BINNENLAND. Gemengd Nieuws. Uit den Omtrek. mm Een fotografeerend raadslid. In den gemeenteraad van Padborough (Engeland) had een der raadsleden zijn kiektoestd meegenomen, om zijn mede leden, wanneer zij opstonden om te spreken, te vereeuwigen. De voorzit ter riep hem tot de orde, maar het raadslid zei dat er in het reglement niets tegen fotografeeren bepaald was, en dat hij er mee zou voortgaan. De voorzitter herhaalde tot driemaal toe zijn tot-de-orde-roeping en bij de der de maal riep het raadslid: „Nou heb ik ze! Nou kunt u doen wat u wilt!" Met groote meerderheid besloot de raad den fotograaf te schorsen, maar deze weigerde heen te gaan, en moest ten slotte uit de zaal gedragen worden Bij de hervatting der zitting ging hij op de publieke tribune zit ten! De Paus en de Sociale Actie. Professor Toniolo, president der Ita- liaansche Katholieke „Unione Popula- re richtte aan Z. H. den Paus een adres van eerbied met de verzekering dat genoemde vereeniging krachtiger dan ooit de katholieke sociale actie zou bevorderen teneinde den Christe- lijken geest in het staats- en familie leven te herstellen. De Paus liet door den staatssecretaris Merry dei Val o.m. antwoorden „Inderdaad is het noodig dat in een tijd, nu de kinderen der duisternis met een activiteit, een betere zaak waar dig, hun pogingen verdubbelen om hun booze plannen te verwezenlijken plannen vol haat tegen God en die de geheele christelijke orde willen ver nielen ook de kinderen des lichts hun uiterste wilskracht inspannen om. één in het geloof, zich te verdedigen tegeh het kwaad, dat met felheid voor uitstreeft, en vurig strijden voor de verdediging der heiligste en kostbaarste sechten. „Tot dusver heeft de „Unione Po- pulare" beantwoord aan haar taak en de in haar gestelde werkzaamheid, al had zij dan aanvankelijk veel hinder palen te overwinnen en moeilijkheden te ontgaan. En nog meer mag thans in de toekomst van haar verwacht worden. De H. Vader bevestigt het mandaat, dat haar is toevertrouwd, en wendt zich tot alle Katholieken van Italië, inzonder tot de bisschoppen, om hun op 't hart te drukken zooveel als de ernstige tijden het vorderen, de „Unione Populare" te steunen en bij te dragen tot de verwezenlijking van haar program". Het hoofd der Baelvtiaren. Henri d'Allemagne geeft in de „Echo de Paris" een schets van Sardar As sad. den aanvoerder van de Bachtiaren, die op het oogenblik vereenigd met de Nationalisten Teheran bedreigen. Hij is volgens die schildering een energiek, zeer intelligent en hoogst beschaafd man, die zich in het bijzonder de Fransche ontwikkeling heeft eigen ge maakt. Hij kent Europa en Parijs, waar hij vele maanden woonde. Zijn geslacht is veel meer voor ontwikkeling vatbaar dan de heerschende dynastie der Kadjars. Zijn vader werd om die reden door lafhartigen moord om het leven gebracht in 1882. Assad bracht de jaren tusschen 1882 en 1888 in de gevangenissen van Ispahan door en ondernam kort na zijn bevrijding in 1882, zijn eerste reis naar Europa, naar de Parijsche tentoonstelling. De sardar is volstrekt heerscher over zijn stam en heeft onbeperkt beschikking over leven en dood zijner onderdanen. De dood straf wordt echter slechts zelden door Assad uitgesproken, w;el worden ver schillende verminkingen toegepast. Tot het jaar 1850 waren de Bach tiaren volkomen onafhankelijk en er kenden zij geen overheid. Hoessein Goli Kan, de vader van Assad heeft zich het eerst als hun heerscher op geworpen. De Sjah van Perzië heeft in theorie het recht den leider der Bachtiaren te benoemen, maar bezit in werkelijkheid niet de minste macht over dit bergvolk. Intusschen zijn de leiders verplicht in Teheran voortdu rend een troep ruiters uit stamgenoo- ten te laten verblijven, die door de Sjah worden beschouwd als gijzelaars. De ijver, waarmee Assad tegenover de Sjah opkomt voor de beloofde libe rale hervormingen zijn natuurlijk niet geheel belangeloos. Hij hoopt denkelijk zelf den Perzischen troon te bestijgen na den va! van den Sjah. Maar de nationalisten zouden dit voor nog groo- ter ongeluk houden dan de tegenwoor dige regeering en aan dit feit zal de Sjah het wel in de eerste plaats te danken hebben als hij ondanks het succes van zijn tegenstanders niet ont troond wordt. Heeren, die van rust honden! In het orgaan van het Duitsche ver bond tegen lawaai (Deutscher Larm- schutz-Verbond) wordt medegedeeld, dat het verbond bordjes en andere ken- teekens zal laten aanbrengen aan ho tels en logementen, die het doel van het verbond willen bevorderen, door zorg te dragen, dat het personeel en de gasten zich zoo stil mogelijk hou den. Van welken aard zulk een hotel moet zijn, om in de „blauwe lijst" van de „rusthotels" opgenomen te wor den, verneemt men uit zes eischen, die de zenuwarts dr. S. Auerbach, voorzit ter van de afdeeling Frankfort, heeft gesteld lo. Er moet gelegenheid zijn, om Üe kamers volkomen donker te maken, het best door middel van donkergroene of bruine luiken, die echter zoo moeten ingericht zijn, dat er ook 's morgens door eenige kieren licht in de kamer kan komen. De gebruikelijke lichte gor dijnen zijn volmaakt nutteloos, zij die nen enkel tot versiering. 2o. In elk hotel, dat op dèn naam van eere rangs-hotel aanspraak wil maken, moet een gemeenschappelijke, zij het ook niet zeer groote ruimte zijn, waarin alle gesprekken ten strengste verboden zijn. Zij moet zoo ver moge lijk verwijderd zijn van lokaliteiten, waar muziek wordt gemaakt. De mu ziek- of concertzaal moet van het ove rige hotel „geluiddicht" afgesloten éijn. 3o. Men moet middelen beramen, om het dichtslaan van deuren met zoo min mogelijk gedruisch te laten geschieden. 4o. Gasten, die bijzonder luid optre den, met name door verstoring van de nachtrust, en die op beleefd verzoek hun wijze van doen niet veranderen, moet veel vaker het verdere verblijf opgezegd worden, dan tot nu toe ge beurt. De goede hotels moeten een zwaarte lijst van deze rusntverstoorders bijhouden en haar geregeld laten cir- culeeren. Ik geloof, dat menige zon daar opgevoed kan worden, wanneer hij ziet, dat verschillende hotels hem niet opnemen. 5o. Gedurende het eerste uur na het middagmaal moet in het belang van menschen, die willen of moeten sla pen, stilte heerschen. Het kleedjes- kloppen, wegruimen van sneeuw enz. moet in dien tijd achterwege blijven. Ook moet zooveel mogelijk gezorgd worden, dat er dan geen honden blaf fen. 6o. Het kloppen in de vroegte moet zoo gebeuren, dat de buren er geen last van hebben. Het best misschien door verplaatsbare, van de loge van den portier uit te bedienen, electrische schellen met gedempten toon. Het ge klop en gepor aan de deuren van de genen, die gewekt moeten worden, is volkomen ongeoorloofd. De Prins terug. Z. K. H. Priüs Hendrik, die Zondag morgen te 8.09 met den D-trein te! Arnhem arriveerde uit Berlijn, verge zeld van zijn adjudant, jhr. Van Suchtelen van de Haare, keerde van daar per auto te 9 uur op Het Loo terug. De Keizer bij onze grenzen. Bij gelegenheid van de komst van Z. M. den Duitschen Keizer te Kleef, die tegen 9 Augustus in deze plaats nabij de Nederlandsche grens verwacht wordt, zal een buitengewone zending Keizer Wilhelm namens H. M. de Koningin begroeten. Met die compli menteering zullen worden belast vice- admiraal Baron Sweerts de Landas Wyborgh, commandant der Marine te Amsterdam, en de luit.-generaal van het Indisch leger met verlof hier te Lande, Van Daalen. Aan de missie wordt toegevoegd de le-luit. Baron Van Voorst tot Voorst, Hr. Ms. ordon- nance-officier. De Troonrede. Dr. Nolens schrijft in de „N. Venl. Courant" Naar mijn bescheiden meening staat het Kabinet voor de vraag, of het in de aanstaande troonrede zich bepalen zal tot hetgeen menschelijkerwijze in den loop van het zittingsjaar 1910, thans ingediend kan worden als ont werp, dan wel of het met een program voor de geheele vierjarige periode, of zelfs voor een nog langer tijd, voor den dag zal komen. Voor het een, zoowel als voor het andere valt iets te zeggen. Begrijpelijk is het, dat een pas op tredend Kabinet goed voor den dag wil komen en reeds bij zijn optreden door voornemens, die eerst later de mogelijkheid hebben van verwezenlijkt te worden, indruk wil maken. Maar het Kabinet-Heemskerk ver keert in dit opzicht in eenigermate buitengewone positie. Het is geen homo novus. Zijn plan nen zijn reeds voor een groot deel bekend. Daarbij is een troonrede eigenlijk slechts voor één jaar bestemd. Zij wordt ieder jaar door een nieuwe vervangen. De oogenblikkelijke bevrediging van een, vele jaren omvattend en vullend program leidt eerder tot teleurstelling dan de kalme aandoening van het vooruitzicht voor een enkel jaar. Zoodat er m.i. wel iets voor te zeggen valt, dat in dit geval de Troonrede zoo zij ingericht, dat in een volgende niet gezocht behoeft te worden naar termen en formuleeringen om dezelfde zaak op een andere wijze uit te drukken. Dat heeft ook nog voor, dat bij het vorderen zijner dienstjaren het Kabinet eerder beoordeeld zal worden naar s hetgeen het heeft afgewerkt, dan naar hetgeen van zijne voornemens niet verwezenlijkt is. Bij het aanleggen van den eersten maatstaf valt het, voor welk Kabinet dan ook, allicbt eerder mee, dan bij het aanleggen van den tweeden. Overigens, zoo ooit, dan geldt hier het woord van Goethe: „In der Be- schriinkung zeigt sich erst der Meister." Maar: „diversis modis bene fit", en „ieder zijn meug." Wil het Kabinet zijn plannen voor vier, en zelfs voor acht jaren in zijn eerste Troonrede mededeelen, men zal er met belangstelling kennis van nemen, maar na ieder jaar rekening en verantwoording moeten vragen. De aanstaande aubade van Ned. zangvereenigin gen. Het bestuur der aubade van Neder landsche zangvereenigingen te Amster dam deelt in een rondschrijven mede, dat het op grond van ingewonnen inlichtingen van hoogerhand, tot de overtuiging is gekomen, dat H. M. de Koningin en o. K. H. Prins Hen drik volgaarne een huldebetooging van Nederlandsche zangers en zange ressen te Amsterdam in ontvangst willen nemen en dat tevens de ver tolking der Oranje-Nassau-Cantate, voor dit doel gecomponeerd door M. H. van 'tKruijs, H. M. aangenaam zal zijn. De deelneming is alsnog openge steld tot uiterlijk 20 Juli e.k. Het departement van oorlog Naar verluidt, zal, ter vervanging van generaal Sabron, als minister van oorlog optreden de luitenant-generaal W. Cool, inspecteur van het militair onderwijs. De Ministerraad. Gisteren vertrok Z. E. de Minister van Financiën, mr. Kolkman, naar het Loo, ter audiëntie bij H. M. de Koningin. Woensdagmiddag a.s. vergadert de Ministerraad weder. Minister Heemskerk. De minister van Binnenlandsche Zaken, mr. Th. Heemskerk, is gister ochtend naar Frankfort vertrokken. Een Zeeuwsch watersnood-Comité. In Zeeland is definitief opgericht een Zeeuwsch watersnood-comité, dat bij rampen, zooals in 1906 in die pro vincie voorkwamen, directe hulo zal kunnen verleenen. Een kanaal door de Geldersche Vallei. In de vergadering van het comité inzake het kanaal door de Geldersche Vallei is in principe besloten tot het oprichten van een Vereeniging tot het verkrijgen van een kanaal door de Geldersche Vallei. De zaak-K uyper De Haagsehe correspondent van de liberale „Prov. Gron. Ct." zegt: Of een bliksemafleider baten zal om in de beruchte Kuyper.-Lehmann-hi- storie een hoog opvlammend en ver nietigend vuur te voorkomen, staat nog te bezien. Misschien dat dood zwegen in dit geval doeltreffender zal blijken en daarom begrijp ik zeer goed, dat dr. Kuyper zich nog niet na z'n eerste en onvoldoende verweer heeft laten hooren en zou ik 't volkomen verklaarbaar vinden zoo het bericht waarheid bevatte, dat de leider der christelijke coalitie, mej. Westmeijer ten zijnent ontboden heeft en na lang confereeren haar van 't besluit deed terugkomen, om haar zaak in een brochure bloot te leggen en de dame stillekens naar het buitenland geëx pedieerd heeft. Een oud spreekwoord zegtGesn praatje zoo groot of 't bloedt in acht dagen dood. Nu heeft het „praatje" van „ridderorde-handel" wel allanger geloopen, doch laat me 't eerlijk bekennen zoo langzamerhand is toch van de hoofdzaak van de vraag: of minister Kuyper als zoodanig minder aanbevelenswaardige handelingen heeft gepleegd om zekere heer, ter wille van zekere juffer, een ridderorde te verschaffen en of die mijnheer daarna in ruil voor de ontvangen orde niet alleen de juffer goed betaald, maar ook den minister voor zijn partijtond- sen groote cadeaux gegeven heeft, niet zooveel meer geboord. Alles wat in de laatste paar weken over de quaestie is geschreven en geopenbaard, gold veel meer de persoonlijke en familierelatiën van dr. Kuyper en de zijnen met mej. Westmeijer, haar broer, oom, enz. enz. dingen, waarmee het publiek in mijn oog niet te maken heeft en die, wil onze pers niet den Amerikaanschen weg opgaan, niet openlijk behooren te worden bespro ken. De „Maasbode" heeft over deze kwestie een helder en pittig artikel, waarin het blad er den nadruk op legt, dat van de heele beschuldiging niets bewezen is: „Door de publicatie van een reeks particuliere brieven heeft men gepoogd zijn aantijgingen te bewijzen, maar daarin geslaagd is men o. i. allerminst. En dat wij niet de eenige zijn, die ons tot deze gevolgtrekking gerech tigd achten, toont het feit aan, dat gelijk gezegd, slechts een enkel ultra- radicaal orgaan de beschuldiging open lijk uitspreekt, en wordt ten over vloede nogmaals toegegeven door de radicale „Amsterdammer", die zeer tereeht de aandacht er op vestigt, dat er verschil is „tusschen een groep brieven en verhalen, die een ramme lend allegaartje vormen van losse ver moedens, en een feiten-samenstel, dat logisch tot een beschuldiging voert." Vast staat wel, dat dr. Kuyper, minister zijnde, van den heer E. A. Lehman n geld in ontvangst nam voor de verkiezingskas der anti-revolutio naire partij. Vast staat ook, dat den heer E. A. Lehmann op voordracht van dr. Kuyper een koninklijke onder scheiding werd verleend. En nu gaat het er slechts om, of tusschen beide feiten verband is ge legd. Dr. Kuyper ontkent zulks ten sterk ste, en uit de gepubliceerde stukken blijkt, dat de minister zich vierkant tegen zulke combinatie heeft verzet. Aan zijn tegenstar ders dus om te bewijzen, dat zulk verband wel aan wezig is. Om dat verband is het te doen. Al het gebazel over kamerschutten en postzegel-albums of een „verkiezings- agente" kan men veilig achterwege laten, zoolang niet onomstootelijk is bewezen, dat er tusschen de gegeven feiten werkelijk verband staat. Vandaar en dit is ons voorloopig oordeel dat de campagne door de linkscbe pers tegen dr. Kuyper ge voerd, zachtst uitgedrukt, voorbarig is. Dat het met de beschuldiging tegen dezen ex-minister staat als met die andere, door den heer Frans Schaap dezer dagen in „Themis" gelanceerd, waarbij deze heer insinueerde, dat kort na het optreden van den libera len minister Rink als minister, een lintjesregen neerdaalde over Tiel, wer- waarts de heer Rink naar den Haag was overgekomen; wij bedoelen: in beide gevallen moet uit het verband der feiten het minder correcte in het optreden des ministers worden be wezen. En daar zulks niet gebeurd is, moet de uitval van het liberalisme tegen den beklaagde als onedel worden teruggewezen. Het is een der eerste rechts-regelen, dat men aan de goede trouw gelooft van een beschuldigde, zoolang zijn schuld niet positief is aangetoond. Voor de rechtbank der liberale jour nalistiek schijnt ten aanzien van dr. Kuyper deze rechtsregel niet te gelden. Dat maakt el het geschrijf der linksche pers voor ons zoo weerzin wekkend." Een warmbloedig kiezer. Bij ge legenheid van de stemming voor den Gemeenteraad te Goedereede, beklaag de de kiezer D. L., na aan de (stem ming op de gewone wijze te hebben deelgenomen, zich bij het stembureau over zijn hoogen aanslaag in den hoof- delijken omslag. Zonder eenige aan leiding riep hij eensklaps het stem bureau toe: „Jullie zijn allemaal pi..."' greep den voor het stembureau die nenden, gevulden inktkoker en smeet dien met kracht langs de hoofden der zittende leden gelukkig zonder iemand te raken, waarbij de inhoud terecht kwam op papieren, tafel en muren en ook op een lid van het stembureau, dat verplicht was zich te verwijderen om een reinigingskuur te ondergaan. Door den burgemeester, voorzitter van het stembureau, is een kiacht in gediend bij de justitie. Ook een betrekking. Door B. en W. van Diepenheim, werd dezer dagen een benoeming gedaan ter vervulling van de betrekking van.... vtaggenuitste- ker. Een aanranding in het Haagsehe Bosch. Een al zeer brutale aanran ding heeft Zaterdagnamiddag in het Haagsehe Bosch plaats gehad. Een Fransche dame wandelde met een meisje op de laan langs de achterzijde van het Malieveld nabij den Leidschen straatweg, toen plotseling van achter een boom eqn manspersoon haar in den weg trad die haar haar parapluie ont nam en haar daarmede een slag in het gezicht gaf. De dame, hoewel ontsteld, wist haar regenscherm weer te bemachtigen en sloeg toen daarmee naar haar aanran der. Deze ontrukte haar toen haar taschje en zette het op een loopen, dwars door het Malieveld. Een slagers jongen te fiets reed hem echter ach terna, roepende: „Houd den dief!" het geen de aandacht trok van twee zich in in het Malieveld, met het oog op een exercitie der troepen, ophoudende agen ten, die er in slaagden, doch niet dan niet een hevige worsteling, zich van den aanrander meester te maken. Alweer een. De heer II. N. de 'J., kassier en commissionair in effecten te Amsterdam, is Zaterdag, op last van den heer rechter-comnüssaris bij de rechtbank te 's-Hertogenbosch, aldaar aangehouden en in voorloopig arrest in het huis van bewaring gedetineerd. Een aanvaring. Zondagnacht heeft in Wielingen een ernstige aanvaring plaats gehad tusschen de Engelsche stoomschepen „Marina" en „Ettrickda- le". Laatstgenoemd schip werd zwaar beschadigd aan den steven, doch kon de reis naar Antwerpen voortzetten. De „Marina" kreeg een gat boven de wa terlijn en kwam op de reede ter an ker. Door den Belgischen loodsschoe- ner no. 6 werd met veel moeite, ten gevolge van de hooge zee, 44 man van de „Marina" gereid en te Vlissingen gelost. De derde stuurman, die in zijn hut lag te slapen, werd zoo ernstig gewond, dat hij naar het Katholiek ziekenhuis te Vlissingen moest worden vervoerd. Het stoomschip „Marina' 'had een la ding van 200 paarden aan boord. Zijn been verbrijzeld. De heer J. F. Wolterbeek, woonachtig onder Oegst- geest, doch die zijn zaken te Leiden heeft, geraakte Zaterdagavond bij het naar huis gaan door een toeval op den Rijnsburgerweg onder de Noord- wijksche stoomtram, met het noodlot tig gevolg, dat een zijner beenen ge deeltelijk werd verbrijzeld. Hij werd voorloopig in het Akademisch Zieken huis verpleegd, om, zoodra de toestand het gedoogt, naar Hopital Walton te worden vervoerd. Een doodelijke mishandeling. Veel belovende jongelui. Zondagmiddag ont stond er een hevige vechtpartij tus schen 2 jongens van 18 en 19 jaar, beiden losse arbeiders te Borne. De een heeft zulke halswonden bekomen dat men voor zijn leven vreest. De jongens waren al eerder om een derge lijk feit veroordeeld. Kokeiide thee gedronken. Te Odoornerveen dronk een jongetje uit een trekpot, waarin zich kokende thee bevond. Onder vreeseiijke pijnen be zweek het ventje. Uitgegleden en verdronken. Te Emmer Compascuüm is de 73-jarige H. bij het grasmaaien aan den kant dei- vaart uitgegleden, in het water gevallen en verdronken. Auto-proces. Kantonrechter: „Dus, terwijl u in uw kamer zat, van waar u niet op den weg kon zien, van waar u niet kon hooren wat er op den fweg gebeurde, bevestigt u onder eede, dat er om zeven uur een auto voorbij reed?' Getuige: „Zeker, edelachtbare, want ik rook hem." („Hbld.") SCHOTEN. Raadsvergadering. Op mor gen, Woensdag, 14 Juli n.m. half 8 uur is een raadsvergadering belegd. De Herstemming. Gisterenavond hielden de R. K. en A. R. Kiesvereenigingen een gecom bineerde vergadering, waarin de a.s. herstemming op volgende week Dins dag besproken werd en besloten op dien dag alle krachten bij' te zetten. BLOEMEND AAL. Gemeenteraadsvergadering. De Raad dezer Gemeente zal op Donderdag 15 dezer des namiddags om twee uur een openbare vergade ring houden. De agenda vermeldt 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling van een rooilijn voor de Rampeiaan en het Rollandspad. 3. Aanbieding der Gemeente-reke ning over 1908. 4. Aankoop van grond tot verbree ding van den Bloemendaalschenweg. 5. Vaststelling kohieren schoolgeld en reinigingsbelasting 2e kwartaal. 6. Vaststelling kohier hoofdelijken omslag. Burgl. Stand. Geboren: H. VermandeiZiihn, d. G. van der SteegFranken, d. Overleden: M. Hom, 75 j. SANTPOORT. Een te zware vracht. Dins dagmiddag reed 'een zwaar beladen wagen met bloembollen via|ni den heer Van Bragt uit Beverwijk met zop'n vaart van dep' Dpinlustweg, dat de voerman de paarden niet meer kon honden, waardoor dezie het spoor v!an den wagen! stuk trapten en 't voer tuig in het mulle z;a,nd liep en daar door een der wielen verbrijz|eld werd Boor den schok viel de voerman van den bok en bekwam daarbij' een trap van een der paarden', die zoo danig aankwam, dat de man bijna geen voet kon verzetten. Na de vracht op een anderen wa gen te hebben overgeladen, hetgeen een goed uur vertraging veroor zaakte kon de toicbt wieder Voortge zet worden. VELSEN. Zonderling speelgoed. Dat sommige menschen kinderen een zonderling „speelgoed" kunnen geven werd bewezen toen Zondagmiddag geneeskundige hulp werd ingeroepen voor een kindje, nog in de wieg, dat gespeeld had met een bus carbid. Het had daarvan een gedeelte over het voorhoofd gekregen, en on voor- voorzichtig genoeg had men dit met water willen reinigen. Eendracht maakt mach (.Zon dagmiddag waren in spoedeischende vergadering in 't stationskofïiehuis bijeengeroepen de leden der afdeeling Noordzeekanaal van de Vereeniging van beambten in dienst bij de Rijks waterstaat „Eendracht maakt macht". Reden daarvan was dat de afge vaardigden naar de Dinsdag en Woens dag a.s. te Utrecht te houden alge- meeDe vergadering ten iaatsten ure hun mandaat niet aanvaarden. Be noemd werden nu als zoodanig voor de Technische categorie, de heer J. A. v. d Meer, als plaatsvervanger de heer P. Pronk; voor de kanaalbeamb ten de heer G. Gijsberts, te IJmuiden. BEVERWIJK. Personalia. De heer L. M. Witkamp van hier is te Amsterdam geslaagd voor 't eindexamen ter ver krijging van 't diploma der Electro- technische school. HEEMSKERK. Burgerlijke Stand,. Gebo ren Z. vap! A. Brandsvon Ida,af ten. Z van Dj. de Roedede Rui ten Z. van Jjn'. HopgewerfKra mer; Onder trpuwd: H DL Schipper 25 jij van Heemskerk ep H. (M;. Groen, 23 j... van Velsen. ZANDVOORT. Onze badplaats. Aangekomen, vreemdelingen: Ewijck v. d. Belt, Hilversum, Pension Buck- mann, 4 p.; Fam. Calte, id., Pension de Roos, 3 p.; Fam. Zwijndregt, Am sterdam, id., 6 p.; Herinckx, id., Haar lemmerstraat 19, 3 p.; Dames Stel- ting, id., Kerkstraat 8, 2 p.; F. Th. Korsten, id„ Villa Iaa, 5 p.; I. Fran ken, id., Koningstraat 24, 7 p.; De Vries, id., Hotel Kurhaus, 4 p.; Mr. D. Lioni, id., Hotel Groot Badhuis, 1 p.; W. Dekker, Wormerveer, 8 p.; W. Westerman, Rotterdam, idem1, 4 p.Me vrouw Van Lookeren Campagne, Hen gelo, Hotel Beau Site, 1 p.; Douairière Baronesse v. Ilarinxma thoe Slooten, Leeuwarden, idem, 1 p.Frt. H. Bö- ker, Altenwerder, Hotel Belvédère, lp.; Dr. A. Gerstenberg, Hiidesheim, idem, 4 p.Ph. Buttingert, Groningen, id. 2 p. Freifrau Von Ftotow, Cronberg, Grand Hotel, 4 p.; Mautuer, Weenen, id., 2 p.GeigyHagenbach, Basel, id., 6 p. C. Goldschmidt, Zurich, id. 2 p.; A. Stern, New-York, id., 6 p.; C. H. Brown, Baden (Zwitserland), id., 7 p.; Dr. Boral, Gardone, id., 3 p.P. Schnei der, Dresden, id., 2 p.; Dr. J. Jesse!, Frankfurt a/M., id., 5 p.; A. Fried- mann, id., id., 3 p.; Dudok van Heel, A'dam, id.., 6 p.; H. C. Behbock, id., id., 10 p. Mr. J. L. Nijsingh, Tiel, Hotel l'Ocean, 1 p.; L. Corper, Rheinbreit- bach, Hotel dT)range, 1 p.O. Sand- ford, id., id., 1 p.; P. Cohen, Ham burg a/Elbe, id., 3 p.; L. Beermann, Bremen, id., 4 p.; M. Neil!, Dunedin, id., 3 p.; M. S. Hallenstein, id., id., 10 p.; H. Hallenstein, Krempe, id., 1 p.; Wolff de Beer, Charlottenburg, id., 4 p.; Dr. Dietrich, Duisburg, id., 2 p.; G. Werner, Weenen, id., 2 p.; A. P. Schroder, Amersfoort, id., 3 p.; Prince Emil Rakoul, St. Petersburg, id., 1 p. L. H. Schut, A'dam, id., 1 p. VOGELENZANG. Eervol ontslag. Aan den wissel wachter J. Greif alhier, is door de directie der H. IJ. S. M. eervol ontslag met gratificatie verleend. HILLEGOM. Het natte weer. Door het aan houdend natte weer eaan de werk zaamheden met het bollenpellen slecht vooruit. De pelsters moeten nu en dan een dag thuis blyven, wijl er geen drogen tulpen zijn. Gewijzigde statuten. De Staats courant bevat de gewijzigde statutén der Hillegomsche stoomwasch- en strij kinrichting. NOORD WIJK. Burg. Stand. Getrouwd: G. J. Boesmans en C. A. van der Zalm. Overleden: M. Edelaar 3ij. P. Does 79 j. M. A. Bexterman 33 j. NOORDWIJKEHHOUT. Candidaatstelling voor den Raad. Zondagavond vergaderde de R K( K iesv-ereeniging „Recht en Orde" al hier tot candidaatstelliing' voor ééini lid van den gemeenteraad; Doordat de oudste wethouder, de heer S Pfen nings wegens gezondheidsredenen op medisch advies zijn functies in den raad neergelegd heeft, is ©e:n tus- schentijdsche vacature ontstaan. Voor tot de definitieve candidaat stelling- werd overgegaan, sprak de Voorzitter een korte rede. uit, waarin hij de grppte verdienstelijkheden van den aftredende schetste, Wij] tie ke nen daarvan aan: Die heer S Renning,si werd in 1887 als lid van d-etn Raad en 4 jaar later .als wethouder gekozen In die 22 jaren, ,da,t hij raadslid en wethouder was, heeft hij zich veler achting en vriendschap verworven, en zoo- als het met mannen uit het open bare leven gewoonlijk gaat, ook vij anden gekregen Maar nu hij heen ga.at, getuigen ook zij, die het niet altijd met den oudsten wethouder, eens Waren, da.t hij voor de gemeente Noord wij kerhont is een man van ver dienste Door zijn groohen invloed) en door zijn grondige kennis: van: de gemeentelijke toestanden kon hij zoo zakelijk adviseeren in bestuursom- standigheden Sedert 1882 lid en secretaris van het Kerkbestuur, sedert- 1886 voorzitter en secretaris van den Hoogeveenschen polder, ambten waarvoor hij alsnog behou den blijft kon hij de gemeente goed kennen Hij was ook een Katholiek man- En als kerkmeester en als lid der plaatselijke commissie van de Rad- boudsticihting, ais bestuurder en ook eenigen: tijd als voorzitter der R K,; Kiesvereeniging an in vel-;', bijz,ou- dere gevallen heeft hij zijn warm hart, voor de Katholieke, zaak ge toond, en zijn krachten haar gegeven Die gemeente Noordwij kei-bout is onder het bestuur van Burgemeester Jhr E C: V, Diommer van Rolder s- veldt en onder dat van zijn opvol ger, den (Weledela,chtb| Hoer Swens een tijdperk van snellen opbloei in getreden, D<at eischte van het be st uur der gemeente, zorg en wijs beleid Diaiarin heeft de heer Re,n- nimgs groot aandeel gehad Hij was, steeds ©en map van koele, bereke ning, maar ook van inzicht en door zicht, na zorgzaam wikken en, we gen wist hij te besluiten en dan! met beslistheid en doorzetting o>p' de uitvoering aan te sturen. Zijn onwrikbaar ernstige wil en zijn stoere werkkracht bleek afdoende ten voordeele van het gemeentebe lang Het bestuur der kiesvereeniging stelde daarom voor, namens de kies vereeniging aan den verdienstelij ken aft,redenden wethouder ©en schrijven te rich ten met de uitdruk king va,n leedwezlen over zijn heen gaan, van warmen dank en onver deelde wa.ardeering vpor de viel© ge wichtige diensten, -die liij in 22 ach tereenvolgende jaren als raadslid en wethouder aan de gemeente© bewees en met den wensch en bede, dat voor zijn gezondheid het gehoopte herstel zal v.olgen Die vergadering hechtte met een parigheid de goedkeuring aan dit voorstel Als ciandida,ten werden voorgedra gen de heeren R. Vend?,gaal e;n B;. C!j Vos) D|e heeren A H va,n Noord en Pi M! (Warmerdam Gzi braken een lans voor dein laatstgenoemden can- didaat, terwijl d© heeren dokter Vis ser, Wi van den Berg en G. Bulten met warmte de candildatuur van den heer R Verdega,al voorstonden Het bestuur maakte van zijn reglemen taire bevoegdheid tot aanbeveling geen gebruik Aan de stemming, die nu volgden, konden van de 66 aan wezigen alleen degenen die vopr ge meenteraadsverkiezingen bevoegd zijn, deelnemieni Op den beier R0 Verdegaal werden uitgebracht 32, op den heer B| C. Vos 19 stemmen. Die heer Pi Verdegaal werd gepro clameerd tot candidaat der R, K.j Kiesvereeniging; De Voorzitter deed ©en beroep op de getrouwheid der leden aan het besluit hunner organisatie- Na, een zeer geanimeerde verlo ting v,a;n nuttige voprwerpen ging de vergadering uiteen, Burg. Stand. Geboren: d. van G. van Gijlswijk en E. van den Berg d. van F. J. Buschman en C. van den Burg. Overleden: Th. Lange veld S6 jr. wed. G. Prins. HAARLEMMERMEER. Waterovervloed. Üe stortbuien der laatste dagen hebben veel schade aan de te veld staande gewassen aan gericht. De meeste granen liggen plat tegen den grond geslagen, wat op de verdere ontwikkeling van ongunstigen invloed is. Vooral ook aan de in bloei staande boonen en erwten is groote schade toegebracht. Indien niet spoe dig droogte en warmte intreedt, loopt het te veld afgesneden karwijzaad groot gevaar van bederf. Vele karwij -zaad- schermers zijn afgeregend, waardoor een groote waarde aan dit zaad ver loren is gegaan. Mi

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 2