DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. Bedrogen. Kinderhui»ve»i 29-3133, Haarlem Aan onze abonnés. BUITENLAND. BINNENLAND. Gemengd Nieuws. Uit den Omtrek. VaiJDAQ 26 MAART 1909. 33ste Jaargang No. SB48 Bureaux van Redactie en Administratie: intercoininunaai Teiefomnummer (426. Alle betalende abonné» op dit blad, die in bet:bezit eener verzekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen verweid, tegen ongelukken verzekerd voor: De uitkeerlng dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean", Bijkantoor voor Haarlem, Nieuwe Gracht II. Algemeen overzicht Verspreide Berichten. FEUILLETON. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ASONHEMENTPRMSi Per 8 ïïtaandea voor Haarlemf 1,85 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) „1.35 Voor de overige plaateen in Nederland franco per post 3.80 Afsondsriijke mmmers 0,03 Van 16 regels Hike regel taeer PRIJS DER AOVERTEflTIÊN: 18,60 (contant) f0,50 9.19 Groote letters naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen 25 cent per advertentie i. contant GULDEN bij levenslange onge schiktheid tot werken. 400 GULDEN bij overlijden. GULDEN bij verlies vaa éen hand of voet. GULDBN hij verlies van éen oog. 100 GULDEN bg verlies van óea daim. 00 GULDEN bij verlies van één wijsvinger. 15 GULDEN bi) verlies van éen anderen vinger. De Directeur der Nieuwe Hoarlemsche Courant noodigt allen, die daartoe kun nen medewerken, dringend tuit, ons te willen heipen, opdat advertentien van veümgen, ver hooping en, boelhuizen, gras verpachtingen em. ook in de Roomsche Qmrant van Haarlem en Omstreken wor den opgenomen. Wanneer H.II. Notarissen m Make laars d.oor degenen, die hij deze verkoo- pingen enz. betrokken zijn, tijdig op ons blad opmerkzaam worden gemaakt, zullen deze heeren niet weigeren ook in de Nieuwe Haarlemstfêe Courant, die toch door een zeer aanzienlijk deel der bewoners van Haarlem en Omstreken gelezen wordt, die advertentïèn te plaatsen. Wij bevelen deze belangrijke zaak in de umdacht van al onze lezers. DE DIRECTEUR. TALMEN EN UITSTEL. OP35IBNBABENDE DINGEN IN SEEVI». Men zoekt nog altijd een formule, die het gevreesde uitbreken van den oorlog tusschen Oostenrijd-Hongarije en Ser vië moet voorkomen Wanneer de beslissing werkelijk alecbt van een formule afhangt, dan, sou men denken, kon het niet moei lijk vallen den vrede te behouden. Maar het zijn diplomaten, die de formule zoeken en het staat geenszins vast, dat zij allen werkelijk verlangen die te vinden In Weenen althans heeft men de vaste overtuiging, dat alle moeilijkheden van den toestand te St. Petersburg moeten worden ge zocht. De houding van Rusland is sinds het uitbreken van de Balkancrisis ver anderlijk en de dubbelzinnige en achterbaksche houding van Servië Wortelt naar de meening van alle po litieke kringen yan Oostenrijk-Hon- garije in de dubbelzinnigheden der Russische diplomatie. Baron van Aehrenthal verlangt nu «en radicale oplossing van de crisis en niet een, die het conflict misschien weer zou doen uitbreken. Daartoe is noodig dat Servië zijn groot Servische plannen opgeve waar door het steeds in botsing moet geraken met het Donau-Rijk. Maar hoe zal die formule gevonden Worden? Engeland doet daartoe voorstellen, en de jongste geruchten daarover melden, dat Oostenrijk de voorstellen „onderzoekt." De diplomaten gelooven nog altijd niet aan den oorlog, eerlijk gezegd: wij ook niet. Al dat talmen en dat uitstellen geeft ons den indruk, dat Oostenrijk een oorlog ten slotte toch niet goed aandurft. Nu heeft er te Belgrado opeen» een opzienbarende gebeurtenis plaats ge had die op Servië in de eerste plaat» maar denkelijk ook wsl op den in ternationalen toestand invloed uit oefent. We hebben van de week al verteld van den bediende van den Kroonprins, die ia 't ziekenhuis gestorven is, en waarvan de kranten vertellen, dat Kroonprins George hem zóó had af geranseld, dat de man aan de gevolgen daarvan is overleden.... Welnu: die historie heeft een lange staart gekregen 1 De prins doet afstand! Hij heeft een brief gericht aan den minister-president, waarin hij kennis geeft dat bij liever afstand doet van zijn rechten op den troon, dan ver dacht te worden van moord. Hij wil een jaar buitenslands gaan reizen. De minister-president heeft onmiddellijk het kabinet van een en ander in kennis gesteld. Er wordt beweerd dat de regeering in overeenstemming met den koning den prins gedwongen heeft tot dit besluit, ten einde het mogelijk le maken, dat het conflict tusechen Oostenrijk en Servië op vreedzame wijze opgelost wordt. Op die manier is de oorlogspartij in Servië op zeer zeldzame wijze haar voornaamsten aanstoker en leider kwijt. Wat hiervan nu het gevolg zal zijn 't Is niet te zeggen. Zulke dingen kunnen in een land als Servië heel onberekenbare gevolgen hebben Vandaag is dus alweer de boodschap afwachten Maarhet is nu maar een kwes tie van één dag! Vandaag zal de beslissing waar schijnlijk vallen. DE DUITSCHE BELASTING PLANNEN. Het schijnt inderdaad nu toch on mogelijk te sajn, het anticlericale „Moe" van liberalen en conservatie ven bij elkaar te houden! 't Kraakt en scheurt, en splijt uit een. De belastingplannen hebben 't ten slotte toch gedaan De conservatieve leider Normann heeft verklaard dat hij van zijne partij de offieieele opdracht had ge kregen, om mede te deelen, dat de conservatieven het tot stand-bren gen der financieele hervorming, on verschillig met welke partij zij ook zouden moeten samenwerken, voor allernoodzakelijkst hielden Zij wilden 400 millioen door tndi- rekte belastingen hebben opge bracht, en zij zouden niet kunnen, toestemmen in eene belasting, welke op den tinancieelcu toestand der bondsstaten invloed zou hebben, veel minder nog' in eene belasting op de nalatenschap pf eene rijksbelasting op bet bezit. En toen de afgevaardigde. Basser- man hierop de vraag stelde of dat besluit zooveel als eene verbreking van het „Moe" moest be teekenen, antwoordde Normann, dat het „bloc" in alle geval nog zou kunnen blij ven bestaan in nationale kwesties Von Btllowi zit natuurlijk nu in het nauw! En het Centrum, dat stil afwacht, zal ten slotte toch te, hulp mpeten wprden genomen Intusschen maken in de „Nord- deutsdhe Allgemeine Zeitung' de verbonden regeeringen bekend, dat zij vasthouden aan de algemeene be lasting op het bezit Zij willen die niet door matrieulaire bijdragen of op een wijze die de inkomstbronnen van de staten zelf aangrijpt, door een vermogens- of inkomstenbelas ting dus. Zij beschouwen uitbrei ding der belasting op de nalaten schappen nog steeds als den ge- schiksten vorm; zij hopen op mede werking van den Rijksdag' om spoe dig den financieelen nood te ver helpen De politieke toestand is door dit alles uiterst onzeker gewordenvon Bülow zal nog wei niet aftreden we gens den buitenlandsche toestand, doch dat er een zwaai in den regee- ringskoers zal komen, acht men zoo goed als zeker! Castro gaat werkelijk naar Ame rika terug. Hij zit in Bordeaux op de boot te wachten die hem naar Trinidad zal brengen. Verder neemt de boot hem niet mee, daar Venezuela aange kondigd heeft hem in hechtenis te zul len nemen, als hij daar aanlandt. Castro gaat het dus wagen en zal onge twijfeld pogen een revolutie te stoken, 't ls zaak om met belangstelling het doen en laten van het gele kereltje te volgen! Dp revolutie in Perzië is nu in vollen gang. De opstandelingen regee- ren al in verschillende gedeelten des lands. Openhartig zei de Engelsche mi nister Sir Grey gisteren in het Lager huis: De regeering van den Sjah is een van de slechtste, die er in de wereld is, en als hij niet betert, hoeft hij niet op hulp van Engeland te re kenen! Naar de „Times" uit Tehe ran verneemt, zouden gisteren het En gelsche en het Russische gezantschap daar een gezamenlijke nota bij den Sjah indienen on- te kennen te ge ven, dat de lijst van Perzen, die de Sjah wil benoemen in den raad, die hem bij de samenstelling van een grondwet moeten voorlichten, in de ge geven omstandigheden niet goed wordt geacht. Naar Amerika. De Parijsche „New York Herald" verneemt uit New- York, dat van den zomer prins Eitel Friedrich van Pruisen, tweede zoon van keizer Wilhelm, in de Vereenigde Sta ten komt. 3 Roosevelt op reis. Bij zijn ver trek ontving de ex-president nog een aantal dagbladcorrespondenten. Een hunner vertelde aan Roosevelt, dat een collega uit Oklahoma zou trachten zich bij het reisgezelschap aan te sluiten. „O" zei Roosevelt „wie onge- vraagt bij ons komt wordt er uitge trapt; en reeds bij voorbaat verklaar ik alle berichten en mededeeiingen over onze expeditie voor onwaar!" Uit do „Staata-Courant.* Bij Kon. besl. is benoemd tot officier in de orde ran Oranje-Nussau, nar. C. F. A. Hoogeweegen, kaatonrechter- plaatsvervanger in het kanton Rotter dam (1ste kanton). Bij Kon. besl. is benoemd tot rech ter in de arrondissemeuts rechtbank te 's Hertogenbosch, mr. J. van Bins- bergen, thans substituut-griflier bij de arrondiseements rechtbank te Amster dam. De Holiandsch-Belgisohe V ei-standhouding. Men is half-ambtelijk overeengeko men, volgens bet schijnt, tueschen Holland en België over het vraagstuk der wederzijdsche geleigheid der von nissen in beide handen. Volgens het door de commissie vastgestelde opstel, zal een Belgisch makelaar, voor een Bollander, hande lende in België, dezen Hollander ver binden alsof hij zelf in België woonde. Anderzijds zal een Belg die in België vonnis gekregen heeft tegen een Hol lander dezen rechtstreeks in Holland doen aanhouden zonder het exequatur van het vonnis af te wachten. Aldus zullen een hoop lange en kostelijke pleegvormen vermeden worden. De half-ambteiijke basis tot ver standhouding aldus vastgesteld zijnde, zullen de officieels onderhandelingen weldra begonnen worden en ongetwij feld snel tot een goeden uitslag komeu. "W. do Meijier j Te Arnhem ia overleden op 72- jarigen leeftijd overleden de heer W. de Meijier, oud Kamerlid. Het Hef van Arbitrage. Thans staat vast, dat ook het ge schil omtrent de maritieme grensschei ding tuBscheu Zweden en Noorwegen, voor het, Hof van Arbitrage zal worden behandeld. De behandeling dezer zaak zal op 17 April een aanvang nemen. Scheidsrechtera zijn de heeren mr. J. A. Loeff, oud minister van justitie, voorzitter; Teicnmaun en Hammars- kjöld. De behandeling van het Casa- Blancageaehil zal op 1 Mei aanvangen. Scheidsrechters zijn de heeren Harn- marskjöld, gouverneur van üpsada, voorzitter; Kriege, Renault, Fusinato en Fry. Ais agenten zullen optreden voor Frankrijk prof. Weiss en voor Duitsch- land dr. A. Lentze, gebeimer Lega- tionsrat en adviseur aan het ministe rie van buitenlandsche zaken te Parijs. Do gehuwde vrouw uit de sohool Id de gehouden vergadering van den Amsterdamschen Gemeenteraad is het debat voortgezet over een voordracht van B. en W. om in de verordening tot regeling van het voor bereidend onderwijs een bepaling op te nemen, waarbij aan hoofden, on derwijzeressen en helpsters, die in het huwelijk treden, ontslag uit hare betrekking wordt verleend. Ten slotte werd de voordracht aangenomen met 27 tegen 16 stemmen. Een falsaris. Door een valsche handleekening is 'n aangeteekende brief aan het postkantoor te 's-Gravenhage in verkeerde handen gekomen. Er zat gelukkig geen geld in. Uit oude tijden. Te Lage Mierde (N.-B.) zijn bij liet graven in den ouden pastorietuin de fundamenten van een toren blootgelegd. Deze fundamenten moeten geheel uit rotssteen bestaan. Ook stiet men op een kelder, die nog geheel intact was. Tiet ontdekte zou uit zeer oude tijden dagteekenen. Borstels en borrels. De Haagsche politie heeft een inval gedaan in een borstel wink el, waar, naar zij vernomen had, ook wel eens een borrel werd ver kocht. De winkelier werd met geweld verwijderd en toen vond men een enor me hoeveelheid jenever. Alles is in beslag genomen, ook de borstel-borrelverkooper. Vergiftigd. Naar aanleiding van een gerucht, dat A. d. R., oud twaalf jaar, wonende te Oosterland, door het gebruik van kruiden, die door zijn moe der waren gekocht van een rondreizend koopman, die voorgaf wel raad te we ten voor ziekten van kleinen, op 20 Maart tengevolge van vergiftiging zou zijn overleden, werd na een onderzoek op last def justitie door den burge meester van Oosterland het lijk van den knaap in beslag genomen en naar het ziekenhuis te Zierikzee overge bracht. Aldaar had de lijkopening plaats. Maandagavond is de moeder van den overledene nog door den rechter commissaris gehoord, benevens een ze kere A. R., koopman, gedomiliceerd te Rotterdam, tijdelijk verblijf houdend al hier, die de kruiden aan genoemde vrouw zou hebben verkocht. In kokend water. Een tweejarig kind van den heer B., schilder te Spier dijk (N.-H.), nabij Hoorn, viel in een pot met kokend water. Na smartelijk lijden is het kind gestorven. Lente. Onder de gemeente Oud dorp is het geroep van den koekoek vernomen. Aangehouden. De verleden week uit het krankzinnigengesticht te Medem- blik gevluchte v. d. V. is te Amster dam aangehouden. Doodgestoken. Toen de veehan delaar C. den II. uit Diemen, in zijn stal ging kijken, vond hij daar een zijner paarden met opengereten buik doodliggen. Tevens was een stier die in diezelfde stal stond losgebroken, zoo dat men met zekerheid kon veronder stellen dat de doodelijke wonden door den stier zijn toegebracht. Aangereden. Op de spoorlijn Ol denburg—Nieuweschans is Dinsdag avond een arbeider door den uit Leer komenden trein aangereden. Ernstig werd hij aan het hoofd verwond. Woensdag overleed hij aan de gevolgen. Verdronken. Op den Warberg on der Rozendaal is een vierjarig zoontje van den landbouwer N. W. in een wa terput gevallen en daaruit levenloos op gehaald. Te water. Woensdagnacht te 5 verliet mevrouw V. S., eene zenuwlij- deres, te Gorinehem haar bed en sprong in een achter haar woning stroo- mende gracht, waaruit ze bijna leven loos werd opgehaald. Spoedig daarna stierf ze. Gisteren zou ze weer naar een gesticht zijn gegaan. 14 dagen ge leden was ze daaruit pas thuis geko men. Een grap? Naar „Vooruit" meldt, zal door enkele ingezetenen van Rijs wijk aan den Haagschen gemeenteraad per adres worden aangevraagd de Broeksloot te herdoopen met den meer gedistingeerd en naam Pantalonrivier. 'Duidelijk. Rechter: „Waar woon je?" Eerste vagebond: „Nergens, Edelacht bare." Rechter: „En jij?" Tweede vagebond: „Vlak naast hem." UMUÏDEN Personalia. Voor den tijd van 1 jaar is benoemd tot schoolarts voor de o.l. scholen A. B. en C. de heer F. Bok, arts alhier. HEEMSKERK. D i e f 81 a 1. De de W., wonende Duin- derbuurt, had rijn woning met bij liggende grond verkocht en hiervan een aardig duitje overgehouden, dat hij direct uitzette. Toen hy nu Zon dagavond rijn godsdienstplichten als lid der H. Familie vervulde, dachten één of meer inbrekers zijn spaarpotje te lichten, braken de deur open en kwamen zoodoende in het alleenstaan de gebouw. Alles werd doorsnuffeld, maar niet te best onderzochtde luid- jes kenden misschien dit ambacht nog niet te goed. Een broek, waarin f3.50 was liet men hangen, zonder ze te visiteeren. Een portefeuille, waarin twee bankjes van 25 gulden waren, werd gevonden, de paperassen er uit gehaald, doch de bankjes bleven er in. Toen genoemde de W. thuis kwam en natuurlijk verbaasd was over het ongenoode avondbezoek, miste hij slechts enkele gouden kleinoodiën zijner vrouw. De zaak is in handen der Justitie; die ijverig spoort om den dief of dieven te snappen. 28) Daar kwam de schitterende bruid- &toel de hardsteen en treden van den hoofdingang op. Stephan van Ritten öiet tal van buitenlandsche ordeteeke- •*en op de borst, waarvan nooit iemand ke begeleidende diploma's gezien had, schreed voorop in een houding als was hij een machtig vorst. Mevrouw Estelle, gekleed in een toilet van zware Parelgrijze zijde, had den arm genomen *an den hertog de Villeblignac. Dan volgde markies de Roeheblanche, wiens vriendschap voor Charmette's vader „dateerde van de dagen hunner kinds heid", dan de elegante Emile de Mor- fontaine, die den ouden speler „zoo afgodisch vereerde". Wat minister Bis sen betrof, met wien Van Ritten in Café Riche ontbeten had, deze schit terde om een onbekende reden door afwezigheid. Doch wat maakte dat uit? fte voorname kringen waren ook zon- 'tcr hem genoegzaam vertegenwoordigd. Het orgel speelde een feestmarsch, schoone oogen blikten allerwegen, en Gaston, geheel opgaande in zijn ge luk, keek met innige ontroering op zijne beminde Charmette, die blank en blozend, vol teedere gratie hem van onder den smetteloos witten sluier lief devol toelachte. De Mis begon. Gaston's vrienden had den elkaar de eer betwist op het koor te zingen. Een heerlijke tenorstem zong een solo, waarna het koor in volle, melodieuse klanken de prachtige mu- ziekmis vervolgde, die ontroering bracht in het diepste der harten en de gemoederen tot de hoogste begees tering opvoerde. De kaarsen vlamden als gouden ster ven in het plechtige halfduister der kerk en de groote ruiker van oranje bloesem in de hand der bruid ver spreidde zijn heerlijken, doch zwaren geur. Die geur drong ook door tot Gabrielle en sloeg haar benauwend om het hart. Zij werd bleek, het duizelde in haar hoofd en het hart klopte haar, of het uit de borst wilde springen. Het jonge meisje richtte hare oogen op Charmette, die verrukkelijk schoon was in haar prachtig gewaad van witte atlaszijde, dan keek zij naar Gaston, die straalde van zaligheid, doch geen blik overhad voor zijne oude vrien den, toen hij voorbij hen ging. In den laatsten tijd was zijne houding tegen over hen zeer teruggetrokken geweest. Hoe kon het geluk zoo spoedig van iemand een egoïst maken! Gabrielle zag, hoe de priester het bruidspaar zegende. In eerbiedige hou ding knielden, de jonge lieden op den met fluweel overtrokken bidstoel; maar geen stil gebed ontvlood hun zielen. Charmette dacht waarschijnlijk aan de schitterende diamanten, aan het mil lioen, en aan haar rijken bruidskorf. Gaston was buiten zich zclven van ge luk. Hij zag in de toekomst niets dan rozengeur en maneschijn, geen wolkje dal den hemel kwam verduisteren. Onder- heel die groote menigte van nieuwsgierigen waren de vergeten vrienden misschien de eenigen, die uit de volheid huns harten voor het ge luk van het jeugdige echtpaar een ge bed ten Hemel stuurden. De kleine Hermine bad met gevouwen handen en Gabrielle fluisterde met al den gloed, waartoe hare edelmoedige ziel in staat was „O Heer, Iaat hen gelukkig zijn!" De plechtigheid was afgeloopen. On der de machtig bruisende tonen van het orgel bewoog zich de stoet over de mollige loopers naar den uitgang het jonge paar ging thans voorop. Op het oogenblik, dat Gaston en Charmette voorbij de plaats kwamen, waar de familie Lambert zat, hief Ga brielle het hoofd op. De kant van Charmette's bruidsjapon was aan haar stoel even blijven haken. De uitdruk king op het gelaat der jonge vrouw verried hoogmoed en zucht om teheer- schen. De vreugde over haren triomf schitterde in het oog en in den glim lach om den mond. Een enkele oog opslag was voor Gabrielle voldoende om zich een oordeel te vormen. Koud, heerschzuchtig, lichtzinnig, oppervlak kig, uitsluitend aan zicii zeiven deu kend, onverschillig tegenover anderen dit waren de eigenschappen van Gas ton's vrouw. „Arme Gaston!" dacht zij, een mede- lijdenden zucht slakende, „ik vrees, dat hij het zoo vurig verhoopte geluk bij haar niet zal vinden. Deze vrouw is schoon, maar zij heeft geen hart Arme Gaston!" Gabrielle voelde zich door een bang voorgevoel aangegrepen. „Wij zullen elk onzen eigen weg gaan," fluisterde zij, „nooit zullen die wegen elkander kruisen." Zij stond op, gaf den kinderen een teeken, nam den arm haars vaders en Hermine, die zich teederlijk tegen haar aandrong de linkerhand gevende, verliet zij de kerk, droef te moede en vol sombere gedachten. ACHTSTE HOOFDSTUK. Drie jaren zijn verloop en sinds Gas- four met Charmette van Ritten is ge huwd en nog steeds weigerde de man, blind door de liefde, aan de fouten van zijn schoona vrouw geloof te hech ten. Hij was een dweeper, en in zijn verbeelding werd het ideaal, dat hij zich gedroomd had, tot werkelijkheid. Daardoor kwam het dat hij nooit tot de ontdekking kwam van het onhar telijke, grillige, oppervlakkige in Char mette's karakter, die als eene volleerde coquette optrad. Hij zag in haar slechts het liefelijke, begeerenswaardige wezen, dat hem door een sterk ontwikkelde fantasie werd voorgespiegeld. En hij hield aan zijn droombeeld vast, trots de vele dwaasheden en grillen, waaraan zijn cchtgenoote zich had schuldig ge maakt, van af den dag, dat zij aan zijne zijde den drempel der Drievui- digheidskerk had overschreden. Een Aprildag, waarop zonneschijn, regen buien en sneeuwstormen elkander af wisselen, kon niet veranderlijker zijn dan de natuur van deze verwende jonge vrouw. En om al hare wenschen te bevredigen, legde zij een zucht tot ver kwisting aan den dag, die aan krank zinnigheid grensde. Charmette bracht hare voormiddagen door bij de han delaren in antiquiteiten en hare namid dagen bij de juweliers. Zij kocht, verkocht, kocht weer en was hare kleinoodiën en snuisterijen moede, zoo- dra zij een vriendin in het bezit van een kostbaarder of zeldzamer voorwerp zag. Geheel in beslag genomen door de zorg voor haar toilet en de ver plichtingen die haar het verkeer in de groote wereld oplegde, wijdde zij niet de minste aandacht aan den tal rijken staf van bedienden, die zij in hare huishouding noodig meende te hebben. Terwijl mevrouw het goud van haren echtgenoot met volle handen wegwierp werd er in de huishouding door koet sier, kamerdienaar, keukenmeid en ka menier op groote schaal geplunderd. De millioen en van oom Landry waren weldra zoodanig geslonken, dat het oogenblik reeds niet al te ver ver wijderd scheen, waarop zij geheel zou den zijn verdwenen. Niet zoo was het met het persoon lijk vermogen van Charmette, met het millioen, dat Gaston met zulk een grootmoedigheid tusschen de juweelen en de kanten had verborgen en aan haren bruidskorf had toegevoegd. Ziju schoonmoeder, mevrouw van Ritten had die papieren in bewaring geno men en wist het geld met zooveel kennis van zaken te plaatsen, dat het kapitaal zelfs reeds belangrijk begon toe te nemen. Haar verstand zeide haar, dat een schipbreuk in de toe komst niet onmogelijk was en daarom waakte zij er met zorg over als een reserve voor de kwade dagen, die ko men konden. Gaston op zijn beurt liet zich door den stroom medevoeren, zonder te let ten op den afgrond, die voor zijn voe ten dreigend gaapte. Waartoe diende het zoo zwaartillend le zijn en zich met zorgen te kwellen, zoolang Char mette gelukkig was? Hij was het van zijne jeugd af gewoon geweest zich door zijne droomen en illusiën te laten mee slepen, evenals een scheepje op het zonder aan de donkere dreigende wolk spiegelgladde, zonweerkaatsende meer, aan den verren horizon ook maar de minste aandacht te scheuken. Wordt ve rvolgd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 1