DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. Bedrogen. fCinsfepfaui&vestt 2ü»ill-33? Haarlem BUITENLAND. BINNENLAND. KflAANDAa (5 MAART S9CS9. 33ste Jaargang No. 6339 Bureaux van Redactie en Administratie listereciisiisiunaai TeSisfoossnMmamer 1426» Algemeen overzicht. lW lant bij slot van rekening" is ge keken, dat de socialisten en repu blikeinen vier zetels hebben gewon- "eh, waarvan drie in Home zelf, en wel één daarvan in het kwartier ^•aar het Quirinaal 't koninklijk pa- 'Hs, ligt Verspreide Berichten. FEUILLETON. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ASONNEMENTPRMS; Per S maanden voor Haarlemf 1,35 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1.35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 1.80 ij Afzonderlijke nummers 0,08 PRIJS DER ADVERTENTigN: Van 1—6 regelsf0,60 (contant) fö,50 ii Elke regel meer9,18 I Groote letters naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen 25 cent per advertentie a contant. Alle betalende abonnéa op dit blad, die In het bezit eener verzekeringspolls GULDEN bij levenslange onge schiktheid tot werken. 400 GULDEN bij overlijden. GULDEN bij verlies van éen hand of voet. volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor: GULDEN bg verlies van é-u oog. GULDEN bij verlies ran éen duim. GULDEN bij verlies van één wijsvinger. GULDEN by verlies van éen anderen vinger. De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean", Bijkantoor voor Haarlem, Nieuwe Gracht 11. DE VERKIEZINGEN IN ITALIË. Het la.waai van de liberale en VikkderLoalo bladen over de verkie- yöaingen in Italië, constateerende ja,t> „het Vaticaan duchtig klop «eeft gehad," houdt nog maar ®iet op. Hn daarom is het goed nog eens een andere ge voltrekking te wij- ''öa. die men uit dezen uitslag' kan 'baken. Hieruit maakt men zeer terecht. *e gevolgtrekking, dat niet zoozeer Paus een nederlaag heeft gele ten we hebben verleden week al ■Sezegd dat hiervan eigenlijk geen •"Prake kan zijn ais wel de koning de monarchie, Teekenend is daarbij, dat tal van tof officianten openlijk den socia list Brissaliti hebben gestemd, enkel ®h alleen om den anti-socialistisclieu invoerder Santini te weren! Openlijk hoort men dan ook ai in WQime verkondigen dat het koning- *K-*hap maai" uit moest weztenwe zul len dezen Koning echter president yRn de republiek maken, zeiden so cialistische werklieden bij deze ver kiezing Viator Emanuel echter, door de yrees voor den Paus bevangen, steunt maar steeds op de anticleri- taien, die zooals overal, ook hier langzamerhand afzakken naar het Socialisme en het anti-koningschap Geen bewijs van helderen politie- ken blik bij den koning! Overigens de manier waaróp *®n slotte hier en daar de social Ls- T*en en anticleriealen werden geko men, blijkt nu van de minste soort *n zoo laag mogelijk geweest te tijn Eomeinsclhe correspondent vaat net „Centrum" vertelt er in een brief uit E,ome een en ander van, dat zoo teekenend is dat we het on zen lezers niet willen onthouden! Men kan hieruit zien, hoe onwaar al de gevolgtrekkingen zijn van de -li her ale en „neutrale" pers, ook hier te lande, over deze verkiezingen! Hoe worden ziop vraagt de cor espondent zulke overwinningen •èhaald En hij antwoort: „De wijze, ■"[aarop hier in Home het stemmen Ïijn verloop had, is nog teekenender Rn de uitslag. Zooals de „Messag- berp" terecht zegt, was men niet Seker wat krachten de katholieken •ogen hen zouden aanvoeren en ze <am,en hun maatregelen om die brachten zooveel mogelijk te breken. He voorzitters der verschillende •temjbusften hebben zich walgelijk gedragen en men heeft tooneelen ge zien, nopals men die nog nergens beleefd heeft. Vooral de priesters, die van hun stemrecht wilden ge bruik maken, hebben er hier en daar duur voor moeten betalen. Zoodra zich een priester aanbood, schenen, de heeren opeens al hun geheugen of erkenning'svermogen te hebben verloren, tegelijk met alle gevoel van schaamte. Zij herkenden hen niet En daar ze toch zoo gaarne alle oneerlijkheid wilden vermijden, kre gen ze maar telkens weer scrupulen, of zij zooi'n man met een toog aan, dien zij niet kenden, wel mochten laten stemmen. Ieder priester dusi moest telkens een geheel verhoor on dergaan om zijn recht te bewijzen. Alle mogelijke vragen werden ge steld onder het gelach en gehoon van het gepeupel, dat rondom in de zaal, met stokken gewapend, had post gevat en de slotsom was gere geld: „V/jij kennen u, niet, en gij zult niet stemmen!" Een v.an hen dacht de heeren op een andere manier te verschalken. Na afgewezen te zijn kwam hij terug in een burgerpak je De heeren voorzitters herkenden hem natuurlijk direct en wederom werd hij afgewezen en nogmaals moest hij onder gelach en bespotting aftrekken Daar kwam ook de over ste der broeders van het hospitaal Ben man die zieker door iedereen hier -gekend is. Maar ook hij werd niet herkend! [Wat toch een last al® de heeren socialisten eenmaal gewetensangsten krijgen! Na hem kwamen tien zijner broeders, die allen het volste recht hadden om te stemmen. Ze werden niet herkend en moesten onverrichter zake huis waarts keeren! Dit echter verkozen ze niet en namen hun toevlucht tot eenige goede katholieken, die met hen terugkeerden naar de stembus. Dat beloofde een tooneel te worden. Zoodra ze binnen kwamen, regende het scheldwoorden en stoksla gen, zoodat zelfs advocaat Allessan- dri en een broeder in een naburige apotheek pleisters moesten gaan koopen. Op zulk een oogeiiblik werd natuurlijk de hulp van de politic niet ingeroepen Tot vier uur waren de stemlo kalen open. Natuurlijk wiaren er nog vele katholieken, die toch telkens ten achter werden geschoven, die nog moesten stemmen toen het tegen vie ren beg-on te loopen. Natuurlijk, toen ging allés zeer langzaam, en de ver- hooren werden langer en langer, zoo dat ten slotte velen geen beurt kon den krijgen. Ziedaar dan', hoe men in Home stemt. Het is zeker een stichtende geschiedenis. Italië gaat in alles Frankrijk navolgen en het ergste zal waarschijnlijk niet lang meer uit blijven KEIZER EN KANSELIER. De Keizer heeft zich Zaterdag avond bij den rijkskanselier voor het diner genoodigd, waaraan ook heel W,at generaals, ministers en andere hooglieden deelnamen. Men houdt het er algemeen voor, dat de Keizer door dit verschijnen bij zijn kanselier de geruchten van een verkoeling en verzwakking dei- positie des rijkskanseliers heeft wil len teniet doen. Voornamelijk de liberale bladen hebben dat praatje rondgestrooid, en steeds volgehouden dat de Keizer de gebeurtenissen van November jl. niet kan vergeten. Toch schijnt een bepaalde ondergrond aan deze ge ruchten niet vreemd te zijnde be kende vrijzinnige afgevaardigde Müller-Meiningen heeft n.l. zelf een relaas v,an een onderhoud met den Kanselier geplubliceerd, waarin deze moet geklaagd hebben over het feit dat de' Keizer hem zooi koel behan delde Dit onderhoud, waarbij von Bil low zijn positie als zeer précair af schilderde, heeft de vrijzinnigen er toe gebracht, naar het verlangen van den rijkskanselier, diens positie door het belastingconpromis van het „Bloc" te versterken. In dit verband wordt in de „bloc, '- kringen nu met spanning verwacht, wat uit de verzoening- des Keizers en den Kanselier zal volgen voor de belastingsvoordrachtende tegen stand tegen het door de „bloc" par tijen aangenomen curpromis worclt met den dag grooter, en de. moeilijk heid voor von Bülow om daaruit te komen, schijnt nog lang niet over wonnen Do „Zeppelin". Het Duitsche oor logsluchtschip heeft Zaterdagochtend te Friedrichshafen een schoonen tocht vol bracht. Het steeg 's ochtends vroeg, loodrecht als een leeuwerik, naar steeds hoogere luchtstreken. Ér woei een wind uit het Zuidwesten, waar van het vliegerstation de kracht op 7 sccondenmeters bepaalde. Nadat het een hoogte van 1500 M. bereikt had, bleef het luchtschip een uur lang op een punt slaan. Daarna klom het nog hooger, tot het door wolken omhuld was. Na een tocht van drie uren, land de het. Volgens de militaire deskun digen, heeft het oorlogsluchtschip daar mee het bewijs geleverd, dat het in staat is, geruimen tijd buiten de gevaar lijke zone, d. i. op een hoogte van 1500 M., te vertoeven en dan bewe gingen van den vijand gade tc slaan. De Steinheil-affaire. De instructie in de zaak Steinheil is gesloten. De rechter van instructie heeft mevrouw Steinheil er mede in kennis gesteld, dat door het gehouden onderzoek voldoen de bezwaren tegen haar gerezen zijn, om haar te beschuldigen, opzettelijk en met voorbedachten rade haar echtge noot gedood te hebben en ten aan zien van mevrouw Japy van moeder moord. Mijnongeluk. In de mijnputten van de kolenmijnen Mareiniili-Nord te Couillet bij Charleroi is een ongeluk gebeurd. Vijf werklieden waren bezig met het boren van een gat in de gang op 1000 M. diepte, toen een groote hoeveelheid water hen overweldigde. Allen zijn verdronken. Staking van post- en felegraaf- beambteu te Parijs. De Parijzenaars maken weer een veelbewogen tijd door. De „Confederation du Travail" bewerkt tegenwoordig de post- en telegraafbe- ainbten, en Zaterdag is dan ook een algemeene staking uitgebroken, waarbij citoyen Pataud duidelijk liet uitkomen, bat hij, als de regeering niet toegeeft, ook de lichtfabriek-arbeiders zal doen staken. Ook het bureaupersoneel van de post enz. is solidair met het buiten- personeel. 't Kan dus wat worden! Aardbeving. Er is weer een aard beving in liet Verre Oosten geregis treerd. Waar is onbekend, meh denkt natuurlijk weer aan Turkestan. Uit de „Stants-Courant." Audientiën. De gewone audiëntie vau Z E. dttu Minister van Oorlog zal op Donderdag 18 Maart eerstkomende niet plaats hebben. De stuiver. nieuwe De Delftsche Handek-Vereeniging zal bij de regeering stappen doen tot wijziging van den vorm van het ui- kelen stuiverstuk, opdat het zich beter zal onderscheiden van het kwart- guldenstuk. Het afloopon van do „Zeven Provinciën". Z X. H. de Prins te Amsterdam. Onze Amsterdamsche correspondent meldt ons hedenmorgen: Heden wins het de dag waarop de „Zeven Provinciën" te water werd geinten. Dit schip is geheel van staal, heeft een lengte van 101.5, een breedte van 17 1, een diepgang van 6.15 M.. een water verplaatsing van 6525 tonnen ei» een stoom vermogen van 7500 io dic. paardekracht. Het stalen pantser van den gordel heeft een dikte van 100 tot 150, van d«a gsschuttoren van 250, van den comBuandotoreu van 200 ca van het dek van oü znM. De wa pening bestaat uit 20 kanonnen en 1 mortier. Er kamen twee masten met geiara'e op het «chip, hetwelk voor zien wordt van een electmche venti- latie-inricbting en verschillende zoek lichten gedreven door compound stoomwerktuigen. De bemanning is 441 keppea. Be „Zeven provinciën" is het grootste schip eazer marine. Zooals gewoenlijk bij een vorstelijk bezoek, had zich tegen het middaguur een groot aantal personen op het per ron van het Centraal Station verza meld, teneinde de aankomst van Z. M. den Fries af te wachten. Precies op den bepaalden tijd, 14 minuten voer twaalvea, kwam de trein het station biunen en arriveerde op de gewone plaats. Direct stapte Z. K. H. gekleed in admiraaleuniform uit, vergezeld van zijn adjudant dsn kort geleden ale zoodanig opgetreden lui tenant tsr zee Bijl de Vroe. Op het perron werd de hooge gast verwel komd door den kapitein ter zee J. H. Caimeyer, namens den viee-admira&l Baron Sweert» de Landas Wijborgh en den stationschef den heer Krapels. Vergezeld van deze heeren ging de Prins naar de Koninklijks Wachtka mer, om zieh vervolgens over het Stationsplein te begeven naar de directiesloep, welke aan een der stei gers gemeerd lag. Zoodra Prins Hendrik, die door het publiek levendig werd toegej aicht, in deze sloep had plaats genomen werd deze door een stoom barkas en begeleid door een boot der havenpolitie waar op zich de heer Scholten, inspecteur, bevondnaar het paleis van den com mandant der Marinewerf, gesleept. Aldaar aangekomen werd Z. K. H. verwelkomd door den vice-admiraal J. H. L. J. Baron Sweerts de Landas Wijborgh, directeur en commandant der werf alhier, benevens eenige andere marine-officieren. Na slechts even daar getoefd te heb ben begaf de Prins zich naar het op stapel staande pantserschip teneinde de te waterlating te bewerkstelligen. Aan het einde van dit schip welks roode romp scherp tegen de omgeving afstak, had men een scort Paviljoen voor den Prins aangebracht. Voordat de Prins daar aankwam was de werf reeds één en al levendig heid. Talrijke genoodigden hadden reeds op de tribune plaats genomen terwijl ook de helling rondom het schip en de ruimten tusschen de ma- chinedeeien en marinesloepen dieht bezet waren; aan den overkant van het water hadden zich de werklieden der werf met hun vrouwen opgesteld. Eenige oogenblikken voor den vast- gestelden tijd van het te water laten, klopten de werklieden de laatcte blok ken onder de kiel van het schip weg, waarna Prins Hendrik met de ver schillende autoriteiten in het vorste lijk paviljoen aankwam. De Prius keek even viucatig de plannen van het op stapel staande schip in, waarna de minister van Marine Z. Kxc. J. Wentholt het woord nam en Z. K. H. verzoent het nieuwe pantzersehip te water te laten. De Prins aatwooidde met een paar vriendelijke woorden, die in verren omtrek verstaanbaar waren. Na deze woorden was het gewichtig oogenblik aangebieken. Mat een zil- vsren byltje dat voor Z. H. gereed lag, sneed hierop de Prins het koerd deer. Direct hierop hoorde mea ia den romp va* het logge grootsche gevaar te het zware gewicht valles, daardoor het doorkappen van den groeten kabel veroorzakende. Een oogeablik, één oogenblik slechts lag het schip doodstil, daarop begon het gevaarte langzaam af te glyden. Sneller, allengs sneller zocht bet schip zijn element op en op eenmaal, daar gleed Harer Majesteits pantserzchi» „De zeven Provineiëa" majestueus, Btatig, onder het oorvsrdoovend ge jubel der menigte het water in, om zieh aan den overkant tegen de rijs- naatten dood te loopen. Na de plechtigheid onderhield de Vorstelijke bezoeker zich nog even met de autoriteiten, en wandelde de werf over naar het paleis van den directeur der Marine. Bij de hoofdpoort waren de mariniers als «erewacht opgesteld en speelde de marinakapel het „Wilhelmus". In het gebouw van den directeur der Marine had de lunch plaats, waaraan ver schillende autoriteiten aanzaten. Hierna verliet de Prins, uitgeleide gedaan door den vice-admiraal Sweerts de Landas Wyborgh, met de gereed liggende sloep de werf, om zich langs den zelfden weg weer naar het Cen traal Station te begeven. Bij de terugtocht zoowel als bij de heenvaart werd de Prins op ds Prins Hendrikkade, de Oosterdoksdijk en het Stationsplein warm toégejaieht, terwijl de bemaDning van het wacht schip de „Wassenaar" bij het voorbij varen in bet want paradeerde. Met den gewonen trein van 4.15 stads tijd keerde de Hooge Bezoeker naar de Residentie terug. Onder de aanwezige autoriteiten merkten wij o a. op de ministers .van Binnenlandeche zaken, van Financiën en van Koloniën. Na het te water- laten van de „Zeven Provinciën" vond Z. K. H. de Prins nog gelegenheid een bezoek te brengen aan het scheepje „De Halve Maan" dat ep de Rijks marinewerf in aanbouw ie. Zooals wij indertijd meldden, wordt dit miniatuur diiemastertje ter gelegenheid vsn de Hudsonfeesten in Amerika in Septem ber a.s. aan het Amerikaansche volk aangeboden. Zooals het wellicht velen bekend zal zijn was „De Halve Maan" het eerste scheepje uit Europa dat de rivier waar thans New York ligt, opvoer en welke rivier thans nog den naam draagt van den kapitein van dit vaartuig Hudson De Prins be zichtigde met zeer veel belangstelling het netedopje, dat tegenover het pas te water gelaten modern zeemonster een alleraardigst figuur maakte. Invoerrechten op kaas. Door de Ned. Ver. van Kaashan delaren, gov. te Gouda is aan Z.E. den Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel, een adres gezonden, waarin opgemerkt wordt: „dat de aanhangige herzienisg van het tarief ven invoerrechten in Frank rijk, welke binnenkort in behandeling komen, de aandacht van adressant* heeft getrokken en zij de mogelijk heid niet uitgesloten acht dat die her ziening ook voor de Nederlandsahe kaas van beteekenis zou kannen wer den waarom (na de redenen te hebban aaDgevoerd) adresgante den Minister verzoekt zijn aandacht te vestigen op het verloop der te voeren onderhan delingen, opdat achteruitzetting van den Nederlandscben handel ten ep- zichte van dien van andere landen, zooals dit bij de toepassing van het 14) Da* waarschuwde liem de nederda lende zon, dat het tijd was om zich naar hel landhuisje te begeven. Naast de Bron op het zachte grastapijt was dan de tafel reeds gedekt voor het avondmaal. Gabrielle had voor alles gezorgd en zag er in hare kwaliteit *an huismoedertje bekoorlijk uit met daar eenvoudig linnen kleed en met den hlos der gezondheid op de wan- getr. Met eene sierlijke handbeweging, een innemenden glimlach, wees zij aan ieder zijne plaats aan en terwijl de gevederde zangers in het Ioover hun Avondlied zongen, liet het vroolijke ge zelschap zich het souper goed sma ken. Daarna mochten de kinderen op hel gazon zich met een of ander spel vermaken, terwijl de ouderen onder vroolijken kout een glas wijn gebruik ten. Als de schemering dan haren sluier over het landschap uitspreidde, *is de glimwormpjes in het mos hun phosphorglans lieten schijnen en het Es gemaaide gras zoo heerlijk geurde, n ondernam men eene wandeling Ungs de idyllische paden van het woud, waarbij dan naar hartelust werd gezon gen. Gebeurde hel soms, dat Gaston zieh verstoutte om aan Gabrielle een zeldzame bloem of een takje met glan zende bessen aan te bieden, dan ver stomde echter plotseling het gezang van André en schreed hij in somber stil zwijgen voort. Eens op een avond, dat Gabrielle als naar gewoonte haar kleine zusje naar bed bracht en hare hand lief- koozend over het blondgelokte kinder hoofd streek, voegde de kleine haar op fluisterenden toon toe: „Wil ik je eens wat in het geheim vertellen, zusje? Ik geloof, dat Gaston zeer veel van je houdt. Ik ben dit vandaag aan de weet gekomen. Dezen morgen hoorde ik hem tot André zeg gen, dat gij een bekoorlijk wezentje zijt, een opofferend, beminnenswaardig, allerliefst meisje. En nog veel meer zeide hij van je, allemaal goeds en lief." Blozend legde Gabrielle hare vinger op Hermine's lippen en zeide: „Zwijg, kleine babbelaarster! Denk er liever aan nog wat te bidden, nu is het tijd om te gaan slapen. Wet te rusten, schat!" Toch bleef zij in diep nadenken ver zonken voor hetgeen zij zooeven van Hermine vernomen had. Zij trad op het balkon en ademde met wellust den heerlijken geur der rozen in, welke zich met de welriekende uitwasemin gen van het verschgemaaide gras ver mengde. Zij voelde in haar binnenste een zoete, bedwelmende aandoening ea plotseling ontwaakte» in kaar gevoe lens, die zij tot dusver niet gekend had. „Zou het mogelijk zijn? Zou hij mij beminnen?" fluisterde het in haar en onwillekeurig drukte zij het ruikertje wilde rozen, die Gaston heden in het woud voor baar geplukt had, aan hare lippen. In hare kamer sierden jas mijn en zachtgetinte irissen het beeld der H. Caecilia, doch André Leroy had die bloemen geplukt en daarom wachtten die kinderen van Flora dien avond te vergeefs op den vriendelijken blik, waarmede het meisje gewoon was liare lievelingen te koesteren. Tegenover het balkon teekende zich de omtrek van den ouden molen groot en spookachtig tegen den helderen he mel af. Zij zag hoe twee donkere gedaanten op het zonderlinge verblijf toetraden en een oogenblik later scheen uit do boven- zoowel als uit de bene denverdieping het zachte licht der ont stoken lampen. „André is wederom aan het dichten," mompelde Gabrielle in zich zelf. „De arme jongen!" Zij vond verder geen woord van deel neming met den armen gebrekkige. En terwijl hij met gloeiend voorhoofd en knagende pijn in het hart zijne schoon ste gedichten neerschreef, luisterde het jonge meisje met blijde verrukking naar de klankvolle, frissche stem van den zanger Gaston Dufour. Op de gaan derij van den molen staande, slank en hoog van gestalte, in de volle schoon heid der jeugd, hief fle eomgonist zijne oogen op naar den sterrenhemel, ter- hij zijne liederen zong. De klank zijner stem werd door den zoelen avondwind in al hare volheid en weekheid, overge bracht tot het oor der bevallige luis teraalster. Dufour gaf eenige aria's uit de beroemdste opera's. De nacht werd koel. Eene groote wolk onderschepte het vriendelijke licht der maan. Gabrielle verliet het balkon, .en begon in de kamer teruggekeerd, wederom aan de nog te verrichten huis houdelijke bezigheden. Zorgvuldig vouwde zij de kleedereit van Hermine op. Dan nam zij het huishoudboek en rekende vlijtig tot alles klopte, sloot dan het boek weder in de kast en deed frisch water in de kristallen vaas, met de goudgele irissen. „Arme André!" fluisterde zij. „Ach, waarom kan men niet steeds weder liefde schenken aan dengene, die ons uit de volheid zijns harten bemint? Arme, arme vriend!" Zij zonk op de knieën voor het beeld der heilige Caecilia en verricht te haar avondgebed, doch heden deed zij het, misschien voor de eerste maal niet zoo aandachtig, doch met eene zekere verstrooiing, waaraan zij tever geefs zich trachtte te ontrukken. Den volgenden morgen schreed Gas ton in gedachten verzonken het heuvel pad af om in de nabïjzijnde-beek een weinig te hengelen. Zijn geest hield zich bezig met Gabrielle. Hij moest zich zeiven Bekennen, dat zij niet ge heel en at de vrouw zijner droomeo was. Zij miste dien tintelenden geest, die naai* alle richtingen zijne vonken doet spatten, die vroolijkheid, die als een dartele beek zijn golven schuimend over den kiezel doet rollen, zij miste dien gullen lach, die ais een zilveren klok tot vroolijkheid wekt en dien hij zoo noode miste bij het beeld, dat hij zich van eene kunstenaarsvrouw vorm de» Zij was zeer godsdienstig en wees deze omstandigheid niet op een te grooten levensernst? Kon een meisje wel voor eene kunstenaars vrouw deugen, dat boven alles hield van eene regelmatigheid in het leven, zooals die in een klooster bestaat? En dan, met welk eene pijnlijke nauw keurigheid werden alle uitgaven ge boekt! Ten slotte vond hij haar zelfs gierig en vond in elk geval, dat de zorg, waarmede zij alles uitrekende, meer voor haar verstand getuigde dan voor haar hart. Vol van deze overwegingen kwam Gaston vlak langs het landhuisje. Hij zag den in bloei staanden tuin, en kon niet ontkomen aan den indruk van hei ligen vrede, die in deze lieve woning heerschte. Juist drongen de accoorden van een kerkdijken lofzang tot hem door, dien Etiennette op de piano speelde. De blinde met een grooten stroohoed op het zilveren haar, adem de met welbehagen den heerlijken geur eener roos in, op wier donkerrood flu- fluweel de zilveren dauwdroppelen nog als diamanten fonkdden. Hermlno strooide broodkruimels neer voor ie vogeltjes. Hij zag Gabrielle verschij nen in de omlijsting van hloeienden jasmijn en klimmende mosrozen, wel ke den hoofdingang van het lieve huisje weelderig omrankten, en haar aan eenige arme vrouwen de gewone aalmoes ter hand stellen, steeds verge zeld van haren innemenden glimlaeh en een vriendelijk woord. Lang staarde Gaston op het roeiende tooneel en zijn gedachtengang nam plotseling een wending. „Zij is verrukkelijk als een engel," zeide hij bij zichzelf. „Welk een reis geluk wacht den man, wien het bescho ren is het leven met haar te deelenf... Mijn besluit staat vast, zoodra ik am vaste positie heb verworven, zal ik mijnheer Lambert om de hand ra* Gabrielle vragen. Als zij maar va* mij houdt! Die kleine heiligen zijn dikwijl» ook zeer grillig, zij verlangen naai} het bezit van een hemelsch, van een volmaakt wezen, zooals er op cmze zondige aarde in het geheel nief te vinden zijnl Als ze mij echter *rii nemen, zooals ik Ben, dan zal zij mfna vrouw worden." {Woidt iti wlyd.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 1