BINNENLAND. Gemengd Nieuws. Sociale Berichten. Uit den Omtrek, J, W. LUCAS, Stadsnieuws. rwaTen, in de frissche lucht gébracht. Er zijn in het geheel ongeveer 100 slachtoffers, van wie er 40 zwaar ver giftigden in de ziekenhuizen verpleegd worden. Vele anderen worden thuis verzorgd. Staatscommissie voor het reddiagwezen. Heden, Maandag is een algemeene vergadering gehouden der Staatscom missie voor het reddingwezen op de Nsdetlandsche kost, onder voorzitter schap van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg ter vaststelling van het verslag der genoemde commissie. De vergadering werd gehouden in het koninklijk paleis Het Loo. Amsterdam IV. Naar het „Hbld." verneemt, heeft jhr. mr. J. Röell bericht gezonden, dat hij niet in aanmerking wehscht komen voor den Kamerzetel in distriet Amsterdam IV. Het ministerie en Dr. Kuyper. Er is vooral in de liberale pers, maar ook wel onder onze Christelijke man nen, nogal geschermd met den boe man: ais Rechts wint, wordt Kuyper weer minister! Wij hebben steeds gezegd dat dit niet waar kon zijnen zie nu wat de „Standaard" in een driestar over dit geval schrijft „Van zekere zijde is min of meer aangedrongen op een reconstructie van het Kabinet, en zulks met het oog op den Kabinetsformateur van 1901. Onzerzijds is dit denkbeeld niet al leen niet gevoed, maar zoo beslist mo gelijk afgesneden, toen ons blad reeds voor maanden op de meest stellige wijze verklaarde, dat een latere opne ming van den genoemde in het Kabi net was uitgesloten. Naar het schijnt is op die eteUige woorden niet genoegzaam gelet, of heeft men althans gedacht, dat latere omstandigheden in de toen gedane uitspraak wijziging konden brengen. Ook hieraan echter is door ons nooit voedsel gegeven, en uitteraard zouden we, zoo onze uitspraak van toen haar geldigheid had verloren, ze ook open lijk herroepen hebben. Dit deden we niet, en vermaakten er ons dan ook niet weinig mede, toen we in de stembnsdagen zelfs een man als mr. Van Houten hoorden roepen: ..In 1905 was het: Kuyper moet weg 1 Thans is de leuze: Kuyper moet weg blijven." Vreemde leus tegen iemand, namens wien reeds voor maanden verklaard is, dat elk denkbeeld om niet weg te blijven, was uitgesloten. Het tegenwoordig Kabinet blijft wat het is, en zal, door het votum der kiezers gedragen, de lsiding van 's Lands zaken, ongewijzigd in zijn personeel, blijven voortzetten." Oud-Minister de Meester. De toestand van mr. Th. A. de Meester is nog altijd zorgelijk, boe wel een lichte verbetering is geconstateerd. Door morfine-icspuitingen heeft de zieke minder pijn ondervonden. Wan neer de pijn niet terugkeert, mag men hopen op een gunstiger wending in de ziekte. Da spelling-commissie. In de officieele „Spelling-commissie" komt op de elf leden ééa Katholiek voor. Dat er ook onder de Katholieken vakmannen zijn pro en contrawij noemen dr. Moller en deken Graaf schijnt men in Den Haag niet te weten. De burgemeester van Kortenhoef. In het vredige dorpje Kortenhoef zijn rare dingen gebeurd. Zóó raar, dat de justitie termen vond om in te grijpen. Aan het einde der Raadszitting van Woensdag j 1. vroegen de wethouders, de heeren H. Grotendorst en S. G. Jansen, wie wijzigingen enaanvullin gen had aangebracht in verschillende gemeentelijke stukken als notulen van vergaderingen van Burgemeester en Wethouders, notulen van Raadsver- gaderiggen in den kadastralen legger en de rekeningen van „Gemeene Ve«n- lieden", veranderingen, waardoor de waardoor de gemeente schade zou kunnen lijden. De gemeente-secretaris, de heer H. Lemke, verklaarde daarop, dat hij, door de aangebrachte veranderingen, niet langer verantwoordelijk wenschte gesteld te zijn voor het archief. De burgem eester, de heer Warmolts, zeide toen persoonlijk die wijzigingen en aanvullingen verricht te hebben, meenende zulks te moger doen. De wethouders verklaarden het hiermede gansch en al niet eens te zijn en lieten aen te Kortenhoef gestationneerden rijksveldwachter komen, die op hun verzoek de veranderde stukken in be slag nam. De wethouders hebben zich bij de jasritie over het optreden van den ourgemeester beklaagd,met het gevolg, dat bet parket uit Amsterdam eergis teren per auto te Kortenhoef arriveerde en ten gemeeutehuize een onderzoek instelde. Getracht werd nog den bur gemeester te spreken te krijgen, doch deze was afwezig; waarop bedoelde stukken in beslag werden genomen. In Kortenhoef is men niters be- nievwd naar den uitsHg dezer zaak, vooral nu het gebeürde rechtezaak is geworden. De trappisten te Tilburg. De „Tijd" deelt nog mede: Gisteren hebben twaalf kloosterlin gen het klooster te Tilburg verlaten, zoodat er nu reeds drie en dertig ver trokken zijn. Ook het klooster te Chaneux in België, het andere filiaal- nuis van Tilburg, is ontruimd en de meesten der kloosterlingen zijn naar Tegelen gegaan, ongeveer een twintig, tal. Uit het onderhoud, bleek dat de meesten, die vertrokken zijD, bijna geheel onkundig waren ge weest van de afzetting van den Abt, en dat zij, zoodra zij volkomen inge licht waren, bereid waren om te ge hoorzamen. Een bewijs dat alleen on wetendheid met het bevel van Rome oorzaak is van hunne schijnbare on gehoorzaamheid. Zoodra er voldoende licht voor hen zal zijn opgegaan, zul len dus ook de anderen, misschien op enkele uitzonderingen na, zich dade lijk onderwerpen. Er wordt nu ge tracht dat licht voor hen te ontsteken, wat echter nog al moeilijk is, omdat de deuren voor de meeste bezoekers gesloten blijven. Van even betrouwbare zijde ontving „De Tijd" uit Zundert onderstaand bericht In verband met uwe mededeelingen betreflende het Trappistenklooster te Tilburg kan het volgende dienen: Zoodra de kloosterlingen van de filiale der Tilburgsche abdij te Zun dert de officieele mededeeling ontvin gen, dat zij het klooster moesten ver iaten, zijn zij allen vertrokken, zoover ons bekend, Daar het Trappistenkloos ter te Westmalle (prov. Antwerpen). De getuigen van hun uittocht waren zeer onder den indruk van het droevig scheiden der Paters. „De Kievit" gold hier, onder het bestuur van den Zeer Eerw. Pater Prior Nivardus Muis, ais een in alle opzichten voorbeeldige klooster-gemeente. De gewezen Abt van Tilburg zond inmiddels een paar Broeders bierheen, die tot de liquidatie van de roerende goederen, koeien, kippen, enz. over gaan. Een lijk opgehaald. Gisterenmor gen is bij Feijenoord een lijk opge- vischt, later herkend als de 33-jarige P., stuurman van de Groningsche boot „Hunze I", die Woensdag over boord is gevallen en verdronken. Een spoorwegdiefstal. De zoon van den stationschef. De „Leeuw. Ct." schrijft Reeds geruimen tijd werden diefstal len gepleegd uit den iaatsten trein op de lijn LeeuwardenZwolle, zonder dat het den wachtmeester der Kon. mare chaussee te Leeuwarden mocht geluk ken de(n) dader(s) op te sporen. Ook alle maatregelen, door de directie van de S.S. getroffen, konden niet meer licht in deze zaak brengen, dan dat men tot de ontdekking kwam, dat tus- schen Heerenveen en Leeuwarden de diefstallen werden gepleegd. Vóór het vertrek te Heerenveen n.l. werden al de goederen, welke zich in de beide goederenwagens achter den trein be vonden, opgeschreven en de deuren dei- wagens verzegeld, terwijl bij aankomst te Leeuwarden direct werd vergeleken met den toestand bij vertrek te Heeren veen. Deze maatregelen konden echter niet verhinderen, dat zelfs rijwielen, welke te Heerenveen aanwezig waren, te Leeuwarden bleken spoorloos ver dwenen te zijn. Nadat niu sedert ongeveer 9 maanden niets meer werd vermist, verdween de vorige week weer een pak, inhoudende 1000 sigaren. De conducteur, die de goederen be geleidde, had het pak bij vertrek te Heerenveen nog gezien, was onderweg niet uit den wagen geweest, en vermiste bij aankomst te Leeuwarden toch het pak, zonder dat hij zulks kon verkla ren. Bij een nauwgezet onderzoek bleek het den wachtmeester, dat de diefstal te Wirdum was gepleegd. Toen werd in deze richting het onderzoek inge steld, met het. gevolg, dat ais verdach te van den diefstal van bovengenoemde sigaren werd aangehouden de 21-ja- rige A. K., de zoon van den stations chef aldaar. Het jongmensch was nau welijks één dag thuis. Hij had 9 maan den gediend en was met groot verlof vertrokken. De sigaren, welke ergens waren ver borgen, werden in beslag genomen. Na een. hardnekkig ontkennen, bekende de dader ten slotte, waarna de wachtmees ter hem ter beschikking stelde der jus titie. De verdachte werd hierop in, het huis van bewaring ingesloten. Er zijn al meer goederen, verdacht van diefstal uit treinen, in beslag geno men, w.o. een. rijwiel. Dadelijk dood. Te Apeldoorn is om 4 uur Zaterdagmiddag de wegar- beider W. v. L., 27 jaar oud, op het stations emplacement tusschen een ran geerenden trein en den buffer van den stooth euvel geraakt. Hij was bijna on middellijk dood. De ongelukkige laat vrouw en kind na. Laag. In de omstreken van Gel- dermalsen heeft men Vrijdag verschil lende ooievaarsnesten van hun jongen beroofd. Men zegt, dat de dieren voor boogen prijs naar Engeland worden verkocht. Geslepen diamanten ontvreemd. Een diamantslijper te Amsterdam deed bij de politie aangifte, dat van zijn werkbank in de diamantslijperij, waar hij werkzaam is, eenige geslepen dia manten zijn ontvreemd. Aanranding. Naar de „L. K." ver neemt, werd door de marechaussees te Vaals tegen een 6-tal personen, pro cesverbaal opgemaakt wegens mishan deling van de 3 gebroeders F., gepleegd te Laurensberg (Pr.). Deze bevonden zich te Ruitershaag, toen zij door verschillende personen werden aangevallen. Twee der gebroe ders F. werden in 't gezicht geslagen, waardoor eene worsteling ontstond, waarbij G. F. tegen den grond werd geworpen en vermoedelijk door zeke ren H. met een dolkmes in het onder lijf gestoken. Toen P. F. riep, dat hij een steek in den buik had gekre gen, trokken de aanvallers zich terug en was alles schijnbaar afgeloopen, zoo- dat men in de 'daarbij gelegen bierbrou werij besloot hulp t e halen, onder welk bedrijf J. F. nog met een ijzeren staaf op het hoofd werd geslagen en bloe dend verwond. De gebroeders P. en J. F. werden door dr. Kohier te Vaalserquartier ver bonden, waarna P. F. naar het hospi taal te Aken werd gebracht, waar hij thans nog verblijft. Zijn toestand is gunstig te noemen. Nog gelukkig intijds» Zaterdag morgen kwart voor 5 uur werd door een waker van den particulieren nacht- heiligheidsdienst te Rotterdam, brand ontdekt in het café Suisse, aan het Beursplein, achter grenzende aan de Wijnstraat, waar hij juist passeerde. Hij wekte het inwonend personeel, dat, ten getale van ongeveer twintig man, zich door den dikken rook, wel ke het geheele gebouw vulde, in nacht gewaad een uitweg naar buiten baande. De brandweer verschafte zich voor en achter toegang tot het gebouw, en wist met eenige minimax en een paar slangen den brand in drie kwartier tijds te blusschen. De brand bleek ontstaan in het buf fet, waar een kooktoestel voor de kof fie den geheelen nacht steeds onder onder vuur staat. Van dat toestel nu was de gummi-gasslang afgeschoven, waardoor de brand ontstaan is, die zich al spoedig aan de houten betim mering mededeelde en zoo zijn weg vond ook naar de entresol waar zich de kleedkamer der keHners bevind. Vooral in het buffet is de aangerichte schade zeer aanzienlijk. Het bureau voor de R. K V akorganisatie. Op Zaterdag 10 Juli, des avonds te 7 uur, zal in het Gildenhuis van den Ned. R. K. Volksbond, Heerengracbt 489. Amsterdam een vergadering wor den gehouden van de bestuursleden van het in Augustus 1908 te Utrecht gehouden Ned. R K. Vakvereeniginge- congres ter bespreking van de te nemen Maatregelen in verband met het op te richten Bureau voor de R. K. Vak organisatie. BLOEMENDAAL. Burg. Stand. Getrouwd: A. J. J. Baten en W. B. A. M. Lindner. Geboren: d. v. T. van de Pol van Essen. d. v. G. van der Mey Meeuweroord. Burgerlijke Sfand. Geboren: kind van J. de Vries—v. Rijzen. Overleden: P. J. Kroonenberg, 44 j. F. van Bruggen, 42 j. HAARLEMM5.RLIEDE EN SRAARNWOUDE Teit aar de bestel i Zaterdag- plaats ter aarde besteld het lijk pllaats ter aarde besteld het lijk van den 45-jarigeln S M. van Be verwijk, die Do trie r lag in ide Hout- rakpolder zoo- ongelukkig" is omge komen Burgerlijke Stand Gebo ren: Cornelia, d. van G. Heitman, en M. Haxtemdorp, (wonende te Delft). Ondertrouwd: C. V. Beers jm. 32 j. en E. van der Peet jv. 29 jaar. Overleden:- Fredericus Jose- phus van Asseona, 1 jaar. Simojn Mo lenaar, echtgenoot v. C. [VVeel, 45 jaar, (wonennde te Beverwijk, VELSEN. Ongezonde toestand. Wij lezen met veel instemming het volgende bezadigde, maar rake artikel tje in „Velsen's Nieuws- en Adver tentieblad: „Er heerscht hier in de gemeente Velsen een ongezonden toestand op het gebied der gemeente politiek. We herinneren ons, wat dat betreft, betere dagen. Wij mannen der rechterzijde hebben steeds kleur bekend en als leeuwen gevochten voor ons recht. Maar vroeger was de strijd van een beter karakter. We herinneren ons nog best de dagen, dat van Antirev. zijde de liberale heer W üste cacdidaat gesteld werd. Niet omdat hij liberaal was, maar omdat hij een goed gemeenteraadslid was. Zelfs liggen nog niet ver achter ons de dagen, dat van rechts werden aan bevolen de heeren Del Court en Schai- temaker. Hoe komt het, dat zulks nu uit is? Wij zijn niet veranderd, maar in de liberale partij heeft een verandering plaats gebad. De kring, die daar in den Iaatsten tijd den toon aangeeft, heeft een soort antithese gesteld, die sehadelijk werkt. In den raad gekomen met de pre tentie, dat men als gemeente-hervormer moet optreden, komt men daar met voorstellen rijp en groen, en wee den- gene, die geen amen zegt. Dat is een clericaal, een conservatief. Die weet 't niet. Wat aan argumenten ontbreekt, wordt door een hoogen en smalenden toon aangedikt en als vooruitstrevend aan den man gebracht. Wij voor ons hopen, dat aan dien ondergezonden toestand spoedig een einde komt. En dat zal er komen, als onze vijf aftredende leden opnieuw, maar alleD, gekozen worden. Dan is er een dam opgeworpen tegen de ingebeelde voor- uitstreverigbeid en kan er rustig in het bslang der gemeente doorgewerkt worden." Bnrg. Stand.Ondertrouwd: H. D. Schipper en H. M. Groeo. B. I. Zwart en M. A. van den Bosch. Getrouwd: W. Noordzij en N, K. Koster. J. Broersen en A. C. Broek. Geboren: van G. Helemigh Bruin. z. van M. PetersenKorf. d. van T. BöttgerLangendijk. i. van M. DuineveltDoesburg. d. van C. GerritsZwanenburg. d. van A. VastenaouwBurggraaf. z. van J. WarmenhovenAlders. d, van M. Flips?van der Pias Overleden: B. Haadgraaf, 70j. E. Valter, 3 d. J. van Steen, 2 m. Levenloos aangegeven kind van M. Jansen en A. P. M. van Lis. XJMTTIDSN. Personalia. Bij koninklijk be sluit ie aan den eervol ontslagen lichtwaehter bij 's Rijks kustverlich- ting alhier, J. Bruin, een pensioen verleend, ingaande 1 April 19 9, ten bedrage van f354 'ejaars. HEEMSKERK. Circulaire Propaganda-' Club Onze ijverige Propaganda- club, die bij de „groote verkiezin gen" goed ep bloei veil ha:l om dm heer OV C. J. Passtoors er door te helpen, blijft thans ook niet, achter om de.- caniidatuur va.n 'ie aftreden de raadsleden a s. .Woensdag te doen slagen en heeft met het oog op deze verkiezing een circulaire verspreid van den volgenden in houd: „R, K, Kiezers van Heems kerk! Stemt alien a s. Woensdag op de Heeren G K. G. Seigniette e.n m J A. de JVïMt [Waarom?.. Omdat zij door de R, K kiesver- eenigihg „Door Eendracht Sterk" bij wettige stemming door de ver- eischte meerderheid tot ca{n li laten gesteld zijn Werkt toch de Roomse.il Katholieke organisatie niet tegop om persoonlijke redepep Partij-be lang toven alles Niemand ver- zake zijn plicht Allen op ter stem bus!" Moge deze crculaire alle Ka tholieke kiezers opwekken om a s Woensdag te gaan stemmen en de goede zaak te steunen ZASDVOOET. Hoogwater. Zondag 4 Juli v.m. 2,54 n.m. 3.15 Maandag 5 3,36 3,57 Dinsdag 6 4,2U 4,43 Woensdag 7 5,07 5,32 Temperatuur v. h. water. Woensdag 30 Juni 13° R. Donderd. 1 Juli 130 R. Vrijdag 2 140 R. Een bijzondere feestdag. De 5e Zon dag .na Pinksteren, te gelijk hier Aan- biddingsfeest, was voor de parochianen van St. Agatha dit jaar een geheel bijzondere feestdag en zal niet licht vergelen worden. Vóór den aanvang toch der Hoogmis, werd op plechtige wijze door den ZeerEerw. Herdei- onzer parochie, pas toor P. L. Dessens, het nieuwe orgel ingewijd en voor de eerste maal be speeld door den welbekenden compo nist, den heer PhiLip Loots, van Haar lem. Onnoodig hierbij te voegen, dat de groote beteekenis van het orgel in onze Katholieke kerk door het kunstvol spel van dezen begaafden kunstenaar, goed uitkwam. .Wat liet hij ons genieten van de heerlijke tonen, welke dit orgel voort brengt: nu eens fluisterend en zingend, dan weer in krachtige galmen Losbar stend, bracht zijn heerlijk orgelspel ons in begeestering. De firma Klema en Zonen, orgelfabrikanten, Lauriergracht te Amsterdam, verdient alien lof voor de degelijke uitvoering, keurige afwer king en boven alles onberispelijke en zeer fijne intonatie van dit orgel. Zij heeft eer van haar werk en voor de zooveelste maal ten volle getoond, dat ook bij den bouw van orgels van klei nere afmeting de meest scrupuleuze zorg bij haar aan het woord is. Wij ten minste danken aan haar kunst een pronkjuweeitje. Komt haar werk zien en hooren, en als gij liefhebber en kenner zijt van orgelmuziek, heeft uw uitstapje naar de badplaats u dubbel genot gebracht: frissche zeelucht in de longen, en als intermezzo na het schoo- ne panorama der zee, keurige orgelmu ziek, wel te verstaan onder Hoogmis of andere gezongen godsdienstoefenin gen. Tentoonstelling. In oen kunsthandel van P. Saaf, te Zandvoort, is eene ten toonstelling geopend van schilderijen en schetsen in olieverf, teekeningen, enz., door C. M. L. Kouw. HEEMSTEDE Burgerl. Stand. Geboren: Z. van B, J. J. M VerkleijBeijoee Z. van E M. Koopeuvan Tongeren Z. van C. B. CoueDbergBrouwer Z. van H Goedhartvan Tol Z. van J. Jansenvan der Lieden D. van W. BekkerVermeulen. Overleden: G. v. q. Brink 74 j. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Opder- trouwd: F. Beers en M- A. van der Wemiie Getrouwd: P, de Jong ep W, I Blokker. J. Vreeken en M. Wil- derom G e b orend van J. M. Kroon© Riesouw d van A. G. Warmer- damvan MarLs z van C. Seojssner van Diest d vap M. PijpersSeij- seper z van M. W- Scheepmaker Gerritsen d van J. G. van den BrielKoe,tense d. vap G. van den Akkerde Vries d. van Revers Vreekep van M. Kerkvliet—vaat Wieringep. z. van Th. Assepidelft Heemskerk, z van J. Lumap— Siesling Overleden: H H. vain Wave- ren, 72 jaar LISSE Burgerl. Stand. Geboren: D. v. J, Glasbergen en A. van Duijn Z. v. A. de Ridder en H. Varkevisjer Z. v. L. C. Elfering en M. Turnhout Z. v. K. Lindaud en M. van To! Z. v. J. J. Lieverse en W. v. ÏCgmond D. v. M. Does en A. Langelaan. Getrouwd: G. J. O. Vermeer en W. Beukers. Overleden: Agatha Maria Was senaar, 41/2 jaar. SASSENHEIM. De kinderen opstraat.Een meisje van elf jaren reed met twee kiuderen van een jaar of vier in een sportkar. Waarschijnlijk door nietgied uit te wijken, kwam de sportkar in aanraking met een brik en tuimelde omver; de kinderen op straat. Een der kleinen heeft zich zoodanig be zeerd aan het hoofd het kwam tegen het wiel van den brik dat dr. Quant hulp moest verleenen. Het hoofdje zit nu in een verband. WARMOND. Gemeenteraad. Dö Raad komt samen op a.s. Dinsdagmorgen om 10 uur. Onderwerpen :g Ingekomen stuk ken: a. proces-verbaal kasopneming, b. goedgekeurde Raadsbesluiten, c. aarneming benoeming leden commis sie tot Wering van Schoolverzuim, d. besluit Ged. Staten art. 17 1ste lid Drankwet, verordening heffing op- slaggeld (wijziging); begrooting Ge zondheidecommissie, dienst 1910; mis sive verlaging maximum vergunnin gen; brand weer-verordening; aanvra ge ontslag hoofd 0. 1. s.; vaststelling schoolgeld, 2de kwartaal 1909; hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht NOORD WIJ KERHOUT Burgerl. Stand. Geboren: D. van W. v. d. Burg en W. Heems kerk Z. van J. Balk en J. Bon. Getrouwd: L. de Winter en G. v. d. Splinter. Overleden: C. G. van Schie 17 j. W. Zwanenburg wed. G. van den Berg 72 j. M. Koudijs wed. Pb. Hoogstraten 37 j. HAARLEMMERMEER. „Vaarlust". De vereeniging „Vaar- lust", te Vijfhuizen, waarvan bescherm heer is de heer F. H. van Wichen, zal haar 7den jaarlijkschen boottocht hou den op 14 Juli a.s. naar Gouda. Overreden. Z ate.rlagmiliag had de daggelder vap T. Haaekamp, zekere D| een. zaaimacliine gehaald, gespaninen achter eep kar. Nabij da boerderij gekomen, speelde daar zijn zevenjarig zoontje hetwelk hem vroeg mede te rijden. Nadat de va der het kind naast zicih op de kar gezet had, was hij nog geen twin tig meters verder gereden of het knaapje viel er af en kreeg de wie len over één zijper armpjes Ter stond werd met hem naar Hoofddorp geredep om het knaapje opder ge neeskundige behandeling te stellen Naar omstandigheden maakt het- kind het vrij wel Burgerlijke Stand. Geboren: z. v. D. Keeman—Kerstens. Overleden: H. A. Teeuwkens, 6 m. J. J. Visser1, 7 j. A. C. Zoete- miam, 7 jaar. Burgerl. Stand. Geboren: z. v. G. H. PoolHillebrand. Overleden: E. MolemanZeg- stroo, 68 j. BEVERWIJK Tegen zijn wil. Blijkens eep advertentie, voorkomende in ieen plaatselijk blad, is de heer P Span jaard tegep zijn verlapgep capdidaat gesteld voor de vacature in den gemeenteraad. Ook nu nog wil hij eep eandidatuurbuitep ide kies vereniging niet aanvaarden Zoo hoort het. Dep heer P. Spanjaard ohze hulde Burg. Stand. Ondertrouwd: C. C. F. Duller en H. de Weerr. J. Roggeveen en C. G. van Wijngaar den. W. van Bingel en A. C. M. Berg. Getrouwd: M. Boorsma en A. van der Waa. W. Viottes en J. A. Figee. BENNEBRBOEK. Een a aP r ij d i n g. Zaterdag middag week de autamjobiel van Mevr. Wil link van Bepnebroek uit voor ee'n wagen, gelijktijdig kwam de chauffeur van Mr. B. J. Dl Zubli op zijn rijwiel vanaf een zijweg en zou waarschijnlijk opder deze auto geraakt zijp zoo hij piet spoedig vaP zijp rijwiel spropg. Het rijwiel kwam ip aanraking met de auto en werd verbrijzeld, terwijl hij zelf zoodanig op dep grond terecht kwam dat hij zich ernstig bezeerde aan zijn knieën en handen. Hij heeft zich onder geneeskumiige behande ling moeten etellep. Het blijkt niet zoo ernstig te zijn, als het zich liet aapzien A ar dapp e lepveilihg Op Maandag 19 dezer zal door Notaris Boerlag'e te Heemstede de eerste veilingen worden gehouden van te veld staand© aardappelen. VOGELENZANG. Eervol ontslag. D|e boorn- •wachter va.n hét station Vogelen zang, Greif, is met ingapg van 1 Augustus eervol ontslag verleend uit den dienst der H. IJ. S. M HALFWEG Vergiftiging. Vermoedelijk door aanwezigheid van schadelijke bestandieelen in gebruikte spijs of drank, stierven dezer dagen plot seling 2 kinderen vap A. B. Wonen de aan [dep Ringdijk, oud 2 en 3 jaar. Ook de toestand vap B. en diens vrouw' liet zic.h aanvankelijk ern stig aanzien, doch deze zijn thans herstellende Alleen het derde kind, eep zui geling, bleef pormaal Public Accountant. Leeraar M. O. Boekhouden. KRUISWEG 45. Personalia. Onze stadgenool, de heer G. ïl. Glas, locomotief-bankwerker aan de C. W. P. der Holil. Spoor alhier, staat met de heeren J. Hallemans, hoofd- conducteur S.S. en de Grauw, amb tenaar N. B. D. S., op de candidatem- 1 ijst voor het Bondsvoorzitterschap van den Ned. Bond van R.-K. Spoor- era Tramwegpersoneel „St. Raphael". Tot doctor in do Rechten, slaagde heien te Amsterdam, lie heer S R Baas van hier. R.-K. Kiesvereeniging. Hedenavond te halfnegen vergadert de R.-K. Kies vereeniging in 't café van den heer Staal. Aan de orde is de bespreking van de verkiezing voor den Gemeenteraad- De Reclame-tentoonstelling in liet Brongebouw. De le afdeeling van den zangwed strijd voor mamienkoren, op het Oud- Haarlemsche marktplein, zong Zater dagavond. Er w-aren twee deelnemende vereenigingen, en de strijd ging os» twee prijzen. Gelukkig hield het weer zich gedu rende deai avond uitstekend, en de drukte en gezelligheid, welke we hier reeds zoo dikwijls mochten noemen, was wederom verbazend. 't Eerst hoorden we het bekend© mannenkoor „Caecilia" van hier, onder leiding van Albert Heijloo uit Amster dam. De te zingen koorwerken „Om hoog" van Heinze en „Zigeunerleven"' van Fred. Roeske, liepen, wat tempo en voordracht betreft, uitstekend van stapel; de zuiverheid liet soms wel wat te wenschen over. Het „Delftsch Mannenkoor" onder leiding van IJ. M. v. d. Bosch, zong daarna. Uitgevoerd werd: „De Wraak" van Alfred Tilman en „liet lied van den arbeid", van J. P. J. Wierts. Bei de koorwerken werden zeer goed voor gedragen. De Jury liet met den uitslag niet lang op zich wachten. De heer Van Gasteren maakte na mens de Jury de bekroningen bekend: de eerste prijs, met algemeene stem men, aan „Mannenkoor Caecilia" en de tweede prijs aan „Delftsch Mannen koor". Alsnu moest om den Eereprijs wor den gezongen. In het strijdperk moesten tred es:-' „Mannenkoor Caecilia" uit Beverwijk, „De Volharding" uit Den Haag en „Mannenkoor Caecilia" van hier, die respectievelijk in de 3e, 2e en le af deeling den len prijs hadden behaald. De le eereprijs werd met algemeene stemmen toegekend aan „Mannenkoor Caecilia" van hier. Wat den tweeden eereprijs betreft, hier deed zich het ei genaardige geval voor, dat de Jury, aan beide overige koren, een juist gelijk aantal „punten van verdienste" hadt' toegekend. Bij loting zou dan beslist worden, en toen bleek, dat Beverwijk's „Mannenkoor Caecilia", de winner werd v,an den tweeden eereprijs. Wij moeten hier nog opmerken, dat, vóór dat „Caecilia" uit Beverwijk, het koorwerk „Nimmer Nacht" zou gaan uitvoeren, de heer Van Gasteren naar voren trad, en den heer N. H. Andries- sen (voorzitter van de Jury) als compo nist van, de sehoone en dankbare com positie „Nimmer Nacht", in hartelijke bewoordingen, een fraaien lauwerkrans overhandigde. Met een schitterend Japansch vuur werk werd deze mooie avond besloten. De gymnastiek wedstr ij de*. Niettegenstaande het onaangename weer van gisteren, waren er toch nog een duizend mensehen bij elkaar geko men, om getuige te zijn van de gym- nastiekwedstrijden. De beoordeeling voor den wedstrijd was opgedragen aan de heeren J. A. v. d. Booin en J. H. v. d. Veke, en wat de uitvoering betrett aan de dameis A. Zanstra, M. A. V. Carpreau, A. P. v. d. Pauwert en C. Klok, en aan de heerera J. Bongertman, J. Dwars, H. J. Drayer, J. Hop en A. J. Meyerink. Men was verplicht eerst te werken in een der bovenzalen, maar later, toet» het gelukkig opklaarde, werden de wed strijden in de open lucht voortgezet en traden in het krijt de vereenigingen „Kracht en Vlugheid" ,van A'dam, et» „Turnlust", van Alkmaar, met staaf- oefeningen. De uitsltag van dezen wedstrijd was, dat „Turnlust" den eersten en „Kracht en Vlugheid" den tweeden prijs behaal de. Er werd mooi werk te zien gege ven. Voor knotsoefeningen was alleen de „Hilversumsche Gymnastiekverceni- ging" ingeschreven en hoewel de uit voering niet onverdienstelijk was, koe toch het door de jury voor den eerste* prijs geëischte aantal punten, 18, niet worden behaald en werd haar den tweeden toegekend met 14 1/6 punt. Wat de vrije oefeningen aangaat, ivoor de damesafdeeling namen daaraan deel: „Hebe", Wormerveer, „HolJan- dia", „Kracht en Vlugheid" en „Plato", Adam, en de „Hilversumsche Gym nastiekvereniging". De uitslag was: 1. „Kracht en Vlug- reid", met 171/24; 2. „Plato" met 16 31/72, en 3. „Hollandia" met 16 20/72 Aan de vrije oefeningen voor heere» werd deelgenomen door „De Halter", „Kracht en Vlugheid" en „D. V. O.", te A'dam, ,,'t Hoen", te Westzaan, de „Hilversumsche" en de „Krommeriie- sche Gymnastiekvereniging", „Volhar ding", .^Purm erend", en „Turnlust", Alkmaar. De uitslag was: 1. „Turnlust", met 18 1/10, „De Volharding" met 17 21/30 en 3. de „Hilversumsche Gymnastiek vereniging met 16 23/40. Na afloop van de wedstrijden gaf ee» aantal Haarlexnsche turners een serie mooie toesteloefeningen te zien. Gisterenavond was het er erg drukl De Rijks-Normaallessen. Zaterdagavond is in 't St. Bavo-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 2