BINNENLAND. Gemengd Nieuws. Uit den Omtrek. Toch maar yoor den vorm. De burgemeester van Nimes werd uit zijn ambt ontzet, omdat hij op 14 Juli, den dag van het nationale feest, op het stadhuis de roode vlag liet hijschen en bij een van de stad uitgaand volks feest de Internationale liet spelen. De staking in Marseille. Nog altijd is de toestand in Mar seille gespannen. Een nieuwe staking van de zeelieden dreigt thans weer, ten gevolge van ontevredenheid over den langen tijd dat schepen in de haven liggen, tusschen twee reizen in. De zeelieden zien daarin een vermomde uitsluiting. De motorvlieger Voisin. Paulhan, die met zijn motorvlieger Voisin 150 M. hoog is gevlogen en daarmede het wereldrecord sloeg, is van plan deel te nemen aan den wed strijd LondenManchester, waarvoor de ..Daily Mail" een prijs van 250.000 francs heeft aangeboden. Arrestatie van een Portngeeschen hertog. De „Temps" verneemt uit Madrid: De jonge Portugeesche hertog van Al buquerque was sedert eenige dagen naar Madrid gevlucht en werd door Spaansche en Portugeesche agenten be waakt. Op verzoek der Portugeesche regeering is hij gearresteerd en on danks zijn protesten in een trein ge zet. die naar Lissabon ging. De Madrileensche pers zegt. dat zijn arrestatie gemotiveerd werd door een beschuldiging van medeplichtigheid aan den Koningsmoord. Oplichters. Verzonnen ongevallen. Zeven oplichters van verzekerings maatschappijen, vermoedelijk tot een zelfde bende behoorende. zijn te Pa rijs achter slot gezet. Zij hadden zich belangrijke sommen weten te doen uit- keeren wegens verzonnen ongevallen die als volgt werden ingericht. Een hunner, die zich den graaf v. Thuin noemde, maar bij den burgerlijken stand onder den ipeer bescheiden naam van Greleton stond ingeschreven, had een automobiel, waarvoor hij bij ver schillende maatschappijen tegen onge vallen verzekerd was. Een andere, ze kere Philippot, bezat een slecht wa gentje, dat de auto van Greleton van tijd tot tijd op een aangewezen plaats kwam aanrijden. In dat karretje zat dan altijd een dame, Margaretha Cla- vreuil. die een kunstwerk van ón- schatbare waarde vervoerde, hetwelk dan altijd bij de botsing vernield werd. De maatschappijen moesten om beur ten vier, vijf of zesduizend francs voor dat kostbare voorwerp vergoeden. De andere beschuldigden waren vier getuigen, die altijd zorgden op de plaats des onheils aanwezig te zijn. Met uitzondering van Greleton, de botsings dame en een der getuigen hebben allen bekend. De Portug^psche. Kamer. De Portugeesche Kamer hief de zit- I ting op ten teeken van rouw over den dood van den president der Bra- ziliaansche Republiek. De kanselier op reis. Wolffs bureau meldt, dat de Rijks kanselier, Von BethmannHollweg, voornemens is zich vermoedelijk in den herfst bij den keizer van Oostenrijk en den koning van Italië te gaan pre senteeren. De koning en de koningin van Denemarken. De koning en de koningin van Dene marken aanvaardden per jacht „Dane- brog" de terugreis naar Denemarken. De Czaar en de Czarina hadden hun uitgeleide gedaan tot Kroonstadt. De professoren daar geen haar beter, j Een pijnlijken indruk heeft in Japan een gebeurtenis gemaakt, waarin de professor aan de keizerlijke universi- I seit te Kioto, dr. Matsoesbita, en an- "iere leeraren, evenals studenten dezer universiteit zijn betrokken. Het gezel- 1 schap had een excursie naar Kame- oka gemaakt en bevondt zich op den I erügw eg, in eenigszins opgewonden toe- stand. Aan het station Saga begonnen le pleizierreizigers het de passagiers astig te maken. Ten slotte werd ook le stationschef door hen grof belee- ligd. Het ergst ging het echter toe aij de reis van Saga naar Kioto. De Drofessoren en studenten sloegen hun nedereizigers en begonnen ook tegen iet treinpersoneel en tegen de politie, lie te hulp kwam. Een student wierp felfs een passagier uit den trein. In I '_ijo kwam het echter tot een verbit- erden strijd tusschen het gezelschap >n de politie, welke eindigde met de [Overwinning der laatste en een sma- I el ij k e vlucht van de professoren en litudenten. De zaak zat voor de zo- I ïen der Japansche alma mater nog een >nverk\vikkelijk naspel hebben. Want iet is gekomen tot een openlijke aan- tl acht. Een vliegrecord. Te Chalons sur Marne deed Farman hen vlucht van een uur en 23 mi luten, waarmee hij het record van alle 'T ansche vliegers sloeg. Een mijnramp. In de mijn Mansfeld had een onl- Joffing plaats van ontvlambaar gas. Ife 11 uur in den voormiddag waren r drie dooden Aonden geborgen. Drie arbeiders bedolven. In een steenkolenmijn bij Edmon- tone, in Sehotland, werden herstel- ngen verricht. Toen de daarmede be- ïste arbeiders hun dagtaak volbracht adden en naar boven zouden worden eheschen, had een nieuwe instorting laats, tengevolge waarvan drie arbei- crs werden bedolven. Den ganschen nacht werden pogin- en in het werk gesteld om de He en te redden ,maar tevergeefs. Het jk van een hunner werd te voor schijn gebracht .Van de beide ande ren schijnt nog één in leven te zijn. wiens stem de redders meenen te heb ben gehoord. Hofberichten. H. M. de Koningin-Moeder zal a. s. Donderdag te Arnhem een bezoek brengen aan de schilderyen-tentoon stelling, aan het Diaconessenhuis met de daaraan verbonden Emma-stichting en Pauline-stichting en aan de Johanna- stichting aldaar. Minister Nelissen Z. E. de Minister van Justitie, mr. Nelissen, is van zijn buitenlandsch verlof in den Haag teruggekeerd en hervatte heden zijn werkzaamheden aan het Departement. Minister Sabron. De Haagsche correspondent van de „Telegr." schrijft: Het heengaan van den minister van Oorlog, generaal Srabon, moet, hoe men ook denke over zijn militair-po litieke beginselen, ongetwijfeld bij zeer velen eeu gevoel van weemoed op wekken, een besef, wat diepe teleur stelling dit aftreden is voor den mi nister zelf, die in de volvoering van zijn taak zulk een waarachtige be vrediging scheen te vinden. Generaal Sabron is een hoogst bekwaam militair, één van onze knapste opperofficieren en vestigde bij alles wat hij ais mi nister sprak en deed, een indruk van wilskracht en strikte eerlijkheid. Hij toonde zich ongetwijfeld een man van kloekheid en initiatief, die het leger boven alles liefhad. Het behoeft dan ook niet verheeld te worden, dat vooral in officiers-kringen oprechte teleurstelling heerscht over zijn aan staand aftreden. Nog eens, wij laten zijne beginselen onbesproken, maar vaststaat, dat Sabron nader stond tot den geest en tot de opvattingen van en in het leger, dan Staal. Hij was de woordvoerder van het leger, de man, die het vertegenwoordigde. Staal meer de persoon, die de bestaande ideeën breken wilde en in 'n an dere richting leiden. Daarom wordt het heengaan van minister Sabron in het leger betreurd. Eu het ministerie verliest in hem een groote kracht. Maar... Sabron gaat en blijft. Hij blijft, naar gemeld wordt, in het leger. Zijn gezondheid was tegen het drukke ministerswerk niet bestand. En men noemt hem reeds, zooals wij reeds mededeelen, als den opvolger van generaal Kooi, aan het hoofd van het veldleger. Hij en generaal Thiange, zijn hiervoor thans de meest aange wezen personen. Dit zullen vriend en tegenstander den scheidenden minister willen getuigenhij was een man van groote kennis, van eerlijkheid en van toewijding, wiens persoonlijk optreden in de Staten-Generaal een uitnemenden indruk heeft gemaakt. De opvolger van minister Sabron. Naar de „Msb." verneemt, behoort onder degenen, waarmede onderhan deld wordt in zake het opvolgen van minister Sabron, ook het Tweede Ka merlid voor Steenwijk, de heer L. F. Duymaer van Twist. Burgemeester Sweerts. Baron Sweerts seint uit Adelboden (Zwitserland) aan de Nieuwe Courant „Wensch met geen enkel woord op onzinnige verdachtmaking in te gaan." De heer Nolting vervolgd? De: heeren A. Kreuzen Azn. enJ. J. Mons, brandstoffenhandelaren en als zoodanig respectievelijk gevestigd aan de Brouwersgracht 224 en 115 te Amsterdam, zijn voornemens, tegen den heer P. Nolting een aanklacht in te dienen, wegens beleediging, hunne personen in 't openbaar aangedaan en van welke beleediging zij nadeel in hun zaken verwachten. De heer Nolting zou zich bij de zijnerzijds gevoerde campagne tegen de aftredende raadsleden Ter Haar en mr. De Vries en in verband met de oneerlijke actie bij de Kamerverkiezing in district VHI, in het openbaar on gunstig over genoemde heeren hebben uitgelaten. Hij zou dit volgens genoemde heeren hebben gedaan op een kiezersverga dering in het Wilhelminalokaal, Spaarndammerstraat en op de vrijz. dem. overwinningsbijeenkomBt in Pa lais Royal. Twee dagen Kamerlid. De Haagsche correspondent van de „Telegr." schrijft: Zooals reeds gemeld is, moet in het district Ede een verkiezing plaats heb ben voor een lid van de Tweede Ka mer, in plaats van jbr. Van Citters, die Commissaris der Koningin in Gelderland geworden is. De persoon, die in zijn plaats wordt gekozen, zal natuurlijk zijn geloofsbrieven moeten inzenden. Doch wanneer moet de Tweede Kamer die onderzoeken en goedkeuren? De sluitingsvergadering der Staten-Generaal is op Zaterdag 18 September. Moet nu op dien dag de Tweede Kamer nog afzonderlijk bijeen komen, om de geloofsbrieven van het Edesche Kamerlid te onderzoeken Stel, dat dit op 18 September gebeurt; en dat 't nieuwe lid op dienzeifden dag wordt beëedigd, dan zal deze Hoogmogende Kamerlid zijn tot 20 September, 's avonds 12 uur. Zoo ongeveer precies twee dagen dus, want Dinsdag 21 September wordt de zitting der nieuwe Kamer geopend. Is dus iemand gelukkig te maken met den titel: „oud-Kamerlid," hij solliciteere in Edel Twee dagen kin hii volks vertegenwoordiger zijn en in den ver volge z'n visitekaartje mooi maken. Wij vermoeden natuurlijk wel, dat men voor deze verkiezing het pas ge. kozen nieuwe lid, jhr. Schimmelpen- ninck, zal candideeren, maar tegen woordig weet men niet, hoe raar een gulden rollen kan. België en Nederlandsch melkvee. Reuter seinde gisteren uit Brussel, dat de minister-president, Schollaert (tevens minister van binnenlandsche zaken en van landbouw), gisteren in antwoord op een interpellatie nopens de lastige formaliteiten, voorgeschre ven inzake den invoer van Neder- landsch melkvee in België, het vol gende beeft verklaard: België kan de lastige formaliteiten en de langdurige quarantaine niet afschaffen, zoolang de veekooplieden op zoo groote schaal blijven knoeien. Een internationale Spoorweg conferentie. Van den 3en tot en met den 6en Augustus wordt er te Scneveningen een internationale spoorwegconferentie gehonden ter regeling van den loop der doorgaande rijtuigen in de ver schillende sneltreinen door geheel Europa. Aan deze conferentie, die onder leiding staat van de Maatschappij tot exploitatie van S.S., nemen be halve de Nederlandsche spoorwegen deel de spoorwegbesturen van Duitseh- land, Denemarken, Oostenrijk, Hon garije, België, Frankrijk, Zwitserland en Italië. 21 JULI Een onvergetelijke, een historische datum in de geschiedenis van het Esperanto. Het was den 21sten Juli 1887, dat Dr. L. Zamenhof, na lange jaren van vruchteloos pogen, er eindelijk in slaagde het bestaan der wereldhulp taal Esperanto ter kennis der buiten wereld te brengen. Het was een stoute daad, destijds, toen de wereld vol was van Volapuk, de aandacht voor een nieuwe taal te vorderen. Het was een krankzinnige daad, na den val van het Volapuk nog steeds de aandacht te blijven vestigen op de nieuwe taal Esperanto, alsof deze niet eveneens bestemd was het zelfde lot te ondergaan. Daar waren er dan ook vooral in 't geboorteland van het Esperanto niet weinigen, welke onverholen hunne misprijzing en volslagen onge loof aan eenig succes te kennen gaven. 't Gevolg was, dat de eerste volge lingen van het Esperanto een zóó groote strijd te voeren hadden tegen bespottingen en belachelijkmaking, dat hen meerdere maien de moed ontzonk. Deze oogenblikken van ontmoedi ging waren echter van korten duur, want ondanks bestrijding van de meest verschillende zijden wierf het Espe ranto zich voor en na vrienden, vol gelingen, propagandisten. En in den loop van 22 jaar is er door duizenden zóó zeer geijverd en gewerkt, dat er op dit oogenblik reeds meer dan 1500 Esperanto-clubs be staan, in alle landen der wereld ver spreid. Door middel van ruim 100 Espe ranto organen wordt onze vreedzame strijd zonder ophouden voortgezet, tot wij ten volle ons doel zullen bereikt hebben, en Esperanto de tweede taal voor de gansche menschheid gewor den zal zijn. En de bewijzen zijn voorhanden dat dit tijdstip niet ver meer af is. Honderd-duizenden zijn alom bezig onze welluidende hulptaal aan te leeren; duizenden beoefenen ze reeds praktisch en bedienen zich ervan in handel en nijverheid, wetenschap en kunst, godsdienst en wijsbegeerte, tourisme en correspondentie. De geboorte van het Esperanto is een waardige bekroning geweest der 19de eeuw; de praktische toepassing van het Esperanto zal een niet minder waardige inleiding der 20ste eeuw zijn. En in 't algemeeneen weldaad voor de gansche menschheid. Daarom Leve, groeie en bloeie het Esperanto 1 Espebantano. De opgraviDgon bij Niersen. Te halfvier gistermiddag arriveerden te Apeldoorn graaf en gravin Van Rechteren Limpurg Almelo, die per hofrijtuig zich naar het Paleis Het Loo begaven, waar zij door jhr. Boreel werden ontvangen. Na een korte begroeting van H. M. de Koningin werd te halfvijf in jacht wagen met vierspan uitgereden naar de opgravingen, die te Niersen onder leiding van prof. Holwerda wederom zijn aangevangen. Z. K. H. de Prins en eenige dames en heeren der Hofhouding hadden zich reeds te halfvier in twee jacht wagens eveneens met vierspan, der waarts begeven. Het Trappistenklooster geheel verlaten. Gistermiddag hebben d6 laatste Paters en Broeders de abdij verlaten, om in andere kloosters onderkomen te zoeken, 't Gevolg d<arvan is, dat 't klooster met zijn goederen nu schier onbeheerd ligt en door de politie be waakt wordt. Wat de verdere ge schiedenis van Koningshoeve wezen zal, moet de tijd uitwijzen niemand kan met eenigeu grond iels zekers mededeelen. Een valsch bankbiljet. Weder is er te Amsterdam een valsch biljet van veertig gulden voorgekomen, nu met de letters N. W. 3559, evenals de vroeger vermelde valsche exemplaren met de letters N. C. 5355 door directe foto grafische reproductie verkregen. De kleur is vuil en vlekkeloos. Alles is in denzelfden fotografischen tint, zoodat in de gravure van vignet, lofwerk en fers de noodige nuanceering ontbreekt. De onderdruk, dien de fotografie niet teruggaf, is zeer onvolkomen uit de hand bijgewerkt en bestaat slechts uit een groen laagje verf. Een watermerk ontbreekt. Het papier is glad en glan zig, aan alle zijden afgesneden. De gemeente-ontvanger geschorst. De Gemeenteraad van Ginneken heeft gisteren den ontvanger geschorst. Deze was sinds den 16en afwezig. De ge meente ondervindt geen nadeel. Domela verbaliseert. Te Hilver sum is door de politie procesverbaal opgemaakt tegen den heer F. Domela Nieuwenhuis, wegens rustverstoring, door het houden van een opruiende redevoering op den openbaren weg. De nonvlinderplaag. In de den- nenbosschen onder Alphen treedt de nonrups evenals in het vorige jaar weer zeer verwoestend op; ook onder Tilburg en Luiksgestel, wordt wederom schade aangericht. Toch zijn er eenige verschijnselen, die er op wij zen, dat de plaag het volgende jaar zoo niet geheel ,dan toch grootendeels verdwenen zal zijn. Beiden goed af. In de Twijn- straat te Utrecht vond een vrouw een portefeuille; ze bracht deze dadelijk naar het politiebureau aan de Tol steeg. Bij opening bleek, dat de portefeuil le f6000 aan bankpapier bevatte. Juist kwam ook de eigenaar binnen, om het verlies aan te geven; hij was aangenaam verrast en gaf de eerlijke vindster f 20. Een brutaal stukje. Op klaarlich ten dag, in een der drukste straten van Amsterdam hebben dieven hun slag weten te slaan, gebruik maken de het oude recept! van de tij delijke afwezigheid der bewoners. De huurkoetsier Zuyver, had als ge woonlijk op Maandag, zijn vrijen dag en ging 's middags omstreeks half drie met zijn vrouw uit. Zijn dochter, die buitenshuis dient, zou eerst 's avonds te zeven uur thuiskomen. De sleutel van hun woning gaf het echtpaar aan de bovenbuurvrouw, om daarmee des avonds de dochter binnen te laten, daal de ouders eerst des avonds laat iterug zouden keeren. 't Zol ongeveer vier uür geweest zijn, toen de juffrouw van twee hoog beneden gestommel meende te hooren. „Bent u daar, buurman?" riep ze, doch ze kreeg geen antwoord. Ze vertrouwde het zaakje niet erg en ging eens één hoog kijken. Wie be schrijft haar ontsteltenis, toen ze de deur der woning van het echtpaar Zuy ver open vond en in de woning alles overhoop zag liggen! Tot zelfs het beddegoed was van het ledikant ge trokken! Een penantkastje was voor de deur der voorkamer geschoven en opengebroken, 't Was maar al te dui delijk, dat hier dieven aan 'twerk wa ren geweest. Toen 's avonds de dochter, en later ook de man en vrouw thuis kwamen, kon men nagaan wat er gestolen was. De dieven hadden een ijzeren geld kistje meegenomen, waarin zich eenige gouden en zilveren sieraden, papieren en een portemonnaie met f 5 bevon den. Uit een spaarpot die opengebro ken was, hadden de „heeren" een be drag van f24 gestolen. Ontsnapt. In de vestibule van het Centraal Station te Amsterdam wist gisterennamiddag een huzaar, die naar zijn garnizoen te Ede moest worden overgebracht, aan zijn geleiders te ont snappen. Hij werd echter op het Sla- tionsplein door twee agenten van po litie weder gegrepen. Een ernstige vechtpartij. Zondag avond ha"d op de Mitsbeek te Gennep eene vechtpartij plaats, waarbij zekere B. met een bierglas of eenig ander hard voorwerp, zoodanig op het hoofd werd geslagen, dat hij thans, naar ons wordt medegedeeld, aan de gevolgen is overleden. De dader is voortvluch tig naar Duitschland. Jaloezie moet de aanleidende oorzaak zijn geweest. De benzinelamp ontploft. De 14- jarige Chr. Rood, te Amsterdam, was zijn oom, die loodgieter is en bezig was eenige reparaties te verrichten in het filiaal van de naaimachinehandel van de Singer-Mij. aan de Haarlem merdijk, behulpzaam. Eensklaps ont plofte de spirituslanrp en vloog de vloeistof den knaap in het gelaat en over zijn handen Deerlijk gewond werd hij naar de Kliniek in het Wes terpark vervoerd, waar hem de eerste hulp werd verleend. Daarna werd hij huiswaarts gebracht, doch zijn toestand verergerde zoo, dat overbrenging naar het Binnen-Gasthuis noodzakelijk werd geacht. Alhoewel nu zijn toestand niet be paald zorgwekkend is, zijn de brand wonden toch van ernstigen aard. Doodgevallen. In een speeltuin te Nieuw Helvoet, had Zondag een droevig ongeval met doodelijken af loop plaats. Een 13-jarige jongen stortte van de schommelplank, juist op het oogenblik, dat deze het hoogte punt had bereikt. Het ventje was da delijk dood. Goed afgeloopen. Gisterenmorgen kwam de auto van den heer W. Dek ker uit Hilversum, den Brediusweg te Bussum af en reed in de lichting van het dorp de Brinklaan op, toen het dienstmeisje van mevr. de wed. P. Vring, op haar fiets de Nieuwe Eng- laan uitkwam op hetzelfde oogenblik, dat dg auto passeerde. Zeker zou zij door de zware auto overreden zijn, als de wagenbestuurder niet de tegenwoor digheid van geest had gehad om snel het stuur om te draaien, zoodat het dienstmeisje nu slechts met het spat bord van het achterwiel der auto in aanraking kwam. Met een niet ge vaarlijke hoofdwonde en eenige scha de aan de fiets is zij or nu gelukkig afgekomen. Verwond. In de 3e Schinkel- straat te Amsterdam, werd een 12-ja- rige knaap door een 15-jarigen jongen met een mestvork in het been gesto ken, waardoor eene niet ernstige won de ontstond. De knaap is in een apo theek verbonden. Een lijk opgehaald. Uit het wa ter van de Geldersche kade te Am sterdam is hat lijk van een man op gehaald en daarna naar de oude Wes terbegraafplaats overgebracht. BLOEMEND AAL. Burg. Stand. Geboren: D. van M. van GalenMaas. z. van E. M. van RiessenDuijs z. Overleden: G. van Berneveld, 62 j. OVEBVEEN. Aanrijding. Gisteravond o m - str eks zeven kwam een heer en dame in een brik aanrijden van Zand- voort. De dame bestuurde. Dicht bij Kraantjelek kwamen twee fietsrijders de brik tegemoet. De dame haalde toen te ver uit, zoodat de brik in aanraking kwam met de daarstaande afrastering van een buitenplaats. Het paard werd schichtig, het meloen brak, en het paard holde in volle vaart alleen door. De dame viel, maar be zeerde zich gelukkig bijna niet. Het paard dat later door een fietsrijder werd gegrepen is naar huis gebrache De brik, die aan den kant van det. weg werd gezet heeft nog al schadn bekomen. SCHOTEN. De rechtsche candidateq gekozen. Wij laten hier volgen den uitslag der herstemming voor twee leden van den Gemeenteraad. Uitgebracht werden 757 stemmen, waarvan op de heeren G. Berghuis (lib.) 314 st. P. Box (lib.) 342 st. C. de Braal (a. r.j 408 st. en N. CobeleDS (kath) 390 stemmen. Van onwaarde 11. Zoodat gekozen zijn de heeren N. Cohelens en C. de Braai, de Candida- tea der beide rechtsche kiesvereeni- gingen. Met een flinke meerderheid zijn onze candidaten alzoo gekozen en een woord van gelukwensch tot de beide kiesvereenigingen en de gekozenen is hier zeker wel op zijn plaats. Opvallend it het groote verschil in stemmen, die de heeren Cobelens en de Braai op zich vereenigden. Landweer. Op den 1 Augustus a. s. gaan van de in deze gemeente wonende miliciens de navolgende bij de landweer over: E. Mellies, D. van Dok, J. A J. Keijer, S. A. van de Broeke, B. Oxsener, J. Möhzinger, T. Ruijgrok, M. Blokker, C, Horeman, M. A. Stut, A. van Duivenbode, H. T. de Kleuver, H. Langerhuizen, P. Nouwens, H. Philippo, A Appelboom, M. C. Koek, B. D. K. Meijer, G Toe poel en W. v. d. Aardweg. Vereenigingtot bevorderin g van volksvermakelijkheden. Donderdagavond zal in het café van den heer van Dijk op het Pretoriaplein in het Schoterkwartier een vergadering plaats hebben van de vereeniging„Tot bevordering van volksvermakelijk heden." Burg. Stand. G e t r o u w d L. H. banzon en C. J. Tirijn. Geboren: G. Verzellenberg Smakman, d. P. H. Hubbers—van den Engh d. V ELS EN. Gemeenteraadsvergadering. In de gisteren giehoiudeti Raads zitting bleek dat door B| en ÏW1 pogingen waren aangewend de Eer ste Ned.: Elsctr. Maatschappij te bewegen de prijzen voor stroomleve- ring voor alle doelen der gemeente dezelfde te doen zijn! Ofschoon de maatschappij meende dat de eenvou digste oplossing zou zijn dan den 1 ageren prijs voor IJ muiden eenvou dig te verh;0ogen, meende zij' beter te doen d© gemeente voor te stellen eenige wijzingen te brengen in de concessievoorwaarden, waarbij Oj a. dan tot 1920 de straatverlichting aan de maatschappij zou worden op gedragen B. en ,W'. zullen in een volgende Raadszittng den Raad vaa advies dienen Onderzocht worden de geloofs brieven van en toegelaten de her kozen Raadsleden de hieexien E P- Vermeulen en Wj. baro|n van Tuyll van Serooskerken,. Aan den lieer Wj. Kirgma, hoofd der school te Veleeroord, werd op verzoek eervol ontslag verleend. Zoowel uit den Raad als van de zijde van Bj en [Wj. werd in sympathieke woorden leedwezen uitgesproken dat de heer Kingma vertrok Aangeboden werden de rekenin gen over 1908 van de gtemeelnte, ge vende in ontvangst f 223,133,12V2 en in uitgaaf f 230,776,681/2 zoodat er een nadeelig slot is van f 7643,56 die der gecontracteerde wegen gaf in ontvangst f 1,329,49V2; in uit gaaf f 1.321,371/2,- Door den minister van- bijinen- landsche zaken werd in overweg ig gegeven in te trekken de verorde ning van 28 Juli 1908, regelende de verloven voor den Verkoop vaju alcoholhoudende dranken, anderen dan sterken dra'nki. Mocht daaraajr geen gevolg worden gegeven, da,"i zou Z.Ex de verordening tot ver nietiging aan H, M- de Koningin voordragenIn deze verordening was de bepaaling opgenomen dat geen nieuwe verloven zoud-C.i wor den verleend op 200 meter afstand van bestaande gele;ge|nihfidd- Die Raad gaf aan dezen wensdh gehoor, eU nam in overleg met den inspecteur der drankwet aan de in Bloemeladaal bestaand© desbetreffend© verorde ning, waardoor men tocjh hoppt te bereiken obscure gelegenheden zoo veel mogelijk te beperken). Bij de rondvraag klaagde de heer Netscher andermaal over het onbe suisd rijden van auatois, ook in voor dat verkeer gesloten straten, niet enkel door vreemdelingen, maar ook door eigen ingezietenela;. BEVEBWIJK. Onbestelbarestukken. Wegens onbekendheid van adres, liggen order- staande brieven, verzonden in de 2e helft der maand Juni. voor de afzen ders ten postkantore ter beschikking: J. Bultj en, Groningen, P. Bruin, Helder, Mej. Mary Geys, Rotterdam, -J. J. Schuurman, Zutphen, Helena Frederike, Mej. C. van Oers,Fam. H. Saur, Mej C. Hendriks, allen te Am sterdam, Mevr. Wnrder-Heider, Haar lem, Jongej. L. Blazer, Arnhem. Gemeenteraad. Openbare ver gadering van den Raad der gemeente Beverwijk op Vrijdag 23 Juli, des voormiddags kwartier over 9 uur. De agenda luidt: 1. Mededeelingen eu ingekomen stukken. 2. Vaststelling verordening levering gas over muntgasmeters. 3. Onderzoek geloofsbrieven nieuw gekozen Raadsleden. 4. Aanbieding rekening der gemeente en van het Burgerlijk Armbestuur over 1908. 5. Benoeming personeel berhalings- onderwijs 19091910. Burg. Stand. Geboren: z. van M. MolenkampVoorhout. z. va» A. Slings— Zevenbergen. AKEBSLOOT. De Nai.bloeifiententoonstel- 1 i u g 1910. Deze Gemeente besloot voor een bedrag van 25 gulden deel te nemen in het waarborgfonds voor de tentoonstelling in 1910. ZAND VOORT. Een flin ke j uffrou w. Een kin derjuffrouw Zondagavond tegen half twaalf van den trein komende, werd op weg van het station naar den Bou levard Paulus Loots, ongeveer bij den stormpaal, onverwachts aangevallen door een man met een slappen vilten hoed op, die haar bij de voeten greep, zoodat zij voorover op de steenen viel, met het hoofd op den trottoirband. Daarop ontstond een hevige worste ling, die wel tien minuten moet heb ben geduurd; een flinke trap met de hak tegen onderlijf of been deed den aanvaller, dien het blijkbaar niet om berooving te doen was de porte monnaie van de juffrouw, die in de worsteling op straat was gevallen, bleef onaangeroerd tea slotte af deinzen. De politie is van het geval in kennis gesteld. Ter waarschuwing voor vrouwen en meisjes, die 's avonds te Zandvoort wel eens boodschappen doen, achten wij het raadzaam het bekend te maken. Aangekomen vreemdelingen: Smits, ATdam, Schelpenplein 2, 7 p.; H. en M. Schrijver, id., Zeestraat 60, 10 p.; Fam. De Lange, id., Swalue- straat 1, 6 p.; R. Batenburg, Arnhem, idem, 3 p.; Freifrau von Friesen Schleintz, Slot Schieitz, Burgemeester Engelbertstraat 23, 3 p.; Heil, Rotter dam, Poststraat 6, 5 p.; E. Valdek, Darmstadt, Pension Mundhenk, 2 p. Baron W. von Furstenberg, München, Villa Jacqueline, 8 p.; C. Oppenhei- mer, id.. Hotel „Het Wapen van Haar lem", 2 p.; E. Capeali, Wiesbaden, id., 2 p.; Mevr. Nijsten, A'dam, id., 2 p.; Mej. Blank, id., Pension de Roos, 1 p.; Mevr. Bilger, id., id., 2 p.; Fam. Bijleveld, Utrecht, id., 5 p.; G. van Vloten, idem, Kostveriorenstraatw. 13, lp.; D. Sounega, Leeuwarden, id., 1 p.; J. en N. Hazewinkel, Groningen, id., 2 p.; M. Teipe, A'dam, id., 1 p.; J. E. Morel Jr., id., Swaiuestr. 13, 5 p.; B. Dhouidt, id., Koningstr. 37, 4 p.; H. ten Brink, id., Spoorstr. 14, 3 p. L. Pan, id., id., 3 p.; J. E. Minne, Kleine Krocht 1, 7 p.; H. de Boer Hzn., id., id., 4 2.; J. J. Sieking, id., id., 5 p.; H. H. Zijlstra, id., Haariemmerstr. 17, 5 p.; Ludwig, id., Hoogeweg 39, 6 p.S. van der Linde, id., Koningstr. 19, 7 p.J. C, Arem, id., Marisstraat, 5 p.Mej. Stuart, Dwingelo, Pension sion ter Braake, 1 p.; Fam. Haalme'ijer, A'dam, id., 3 p.; Schut, id., id., 9p.p A. Sauveplanne, id., id., 4 p.; H. Wie- denbrieggen, id., Pension Buckmann, 6 p.; Keizer, Zaandam, id., 6 p.; Valk- hoff, Groningen, id., 4 p.; S. David, Berlijn, Pension Corthum, 1 p.; Mej. B. Berenbroek, Hagen, id., lp.; L. Groen, Haarlem, Tramstraat 1, 6 p.; H. J. Clarion, Hoorn, Hoogeweg 36, 1 p.; Mevr. CramerPerk, Hilversum, id., 5 p.; Z. R. A. Reijers, Velp, de Ruij- terstraat 5, 4 p.; J. Bolle, A'dam, 3 p.; K. J. Blok van Laer, id., Hoogeweg 22, 6 p.G. Bos, id., Tramstraat 13, 7 p.M. Lionni, id., Kerkstraat 13, 4 p.; Baron J. Melvil van Carnbee, id., Villa Oranus, 5 p.; L. Zuriers, idem, Kerkstraat 16, 5 p.; C. Determeijer, id., Haltestraat 43, 7 p.; Mr. L. S. Boas, id., Burgstraat 16, 5 p.Jacobs, id., Haariemmerstr. 64, 11 p.; J. F. Buijs, id., Kerkstraat 14, 3 p.; A. Schroder, id., 3e Spoorstraat 10, 5 p.; L. H. Meerloo, id., Poststraat 14, 6 p. Workum, id., Koningstraat 35, 4 p.; Raadsveld, id., Hoogeweg 56, 7 p.; Ph. Abraham, id., id. 60, 6 p.; P. Pfeiffer, id., id. 72, 6 p.; J. Geven, id. id. 6 p.; Dr. von Schuithess, Zurich, 4 p.; Jhr. Uiterwaal van Stoetwegen, Oosterbeek, U5 p.; Baronesse C. F. van Harinxma thoe Slooten, Leeuwarden, 1 p.; Mevr. wed. Dr. Boasson, Middelburg, 2 p.; E. Hiihsam, München, 1 p.; Mevr. W. Müller, id., 1 p.; Dames Koepke, Ros- tok, 3 p.; Mr. C. D. Salomonson, Am sterdam, 4 p.; J. H. Wijsman, id., 3 p.; L. Koepke, id., lp.; H. J. Besier, Utrecht, 6 p.; A. Kayser, Groningen, 5 p.; alien Hotel Beau Site. Mevr. H. ter Kuile, Enschedé, 2 p.; Jhr. A. J. van Sminia, Leeuwarden, 6 p.; Baron A. Taets van Amerongen, Doorn, 1 p.; Mej. D. van Eeghen, id., 1 p.; deze allen Hotel Groot Badhuis, P-i P-; en both, Sart. alien

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 2