•>f Verkoopingen Boefhoizen enz. Kerknieuws. Amsterdamsehe Beurs. Sociale Berichten. Uit den Omtrek. Sport en Wedstrijden. Marktnieuws. Briefwisseling. Aanbestedingen. Barometerstand. Weerbericht. Waterstanden. INGEZONDEN. mei'-' van De Vliegh. Bijna onmiddellijk hierna maakte de Jury de uitslag be kend: le prijs, met 32 stemmen aan „Orpheus", uit Haarlem; 2e pr. aan „Alkmaar's Mannenkwartet" met 41 stern. De 3e prijs aan „Kunstzin" uit Den Haag, met alg. stemmen. De le afdeeling solo-kwartetten, waaraan 11 kwartetten deelnamen, .volgde na een kleine pauze. No. 2. „Mannenkwartet Zanglust" uit Den Haag, was niet opgekomen. Verder hoorden we „Broederkwartet Onderlin ge Oefening" uit Zaandam. Solo-kwar tet „Kunstmin", uit Zaandam, Ut recht sch Vocaal Mannenkwartet „T. A.V.E.N.U" uit Utrecht, „Zang en Vriendschap" uit Nijmegen, „Loreley" uit Haarlem, Vocaal kwartet „Kunst min" uit Den Haag, „Zaandamsch vo caal kwartet" uit Zaandam, „Sempre Animato" Haarlem, Residentiekwartet", Den Haag, en „Rotte's Vocaal Mannen kwartet uit Rotterdam. De praestaties van deze kwartetten liepen nogal uit een. Heel goed was „Tavenu" uit Utrecht, waarvan de bassen vooral flink waren. „Kunstmin" uit Den Haag, was beschaafder dan dit Utrecht- sche kwartet, en had ook meer ge lijkheid van stemmen. Het Zaandam- sche „Kunstmin" was ook vrij goed en het Rotterdamsche „Vocaalkwartet", maakte eveneens een goeden indruk. De vijf prijzen werden als volgt toe gekend: de le prij's aan het „Resi- dentiekwartet" van 's-Gravenhage, de 2e aan „T.A.V.E.N.Ü." uit Utrecht, de 3e aan „Kunstmin" uit Zaandam, de 4e aan Rotte's Vocaal Mannenkwartet uit Rotterdam, en de 5e aan „Zaan damsch Vocaal kwartet" uit Zaandam. Hiermede was de middagwedstrijd af- geloopen. Des avonds kwam één afdeeling Dub- bei-mannenkwartetten. Dezelfde Jury, bestaande uit de hee ren Jac. Ruigrok, Arnhem, J. P. J. iWierts, Delft, Isr. J. Olman, A'dam, N. H. Andriessen, Haarlem en Jac. de Jong, Haarlem, fungeerden ook des avonds. De 10 deelnemende dubbelkwartetten waren de volgende: „Zaanlandsch Man nenkwartet" uit Zaandijk, met de \ter- ken „Nimmer Nacht" van N. H. An driessen en ,,'t Ouderhuis". „Laudate Deum" van hier, kwam onder leiding van Frans Philippeau, met „De liefste Plek" van Loser en „Verbeidend" van Rijken. „Sursum Corda" uit Adam, hoorden we onder leiding van Anton Helmich. met „Goeden Nacht" van Grantjean, en „Sta pal, mijn dierbaar Vaderland", van Broekhuijzen. Onder Arnold Maas trad hierna op „Het Ro zenknopje" uit A'dam. Gezongen werd „Wij willen Holland houen", van Ara. Spoel, en „Verlangen" van G. A. Hein- ze. „De Damiaatjes" van Haarlem, volg de hierop onder J. J. Sturm, met „Avondlied" van Verhulst, en „Wilt he den nu treden" uit Valerius' „Gedenck- clanck". Van deze eerste vijf was de laatste (de Haarlemsche „Damiaatjes") de beste. De overige vier waren soms wat dun en ongelijk wat stemmen be treft. Een kwartier pauze volgde. No. 6, „Harmonie", uit Alkmaar, kwam met J. F. de Haas als directeur. Gezongen werd „De Heidebloem" van Schellekens, en „Neerland's Taal" van Stille. Het dubbel-kwartet „.Zanglust", van hier, trad daarna op onder leiding van den heer C. Heemskerk. Dit kwar tet voerde uit: „Nimmer Nacht" van N. H. Andriessen, en „Sluimerlied" van Bastiaans. „Haarlem's Dubbelmannen- kwartet" kwam onder leiding van Henri Pielage, met de nummers „Nimmer Nacht" van N. H. Andriessen en „De Vesper" van Beethoven. Daarna hoorden we „Euterpe" uit Am sterdam, met den directeur G. van der Poll. Gezongen werd „Nimmer Nacht" van N. H. Andriessen, en „Goeden Nacht" van Roeske. Het laatste dubbel- ttiannenkwartet was „Caecilia" uit Am sterdam, zonder directeur. Dit kwar tet zong: „Goe nacht, slaap zacht", van N. H. Andriessen, en „De Gypten" van N. H. Andriessen. 9 Over 't algemeen was er 's avonds ha de pauze veel beter gezongen, dan vóór de pauze. Van de laatste vijf kwar- 1 "letten, had „Caecilia" uit Amster dam verreweg het meeste succes. Ook I de Alkmadrsche „Harmonie" en „Euter- I pe" uit Amsterdam, waren zeer goed. Wat de overige kwartetten betreft klonken nog uit: „Haarl. Dubbelman- henkwartet" en „Laudate Deum" van Haarlem. De Jury kende de volgende prijzen toe: De le prijs aan „Caecilia", A'dam, de 2e aan „Euterpe", A'dam, de 3e han „Harmonie" uit Alkmaar, de 4e san „Haarl. Dubbelmannenkwartet" en de 5e aan „Laudate Deum" van hier. Na afloop bleef „Arti" nog geruimen djd gezellig bijeen. X. De boottocht naar Urk. Het bestuur •ier A.-R. Kiesvereeniging „Nederland ®h Oranje" deelt ons mede, dat de Voorgenomen boottocht naar Urk, op Woensdag a.s. niet kan doorgaan. Onderscheiding. Met ingang van 5 Augustus a.s. is aan den serg.-maj- iöstructeur H. K. Junge, 'van het 10e Heg. Inf., alhier in garnizoen, het on- ^erscheidingsteeken voor 18-jarigen kouweai dienst toegekend. Landwoerorganisatie. De SameilStel- UtIg der landweerbataljons heeft een ^djziging ondergaan. De commandant ^Sn Ln den vervolge zijn een luitenant kolonel of majoor en bij uitzondering kapitein. Deze officieren kunnen te- ^Srts districts-commandant zijn. Bij ge- /r&k aan Iandweerplichtige officieren Sn het aantal reserve-luitenants per ^■hpagnie °P meer dan één worden Ssbracht. De tamboers zijn bij de land- ^eer vervallen. Per compagnie worden r'o hoornblazers ingede<?Td. De kleer- "riker en schoenmaker per bataljon, wordt genomen uit de dienstplichtigen, terwijl de bij het bataljon ingediende milicien of dienstplichtige geweermaker, bij mobilisatie wordt benoemd tot kor poraal. "Van do straat. De kermis wordt opgebouwd. JJat is de euphemisfische term voor een vreesdij k geloop van on- guur-uitziende, in rood-en-wit-ge- streepte truien, ruwbehaarde vreem de lui, voor een getimmer en ge schreeuw en geklop en gehamer op plaatsen waar dat anders nooit is te vernemen, voor een revolutie op den openbaren weg. Op de Groote Markt, vlak voor 't'stadhuis, bouwen ze een stoomca- roussel: „rendez-vous de l'arestocra- tie" heet het in drukfouten-adver- tentie-fransch. 3Vat blieft 11? Voor die bouwerij staat een jong paartje, waarschijnlijk juist van dat soort aristocratie voor w;elke de ca- roussel deze week de verzamelplaats worden zal, te kijken. Met '11 neuswijs gezicht, met 'n glimlachje van dédain voor „die vieze kermislui." 'n Jong heertje - kantoorklerk type 'n jong dametje hoogere burgerschool voor meisjes vierde klas. Hij in een grijs colbertje, zij in een wit jurkje met kant. Zé leunen tegen een grooten wa gen een van die pakhuizen die hei klatergoudpaleis in stukken her bergen van kermis tot kermis. En ze kijken rustig, neusoptrek kend, naar de herrie van 't „bou wen." Daar schreeuwt een ruwe, gestop- pelbaarde kerel, met 'n paar bloote krachtspatserarmen vol blauwe ta- toeëer'ingen, boven van de halfopge- bouwde tent af, 't paartje wat toe. „Heidaar"en wat onverstaan baars. En hij wenkt, dat ze weggaan. 't Heertje wordt verontwaardigd, blaast verachtelijk, smoest tegen z'n gezellin, 't Juffertje trekt de schou ders opwat verbeeldt zoo'n vent zich wel De ruwe kermiskerel wenkt nog dringender, 't paartje keert zich nog! w,at meer af van den kermis klant, vol dédain, maar blijft staan. Dan komt de knecht. afgeklom men 't beertje wordt wit, 't dametje schiet in een bloedkleur van nijdig heid. En vóór de man nog wat gezegd heeft, neusgalmt 't kantoorheertje „maggen we soms niet op onze eigen Markt staan, zag?".... Be kermisreus haalt nu de schou ders op, en kijkt over z'n schouder, nu zijnerzijds minachtend, 't heertje aan„och, 'k wou je maar waar schouwe dat je tegen dat wagenwiel staat en vol wagensmeer z;it, anders niet!" Die schrik vaart 't heertje en 't juffertje op 't lijf: ze bekijken elkaar en zichzelf: 't grijze colbertje en 't witte japonnetje zijn deugdelijk met wagensmeer geteekend In een oogenblik zijn ze verdwe nen, grimmig mopperend over „die beroerde kermis." Herhalingsoefeningen. De burgemees ter roept op de volgende milicien-ver lofgangers om voor h erhalingso et enin- gen onder de wapenen te komen. L. B. Heijtveld, E. Hoes en K. W, van Beaumont, gemeente Haarlem, lich ting 1906, Regiment Genietroepen, op 1 September le Utrecht tot en met 25 September. P. F. Lëenart, gem. Haarlem, licht. 1905, Reg. Genietroepen, op 1 Sept. tot en met 25 Sept. a.s. A. Jansen en J. J. Vérzijlenberg, gem. Haarlem, licht. 1906, 2é Regim. Veld-Artillerie, 1 Sept. te Leiden, tot en met 25 September. J. van Arum, gem. Haarlem, licht. 1902, Reg. Genietroepen, 18 Augustus, te Utrecht tot en met 28 Augustus. J. R. Beukhof, gem. Haarlem, licht. 1905, Reg. Genietroepen, 4 October te Utrecht, tot en met 9 October. G. J. Flabermehl, gem. Haarlem, l. 1907, Reg. Genietroepen, 6 September tot en met 25 September a.s. Verlof Drankwet. Bij B. en W. is ingekomen een ver zoekschrift van A. Westphal, om ver lof tot het verkoopen van alcoholhou denden drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van ver koop in het perceel aan het Groot Heiligland no. 37. AGENDA. voor Dinsdag, 3 Augustus. Te ij Iers stichting 114 uur. Tentoonstelling Origineele teekenin- gen van Dirk Langendijk. Soc. Vereeniging: Specialitei tenvoorstelling, gezelschap Ilenri ter Ha|ll, 8 uur. SchouwburgStoel en Spree, Parklaan: „Deidochter van Ouwe Jaap", 8 uur. Brongebouw: Voorstelling, gezel schap „Ensemble Artistique", onder Solser en Hesse, 8 uur. Kleine Vereeniging: Speciali teitenvoorstelling, 71/2 uur. Bioscoop Alberts frères (Groote Markt tegenover de Smedestraatj: Mid dag- en avondvoorstellingen. Bioscoo p-t heater (Gr. Markt, naast de Kroon), Voorstellingen van 2 uur af. Bioscoo p-g ebouw St. Bavo: Cinematograph Pathé frères, 8 uur. Programma's. Orgelbespeling in de Groote kerk op Dinsdag 3 Augustus, des nam. van 1—2 uur, door den heer W. Ezerman. 1. Fantasie, A. Hesse. 2. Adagio, M. BrOsig. 3. Sonate No. 2, A. Guilmant. a. Allegro moderato, b. Larghetto, c. Allegro vivace. 4. Adagio, G. Merkel. 5. Aria uit „Elias", Mendelssohn. Burgerlijke Stand. Geboren: 31 Juli. z. van J. M. PlevierJansen. 1 Aug. d. van A. A. Aan de Kerk(Wikke. z. van iWL H. J. BruinKook. d. van M. SmeetsMooij. d. van J. K. DiuijnsLindeman. Politie-Bapport. Gevonden voorw. 1 hoed bij H. Brouwer, Soutman- straat 32. 1 koffiekruikje en een boterham- mentasdije bij A. de Klerk, Roos- veldstraat 48. 1 protestandseh kerkboekje bij C. M. Kuiper, Krom 18 rood. 1 bronsen broche bij K. Tuin, Leidschevaart 111. 1 enveloppe waarin prentbrief kaarten bij van Kessel, Brouwers straat 82. 1 spaarbankboekje ten najne van iWL v. d. Heijden bij J.: Schipper. Vooruitgangstraat 2. 1 bril blij D1. Donia, Baljuwslaan 1.6. 1 rijtuigmoer bij A. Gosewfeber, Linsöhotenstraat 28 rood. 1 bruinharig hondje bij! E. Jonk- hof, Scheepmakerdijk 40 rood. 1 sportriem hij H. Ver bruggen, 2e Zuid-Polderstraat 27. 1 zakdoek en eeen portem. waarin geld bij J. Wjjnanes, Amsterdam straat. 3. 1 lorgnet bij T. de Pater, Franke- straat 41 rood. 1 gummibal, aan het bureau van politie. 1 zilveren broche waarin haar hij Kraan, Amsterdamstraiat 4. 1 bruin gummi cape aan het bu reau van politie. 1 kindersehoentje bij H. Schotten. Amsterdamsehe .Vaart 46. Tal van berichten moeten wegens plaatsgebrek tot morgen blijven liggen. Aan te besteden. Dinsdag, 4 Augustus. HAARLEM. Raadhuis 1 u. B. en W.Da lavering, plaatsing en inmetseliDg van eenen stoomketel, met oververbitter en bijkomende werken, ten behoeve van de Gemeente- lichtfabrieken. Bureel Gr. Maikt 12 u. 90000 K.G. Steenkolen, 1000 H.L. Cokes, 16000 st. lange Turven, 14000 st. Vuurmakers. ALKEMADE Raadhuis 10 u. B. en W.: Het afbreken en nieuw opbouwen der woning voor het Hoofd der School te Iloelofarendsveen, met bijlevering van daartoe benoodigde materialen. Verkocht. HAARLEM, 31 Juli. Notitie van per- ceelen, welke verkocht zijn in het Ver- koopiokaal „De Gouden Leeuw" he denavond te 5 ure. Not. J. KOOLHOVEN. (Mak. T. C. NIEPHAUS.) - No. 1. Een Huis en Erve, aan de Smedestraat No. 20. J. Mok f3605. No t. LOEFF WIL KENS. No. 2. Een Villa, gen. „Den-Hoeve", Erf en Tuin, te Santpoort, aan den Duinweg. Opgehouden f 7385. No. 3. Een Villa, „Eik-Hoeve", Erf en Tuin, naast het voorg. perceel. De perceelen No. 2 en 3 gecombi neerd. Opgehouden f 7205. Not. D. W. NIEKERK. (Mak. F. C. PiËT.) No. 4. Een Huis en Erve met Tuin tje aan de oostzijde van de Vooruit gangstraat no. 81. O. F. H. Schönhuth, f 1905. FRANS ERDTSIECK.) No. 5. Een Winkelhuis en Erve, met Binnenplaatsen en Achterhuis aan de Oostzijde van de KI. Houtstr. no. 39. KloekMaarsen f3400. Door den Mak. Arn. A. M. BRUNING, (Not. B. E. ,C. SEIGNETTE.) No. 6. Een Winkelhuis en Erf aan de Breedstraat, op den hoek van de Lange Annastraat. No. 7. Een Huisje en Erf aan de westzijde van de Lange Annastraat. No. 2l No. 8. Een Pakhuis en Erf aan de westzijde van de Lange Annastr. 110. 4. De perceelen Nos. 6 tot en mot 8 ge combineerd. J. Groot f 5240. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft gistereD, in de kapel van het Seminarie te Warmond, de Tonsuur en de mindere Orden toegediend aaD de Eerw. Heeren W. J. van den Berg, C. F. J. Berkemeijer, P. Bos, M. M. van der Eem, J. B. A. M. Filbrij, A. J. F. Goossens, J. C. C. Groot, H. van Kan, C. H. A. Kroft, J. J. C. M. Looij- aard, A. G. M. van den Oord, J. W M. Pasdeloup, P. J. Simons eD J. M. van der Tuijn, en de Wijding van het H. Diaconaat aan den Eerwaar den Heer A. H. I. irau Leipsig. Stand van heden: 760 rnM. Stand van gisteren: 766 mM. Neiging tot stilstand. Thermometerstand Hedenmiddag 12 u. 57 F. 14 C. Laagste der afg. nacht 54 F 12 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt, Opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. van het Koninkl. Nederl. Meteriologisch Instituut te de Bilt. (Per Telegraaf.) Maandagmorgen 10 1 ur. Hoogste barometerstand 769.5 te Stor- noivay, laagste 753.2 te Haparanda. Meest zwakke tot matige N. tot O. wind. Afnemende bewolking, Weinig of geen regen. Iets warmer. Zaterdag 31 Juli. (vm. 8 u.) Plaatsen. Lobit Nijmegen Arnhem Vreeswijk Kampen Gr.-ve AndrMaas ►d r in 24 uur AMSTRBDhlc hoog. i la»g. Kanaalwater. 11 49 0.- 0.04 8u U.33 MAF. 9.06 0.— 0.05 12 0.44 9.14 0.- 0.04 Stadswater. 2.08 0.- 0 02 8u 0.33 MAP 0.45 0.— 0.01 Amstelwater. 6.59 0.07 0.00 Zuid.zeevrater 2.83 0- 0 02 8u0,19 MAP Medegedeeld door H. C. Tombergh eD Co 2 Aug. Vorige koers heden. Atchison comm. 117% Denver Rio 48i/2 49% Erie 37 36% Kans South 48 47'/ Pref. 731/4 7212 Missouri Comm. 42% 423,4 N.Y.Ontario. 53 535/g Rook Island 386/,. 387/lf Southern Pacif. 133% 1331/, Railway. 83 33% Union Pacif. 199 19974 Wabash Comm. 221/4 22 Amalg Copp. 84 635.16 84% Car Foundry 66% Steel Comm. 71% 733 i6 Marine Pref. 213/4 22% Comm. 7'/if 7% Peruv. Pref. 34% 35 Comm. 815/ie 9 Kon. Petroleum 456 454 Great Cobar 116 117 Ned. Schuld 21/. 0/u 785 78% Rusland Hope 851/4 851/, Consols 85>,4 851/4 Amer. nanrden willig h'u=s, fondsen la? er. Petroleum «and. onveranderd. TabakHaandeeler stil. Mijnaandeelen vast Prolongatie 1% pet Voor <ien inhoud dezer ri briek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt ds copy den inzen der niet teruggegeven. M. de R. Hartelijk hoop ik dat van de open stelling- tot bezichtiging der lighal met tuin te Schoten, waarvan in uw blad melding is gemaakt een druk gebruik zal worden gemaakt. Tuin met hal is mooi en een bezoek over waard. En het nuttig gevolg zal on getwijfeld zijn dat ook drukker dan thans liet geval is, zal worden inge- teekend op onze circuleerende in- sehrijvingsbiljetten ter verkrijging van jaarlijksche inkomsten om eene geregeld-e verpleging van zooveel mogelijk tuberculoselijders uit Haar lem en omstreken, in die lighal te verzekeren, want „aanzien doet gedenken." Bezoek de lighal en lees aandach tig onze circulaire, het insdhrijvings- biljet zal dan gaarne ingevuld en door niemand blanco Worden terug gezonden. Het geldt onze eigene omgeving, ons eigen welzijn niet het minst. Hoogachtend, en met dank voor de plaatsruimte, Uw dw., TH. LIMPERG, Secr.-adm. lighalfonds, Zijlstraat 64. De Middenstandstentoorstelling ïe Amsterdam. De uitgebreidste verzameling af gesneden rozen in de meeste ver- verscheidenheden. le prijs, verg. zilv. medaille, firma Gebrs. D. en J. Keessen te Aalsmeer. 12 van de beste snijrozen op lange stelen, van elke verscheidenheid 5 rozen in een vaas. le prijs, verg. zilv. medaille, firma Gebrs. Di. en J. Keessen, Aalsmeer. 2e prijs. zilv. medaille, H. Schoemaker te Gouda. 3e pr. bronz. med., „R[ozenoord" te Amsterdam. Een verzameling Polyantha-V a,- riëteiten, in vazen geëxposeerd- ,1e prijs, zilv. medaille, firma Gebrs. D. en J. Keessen. te Aalsmeer: 2e prijs, bronzen med., H. Schoemaker, te Gouda. 6 verscheidenheden van Bozen, in de laats[te 5 jaren gewonnen, le prijs, zilv. med., firma Gebrs. D;. en J. Keessen, Aalsmeer; 2e prijs, bronz'. med., H. Schoemaker, te Gouda. 100 Bozen van één verscheiden heid. le prijs, verg. zilv. med., „Bo zenoord", te Amsterdam; 2e prijs zilv. med., „Bozenoord", te Amster dam. Be grootste en best gesorteerde verzameling afgesneden bloemen van vaste planten, le prijs, verg. zilv. med. en f10, (W van Veen te Leiden. 2e prijs, verg. zilv. med. K. Wezelenburg te Baam. 3e prijs, zilv. med., lWI van Veen te Leiden. Buiten programma: Eervolle ver melding aaneen vaas met Rayon- nante-Chrysantjhen van dep, heer W- J. Baarse te Aalsmeer. Heden zal de verjaardag van H. M, de Koningin-Moeder ook op de Mi dden standsten toonstelling feeste lijk worden gevierd. Drankbestrijding. Tot Geestelijk Adviseur van den Diocesanen „Mariabond" in het Bis dom van Haarlem is benoemd de WelEerw. Heer L. J. Schalke, kapelaan te Rotterdam (H. Laurentius). Het It. K. Metaalbewerkers secretariaat. Zaterdag en Zondag hield hetR.K. Metaalbewerkerssecretariaat zijn jaar vergadering. Pastoor Bult woonde de vergadering bij. Het finantieel verlag werd goedge keurd. Het vakblad zal om de 14 dagen verschijnen. 1000 jaarboekjes met portefeuille- sluiting zullen bij wijze van proef aangemaakt worden van de gewone 3000. De samenstellers krijgen ongeveer f20 vergoeding. De contributieverhooging van 2 ets. per week en per lid wordt na heftige discussie met 41 tegen 5 stemmen aangenomen; zal 1 October a.s. in werking treden. De naam der vereeniging wordt veranderd in N. R. K. Metaalbewer- kersbond. De functies der vrijgestelden worden vastgesteld. Een zal ais administrateur, de andere voor de actie naar buiten optreden met afwisseling. Het voorstel om de 2 jaar een congres te houden weid verworpen. Tot 2e vrijgestelde werd Boomgaard gekozen. Naar de sociale week zal een vrij gestelde gezonden worden. In 't bestuur werden gekozen de heeren Silvius, Blaas, Klijnée en Beekman. Silvius wordt tot voorzitter benoemd. In de ZondagvergaderiDg werd de begrooting 1910 goedgekeurd. Het salaris der vrijgestelden werd op f 19 per week gebracht. Een nieuwe coutributieregeling zal worden onderzocht. Een motie werd aangenomen om er bij de Regeering op aan te dringen, dat de art. 1638 a en d van 't Arbeidscontract voor dwingend recht worden. Hierna werd een gezamenlijk bezoek gebracht aan de Huisindustrietentoon stelling. Het B. K. Secretariaat van Spoor- en Tramwegpersoneel. Gisterenmiddag vergaderden te Nij megen in 't St. Jozefsgezelleneebouw de afgevaardigden van het Ned. R. K. Secretariaat van Spoor- en Tram wegpersoneel. Uit de mededeelingen bleek, dat vele verzoeken door tusschenkomst der organisatie waren ingewilligd. Een collecte werd gehouden voor de leer- bewerkers te Kaatsheuvel en de klompenmakers te Best, welke f9.31 opbracht. Punt 4 verkiezing voorzitter. Aanwezig 113 stemgerechtigden. Uit gebracht 3 stemmen van onwaarde, 1 blanco, terwijl de overjge 109 stemmen allen waren uitgebracht op den vice voorzitter den heer J. Hellemons. Punt 5. Bij herstemming werden tot bestuursleden van de weerstandskas gekozen de heeren Kempeneere, Hil versum (H. S. M.), Wonders, Gennep (N. B. D. S.), Van Raam, Bergen op Zoom (Tram)( Haen, Zwolle (N. C. S.) Smulders, Tilburg (S. S.). Punt 6. Voorstel Bleriek dat geen afdeelingen meer tot het Secretariaat zullen wor den toegelaten mits de contributie minstens 20 csnt per maand bedraagt. Na vele discussies met algemeene stemmen aangenomen. In 1910 zal de jaarvergadering te Arnhem worden gehouden. Wegens 't vergevorderd uur werd punt 8 behan deling van Hoofdstuk X van regle ment dienstvoorwaarden van de agenda afgevoerd, met verzoek zulks op de locale vergaderingen te behandelen en de eventueel aan te brengen wijzigin gen zoo spoedig op'te zenden aan het Hoofdbestuur. Bij de Rondvraag, werd door de afd. Amsterdam gevraagdof in ver band met de laatste uitspraak van het doorluchtig Episcopaat het Secre tariaat niet zou worden omgezet in Bond. In antwoord hierop werd door den Voorzitter gezegd, dat dit punt op de eerstvolgende Hoofdbestuarsver- gadering zou worden besproken. Een vraag der afgevaardigden van Haarlem omtrent de juiste verhouding van het Secretariaat ten opzichte van den Ned. R. K. Volksbond, werd ge adviseerd schriftelijk met bet Hoofd bestuur te behandelen, evenzoo een verzoek dierzelfde afdeeling, omtrent den toestand der tramactie. De vergadering werd hierna ge sloten. (Vervolg). NOOBDWIJKERH OU T. Candidatuur P Verdegaal. Men schrijft ons uit Noordwijker- hout De B. K. Kiesvereeniging verga derde Zondag' in een algemeene bij eenkomst. Het was een drukke ver gadering. De Voorzitter las een in gezonden dankbetuiging voor van den heer S- Pennings en verzocht den Eere-voorzitter, den Zeereerw. Heer Pastoor de vergadering te ope nen. Hij zei dat de eer als eerevoor zitter de vergadering te openen, hem als zoodanig in 12 jaren nog niet te beurt viel. Thans deed hij het en hij hoopte dat. in den on zaligen strijd die thans heersehte God een keer zou geven. Op den voorgrond wil hij zich niet stellen. |Maar het doel der verga dering wil hij kenbaar maken. Het is de twist en tweedracht bij te leggen. Zichtbaar zeer aangedaan vervolgde de gewijde spreker dat wij ons onderling als broeders zullen gedragen. Laat ieder in alle kalmte nu zijn grieven te berde brengen. Er wordt meer gezegd, dan verantwoord kan worden. Ons doel is nu degenen die misleid zijn op het goede spoor te brengen. In 't algemeen sta ik onverschillig tegenover de zaak wie lid van den raad wordt, maar hier in dit bijzon dere geval is het de candidaa,t yan; Recht en Orde, de heer P. Verdegaal, dien ik stem en dien ik op passende wijze aanbeveel. In de 12 jaren, dat ik met hem heb samengewerkt heeft hij mijn' volle achting verworven, en heb ik hem als hoog te waardeeren leeren kennen. Omdat ik man van beginselen hen' stem ik den candidaat van „Recht en Orde", den heer P. Verdegaal. Thans opende de voorzitter de ge- dachtenwisseling. Er werd druk ge bruik van gemaakt. Verschillende personen, waaronder vooral de voor zitter, werden persoonlijk en in hun; private leven aangevallen. Schitte rend werden die aanvallen met be wijzen weerlegd, waartegenover, door de beschuldigers geen enkel tegenbewijs konden stellen. Er werd aangedrongen op grieven tegen den heer Verdegaal. Velen werden er rondgestrooid buiten de Kiesvereeniging. Geen enkele kwam thans voor den dag. Een was zoo moedig te zeggen: ik heb gehoord dat de heer Verdegaal iemand voet stoots weggejaagd had. De man in kwestie werd opgeroepen, en brand merkte dit praatje met afdoende be wijzen. Er werd over andere beschuldi gingen van hoogst ernstigen aard gesproken. De man, wien het aan gaat, was tegenwoordig en daartoe opgeroepen zweeg hij. Afdoende bleek dat van vele ern stige beschuldigingen niets, hoege naamd niets overbleef. De vergadering, die als liet ware door een clacque voor den tegenean- didaat, werd opgezweept, kalmeerde bij liet invullen der enkele beschul digingen van de vele zoo merkbaar, dat hij door den voorzitter geslo ten werd en woelig begonnen in kal- men geest eindigde, nu zoo afdoende de waardigheid van den candidaat der R. K. Kiesvereeniging „Recht en Orde", den heer P. Verdegaal schitterend bleek. Vliegen. Men seinde ons Zaterdagavond uit Den Haag: .AVaarlijk, de ondernemers van de vliegproeven in Nederland hebben geen geluk! Nadat bet toestel veilig en wel in den loop van den dag op „Groot- Persyn" was teruggebracht, deed zich het weer aanvankelijk gunstig aanzien voor het welslagen van Le- febvre's tweeden officieelen tocht, doch tegen vieren kroop het zonnetje weg achter de steeds dreigender wol ken, de wind werd al feller en feller, overgaande tot een halven orkaan, en toen wij op het vliegterrein arri veerden, was het nauwelijks mo gelijk zich staande te houden. De aviateur vertelde dat er 22 Meter wind stond, terwijl de gewone op stijgingen slechts plaats hebben bij 6 Meter wind. Eerst werd besloten nog wat te wachten, eer de proe ven voor heden zouden worden afge wimpeld, maar toen na 7 uur het weer zich nog ongunstiger deed aan zien, verdaagde de aviateur zijne pogingen. Moge de wind hem dan wat gun stiger zijn. Twee minuten gevlogen. De Eransehman Lefèvbre zou gisteren bij den Haag vliegen. Duizenden en duizenden waren toegestroomd. Het weer speelde weer parten. Toch heeft Lefèvbre, enkel om 't publiek niet aj t ezeer teleur te stellen, gevlogen. Een tocht alleen van 2 minuten. Toen daalde weer de aéroplean. HAARLEM, 2 Augustus. Graan- en Zaadmarkt. Aangevoerd 3000 K.G. kar- weizaad f 15.30. BEVERWIJK, 30 Juli. Postelein 25 ct. per mandje. Andijvie f2—f3 per 100 str. Wortelen, f7f8. Kleiaardappelen f3 per H.L. Zandaardappelen f4 per H.L. Peulen 13 ct. per kilo. Doppers 13 ct. per kilo. Capucijners 13 ct. per kilo. Raspers 16 ct. Tuinoonen f 1.25 per 1000. Snijboonen 6 per 1000. Hee- renboonen tl per 1000. Bloemkool f5 a f 11,per 100 stuks. Uien f4 per H.L. Prei 10 ct. per bos. Sla f 1.20 p. 100 krop. Rabarber f8 per 100 bos. Pieter selie 5 ct. per bos. Selderij 5 ct per bos. Aardbeien 5 ct. per mand. Fram bozen 10 ct. per mand. Bessen 16 ct. per kilo. Id. zwarte 14 ct. LEIDEN, 31 Juli. Aanvoer klein. Handel van geringen omvang. Tarwe niet dan lager te verkoopen. Karwei- zaad, dat getoond werd, was meestal niet geheel droog en klein van stuk. Tarwe til.50f 12.80 per 80 kilo. Rogge f6.75f 7.35 per 75 K.G. Haver f4.50f5.10 per 75 K.G. Kanariezaad f 8.60f 10 per H.L'. Hennepzaad f6.50—f7 per H.L. Karweizaad f 14.50f 15 per 50 K.G. Boter. Aanvoer 7550 K.G., le kwal. per half vat. f 52 a f 56, 2e kw. per vier de vat f46 a f50, le kwal. ner K.G. f 1.30 a f 1.40. 2e kwal. f 1.15 a f 1.25 per K.G. Lange zwarte turf nihil, f 3.50 f 3.75 per duizend. Eierenveiling. De eieren zijn gestem peld L. E. V. Aanvoer 3354 stuks. Prij zen waren van f 4 tot f 4.50 Kalkoen eieren f 8 per 100 stuks.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 3