Emulsion Beëindigd Faillissement Kerknieuws. Yerkoopingen Boelhuizen enz. Vragenbus. Letteren en Kunst. Emulsion Sfaten-Generaal. Kantongerecht te Haarlem. VAN ELDERS. Leger en Vloot. Onderwijs. Sport en Wedstrijden. Landbouw en Visscherij. Marktnieuws Afnstsrdainsche Beurs. Advertentiën. Aanbestedingen. Rechtszaken. Uitlotingen. Weerbericht. Waterstanden. Lobit *■,0,24 iw-u I 21 m/2 76T/g 80»;* 8t% Mejuffr. de Wed. E. Bakker ANTOINETTE KLUMPER Ka de zeereis te hebben behandeld voert de heer Geerling zijn gehoo doodde meest belangwekkende streken der 'groote Republiek en geeft door een zeer groot aantal fraaie lichtbeel den ach teen volgeDS interessante kijk jes op Nieuw-York, de Niagara, Chi- oago, de Prairie met hare bewoners, het wondervolle Yellowstone Park, het geudland Klandijke, het Rotsgebergte, «alifornië, de beroemde Yosemite- Valley, San Francisco, Colorado, het Zoutmeer, enz. Waar de heer Geerling deze voor dracht reeds hield, trok ze veel be langstelling, daar men hierin op aan gename wijze een indruk krijgt van het belangwekkend „land der onbe grensde mogelijkheden" en van de «■orme vlucht, die dit groote rijk heeft genomen. Yan de ladder gevallen. Gis termorgen half twaalf had een schil der, bezig met de goten van huizen aan de Leidsche Vaart, te schilderen, het ongeluk van de ladder te vallen, waardoor hij zoo ernstig gewond werd, dat dr. Yan Praag overbrenging naar het Gasthuis noodig oordeelde. Met valsche kwitanties. Dins dag liep in de stad een persoon rond met kwitanties, naar hij voorgaf ten voordeele der Vereeniging voor ver waarloosde kindsren. JDe kwitanties waren onderteekend met den naam Veldhuizen. Het is den oplichter gelukt kij den heer Bierens de Haan f25 en een ander 10 gulden los te krijgen. Later kwam de bedriegerij uit. Onveilig Haarlem. Toen gisteren avond de heer S., een ingezetene van SMhoten, den Jansweg passeerde, werd ha} aangesproken door een vrouw van verdachte zeden, die daar rondliep, •oor de brutale antwoorden, die hij gaf, trad al spoedig een manspersoon, de beruchte H. S. op hem toe, hhe hem zeker te lijf zou gegaan zijn, Wanneer hij geen bescherming had ge zocht aan het Stationsplein bij de po litie. die hem ook naar Schoten heeft gebracht, daar het beruchte tweetal den man op den voet volgde. Incourante fondsen. Door „Rroekmans Effectenkantoor" zijn deze week o.m.verhandeld: 21jo Oblig. Ge meente Haarlem Ao. Ï770 60o/o- Programma. Orgelbespeling op Donderdag 11 deze des n.m. van 2—3 uur, in de Creotekerk alhier, door den heer W. Ezerman. ¥o. 1. Piéludium en Fuga, J. S. Bach. No. 2. Choral aus Mattbaua Passion, J. 8. Bach. No. 3. Sonate, J. A. u Eijken. Moderato, b. Andante, c. Intermezzo, Finale. No. 4. Elsa's Brautzug zum Minster, R. Wagner. ealand te ©egatgeest aan den Val- rkenburgerweg. 5o. Een partij Weiland „De Kroehjes" aldaar aan den Rijksstraat weg. In 2 perceelen. 6o. Ben partij weiland aldaar aan den Rijksstraatweg en de Poelsteeg. In 3 perceelen. HAARLEM. Verkooplokaal Bake- nessergracht 13. 10 u. Mak. Smit. Verfwaren, Kruidenierswaren en Meubil. goederen. Pater C. M. Nieuwbarn, O. P. Naar het „Centr." met leedwezen verneemt, ligt de W. Eerw. pater C. M. Nieuwbarn, O. P. de bekende schrij ver over Liturgie en Kerkelijke kunst te Nijmegen ernstig ziek aan longont steking. Mgr. Giesen. Maandagmiddag kwam te Maastricht aan Mgr. E. Giesen, vicaris-apostolicus te Noord-Chanton (China). Mgr. zal enkele dagen verblijven in het kloos ter der E.E. Paters Minderbroeders aldaar. Maar wèl willen we den talloozen vrienden van den Pius-Almanak onder onze lezers er op opmerkzaam maken, dat de nieuwe jaargang zorgvuldig bijgehouden met zijn onschatbare gegevens, weer verschenen is. En als we dan daarbij zeggen, dat de ZeerEerw. Heer P. M. Bots een lartelijk „In Memoriam" erin wijdt aan wijlen den heer Werker, den man van den „Pius Almanak", dan is daar tevens mee gezegd, dat de nieuwe uitgave een aantrekkelijkheid te meer bezit boven al die niet ie missen lijsten en gegevens en opgaven, welke de waarde van het werk zeer verhoogt. AGENDA, voor Donderdag 11 Maart. Kathedrale Kerk „St. Bavo". S tot half 9 cursus in de Katholieke geloofs en zedeleer. Ondeiwerp: De •hristelijke Godsdienst, zooals deze door de Kath. Kerk gepredikt wordt is God niet onwaardig doch zoo voor treffelijk, dat hij aan menschelijke vinding niet kan worden toegeschreven. Dit aal werden aangetoond: uit hare schoonheid en heilzaamheid. Gebouw S it B a v K. K'. Volksbond. Half 9 Gecombineerde Vakbestsren. half 9 Rederijkers kamer. Opening Tentoenstelling Bloemist- en tuindersgilde „St. Elsa beth". Half 9 Genootschap van den Stillen Omgang. Vergaderiug, Agenda. 1. Regeling van de bede vaart in den nacht van 20op21Mrt, a. s. 2. Verkiezing van voerbidders. 3. Opgaven tot deelname aan het ge meenschappelijk ontbijt. 4. Opgaven gebruik maken van den trein. 5. Be taling der contributie. Br on gebouw. 8 Haarl. Muziekkerpz Concert. Bioscope Theater (Gr. Markt) Voorstelling. Aanbesteed. WARMOND. Het bouwen der R. K, Jtajz. Par. Sehool alhier aan den Hee ren weg is gegund aan den laagsten inschrijver J. B. de Vreede te Noord- wijk voor f26.49Ü. ZAND VOORT. Het bouwen van de 20 arbeiderewoningen alhier, is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer M. van Ommeren te Haarlem voor f 27.995. Verkocht. SASSENHBIM. Op de ten overstaan van Kot. Binnendijk van Koord wijk 9 Maart alhier gehouden afslag van de bouwmanswoning „Zuid-Oostelijk Klingenbsrg" met diverse perceelen wei- en teelland hebben de perceelen 1 tot en met 8 en 10 tot en met 13 te samen greet 7 H.A. 81 A. 50 e.A. epgebracht f18.227 Keoperdeheer H. G. Keij van 's Graven hage en de perceelen 9, 14 tot en met 26 te zamen groot 17 H.A. 45 A. opgebracht f38245. Kooper de heer J. den Hollander, al hier. Te verkoopm.. Donderdag 11 Maart. RIJKSBURG. Café Centraal 11 uur. Jfot. Binnendijk (Noordwijk). lo. Een partij Teel- of Bloembol lenland „De Doelweg" te Rijnsburg, tussehen de Noordwijker en Voor houterwegen, ia 2 perc. 2o. Een pereeel Teel- of Bloembol lenland te Rijnsburg, aan de Broa- wersteeg. 3o. Een pereeel Teel of Bloembol lenland teöegstgeestaandenLeiderweg 4o. Een perceel Teel of Bloembol- Vraag: Heeft iemand het recht kleedingstukken van mij af te nemen, omdat hij nog geld van mijn man krijgt, enz.? A n t w. In uw geval antwoorden wij zeker niet. Vervoeg U om bijstand aan het bureau van consulatie, den derden Vrijdag der maand, in het gerechtsgebouw aan de Jansstraat, voorzien van een bewijs van onver mogen, dat u kunt vragen aan het politiebureau. Vraag: Kunt U mij ook zeggen, of in de 389e Staatsloterij op de num mers 4932 en 4933 iets gevallen is? Antw. Niets. Vraag: Wij zijn met vijf broers. De eerste is vrijgeloot, de tweede en derde dienen, als nu de vierde inloot, moet hij dan dienen? Antw. Neen. Vraag. Als iemand, die dit jaar voor de lichting 1908 in dienst moet en afgekeurd wordt, kan dan het op volgende nummer nog worden opge roepen? Antw. Ja. Vraag: Hebben uitloopende kippen bij sneeuw nog drinkwater noodig Antw. Ja. Vraag Hoe komt het, dat glazen op gasbranders een kwartier na uit gedaan te zijn, nog springen, zóó dat het glas in verschillende kleine stukjes springt Antw. Dat gebeurt vooral, als;het glas op een tocht staat. Dan koelt het aan de eene zijde te sterk af en springt in stukken. Vraag: Heeft het klooster Sancta Paulo te Carthagena bestaan? Antw. 't Heeft, gelooven we, wel bestaan. Doch het heeft op ditoogen blik zeker niets te maken met een geneesmiddel, dat dien naam draagt. Vraag: Hoe kan ik hetgemakke lij kit de middenlijn van een cirkel berekenen, b.v. van een boom? Antw. Meet den omtrek, en deel het getal dat ge krijgt, door 8.14, dan hebt ge ongeveer de middelliju. Vraag: Wanneer iemand een ka mer huurt by de maand, en hij gaat een maand ep reis, terwijl hij de ka mer voor zich disponibel wil houden welk gedeelte van de huur mag ik dan als schadeloosstelling vragen? Antw. Eigenlijk gaat de huur ge woon door. Maar maak een schikking, dat is het beste. De Pius-Almanak 1909. Het boek, dat niemand kan missen, die in het Katholieke verenigingsle ven, of in den clerus, of in Room- sche onderwijszaken, van de Roomsche pers, en heel het Roomsche leven iets te doen of iets te zoeken heeft, dat werkelijk onmisbare Roomsche boek, is weder verschenen. De „Pius- Almanak." Wij zullen den lof niet zingen van dat even nuttige als noodzakelijke Katholieke werk, dat door den uit gever AKusters te Alkmaar op zoo voor treffelijke wijze verzorgd, wordt in de wereld gezonden. -"ö cl fetiC vittas heeft den proet van ruim doorstaan en niettemin is het nog steeds-volgers verklaring van Doctoren V roed vrouwen en Ouders de allerbeste vorm waarin lever traan iu te nemen is. Het werkt oneindig sneller en zekerder en veroorzaakt geen spoor van walging of oprisping zooals by de ruwe traan voorkomt, die dan ook voor menscheh met een delicatêrt smaak en teer gevoelige maag niet in te nemen is. De echte wordt en is steecis uitsluitend gefabriceerd door Scott Bowne, Ltd., Londen, volgens hun oorspronkelyk recept en hun onvergelykelyk bereidings-proces. Tenbewvze van het echte preparaat vindt men den naam Scott's Emulsion op de fiesch en de verpakking. Bovendien komt op de verpakking voor het handelsmerk van Scott's Emulsion de Vtsscher met de Visch. Zonder dit handelsmerk is geen enkele Emulsion de echte Scott's Emulsiou. BJJ alle apotheker^ en drogisten ernaar—«aar—maaii^. W. Rol vink', b'ierhuishouder, te 's-Gra- venhage. Vernietigd: het vonnis der rechtbank, waarbij mej. E. Maasbommel, koop vrouw te Arnhem is verklaard in staat van faillissement. Geëindigd: door het verbindend wor den der uitdeelingslijsten de faillisse menten van II. J. Beek, winkelier te s-Hertogenbosch, en J. G. v. Hoytema, te Hof van Delft, en H. Hoytema, te Scheveningen. Opgeheven: het faillissement van D. Bartels, zonder beroep., te Hilversum, wegens gebrek aan actief. «enigszins mogelijk, nog in den loop van dit zittingsjaar in te dienen een voorstel tot wet regelende het mid delbaar technisch onderwijs, waarbij tevens zal Worden besloten tot de stichting van de eerste rijks-middel- baxe-technische-schopl. (Uitspraken van lieden.) Heden werden de navolgende uit spraken gedaan: J. P. D., te Wijk aan Zee en Duin, S. v. D. Dzn., en L. A. V. Wzn., te Zandvoort, door middel van kunst licht wild of schadelijk gedierte op sporen, allen 7 d. hecht., no. 3 boven dien, uitlevering van de lantaarn, of voldoening der waarde ad 14, hij niet- doening 1 d. hecht. P. P., te Oost- zaan, jagen zonder vergunning', f 10 boete of 4 d. hecht. .T. J. K., te Vel en, strikken stellen, f 5 boete o(E 4 id. li. J. T. R., te Veis en, strikken herstel len, f 10 boete of 4 d. h. H. A., W. K., en G. E. L., te Velsen, strikken verwarren, allen f 10 boete of 4d. h. H. S., te Velsen, overtreding Arbeids wet, 2 X f3 boete of 2 X 1 d. L. v. B., te Velsen, J. S., en C. P. v. d. A., te Haarlem, overtreding Leer plichtwet, fl boete of 1 d. h-, f3 boe te of 3 d. h-, en f4 boete of 3 d. h. M. v. d. D., en A. J. D., te Bever wijk, overtreding der wet op de be smettelijke ziekten, vrijgesproken. J. J. te Velzen, en K. D-, en M. K., te Zandvoort, in dronkenschap de orrde verstoren, no. 1 f 5 boete of 5 d. h., nos. 2 en 3 f 5 boete of 4 d. h. 1 W. C., en C. S., te Haarlem, rumoer verwekken, no. 2 bovendien een val- schen naam opgeven, no. 1 5 boete of 3 d. h., no. 2, 2 X f 5 boete of 2 X 3 d. h. J. de K., te Haarlem en 14 anderen, loopen op verboden grond, f 5 boete of 3 d. h., en f 3 boete of 3 d. li. H. H., te Haarlem bedorven pruimen uitstallen, f3 boete of ld. li. G. II., te Haarlem, wateren buiten urinoirs, f 0.50 of 1 d. li. P. J v. W., te Haarlem, met een paard, wanneer het voertuig van gummiban den voorzien is, zonder b'el rijden, fl boete of 1 d. h. H. S., te Haarlem en H. L., te Haarlemmermeer, een on- gemuilkorfde hand bezigen, no. 1 f 1 boete of 1 d. h., no. 2, f0.50 boete of 1 d. h. P. G., te Beverwijk, en J G., te Velsen, op een hondenkar zit ten, no. 1 f 1 boete of 1 d. h., no 2, f 0.50 boete of 1 d. h. A. D., te Zandvoort, in de bebouwde kom hard rijden, f 1 boete of 1 d. h. E. A. D., te Haarlem, en 12 anderen, met een rijwiel zonder licht rijden, no. 1 f 0.50 en f2 boete of 2 d. h,, de ove rigen f 1 boete of 1 d. h. G. K., te Heemstede, met een rijwiel zonder bël rijden, f2 boete of 2 d. h. Voorts werden er nog 13 personen veroordeeld wegens openbare dronken schap, tot 14 d. h., f 7 boete of 3 d. h., f 6 boete of 3 d. h., f 5 boete of 3 d. h., f3 boete of 3 d.( h., en f2 boete of 2 d. h. Faillissementen. Failliet verklaard; Bij vonnis van 3s Arr. Rechtbank alhier dd. 10 Maart 1909 is in staat van faillisse ment verklaard Barend de Geus, broodbakker Haarlemmermeer (Hoofd dorp) Rechter Commissaris Mr, P. «E G. van der Meulen Curator Mr.jJ. H. Monnik. Opge h even.Bij vonnis der Recht bank alhier d.d. 9 Maart 1909 is opgeheven het faillissemeut van den boedel van wijlen J. Kaandorp ia leven bloemkweeker gewoond hebben de te Velsen, welk faillissement den 23 Februari te voren door de Recht bank alhier was uitgesproken. Gehomologeerd. Bij vonnis van 9 Maart 1909 is gehonologeerd het accoord (20/0 boven de liquidatie der boedels) in het faillissement van G. Blees Jz. graanhandelaar te Zaandam. Het Amsterdamsche Gerechtshof ontsloeg gisteren de gewezen telefo niste M. W. v. D-, die een journalist gelegenheid had gegeven telefonische gesprekken af te luisteren, van rechts vervolging. Te zwaar gejaagd. Voor de rechtbank te Arnhem werd 6 weken gevangenisstraf geëischt we gens mishandeling van een jachtop ziener, die jachtovertreding constateer de tegen H. M., redacteur van „De Kampioen". De directeur der Arnli. Bankreree- niging. Zooals bekend is, komt de zaak van de directeuren der Arnhemsche Bansvereeniging 17 Maart voor het ge rechtshof te Amsterdam in behande ling. Mr. de M. is gisteren per spoor van Arnhem naar Amsterdam overgebracht, mr. P. zal echter, naar wij vernemen, op zijn verzoek' per rijtuig van Arnhem naar Amsterdam worden overgebracht. Failliet verklaard: 1 Maart. H. v. d. Berk, koopman in visch, te Nijmegen. G. van der Wolk, winkelier in huis houdelijke artikelen, te Hilversum. 2 Maart. D. J. Troe, winkelier, te 's-Gra- venhage. J. Maagd,, rijwielhande laar te Gieterveen, gem. Gieten. C. W. Jonas, wagenmaker, te 's-Gravea- hage, GeëindigdDoor het verbindend wor den der uitdeelingslijsten, de faillisse menten van H. J. Heeren, koopman en schoenmaker, te Middelburg, en J. Tweede Kamer. De Kamerzitting- van gisteren deed weer aan het absenteïsme den ken. Den geheelen voormiddag is vruchteloos gebleven, daar wegens te zuinig opgekomen leden de Ka merzitting niet kon doorgaan. De Voorzitter was nijdig en gaf de weggeblevenen een standje, dat ze in de bladen of precies in de Hande lingen zullen lezen. 's Middags kregen we mr. 'Aal- berse weer te hooren over den 10-uren arbeidsdag naar aanleiding- der motie-Schaper. Niet zoozeer, aJdus betoogde Mr. A.. bestaat verschil van meening over het principe van verkorting van den arbeidsdag voor volwassen arbeiders, als wel over het middel daartoe. De afgevaardigde van Al melo ging de oorzaak van dit mee- ningsverschii na. De arbeidsduur heeft namelijk twee begrenzingen: een stoffelijke en een zedelijke. De stoffelijke grens wordt naar boven bepaald door de noodzakelijkheid van herstel der gebruikte arbeids kracht en gezondheidsbelangen en let men nu alleen hierop; dan komt men, tot het voorstaan van het systeem van speciale regeling voor ieder bedrijf. Daar de mensch echter is een redelijk schepsel Gods bestaat ook een zedelijke grens, die bepaald wordt door de eischen van gods dienst, zedelijkheid, staatsburger schap en sociaal leven en hierbij is geen sprake van verschillen voor verschillende bedrijven, zoodat men bij het in oog houden van den zede lijken kant komt tot het verlangen van één algemeen maximum. Heden lis de behandeling der motie voortgezet en het staat zeer te be zien of het dan nog wel tot stem ming komt? Voor deelname van Nederlandsch- Indië aan de Brusselsche tentoon stelling Zal gegeven worden f 125000 waarvan f90,000 voor rekening van het moederland en 35 mille ten laste van Indië zelf komen. Na dit meer algemeen principieele deel zijner rede weerlegde de Heer Aalberse met tal van citaten en voor beelden verschillende bezwaren legen invoering van den wettelijken 10-urendag. Wat de invoering van wettelijke verkorting van den arbeidsdag betreft bleek de afgevaardigde van Almelo ook de heer Drucker was deze meening toegedaan het meest te gevoelen voor het systeem der Fran- sche wet, waarbij de 10-urige arbeids dag geleidelijk wordt ingevoerd. De heer Drucker sloot zich hoofd zakelijk bij den vorigen spreker aan, terwijl de heer Helsdingen een hatelijke rede hielp, natuurlijk met de noodige uitvallen tegen 't kapitaal. Eea tegenstander der motie, de heer v. Karnebeek vond namelijk, dat het niet aangaat, aan hen, die geen ander vermogen hebben dan hun arbeids kracht, beperkingen op te leggen in zake de beschikking over dat ver mogen, er zouden althans al zeer over wegende redenen moeten bestaan om over dit prinuipiesle bezwaar heen te stappen en deze overwegende redenen bestaan thans niet. Voebal. Zondag zal op het terrein der H. F. C. Haarlem, aan den Schoterweg een wedstryd plaats hebbea tussehen het eerste elftal van deze vereeniging en een veteranen-elftal, bestaande uit de volgende oud-eerste-elftalspelers van Haarlem en H. F. C.: Kerbert, doel; W. v. Waveren en A. v. Waveren (aanvoerder), achter; Swens, Perk Vlaanderen en van Styrum, midden; Bos, Gorter, Noldert, Francken en Kruseman, voor. Verlof. De miliciens der liehting 1908, behoo rende tot de le ploeg van het blijvend gedeeite, zullen den 26en Maart a. 9. met groot verlof naar hunne haard steden vertrekken, terwijl de miliciens, behoorende tot de 2e ploeg van het blijvend gedeelte, den 25 Maart a.s. weder onder de wapenen zullen komen. Naar de Harskamp. Het infanterie-kamp bij Harskamp zal de aanstaande zomermaanden weder om beurten worden betrokken door de bataljons welke in hun garnizoen over geen schietbanen kunnen be schikken tot het beoefenen van het gevechtsschieten. Ook zullen enkele weerbaarheidskorpsen en erkende schietvereenigiugen op aanvrage, zoo mogelijk in de gelegenheid worden gesteld, voor hun oefeningen op be paalde tijden van een of meer schiet banen in het kamp gebruik te maken. Uit de S taatscour an t. Bij Kon. besluit zijn benoemd: bij het wapen der infanterie, bij het 4de re giment tot luitenant-kolonel de majoor H. G. van Meurs van bet korps. Bij het 9de regiment, tot majoor, de kapitein H. Croockewit, van den general en staf der 2de divisie; in zijne rang en ouderdom van rang overge plaatst bij deng6neralen staf, de rit meester A van Mens, adjudant van het 4e regiment huzaren. Middelbaar Technisch, onderwijs. Het bes-tuur van den Bond van Technici, gevestigd te 's-Gravenha- ge, heeft aan den minister van bin- nenlandsehe zaken een adres gezon den, waarin verzocht wordt-, zoo Gisteren kwamen van de beugvis- scherij te IJmuiden binnen de sleepen MD 1 Lacter et Emergo, MD 3 Anna, MB 9 Middelharnis, MD 10 Johanna Hendrika, MD 1*2 Zeemeeuw, MD 18 Voorlichter, en MA 172 Zeeluit. BELGISCHE LOTEN 3 pet. fr. 100 van 1868. Trekking 1 Febr. Betaalbaar 1 April. No. 25090 fr. 10,€00; No. 32162 fr. 1590 Nos. 27246 en 83258, elk fr. 500; Nos. 37704,5, ,67313, 70160, 80406, 131812 en 132768, elk fr. 225. Alle overige nummers elk fr. 100. LOTEN VAN PARIJS (Municipal) van 1875. Trekking 5 Februari. No. 59004 fr. 100000, No. 480960 fr 50000 Nos. 221304, 420473, 32C05 elk fr. 10000, No 184848,87006, Sf8036.381669 elk fr. 5000 De volgende Nos. elk fr. 1C00 96862 64240 170032 218727 382447 47230 148705 122974 891827 710337 77166 101933 279509 331124 479329 87731 180561 286357 316473 4S0440 87949 186989 224157 307579 441877 Vette varkens prijshoudend, handel stug. OverKouders prijshoudend, handel stug, f 13 a f 20. SCHIEDAM, 9 Maart Moutwijn f10, Jenever f 14, Commissie f8.75. Stemm. vast. Spoeling f 1.80. Graan Spriritus f 18.50 f 19. Melasse Spiri tus f 15.75 f 16.25. Ruwe Spiritus f 8.621/2. LEIDEN, 9 Maart. Vette Varkens- markt Aanv. 100 stuks, vette 75 48 i 47 ct. per K.G. Licht soort 25, 42 9 "41 ct. per K.G. Handel vlug. BREDA, 9 Maart. Spruiten, le soort 23 27 ct., Brusselsch lof 26 a 2» ct., alles per K.G. Roode kool, f 1.19 a f 1.25, idem, 75 èt 95 ct., Savoge kool 45 59 ct., Boerenkool 30 i 53 ct., alles per 10 stuks. Prei per Bos (25 stuks), 41 a 48 ct., Raapstelen 4' J ets., per hos. Steeksla 25 28 ets., per mandje. Knolraap 46 a 54 ets. per 10 stuks. Amsterdam 9 Maart. Olienoteeringea per MX) K.G. Raapolie 1 8 Maart. 9 Maart. Vliegend f 3»fc X f ia de stad.. Mei««5/, Jnnp/Aug 8spt./Dec.28s/g j Lijnolie. 1 Vlingend.... 22i/t In de stad Apri*ae MaarVAprii Mei/Aug. j 3»*, 22 „2»/, Sept./Dec i 28 j van het KoninkL Nederl. Meteorologisch Instituut te de Bilt. (Per Telegraaf. Woensdagmorgen lOu. Hoogstebarometerstand 771,9 te Herno- eand laagste 747.6 Iledaix Zwakke tot matige wind. Nevelig tot halfbewolkt, weinig of geen neerslag, iets kouder. Barometerstand. Stand van heden: 758 mM. Stand van gisteren: 755 mM. Neiging tot vooruitgang. Thermometerstand Hedenmiddag 12 uur 48 F. 9.0 C. Laagste der afg. nacht S0, F. —1.0 C, Opgegeven door Joh. M. Schmidt. Opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. Dinsdag 6 Maart, (vm. 8 u.) PX.4.A2SBK. af in 24 uur LlMSTI&DAM. boog. laag. KanacU&ateé 8.98 0.— 0.06 8u 0.46 MAÏ Nijmege*. 6.77 0.— 0.— 12 0 Arnhem 7.06 0.02 0.— Stadewater Vreeswijk. J 0.72 0 0.09 8u 0.48MAP. Kampen 0.34 0.91 0.- P u 0.45 Grave 5.75 0.05 0.- Zviderz.itcU» S.Andr.Maagl 2.13 0.— 0.01 |u. 0,35 MAP HAARLEM, 10 Maart. Nuchtere kal veren: aangev. en verk. 72 st., prijs: f10 5 f6. Schapen: 1 st., prijs f 14. Staat der Botermarkt alhier over Februari 1909. Boter. Aangev. en verk. 200 K.G., prijzen: f 1.60 5 fl.50 per K.G. Biggen. Aangev. en verk. 71 st., prijzen: f 11 f6 per stuk; Nuchtere Kalveren. Aangev. en verk. 65 stuks prijzen f 14 a f7 per stuk. AMSTERDAM, 10 Maart. 1909. Aardappe len prijzen. Andijker Blauwen f0.a 2.40 Andijker Muizen f 0.a 0. An<ffjket kleine Muizen f 0.aO.Westlandsche ZandfO.aO..Westlandsche kleine Zand Friesohe Muizen f0.0.Friesche Ber gers fl.45al.G0, Friesche Blauwen f2.30 a 2.60, Ypolder Blauwpitten f0.a 0. Hillegorcmer Zand f 0.a f 0,dl. Schoolmeesters 0.a 6.Zeeuwsohe Bonten f 2.30 a f 2.90, id. Blauwen f 2,60 a f 2.80 Gdd. Blauwen 2 25 a 2.40. 3 lading aanvoer. BEVERWIJK, 8 Maart. Koolrapen f5 Bieten f 2.60, Roode kool f8 5 f 18, Savoye kool f 10 k f 17, Bloemkool f30, alles per 100. Schorseneeren 15 ct., Prei 25 ct., Pieterselie 35 ct., Selderie 30 ct., alles per bos.Aardappelen, klei, f2.50, ld., zand, f4, Uien f8, Appe len f7 a f9, alles per H.L. Rabar ber f 22.50 per 100 bos. PURMEREND, 9 Maart. Kaas. Aanv. 45 klapels kleine, f 32 per 50 K.G. Boter. Aanvoer 903 K.G., prijs f 1.35 5 f 1.45, gemiddeld f 1.40 per K.G. Vee. 287 runderen, waaronder zijn 153 vette, 9 stieren, 21 paarden, f 50 k f 2.80 per stuk. 61 vette kalveren, f 0.80 a f 1 per K.G 1125 nuchtere dito, f8 a f22 p. st. 244 vette varkens, 45 a 49 ct. p. K.G. 50 magere dito f 18 5 f 30 p. stuk. 147 biggen, f7 5 f 12 pér stuk. 501 schapen en lammeren. Eieren. Kip- f 3.25 f5, eend-, f 5 per 100. Vette koeien prijshoudend, handel stug, 56 5 70 ct. per K.G. Gelden koeien prijshoudend, handel stug, f110 a f180 per stuk. Melkkoeien, prijshoudend, handel stug, f 140 èt f 230 per stuk'. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel vlug. Medegedeeld door H. O. loatnceoa euUo 9 Maut. Tm» keera k«Sen 263/, 725/g 41 V« 45 281/4 1161 24>*/i» 176 18Vi 69 431/4 44Vi .405 Atchison eoaana. :103&/2 Denver Bio 44»/g Erie 263 Ka.ni South 44l/2 Pref I 725/, Missouri Comm.4D/, N. k\ Ontario. 45 Roek Island 25V4 Southern Pacif. H6V2 Railway 24J8/a Union Paeit 176 Wabash Com na j 18(,'4 Amalg Copp. 69 Car A Foundry 481/, Steel Corom 441/;, Marine Pref. 23 Comm. 8 Peruv. pref. 36'/, eomm 8»/, Kon. Petroleum 405 Great Cobar 80i/5 Ned. Schuld 2Va°/o 76»/i Rusland Hope 808/, Console80*/, Amerik. waarden stiL Rues, fondsen ongeemimeerd. Petroleum aand. willig* Tabakaaandeelen onveranderd Mijuaandeelen prijshoudend. Prolongatie 1 s/4 pet. Burgerlijke Stand. Geboren: 6 Maart. d. vaj* A', G. Ta» Esr. d. Hoorn. 7 fetrb- z'. ran fff. 0. t. Donseiaarn 4- Burg. 9 Maart, d. ran G. Bdgp- Boterblom. ÜTerleden: 7 Maart. B, 11 na, z. Tart Q. Buur, Beekataeg. K, 9 m., d. van M> Eek, OostTest. 8 Maart. C- 9 m., d. Tan Li Hn®e- boud, Zuider Buiten Spaarne. Hl Steen kist, 49 j. BrouwersTaart. 9 Maart B- öKillemse, 37. j, ILteia Heiligland. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, on ze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Gbb. Remikie. in den ouderdom van 77 jaren. H. BORGHOÜTS— Baxkbr. J. F. BORGHOWS en Kindeken. Haabdem, 9 Maart 1909. Hiermede vervullen wij den treurige plicht U kennis te geven van het overlijden van onze ge liefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder Weduwe van JOHANNES LBN- TELINK, na voorzien te zijn van de HH. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van ruim 75 jaar. J. LENTELINK. J. P. LENTELINK— Vebmkeb. C. LENTELINK. J. M. LENTELINK— IJSSKLDUK en Kinderen. Haarlem. J. LENTELINK. H. J. LENTELINK. Ph. J. LENTELINK— Vermehb en Kinderen. Amersfoort. I De Curator in het failissement van J. H. W. ROEMERS, bouwondernemer wonende te Haarlem, bericht dat ten gevolge van het verbindend worden der Uitdeelingslijst dit faillissement een einde heeft genomen. De Curator, Mr. J. H. J. SIMONS.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 3