Schildersleerling Bekwame MONTEURS 2e Boekhouder, Waarschuwing. EXTRA KOKEN Een knappe WERKVROUW Leger en Vloot, Financieele berichten. Sport en Wedstrijden. Landbossw ea Visschenj. VAN ELDERS. snel groeien SCOTT'S ERlUlN SngezofsdeR fêfededeeiiisgsn. Leelijke zweren op gezicht @n hoofd. Aasterdamschc Bnsrs, Marktnieuws Advertentïën, CONCIERGE, Punch van Rus, Citroeo es Arak. Snpzsnta üededeelmos». R. K. Burgerdienstbode Taille-, Rokken en Mantelwerksters. BAKKERIJ. stuk" ontke*d, ea. de Katholieken b'e- sehuldigd hebbea, dat zij de feiten van 4 en Bijbel hoofdzakelijk met valsehe documenten Beproeven te bewijzen. Men ziet hieruit, voor welke lage sluwheden de Katholieke wetenschap zich tegenwoordig te wachten heeft! Albsrdingk Thjjm. Naar „De Tijd" verneemt is de ver zameling borstbeelden van beroemde tijdgenootenin het Rijks-museum dezer dagen aangevuld met de welgelijkende wit marmeren buste van nu wijlen Jog. Alberdingk Thijm. De buste werd door dr. P. J. H. Cuypers aan het Stijks-museum geschonken. Een Intern. Tentoonstelling van Muziekinstrumenten. De tentoonstelling van Muziekin strumenten, die van 19 Mei tot 1 Juni a. s. in het Doelecomplex te Rotter dam zal worden gehouden, belooft alleszins naar wensch te zullen slagen. Voornamelijk in de afdeelingen „Pia no's" en „Orgels", is het aantal aan vragen voor plaatsruimte reeds vrij belangrijk. De hoofdcursusvereeniging „Miner va" te Kampen heeft in een gehouden vergadering der leden, welke allen leerlingen zijn van den hoofdcursus be sloten. dat het lidmaatschap van bedoelde vereeniging onvereenigbaar is met het lidmaatschap van „Ons Belang" zijnde de vereeniging van onderofficieren en militaire geëxploi- teerden in den rang van onderofficier, tot de Nederlandsche Landmacht 'behoorende. Schieten. Een nieuwe vinding. Door Sir Hiram Perez Maxim, zoon van den uitvinder van het Maxim-kanon, is een zoogenaamde Maxim's silencer uitgevonden, waarmede de knal van bet geweerschot wordt opgevaBgen, betgeen ook den terugstoot wegneemt. Door dezen silencer, 18 bij 5 cM. groot, aan de monding van den loop van een geweer te bevestigen, zijn de «choten daaruit gelost, onhoorbaar, «n zal de schutter nauwelijks eenigen terugstoot kunnen voelen. Hoe ingenieus deze vinding ook zijn Moge, zegt de „Ned. Hondensp waaraan we dit bericht ontleenen, het geweer zal in vele gevallen er een des te gevaarlijker wapen door worden In de Zaterdag gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Hoïlandsche Eiectriscbe Spoorweg Maatschappij is de directie gemach tigd een overeenkomst aan te gaan met den staat betreffende de Haar lemmermeerlijnen. De heer F. H. van Wichen, die aan de beurt van aftre ding was, is als commissaris herkozen, terwijl in de plaats van wijlen den beer R. van Husselt als commissaris werd benoemd j hr. mr. W. F. van der Wijck. Faillissement Arnhemsche lankvereeniging Pliester&Co Door curatoren in het faillisement der Arnhemsche Bankvereeniging Pliester Co. ie ter griffie der Rechtbank een Voorstel gedeponeerd om aan credi teuren alsnog eene uitkeering te doen van 4 Er is reeds 85 o/o uitge keerd, zoodat in totaal crediteuren 39 o/0 ontvangen. Er zal nu niets meer uitgekeerd worden alvorens de procedure over «te bijstorting door de aandeelhouders ia beëindigd. Rechtszaken. legea», P. Z., te Zandvoort, A. v. d. B,, Jr. W. v. d. Z., G. v. D. Gz, N. H. Pzm en A. D. Pzm, allen ts Noordwijker- hout, fo of 3 dagen; N. D. en A. v. d. B. J.Jz., te Noordwijkerhout, wegens jagen in gesloten jachttijd, tot fé oi 4 dagen met verbeurdverklaring van het geweer. Failliet verklaard: 18 Feb'r. De nala tenschap van A. Freriks, in leven huis vrouw van K. A. Buynink, te Eibergen. 8 Maart. J. F. v. Eenennaam, bakker en herbergier te Grijpskerke. 10 Maart. Oskam, veekoopman, te Gouda. K. Rouw, schoenmaker te Hattem. W. de Goede, koopman en winkelier, te Zwartsluis. M. Polak J.Czn., winke lier in leder en fournituren te Amster dam. M. C. van Almen, koopman te Rotterdam. C. A. Harte, reiziger in schoenen, te Rotterdam. 11 Maart. G. v. d. Schaaf, koopman en winkelier te Sneek. Geëindigd: Doordat de eenige uitdee- lingslijst is verbindend geworden, het faillissement van mej. R. de Vries, ver pleegster te Apeldoorn. Opgeheven: het faillissement van P. J. de Man, caféhouder te Rotterdam. Failliet verklaard: 10 Maart. J. M. Verbunt, wed. van H. C. Heesters, van beroep, houdster eener smederij en winkelierster, te Sehijndel in de Kluis. L. Ceelen, broodbakker, te Vlaar- dingen. 11 Maart, A. G. Jansen, te Wagenin- gen. 12 Maart, J. M. v. d. Els'iout, win kelier in sigaren en conducteur van de stoomtram, te Oosterhout. R. Bouman, caféhouder en bier handelaar, te Winschoten. L. van Breemen, koopman te Lent, gem. Eist. S. Stam, landbouwer, te Dode- waard. J. A. Rutten, beambte aan de zinkfabriek te Budel, aldaar. Opgeheven: het faillissement van J. v. Erp, koopman te Herpen, wegens gebirek aan actief. Vernietigd: het vonnis, waarbij J. L. Wiertz, landbouwer, te Klimmen, is verklaard in staat van faillissement. Geëindigd: door het verbindend wor den der uitdeelingsiijsten de faillisse menten van T. Oom, winkelier te Alk maar; J. Swart, kaashandelaar en koopman, te Rotterdam; G. L. ten Tije, bakker te Arnhem; C. W. Ringeling, te Utrecht; J. A. M. Duys, assuradeur, deur te Rotterdam en krachtens von nis gewezen op het tegen de uitdee- lingslijst in het faillissement van M. Duyvis, rijwielfabrikant, te Rotterdam, en te Schiedam gehandeld hebbende onder de firma Th. T. I. M. Cycle Mfg Co., ingesteld verzet, dit faillisse ment. Wielrijden. De „N. Ct,." verneemt, dat er dit jaar, waarschijnlijk met Pinksteren, op do Scheveningsche wielerbaan een wedstrijd van een etmaal zal worden gehouden. Vliegende over het Ka naal. Dr. M. B. Boyd, te Londen, een ijverig lid van deBrïtacheLucht- vaartclub, heeft zich aangemeld als dinger naar den prijs van 25,000 frank uitgeloofd door de „Daily Mail", voor wie het eerst per vliegtoestel over 't Kanaal gaat. Boyd heeft esn vlieg toestel met zweefvlakken, waarmee hij in Mei of begin Juni tusschen Dover en Folkestone zou opstijgen, Er zijn nu in het geheel 9 toestel len ingeschreven. De aanslag in het Palais Royal. Het O. M. bij de Amster- dauische Rechtbank eischte Zaterdag in de bekende rechtszaak betreffende den aanslag in het Palais Royal het instellen van een nader onderzoek «aar de geestvermogens van Dr. Muller. Bekl. verdedigde zichzelf. De «itspraak is bepaald op 25 Maart. De brand te Arnhem. In de zaak van F. A. G. Kröuig te Brussel, gedetineerd te Arnhem onder verden king van brandstichting in Hotel Bellevue te Arnhem in den nacht van 25 op 26 October 1908, valt mede te deel en, dat de voorloopige hechtenis weder met 30 dagen is verlengd. Zware mishandeling. Te Winschoten heeft de rechtbank den landbouwer Jan Ufkea, 35 jaar, vroeger te Winschoter Bovenburen, thans voortvluchtig naar Amerika, veroordeeld wegens zware mishande ling van Adam van Dijk, tot een ge vangenisstraf voor den tijd van één jaar en zes maanden, met bevel tot gevangenneming. De eiseh was drie jaren gevange nisstraf. Verduistering. De rechtbank te Heerenveen ver oordeelde den 61-jarigen A. deG,ge schorst brievengaarder te Lipperhuizen wegens verduistering tot 1 maand ge vangenisstraf en 3 jaar ontzegging van het recht te dienen bij posterijen en telegrafie. De eisch was 3 maan den en 3 jaar ontzegging. Uitspraken van het Kanton gerecht te Leiden. De kantonrechter te Leiden veroor deelde: J. F., te Sassenheitn, wegens straatschenderij, tot f6 of 3 dagen; H. W„ te Sassenheim, wegens idem, tct f5 of S dagenC. v d. B., J. v. S.. te Noordwijkerhout, A. W. Azn, te Hil- Knoeierijen met Medorlandrche boter. Zaterdagmiddag is voor het politie- gerechtshof van de Theems te Stepney (Londen) het getuigenverhoor in zake de knoeierijen met Nederlandsche boter begonnen. De hoofdgetuige, dr. Van Rijn, Frieslands zuivelcommissaris in Enge land, die echter in deze zaak optreedt voor de Nederlandsche regeering, on derging van de zijde van mr. Roze» gaarde Bisschop een langdurig verhoor dat weinig nieuwe gezichtspunten opende. Zijn kruisverhoor echter door de verdedigers van Wood en van de Levenhergs gaf het standpunt der ver dediging aan. Het komt hierop neer, dat da gebeele zaak beraamd is door zekeren groenteman Goldstein, die als aanbrenger dienst deed. Goldstein kocht voor dr. Van Rijn in dea winkel der Levenhergs drie kistjes Neder landsche controleboter, voorzien van de nagemaakte Nederlandsche rijks- botermerken. Goldstein zou echter te voren aan de Levenhergs die etiketten verkocht hebben. Dr. van Rijn loo chende, dat hij Goldstein eenige be looning voor het aanbrengen toege zegd had. Goldstein ontkende even eens dat hij de bedoelde etiketten aan de Levenhergs verkocht had. De zaak is tot aanstaanden Zater dag verdaagd. Zondag zijn aan den Rijks visch- afslag te ÏJmuiden aangevoerd de vangsten van 3 stoomtrawlers, Istoom- beuger, 2 kotters, 36 kustvisschers, 14 loggers. Gisteren kwamen van de beug- visscberij te ÏJmuiden binnen de sloep MD 28 „Vertrouwen" en de stoom- beugers SC.H 445 „Alida", MA 84 „Burgemeester van den Brandeler", VL 85 „Bertina", VL 103 „Adio", VL 185 „Noordster". Een Landhuishoudkundige Congres. Op het 61e Nederlandsche Land- huishoudkundig Congres, dat van 1 tot 4 Juni 1909 te Hoorn gehouden zal worden, zullen de navolgende vraagpunten aan de orde worden ge steld 1. Aan het einde van zijn weik „Agrarverfassung und Landwirtschaft in den Niederlanden" 1906, schrijft dr. I. Froet: „So kommt es dasz die Niederlandische Landwirtschaft, n»ch auszan hin ein starkes gesundes Glied der Niederlandische Volkswirtschaft, in inneren Kern zu kraakeln beginnt, und dasz darum, weilsiein den Stiidten keine ebenbürtige Vorwartsenwicklung des Handels und der Industrie findef Wat te denken van deze conclusie en van de motieven welke tot deze conclusie voerden? In te leiden door den heer K. Cz. de Boer, te Asssndeift. 2. Is het wenschelijk, wijzigingen en verbeteringen aan te brengen in de organisatie van lager landbouwon derwijs In te leiden door den heer P. van Hoek, te 's Gravenhage. 8. Wordt iu ons land do weten schappelijke zijde van de zuivelbe reiding voldoende onderzocht? In te leiden Damens den F. N. Z. door den heer O. Reitsma, te Leeuwar den. 4. Is het niet wenschelijk, dat be langhebbenden bij den handel in Nederlandsche producten van zuivel bereiding, land- en tuinbouw hunne medewerking verleenen voor het tot stand komen van een kleine Neder landsche afdeeliug op de „Grocers' Exhibitions", die ieder jaar in ver schillende steden van Engeland ge houden worden? In te leiden door de Nederlandsche Kamer van Koophandel te Londen. 5. Op welke wijze kan de Unjerop weiland onschadelijk gemaakt worden In te leiden door den heer H. Jb. Avis, te Midwoud. 6 De regeeringsbemoeiïngen met den landbouw hebben totnogtoe bijna uitsluitend ten doel de productie te bevorderen. Hoewel moet worden toegegeven, dat het uitoefenen van invloed op de verdeeling der producten van den landbouw veel moeilijker is, kan toch de tijd niet meer verre zijn, dat ook in d6ze richting moet worden ingegrepen. Wat is in dit opzicht in de naaste toekomst te doen? In te leiden door den heer A. R&uwerda te Lseuwarden. 7. Zijn wij met onze maatregelen tot verbetering der rundveeteelt (fok-, stierenvereenigingen, premieëering, enz.) op den goeden weg om een zekeren eo blij venden vooruitgang te verkrijgen In te leiden door den heer T. J. Swierstra te Arnhem. 3. Is gedeeltelijke afsluiting en droogmaking der Zuiderzee, zooals die in het ingediende wetsontwerp is voorgesteld, wenschelijk? In te leiden door den heer V. J. P. de Blocq van Kuffeler te^Hoorn. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de copy den inzen der niet teruggegeven. Haarlem, 15 M^aart 09. De We! Ed. Heer Redacteur van de N. Haarlemsche Courant. WelEd. Heer. Als abohné, verzoek ik UE. een klein plaatsje in uwe Courant, naar aanleiding van 't hoekje van den Eerw. Pater J. J. P. Brouwer over „de Nieuwste Bissahopwijding der Oud-Katholieken" welke UE. in veler handen wenselit te zien, vooral in die van goedwillige Oud-Katho lieken, waarover UE. spreekt in uwe Courant van Zaterdagavond 1.1. Ik zal mij de moeite sparen dit hoekje aan te schaffen, wat er mede be doeld wordt blijkt voldoende uit uwe aanbeveling: „Minachting te kwee ken bij de Óud-Katholieken voor hunne wettige Herders. Ik vraag 't UE. in gemoede: is dat de dag taak van een pater Redemptorist om boekjes te schrijven met 't ken nelijk doel de Oud-Katholieke lee- ken op te ruien tegen hunne Bis schoppen Wat kunnen de drie HoogEerw. Bisschoppen er aan doen, wanneer Monseigneur Matthew aan zijn H. Roeping niet zou beantwoor den Er zijn in de Roomsch Katho lieke Kerk Bisschoppen geweest zlelfs Pausen die hunne waardigheid ontrouw zijn geweest, was dat de schuld van Diegenen die hun de handen hadden opgelegd Neen Mijnheer de Redacteur, ik had van Pater Brouwer iets beters verwacht, als 't verdacht m,aken der drie Ne- Kindeken willen niet met haas* spelen. WEDEROM EEN GENEZING DOOR ZAM-BUK. Lees de volgende woorden van dank baarheid van de verheugde ouders van een lief meisje dat door Zam-Buk ge- nezeu werd. Mej. J. Smit, echtgenoote van den heer Smit, landbouwer te Schildwolde, Overschilt, gem. Sloch- teren, in Groningen, zegt: „Wij hebben veel te danken- aan Zam-Buk, voor de prachtige genezing, die het in ons huisgezin bewerkt heeft. Ons dochtertje leed gedurende langen tijd aan etterende zweren op haar gezicht en hoofd. De zweren werden hoe langer hoe erger, en zij had er vreeselijke pijn aan. Zij werd zoo erg en de zweren waren zóó leelijk, dat haar vriendinnetjes niet meer met haar wilden spelen. Wij probeerde alle soorten medicijnen, doch het hielp alles niet. Ons kindje leed al dien tijd hevig. „Toen namen wij de wonderbare zalf Zam-Buk te baat. U kan u voor stellen hoe blij wij waren toen wij zagen dat van den eersten dag af aan dat wij Zam-Buk gebruikten, ons doch tertje 'aan de beterhand was. Wij gin gen door met Zam-Buk en gaandeweg werden haar gezicht en hoefd beter. De zweren begonnen op te drogen en de korsten vielen af. Nadat wij korten tijd Zam-Buk gebruikt hadden, was ons kind geheel genezen. Alle zweren zijn verdwenen, en er is geea enkel vlekje en geen spoor van huidziekte meer op haar gezicht en hoofd. Zij is nu weer vrooiijk en wel, en loopt weer rond als vroeger. „Wij kunnen de Zam-Buk zalf dan ook met veel vertrouwen aanbevelen. Zij is bepaald wonderbaar. Wij staan IJ gaarne toe dit bekend te m-ken, en het portret van ons dochtertje in de krant te zetten, opdat andere lijders op dezelfde manier genezen mogea worden." Alleen vervaardigd door de Zam-Buk Mfg. Co., Engeland, uit de zuiverste plantaardige best&nddeelen en gega randeerd vrij van zink, kwik, ranzige dierlijke vetten, laurïerolie en alle schadelijke zelfstandigheden. Zam-Buk wordt alleen verkocht in gesloten doo- zen f 0.90 per stuk, of f 1.90 per groote doos, door alle apothekers en drogisten, of franco per post door de Zam-Buk Co.. Rokin 8, Amsterdam. Men wachte zich voor goedroopen en waaraeloozen namaak. Zie toe, dat gij een echte doos krijgt, met aan den eenen kant Hollandschen, en aan den anderen kant Engelsehen tekst gedrukt. derlaudsche Bisschoppen der Oud- Katholieke Kerk hij hunne onder- hoorigen. Moge deze regelen er toe bijdragen, dat geen enkel Oud-Ka tholiek zich dit liefdeloos geschrijf aanschaffe. UE. dank zeggende voor de ver leende plaatsruimte, blijf ik hoog achtend. H. De geachte inzender vergist zich: Pater Brouwer heeft niet bij de I Oud-Katholieken minachting willen 1 kweeken voor hun „wettige her ders", miaar hij heeft juist over tuigend aangetoond dat deze „her ders" valsehe herders zijn, dat, wie hen volgt, op den kwaden weg is. Het hoekje van pater Brouwer is niet bestemd om te bewijzen dat de Engelschmaa Matthew zich mis draagt, maar het is geschreven om aan te toonen dat de bisschop» pen der Cleresy op uiterst licht vaardige wijze en om in 't hoekje duidelijk aangewezen redenen tot een heiligschennen.de wijding zijn overgegaan, dus dat de Oud-Ka tholieke, die goed willen, voor de zooveelste maal uit deze daad hun ner „herders" kunnen zien dat die herders niet de ware voorgangers zijn, maar dat dóór hen de Oud- Katholieken meer en meer afglijden. Een Oud-Katholiek, die dit alles rijpelijk en ernstig wil overwegen, en geen struisvogelpolitiek erop na houdt, moet wel concludeeren, dat hij onder en door de leiding van zijn tegenwoordige herders op den slechten weg isDat de Eerw. pater Brouwer dit zoo duidelijk en klaar voor iedereen heeft bewezen, is zijn groote verdienste! REDACTIE N. HAARL. Ct. 50 ct., 2e en 3e 44 a 47 ct., Overz. en Geld. Ie kwal. 48 50 ct., 2e an 3e 45 a 46 ct. Binnenl. Granen. Tarwe nieuwe p. 80 K.G. f8.25 5 f9.10; Haver p. 100 K.G. f8 f8.50; Paardeb'oonen p. 80 K.G. f7 5 f7.75; Bruine b'oonen per H,L:. f 10.50 5 f 12,Karwei per 50 K.G. f22 5 f22.50. 24 a 27 ct., Brusselsch lof 20 5 23 ct., alles per Kilo. Roode kool f 1.13 a f 1.20, Savoye kool 45 a 53 ct., Prei 22 a 26 ct., alles per 10 st., Keelen 25 ct. Radijs 40 ct., Jonge worteltjes 25 ct. alles per 10 b'os. Steeksla 15 a 25 ct., Postelein 17 a 19 ct., alles per mandje. SCHIEDAM, 15 Maart. Moutwijn f 10.Jenever f 14. Commissie f9.—. Stemm. vast. Spoeling f 1.80. Graan Spiritus f 18.50 a 18.75. Melasse Spi ritus f 16. Ruwe Spiritus f 8.50 5 f 8.621/a. ALKMAAR, 15 Maart. Vee. Vette Koeien, per kilo 62 a 71 ct., vette kal veren f 60 a f 145, id. id. per kilo 90 ct. a f 1.10, Nuchtere id. f7 a f20, Vette Varkens per kilo 44 a 52 ct. RREDA, 15 Maart. Spruiten, le srt Am wik. waarden ODgeanimeerd. Buss, fondsen onveranderd. Petroleum aand. beter. Tabakeaandeelen vaster. Mijnaandeelen lager. Prolongatie 2 pet. 4«Vz 21 Vl 22 ?o;/2 Burgerlijk» Stand. Geboren: 12 Maart. d. van G. M. F. SanbergBottelier. 14 Maart. z. van Z. HeekHartog. d. van K. M, Bierboomde Laat» 15 Maart. d. van J. A. [Wj Bon- Vrenegoor. d. van T. A. v „Walt v. PraagJ onkvr. v. Lennep. 16 Maart. d. van P. Smitv. d Meu ten. Overleden. 13 Maart. J. Stui ver 76 j. Leidschevaart. 14 Mrt. B. KroonsibergPfaff, 69 j. Bad huisstraat. 15 Maart. M. E. Boe ree, 25 j. Jan Steenstraat. J. 8 j. z. van J Drupsteen, Oolterman- straat. HAARLEM, 15 Maart. Roter. Aan gevoerd en verk. 48 K.G. prijs: f 1.60 5 f 1.50 per K.G. Nuchtere kalveren: aangev. en verk. 35 stuks, prijs: f 11 a f 7 per stuk. Groentenmarkt. Appelen, aangev. 10 H.L., verk. 3 H.L., prijs f 12, Pe ren, aangev. 2 H.L., prijs f 14. Rloem- kool, aangev. en verk. 40 stuks, prijs: 30 5 35 ct. Roode kool, aangev. en verk. 300 stuks, prijs: 5 5 12 ct. Sa- voyekool, aangev. en verk. 300 stuks, yprijs 6 5 14 ct. AMSTERDAM, 16 Maart. Ter Vee markt waren heden aangevoerd: 375 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kwal. 66 5 70 ct., 2e kwal. 60 k 64 ct., 3e 54 k 58 ct. per K.G. 135 melk- en kalfkoeien f 140 5 f 2.75 per stuk, 190 nuchtere kalveren f8 5 f12.12, schapen f20 5 f24 per stuk; 398 evtte varkens: Holl. le kwal. 48 5 Weerbericht. Barometerstand. Stand van heden: 746 mM. Stand van gisteren: 742 mM. Neiging tot vooruitgang. Thermometerstand Hedenmiddag 12 uur 40 F. 4.0 C. Laagste der afg. nacht 30, F. —1.0 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt, Opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. Na een langdurig en geduldig lijden overleed heden, voorzien van de laatste H.H. Sacramen ten, in den ouderdom vau 36 jaar, mijn geliefde echtgenoote en onze dierbare moeder, Me vrouw Emilia Josephirca Leonarda Maria Haase-Sweens. F. G. M. HAASE en Kinderen. Lisse, 13 Maart '09. Op den llen Maart 1909 is te Amsterdam plotseling overleden onze oudste Zoon en Rroeder Nicolaas Henri Lambert, in den ouderdom van 23 jaar. Uit aller naam N. H. LAMBERT Baahlem, 15 Maart 1909. Zijlweg 78. V De Heer C. v. STEUNEN en kinderen betuigen bij dezen hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van liefde en deel neming ondervonden bij 't overlijden en tijdens de ziekte mijner dierbare Echtgenoote en Moeder, Mejuffr. G. VAN STEUNEN geb. DAAN. Inzonderheid onzen hartelijken dank aan den Heer C. RUTTE en Echtgenoote. Burg. en Weth. van Schoten roepen op sollicitanten voor de be trekking van aan de nieuwe Openbare lagere School te Schoten. Jaarwedde f 600. Tijdstip van indiensttreding 15 April 1909. Eigenhandig geschreven stuk ken in te zanden vóór den lsten April 1909. Persoonlijke aanbieding alleen voor opgeroepenen. Burg. en Weth. van Schoten, F. F¥HRHOP, Burgem. G. E. A. TEEUWEN, Weth. Met 1 Mei gevraagd een flinke bekwaam om de wasch te doen tegen hoog loon bij MejMOOYMAN, Bloem- bollenkweeker, Noordwijkerhout. Oirect plaatsing voor bekwame aankomende Werksters bij Art et Modes, Wilhelminastraat 59. gevraagd veor den Schoonmaak en verder alle Vrijdagen. Br. onder No. 5866 bur. v. d. blad. Gevraagd een flinke bij P. LUBBERS, Kagestraat 16 en Zoetestraat 3. kunnen geplaatst wor den te Utrecht. Fr. Br. No. 4642 Bureau van N. H. Crt. Wordt gevraagd: bij de Kennemer El» ctriciteit- Itëaatschappij ^"'feloemenclaaï om zoo spoedlg"möT gelijk in dienst te treden. Ver ei ach ten grondige kennis van het dubbel Boekhouden (ook practisch) en cor respondentie in de Duitsche taal, terwijl de kennis van Engelsche en Fransche taal tot aanbeveling strekt. Zij die aan eene Electrlsche in richting zijn werkzaam geweest, ge nieten de voorkeur. Salaris naar bekwaamheid. Brieven met referentiën, waaronder opgave van ouderdom en tegenwoor dige betrekking, worden ingewacht aan de Centrale te Bloemendaal. Persoonlijke aanmelding eerst na uitnoodiging daartoe. GEBR. LOOTS - Haarlem. TELEFOON 721. Wegens sterfgeval ter overname aangeboden een solied gebouwd huis, waarin sedert onheugelqke jaren bet Broodbakkersbedrijf met succes is uitgeoefend, staande aan de BAKENESSERGRACET No. 58. Te bevragen bij den Makelaar A. J. VAN DER VEER Wzn., Kleine Houtstraat 51. KENNEMER ELECTRICITEIT- MAATSCHAPPIJ. Vanaf 1 April a.s. zal zoowel het Hoogspannings- als het Laagspan ningsnet voortdurend onder stroom staan, dus ook tusschen 12 en 1 uur namiddags. DE DIRB€T1E. zal de St. Vincentius-Vereeaiging baandag 22 en Donderdag 25 HSsiart met het oog op den aanhoudenden winter. Zij die voor 2 dagen bons verlangen kunnen dezelve a 8 cent per portie ver krijgen vanaf heden tot uiterlijk Zaterdagavond 20 Maart bij de Commissieleden A. F. H. Y. d. VAART, Donkere Spaarne 42* H S. VAN PINXTEREN, Zijweg' 81 j J. P. STAM, Zijlstraat 43, alsmede aan het gesticht Groenmarkt 43. De Eerste Heemsteedsche R. K. Begrafenis Vereeniging belast zich met het toraardebestellen zoo binnen als buiten de gemeente, tegen billijke tarieven. W. v. SESSELE?!, Aanspreker *u lijkbezorger. IJzeren brug, HEEMSTEDE. H. E. S. M. Wanneer jongens en meisjes zóó dat het gestel de noodige kracht mist om den groei te steunen dan is, teneinde het opslorpings vermogen van het lichaam niet te bezwaren, een geconcentreerd, licht verteerbaar voedsel absoluut noodzakelyk. Zulk een voedsel is Scott's Emulsion. Door het Scott bereidings proces kpmt de in de allerbeste levertraan aan wezige hoeveelheid kracht in de hoogste mate tot zyn recht. De echte wordt en is steeds uitsluitend gefabriceerd door Scott Bowne Ltd., Londen, volgens hun oor- spronkelyk recept en hun onverge- lykelyk bereidings-proces. Ten bewyze van het echte preparaat vindt men den naam op de flesch en de verpakking. Bovendien komt op de verpakking voor het handelsmerk van Scott's Emulsionde Visscher met de Visch. Zonder dit ha.dels- merk is geen enkele Emulsion de echte Scott's Emulsion. Bij allo apotheken en drogisten. Madsgedseld door H. C'. 'lowBS'iöH «nOe IS Maart. Atehison comm. Denver Rio Brie Kama South Pref Missouri Comm. N. V. Outario. Boek Island Southern Pa elf. Railway Union Pacii. Wabash Co aim Anialg Copp. Oar Foundry Steel Comm Marine Pref. Comm. Peruv. pref. coeem Kon. Petroleum Great Oofcar Ned. Schuld 2'/-j% Kusland Hope COBKOls Vorige koere 1021/, bed Ou 10 li 42% 4£5/s 23 233/g 431/2 71s/, 71V, 39»,, 39'/i6 44 483/g 2L'/s 2D/4 115 115 231 IS'/! 175 175 17 171/4 67 67i/, 47s/, 48 43i/„ 439/1g 78/, 73/, 33 331/g ®Vt 8>/« 387 390 89 791/4 766/, 76i/2 79»/, 801/2 79»/, v*a het Koninkl. Neder!. Meteorologisch Imstituut te de Rilt. (Per Telegraaf. Dinsdagmorgen lCn. Hooggtebarometerstand 766,7 te Sey- disfjord laagst6 744.1 Breslau. Zwakke tot matige N. tot W. wink. Veianderiijke bewolking, sneeuwbuien zelfde temperatuur. III!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 3