Uit den Omtrek Gemengd Nieuws Stadsnieuws Sociale Berichten Bijenteelt (YerTolg van het verslag van Zaterdag.) Als bestuursleden werden herkozen de heeren I. C. Bosch en Netscher. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd benoemd de heer Van Es, als plaatsvervanger de heer Kelting. De onder-voorzitter, de heer Net scher, deed eenige mededeelingen over hori ingonderzoek, Door de regeerinS is toegestaan, dat monsters onderzocht worden op het rijkslaboratorium voor suikeronder- zoek te Amsterdam. Twee der onder zochte monsters voldeden niet aan de eischen. Deze honing, door win keliers te Harmeien en te Zaandam, verkocht onder het geschrift „prima honing", was alleen glucose-stroop, die voor 25 cent verkocht werd, ter- - wijl de waarde slechts eenige centen, is. Het onderzoek zal worden voort gezet en tegen de knoeiers zal met- kracht gestreden worden. De begrooting werd vastgesteld op een bedrag van f488,67. Het bestuursvoorstel, om den in ventaris van den voormaligen model stal te Santpoort gratis af te staan aan het hoofdbestuur werd goedge keurd, evenals dat om dit jaar weder een honing- en wasbeurs te Amster dam te houden. De mogelijkheid van. een honingmarkt zal onderzocht wor- tieeld in verschillende voordrachten. Alles viel bij het talrijke publiek in goede aarde, en er is hartelijk gelachen. Vooral het blijspel „Daar is Mevrouw", heeft ons doen schateren. Het is voor „Zvnggenot", een waarlijk „gezellige"- avond geweest. De actieve Gymnastiekvereniging „Bato", afd. van het Ned. Gymnastiek Verbond gaf Zaterdagavond in het Brongebouw onder de bekwame leiding van den heer H. B, Dreijer weder een uitvoering, die met groot succes be kroond is. De Voorzitter opende den feestavond met een sympathiek woord van wel kom tot allen. En daarna werden de verschillende gymnastische oefeningen aller keurigst uitgevoer 1 door de dames en de Hoofdafdeeling Bato gaat steeds vooruit en dit geeft hoop en vertrouwen. Voor de pauze werden de aanwezigen nog vergast op een leuke voordracht. Nadat de keurige gymnastieknum- mers waren afgewerkt, volgde een zeer geanimeerd bal. Kunst door Oefening. Het Haarlemsch Mannenkwartet „Kunst door Oefening", secretaris de heer IJ. Klaassen, heeft besloten deel te nemen, aan den Nationalen kwartet wedstrijd, uitgeschreven door het- Arnhem's Mannenkoor te Arnhem, op Zondag 18 April, onder Leiding van den heer J. Th. Thoreman. Een onjuist bericht. De „Oprechte Haarlemsche Ct.'4 Bpreekt nu Zaterdagavond haar eigen bericht, dat Mr. Thiel een candidatuui voor de Tweede Kamer alhier aan vaarden zou, weder tegen. 't Was wat voorbarig. Onze beschouwingen, Zaterdagavond over deze candidatuur gegeven, komen dns voor een deel vanzelf weer te ver vallen. Voor een deel, want het blijkt niet aan Liberale Unie of anderen liberalen te hebben gelegen, dat van deze candidatunr niets komt, maar aan den voorgestelden candidaat zelf. De conclusie, dat de liberale partij dus in Haarlem bij deze verkiezing zich losmaakt van het oud-liberale zittende lid, en een radicaal tegenover dezen wil stellen, is met het bedanken van Mr. Tbiel natuurlijk niet verval len. En onze waarschuwing tot dé Chris telijke kiezers, om toe te zien en alle krachten in te spannen, blijft evenzéér van kracht, of de uitverkorene der liberalen en anticlericalen van al lerlei slag Mr. Thiel zij, of een ander! Z. K. H. Prins Hendrik in Haarlem. Op het door ons gemelde uur, 6.1© spoortijd, kwam Zaterdagavond Z. K. H. Prins Hendrik met zijn adjudant hier ter stede aan, om deel te nemen aan den feestmaaltijd, door Directeuren van de Holl. Maatsch. van Weten schappen aan prof. Bosscha bij diens aftreden als secretaris aangeboden. Z. K. Hoogheid, die door Z.Exc. den Commissaris der Koningin werd afgehaald van den trein, werd voor het station en op den weg naar Hotel Funckler luide toegejuicht. De groote zaal was prachtig ver sierd met wit, oranje en goud, en schitterde van bloemen en electrisch licht. Een princelijk menu werd door de bekwame zorgen van de heeren Jacobi voorgediend, terwijl de vol gende wijnen werden geschonken Pommery, St. Estêphe supérieur, Hautes Sauternes, Pontet Canet,. Pommery. Z.Exc. de Commissaris der Koningin bracht allereerst een dronk uit op H. M. de Koningin. Z. K. H. de Prins nam vervolgens het woord, dankte voor dewenschen, voor H. M. uitgesproken en huldigde den heer Bosscha, wien Z. K. B« „Bato."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 2