DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. Bedrogen. BUITENLAND. BINNENLAND. Kinderliyisvefit 29«3l-33, Haarlem MAANDAG 29 MAART (909. 33*te Jaargang No. 9850 Bureaux van Redactie en Administratie intercommunaal Telefoonnummer 1426. „Neutraal" of Confessioneel Algemeen overzicht. Verspreide Berichten. FEUILLETON. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ABONNEMENTPRUSs Per 8 maande* voor Haarlemf 3,So Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1.35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 1.80 Afzonderlijke nummert 0,03 PRIJS DER ADVERTENTIÊN: Van 1—6 regelsf»,60 (contant) f8.59 Elke regel meerf i§ Groote lettere naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen 25 cent per advertentie a contant. 1000 Alle betalende abonnee op dit blad, die In het bezit eener verzekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor: GULDEN bij levenslange onge schiktheid tot werken. 400 GULDEN hg overlijden. 300 GULDEN bij verlies van éen hand of voet. 150 GULDEN hg verlies Tan éen oog. 100 GULDEN bg verlies vso éen duim. 63 GULDEN bg verlies van één wijsvinger. 15 GULDEN bi) verlies van éen anderen vinger. De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean", Bijkantoor voor Haarlem, Nieuwe Gracht II. Ue „neutrale" Hillegomsohe cru- rant valt ons aan over een kruis- bopje, de vorijge week geschreven naar aanleiding van de opheffing der fij Ki iMjddenstandsvereeniging te HillogOim. Ret blaadje doet dit op de manier, «omjnigen dezer weekblaadjes eigen een wijze van „bestrijding" die ons ontelaat van de verplichting, een de feat te beginnen Intu&sdhen zij op ééne zaak, ter voorlichting van anderen, de aan dacht gevestigd JVjij schreven, dat liet zeer jammer wezen zou, als een R K Midden- standisvereenjgaing verdween, om plaats te maken voor een „neutrale" dat noemden wij een achteruit gang der Rdomsche Zaak. Als „argument" daartegen haalt feet bewuste weekbl a.adje aan. dat de Katholieke. Middenstanders •n Patroons in Hillegom, Lisse enz, zooveel met „neutrale" vereenigin- gen óp hebbenv Ja, dat weten we Maar juist dat moet anders wor den. Daartegen werken we. En de overtuiging die we hebben, dat Katholieke patroons zoowel als Katholieke werklieden, Middenstan ders zoowel als arbeiders, in Ka tholieke vereerd,gingen moeten wereenigd zijn, die overtuiging doet ons schrijven zooals we schre ven. Zooals gezegd, met het ons aan heffende weekblaadje zullen wij niet debatteeren Maar wat de zaak-zelve betreft, stellen wij ons voor, ook op verzoek van eenigen onzer lezers, de wensehelijkhaid en mogelijkheid van Koojnsche organisatie voor Rooan- sohe Middenstanders eerlang nog- •ens uitvoerig te betoogen. OOST SN RIJK's OVERWINNING. Zonder strijd of oorlog heeft Oosten rijk dan toch gezegevierd! Rusland heeft zich erbij neer gelegd, en vandaag zullen de groote mogend heden door middel van hun vertegen woordigers te Belgrado de regeering van Servië den raad geven om te Weenen een verklaring of te leggen, gelijkluidend met die, waarvande tekst door Oostenrijk en de andere mogendhe den reeds is voorgesteld. Deze verklaring moet in verband gebracht worden met de Servische nota aan Oostenrijk-Hongarije van 14 dezer. Ook heerscht volkomen overeen stemming tusschen de mogendheden betreffende de opheffing van artikel 25 van het verdrag van Berlijn. Wat de formule, op de basis waar van men tot overeenstemming ie ge komen. betreft, hieromtrent wordt door het „Berl. Tegeblatt" o. a. het volgende gemeld: „In verband met de te Weenen gevoerde onderhandelingen over de formule der door Servië af te geven verklaring, was de gedachte opgeko men, dat het Weensche kabinet een nota tot de mogendheden zou kunnen richten, waarin het, wijzend op het protocol van de tusschen Oostenrijk- Hongarije en Turkije gesloten over eenkomst, de toestemming van de mogendheden vroeg tot opheffing van artikel 25 van het Berlijnsch verdrag, en dat de mogendheden hun toestem ming in den vorm van antwoorden zouden uitdrukken. Om zijnerzijds alles te doen om een gewapend conflict te voorkomen en het den mogendheden gemakkelijker te maken, het met het Weenscbe kabinet over de formule der door Servië af te geven verklaring eens te worden, verklaarde het St. Petersburgsche kabinet, dat het zich met bovenstaande oplossing van de kwestie vereenigen kon." Men wete, dat art. 25 van 't Ber lijnsch verdrag begint met de woorden „De provinciën Bosnië en Herzegowina zullen door Oostenrijk-Hongarije wor den bezet en bestuurd". De formeele toestemming tot op heffing van het artikel, als consequentie van het Oostenrijksch-Turksche pro tocol, is slechts een andere vorm voor erkenning der annexatie. Oostenrijk heeft dus gezegevierd. Rusland erkent zonder meer de an nexatie van Bosnië en Herzegowina en Servië schikt zich in de niet te veranderen feiten. Zijn pan-Servische aspiratiën kan het tot gunstiger tijden opbergen. Oostenrijk heeft die overwinning aan zijn onverzettelijkheid te danken, aan zijn vasthoudendheid, waartoe de monachie in staat was, omdat ze kon rekenen op den steun van het mach tige Duitschland. En zoo is de politieke overwinning, door Oostenrijk-Hongarije in de maan denlange schermutseling met diplo matieke nota's behaald, ook te be schouwen als een zegepraal van het Germanendom op het Slavendom. Dat is de groote beteekenis der gebeurte nissen van den laatsten tijd. Er waar het hier gold een voort- dringen van 'n overwegend Germaan schen staat in den Balkan, die door de Slaven als hun operatie-terrein werd beschouwd, waaruit zij in de voorgaande eeuw de Turken voet voor voet terugdrongen, is de wrok eo ver bittering van de Russische kranten zeer goed verklaarbaar. Die brullen en krimpen van woede 1 De „Roes" schrijft bijvoorbeeld bo ven een artikel: „De vlag neerge haald I" Het „Nowoje Wremja" betreurt het, dat Rusland de monsterachtige, af schuwelijke onderdrukking door het Germanendom heeft bekrachtigd. De „Slowo" en de „Retsj" houden een beschouwing over Oostenrijks vol komen overwinning in den Balkan en Ruslands aandeel daarin. De „Borsjkaja Gazetta" tracht Servië te troosten met de verzekering, dat, wanneer het zich onderwerpt aan den wil van de naburige monarchie, de meeste onderteekenaren vaD het Ver drag van Berlijn met Servië gemeen hebben, dat zij moeten capituleeren. De ontwapening van Servië zal nu wel spoedig volgen En dan ;Ls dit lastige geschilpunt van de baan en kunnen we o,ns gaan bezig- houden met den ex-kroionprins George wiens regeeringsafstand nu een vol dongen feit is De Skoeptsj ina, heeft gisteren met één stem slechts tegen de afstand van al de rechten op den troon, die kroonprins George had, bekrachtigd [VVjeensche bladen zeggen, dat de pians al pp de vlucht is, maai' Uit Belgrado wordt dat tegengesproken Koning Peter beleeft niet veel pleizier van zijn oudsten zoon DE KANSELIERSCRISIS IN DUITSCHLAND. Ondanks alle lap-berichten Ann liberalen kant moeten we het toch zóó blijven noemen: de kanseliers- crisis Meant het oude „bloc" van libe ralen en conservatieven, door een anti alen c,a al kalkje bijeengehouden, is gespleten en von. BüIoav, die al leen door dat „bloc" omhooggehou den werd, dreigt naar heneden te tuimelen. De conservatieven Avillen aan de belastingvoorstellen der liberalen beslist niet aan! En von Bülow zal nu of den Rijks dag moeten ontbinden, of aftreden, ofwelden gang naar Canossa moeten doen, en berouwhebbend naar het Centrum terugkeexen. Doch dit laatste is van dezen kan selier nil piet meer te gelooven. Het Centrum: en de conservatie ven samen hebben in tusschen nu het heft in handen. .Dat kwam Zaterdag weer uit toen in de Rijksdagscomïnissie voor de belastingsplannen a.aji de orde kwam een stemming over het be houd der retributie van 20 mark voor de brandewijnstokers Zestien stemmen waren er voor, 10 tegen en de nieuwe partij formatie kwam duidelijk uit: Vóór stemdende conservatieven, het Centrum, de economische ver- eeniging en de Polen; tegen stem den: de nationaal-liberalen, de -vrij zinnigen, de socialisten en de Dnit- sche Rijkspartij, Men had in deze vergadering een verklaring verwacht van de natio naal-liberalen, en reeds werd gezegd, dat de heer [Weber namens Zijn partij een antwoord geven zou op de be kende mededeelingen van den heer Von Normann. Maar die verklaring bleef uit; de crisis in het „bloc" Averd niet be sproken. Togh kan die crisis niet worden geloochend, na deze stemming, en de verwachting is nu dat de Rijks dag de retributie zal goedkeuren met 5 stemmen meerderheid, name lijk 201 tegen 196 stemmen, de ver houding van de tegenstemmers tot de groepen van het nieuwe „bloe" De vrijzinnigen lijden dan een ern stige nederlaag DE FEESTEN VAN JEANNE if ARC TE ORLEANS. Een paar jaren geleden, toen de anticlericale woede op 't felst was in Frankrijk, heeft men ook de jaar- lijksche feesten van Jeanne d'Arc in Orleans|„gelaïci8eerd", zooals het heet, d. w. z. men heeft er het godsdienstig element uit geweerd. De heeren vrijmetselaars liepen, met het schootsvelletje op hun buik, in de processie mee, en de geestelijkheid bleef thuis. Maar Frankrijk, dat in zyn regeer ders zoo diep is gezonken, verdroeg die malligheid (want anders was 't toch eigenlijk niet, al was 't treurig genoeg) niet! Een storm van veront waardiging verhief zich, en vnor dit jaar heeft de Raad van Orleans met bijna algemeene stemmen aangenomen, om bij de feesten ter eere van den a.s. Zalige Maagd, op 8 Mei te houden, de vrijmetselaars uit te sluiten en de geestelijkheid uit te noodigen Spoorwegongeluk in Oostenrijk. Bij Agram is Zaterdagnacht tengevolge eener sterke helling een trein aan het rollen geraakt; een der koppelingen brak en de achterste wagens stootten met kracht op de voorste: 22 waggons Averden vernield, talrijke passagiers werden gedood of gewond. Tot dusverre zijn er zes dooden gevonden; dehoofd- eonducteur en het locomotief-personeel liggen nog onder de puinhoopen. De Oostenrijksche staatsspoorwe gen. Het Heerenhuis heeft het ont- Averp op de naasting van spoorwegen Zaterdag aangenomen. Een nieuwe Spaansclie prins. De zuster van den koning van Spanje, infante Maria Theresia, heeft Zaterdag haar man, den infant Ferdinand, een zoontje geschonken. Korte vreugd. In Marokko was verleden week weer eens een nieuwe pretendent opgestaan, Kettani geheeten, die Moelai Hafid op zijn beurt wilde onttroonen. De vreuigd heeft echter niet lang geduurd: reeds Zaterdag is de nieuwe pretendent gevangengenomen en aan het Magbzen uitgeleverd. Hofberichten. Z. K. H. de Prins had voor Zater dagmiddag de commissarissen der Ko- ningiD in de provinciën des lands ten Koninklijke Paleize aan tafel genoo- digd. Al deze hooge staatsambtenaren, zoo ook de waarn. commissaris in Gelderland, de heer Van Os, oudste lid van Ged. Staten, namen aan den maaltijd deel, behalve de heeren baron van Harinxma thoe Slooten en Lint horst Homan, resp. Hr. Ms. commis sarissen in Friesland en Drenthe, die door ongesteldheid verhinderd waren. Een sporthnlde aan H.M. de Koningin. De „Ned. Bond voor Licbameiyke Opvoeding" heeft het voornemen op gevat ook op zijn wijze een grootsche betooging te organiseeren ter gelegen heid van de aanstaande blijde ge beurtenis. De Bond wendde zich tot een 70-tal groote lichamen op het ,'gebied van sport, geheel-onthouding, onderwijs, tot de vereeniging „Onze Vloot," „Volksweerbaarheid", „Pro Juventu- te", „Het Groene Kruis", „Witte Kruis" en „Friesche Groene Kruis", „Het Volksbad", de „Ned. Centr. Ver. tot bestrijding der tuberculose", de „Vereeniging Sophia-stichting," den „Ned. Bond tot Kinderbescherming", het „Alg. Ned. Verbond", de Vereeni ging „Ons Huis", den „Oranjebond van Orde", de „Maatschappij tot Nut van 't Algemeen" enz., met het verzoek steun te verleenen, ten einde als een blijvende herinnering aan die gebeur tenis voor ons land zooveel mogelijk zwemscholen en speelterreinen in te richten. In de motiveering zegt de Bond o. a.„Hier ligt dus een arbeidsveld, waarop wij allen kunnen samenwer ken, n.l. het stichten van speelterrei nen en zweminrichtingen, die nog bijna overal ontbreken. Laat ons dan de handen ineenslaan, opdat voortaan in iedere gemeente van ons vaderland onze jeugd in haar vrijen tijd zich aan lichaamsoefening in de open lucht kan wijden; laten wij dan aan deze terreinen den naam verbinden van ons geliefd Vorstenhuis, dan zullen tot in verre tijden deze gelden een grootsche herinnering vormen aaD de innige gehechtheid A'an het Neder- landsche volk aan zijn aloude dynastie! Mocht het bestuur van uw Bond tot dit doel willen medewerken, dan zou het hoofdbestuur van den „Ned. Bond van Lich. Gpv." het op hoogen prijs stellen, indien door uw vereeniging één of meer afgevaardigden werden afgevaardigd, om dit plan uit te werken en nadere regelingen te tref fen. Wenschelijk ware het wellicht, over te gaan tot het stichten vaneen Nationaal Fonds tot oprichting van speelterreinen en zweminrichtingen, welk fonds beheerd zou kunnen wor den door een comité, gekozen uit de verschillende bonden." Uit de „Staats-Courant." Bij Kon. besl. is benoemd tot com missaris-generaal voor Nederland bij de algemeene en internationale ten toonstelling, welke in 1910 te Brussel zal gehouden wordeD, mr. K R. H. Regout, lid van de Tweede Kamer, van 's Graven hage. Bij Kon. besl. is benoemd tot Raads heer in den Hoogen Raad der Neder landen Mr. A. Fentener v. Vlissingen, thans raadsheer in het Gerechtshof te Amsterdam. Bij Kon. besl. is aan mr. H. J. J. van den Biesen, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend als kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Breda. Bij Kon. besl. is benoemd tot Rid der in de orde van den Nederl. Leeuw, de kapt. ter zee J. B. Snethlage, command, der scheepsmacht iu de Caraibische Zee. De Kamerverkiezingen. In een driestar schrijft „De Stan daard Naar men ons bericht, hebben er saamsprekingen plaats gehad tusschen gedelegeerden van de Antirevolution- naire, Roomsch-Katholieke en Chris- telijk-Historische partijen, om met het oog op de komende stembus, zich met elkander te verstaan. Deze saamsprekingen moeten, zijn we wel ingelicht, tot overeenstemming hebben geleid, die op het trekkeo van een vaste gedragslijn, die men een parig volgen zou, uitzicht hebben gegeven. Eerst op de partijvergaderingen zal natuurlijk kunnen blijken, of de drie partijen aan deze afspraak haar zegel hechten. Maar reeds het feit dat zulke be sprekingen plaats grepen en niet mis lukten, geeft alleszins grond voor de verwachting, dat men bij de stembus een eenparige gedragslijn zal volgen. Iets wat uiteraard de kracht, die van Rechts kan uitgaan, niet weinig ver hoogt. De Tweede Kamerverkiezing. De centrale vrijzinnige kiesvereeni- ging iu het district Beverwijk heeft bericht ontvangen van onderstaande heeren, dat zij bereid zijn een candi- datuur te aanvaarden: Mr. J. Belin- lante (V. D.) te 'sGravenhage; Mr. L. N. Roodenburg (V. D.) te 'e Gra venhage; dr. A. Schuckink Kool (V.D.) Beverwijk; Mr. dr. J. H. W. Q. ter Spill (oud-lib.) te 's Gravenhage. Binnenkort zal uit dit viertM een definitieve keuze worden gedaan. (Tel.) Het congres der antir. Raadsleden. Op den dag, voorafgaande aan de Deputaten-vergadering te Utrecht, zal aldaar een congres gehouden worden van antir. Raadsleden uit verschillen de gemeenten des lands. Referenten zijn de heeren De Wilde en mr. De Vries, resp. wethouder te 'b Graven hage en te Amsterdam. Eerstgenoem de spreekt over het „werkloozenvraag stuk en de gemeente", laatstgenoemde over „het standpunt der antirev. Raadsleden tegenover het onderwijs". Bond van B. K, Vereenigingen. Naar wij vernemen, zal de verga dering van den Algemeenen Bond van R. K. Kiesvereenigingen gehouden worden te Utrecht op 3 Mei. oornaamste punt van behandeling ia de vaststelling van het program van actie. („C.") 25) Zoo kwam het, dat de kleine Rita geregeld werd toevertrouwd aan de hoede van een stevige Friezin, die men expresselijk uit Holland had laten over komen, daar zij aan de familie Van Ritten als een uitstekende min aanbe volen was, doch voornamelijk, wijl haar prachtige kleederdracht met de tradi- tioneele gouden kap, bijzonder de aan dacht trok, als zij met de kleine uit- ging. Eens op een avond, toen Rita reeds twee jaar oud was, woonde mievrouw Dufour met hare moeder een concert bij. Gaston was tehuis gebleven om de laatste hand te leggen aan een sym phonic. Hij was zich weder geheel gaan wijden aan het componeeren en onttrok zich zooveel mogelijk aan het drukke gezelschapsleven om geheel bij zijn arbeid te zijn. In zulke oogenblik- ken voelde hij zich om zoo te zeggen aan al het aardsche ontrukt, zich ba dend in een zee A'an tonen en harmo nieën. Zelfs het beeld van zijn Char mette geraakte daarbij op den achter stond. Juist had Dufour zich in zijn werk kamer teruggetrokken, toen het kinder meisje, dat op de kleine Rita moest passen, bleek en ontsteld aan de deur verscheen. „Kom, spoedig, mijnheerI" riep zij met trillende stem, „de kleine is ziek, heel ziek!" Gaston vloog verschrikt van zijn stoel op en stond het volgende oogenhiiK aan het bedje van zijn kind. Rita's ge zichtje had een paarse kleur, en een onheilspellend gereutel ontsnapte aan haar keeltje. „Ving naar den dokter!" riep Gas ton buiten zich zelf. Hij drukte op een knop en een sterk en aanhoudend ge- schel klonk door het huis en stoorde een klein maar keurig souper, dat de keukenmeid de gezamenlijke bedienden had aangericht. De kamenier verscheen. „Onmiddellijk inspannen!" beval Du- !four. „Een dokter, vlug!" Het kind bracht een akelig gereutel voort en strekte in zijn doodsangst de armpjes naar A'ader uit. De strakke blik smeekte om hulp. Gaston wikkelde zijn dochtertje in warme dekens, nam het op zijn arm en drukte het kleine, loodkleurige ge zichtje tegen zijne wang aan. De be nauwdheid van het kind verscheurde hem het hart en deed hem de tranen in de oogen komen. Het kindermeisje wilde de kleine een kopje wanne thee ge\ren, doch het zie ke kind kon het niet naar binnen krij gen en verzette zich wanhopig tegen elke poging om het wat in den mond te gieten. „Sedert wanneer is het kind ziek, Dora?" vroeg Gaston. „De kleine was reeds twee dagen niet heel goed, mijnheer, haar keeltje was gisteren al met witte vlekken be zet, haar stem was veranderd en zij weigerde iets te gebruiken; het klamme zweet stond op haar voorhoofd en daar bij had zij een leelijken hoest. Ik heb het onmiddellijk aan mevrouAA' gezegd, maar zij zeide, dat er geen gevaar bij was en dat het zeker de tandjes wa ren. Mevrouw wenschte ook niet van het bezoek van het concert af te zien, nu zij speciaal voor deze gelegenheid een nieuw toilet had laten maken; het stond haar zoo goed." Gaston bewaarde een somber stil zwijgen. De Avoorden van het kinder meisje hadden hem als zweepslagen getroffen. „Was mijne vrouw ten minste maar thuis!" klaagde Gaston. Dora lag op de knieën voor het klei ne meisje, waarvan ze zooveel hield en schreide om er medelijden mede te krijgen. „Ze is verloren, mijn lieve Rita ze is verloren!" snikte zij in haar angst. „Het is de croup, mijnheer, de croup, die in het keeltje zit. O, wat een on geluk! O mijn God, neem de kleine engel niet van ons weg! Rita, zie mij eens aan, lieve?" Doch de blikken van de kleine waren reeds geheel omfloersd, het licht scheen er uit geweken. I Men hoorde eenig gedruisch op den trap. „Daar is Charmette," zeide Gaston met een zucht van verlichting, „ik wist wist Avel, dat zij op de eerste waar schuwing toe zou snellen! Arm vrouw tje, wat zult ge pijnlijk getroffen wor den hij het gezicht van onze lieve kleine!" Doch het was Charmette niet, maar de dokter. Na eenige korte vragen, naderde deze liet bedje. Een uitdrukking van ernstige bezorgdheid teekende zich op zijn ge laat af, zoodra hij de kleine zag en .ver wijlend klonk het uit zijn mond: „Waarom heeft men mij niet eerder geroepen? Hier is nog slechts één uit weg mogelijk, slechts een onmiddellijke operalie kan het kind redden. Is hier dan geen moeder meer, dat ik u alleen bij de kleine zie? Arm schaap!" Hel. brandend rood der schaamte sleeg Gaston naar de Avangen, doch hij zweeg om Charmelte te sparen. Voor niets ter wereld mocht hij laten blijken, dal zijne vrouw, de moeder van dit arme kind, zich in een nieuw toilet liet bewonderen in de concertzaal, ter- Avijl haar kind met den dood wor stelde. „Maak zoo spoedig mogelijk alles ge reed," beval de dokter, „ik moet di rect de luchtpijpsnede toepassen." De dokter kon dit gemakkelijk zeg gen, doch niets van alles wat voor een zoodanig onvoorzien geval noodig ge acht kon worden, was bij de hand «11 de bedienden hadden hel hoofd verlo ren. En zoo moest de operatie, die geen langer uitstel meer duldde in de moeilijkste omstandigheden uitgevoerd worden. Men kon van geluk spreken, dat de dokter door de praktijk geleerd, steeds op dergelijke dringende gevallen voorbereid was en de noodige instru menten bij zich had. De arme vader echter zag zich nu genoodzaakt om zelf den dokter de behulpzame hand te bieden bij de akelige operalie van zijn eigen kind. Gaston had moeite om zich zelf meester te blijven, doch slechts het ge- gevaar ziende, waarin zijne Rila ver keerde nam hij het blonde hoofdje met zijn beide handen stevig vast en zeide: „Begin maar, docler, ik zal goed vast houden." Met de lijkkleur op het gelaat en star ren blik volgde hij de operalie in al hare bijzonderheden. Hij zag hel mes in de handen van den dokter, dat ach terovergebogen halsje, waarin de scher pe punt een gapende wonde maakte, hij voelde hoe het roode, vergiftigde bloed in een Iauwen straal hem in het gezicht sprong. Met geoefende hand bracht de dokter een zilveren buis in de opening en blies daardoor versche lucht naar binnen. Als eene lamp, die op het punt van uil te gaan, met olie gevuld wordt, zoo flikkerde de bijna gedoofde levens vlam weer op. De paarse gelaatskleur maakte plaats voor eene zachte blee- ke tint, op de met schuim bedekte loodkleurige lippen vertoonde zich weer een licht rood, het omfloerste oog werd levendig en scheen den .vader te her kennen. „Gij moogt de kleine omhelzen." zei de de dokter, „zij is behouden." Doch Gaston was niet in staat aan die uilnoodiging van den dokter gevolg te geven. Zijne handen lieten het ge liefde kopje los, en terwijl hij zijn hoofd op de borst liet zinken, brak hij in een hartstochtelijk snikken uit. „Dat gaat zoo," zeide de dokter deel nemend, „men beheerschl zich zoolang het kind onder het mes van den ope rateur is, maar daarna treedt eene na tuurlijke reactie in. Bedaar nu. mijn heer, alles gaal goed." Terwijl hij deze bemoedigende woor den sprak, was hij Dora behulpzaam om het kind te verbedden. Hij legde een licht verband om het halsje en voegde er bij: „De operatie is zeer goed afgeioo- pen, er bestaat nu geen onmiddellijk gevaar meer. Maar gij moet niettemin met de grootste nauwgezetheid over het kind waken, men mag het ook des nachts geen oogenblik alleen Laten en met alle zorg moet men alle tocht en plotselinge afkoeling vermijden. Ik zal morgen tijdig terugkomen, om te zien hoe het met de kleine patiënte gaat." Wordt vervolgd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 1