Gemengde Buitenlandsche berichten BINNENLAND. Gemengd Nieuws. Sociale Berichten. SJit den Omtrek, een abces aan den hals te doen be handelen. De „N. Rott. Ct." liep zelfs door het bericht er zoodanig in, dat het blad gisterenavond een officiëel „doods bericht," van de gebruikelijke lof redenen voorzien, plaatste. Evenwel blijkt er niets van aan te zijn. De oude lucht-graaf is zoo gezond als een visch, voor Duitschland en hemzelf zeer gelukkig Engeland en de H. Stoel. De „Patriote" bevat een bericht, Vol gens hetwelk „men spreekt" van de oprichting eener Britsche ambassade bij den H. Stoel. Sir Thomas Gratian Ed ward, lid van het Lagerhuis, zou voor dien post in aanmerking komen. Het is niet de eerste maal, dat zulk een be richt d ewereld wordt ingezonden uit... onbekende bron De hitte. De ook in Frankrijk plotseling inge treden warmte maakt reeds slachtoffers. Behalve talrijke wandelaars, op straat door de hitte bevangen, wien in de po li tieposthuizen hulp werd verleend, zijn verschillende gevallen van plotselinge vrestandsverbijstering voorgekomen. Zoo schoot een fabrikant in een aan val van waanzin een revolver uit zijn venster af, gelukkig zonder iemand te kwetsen. Een ander wierp zich te wa ter, doch werd weer op het droge ge bracht. In de rue Baudin vertoonde zich tot grooten schrik van de voorbij gangers een jonge vrouw, ter nauwer- nood gekleed, en met loshangende ha ren, op het dak van haar woning. Drie loodwerkers, die in een naburige goot aan het werk waren, trachten de onge lukkige te grijpen, maar slaagden hierin niet. De brandweer moest ten slotte te hulp komen om de vrouw naar bene den te brengen. Vorstenreizen. Volgens de „Figaro" zal koning Ma nuel van Portugal nog dit jaar een bezoek brengen aan president Fallières. De kabinetten onderhandelen reeds over de aanstaande reis. Verder wordt ook de koning van Bul garije verwacht, die elk jaar Parijs met een bezoek vereert Ditmaal zal zijn komst een bijzonder karakter dragen, daar het de eerste maal is dat hij als souverein Parijs bezoekt. De staking in Zweden. Uit de luttele berichten, die van Zwe den tot ons komen, schijnt op te ma ken dat de stakers ietwat ontmoedigd worden door het niet-loegeven aan hun eischen. Voorts meldt Reuter nog het volgende: Het spoorwegverkeer in Zwe den is op geenerlei wijze gestoord. Waar de dienst beperkt is, is niet de staking, maar eerder de, tengevolge van het gebrek aan vrachtgoederen, vermin derde vraag naar goederenwagens, de oorzaak daarvan. Een staking onder de spoorwegbeambten is niet meer waar schijnlijk; mocht die echter noch nog afgekondigd worden, dan zijn er maat regelen getroffen om het verkeer op bevredigende wijze in stand te houden. In Stockholm is het tramverkeer gis tervoormiddag op de ceintuurbaan met 8 door politieagenten begeleide wagens weder geopend. De brand der kostschool le Nijvel. Aan het verhaal van den kostschool- brand in België, gisteren opgenomen, voegen we nog toe het volgende, aan het katholieke „Handelsblad van Ant werpen" ontleend: „Men spreekt met den grootsten lof over den moed en de koelbloedigheid van de eerw. moeder-overste, eene Ant- werpsche juffer, van de familie Van Aertselaer, nicht van den gewezen pas toor van Brussel, die door hare kalmte en doorzicht eene paniek wist te voor komen, iets wat onder de 200 kinderen verschrikkelijke gevolgen kon hebben gehad. „Met minder lof spreekt men van een aantal mannen, die, onder voor wendsel van te helpen redden, zich op echt schandelijke wijze gedroegen, zoodat het publiek, verontwaardigd, eenen hunner eene verdiende kastijding toediende. „Eene remonstrans en een kelk wor den vermist. Men hoopt, dat zij door tot nu toe onbekende handen in veilig heid werden gebracht." Spoorwegongeluk bij- Parijs. Op de lijn Artagon-Odéon bij Longju- meau is een goederentrein eergister avond in botsSng gekomen met een stilstaanden passagierstrein. De botsing had vreeselijke gevolgen. Tal van rij tuigen werden vernield, 11 reizigers werden gedood, 30 gewond. Een zeldzaam en schrikkelijk ongeval. In één van de Parijsche voorsteden heeft 'eergisteren, als gevolg van on verantwoordelijke lichtzinnigheid, een vrees elijk ongeluk plaats gehad. De voerman Emil Soules reeds 's middags met zijn wagen door de rue de Mantes, in La Garenne-Colombes, toen plotseling een hevige knal en da delijk daarop een schrikkelijk knetteren en sissen vernomen werd, terwijl' tege lijkertijd een reusachtige vuurzuil van den wagen tot aan de vierdge verdie ping der huizen omhoog laaide. Zooals naderhand bleek, was de wa gen met bijna 1000 kilo celluloïd-afval geladen geweest, terwijl er bovendien nog een kist met calcium carbid op had gestaan. De koetsier had een siga ret opgestoken en vermoedelijk is een vonk daarvan in het celluloid terecht gekomen, dat op ongelooflijk lichtzin nige wijze in halfopen kisten verpakt was. Op den wagen, en wel boven op de kisten, daar er anders geen ruimte was, zaten de vrouw en de twee kin deren van den koetsier, die onmid- omhuld. Met &e kracht der wanhoop trachtte de man de ongelukkigen van den brandenden wagen te trekken waarbij hij zelf vreeselijke brandwon den opliep. Maar het kon hem en den toegeschoten voorbijgangers slechts ge lukken, drie half verkoolde, tot on herkenbare massa's inééngerolde lijken uit de vlammen te rukken en naar het gasthuis te brengen. Eén der kinderen stierf onderweg, terwijl het andere kind en de vrouw in hopeloozen toestand verkeerden. Het paard, dat ook hevig was ge brand, moest op de plaats zelve wor den doodgeschoten. Het gelukte de brandweer eerst na zwaren arbeid de naburige huizen, die reeds ernstig door de vlammen bedreigd waren, te redden. De koetsier beweert, niets te hebben geweten van den aard zijner lading De politie doet onderzoek. Wat is er waar van? Van officieele zijden worden nu weer de ongunstige geruchten over den ge zondheidstoestand van den koning van Servië voor ongegrond verklaard. De toestand van den Koning is volkomen bevredigend, heet het. Vorsfenhuwelijken. De Madrileensche correspondent van de „Matin" maakt melding van het ge rucht, dat de Spaansche troonpreten dent, Don Jaime, binnenkort zal huwen met een Duitsche prinses, en dat kei zer Wilhelm dit huwelijk protegeert. De zeeslang gevangen! De beroemde zeeslang, die altijd in den komkommertijd zich pleegt te ver- toonen, heeft zich ditkeer laten ver schalken en wel in de Noordzee op de hoogte van Ostende, 27 mijlen buiten de kust, door een visscherspink. De visschers die het ondier aan land gebracht hebben, vertellen, dat hun net ten door een monsterachtigen visch ver nield werden. Met de grootste moeite hebben zij zich toen van den woes teling meester gemaakt. En thans is het dier in .een tent op den strandmuur een onderkomen verschaft; een groot bord vestigt de aandacht van boeren, burgers en buitenlui op het wonder, dat hier te zien is: „Extraordinaire, incroyable, sumaturel, le veritable ser pent des mers, capturé par la chaloupe de pêche O. 149. Entree: 20 centimes." De verleiding is velen, voor dien prijs, te sterk. De slimme visschers maken goede zaken. Het Keizerlijk bezoek te Middaohten. Het was precies twee uur gisteren middag, toen de Keizerlijke trein binnen reed. Graaf Bentinck stond in civiele kleeding (gekleede jas, hooge hoed) op het station den Keizer diens com partiment af te wachten. Z. M. was gekleed in generaalsuniform, klein tenue, witte broek. De Keizer begroette den graaf allerhartelijkst. De Keizerin, die een geborduurd grijs licht toilet droeg met grijzen hoed en zwarte veeren, begroette op haar beurt de gravin, die een rijk staalblauw zijden gaw&ad en hoed van dezelfde kleur droeg, eveneens allerhartelijkst. Hierop had de aanbieding plaats van een bouquet mooie theerozen door de jonge gravin Isabella, die geheel in het wit gekleed was. In het salonnetje werd even verpoosd en het gevolg voorge steld, waarna de Keizer het eerst naar buiten schreed, de gereedstaande ca lèche passeeerde, om met graaf Ben tinck in de tweede galakoets plaats te nemen, terwijl in de eerste de Keizerin, de gravin en de jonge gravin zaten. Deze rijtuigen, die slechts voor hooge bezoeken gebruikt worden, waren de vorige week uit de stallen van graaf Bentinck te 's Gravenhage naar Mid daohten gekomen. De zestien paarden voor de statie- koetsen gespannen, waren nagenoeg allen van dezelfde kleur, fiere glanzend donkerbruine beestjes. In totaal waren er niet minder dan 46 paarden te Middachten noodig om alle rijtuigen van het gevolg en de wagens van de bagage te voorzien. Niet zoodra was de Hooge Bezoekers ingestegen of de stoet stelde ziek in beweging. Het werd een joyeuse entrée. De Keizer zag er zeer welvarend en gebruind uit. Ook de Keizerin genoot blijkbaar een zeer goede ge zondheid. Achter de staatsiekoets waarin Kei zer Wilhelm W8s gezeten reden de oudste zoon van graaf Bentinck, Wil lem Frederik, erfgraaf van Aldenburg- Bentinck, luitenant van de Garde du corps te Berlijn, en de Erfgraaf von Caatel Rüdelshausen, schoonzoon van graaf Bentinck. Deze was met den keizerlijken trein meegekomen, aan gezien hij. toevallige samenloop van omstandigheden met zijn escadron uhlanen te Kleef het eere escorte voor het Keizerlijk paar had gevormd. Een klein escorte marechaussees sloot den stoet. Kwart na twee reed de stoet den voorhof van Middachten op. Verschil lende kasteelgasten, de oudste dochter vau den graaf, gravin Mechtild vooraan, wachtten de hooge gasten af. De keizerin steeg het eerst uit, ge groet door gravin Mechtild. Daarna, geholpen door de jeugdige dechter, de gravin. Daarop reed het tweede staat sierijtuig voor, waarin de Keizer en de graaf gezeten waren. Vlug, mili- tairement, steeg de Keizer uit. Z. M. wendde zich het eerst tot gravin Mechteld, en bood haar den handkua. Langzaam ging bet gezelschap de slotbrug over. De Keizer toonde dade lijk oog voor bet natuurschoon om zich heen, hij praatte druk met zijn Van het bordes van het kasteel woei reeds de keizerlijke standaard. Weldra gingen toen het gezelschap het kasteel binnen. Op Middachten werd de thee ge bruikt. De middag werd op het kasteel in kalmte doorgebraht. Tengevolge van den lange reis was vooral keizerin Augusta Victoria wat vermoeid en een lichte hoofdpijn kwelde haar. Om halfzes kwam een onweersbui los en dreef alle feestgangers naar wat maar een schuilplaats kon lijken. Men moest afzien van 't plan om uit te rijden. 't Weer beloofde weinig voor de illuminatie, doch na negen uur begon 't weer op te klaren. Het indrukwekkende gebouw was stemmig verlicht met kaarsen en moderateur lampen. Op 't gala-diner had de graaf de eerste toost gehouden, beantwoord door den Keizer. Na 't diner hadden de hooge bezoekers en gasten zich in de zijkamer aan den voorkant van 't kasteel veiteond, de dames in groot avondtoilet. Opgewekt was de stem ming. Later op den avond ging het hooge gezelschap naar de groote zaal aan de achterzijde van het kasteel, 't Gazon-de-broderie lag er levendig in lijnen van licht; in 't midden, aan den slotgrachtkant, de initialen van Keizer en Keizerin: W. en A. V. gedekt door de keizerlijke kroon. In rustige wandeling genoten er velen van die stil voorname illumina- tie en feestelijk klonk er op de muziek van de Kon. Militaire Kapel uit Den Haag, die zich ook 's middags bij de aankomst had doen hooren en later aun 't diner. Wij vernemen nog, dat graaf Ben tinck benoemd i s tot Ridder den Rooden Adelaar De Minister van Koloniën. Naar de „Avondpost" met volkomen zekerheid" verneemt, zal de heer Iden- burg weldra aftreden als Minister van Koloniën en zich voor eenigen tijd uit het ambtelijk leven terugtrekken. De beer Idenburg wordt als Minister van Koloniën opgevolgd door den heer De Waal Malefijt, Kamerlid voor Breu- kelen. Binnen eenige dagen is deze verandering te wachten. De heer Idenburg is bestemd om den heer Van Heutsz als gouverneur- generaal op te volgen. Uit de Staats-Courant. Audiënties. Da gewone audiën ties van de ministers van buitenl. zaken en van koloniën zullen op Vrij dag 13 Aug. niet plaats hebben. De nieuwe Commissaris in Overijsel. Bij Kon. Besl. van 4 dezer is, met ingaDg van 16 October, benoemd tot commissaris der Koningin in de prov. Overijselmr. A. F. L. graaf van Rechteren Limpurg Almelo, buitenge woon gezant en gevolmachtigd minis ter van Hare Majesteit de Koningin, te Bern. Ook den Haag eon oud-Marktplein. Iu September krijgt ook Den Haag zijn Oud-Marktplein. Op het gedeelte van het terrein van het Kon. Zoöl. Bot. Gen., dat zich uitstrekt voor het hoofdgebouw tot het Benoordenbout, zal een Oud-Hollandsch Marktplein verrijzen. De vervaardiging is opge dragen aan de heeren J. Beuneke en A. Fernhout van Amsterdam, die ook ontworpen en uitgevoerd hebben het oude Marktplein dat dezen zomer zulk een succes heeft gehad ia het Brongebouw alhier. De bedrijfsbelasting. In eene resolutie van den Minister van Financiën wordt medegedeeld dat het in den laatsten tijd meermalen aan het licht is gekomen, dat aansla gen in de bedrijfsbelasting tengevolge van schrijf- of rekenfouten te laag waren vastgesteld. Herstel dezer fouten kan niet plaats vinden vermits de wet op de bedrijfsbelasting herziening van den aanslag in zoodanig geval niet toelaat. Het gevolg is, dat het Rijk schade lijdt. De inspecteurs zullen de bereke ningen der belasting met de meest mogelijke nauwkeurigheid moeten doen geschieden. De berekeningen zullen steeds door anderen moeten worden geverifieerd. De inspecteurs en zij, die de verificatie hebben verricht, blijven voor de juist heid der berekeningen aansprakelijk. Mochten in het verslag door nalatig heid aanslagen onherstelbaar te laag berekend blijken, dan zal in overwe ging genomen worden de schade, daaruit voor jhet Rijk voortgevloeid, te brengen ten laste van hen, die voor de berekening verantwoordelijk zijn. 'n Brutaal stukje. Donderdagnacht wist zich een dief (of dieven) door middel van 'n ladder toegang te ver schaffen in een woning in de Willem straat te Heerlen. De dief kwam te recht in de slaapkamer. De man was afwezig; de vrouw lag te bed met een kind De dief zette kasten en kisten on derstboven, op zoek naar geld. Dan wierp hij vrouw en kind van het bed en doorzocht het heele bed. Hierin vond hij de spaarpenningen der familie tot een bedrag van f 85. Het eigenaardig ste van dit geval is, dat de vrouw eerst tot bewustzijn kwam, toen de dief of dieven reeds vertrokken wa ren. Een zuster van den bewoner, die gelijkvloers slaapt, heeft ook niets ge hoord van dezen diefstal. De dief heeft blijkbaar de woning verlaten door een venster. De politie stelt een ernstig onderzoek in. Zouden die vrouw en kind gechloro een klein wondje op een wang. Of ze dit gekregen heeft door een slag of door den val van het bed, weet zij niet. Eerlijk en oneerlijk. Een vreem deling verloor Zaterdagavond te Sche- vesiingen een pakje bankbiljetten ten bedrage van f 1000, in 10 biljetten van f 100. Verschillende biljetten werden door eerlijke vinders bij de politie terug- ge.bracht. Een juffrouw uit Rotterdam, die ook een biljet had gevonden, wend de dit ten eigen bate aan. Het bleek althans, dat zij voor het gevonden geld inkoopen had gedaan. Zij is door de politie aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld. Een wraakneming. Verschrik kelijk! Te Oterleek, nabij Alkmaar, is een treurig drama afgespeeld. De huis houdster van een jong weduwnaar, sinds eenige maanden in zijn dienst, had reeds dikwijls pogingen aangewend met hem te trouwen, dat hij steeds beslist had afgeslagen en wel zoo, dat zij haren dienst moet verlaten. Zij dreigde toen met wraakneming. Gis termorgen, toen hij naar zijn land was, sloot zij de deur, wurgde zijn eenig 3-jarig kindje, en hing toen zich zelf op. Bij zijn thuiskomst vond hij beide lijken. Zij liet een briefje na waarin zij hare wraakneming meedeelde. Zij bleef laag bij (den grond. Op timistisch echtgenoot: Ik zeg je, vrouw, dank zij Blériot en Latham, worden we allemaal nog vogels! Lieftallige wederhelft: 't Zou me toch verwonderen als jij ooit 'n hoogvlieger werd Beacoup de bruit pour une ome lette. Destijds hebben wij in ons blad melding gemaakt van een proces verbaal, opgemaakt door den brigadier der maréchaussées Croes te Bezooien, contra de Sociëteit „De Gezelligheid" te Waalwijk. Dit proces-verbaal is la- Ier nog gevolgd door een tweede: na melijk om te constateeren dat er na elf uur op de Sociëteit sterken drank werd toegediend. Beide veel besproken processen heb ben echter tot simpel resultaat gehad, dat de Officier van Justitie geen ter men heeft gevonden om tot vervol ging over te gaan. Nekkramp. Te Rotterdam heeft zich een geval van meningitis ce-rebros- pinalis epidemiea voorgedaan, bij den 2-jarigen v. d. J. Moord fe Rotterdam. Zekere Bos man heeft Zondagavond zekeren Per soon uit wrok in den buik geschoten. De man was op slag dood. Nog een moord te Rotterdam. Maandagmiddag bracht Jacob Huizer, slachter te Rotterdam, zijn vrouw, met wie hij in onmin leefde, in de wo ning zijner schoonouders aan de Vee marktstraat 13 messteken in het hart toe, waaraan zij overleed. De dader werd op straat gegrepen. Wat zou er zijn. Een ongeluk? Men maakt zich te Beusichem ernstig ongerust over het lot van den heer Wijkniet, hoofd der school aldaar, die in de vorige week naar vrouw en kin deren terugkeeren zou van een va- cantiereisje door België. Het laatste be richt ontving men van hem uit Luik Dinsdag j.l., dat hij over Brussel naar Rotterdam zou vertrekken. Te ver in zee gewaagd. Twee kinderen van ongeveer 9 jaar, die Zon dag te Scheveningen bij het baden in zee nabij den Vuurtoren zich te ver waagden, waren op het punt weg te drijven, toen eenige menschen op het strand het gevaar bemerkten, dat de knapen bedreigde. Een brandman en een paar burgers begaven zich te wa ter en brachten de beide jongens, die veel water naar binnen hadden gekre gen, i.n bewusteloozen toestand aan 't strand. Het mocht gelukken bij een hunner de levensgeesten op te wekken, doch de andere bleek overleden. Het lijkje werd door de politie naar de ouderlijke woning gebracht- - Be ontzettende brand te Raams- donkveer. In een gedeelte onzer (edi tie van gisteren vermeldden we reeds dezen kolossalen brand. Thans nog en kele bijzonderheden: Zaterdagavond woedde, bij een. druk kende hitte, daar en in de omgeving een ontzettend onweer. De bui kwam uit het Zuidwesten (Breda-Oosterhout) opzetten en trok, recht tegen den Noordoostenwind in, naar het Hol- landsch Diep. Urenlang woedde het onweer, dat omstreeks acht uur begon en het he vigste was, dat men zich in deze stre ken herinnert te hebben bijgewoond. De bliksem was niet van de lucht en de donderslagen ratelden angstwekkend door het luchtruim, terwijl het droog bleef. Om halftien zag men een dubbele bliksemflits, die zich tot één straal ver- eenigde en op een groote boerderij neersloeg. Geen drie sekonden later sloegen van alle kanten de vlammen uit. De brand deelde zich aan andere gebouwen mee, het vuur liep als het ware door het dorp, gretig voedsel vin dende in het vele hooi en aangewak kerd door den wind, en de ontzette gemeentenaren waren niet bij machte het geweldige element te stuiten. Ra deloos van smart en wanhoop zag men de eene woning na de andere aan het vuur ten offer vallen. In het geheel gingen een twintigtal woningen in de .vlammen pp. De ramp, die Raamsdonkveer geteis terd heeft, behoort tot de vreeselijk- ste, die in de laatste jaren zijn voor gekomen De brand kwam bij A. de Bruyn aan, en heeft het geheele Smidseinde in de asch gelegd. Door het vuur ver nield zijn de volgende gebouwencafé de Reyer, Machinale bakkerijen, de woning van Huib van Dongen, landbou wer Kommer, weduwe Knaap, 'landbou wer Van der Velden, bakkerij Vos, Van Reèderst, Boolofs, een smederij, een kolenbergplaats en ettelijke schuren woningen legen den groniJ, terwijl een 40 huisgezinnen dakloos zijn geworden. Onweer te Breda. Zondagavond heeft te Breda een zwaar onweer ge woed waarbij de bliksem in een com plex van 8 woningen is geslagen. Een man, een vrouw en een jongen wer den licht gewond.. De bliksem heeft natuurlijk veel schade aangericht. Ook in de Fransche kerk en in een daartegenover gelegen perceel sloeg de bliksem in zonder echter schade aan te richten. Het onweer. Tiel-i Gistermiddag woedde boven deze streek tussehen 6 en 7 uur een on- weder, zoo verschrikkelijk, als we het in -jaren niet hadden. Op verschillende plaatsen sloeg de bliksem in zonder brand te veroorzaken. Minder gelukkig trof het den paardenfokker A. do Bie op het Zand onder deze gemeente. De bliksem sloeg in de hengstenschuur en doodde drie dezer dieren. De brand be paalde zich tot een gedeelte der schuur. Een schippersvrouw ontstelde door het verschrikkelijke weer zoo hevig, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Wamel: De bliksem sloeg in de woning van P. E-, aldaar, welke geheel afbrandde. Op de uiterwaarden werd een koe gedood. Wijk bij Duurstede: Een hevige brand is hier ontstaan. Erichem: Een koe van A. Kusters werd dood geslagen. Culemborg: Hier heeft Zondagnacht tussehen half elf en half twaalf een zeer hevig on weer gewoed. Bij den La&pViif iwer S. v. d. Gun Sr. aan het Spo-* brandden twee hooi bergen en een schuur af. Verder wer den door hét hemelvuur een paard en eene koe gedood, op verschillende an dere punten van Ue stad werd bij het inslaan geen brand veroorzaakt. Een stadsopziehter, de heer A. d. P., die bij den heer B. A. v. d. B. in huis is, werd van nacht half twee voor den den brand van v. d. Gun geroepen, om vier uur bemerkte de politie rook op zijne kamer en wekte v. d. B. Ledikant en bed hadden reeds vlam gevat. Door een brandbluschmiddel en eenige em mers water werd een groote brand voorkomen. De bond van Ned. Rijksambtenaren- De Algem. Bond van Ned. Rijks ambtenaren heeft te Utrecht, onder voorzitterschap van den heer N. G. Brouwer Jr. van daar, een tweede ver gadering gehouden ter definitieve op richting. Na veel debat werd art. 2 der statuten als volgt aangenomen „De bond stelt zich op een neutraal standpunt. Hij stelt zich ten doel de behartiging der zedelijke en stoffelijke belangen zijner leden langs wettelijken weg, ongeacht hunne politieke cd godsdienstige beginselen." De afgevaar digden van den bond van Rijkswerk lieden, die zeer gekant waren tegen dit artikel, verlieten bij aanneming daarvan de vergadering. De klerken S.S. De bond van klerken en klerken telegrafist S. S hield te Utrecht een buitengewone algemeene vergadering, waarin na drukke bespreking met 54 tegen 14 stemmeD aangenomen werd een voorstel tot het komen tot een federatie van categorische bonden. BLOEMENDAAL. Een nieuwe Gemeenteraads verkiezing. Uit goede bron ver nemen wij, dat de alhier gehouden Gemeenteraadsverkiezing vernietigd is geworden, zoodat er een nieuwe stem ming zal moeten plaats hebben. Er zal, naar wij vernemen, een nieuwe kiesvereeniging van linksche zijde worden opgericht. »S.E." SANTPOORT. Een kind overreden. Zater dagmiddag werd een nog zeer jong kind, thuis behoorende in een woon wagen, die aan den Bchoterweg staat, overreden. Ernstig gewond werd de kleine opgenomen en naar den dokter gedragen. VELSEN. Het protest tegen de herstemming voor den gemeenteraad. ■Men schrijft ons: Over dit onderwerp isi in verschei den bladen en blaadjes heel wat ge redeneerd. Nu. echter de berichtjes meer en meer phantastiseh worden, willen wij in 't kort Jnededeelen wat geschied is. Te IJmuiden (dat hij' Velsen be hoort) werd de bus gesloten juist op het oogenblik, toen de in het stemlokaal aanwezige klok vijf uur sloeg. I Een oogenblik na de sluiting kwa men nog 4 (zegge vier) jmannen bin- nenstormen onder geleide van ean openbaar onderwijzer, doch daar de tijd verstreken was, weigerde de voorzitter hen te laten stemmen Daarop volgde bij monde van den bovengenoemden onderwijzer, het be kende protest, hetwelk wij' zóó ar- gumentloos vonden,, dat wij het niet der moeite waard achtten er melding van te maken. Ook het hoofdstembureau achtte het protest ongegrond, en verwierp het. Dat kon ook niet anders, want in het stemlokaal verklaarden de te laat gekomenen, in het bijzijn van tal van getuigen dat 'zij met hun vieren waren, zoodat het al of niet uitbrengen dier stemmen van geenerlei invloed kon zijn op 'deze stemming, zelfs al was het protest TÏÏans Heljben e«n twiifttigial fiiel- zers een adres aan den 'Gemeente raad gezonden, met verzoek iJe her stemming ongeldig te verklaren. Reeds het feit dat slechts pl.m. 20 kiezers dit adres teekenden, dost ons tot de conclusie komen, dat ide op stellers verstandiger hadden gedaan' het ding maar in den zak te houden. ZAND VOORT. Aangekomen vreemdelin gen: J. Boosman, Hilversum, Roze- nobelstraat 14, 3 p.Mevr. [Barends Kraft, Nijmegen, Burg. Engel- berietraat 13, 6 p. P. iWioke, Barmen, 1 p.Pam. Dijkstra, A'dam, 3 p.P. [WL v. Ruu- ren, id., lp.; Earn. Trost id., 4 p., allen Hotel „Het SViapen van Haar lem. A. Vegting, A'dam, 5 p. E. Lobatho, A'dam, 4 p., Kostvar- lorenstraatweg 12; Roos, id., 6 p., Dorpsplein 2. C. Everwijn Lange, A'dam, 1 p. G. Groning Jr., id., 1 p.B. v iWen- te, id., 1 p.Dj. O. J. van Gogs- wanrdti, id., 2 p.H. tWL Roosenfeld, id., 1 p.J. C. A. Dfrabbe, id, 2 p; A. de Jongh. Londen, 6 p.; Emrik, Parijs, 2 p.C. Mensing- van Charan- te, Den Haag, 2 p., 'allen Hotel Gr. Badhuis. H. ter Kuile, Enschedé, 1 p.P. Matthijsen, A'damt 1 J>-, heiden 'Villa' la Groot Kijkduin. Frl. Pütmann, Breslau, 1 p., Hotel Belvédre. AFrowein, Elberfeld, 4 p.J. Rieimann, id., 6 p.G. Schultz, iWee- nen, 7 p.H. Pauli, id., 2 p.Baron J. |WI B. van Hugenpoth, 's-Herto- genbosch, 5 p.Redeker, Trier, 6 p.Dtr. R- ïmmerwaJir, Berlijn, 4 p.Dr. H. Schmitz, Duisburg, 2 p.; Dr. "Wj. Sib, Praag. 2 p.; Mt Maijer, Hohenberg, 2 p.Pr. fr. von JolerGay ling, Karlsruhe, 4 p.; Dr. E. Schnapper, Frankfurt, 4 p. E. Diender, Benrath Rh-, 6 p.F. Hentzen, Lennep Rh., 7 p.L. Rem- sel, Neurenberg', 3 p.D'r T- Ruija, Den Haag, 3 p., P. Küchler, Ore- feld, 4 p., alien Grand Hotel. Lnwu-tenuis. Zaterdagmiddag werden de tenniswedstrijden alhier voortgezet en geëindigd Gespeeld werd als volgt: Dames-single: Semi fiDale: mej. E. Dolleman blaat mej. I. Dubouicb 6 1, 6-2. Fin&le: Mej. E. Dolleman slaat mej. G. Ledeboer 6—1, i 3. Heeren singlosSemi-fiaal»J. Borren slaat G. W. L. Alb'-rdiugk Tbijm 61, 7—5 E H. Brandts slaat N. G. Teding van Berkbout 75. 6—3 Finale: E. li. Brandts slaat J. Borren 7- 5, 8-6. Mixed-double: Semi-finale: mej. I. Dubourcq eu A. Heldring w. o. Mej. L. Dolleman en jhr. mr. J. W. Schorer slaan mej. E. Dolleman en N. G. Teding van Berheut 62, 63. Finale: mej. L, Dolleman en jhr. mr. J. W. Scborer slaan mrj. I. Du bourcq en A. Heldring 61, 62. Na afloop der wedstrijden werden de prijzen, uit kunstvoorwerpen be staande, uitgereikt. SLOTEN. Statuten. De „St. Ct." bevat de statuten der N. V. „Luctor et Emergo" Maatschappij tot het fabrieeeren van boter, margarine en verdere zuivel producten. Doel is het fabrieeeren van en de handel in boter, margarine en vérdere zuivelproducten zoowel voor binnen- als buitenland. Burgerlijke Stand. Geboren: 7 Aug. Dl van iJVj. J. SpoelstraBlocinheuvel. Z. van L. DufoiirLohr. Zoon v. J. 'M- Jor dan—D|e (Wit. Zoon v. L. Prins Geerts. Dochter v. A. KroonLe- nOiS. 6 Ang. Dochter v. J. M- van OldenmarkOosterbaan. 8 Au gustus. Zoon van M. Kloosterv. d. Heiden. Z. van A. ML v Andel Louw. Dochter v. ML H. Spruijt Saeijs. Zoon v. M. >W- Rieden Booms. Zoon v. Mj- J- BootZand- voort. 9 Aug. Zoon v. E. Hartman Joris. Zoon v. J. KLnape—v. d. Berg. 10 Aug. Dlochter v. {ML ML v. d, Veldfc—Bonnema. Overleden: 9 Aug. L. Zeeman, 34 j., Leidsiche Vaart. G. Eveliens, 52 j., Eabriciusstraat. A. Slinger Brommersma, 72 j., Kleine Hout weg. De nieuwe Angelufkiok voor de kerk van Ju. Vrouw. Naar wij vernemen zal de nieuwe Angelusklok, 't geschenk van den jubileerenden Pastoor Dr. Vlaming aan zijn kerk, morgen na de H. Mis van negen uur, door den Hoog- Eerwaarden heer G. H. M, Stoffels, Deken van Haarlem, worden gewijd- „Hofgunst Het mooie en geestige blijspel van Von Trotha is gisteren weder om eens in den schouwburg, als slui ting van de kermis, om zoo te zeg gen, opgevoerd. Het publiek was, hoewel niet hij1 drommen, toch vrij goed vertegen woordigd, en het was vooral op het eind, geestdriftig gestemd door bet aardige blijspel en de goede vertol king. CVVLel misten we de distinctie van een Tourniaire b.v. in de figuur van den hofraad, én kon ide von Buchen van van JVarmelo ons niet bekoren, wel was het samenspel niet zoo correct en de geheele toon niet zoo lioofsch als hij Ide voor stellingen die het Ned. Tpo neel va® dit blijspel hier meermalen gaf, J" maar de aardige en prettige wn^

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 2