DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND '"•v""'/mn 9fin -« iGii OTLDEsb5 inn fin irs™, «siiii g!iii g(in fin BUITENLAND. Gemengde Buitenlandsche berichten V3des*fa&i£ftw&st 2@«3$§-3Sf Haarlem TUW tl UII IUU i"m>- IUU U|j Een koning van misdadigers. VRIJDAG 23 JUL! 1909. £4rEe Jaargang Mo. €*945 Bureaux van Redactie en Administratie: Intercommunaal Telefooctmummer I4S6. Voor adverteniiën en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich uitsluitend tot RICAROO's Advertentie-Bureau, N. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Telefoon 1020. VERZOEK. Klachten over slechte bezorging gelieve men steeds terstond en liefst schriftelijk te richten aan de Administratie van dit blad. Ze worden dan direct verholpen. DE DIRECTEUR. Algemeen overzicht. FEUILLETON. CHE COU ASOMNEMENTSPRIJSi Per 8 maanden voor Haarlemf 1,36 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1.35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 1.80 Afzonderlijke nummers 0,(38 PRIJS DER ADVERTENTIÊN: Van 16 regels60 cent (contant 50 cent). Iedere regel meer10 cent. Buiten Haarlem en de Agentschappen SO cent per regel. Reclames dubbei tarief. Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 cents (a contant). Alle betalende abonnés op dit blad, die In het bezit eener verzekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor 15 GULDEN bij verlies van éen anderen vinger. De uitkeerlng dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij Ocean", Bijkantoor voor Haarlem, Nieuwe Gracht tl. DE MINISTERIEELE CRISIS IN FRANKRIJK. Zoowel Clemenceau als de voorzit ters van Senaat en Kamer hebben aan Fallières het hoofd der radicale partij Bourgeois genoemd als den man die het eerst moest geraadpleegd worden.... en die waarschijnlijk zal bedanken, omdat zijn lichaamstoestand precair ia. Door hem te raadplegen zou de moodige hulde zijn bewezen aan de radicale partij en Briand zou daarna de man zijn, het best geschikt om de leiding te nemen. Delcassé is niet geraadpleegd. Men legt dit hiermee uit, dat zij die met Clemenceau heb ben samengewerkt, en van wie de meesten waarschijnlijk zullen blijven, onmogelijk met Clemencean's vijand zonden kunnen samenwerken. Het uitvoerend bestuur der radicale partij heelt onder leiding van den vrijmetselaar Laffere vergaderd en uitgesproken, dat zij, de radicale en radicaal-socialistische partij, de meer derheid heeft in het land, dat dit uit de vorming van het Kabinet zal moeten blijken en dat een nieuwe samenstel ling van het bloc alleen wenschelijk is, indien het niet geschiedt lot nadeel van hare partij. HET BEZOEK VAN DEN CZAAR EN DE CZARITSA AAN ENGELAND. De Daily Telegraph meldt, dat de Tsaar en Tsaritsa aan boord van hun jacht Stjandart op den middag van den 2den Augustus te Spithead zullen aankomen. De Stjandart zal door het jacht Poljarnaja Zwezda (Poolster) en het oorlogschip Rjoerik vergezeld zijn. Halverwege Cherbourg zal een En- gelsch smaldeel zich bij de Russische schepen aansluiten. Koning Eduard en zijne gemalin zullen het keizerlijke paar met hun jacht te Spithead opwachten, het aan boord van de Stjandart gaan verwel komen en het naar hun eigen jacht brengen. Het Engelsche jacht gaat vervolgens naar Cowes. De Tsaar brengt minister Iswolski mee, terwijl aan Engelschen kant Asquitb, Sir Edward Grey, de minister van buitenlandsche zaken, en McKen- na, de Eerste Lord van de admiraliteit, te Cowes zullen zijn. BUITENLANDSCHE POLITIEK IN HET ENGELSCHE LAGERHUIS. Iu het Lagerhuis is de begrooting van buitanlaüdse.he- zakeli gisteren behandeld en het spreekt, dat ver schuilende kwesties van buitenland- sche politiek opgeworpen werden, Dfe leden der arbeiderspartij kwa men heftig op tegen een officieel© ontvangst van deia Tsaar, Sir Edward Grey verdedigde uit voerig de Engelsche politiek in het nabije Oosten.; Hij voegde er aan toeWij- wenscht en dat de wrijving zou overgaan en dat de in de di plomatie tot stand gebrachte ver betering zou voortduren. Na het over de Kongo kwestie ge had te hebben, behandelde Grey het bezoek van den Tsaar, waarbij hij nadruk legde pp het feit, dat Enge land niets te maken heeft met de binnen landsche aangelegenheden, van een, vreemde mogendheid. Voortgaande zeide GreyMen vraagt ons de burgerlijke beleefd heid van een welkom te weigeren, die door al onze buren in Europa zal worden bewezen en dit i:i een tijd. dat het herstel der grondwet telijke regeering kort geleden in Rusland werd gevierd en dat de D-oema druk doende is met de re geering te kritiseeren en vaa deze uitleggingen ontvangt. Grey maak te gewag van het onlang» gebrach te bezoek aan Engeland door eela afvaardiging uit de Docma en de door die afvaardiging uitgesproken meening! nopens de wenschelijkhieid van- een bezoek door den Tsaar,. Na dat hij de buiten het Huis over den Tsaar door sommigen gevoerde taal had beschreven als uitingen vaa nut- telooze dwaasheid, deed hij een be roep jop het gezond verstand van het Huis en vroeg den leden te geden ken, dat de Tsaar ongetwijfeld in de herinnering zal blijveli voortle ven als de soeverein gedurende wiens regeering de grondwet werd ge schonken^ Namens de regeerijig a.ldns eindigde Grey zeg ik dat wij den Tsaar zullen verwelkomen als het, hoofd van ©en grooten staat, met welks regeering en volk wij in vriendschappelijk© verhouding wen- schen te leven,. He als protest tegen het bezoek van den Tsaar voorgestelde vermin dering der begroeting van buitel a- landscbe zaken, is met 187 tegen 79 stemmen verworpen. DE TROEBELEN IN MAROKKO. Zoo erg happig om naar Marokko te gaan, zijn de Spaansche soldateji waarlijk niet. Te Barcelona bv. heerschte een geest van insubordinatie o|ader de troepen, die naar Marokko worden gezonden, Manschappen van een bataljon bebbejn den kiofojael e|ix de officieren met de bajonet bedreigd Men zegt-, dat de patronen voorloo- pig niet worden uitgedeeld Te Madrid was het nog' wat gek ker Baar kwamen er zelfs de fami lieleden, der soldaten aaai te pas: Toen gisterennacht ©en trein met troepen, naar Malaga zou vertrek ken, trachtten de familieleden der soldaten het vertrek van den trein te beletten,. Tien menscbea werden gewand en 18 gearresteerd Er zijn uitgebreide maatregelen genomen voor de inscheping der vers-ter kings - troepen Het is nu officieel bekend gewor den hoeveel de verliezen aan Spaan sche zijde bedroegen- Bij Mjelilla zijn voor, zooverre tot- nutioe bekend, in dein nacht van 20 op 21 dezer aan Spaansche zijde de volgende verliezen geleden1 kapi tein en 32 man gesneuveld, 56 man gewond; verscheidene soldaten be liepen daarenboven kneuzingen Nog is het er niet rustig1 Te half vijf gisterenmorgen is er bij Melilla een niet hevig geweervuur gehoord, in de richting van de vooruitgescho ven stellingen. Een verklaring van den H. Stoel. De „Osservatore Romano" bevat de volgende mededeeling: „Uit een be richt hetwelk de ronde doet in de dag bladen, vernemen wij, dat in de ka tholieke kerk van Coburg de plechtig heid is voltrokken van het kerkelijk huwelijk tusschen prins Alfonso van Orleans en prinses Beatris van Co- burg, en dat 11a deze plechtigheid op het kasteel van Callenberg de inzege ning heeft plaats gehad volgens den Protestantschen ritus. Wij zijn gemach tigd tc verklaren, dat de H. Stoel aan deze gebeurtenis volkomen vreemd is." Onderwerping. De abbé Turmel, van wien hij decreet van 13 Juli drie werken op den Index zijn geplaatst, heeft zich volledig on derworpen aan de uitspraak van den Heiligen Stoel. Tegelijkertijd met het verbod van den aartsbisschop van Rennes om deze boe ken te bezitten, te ontleenen, uit te lee- nen, te koopen, te verkoopen, te lezen of te herdrukken, verscheen in de „Se- maine religieuse" van Rennes het vol gend schrijven: „Zeer Eerwaarde heer vicaris- generaal. Ik verneem, dat drie mijner werken op den Index zijn geplaatst. Met een algeheele onderwerping neem ik het de creet aan met al zijn gevolgen. Ik ga last geven, dat men het boek van de drie veroordeelde, dat nog niet uitver kocht is, aan den handel onttrekt." Auto-ongeluk te Lubeck. Een van Travemünde komende auto mobiel reed in een troep soldaten, die van nachtoefening terug kwamen. De auto reed een aantal der manschappen tegen den grond, kwetste er twee en kwam in een s loot terecht. De chauf feur werd daarbij uil de machine ge slingerd, terwijl de inzittenden onge deerd bleven. Er uit. Maxim Gorki, te Napels verblijf hou dend, naar men weet. heeft bevel ont vangen die stad en haar omgeving on verwijld te verlaten. De Italiaansche overheid zou aldus gehandeld hebben op aandringen van de Russische ge heime politie. Een mislukte ontmoeting. Kapferer, de kapitein van den Fran- schen luchtballon „Ville de Nancy", had met den kapitein van den te Metz gestationneerden ballon „Zeppelin I", een tocht afgesproken naar de Fransch-Duitsche grens, waar de beide ballons elkaar in de lucht zouden ont moeten. Die ontmoeting is mislukt. De „Zeppelin I", was Dinsdagmorgen om half acht boven het grensplaatje No- véaut, waar hij tot half negen bleef kruisen. De „Ville de Nancy" ver scheen echter niet, daar het Kapferer verboden was geworden, wijl men een straatbetooging vreesde. De prefect van Nancv, die mee zou opstijgen, had het reisje reeds bij voorbaat geweigerd, eveneens uit een soort chauvinisme. De Zeppelin I" werd aan de grens door een duizenden tellende menigte opgewacht. De Clement-Bayardfabriek liet den ballon door een automobiel, waarin de Fransche luchtschipper Ca- pazza plaats nam, volgen. Boven No- véaut werden allerlei bewegingen uit gevoerd, en de Fransche luchtschipper was vol lof over het gemak, waarmede elke beweging volvoerd werd. De „Zep pelin I" gehoorzaamde zonder eenige hapering aan elke beweging van het roer. Toen het bekend werd, dat de „Ville de Naney" niet komen zou, was het talrijke publiek zeer verstoord over de Fransche autoriteiten, die zich door chauvinistische vrees hadden laten be wegen, de samenkomst te verijdelen. Te 9 uur landde de „Zeppelin I" weder in de hal te Metz. Ecu paleis van Herodes? Professor Sellin die, door een Duitsch wetenschappelijk genootschap is belast met opgravingen in de ruïnen van Je richo en die behalve een der groote buitenmuren, ook aan drie zijden een dubbelen binnenmuur blootlegde, heeft op een zuidelijken heuvel der stad overblijfselen van een gebouw ontdekt, dat hij voor een paleis van Herodes houdt. Een nieuw slachtoffer der wieler wedstrijden. Dinsdag is op de wielerbaan te Brus sel de renner Verbist door liet motor rijwiel van een gangmaker overreden en gedood. Het Eucharistisch Congres te Keulen. Naar de „Kölnisehe Volkszeitung" meldt, hebben zich voor deelneming aan de plechtige sluitings-processie van dit Congres reeds 30.000 personen aan gemeld. Biilow op Norderney. Het echtpaar Von Bülow is onder luid gejubel der badgasten aangeko men op Norderney, waar de burge meester Uhde, een gloeiende wel- komstrede hield en de oud-rijkskanse lier nogmaals verklaarde, steeds naar beste krachten en weten te hebben gehandeld voor de „nationale gedach te". Voor Von Bülow stond bij aan komst in zijn villa een reusachtig bloemstuk gereed, een geschenk van keizer Wilhelm. Von Bülow, de Paus en het Cenlrum. Onder dit opschrift bevat de Italiaan sche „Corriere della Sera" een artikel, waarin uitvoerig wordt betoogd, hoe de H. Stoel een %'olkomen neutraliteit heeft bewaard, tegenover pogingen. sinds meer dan twee jaren door keizer Wil helm en kanselier Von Bülow in 't ge heim aangewend om het Duitsche Cen trum bij den H. Stoel in miscrediet te brengen. De „Kölnisehe Volkszei tung" merkt naar aanleiding daarvan op: „Zóó hebben wij dan uit den mond van een meestal goed ingelicht, liberaal en anti-clericaal blad de vol ledige beschrijving van hetgeen wij steeds beweerden. Of de opvolger van Von Bülow met deze ondervinding zijn profijt zal doen?" Een ontploffing in de Jungfrau- tnnnel. Bij de werken in de Jungfrau-tunnel, ter verlenging der tunnel, had een ont ploffing plaats Bijzonderheden ontbre ken nog. Een staking is uitgebroken in het arsenaal te Fer- rol. 2500 werklieden hebben het werk neergelegd, omdat hun directie de loo- nen wil verlagen. Men vreest dat de staking zich zal uitstrekken tot al de werklieden, die bezig zijn met den aan bouw van de slagschepen voor het nieuwe eskader. Niet erg ingenomen met 't bezoek. Dmsdag j.l. zou de gemeenteraad te Portsmouth beraadslagen over een adres, dat den Czaar van Rusland bij zijn aangekondigd bezoek aan de stad, zou worden aangeboden. Maar het zeer talrijk publiek op de tribunes betoon de zich zoo verontwaardigd en maakte zulk een helsch leven, dat de raads leden genoodzaakt waren in een andere kamer de vergadering voort te zetten. Nog op andere wijze dan door luid ruchtige betoogingen, willen de bewo ners van Portsmouth hun misnoegen te kennen geven over het bezoek van den beheerscher aller Russen. Het voorstel is n.l. gedaan en met groote ingenomenheid ontvangen om een zwarten postzegel uit te geven bij wij ze van rouw over de ontvangst van den Czaar in Engeland. Er dient gezegd, dat de Engelschen in deze niet bijzonder consequent zijn. Zij verzetten zich t egen de ontvangst van den Czaar, omdat in diens rijk de terechtstellingen aan de orde van den dag zijn, terwijl het gezantschap uit Turkije, welks regeering al even korte wetten maakt met haar politieke tegen standers als die van Rusland, te Lon den met buitengewone onderscheiding is ontvangen. Geen gras aan de Katholieken. De „Augsburger Abendzeitung" ver meldt een voorbeeld van onverdraag zaamheid. In het „Wirsitzer Kreis- blatt" maakte de burgemeester onlangs bekend, dat er grasverpachting gehou den zou worden. De kennisgeving ein digde met de woorden„Aan katho lieken mag niet verpacht worden." Dierenmishandeling en dierenwraak. Uit Wasmes (Henegouwen) wordt aan het „Handelsbl. v. Antwerpen" geschre ven Vier dronkaards mishandelden een oud paard. Zij staken het dier met naalden, trokken het haar uit zijn staart en sloegen het tot bloedens toe. In den namiddag, wilde een dezer bru tale mannen zich op het paard zetten. Nauwelijks gezeten, of het beest, dat zijn beul had herkend, liep in voile snelheid naar Paturages. In de Mau- beugeslraat hield het paard stil, schokte zijn ruiter op den grond en beet hem geweldig. Hij zou voorzeker gedood ge worden zijn, indien een voorbijganger hem niet hadde onttrokken aan de wraakneming van het arme paard. Amnestie. Ter gelegenheid van het nationale feest heeft de Sultan amnestie ver leend aan alle personen, die deelgeno men hebben aan de gebeurtenissen van 13 April en die nog niet voor de krijgs raden gedaagd waren. De Sultan heeft 5 veroordeelden, van wie 1 Armeniër, begenadigd. De krijgsraden blijven gehandhaafd. Een lievig© orkaan in Galveston. Woensdagochtend heeft in de stad Galveston in Texas een hevige orkaan gewoed. De storm, die van de Karaïbi- sche zee met buitengewone kracht over de op een langgerekt eiland gelegen stad heenstreek, vernielde den sterken wal, die de stad van de zee afsluit, zoodat het water naar binnen stroom de en in sommige stadsgedeelten een hoogte van 6 tot 7 voet bereikte. In de westelijke stadswijken werden een aantal huizen en twee sanatoria verwoest. Een vischschoener werd tegen de spoorbrug te pletter geslagen. De tele>- graphische verbinding is gestoord en de treinen konden de stad niet binnen komen. 's Middags draaide de wind. waardoor het water teruggedreven werd, zoodat er gegronde hoop bestaat, dat Ide ramp geen grooter afmetingen zal aannemen. "Uitstel. De Engelsche mijneigenaars en da mijnwerkers zijn overeengekomen, zoo wel de verlaging der loonen als de sta king, die in zouden gaan op 26 dezer, voor een week, gedurende welke de onderhandelingen zullen worden voort gezet, uit te stellen. Amerika, dat de kroon spant. De Australische regeeringen hebben groote bestellingen aan wapens in de Yereenigde Staten geplaatst, omdat de aanbiedingen uit Engeland veel te hoog in prijs waren en de levertijd te lang was. /De Amerikaansche firma Pratt (Naar het Rngelech.) 15 Em dat is, als gij misschien nag weet, al ©en jaar geledendaarom lie bben we dien tak van onzen ar beid ©en tijd lamg laten rusten Wel- 11 u, Cardmon besliste dat hij u hoo- dig had, en daarom beraamde hij plannen om n in handen te krijgen Hij bleef de gebeurtenissen eiken dag volgen en wachtte- zijn tijd af). En toen hij nu hoorde, dat uw zaak naar het hof werd verwezen, achtte hij den tijd gekomen. Daarom riep hij mij om samen te raadplegen, en gaf hij mij de zaak in ha|nde!nl. Maar hij leidde natuurlijk de uitvoering van alle plannen;. [Wij wisten, dat ze een gevaarlijk man niet in het Huis van Bewaring in de stad zou den houdep, en dat gij te eetniger tijd naar de graafschapgevangelnis zo-udt worden overgebracht. Daarom waren wte pp onze hoede, en maak ten we ons gereed om em reeks val.a dagen en nachten te waken als het inoodig mocht zijn, teneiade u mach tig te worden. Maar gelukkig kwaamt gij1 reeds op: den eersten) nacht dien wij o.p de loer liggend doorbrachten:. „Wij kozen die plek voor onzen aanval op „Black Maria" (de die- venwagen), omdat die zooveel voor- deelen bood, Be plek was: verlaten; de oude schuui' diende prachtig om oins zeiven e,n paard en rijtuig voor spiedende oio-gen te verbergen, Het dievenv.oertuig kon ons- laiet voorbijgaan, zolnder dat we hèt za gen, en wij. hadden een goed© bedek king achter de heggen, als- de bewa kers hadden getracht terug te schie ten toen wij schoten op de paarden O, ik verzeker u, Cardmon heeft geeln enkele bijzonderheid ia het plan overgeslagen, Hij is- een woia- der Het was- of hij de plaats in vo gelvlucht had gezien, zoo duidelijk waren zijn aanwijzingen, toen hij mij bevel gaf te handelen!. Ein toela „Black Maria" voorbijkwam, grepen wij dan ook de agenten vast, scho ten de paarden dood, e|n klaar wa ren w!e-, allen zonder eeiaig letsel,, „Maar veronderstel jiu ©ems, dat men mij niet uit het Huis van Bewa ring had overgebracht vroeg' ik met eenige nieuwsgierigheid. „Wat zou er dan gebeurd zijn „Wel, -ongeveer hetzelfde,. Wij zouden, ©en gat gemaakt hebben ia uw cel, pf anders zouden sommigen van pns- de gevajngelais op andere wijze binnangedrolagen en u daaruit verlost hebban. M.aar w-ees op dit punt gerustCardmon had u noo- dig, en al liad hij daarvoor ©enigen onzer naar den dood moeten zenden, nu hij eens zijn zinnen daarop ge zet had, zou hij u gekregen hebben, op welke manier dan ook. Ik rilde van ontzetting Dia vraag kwam meermalen in mijn geest op Was ik hij slot van rekening er be ter op geworden door deze veran dering? Ik had biet juk der gevan genschap- afgeworpen, maar ik had mij een ander juk opgelegd, dat- mij misschien nog zwaarder zon worden Eiezie Cardmon, wie of hij dan ook zijn mocht, liet klaarblijkelijk nie mand los, dien hij eens ia' zijn macht had gekregen. Het lot van den mij onbekenden Huttlew-orth was een af doend bewijs op- dit punt Maar ik trachtte mij zeiven in het onvermij delijke te schikken, Wat Cardmon ook met mij voorhad in de toekomst, het was; ongetwijfeld iets beters dan het leven, dat mij zonder zijn tus- sch-enkomst stond te wachten Als ik aan de- klauwen van de wiet wist te ontsm appe'n, eh de vervol ging in zooverre wist- te omtwijkeia, dat ik uit Engeland kojn vluchten, dan kon ik toch niets, ajnders dan een nomadisch leven leiden, ver jaagd van land tot land, gedoemd zelfs door de voortdurende herin nering aan mijn misdaad eln daar om besloot ik zonder v-erdera over- w-egng- mij met ziel e;n lichaam te 'wijden aan den dienst van den man, die- zoo- meesterlijk mijn redding had beraamd Er was dankbaarheid ge mengd met bewondering in mijn hart voor zijn si uwen geest, als ik dacht aan dezen man, die de majes teit der wet va,n Engeland het hoofd durfde bieden. „Wij deden beter, onze maatrege len nu te- nemen," zei Number Five, „Hier, trek deze kleeren aan, en geef mij de uw©Hü opende het pakket dat hij medegebracht had, ■en spreidde ©en volledig pak werk- manskleeren uit: een, katoe|ne;n; broek een oud lakepsch v-est, eein; kale jas van o-ud katoen, schoenen met spijkers, en zelfs de touwtjes om mijn broek tot aa;n mijn knieën op te binden, „Heelemaal een Britsc.be werk man zei hij, toein ik van kl-seren verwisseld had „Maar de gevange- nislucht heeft u niet erg gebruind; Sluit uw pogen Ik deed wat hij mij beval eu voel de dat, hij een of andere welriekende stof op mijn gezicht smeerde!. Daar na werden mij-ne ha'nden aan dezelf de bewerking onderworpen;. Ik -zag nu mijzelf in den spiegel, die aaia de zijde van den waggon is aan gebracht, en kreeg een schok bij het gezicht, dat de spiegel mij schonk, Hallam Montague, vro-eger een fijn© heer, een dandy, was geheel verdwe nen, In zijn plaats stond een werkman met bruin gelaat en dichte verwarde haren Zelfs mijn handela waren rood en leken gebarsten aajn de huid, Number Five knikte tevreden over zijn werk, overhandigde mij ©e;n kort doorgerookt aarden pijpje en klaar was ik „Men zo-u u niet herkennen, zelfs al gingt gij rechtstreeksch naar Cambridge terug," zei mijn metge zel „Maar wij, die voor Cardmon werken, doen nimmer ons werk ten halve Daarom zuLl-en we die klee- ren van u in een bundeltje pakken ©n daarin deze st-eenen deen, die ik uit voorzorg heb medegenomen! Wacht nu even, oinze tijd zal spoe dig komen. Ja, we zijn er Het regelmatig gedruis-ch van den trein kreeg ©en hollen to-oja Wij gin gen de brug van een rivier over- Number Five leunde voorover aan het rechts-che raampj-e en nam de omgeving zorgvuldig op. „Geen sterveling in het gezichf," zei hij'. „Geef mij het pakje En mijn kleerem, die in de gevangenis vuil waren geworden, werden uit den trein geworpen om een laatste rust plaats te vinden in de onbekend© diepten der rivier- „Maar we zijn nog niet klaar," zei Five, w-aer op de bank plaats ne mende en met smaak zijn pijp ro.o- kende. „Gij moet u geraed houden, om dadelijk mijn voorbeeld te volgen; Gij begrijpt dat, als we kans loopen Güdervraagd te worden, wat wel bij na zeker zal gebeuren, de ©erste plaats waar men heengaat wel de stations zullen zijn. Nu hebben we gedacht, dat het station geheel ver laten was, en dat is wel mogelijk. Maar het is ook wel mogelijk, dat het vol spionnen is en dat als som migen hunner voor het eerst uw phoiographi-e zien zij zich dadelijk den man herinneren, die een kaartje nam op deze trein. En daar gij een kaartje naar L-onden hebt genomen, zouden daar natuurlijk eerst onder vragingen worden gedaan, en tien tegen een dat gij door de mand zoudt vallen. Ik zeg u, dat- het zaak is, de politie geheel, te misleiden. Kijk, ik denk, dat we hier het best zou den kunnen uitstappen,." „Maar er is hier geen station," opperde ik. „Dat weet ik heel goed, beste vriend We hebben op bet oogenblik juist geen station noodig Maar als gij uw zinnen goed bij elkaar houdt, dan zult ge bemerken dat de trein heel wat langzamer begint te gaan D,at was een feit De vaart van den trein was aanmerkelijk vermin der- „Daar is hier een soort van heu vel, zei Five „De treinen gaan all© langzaam naar beneden We weien dat alles omtrent verschillende lij nen heel goed; Wordt vervolgd.).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 1