intHwlCont Bestelt uw DRUKWERK Kerknieuws. Vragenbus. Landbouw en Visscherij. Sport en Wedstrijden. Kort Verslag van de Tweede Kamer, zitting 1909-10. Amsterdamsche Beurs. Marktnieuws. VAN ELDERS. Kinderhuisvest 29|33 TELEFOON 1426. m6 DE KERMIS. Aanbestedingen. U.tlotingen. De administratie zal bij voldoende deelname weder gelegenheid geven, het Kort Verslag van de zittingen der Tweede Kamer èl f 0,50 (gewone prijs f 1,te ontvangen. Zij, die door onze bemiddeling zich willen abonneeren, gelieven vóór 12 Augustus, Naam, Voornaam en Woonplaats nauwkeurig op te geven. Later zal een bericht worden op genomen, tot wanneer de abonne mentskosten gestort kunnen worden. Degenen, die den vorigen jaargang door onze bemiddeling ontvingen, moe ten, voor voortzetting van 't abonne ment zich opnieuw daarvoor op geven. Rechtszaken. BIJ DE Weerbericht. Barometerstand. 7e. L'. v. Bragt 8-08-31» 8e. P. A. v. Beaumont Jr. 8—09—05 9e. J. J. Moerkerk 809—08° 10e. G. H. Stouten 8-09—08° He. H, K. Keerwolf 81004 12e. J. J. Moerkerk 810—07 13e. Meulemans 81016 14e. L. v. Bragt j 8—10—36° 15e. idem. 81036° 16e. P. Kruier 8-10-36° 17e. P. A. v. Beaumont Jr. 81039 18e. H. Hölsken 8—11—51 19e. Jos. v. Seggelen 812—03 20e. J. Meulemans 81246 21 e. L. v. Bragt 81256 22e. H. K. Keerwolf 8-13-07 23e. Klumper 81316 24e. J. J: Moerkerk 8—13-23 25e. W. F. v. Deel en 8-13-40 26e. idem. 81340 27e. P. A. v. Beaumont Jr. 8—14—29 28e. H. Hölsken 8—14-36 29e. W. F. v. Deelen 81446 (Klasse II. 62 stuks). Ie prijs J. J. Moerkerk; 2e pr. L. v. Bragt; 3e pr. G. H. Stouten; 4e pr. J J. Moerkerk; 5e pr. J. Meulemans; 6e Pr. L. v. Bragt; 7e idem. Aangetoonde duif: L. v. Bragt, te 8-08—31. Door den heer J. J. de Korte, werden levens 2 punten behaald op de twee uitgeloofde wisselmedailles. Bij loting. Uit de Staats-Courant. Gewijzigd zijn de statuten de N.V. ^hemigraphische Kunstinrichting „Po lygraph" alhier. Hei kapitaal is vastgesteld op een l°n, verdeeld in 975 aandeelen, ®lk van f 100 en 100 gewone aandeelen, oorspronkelijk groot f 500, daarop afgestempeld f475 en alzoo Voor den vervolge groot f25. Bloembollencultuur. Het Hoofdbestuur van bloembollen cultuur vergaderde 2 Augustus. Afwezig waren de heeren Koolhoven Van der Veld met kennisgeving. Onder de ingekomen stukken werd behandeld een verzoek der Royal horticultural Society of Ireland, waar bij medailles voor ue aanstaande voor jaarstentoonstelling dier Vereeniging *eiuen gevraagd. Besloten werd niet °p dit verzoek in te gaan, wegens de $foote uitgaven verbonden aan de in 1910 te houden tentoonstelling alhier Naar aanleiding van een voorloopig Verzoek namens den Bond van Bloem- "ollenhandeiaren en de Commissie Voor de stookproeven gedaan, werd besloten, dat zoolang de finantieele uitkomsten der aanstaande tentoon- helling niet bekend zijn, dus niet vóór den zomer van 1910, voorstellen in behandeling te nemen, strekkende om de voortzetting dier proeven van wege de Algemeens Vereeniging voor Bloem bollencultuur te doen geschieden. Wat betreft de aanstaande tentoon stelling, werden door den Voorzitter Uitvoerige mededeelingen gedaan .om rent den stand der werkzaamheden 8U der finantiën, alsmede aangaande Verschillende verpachtingen en verdere onderhandelingen, waarover, voor zoo- Ver noodig, door het Hoofdbestuur beslissingen werden genomen. Na afloop der vergadering bezochten de leden het terrein der tentoonstel- hog. Bloemenkeuring. De volgende Bloemenkeuring van wege Bloembollencultuur zal worden gehouden op Maandag 9 Augustus a.s. het „Brongebouw" alhier. Stoelen 8 pree, Het nette Schouwburgtheater van ^toel en Spree aan de Parklaan was gisteren weer overvol en het boeiende ®hik „De dochter van Ouwe Jaap" Verwierf zeer veel succes. Twee dingen, het smokkelaars even ®h een episode uit onze historie zyn bier safimgevlochten en worden op Zoodanige wijze voorgesteld, dat zij den bezoeker van 't begin tot 't einde Aangenaam bezig houden. ,Soms komt de Oranjeliefde tot Uiting en dan weerklinkt er een gee.-t- driftig applaus door het theater. 't Spel der actrices en acteurs was Weer zeer goed. Stoel en Spree hebben met dit stok ®eh goede keuze gedaan. Wegens het uitbundig succes en den drukken toeloop zal door het jj®telschap Stoel en Spree ook Maan dag 9 Augustus als Afecheids-voor- 8telling nog een opvoering worden l®geven van „De dochter van Ouwe Jaap." Ia den Schouwburg. Zondag en Maandag zal De Schouw burg een talrijk publiek trekken de bekende stukken voorspellen dit. Morgenmiddag allereerst een kin dervoorstelling. Weer Asschepoetster, Waar zoo dringen om verzocht is. Het er vol wezen, dat voorspellen we. Dan 'savoDds Oud Heidelberg, ook bekend successtuk en ten slotte Maandagavond het gewilde HofgUDSt. We kunnen al deze drie stukken zeerste aanbevelen. Gastvrijheid voor Indische weesjes. Du vacantietijd is aangebroken. Dagsn van ontspanning en gejioe- voor de studeerende jeugd. Deze gaat van de school naai' het budïrlijk huist gene naar bloedver wanten of vrienden. .Pp de Zeevaartschool te Leiden Jin evenwel weesjongens uit Indië. I J zijn hier vreemd, hebben reeds iarig hun ouders veTloren, bezitten i^r noch bloedverwanten, noch ken- i ^&en. Wanneer niemaind zich over zou ontfermen, dan zouden ze in ypb vacantietijd tusschen de vier p oolinuren moeten opgesloten blijl- n. Dn dat mag niet. -vaji deze nette, brave jongens, die toch reeds zooveel moeten missen, hun ouders kwijt, en nu zóóver van hun geboortegrond, moet een gast vrij tehuis bezorgd wórden. Die niet-Katholieke jongens zijn ajlen reeds bij liefderijke menschen in hun gastvrije woning opgenomen, doch vier Katholieke jongens moeten nog geplaatst worden. De vacantie vangt begin Septem ber aan en duurt een tweetal weken. Evenals vorige jaren verleent onze Redactie weer gaarne hajo bemid deling om zoodoende mede te wer ken, dat dien weezen, die in het R.-K. Weeshuis te Buitenzorg een zeou nette opvoeding hebben geno ten, een gastvrij tehuis wordt aan geboden. Er wordt hier een zeer edel liefde- wterk aangeboden. Een gezin, dat zoo'n weesjongen gastvrij voor twiee weken opneejïnt >en hem naar hartelust van zijn va cantie laat genieten, verricht een Gode welgevallig werk en de beste belooning zal gevonden worden in de overgroote dankbaarheid, die de- zien Indischen jongens zoo bijzonder eigen is. Komaan, vier Katholieke gezin nen en we zijn al klaar. Wie geeft zich aan ons op? Koninginnedag. Vanwege de vei'. „Koninginnedag" zal een vergadering gehouden worden op Dinsdag 10 Augustus 's avonds te 9 uur in de Vereeniging. Op deze vergadering zal 't plan der vereeniging besp-oken worden om op 31 Augustus een groot Waterfeest te orgi niteeieo. Wij \erwijzen naar de advertentie in ons blad. „Vrijdenkers" in actie! We zijn hier in Haarlem het mee- rendeel onzer lezers zal 't wel niet weten o.m. ook „gezegend" met een vereeniging van „vrijdenkers", een corps van luidjes die de hebbelijkheid hebben, hier zoowel als elders waar ze met hun manifestaties voor den dag komen, om ieder vrij te laten, te den ken net als zij, en wie de vrij heid neemt anders te denken, met haat en verguizing te overstroomen. Die heeren „vrijdenkers" zijn op het oogenblik bezig, in het Sehoterkwartier en onder de werklieden der fabrieken met name, een geschriftje te versprei den, dat weer een echt staaltje is van de wijze waarop zij de vrijheid van denken voor iedereen verstaan. Dat pamfletje heet: „Een pater op huisbezoek", een titel al om van te watertanden, en bevat natuurlijk de gewo ne schimperijen over „welvoldane gees telijke herders", over de Jezuïeten, over „priestermacht", „duisterlingen", enz. En voorts geeft het boekje een gefin geerd zwaarwichtig „onderhoud" weer tusschen een „Jezuïetenpater" en een verlichten, knappen vrijdenker, waarbij (men kan het denken!) de vrijdenker natuurlijk aan het langste eind trekt, en den „pater" eens eventjes afmaakt. Om evenwel eens een voorbeeldje te geven, hoe er „geredeneerd" wordt in het schotschriftje, diene dat de „pater" op de vraag, hoe hij zich God voorstelt, antwoordt: „Als een geest, in en met de natuur vereenzelvigd, in en om ons heen, in boom en plant en op de wei den, in het grazend vee, kortom overal is God!" De „pater" verkondigd hier een ket terij, zoo groot als er maar ééne is: God is zoef leert elk kind op den Cate chismus een bovennatuurlijk we zen! Dit is een staaltje, en zoo zijn er; meer voor het grijpen, van de onkunde der pamflettenschrijvers, die onder het mom van groote en geleerde woorden hier allerlei onwaarheid verkoopen. Mocht iemand soms zulk een schot- schriftje in handen krijgen, dat wete hij nu wat hij van dit fraaie product der „vrijdenkers" te denken heeft. De kachel of 't fornuis zijn nog de beste bergplaatsen voor zulke pamfletjes De autoplaag. Hoeveel auto-ongelukken hebben we op den Amsterdaimschen weg al niet moeten boeken! Ben 14-jarige jongeling uit Am sterdam werd door een auto (G137 aangereden en naast den weg geslin gerd; de fiets was geheel vernield. De auto wilde doorrijden, doch een voorbijganger belette dit. Met Eau de Cologne werd de jon gen bijgebracht- P jaarna, wilde men weer doorrijden. Dóch dit was den Voorbijganger niet naar den zin. Hij wees de inzittenden op hun plicht den jongen en den hem ver gezellenden broer met de fietsen in de auto op te nemen. Ten laatste ge beurde dit. In. Halfweg wei-den zij afgezet, waai* Aan cLen jongen eenige vergoeding voor zijn fiets betaald Werd. Of allies wel van harte ging, valt te betwijfelen. Dieven op de vlakte. Ten tijde der kennis vooral dient men steeds op alles bedacht te zijn. (Want dan vooral zijn ter dieven op de vlakte. Een paar personen hebben dit tot hun schade moeten ondervinden. Twee Amsterdammers werden door de politie aangehouden. Ze wer den verdacht van diefstal van twee rijwielen op 29 Juli ontvreemd voor een perceel in de Parkstraat en de Sophiastraat alhier. Die daders zijn nog slechts 18 en 20 jaar oud, doch ide laatste is reeds een oude bekende bij ide Amsierdam- sclie politie. D|e fietsen waren te Amsterdam verkocht. In het Kenaupark zijn de heeren aangehouden. Ook dte heer W.. Stuvé is van een handigien dief de dupe geworden. Uit kisten zij n 40 pond nougat ge- stolien. De polittie speurt, doch de dadjer is zoek. Consciantiegeld. Bij het Departement van Koloniën is ingekomen onder den poststempel „Haarlem 28 Juli 1909" een schrijven met onderteekening: „een „Roomsch-Katholiek Priester, waarhij wordt aangeoden eene som van f 50, in twee bankbiljetten elk van f25 en met de aanwijzing: „Dit geld behoort bij de financiën voor het beheer der Kolo niën". (St.-Ct.) Succes. De muziekvereeniging „Kunst na Arbeid", (dir. George Smidt), van de Haarl. Jongelingsvereeniging, heeft te Charlois in de 3e afdeeling Fanfare den 2en prijs behaald, op twee pun ten na den len. De tram op een handwagen. Gister middag werd door de stoomtram Haar lem—Alkmaar, die om half twee van hier vertrekt, ter hoogte van het Raad huis te Schoten een handwagen, waar op schoonmaakartikelen, van den koop man K., van hier, werd aangereden. Daar de wagen in de rails vast zat, werd deze van voren geheel ingedrukt, waardoor verscheidene goederen ver nield werden. Voor den koopman is dit een leelijk schadepostj e. Een flauwte door de warmte. Gister middag kreeg op den Schoterweg, waar schijnlijk door de warmte, eene juf frouw een flauwte. Nadat zij bij een bewoner was binnengedragen, werd zij per rijtuig naar haar woning gebracht. Een gevaarlijke pieterman. Mej. M., wonende aan de Papentorensvest, werd gisteren bij het vischkoopen door een pieterman zoodanig gestoken, dat haar hand opeens geweldig begon op te zet ten. Mej. M. werd naar de polikliniek ge bracht, waar de hand verbonden werd. Baden. In het Douchebadhuis aan den Koudenhorn ,zijn in de afgeloopen week 549, en in dat aan het Leidsche Plein 565 baden genomen. Kennisgeving. De Burgemeester brengt ter kennis dat het op 3 Augustus j 1. executoir verklaard kohier do. 1 Afd. IIV op de Bedrijfsbelasting dezer Gemeente, dieDst 1909/1910, op heden aan den ontvanger der directe belastingen ie ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaaldoen voet te voldoen. AGENDA. voor Zondag, 8 Augustus. Schouwburg Jansweg 2 u. Asschepoetster. 8 u. Oud-Beidelherg. Soc. Vereeniging: Specialitei tenvoorstelling, gezelschap Henri ter H|ajll, 8 uur. De Kroon: 8 u. De Dollarprinses Schouwbur gStoel en Spree, Parklaan: „De'dochter van Ouwe Jaap", 8 uur. Teijler Stichtingrll4 u. Ten toonstelling van origineele teekenin- gen van Dirk Langendijk. Brongebouw: Voorstelling, gezel schap „Ensemble Artistique", onder Solser en Hesse, 8 uur. Bioscoop Alberts frères (Groote Markt tegenover de Sinedestraat): Mid dag- en avondvoorstellingen. Bioscoop-theater (Gr. Markt, naast de Kroon), Voorstellingen van 2 uur af. B i o s c o o p-g ebouw St. Bavo: Cinematograph Pathé frères, 8 uur. GebouwSt. Bavo. R. K. V olks bond: 6 u. Oud Zouaven. voor Maandag 9 Augustus. GebouwSt Bavo. R.K. Volks bond: half 9, Ondersteuningsfonds. Schouwburg Jansweg 8 u. Hofgunst. .Schouburg Stoel en Spree, Parklaan: Afscheidsvoo/stellingi „De dochter van Ouwe Jaap," 8 uun Burgerlijke Stand. Geboren: 5 Aug. z. van T. de Boer—Vlaming. d. van A. Schip perPruijens. d. van G. Koele- mtejjerv. Straaten. d. van P. H. Croesev. Dorp. 6 Aug. d. van A. C. M. Giebels;Henshens. d. van C. Muijsde die le Cleroq. z. van A. M- G. ZwitserJans sen. Overleden: 6 Aug. C. M. A. 19 d., z. van A. Beumer, Kamper- laan.. O. v. d. HandelSwar.t, 80 j. Hagestraat. Ondertrouwd: 6 Aug. P. A. Wiesterhoven en G. M. S. St-eemers. Politie-rapport Gevonden voiorw, 1 groote geelhaxige hond bij H. Kroon, Ursulastraat 10 L. 1 langharige bruine bond bij J. Groeneveld, Korte Annastraat 8. 1 kwitantie ten name van R. Veth bij T. Keijser, Lange Heerenstraat 40 rood. 1 koralen taschje waarin een ro zenkrans en eenig geld bij J. Linge- mans, Bothastraat 3. 1 rijwiel bij H. Homburg, In fin- terie-kazerne. 1 zilveren dameshorloge bij G. Houtwipper, Amsterdamsche Vaart 27. (Haarl. Liede c. a.) 1 oeintuur met gesp bij M- L. van Halst, Dfossestraat 14a rood. 1 rijzweep bij C. F. Kcmpers, L. Dijkstraat 21. Aanbesteed. HAARLEM. De levering van ma chine-olie enz., ten behoeve der Kon. Marine te Willemsoord, werd wederom aan de firma Noé Co. alhier als laagste inschrijfster ten bedrage van f 24.596,85 toegewezen. Door den architect Traanberg is aanbesteed het bouwen van 40 woonhuizen voor de coöperatieve bouwvereeniging „Eigen Haard". Inge komen waren 19 inschrijvingsbiljetten. Laagste inschrijvers waren de heeren Gebr. Joustra. De huizen zullen gebouwd worden op een terrein aan de Oosterstraat. HOOFDDORP, 6 Aug. Door de bouwkundigen J. W. de Heij en Zoon is nameDS de ver. tot exploitatie van een manége in De Beurs aanbesteed: het bouwen van een manége. Ingekomen 10 biljetten. Laagste inschrijver voor het grond en metselwerk M. van Dalen van Nieuw-Vennep voor f874.voor timmerwerk enz. Gebr. Onos voor f1169tezamen f2043.Het werk is aan dezen laagsten inschrijver ge gund. BEVERWIJK. Bij de ten raadhuize gehouden aanbesteding van kachels met toebehooren, ten behoeve van de nieuwe school voor M. U. L, O. alhier, werd het laagst ingeschreven door den heer P. Witteman voor f278,85. Verder werd ingeschreven door M. Witkamp f 298.50, J. Verborst f 309,99, wed. Van ntten f 296,65, H. de Weyer f305, Chr. Braun f333,33, allen te Beverwijk en P. Regtor te Amsterdam voor f334. Aan den laagsten inschrijver is de levering opgedragen. Bij onderhandsche aanbesteding is de verbouw van het perceel hoek Brandsteeg, voor rekeniDg van den heer G Witkamp, onder directie van den architect Rutger van der Ploeg, opgedragen aan de firma V. Pb. Braun en Zonen alhier. Zondag 15 Aug. zal Z. D. H. in de Kathedraal te Haarlem de Wijding van het H. Priesterschap toedienen aan de Eerw. Heeren Th. P. Blom. W. G. Buren, P. J. M. v. d. Burg, H. J. A. F. Cornet, A. P. v. Eeden, E. J. Helmer, A. A. M. Heijdeman, P. Kemper, A. H. I. v. Leipsig. Th. W. Loomans, J. H. v. d. Marck, W. Nolet, Tb. Th. van Outersterp, J. A. J. van Rooy, L. G. v. Ruyven, J. C. H. M. Schiphorst, N. W. Rentenie, J L Speet, P. Th. Verwer, M. M. v. Willige, en de wijding van het H. Diaconaat aan de Eerw. Heeren J. v. Brero, G. Keyzer, J. J. v. SaDte, J. H. Visser. Hit Eucharistisch Congres te Keulen. Keulen, 6 Augustus. Min schrijft ons uit Keulen: Het Congres gaat voort, en de verschillende secties houden werke lijk prachtige bijeenkomsten. Meest hebben die sectievergaderingen plaats in die verschillende parochie kerken ook de groote koopmans beurs „Gürztenich-Salle" is ingericht tot vergaderzaal, waar heden prins Max van Saksen, de broeder van dien koning en de bekende priester- hoogleeraar aan de Universiteit van Freiburg, een zeer interessante rede hield over het heilig geheim der Eucharistie. Ook in een der andere secties, in teen der kerken, zal prins Max mor gen over dit onderwerp spreken. Zijn gehoor was zeer talrijk en men be wonderde zeer terecht den gods- dienstzni en de hooge wetenschap die uit de voordracht spraken. .Gisterenavond waren er op ver schillende plaatsen kerkelijke plech tigheden naar den verschillenden landaard der Congresbezoekers. In de kathedraal predikte de Bis schop van Rottenburg, een Dfuit- schier, in de kerk van St. Andreas ■een Iersebe bisschop, in de kerk der E.E. P.P. Minderbroeders, waarvan ik u gisteren schreef, de Bisschop van Verdunde kerk der Ursulinen was bestemd voor de Slaven, en daar predikte de Aartsbissohorp van Kra- kau in het Foolsch! De intemationaliteit der H. Kerk Die toevloed der vreemdelingen meemt met den dag toe en de politie neemt groote voorzorgsmaatregelen voor den Processiedag van a.s. Zon dag. Dat zal wat worden. Men be rekent nu al, dat het voorbijtrekken der processie drie en een half uur duren zal! Zondagmorgen verwachten wij hier de speciale Neder landsehe trein, die door „De Tijd" is georganiseerd, en waaraan door een driehonderdtal K-derianders wordt deelgenomen. jetat zal teen heerlijke, maar ver- moeienden dag wórden voor onze landgenooten, te meer daar zij des avonds wederom zullen vertrekken. Mgr. Callier, die hier is aange komen met zijn secretaris, den Eerw. Heer van Djam, Reeft zijn intrek genomen bij een der Zeer Eerw. Heeren Pastoors. Z. M. de Keizer heeft een opmer kelijk hartelijk telegram gezonden aan Z. E. Kardinaal Vannutelli. Z. M- sieinde uit Swinemünde, in antwoord op het hem toegezonden telegram, dat hij zeer getroffen, was door die gevoelens die Z. Eminentie had geuit, en dat hij hoopte dat de kardinaal een uitstekende herin nering aan zijn verblijf in Duitsch- land. zou meenemen. De keizer druk te tevens zijn beste wenssclien uit voor het welslagen van bet Congres. Ook aan Z. E. Kardinaal Fischer liet de keizer door zijn kabinetsi- raad von Stempel een hartelijk te legram van dankbetuiging zenden met de beste wensclien voor het Con- gn es werk. Laat ik ten slotte nog' memoreeren, dat de aankomst van Zeppelin (dien ik doordat een vergadering der sec ties op hetzelfde uur viel, niet heb gezien) hier zeer geestdriftig is ge weekt, en een grootschen indruk heeft genfeakt. Vr. Welke zijn de afmetingen van de nieuwe boot „Rotterdam" der HollandAm erikalij n. Antw. Ziehier eenige cijfers Lengte tot de loodlijnen 650 voet. Lengte over alles 6677 voet. Grootste breedte 77 voet. Holte 566 voet. Bruto Tonnen 24170. Netto Tonnen 15580. Inhoud onderdek 17250. Water verplaatsing 36870. Gewicht ledig schip 19000 Ton. Dekken 9. Kolen 3670 Ton. Passagiers 600 I. 515 II. 2400 III ruim. „De Tuinbouw-Onderlinge Sinds het in werking ireden van „De Tuinbouw Onderlinge" op 1 Juli j.l., hadden te Boskoop reeds zes on gelukken plaats en een dat den dood ten gevolge had: op 26 Juli is te Boskoop een arbeider ongelukkig te water geraakt en verdronken, nalaten de een vrouw en zes kinderen. Dat in den tuinbouw geen ongelukken voorkomen, is dus wel reeds ODjuist gebleken. In deze gevallen heeft uit- keering plaats, alsof de werklieden in de nijverheid hadden gewerkt. Luchtvaart. „De Kampioen" geeft de volgende woordspeling naar aanleiding van Blériot's tocht en den val van het mioisterie-Clemenceau „Pourquoi Biériot n'a pas fait comme le ministère Clémenceau: la chute?" „C'est qu'il n'avait pas d'ailes cas- sées (Delcassé)". Wielrijden Het dagelijksch bestuur van den A. N. W. B. organiseert een bonds- tocht door Noord Brabant, te houden op Zondag 19 en Maandag 20 Sept. 4>l0 leening Amsterdam van 1900 groot f 10 000,000. Uitloting op 2 Augustus 1909 van £00 obligatiën. Nos.: 42 68 73 74 92 96 111 127 162 173 177 132 278 310 344 363 421 468 572 654 683 697 764 862 886 950 960 995 1018 1019 1042 1090 1093 1205 1325 1371 1417 1462 1479 1481 1616 1741 1882 1897 1898 1940 1965 1990 2026 2058 2068 2190 2221 2249 2401 2424 2512 2546 2613 2643 2692 2702 2720 2765 2822 2817 2868 3001 8064 3163 3202 3271 3294 3359 3396 3475 3548 3634 3640 3695 3781 3830 3834 3838 3961 3979 3982 4049 4056 4t)91 4189 4344 4376 4382 4398 4423 4436 4537 4621 4645 4737 4738 4793 4886 4913 4984 4989 5047 5262 5275 5313 5360 5591 5599 5655 5658 5725 5795 5898 5843 5897 6007 6079 6129 6182 6196 6218 6229 6335 6364 6368 6389 6498 6535 6548 6555 6617 6620 6632 6834 6843 6898 6970 7029 7076 7143 7197 7205 7276 7279 7464 7517 7667 7779 7826 7852 7861 7892 7922 8004 8052 8994 8114 8213 8238 8277 8284 8329 8294 8513 8553 8606 8681 8701 8749 8866 8873 8923 8950 9044 9121 9136 9196 9230 9280 9301 9311 9408 9453 9490 9569 9' 87 9589 9602 9631 9632 9613 9737 9742 9829 Aflosbaar 1 October a. 8. Mishandeling. De rechtbank te :s Hertogenbosch verklaarde A. v. d. H. te St. Oeden- rode, thans gedetineerd, schuldig aan poging tot zware mishandeling van A. Hermes aldaar, in <ieu avond van 2 Mei j.l., en veroordeelde hem tot ene gev -ngenisstraf, van 4 jaren, met bevel tot gevangenhouding. De eisen van het O. M. was 5 jaar gev.straf. Failliet verklaard: 3 Aug. W. J. van Schijndel, vroeger graanhandelaar te 's-Hertogenbosch. 4 Aug. D. Beets, rijwielhandelaar, laatstelijk te Watergraafsmeer, doch te genwoordig woon- en verblijfplaats on bekend. A. Gelekerken, exploitant van het hotel „Zomerrust", te Huisberg. C. Jonker, timmerman, te A'dam. E. Loeb, wed. L. van Sisteren, openbare koopvrouw in manufacturen te Amsterdam. P. Mulder, koffiehuishouder, te Watergraafsmeer. J. L. Veltman, burgemeester der gemeente Kattendijke, wonende te Wil- helminadorp. H. F. Exel, timmerman en aanne mer, te Nijverdal. 5 Aug. H. Theeuwissen, landbouwer, te Budel. Geëindigd: door het verbindend worden der uitdeelingslijst, de faillisse menten van Hekman te 's-Gravenhage en van de manufacturier J. Jansen, te 's-Gravenhage, en van de naaml. venn. 's-Gravenhaagsche Machinefabriek, Me taal- en Ijzergieterij v.h. Spoor, Wijn voord Co., te "s-Gravenhage. Opgeheven: het faillissement van P. Baijens, koopman te Heesch bij Oss. van het Koninkl. Nederl. Meteriologisch Instituut te de Bilt. (Per Telegraaf.) Zaterdagmorgen 10 uur. bewolkt. Droog weer, zelfde temperatuur. Zwakke Z. tot rustige St. O. wind. Licht- tingham, laagste 748.g te Seydisfjord. Hoogste barometerstand 768.3 te Va- lentia, laagste 749'5 te Bodo. Zwakke O. tot N. wind, half bewolkt. Waarschijnlijk droog weer, iets koeler. Stand van heden: 757 mM. Stand van gisteren: 770 mM. Neiging tot stilstand. Thermometerstand: Hedenmiddag 12 u. 82 F. 28 C. Laagste der afg. Dacht 60 F 15 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt, Opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. Medegedeeld door H. G. Tombebgh en Go. 6 Aug. Vorige koers heden. Atchison comm. 117 117 Denver Rio 497/8 49i3/u Erie 3vi/t 37S/i« Kans South 471/2 47Vs Pref. 72U2 723/g Missouri Comm. 423/4 423/, N. Y. Ontario 523/, 533,g Rock Island 371/2 37% Southern Pacif. Railway. 313/, 31% Union Pacif. 199 198% Wabash Comm. 217/g 21ï5/io Amalg Copp. 841/, Car Foundry 67V, 673 Steel Comm. 733/g 731/, Marine Pref. 221/g 221/g Comm. 71/4 7% Peruv. Pref. 341/j 343/, Comm. 8'/a 9 Kon. Petroleum 443 4431/4 Great Cobar 116D4 116i/2 Ned. Schuld 2tys o/0 783/g 787x8 Rusland Hope. 853/, Consols 853/, 85U/J8 Amer. waarden iets lager doch stil. fiuss. fondsen prijshoudend. Petroleum aand. beter. Tabaksaandeelen onveranderd. Mijnaandeelen stil Prolongatie 2 pet. SCHIEDAM, 6 Aug. Moutwijn f 10.50, Jenever f 14.50, Commissie f 10. Stemm. vast. Spoeling f 1.10. Graan Spiritus f 17.50. Melasse Spiritus 115.25 f 15.50. Ruwe Spiritus f 8.50. ALKMAAR', 6 Aug. Kaas. Aangevoerd 370 stapels, wegende 190.000 kilo. Klei ne f29, Commissie f28. Middelbare f28.50. Handel stug. Granen. Tarwe f 12 f 12.37i/s'. Haver f 5j a f 5,60. Bruine boonen f 17.50 LEIDEN, 6 Aug. Ter markt werden heden aangevoerd: Stieren 31 stuks 1114 S f304. Kalf- en Melkkoeien 274 stuks f158 5 f274. Varekoeien 102 st* f124 a f236. Vette Ossen en koeien 197 stuks f 182 a f 196. Vette kalveren 105 st. f52 5 f113, idem magere 50 st. f4 a f 10, Vette schapen 1251 stuks, f 17 a f 23, iidem weide 542 st. f 8 a f 13. Var kens (magere) 656 st. f 17 a f 44. idem (biggen) 345 st. f6 a f 12. Bokken of geiten 1 st. f 7. Vette oossen en koeien 68—76 ct., Vette kalveren 7080 ct. Vette schapen 5664 ct., Magere varkens 3840 ct, alles per kilo. Ter markt aangevoerd 654 runderen, 155 kalveren, 1792 schapen, 656 var kens, 345 biggen, 1 bok of geit. Ter wekelijksche kaasmarkt aange voerd 136 partijen. Besteed werd voor Goudsche Kaas van {24 tot (31. Leid sche kaas de 150 KG. f 45p tot [75. Aan de Stadswaag gewogen 125 par tijen. 5470 stuks, weg. 37243 kilo. AMSTERDAM6 Aug. Andijker blau we f2.40—f2.70. Friesche borgersfl.70 f 1.80, id. blauwe f2.10—{2.30, id. muizen f 1.8012, Hillegommer zand Ï3 f 4, Zeeuwsche bonte f 2.20f 2.30, id. blauwe f2.20—f2.30, id. Eigenheimers f 4, Zeeuwsche eigenheimers f 1.90f 2, Geldersche kralen f2f2.30, Andijker muizen f 2—f 2.80, id. kleine muizen f 1.20—f 1.50, Kalwijker ronde f 2—f 3.40 id. kleine muizen f 1f 1.20, Weslland- sche zand 12f4.20, id. kleine znad 1.30, IJpolder muizen f 1.80f 2, IJ- polder borgers f 1.60—f 1.70, id. bonten f2—f2.10, id. blauwe 12—f2.50. Eierennoteering. der V. P. N. Kip eieren f 3.50f 5.05. Middenprijs p. 100 f3.96. Aanvoer 17461 stuks. 8 oude hanen, 19 K.G., f 0.84f 1.33, 45 oude kippen 90 K.G., f 0.68—f 1.70, 10 oude eenden 15 K.G. 50 ct. Enorme vraag naar groote zindelijke eieren en zwaar slachtgevogelte.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 3