Gemengde Buitenlandsche berichten Telegrammen BINNENLAND. Sociale Berichten. Uit den Omtrek, Gemengd Nieuws. Nieuwtjes in drie regels. scire katholieke bisschop van Hadsjin in het vilajet Adam gevangen is ge n-omen Het patriarchaat heeft bij de Turksehe regeering daa-rtegm, protest aangeteekcnd Maar of dat helpen zal De -Jong-Turken zijn al even groote moordenaars als ze vroeger den Sultan scholdenVerschil is er niet! Zaterdag b v zijn er te Konstanti- nopel op verschil lende punten van de stad wederom 22 personen op gehangen, onder wie luitenant-gene raal Tsjerkes en de hoofdredacteur van de „Vulkaan" sjeikh Véhdeti Bovendien werden nog 150 personen verbannen Dat gaat maar dag aan dag zoo aanmen hoopt echter, dat aan de duizenden beschuldigden, welke nog niet veroordeeld zijn, op 24 Juli, den jaardag van de wederinvoering der grondwet, amnestie zal verleend worden 't Is warlijk te hopen, dat dit bloe dig schrikbewind eens een einde neme! De Oostenrijksche troonopvolger heeft aan den Rumeensehen kroon prins het Gulden Vlies gebracht. Er is te Sint Petersburg wéér een standbeeld van Peter de Groote onthuld: het derde of vierde al. De Russen trekken op Teheran aan. Ruim 5000 man zullen waar schijnlijk heden de stad bezetten. Herrie tusschen Bolivia en Peru. Een scheidsrechterlijke uitspraak viel tegen Bolivia uit. Harting, de Russische politie-chef en compiotten-ineenzetter te Parijs, is spoorloos verdwenen. In Essex Engeland) sprong een man zijn stroohoed na, die in de rivier woei. De man verdronk. Hevige overstroomingen in België. De hevige regens van de laatste da gen hebben nieuwe onheilen in het Belgische overstroomingsgebied veroor zaakt. Uit Namen werd Zaterdag gemeld, dat de streek om Rochefort geteisterd is. De rivieren de Lhomme, de Y\ ara- me en de Lesse traden buiten hare oever. Al het hooi van de weiden is verloren en hofsteden zijn vernield. Vele huizen zijn overstroomd. De re gen. die eenige uren opgehouden had, is opnieuw begonnen. De bisschop van Namen heeft openbare gebeden voor geschreven. Uit de Vesdervallei in het Luiksche, worden ook groote overs1-* oonnngen gemeld. Vriidaa^ntend is de Yesder buiten he-re oevers getreden. Chèuee, Vaux-so'-is, Chêvremont, Chaudfontaine, en Nessouvaux staan onder wa ter. Ook van de Ambléve komt er slecht nieuws en een deel van Ay- waille is overstroomd. Op de Haas is men genoodzaakt ge weest al de afdammingen tusschen Hastière en Visé te openen, de stroom is geweldig op de rivier. De Semois en de Lesse stijgen op bedenkelijke wijze. De Curthe liep buiten hare oe vers te Tieff, te Esneux en te Poul- seur, te Chanxc staan tarijke hoeven midden in 't water. Te Verviers zijn de kelders in de benedenstad onder geloopen. Nieuw San-Franeisco. De president van de San Franeis- co'sche Kamer van Koophandel, die op het oogenbiik te Berlijn vertoeft, heeft aan een dagbladman medegedeeld, dat de herbouw van San Francisco, d. w. z. het wederoptrekken van 24.00U huizen, in den tijd van Slechts drie jaar geheel is gereedgekomen. Dat werk heeft 200.000.000 dollar gekost. De stad is volgens het oude plan, maar groolscher herbouwd. Er zijn nieuwe brandwalerleidingen, voor zeewater, gebouwd, die in geval van brand of aardbeving niet kunnen worden vernield. Houten huizen mo gen in San Francisco niet meer wor den herbouwd. Deze wederopstanding zal als een na tionaal feest worden gevierd. Dit ge schiedt op aandrang van president Taft en de Amerikaansche regeering. Er zullen tal van Europeesche oorlogs schepen komen; ook Nederlandsche. Millionairsgiften. John D. Rockefeller heeft zijne ge schenken aan den Algemeenen onder wijsraad weer vermeerderd met een gift van 10 miitioen dollars. Hij heeft nu in het geheel aan dien Raad 50 millioen dollars geschonken. Belgische krantenstijl. Uit een Ylaamsche „Gazet" knippen we het volgende typische Ylaamsche berichtje, ais een voorbeeld van den leuken Ylaamschen krantenstijl: ..Yrijdag is er bijna een knaapje on der de baan gebleven, met uit te ste ken voor een gerij. Zoo onmenscheiijk slecht is de bezijdenweg op Melsele dijk, de eenige gemeenschapsbaan Cal- loo— Melsele— BeverenAntwerpen. De voituren welke afkant geraken komen slechts na veel moeite terug op den kassei. „Met het uitdoen der eeuwigschoone dijkboomen is het voetpad totaal ver woest, en wat men wegenherstelling noemt, is ons volk voor den aap hou den. Laat ons nu maar niet spreken van.veiobaan, het voetpad is al opge broken. thans verzopen door den regen; wanneer zal het de beurt der kassei zijn'.' Wij keeren terug naar Mozes- tijdU' Afscheidsdiner bij von Bülow. Bij den rijkskanselier en de vorstin Bülow had Zaterdagavond een diner plaats, waartoe de staatssecretaris van Buitenlandsche Zaken vpn Schön, en een groot aantal ambtenaren der Rijks kanselarij en van het ministerie van Buitenlandsche Zaken uitgenoodigd wa ren. In den loop van het diner hield de staatssecretaris von Schön een toe spraak, waarin hij aan de verdiensten van vorst Bülow voor de buitenland sche politiek hulde bracht en hem dank zeide voor zijn levendige belangstel ling, zijn welwillende voorzorg en de groote goedheid als mensch, welke Bü low ieder ambtenaar van het ministe rie van Buitenlandsche Zaken in alle omstandigheden had betoond. Vorst Bülow getuigde zijn dank voor deze welwillende woorden en verzocht allen, hem in vriendelijk aandenken te houden, waarna hij van allen af scheid nam met den wensch, dat het ministerie van Buitenlandsche Zaken, den blik gericht op de vermanende figuur van den grootsten Duitscher, den eersten Duitschen rijkskanselier, steeds op zijn post zou blijven ter verdedi ging van Duitsehlands belangen, voor de eer en de welvaart van het Duit- sche volk, voor den Keizer en het Kijk. Ook een „luchtvaart". Eenige dagen geleden, nu men over de geheele wereld zoo enthousiast is over de schitterende luchtscheepvaart- manoeuvres, mocht ook Napels van een dergelijke „manoeuvre" getuige zijn. De bevolking zag niet ver van Capo Poiisippo in den middag van den 5en Juli een luchtballon over de golf heen zij even. Aller oogen richtten zich op het luchtschip, waarvan niemand wist, waar het vandaan kwam en met welk doei het was opgestegen. Met behuip van verrekijkers kon men vaststellen, dat er in het schuitje twee personen gezeten waren, die, blijk baar verdiept in de beschouwing van het beneden hen liggende landschap, onbewegelijk nederzaten. Waren het misschien spionnen van een vreemde zeemogendheidZij sche nen het land zeer nauwkeurig op te nemen, en het weer was hun daarbij zeer gunstig, want de ballon bleef, zon der bijna van stand te veranderen, op dezelfde plaats zweven. Dit duurde tot aan den avond. Toen het donker begon te worden, zag men plotseling de ballon dalen en tot schrik van allen, die den mooien avond op het strand doorbrachten, in de golven verdwijnen. Terstond werd door haven-autoritei ten de sleepboot „Neptunus" en voor het marine-arsenaal de torpedoboot no. 5 uitgestuurd, om de verongelukte iuehtschippers de behulpzame hand te bieden of tenminste hun lijken op te visschen. Tot diep in den nacht toe waren zij met hun onderzoekingstochten be zig, doch zij vonden niets. Telegram men gingen heen en weer, van ambts wege werden er berichten weggezon den en toen de bladen 's morgens mel ding maakten van den verdwenen lucht ballon, was geheel Napels ontroerd en vol medelijden over die koene lucht schippers. In den loop van den dag werd ech ter die geheimzinnige gebeurtenis op gelost. Enkele vroolijke snaken hadden voor een verjaringsfeest een reusachtigen, papieren ballon gemaakt. In het schuit je hadden ze een paar papieren pop pen gezet. Daarna hadden ze den bal lon van de hoogte in het bovenste gedeelte der stad laten opstijgen. Daar hij zeven meter in diameter was, moesten alle toeschouwers, die van de ware toedracht der zaak niets afwisten, hem wei voor een lucht schip met levende luehtvaai'ders hou den. En zoo deden de grappenmakers een halve stad in beroering komen en de marine-autoriteiten uren lang vruch teloos werk doen. Mooie dressuur. Drie kilometer van Bishop-Storlford in Engeland, ligt een eenzame hoeve, welker pachter er op gesteld is op de hoogte te blijven met de politiek van den dag. Eiken morgen vertrekt de hond op denzeifden tijd van de hoeve, gaat over beiden en akkers en zet zich jfeer aan den spoorweg. Ais de trein passeert, werpt de conducteur den hond de courant toe, zorgvuldig opge rold en met een touwtje omwonden en het verstandige dier keert met de cou rant naar de hoeve terug. Het feit is absoluut geloofwaardig en dagelijks kunnen de reizigers van den morgentrein dit aardige tooneeltje zien. De boer heeft twee jaar noodig ge had om zijn hond hiervoor te dressee- ren. Diamanten uit West-Afrika. Zooais wij vroeger reeds meldden, bieden de rijke diamantvelden, in Duitsch-West-Afrika ontdekt, een groot gevaar voor den diamanthandel. De ontginning toch der nabij Lüderitz- geiegen velden, kost niet een vierde van den prijs, die op de veiden aan den Rand besteed moet worden. Het Londensche syndicaat van diamanthan delaars heeft daarom onmiddellijk ge poogd, met de Duitsehe maatschappij, die de concessie voor Lüderitzburcht gekocht heeft, een overeenkomst te sluiten. Als argumenten werden aange voerd, dat ingeval de Duitschers hun producten voor den reëeien prijs van de hand doen, vooreerst geheel de dia manthandel gedemoraliseerd zou wor den; ten tweede, dat de velden te Lüde ritzburcht vóór hun tijd uitgeput zou den zijn; ten derde, dat de Engelsche diamanthandel zou weigeren met Duit sehe firma's in connectie te treden, in. a. w. zou een boycot beproeven. Naar de „Frankf. Zeitung" mede- deeit, zijn deze onderhandelingen in zooverre mislukt, dat de Duitsehe maat schappij weigert met het Engeisehe syn dicaat een overeenkomst aaii te gaan. Zij gevoeit zich krachtig genoeg, om zelfstandig haar waar aan de markt te brengen. Maar erkennende, dat bij reductie der prijzen de nieuw-onldekte veiden wel dra uitgeput zouden raken, heeft de Duitsehe maatschappij te kennen ge geven, plan te hebben, haar productie tegen de gewone prijzen in den liandei te brengen. Een fameuze diefstal. Op het postkantoor te Weenen is Vrijdag een som van 119.000 kronen, die voor verzending gereed lag, gesto len. De dienstdoende postambtenaar w erd door de telephoon geroepen, ver gat de geldsom eerst weg te bergen, en terwijl hij zijn telephonisch gesprek hieid, werd het geld geroofd. Men denkt, dat de diefstal door een goed georganiseerde dievenbende beraamd is. TEHERAN, 11 Juli. Een krijgs macht van ongeveer 1200 royalisten met vier kanonnen viel dezen ochtend op vijftien mijlen ten westen van Te lieran de vereenigde nationalisten aan, maar slaagde er niet in, hen te ver drijven uit hunne positie, die gedu rende twee uren gebombardeerd werd en ook een hevig vuur uit maxims te verduren had. Het gevecht zal waarschijnlijk he denavond hervat worden. Het aantal gesneuvelden en gewonden is onbe kend. Het Kon. bezoek aan de Hoofdstad. Naar de Tel. verneemt, zal het be zoek van H. M. Koningin Wilhelmina aan Amsterdam vermoedelijk in de maand October plaats hebben. Uit de Staats-Courant. s De gewone audiënties van de mi nisters van justitie, van landbouw, nijverheid en handel en van oorlog zullen resp. 12, 14 en 15 Juli niet plaats hebben. De Halve Maen. Het stoomschip Soestdijk, van de Holland-Amerikalijn, is Zaterdagoch tend om bail twaalf van Rotterdam naar New-York vertrokken, met bet jaebt De Halve Maen aan bood. De Middenstandstentooustelling Zaterdagavond bezocht Z. E. Minister Heemskerk met familie de Midden- standstentoocstelling. r r. Paul. In een correspondentie uit Curagao aan „De Tijd" wordt betoogd, dat dr. Paul, de afgezette gezant van Venezuela bij ons Hof, de behandeling niet beeft verdiend, die hij nu ondergaat. Men beschuldigt hem, dat hij de Amerikanen naar Venezuela heeft ge roepen en daardoor een inmenging van vreemde mogendheden in de zaken van Venezuela beeft uitgelokt, die gevaarlijk kan worden voor de zelf standigheid van het land. Maar de schrijver meent, dat dr. Paul toch niet anders dan op aanraden van president Gomez zal hebben gehandeld. En nu laat men aan dr. Paul tijd noch gelegenheid om zich te recht vaardigen. De schrijver kan zich dan ook volkomen het telegram begrijpen, dat hij dezer dagen aan president Gomez zond, met verzoek, het in Ve nezuela te publiceeren: „Geoordeeld en veroordeeld zonder gehoord te zijn, protesteer ik voor u, voor de natie en voor geheel de wereld, tegen de infame beschuldiging." De Trappisten van Tilburg. Men schrijft van zeer betrouwbare zijde aan 't „Hgzn": Nog is de zaak niet geheel en al in 't reine. Na het bijna algemeen verlaten van het klooster op verleden ■iondag, hebben de volgende feiten nog plaats gehad. Maandag is de machthebbende abt van Catsberg naar Tilburg overgekomen, doch is niet in 't Trappistenklooster geweest. De abt van Chimay (België) echter, die even eens over was, had wel een onder houd met den ex-abt en waarschijn lijk tengevolge daarvan is de ex-abt Dinsdagmiddag in Oisterwijk op den trein gestapt, om een reis naar Rome te aanvaarden, zooals gezegd wordt. In 't klooster zelf moeten nog drie priesters verblijven, (waaronder de supprior) één theologant en een zestal broeders. De prior, de procurator en één broeder zijn Maandag naar België vertrokken. De aebterblijvenden zijn in goede trouw gebracht en meenen zelf verplicht te zijn de ontredderde zaken wat te regelen. Zoo goed als het kan geschieden, met het weinige personeel dat er nog is, worden de bedrijven aangehouden en de stallen nagezien. Het vee dat verkocht was, werd zelfs niet geleverd en alles wordt zooveel mogelijk op denzelfden voet gehouden. De zaak is echter nog lang niet duidelijk. Dit blijkt nochtans vast te staan: dat de orde der Trappisten zich geheel en al uit de kwestie terug trekt, zoodat de ex-abt zelf voor al wat er nog op civiel gebied vdgen kan, verantwoordelijk blijft, wijl hij zich blijft handhaven als eigenaar. Zelfs al zou hij thans afstand willen teekenen voor de kloostergemeente, dan zou deze, volgens den wensch van Rome, zulks niet meer aanvaar den. Rechten en schulden blijven dus voor rekening van den ex-abt, en 't laat zich wel aanzien dat 't zal worden een schandelijk failliet van den heer Verbruggen, ex abt. Van een herstel der abdij kan derhalve moeilijk sprake zijn, althans binnen afzienbaren tijd, Graaf Marnix de St. Aldegonde. Een lezer van de „Terneuz. Ct schrijft .Op den dag der geboorte van Prin ses Juliana en nog dagen nadien; heeft over liet gansche land langs straten, velden en wegen het [Wil helmus van Nassau we weerklonken uit duizenden en nog eens duizenden kelen. Graaf Marnix de St,, Aldegonde, de trouwe aanhanger en vriend van Willem den Zwijger, is bekend als de dichter van dat Oranjelied, in den loop der tijden ook het volks lied geworden Als een merkwaardige samenloop van omstandigheden mag vermeld, dat toen onlangs te Princ-enhagie, waar vroeger de Prinsenkinderen van het Huis van Oranje hun ont spanningsoord hadden, het geboorte feest der Prinses Juliajia gevierd werd, daaraan ook op doorslaande wijze heeft deelgenomen een nazaat en naamgenoot van voornoemden trouwen aanhanger en vriend van Willem den Zwijger, namelijk graaf Marnix de St Aldegonde uit Lier (België) In België geboren en getogen zijn de leden v.a,n het gesl acht Marnix de St Aldeg-onde aan hun geboorte land gehecht gebleven, evenwel zon der hun liefde voor het Huis van Oranje te verliezen Zoo kon dit Liersche stamlid in zijn stormachtig toegejuichte speech memopeeren, dat verschillende leden zijner familie in Holland gestudeerd, oo-k de krijgs school te Delft bezocht hebben, ter wijl graaf Bodewijk, kapitein van het regiment dragonders, onder ko ning Willem I en sprekers groot vader, des Ivonings opper jachtmees ter was, voor 1830; Het is ook wel de liefde en eer bied voor het Huis van Oranje, die dezen nazaat van den lbe-eeuwschen Marnix de St Aldegonde (die thans groo'tste landeigenaar te Prinsen- hagen is) heeft bewogen, naar aan leiding va,n Prinses Juliana's ge boorte, aan zijn talrijke pachters al daar een geruste toekomst te schen ken, niet den tegenwoordigein alleen, maar ook hun kinderen, door hun voor een lange reeks van jaren een blijvende pacht te verzekeren Diit is voorwaar een daad van humaniteit en sympathie; men zou het zelfs: noemen een manifestatie van ver broederingsgezindheid tusschen Hol land en België, der den invloed van sterken 'drank. Tegen zeven uur kwam haar man binnen, die zijn vrouw thuis niet aan treffende en vermoedende, dat zij in de „Drie kronen" was, zich daarheen begaf. Nauwelijks had de man z'n vrouw ontdekt, of hij stoof woedend op haar af, wierp haar op den grond, trok de schoenen van haar voeten en beukte daarmee zijn eehtgenoote herhaaldelijk op het hoofd. De toeschouwers van dit echtelijk drama beweren zelfs, dat de man de inmiddels in zwijm gevallen vrouw, nog op het hoofd trapte. Hij beukte maar door, tot db vrouw zelfs geen enkel teeken van leven meer gaf. Onmiddellijk werd de politie ge waarschuwd, die den dader der zware mishandeling naar het politie-bureau bracht, en de vrouw werd per auto- ziekenwagen naar liet Willielmina-gast- huis vervoerd. Bij 't verhoor gedroeg de dader der mishandeling zich zeer onbeschoft. Gisterennacht was de toestand dei- verwonde vrouw hoogst ernstig. Vervroegde winkelsluiting. De Handelsvereeniging te Enschede heeft besloteD tot vervroegde winkel sluiting, nadat zij daaromtrent het advies van alle winkeliers in de ge meente had gevraagd. Met uitzondering van Maandag en Zaterdag zullen van 15 Augustus a.s. de winke's 's avonds te 8 uur worden gesloten. 5 p."; H. J. van Koolbergen, ld., Hoo- geweg 86, 7 p.; H. van der Hof, id., Stichting Bennoheim, 3 p.; C. Huff er in arm, id., id., 6 p.; J. Hendrikse, id., id., 8 p.; J. van de Linde, id., id., 6- p.; C. de Koning, id., Pension Beau Sejour, 1 p.; C. van Oldenborgh, id., Hotel Groot Badhuis, 3 p.; A. B. Wolf, Den Haag, id., 1 p.; Fam. Kleijen- stiiber, Minden, Hotel Belvédère, 4 p.; Frau M. Schwabe, Berlijn, Hotel I'O- cean, 5 p.; M. G. Boasson, Middelburg, Hotel d'Orange, 2 p.; E. Schmidt, Dresden, id., 1 p. Onze badplaats. Aanwezig op 6 Juli 1909 2448 p. Bijgekomen tot 9 Juli 254 p. 2722 p. 63 p. Vertrokken Ooievaars-dieven gesnapt. Men meldt uit de Waalstreek: Eindelijk is het der justitie mogen gelukken de hand te leggen op een paar ooievaars-dieven. Het gebeurde te Herwijnen. Gedurende niet minder dan drie we ken hadden de rijksveldwachter Bra- venboer en de gemeente-veldwachter van de Pot de wacht gehouden om de onverlaten in handen te kruijgen. Eindelijk mocht hun dit gelukken. Te ongeveer middernacht traden twee personen op het terrein van M. C. van Arendonck om de ooievaars van den hooiberg te halen, waar hun nest gebouwd is. De politie had zich onder den hooi berg opgesteld en was vergezeld van een speurhond. Een ladder werd genomen en in zeer korten tijd hadden de gebroeders Jacob en Jan V. resp. 19 en 28 jaar oud woonachtig te Veen (Noord-Brabant) de vier jonge ooievaars te pakken. Nu kwam de politie te voorschijn en terwijl een der dieven werd. gegre pen en zich wilde verzetten, bood de speurhond bijstand. Door het gekerm van zijn broeder getroffen en door het aanroepen Van Bravenboer: „blijf staan, anders ver scheurt je mijn hond", staakte de an dere dief zijn vlucht. De ooievaars werden hun afgenomen en weer op het nest gebracht. 90 pet. gestemd. Als een bewijs hoe bij de gemeenteraadsverkiezing te Boxtel gespannen heeft, diene, dat 90 pet. der kiezers gestemd heeft. Hier onder waren kiezers, die uit Hooge- zand en uit Vlissingen kwamen om te Boxtel te stemmen. Inbraak. Te Deventer is Zaterdag ingebroken ten kantore van Gebr. Kor- leling aan den Diepenveenschen weg. Door uitsnijding van een ruit heeft men zich toegang verschaft. De brandkast werd opengevonden, zonder dat sporen van braak werden gevonden, zoodat vrij zeker is, dat een vatschen sleutel is gebruikt. De dader heeft niets dan boeken kunnen vin den, daar de geldswaarden door de firmanten steeds mede naar huis wor den genomen. Afschuwelijk. In stomdronken toe stand zette vrouw \V. in de Palm straat, te Hilversum, haar vijfjarig zoontje, dat zij wassehen wilde, in een kom met kokend water. Opmerkzaam gemaakt door het hevig giiien van het arme kind, trad een buurman binnen, die het kind direct aan de vrouw ont rukte en het naar zijn woning droeg, waar dr. Beukers, in allerijl gewaar schuwd, het stumpertje verhond. Het bleek, dat heide voetjes verbrand waren. De geneesheer gelastte daarop over brenging naar de II.-K. ziekenverple ging- De ontaarde moeder, op straat ge komen, werd gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht. Eén plotselinge dood. Zekere V. d. G., wonende aan het Vrouw-Jutten- Jand te Amsterdam, bleef, terwijl hij een visite braelvt bij v. d. K. aan het Koningsplein, plotseling dood. Het lijk werd per drenkelingen wag en naar de woning van den overledene gebracht. Een ernstige mishandeling. Op de Lijnbaansgracht 138 te Amsterdam, is gevestigd het logement „De drie kro nen". Omstreeks 5 uur Zondagmiddag kwam een omstreeks 30-jarige vrouw deze localiteit bezoeken, kennelijk on- Gczondheidscotnmissiën. Door den commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland zijn herbenoemd tot leden der gezondheids- commissiën, welker zetels zijn gevestigd te Aalsmeer, Beverwijk, Bloemendaal, Bussum, Edam, Bakhuizen, Hilversum, Helder, Hoorn, Purmerend, Schagen en Zaandam, respectievelijk de heeren H. A. Rouffter, A. C. Roelofs Valk, H. J. F. Wanna, M. J. van Hattum, J. H. Nanninga, D. E. L. v. d. Arend, dr, J. M. Clinge Doorenbos, C. J. Koning, jhr. D. van Foreest, W. J. van Rossum, dr. J. de Wit, A. J. van Heemskerck Duker, dr. J. C. J. C. Smits, A. H. van den Berg, E. Kluy- ver, H. Dierdorp, B. H. Jurgens, C Visser Azn., dr J. M. Rebel, terwijl in de plaats van wijlen den heer S. Bon, als lid der gezondheid commissie te Beverwijk is benoemd de heer N. A. Bon, geneeskundige te Assendelft, en in de plaats van den heer mr. K. N. Hengeveld, als lid der gezondheids commissie te Hoorn, de heer W. C. Keeser, gepens. kapt. O.-I. leger te Medemblik. SCHOTEN. DeHerstemming. Hedenavond half negen houden de R. K. en A. R. Kiesvereeniging een gecombineerde vergadering. Aan de orde isbespreking her stemming. BLOEMENDAAL. Personalia. Aan de Huishoud school te Amsterdam zijn geslaagd voor eindexamen, Opleiding Huishoud ster, mej. E. Zeggeit, alhier. Makelaarsbenoeming. De heer A. Overakker, ondernemer vanhet „Bloemendaalsch pension en woDing Bureau" (Rusthoek) alhier en makelaar te Santpoort (gemeente Velsen) is nu door Burgemeester en Wethouders van Bloemendaal benoemd tot makelaar in de gemeente Bloemendaal. VELSEN. Zegen! Bij den ambtenaar van den burgerljjken stand alhier, werd door een 62-jarigen vader de geboorte-aan gifte gedaan van zijn 22ste kind. Burger 1. Stand. Getrouwd: A. Groen en L. Wijker Geboren: d. v. F. C. Garsten- veld—Samstra. d. v. C. Jonker- Smit. d. v. G. van BaarGroot. d. v. J. C. BuckmannBrachthuizer. z. v. J. M. Dijkmans— Jansen. d. v. D. Kint—Grapendaal. d. v. G. A PeenDe Bruin. z. v. N. Zwaan Van Os. d. v. T. HopmanSmit. z. v. T. DekkerOorthuis. d. v. A. J. MartansJoosen. d. v. M. Kneg- jesPoot. Overleden: J.P.Koopman,26j. IJMUIDEN. Een flesch aangespoeld. Vrijdag werd door een werkman een flesch drijvende gezien nabij het Zui- derstrand alhier. Na haar met veel moeite in handen gekregen te hebben bleek ze een naamkaartje te bevatten waarop vermeld aan de eene zijde „Miss Marie Westphal Milwaukee U. S. A. 2134 Kelbourn Ave", en aan de andere zijde „July 5th 1902 en board of „Graf Waldersee. Zeer waarschijnlijk hebben we hier weer te doen met een flauwe aardig heid, door een der passagiers uitgehaald. Z A.NDV OOB.T. Aangekomen vreemdelingen. F. Birkenstein, Frankfort a/M., Zee straat 20—24, 5 personen; M., en C. Fischer, Weissenfels, id., 2 p.; J. Schip pers, Vlaardingen, id., 3 p.; Van Dus- seldorp, id., id., 4 p.; W. Clingestein, London, Pension Wilhelmus, 1. p.; Me vrouw G. Bull, Brandenburg a/d H., id., 4 p.; Mevr. Dr. Brammen, Ter- Apel, Kerkstraat 22, 1 p.; Mej. B. Bak ker, Valthermond, id., 1 p.; M. H. B. ten Bokkel Huinink, Ubbergen, Villa Mon Plaisir, 3 p.; J. C. M. Karpe- steijn, id., id., 1 p.; H. Westerink, A'dam, Haltestraat 51, 6 p.; Fam. J. Tabakspinder, id., Dr. Smitstraat 4, 4 p.; M. Cok, id., Willemstraat 17, 5 p.; W, Puncke, id.. Parallelweg 99, 7 p.; J. C. Post, id., Zandvoortsche laan, Aanwezig op 9 Juli 2659 p. Haarlemsch Kinderhuis le ploeg 60 kinderen. Amsterd. Vacantia Kolonie Kost- verloren 2e ploeg 60 kinderen. Badhuis voor Minvermogenden 80> patiënten. Temperatuur van het water- Woensdag 7 Juli 13o R. Donderdag 8 l3o R. Vrijdag 9 13o. R. Hoogwater. Zondag llJuliv.m, 4,48 n.m. 9,21 Maandag 1'2 9,55 10,30» Dinsdag 13 11,04 11,3G Woensdag 14 12.— 12,08- HAARLEMMEBLIEDE. c. a. De spoorbaan. De werkzaam heden voor den aanleg van de spoor baan door Haarlemmermeer zijn ook hier (traject Ringvaart—Haarlem aangevangende heimachines zijn aangevoerd en staan midden in de- polders te werken voor de over de- wateringen te maken bruggen. Al bet benoodigde land is nu bij minnelijke schikking van de eigenaar» verkregen. HEEMSTEDE. Personalia. Voor het eindexamen der Handelsschool met 4 jarigen cursus' Rolduc, is o.a. geslaagd H. Peeperkorn, alhier. G eme e n t er a aMs ver g ade- ring Openbare vergadering' va», den Raad der gemeente Heemste de, op Donderdag', den 15 Juli 1909, des avonds om half aciht uur. Te behandelen onderwerpen: 1 Onderzoek geloofsbrieven vair gekozen raadsleden, 2 Stemming in gevolge art 50 2de lid, der Gemeen tewet over het voorstel tot het schen ken va,n een eereprijs voor die natio nale Bloemen tentoonstellimgi 3 j Vaststelling eener nieuwe Motor- ent Rijwielverordening; 4S Aanbieding der gemeente-rekening' over L908.; 5,j Adres van J Boon, om afwijking van de Bouw- en woning verordening voor den bijbouw eernter kamer met advies van B. en Wi 6. Ingekomen; stukken en mededeelingen BENNEBRROEK. Chr. Nat. Werkmansbond. In de jongst gehouden vergadering van de afd. „Bennebroek e. o." van den Chr. Nat. Werkmansbond zijn acht nieuwe leden toegelaten, waarbij deelhebbers in het Ziekenfonds. De periodiek aftredende bestuurs leden, de heeren C. Vis en Joh. v. d. Berg, werden herkozen, de heer A. van Berneveld werd vervangen door den heer J. Lodewegen, terwijl in de plaats van den heer Alb. Leenslag., die wegens vertrek bedankte, gekozen, werd de heer A. Tempelman. HILLEGOM. Personalia. Tot voorzitter van den Elsbroekerpolder is benoemd de heer H. Zeestraten, ter vervanging van den. heer J. van Lierop Pz., die als zoodanig, ontslag heeft genomen. LISSE. Het H. B. G. Vrijdagavond verga derde de afdeeling Lisse van het Hollandach Bloembollenkweekers-Ge nootschap in het café van den heer Ruigrok van der Werve. Na opening der vergadering en het lezen der no tulen, die goedgekeurd werden, werd het oogstverslag van onderstaande- artikelen als volgt opgemaakt: hya cinthen, kweek, best; hyacinten, lever baar, goed; soortkrokusseu, middel matig, gele krokussen, goed; narcissen,, best. De middelmatige oogst der soortkrokussen is een gevolg van een- goed gewas op de zwarte gronden en een slecht gewas op de zandgronden. De minder beste oogst van leverbare- hyaciuten was een gevolg van den ongelijken oogst, veroorzaakt door de koude weersgesteldheid. Besloten, werd om de datums der vergaderingen speciaal ter bespreking van handelsbelangen, vast te stellen op Vrijdagen 30 Juli en 6 Augustus. Hierna werd de slecht bezochte ver gadering door den tweeden voorzitter^ den heer C. van der Zeal Cz.. gesloten. NOORDWIJK. DeGemeenteraadsverkiezing. Men schrijft onsDe dag van morgen,. Dinsdag is voor onze Gemeente eene gewichtige dag, daar eene verkiezing moet plaats hebben van 4 leden voor den. Gemeenteraad, terwijl niet minder dan 8 candidaatscamen op de oproe- pingskaart voorkomen. Een dubbel getal candidaten in onze gemeente is bijna nog nooit voorge komen, waarom wij 'tnoodig oordeelen een woord van opwekking te moeten spreken tot onze R. K. Kiezers, om toch vooral goed toe te zien w i e men stemt. Zeker, ctoor meerderen is getracht, in deze tweedracht te zaaien, en moeilijkheden te veroorzaken, s:.ma- gebruik makend van zeer afkeurens waardige middelen en manieren. Dat i ;der Rooinsche Kiezer toezie,, dat geen persoonlijkequaes-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 2