Gemengd Nieuws. BINNENLAND. Uit den Omtrek, rig uit voor. de duizenden zieken, die in ziekenhuizen en particuliere wonin gen verpleegd worden: hoevelen hun ner worden niet in het leven gehou den met dat uitnemende voedingsmid- dei, dat ..drinken en eten tegelijk is", zulten de syndicalisten zoover hun strijdwijze doorvoeren, dat zelfs zieken en stervenden hun niet heilig zijn'? Volgens de laatste berichten bestaat kans op een spoedig einde van deze staking. De val van een minister. De traditioneele groote parade te Pa rijs ter gelegenheid van het nationale feest op 14 Juli, is door prachtig weer begunstigd, maar werd door een klein ongeval verstoord. Bij den marsch der troepen voorbij de tribune van den Pre sident. schrikte het paard van generaal Picquart op het oogenblik dat deze salueeren wilde, zoodat de minister uit het zadel geworpen werd. De legerkwestie in België. De afdeelingen der Belgische Kamer hebben het nieuwe legervoorstel der regeering met 81 tegen 63 stemmen en 5 onthoudingen, verworpen. Er waren 17 Katholieken expresselijk weggebleven. Het schijnt dat de regeering nu de zaak wil uitstellen. Honden als schildwachten. Het blad ..Pensiexo militare" deelt mede, dat een proef genomen met hon den als schildwachten, uitstekend vol doet. In Bologna b.v. heeft men wacht posten om de vesting toevertrouwd aan honden; terwij! de wacht rustig slaapt, waken deze viervoetige schildwachten. Drie manschappen zijn nu voldoende op posten, waar vroeger tien of vijf tien man voor gebruikt werden. Rond om controleeren de ..dienstdoende"' honden, en nooit worden deze slapende aangetroffen, wat niet altijd van men schel ijke schildwachten kan gezegd worden! De >Tasi-vereering. De Italiaansche ex-minister Nasi is bij een tusschentijdsche verkiezing, weer eens door zijn „getrouwen' te Trapani candidaat gesteld voor de Ka per, dit is de elfde maal reeds, maar Dok thans zal de verkiezing ongeldig zijn. daar Nasi voor vier jaar het lid- paatschap der Kamer is ontzegd. Toch willen zijn bewonderaars den „martelaar van Sicilië" op deze wijze eeren. Wat de Katholieke Dnitsche pers zegt van den nieuwen Kanselier. De Katholieke „Köln. Volkszeitung" schrijft van den nieuwen rijkskanse lier: „Wij kennen de levens- en wereld beschouwing niet van Von Bethmann Hollweg, die in zijn jeugd de Pro- testantsche school te Sehulpforta be zocht, en wij weten niet of hij op positief-christelijken grondslag staat; ook zouden wij niet kunnen verzeke ren, dat zijn algemeene inzichten recht streeks tegen die der conservatieve par tijen en van het Centrum ingaan. In geen geval kan de proef, die Von Bü- low met de blokpolitiek genomen heeft, tot navolging verleiden, en als de nieu we rijkskanselier iets positiefs tot stand w il brengen, zal hij met de groo- le fout van zijn voorganger zijn nut doen. Hij zal zich dan niet, als Von Bülow, afhankelijk maken van ééne de liberale partij; hij zal ook de sterkste partij van den Rijksdag niet uitschakelen, maar met alle burgerlijke partijen en meerderheden samenwer ken, die hem steun bieden voor den arbeid aan het welzijn des volks. De „Germania" zegt: „Wij zullen den nieuwen rijkskanse lier niet met mistrouwen maar met ver- - trouwen tegemoet treden en het velle den der blokaëra laten zijn voor wal het is. Von Bethmann—Hollweg moge thans zelf toonen wat hij wil en ver mag!" De Perziscne hoofdstad. Door de gebeurtenissen der groote revolutie in Perzië, valt natuurlijk zeer de aandacht op de nu in handen der opstandelingen zijnde hoofdstad Tehe ran, waarvan hier eene beschrijving moge volgen. De Perzische hoofdstad ligt op een onbegroeide hoogvlakte. Door den war boel van nauwe, onregelmatige straten zijn in den laatsten tijd eenige boule vards, pleinen en begaanbare stratefa gebaand en met hoornen beplant, en sinds eenigen tijd bezit Teheran ook een tram. Aarden wallen hebben de oude, vervallen stadsmuren vervangen. Midden in het noorden van de stad bevindt zich het groote versterkte pa leis van den Sjah, met tuinen en vij vers. tuchthuis en gevangenissen. Be halve andere kerkgebouwen zijn er drie moskeeën. De Europeanen wonen aan de noordzijde, waar mooie tuinen zijn. Het Hof is alleen 's winters in de stad; ditmaal 15 tie Sjah evenwel zoo Tang gebleven tot hij, voor de nationalis ten wijkende, naar Sultanafaad (tus- schen Teheran en Koem, zuidwaarts) trok. 's Zomers vlucht het kleinste deel der 300.000 inwoners van het gloeiend heete hoogvlakte naar de groo te zomerverbiijfplaats Sjemiran, bij het Elboerts gebergte. Teheran bezit een potytechnische schooi met bibliotheek en Europeesche hoogleeraren, sinds 1905 een militaire school onder bestuur van een Perzisch en een Pruisisch officier. Het heeft een theologische faculteit en vele ande ren, ook Fransche, Engelsche en Ar menische lagere scholen. De stad telt groote bazaars, doch heeft slechts plaatselijke nijverheid. In den omtrek treft men verschei den kasteden van den Sjah aan, Bag- sja. Negoestan met een heerlijk park, Kasr-kadsjar met zijn prachtige terras sen. Niavaran e. a. wdker parken door middel van een ondergrodsche water leiding besproeid worden. Het verdwijnende Volk. Dat is het Fransche volk. Gaan de geboorten achteruit gelijk in de laatste tien jaren, dan heeft de statistiek berekend zullen in 1980 de 35 of 40 millioen dan levende Franschen te genover zich vinden 100 millioen Duit- schers, 200 millioen Russen en 200 millioen Amerikanen. Frankrijk zal dan, dank zij de ontaarde zeden, een tweede Griekenland zijn, een natie met een schitterende geschiedenis, maar zonder verder eenigen invloed. Professor Richet, lid van de „Acadé mie de Médicine", stelt thans een nieuw lapmiddeltje voor tegen de kwaal, die alleen door terugkeer tot de oude christelijke zeden kan verholpen wor den. Hij wil aan ouders een som gelds geven bij de geboorte, niet van hun eerste kind, maar van hun tweede, derde en vierde telg, en wel 500 fr. voor het tweede en 1000 fr. voor elk volgend, te betalen bij de geboorte en na het eerste levensjaar. De profes sor becijfert, dat Frankrijk op deze wijze binnen vier jaren voor een mil liard een millioen kinderen gekochtzal hebben Dit geld wil hij haien uit een zeer hooge belasting, 50 pCt., op erfenissen in de zijlinie en op het heb ben van één kind. Ook de bekende economist Leroy Beaulieu doet een middel aan de hand. Hij wil partij trekken van de bekende voorliefde zijner landgenooten voor staatsbetrekkingen. Frankrijk telt onge veer een millioen lagere en hoogere ambtenaren, en nu wil hij dezen niet voor bevordering in aanmerking laten komen, tenzij zij drie kinderen bezit ten. Een tweede voorstel van hem lijkt minder onbillijk, n.l. dat de staat bij het bepalen der tractementen rekening zal houden met het aantal kinderen zijner ambtenaren. Voor het ministerie Heemskerk een gunstig voorteeken bij de hervatting of liever voortzetting zijner taak met de nieuwe Kamer. Oude muziekbladen. In de archieven van het Kon. Paleis het Loo heeft men dezer dagen eenige muziekbladen gevonden, die, te oor- deelen naar hun ouderdom, dateeren uit lang vervlogen tijd. Zij bevatten den volledigen tekst van twee, naar alle waarfchijnlijkheid oud-vaderlandsche liedereD, waarvan er een geschreven is in het gewone marschtempo en het andere in het meer langzame tempo der Valeriaan- sche muziek. Op vereerende uitnoodiging van H M. de Koningin heeft gistermiddag de stafmuziek van het 8e reg. inf. te Arnhem, directeur de heer Fr. Hantzsch ten paleize Het Loo beide liederen, zoomede het nieuwe en het oude Wilhelmus, waarmede zij resp. veel overeenkomst vertoonen, voor H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins en eenige dames en heeren der Hofhou ding ten gehoore gebracht. Ook gene raal Kooi behoorde tot het hooge auditorium. Naar men mededeelt, bestaat er nog geen zekerheid omtrent oorsprong en auteurschap dezer cud-Hollandsche muziek. Het Kou. Bezoek aan de Hoofdstad Naar het „N. v. d. D." verneemt, zal het Koninklijk bezoek aan Amsterdam Diet vóór de maand November a. s. plaats hebben. Een zomerverblijf van H M. de Koningin in het Ulvenhoutsche bosch Er loopen geruchten, dat H.M. de Koningin het voornemen heelt in het Ulvenhoutsche bosch een zomerverblijf te laten bouwen, waar H. M.'s zomers eenige dagen hoopt te verblijven. Dit zou in verband staan met het bezoek, dat Z. K. H. de Prins eenigen tijd geleden aan de bosschen in de omge ving heeft gebracht. Het Kon. Echtpaar naar Sai zkammergut Volgens een bericht in de „Tages- post" zouden H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik dezen zomer een reis naar het Salzkammergut maken. Keizer Wilhelm in Nederland. De „Zutphensche Courant verneemt, dat Keizer Wilhelm op zijn terugkeer naar Cleef per extra tiein naar de Steeg vertrekt om den volgenden dag over Zutphen en Winterswijk naar Duitschland terug te gaan. Een bezoek aan „De Voorst." Gisternamiddag bracht Z. K. H. Prins Hendrik per auto een bezoek aan den huize „de Voorst" dicht bij Zutphen. Dit prachtig kasteel, thans bewoond door den heer C. Volker, heeft om streeks 1700 koning Willem III voor zijn gunsteling den graaf Van Keppel laten zetten. Nadat Z. K. H. het landgoed bezich tigd en er de thee gebruikt had, vertrok hij voor den eten weer naar het Loo. Mr O. J. H. Graaf van Limburg Stirum f Te Godesberg is op 54 jarigen leeftijd overleden mr. O. J. H. Graaf van Limburg Stirum, die gedurende eenige jaren lid der Tweede Kamer was voor Schiedam. De tentoonstelling te Tilbusg. Gisteren is de tentoonstelling te Tilburg ingericht ter gelegenheid van het feit dat Tilburg honderd jaren geleden tot stad werd verbeven officieel geopend. ZE. Minister Talma hield de openingsrede. Een tweede overwinning. Na de zegepraal aan de stembus door het ministerie behaald, heeft het thans een tweede overwinning be vochten, zegt het „Hsgn." terecht. Deze is van financieelen, dus zeer vreedzamen aard. Bijna twee-en-een-half millioen meer dan het eerste halfjaar van 1908, heb ben de eerste zes maanden van dit jaar in de schatkist gebracht. Deze gunstige uitkomst is geen ver dienste van net ministerie, maar het zal er in ieder spwal "an proflteeren. Bekend is het woord, dat gewaagt van goede politiek in ruil voor goede financiën. In dat woord schuilt diepe waar heid. it Neem de knapste en met den besten wil bezielde ministers, die met een beroofde schatkist hebben te tobben zij zullen niet veel kunnen tot stand breDgen. Daarentegen kan een ministerie, dat gunstige financieele uitkomsten ont moet, meer laten en meer doen; on- gewenschte belastingverhoogiDgeD, b.v. opcenten, achterwege doen blijven, en doortastender maatregelen nemen tot leniging van nood en bevordering van welvaart. De winnende hand is gul; zoo ook hier. Na het politieke fortuintje, datds stembus schonk, is het ministerie thans een financieel fortuintje van niet minder waarde in den schoot gevallen. Een gevaarlijke opdracht. Maan dag zou op herhaald verzoek van de familie, een krankzinnige vrouwle Die ren naar een gesticht gebracht wor den, om op Rijkskosten verpleegd to worden. Maar zoodra twee rijksveld wachters verschenen om haar te halen, scheen de familie van een andere mee ning te zijn en gingen zoowel huisge- nooten als de patiënte de mannen te lijf, scheurden hun kleeren en bewerk ten het gelaat van een hunner met een ijzeren haarkam. De veldwachters trachtten nog de krankzinnige te over meesteren, maar zij verweerde zich zoo hevig, dat zij ten slotte in zwijm viel. waarna de beide veldwachters met ge havende kleeren en bloedend gelaat, onverrichter zake konden heengaan. Inbraak. Te Raamsdonkerveer is ingebroken in het klooster der Eerw. Zusters. Langs de bakkerij binnenge komen, hebben de dieven aldaar een groote hoeveelheid gerookte vleeschwa- ren buit gemaakt. Hun pogingen om nog in andere gedeelten van het kloos ter hun slag te slaan, faalden. Van de daders is nog niets bekend. Eeu mes in de borst. Woens dagavond is te Nijmegen de schoen- makersknecht v. G. gestruikeld. Een scherp mes, dat hij geopend in zijn zak droeg, drong hem in de borst, met het gevolg dat hij eenige uren later is overleden. Schandelijk Sabotage. Woens dag zijn te Asperen een tiental werklie den der steenfabriek aldaar wegens „sa botage" ontslagen. De vormmachine was geheel onbruikbaar gemaakt. Een broedertwist. De gebroeders A. en M. S., de een varensgezel, wo nende aan de Frankenstraat, de andere schoenmaker aan de Heerheijmansius- straat te Dordrecht, kregen Woensdag avond tegen middernacht twist in de woning hunner zuster, die zoo hoog liep, dat zij handgemeen werden en besloten het op straat met elkaar uit te vechten. M. nam daartoe een schoen makersmes mede en bracht daarmee zijn broeder een geduchte snede in de rechterborst toe, zoodat hij hevig bloe dend neerviel. De geneesheer der politie verbond de wond, die een lengte van 41/2 c.M., bij een breedte van 2 en een diepte van 31/2 c.M. had. Als bewijs voor zijn groot weer standsvermogen mag zeker gelden, dat hij, ondanks het hevig bloedverlies, reeds gisterenvoormiddag weer met zijn broeder op straat wandelde. De vermoedelijke dader werd nog dies avonds door de politie in zijne wo ning gearresteerd en naar het hoofd bureau gebracht, waar hij bekende met zijn broeder te hebben gevochten, maar beweerde, dat deze in zijn mes was gevallen. De verdachte werd na verhoor heen gezonden en hield gisteren, toen hij opnieuw gehoord werd, zijne bewering staande. HEEMSTEDE. Gemeen teraaösv ergadering. In de raadszitting van gisterenavond werden allereerst de geloofsbrieven der gekozen raadsleden onderzocht door een commissie, bestaande uit de heeren Crommelin, Droog en van Meeuwen. Op de notulen had de heer Q. van den B e r g, die den raad, publiek en ptrs dikwijls zulke aangename momenten bezorgt, een opmerking. Hij weet wel, dat we een „behendigen secretaris" hebben, doch hij betwijfelt of deze bet zoover gebracht beeft iemands gedachten te kunnen lezen. In de notulen staat (over de bekende bankkwestie): „De Voorzitter vond bet een weinig' be langrijke zaak, daarom zag dë beer v. d. Berg van 't woord af." Neen, daarom niet, zei de heer v. d. Berg, doch ik had mijn kruit verschoten. Doch niet omdst het een onbelangrijke zaak was, want ik vond ze wel belangrijk. De Voorzitter gaf den heer v. d. Berg gelijk en de wijziging zal worden aangebracht. Hierna moest stemming plaats heb ben over 't voorstel tot bet schenken van een eereprys voor de Nationale Bloemententoon stelling in 1910. Doch we kregen eerst nog een formeel debat. Of de Voor zitter verdere discussie over deze zaak nog tad mogen toelaten, wagen wij te betwijfelen. Doch het is gebeurd en wij voor ons vinden het nog zoo erg niet. Want de schitterende ver dediging van 't voorstel door den heer v. Meeuwen, die den vorigen keer afwezig was, heeft 't voorstel er waar schijnlijk door gehaald. Dat 't voors'tel zooveel tegenkanting ondervond, daar over verwonderde de heer v. Meeuwen zich. Wel is door den Raad reeds een garantie van f 500 toegestaan, doch alles wijst erop, dat deze f500 niet ten volle zullen worden aangesproken. Spr. wees er op hoe nauw de afdee- ling van Bloembollencultuur aan de gemeente verbonden is. Spr. hoopte, dat de Raad niet zoo bekrompen zal zijn. De verklaring van den heer van Meeuwen, dat de garantie niet geheel aangesproken zal worden, bekeerde den heer Droog, die eerst tegen stander, nu voor 't voorstel zal stem men. De heer Honig echter was niet te bepraten. Principieel verklaar de hij zich tegen 't voorstel. Wel zou 1 ij er voor te vinden zijn, wanneer de Raad de garantie niet reeds toe gestaan had. Zoo'n tentoonstelling is alleen loonend voor de bollenkweekers. Als er van bekrompenheid sprake is, dan is die te zoeken bij dezen, die hun afdeeling finantieel niet genoeg steunen. Spr. wa »rschuwt voorzichtig te zijn met subsidies te geven. Men raakt er hoe langer zoo dieper in. Nog we^s de heer v. Meeuwen erop, dat 't subsidie was voor de af deeling en niet voor de kweekers. Ook verklaarde zich tegen 't voor stel, doch om andere redenen dan den vorigen keer de heer Q. van den Berg. Voor 't Hoofdbestuur zal het geen teleurstelling zijn, wanneer het den eereprijs niet krijgt. De Ge meente ia met de garantie toch reeds ruim uit den hoek gekomen. Met een dankbetuiging aan den heer v. Meeu wen voor de flinke verdediging, be pleitte de Voorzitter ook nog aanneming van 't voorstel, wees erop, dat de afdeeling niet rijk is en dat het zeker op den weg ligt der gemeente te steunen, nu de tentoonstelling op Heemstede's grondgebied gehouden wordt. Ten slotte werd gestemd en 't voor stel aangenomen met 4 stemmen tegen, die der heeren Beelen, van den Berg, Crommelin en Honig. De vaststelling der nieuwe Motor- en Rijwielveror- d e n i u g was daarna aan de orde. Deze wil de auto's verbieden op enkele wegen in de Hout. Doch de neer Q. van den Berg vond de „motorretjes nog erger dan de auto's." En met de motorrij ders heeft hij niet veel medelijden. Ze rijden toch hard genoeg. Laat ze maar wat omrijden. Spr. heeft de be wakers gesproken, die ook bezwaren hadden tegen die motoren. De heer Crommelin wees erop, dat bijna geen ongelukken met motoren voor komen, daar in den regel de berijders er erger aan toe zijn dan de aange redenen. De motoren hebben zoo weinig ruimte noodig. De voorzitter deelde mede, dat de voorgestelde regeling op verzoek van Haarlem is gebeurd, dat den Hout beheert. Er zijn voor de voetgangers toch wandelpaden genoeg. De heer v. d. Berg bleef beweren bang té zijn voor de motorretjes. Bij de L. Vaart is er nog een kind de beentjes overreden door een zware fiets. Als dit nu eens een motor geweest wasl U weet dit misschien niet, zei spr. tot den heer Crommelin, u waart toen misschien in Amerika. De heer v. d. Weiden gaf den heer v. d. Berg volkomen gelijk en deze haalde er werkelijk zijn voorstel door. Geen motoren ncch auto's zul len geduld worden op de Julianalaan. de Hendriklaan, de Emmalaan, de Oranjelaan en de gedeeltelijke Hilde- brandlaan. 1 October zal de verorde ning in werking treden. Hierna werd de gemeenterekening 1908 aangeboden, die een batig saldo aan wees van f 4229,50. Door J. Boon was a f w ij k i n g gevraagd der Bouw- en Woningver- ordening voor den bijbouw eener kamer. Doch B. en W. stelden voor niet op 't verzoek in te gaan, daar, dit toestaand, 't artikel in de veror dening een wassen neus zou worden. Adressant bewoont een schuur en verhuurt zijn eigen kamer. Hij is reeds begonnen er een woonvertrek van te maken. De Raad keurde 't voorstel van B. en W. goed. Onder de ingekomen stukken was allereerst een adres der bewoners van Westerhout die verbetering vroegen van diverse pleinen en straten. Doch deze behoo- ren nog toe aan de Maatschappij Bosch en Vaart. De overdracht heeft nog niet plaats gehad en de gemeente is dus nog niet tot onderhoud ver plicht en bevoegd. Dit heeft de Voorzitter aan den eersten onder teekenaar van 't adres doen weten. De heer Honig verwonderde er zich over, dat Bosch en Vaart straten en pleinen in zoo'n treurigen toestand laat liggen, terwijl de Directeur nog wel in 't bestuur der Vereeniging tof Verfraaiing van Heemstede zitting heeft. De Voorzitter wees erop, dat de Directeur beloofd had een en ander te laten verbeteren. Doen er is nog niets aan gedaan. Aan Mej. Th. M. Kemna, te Haar lem benoemd, werd eervol ontslag verleend als onderwijzeres. De school heeft nu 156 leerlingen. Thans zijn er 1 hoofd en 3 onderwijzers. Wettelijk zou daarmee kunnen volstaan worden. Tegen de volgende vergadering zal overwogen worden of in de vacature zal worden voorzien. Een zeer belangrijk adres was in gekomen der Woningver. Berkenrode, die uitvoerig hare plannen, hei bouwen van goede arbeiderswoningen, uiteen zette, en den Raad verzocht te zijner tijd het stratencomplex over te nemen en subsidie te verieenen. Het bouw terrein is gelegen tusschen den Bin nenweg en de Bleekersvaart. Het plein wil de vereeniging voorloopig nog houden en er een gazon aanleggen. Later kan het met steun der omwo nenden een park worden. De Voorzitter wenschte de ver eeniging geluk, die het zoover gebracht heeft, dat ze weldra kan gaan bouwen. Geeft de gemeente 't gevraagde voor stel, dan kan zij hetzelfde weer van 't Rijk krijgen. Deze zaak zal in de volgende ver gadering behandeld worden. Da heer v. Meeuwen vroeg voor het noordelijk deel der gemeente een publicatieberd. De heer Beelen wenschte dat de dorre takken uit de iepenboomen in de Kerklaan verwijderd zouden wor den. De heer Honig klaagde erover, dat Haarlem nog niet gereed was met de concept-overdracht der wegen en gas buizen. Dit hangt nu al 10 maanden. De vergadering werd hierna gesloten. Een Bloemententoonstel ling in 1910. In een gehouden ver gadering van de bloemistwerklieden vereeniging „St. Isidorus", onderafd. van den N. R. K. Volksbond, werd besloten in hel oorjaar van 1910 een bloemententoonstelling te organi- seeren, welke bij voldoende deelname, zal plaats hebben den lsten Zondag van de maand Maart. Voor alle inge zetenen zal gelegenheid tot deelname bestaan. BLOEM END A AL. Aangenomen. De heeren W. F. van Hooff. C. J. Roozen Hz., jhr. mr P. Teding van Berkhout en C. J. van Tienhoven hebben hunne benoe ming tot lid van den Gemeenteraad aangenomen. Burgl. Stand. Geboren: H. VermandeiZiihn, d. G. van der Steeg—Franken, d. te Amsterdam. G. Cornetvan Alphen, d. Overleden: M. Hom, 75j. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen: W. Bui tenhuis, Arnhem, Kostverlorenstraatw. 13, 1 p.; G. Legger, Watergraafsmeer, id., 1 p.; G. Bahter, Apeldoorn, id., 1 p.; T. en R. Meijer, Groningen, id., 1 p.; Fam. Hoekstra, Amersfoort, Villa Buitenlust, 5 p.; Fam. Hoekstra, Am sterdam, id., 6 p.; H. Koe, id., Pa- radijsweg 4, 14 p.; C. Gibert, id., id., 1 p.; A. S. Docen Dz., id., Kosterstr. 9, 6 p.; Meltzer, id., Boulevard de Fau- vage 2&, 8 p.; Buncker, id., id., 3 p.; F. Kohier, id.. Stationsweg 6, 6 p.; W. J. Louwaard, id., Rozenobelstraat 14, 3 p.Laguna, id., Kosterstraat 7, 3 p.H. Koster, Wildarvank, id., 2 p. F. Nolting, id., Pension Beau Sejour, 1 p.; Gobrecht, Wanne, id., 1 p.; J. Meijer, Haarlem, id., 1 p.; M. Luhu, Barmen, Hotel Hroot Badhuis, 1 p.; Freule A. C. W. v. d. Poll, Amers foort, Villa Groot Kijkduin, 1 p.; Mej. B. Dind, id., id,.,' lp.Jongenheer J. ten Hove, Amersfoort, id., 1 p.; Jongen heer H. v. d. Woerd, Enschedé, id., 1 p.; Fr. Deutsch, Frankfurt, Hotel Bel védère, 1 p.; Fr. Turbis, id., id., 1 p. C. W. Kok, A'dam, id., 3 p.; 'Fam. Schöffer, id., Pension Buitenrust, 3 p.; G. W. van Neijenhoff, id., id., 8 p.; W. Schatens, id., id., 3 p.; Fam. Trou- wein, Arnhem, id., 4 p.; N. v. Rooijen, Hilversum, Pension Vallo, 6 p.; J. v. d. Stadt, Zaandam, id., 8 p.; Baron Mr. Boud, id., 5 p.H. Klatte, Am sterdam, id., 6 p.D. v. Lankeren Mat- thes, id., id., 8 p.; Dr. J. H. Gun ning, id., Hotel d'Orange, R. Sequeira, id., id., 1 p.; E. Brugman, id., id., 1 p.; S. J. Polak, Aimelo, id., 1 p. IJMUIDEN. BeoordeeliDg van hetvreem- delingenverkeer. Door een voor loopig comité is op Woensdagavond in hotel „Nieuwe Willem Barendz", een vergadering van ingezetenen bij eengeroepen, om te komen tot de op richting van een Vereeüiging tot be vordering van het Vreemdelingenver keer te IJmuiden. De opkomst was niet naar wensch, reden waarom besloten werd nogmaals een ernstige poging in het werk te stellen in de hoop, dat betere resul taten verkregen zullen worden. Onbestelbare brieven. Lijst van van onbestelbare brieven en brief kaarten, verzonden door het postkan toor te IJmuiden gedurende de eerste helft der maand Juli 1909. Binnenland. BrievenPrins Hendrik straat, IJmuiden (afz. Koffeman). Ree- derij Vuurhard, IJmuiden. Stadsbank van Leeningmij. Briefkaarten: Mej. A. Glas, Amster dam. Gerritsen, Amsterdam. Buitenland. BriefkaartenQ Borley, Londen. R. Kessler, Nordenham. BEVERWIJK. De herstemming voor den Raad. In ons bericht van gisteren zijn door onnauwkeurig ipvangen en opschrij ven eenige onjuistheden blijven staan, welke onze lezers meerendeels reeds zullen hebben verbeterd. Alleen dient er op gewezen, dat onze correspondent natuurlijk sprak van het mogelijke bedanken van den heer Wiedeman als Raadslid, in geval de heer V. van Zanten word" gekozen, niet van diens niet her kiezing. De kans om Dr. Wiedeman uit den Raad te krijgen zaldanjuist voor velen een reden zijn om den heer Veldhuizen van Zanten ditmaal te kiezen. HEEMSKERK. C irculaire Kr uis v er bo ndj- Het bestuur van. het Kruisverband heeft de volgende circulaire aan de ingezetenen van Heemskerk gericht: „Nu de tijd weer daar is, dat de tuinen en akkers in bloei staan en u rijke vruchten zullen geven tot loon voor uw arbeid, .uw zweet, uw ijver, uwe zorgen, nu komt- het ons niet ongepast voor, ©enige woorden met u in vertrouwen te spreken; Zoioals gij zelf het best weet, duurt de tijd der oogst slechts kort en ver- loopen er vele weken, voor jcb nieu we oogsttijd aangebroken ia In dien langen tijd moet gij ook bestaan, gij en uw gezin, moet gij u voeden en kleeden Wi&t zal dan anders uw innige wensch zijn, dan dat gij nu zooveel verdient, dat gij tot den vol genden zomer, onafhankelijk kunt leven, gelukkig met elkaar .Welnu, een ding staat u in den weg de be koring, de verleiding, de vriend te zijn van koning'Alcohol Wjeet toch, dat het een feit is, dat, volgens ©ene matige berekening, naar de beste bronnen, door n in Heemskerk voor ruim Twaalf duizend gulden (f 12000) aan sterken drank ge bruikt wordt, het bier er buiten ge laten Welk een geluk kunt gij daar voor koopen, welk een zorgen er door verdrijven Wees dan krachtig van wil, en laat, tot heil vain U, en uw gezin, den borrel staan Ziet ook af van de drinkgewoonten in het veld bij het hooien e,n maakt van uwe kinderen geheel-onthouders; DSoet- gij. alzoo, gij zult er u wiel bij bevin den/' HAARLEMMfcRLIEDE EN SPaARNWOUDe Scheepvaart-stremming wegens de nieuwe spoorlij-n. Wegens werkzaamheden ten behoeve der aantelegg.-n spoor zal het verkeer in de Fuikvaart tot 15 October a. s. gestremd zijn. Als clau moet de van- de B. E. S. M. te leggen brug over genoemde vaart gereed zijn. VIJFHUIZEN. De vereeniging „Vaariust" heeft op zeer prettige wijze de door ons aangekondigde bootvaart gehou den. De president en de secretaris hebben zich bij dezen tocht zeer ver dienstelijk gemaakt. De leden hopen allen een volgend jaar weer van zoo'n prettigen tocht te genieten. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraadsvergadering. De Raad dezer Gemeente vergaderde gisteren, des voormiddags ten 11 uur. Aanwezig waren alle leden. 1. Notulen der vergaderingen van 2 en 24 Juli 1909. Vastgesteld zonder op- of aanmer kingen. 2. Mededeeling en ingekomen stuk ken. a. Verzoek van Ged. Staten over in trekking van het Raadsbesluit tot vaststelling van den ligger der wegen. In de volgende vergadering zullen B. en ,W:. praeadviseeren. b. Procesverbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. Alles was in orde; in kas 18486.121/2- c. Adres vereeniging „Vooruit" om subsidie concours hippique. Op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. 3. Voorstel tot benoeming van een commissie, inzake een eventueele her ziening der scho-olgeldregeling. Benoemd worden door de vergade ring de heeren Evelein, Knaap, De Breuk en 't Hooft. 4. Adres van de vereen, van Hoof den van scholen, strekkende tot aan schaffing van deurmatten. Besloten een proef te nemen met stalen matten. 5. Adres van Jb. Weber, betreffende den toestand van een sloot te Nieuw- Vennep. Afwijzend beschikt, als behoorende niet tot 's Raads competentie. 6. Ontwerp-besluit to-t het doen van betaling uit den post van onvoorzie ne uitgaven, dienst 1909 (subs, school feest). Goedgekeurd. 7. Vaststelling van het kohier van den Hoofdei. Omslag 1909. Vastgesteld op ruim f 20.000. 8. Vaststelling van het kohier van de Hondenbelasting 1909. Vastgesteld op f 1625.75. 9. Aanbieding gemeente-rekening over het dienstjaar 1908. In handen der f inancieele oommissie gesteld. 1 10. Vaststelling van het Uitbreidings plan. (Hoofddorp). Vastgesteld. 11. Adres van den heer D. Eggink om eervol ontslag als gemeente-scre- taris. Verleend tegen 1 October a.s. Als blijk van waardeering werd levenslang vrije bewoning van de secretaris-wo- nlng toegezegd en f 1000 jaartijksche pensioen. 12. Vaststelling van het bestek voor de levering van grint voor de dorps wegen en schoolterreinen. Met een paar redactie-wijzigingen goedgekeurd. 13. Voorstel tot het zenden van een adres aan den Min. van Binnen). Za ken, houdende verzoek te bepalen, dat ook in deze gemeente het hoofdstem bureau kan zitting nemen tot het vast stellen van den uitstag der gemeente raadsverkiezing, terstond na het inko men der processenverbaal (Art. 93 al. 3 Kieswet). Goedgekeurd. 14. Benoeming van 4 leden van de

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 2