdag alleen kwart over 8. Donderdag, half 4 Lof waarna gelegen heid om te biechten. Vrijdag, de h h. Missen als op Zondag, te half 8 de Vespers met Rozenhoedje tot intentie van Z. H. den Paus. 'Zaterdag, half 4 Lof ter eere van de Alleih. Maagd. Zondag, half 8, ter eere van het Allerli. Sacrament, half 10, Gemeerte, 1 uur Ca techismus, 2 uur de Vespers. Maandag, halt 9, jaarl. dienst v. Corne lls Janz. Schermer, 9 uur mevr. Anna Maria Theodora Herkenrath kvr. v. d. heer Jacobus Waterechoot van der Grocht. Dinsdag, half 9, Dirk Leeke Cornel s Leeke, 9 uur, Dirb Groen en Gunrtje Meijer. Woensdag, half 9, Kees Kraakman 9 uur, Dirk Beurgonje. Donderdag, half 9, Antonius Cornelisse Mothijsz, 9 uur, gezongen H.Mig ter eere van het Allerh. Sacrament, 4 uur biecht gelegenheid, 7 uur Lof met predikatie. Vrijdag, half 8, voor de leden van 't Genootschap v. het H. Hart van Jesus, half 10 Gemeente, 2 uur de Vespers 7 nnr Lof met eereboete. Zaterdag, hall 9, Antonius Tuinman en Anna Huijge, 9 uur Joanna Cornelisse. De gebeden worden verzocht voor Maria Voets wed. F. Zonjée die n et de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Cornells van der Gracht, en Keetje Stirp die in den Heer «jjn overleden. Zondag, 7 uur en half 9 de «tille k.h. Mieeen, 10 uur de Hoogmis, 8 «re de Vesper», 6 uur het Lof. Donderdag, half 9 gezongen h. Mis ter eere van het H. Sacrament, 'e avonds half 8 Lof. 's Middags van 6 ure af gele genheid om te biechten. Vrijdag, Feestdag van de Besnijdenis des Heeren. Nieuwjaar, te vieren als Zon dag. De h.h. Missen ten 7, half 9 en 10 ure. 3 ure de Vespers. Zaterdagmiddag van 4 ure af gelegen heid om te biechten. De gebeden worden verzoekt voor Maria Elisabeth Brouwer gek. Koelftn», Joannes Verlaat, Gerardus Roijakkers en Joannes Kraak, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Gerardus van Fulpen Lambertus Sluijter, Cornelia Pieterse, geb. Verheqde en Caecilia Veenings, geb. Boerigter, die in den Heer zijn overleden. Zondag, te half 8 Vroegmis, 10 «mrde Hoogmis, 2 uur Catechismus, 3 nnr Ves pers. Maandag, Dinsdag, Woensdag Donder dag en Zaterdag, kwart over 8 h. Mis. Donderdag vau 4 tot half 7 ge egenheid om te biechten, half 7 uur Lof met Pre dikatie en „Te Deum tot sluiting van het jaar. Vrijdag, Feestdag der Belijdenis de* Heeren, te vieren al- Zondag, om half 8 Vroegmis; 10 u. Hoogmis; 8 u. Vespers. Zaterdag, Van 4 tot 8 uur. gelegenheid om te biechten. De gebeden worden verzocht vaor Maria Albers geb Tinks, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Alida Draijer, geb. Akersloet, die in den Heer is overleden, Zondag, ten half 8 de Vroegmis, ten 10 uur eerste plechtige h. Mis van den Eerw Pater Petrus van der Raadt, Missionaris van het H Hart Des avonds ten 6 uur plechtig Lof. Maandag, Dinsdag, Woensdag en Don derdag de h.h. Missen ten 8 uur en half 9. Drnderdagmiddugvan 3 uur af gelegen heid om te biechten. Vrijdag, Nieuwjaarsdag, te vieren al» Zondag. Ten half 8 de Vroegmis, ten 10 uur de Hoogmis. Des namiddags ten half 3 de Vespers. Zaterdag, de h.h. Missen ten 8 uur en half 9. Woensdag, ten half 12 Catechismus. Zondag, ten 7 ure en half 9 de gelezen h.h. Missen met onderrichting, te 10 uur de Hoogmis met predikatie, 's middag» te half 2 Catechismus en te heil 3 de Vespers, waaronder de Rozenkrans zal gebeden worden. Maandag Na de h. Mis van half 9, zul len de kinderen gezegend worden. Dinsdag slechts 2 h.b. Missen te half 8 en half 9. Donderdag, 's Middags van 8—6 gele genheid om te biechten, 's Avonds te 7 ure pieehtig Lof, predikatie en de lofzang Te Deum tot sluiting van het burgerlijk jaar. Vrijdag, feest van 's Heeren besnijdeni* te vieren als Zondag de h.h. Missen als oo Zondag, 's Middags te 4 ure de Ves pers waaronder de Rozenkran» zal gebe den worden. Heden geo rloofd vleesch te eten. Zaterdag, van 3 ure af gelegenheid om te biechten, 's Avonds te 7 ure Lof waar onder de Rozenkrans zal gebeden worden. Zondag, 7 uur, stille h. Mis met onder richting; 10 uur, Hoogmis met predikatie, 's Namiddags te 1 uur Catechismus. Te 2 uur Lof. Vrijdag, 7 uur stille h. Mis, met predi katie 10 uur de Hoogmis, met predikatie 's namiddags 2 uur Lof en Rozenhoedje. De gebeden worden verzocht voor Petronella van Schie wed. Albertus van der Klauw, Corn lis van der Klugt. Theodorus van den Berg. die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Gijsbertus van de Mnrel, die in den Heer is overleden. Vrijdag, lste Kerstdag Nachtmis te uur daarna twee stme h. h. Missen. Hoogmis te lit nur, voorafgegaan door twee stille h. h. Missen te 9 uur en te half 10. Zaterdag, 2de Kerstdag de h.h.Misse» als op Zoudsg, Op lste en 2de Kerstdag Vespers half o.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 12