Sport en Wedstrijden. Ycrkoopingen, Boeihëdzeo enz. Kerknieuws GOUDEN MEDAILLE onzeCorsetten naar iaat Letteren en Kunst. Amsterdamsche Beurs. Marktnieuws. Laatste nieuws. Weerbericht. Brief wissel i«g. Aanbestedingen. LISSE. BEKROOND Middenstandstentoonstelling 1909. AMSTERDAM. Nïevr. G. v. d. BRINK, Keizersgracht 776. AMSTERDAM. INGEZONDEN. Barometerstand. Ming nagaande, zijn B. en W. tot de overtuiging gekomen, dat hier aan «ene vergissing moet worden gedacht, hierin bestaande, dat verschillende leden van den Raad in de meening waren, dat niet het geven van eene bestemming aan het gebouw in om vraag zoude worden gebracht, doch bet aangevraagde crediet van f 27.100. Steun voor deze meening vinden B. «o W. in de omstandigheid, dat niet nainder dan zes Raadsleden, die vóór bet voorstel van den heer Van de Kamp hebben gestemd, thans tot de tegenstemmers behoorden en geen hunner in de vergadering van 28 Juli j.l. vóór de stemming heeft doen blij- ken van de gronden voor zijne ver anderde zienswijze ten aanzien van de aan hst perceel te geven bestemming. Onder deze omstandigheden hebben B, en W. de vrijmoedigheid gevonden, om deze aangelegenheid opnieuw bij den Raad aan de orde te stellen; daarbij komt nog, dat het niet van belang ontbloot is, dat het vrij kost bare gebouw langer renteloos blijft staan. B. en W. hebben daarom de eer een ontwerp-besluit ter bekrachtiging aan te bieden. Rekening houdende met eene strooming in den Raad, om üiot het volle door B. en W. aange vraagde crediet thaDS te verleenen, hebbtn zij het bedrag der verschillende onderdeelen gesplitst, zoodat over elk onderdeel eene afzonderlijke stemming kan worden gehouden. B. en vV. stellen voor ter beschik king te stellen de volgende bedragen a. 111,050.voor de verbouwing van het het perceel tot administratie gebouw voor de gemeente-lichtfabrie- kt ti b. f 4,260,voor een inspectie-ge bouwtje; c f 4,760.voor een magazijn e. a d. f3,090.voor eene fitterij; e. f2,850.voor opslagplaatsen en eene wagenloods; en f f 1,100.voor bestrating en af scheiding van de oefenplaats der po litie en het aanbrengen van enkele heretellingen aan het koetshuis. Overschrijving van concessie. De Noord-Zuid-Hollandsche Tram weg Maatschappij en de Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij ver zoeken de concessie voor den aanleg en de exploitatie van eene stoomtram van Haarlem naar Beverwijk, over te schrijven ten name van de Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg Maat schappij, tevens om die concessie te verlengen tot 1 Januari 1950 en ten slotte om de twee certificaten Neder landsche Werkelijke Schuld, door de Hollandsche IJzeren Spoorweg Maat schappij als onderpand gedeponeerd op 18 Mei 1906, na overschrijving der concessie als onderpand te behouden voor het nakomen harer verplichtingen door deNoord-Zuid-HollandscheTram- Weg-Maatschappij. Behoadens tsgen het verlengen der concessie voornoemd tot 1 Januari 1950 hebben B. en W. tegen de inwil liging van dit verzoek geen bezwaar, mits onder eenigë voorwaarden. Een aanbod van grond. Door F. L. Oostenbroek, wordt aan geboden voor straat bestemden grond, liggende in de Tweede Vooruitgang straat en in het verlengde van de Van der Hulststraat. B. en W. stellen voor den bedoelden grond voor de gemeente in eigendom te aanvaarden. De heer Oostenbroek zal f 3,314 moeten betalen in de kosten van ïioleering en bestrating. Een voordracht. Tengevolge van toeneming van het aantal leerlingen van meer uitgebreid lager onderwijs No. 1 is het noodig geblekei», de onderwijskrachten voor de vervolgklassen aan die school, bij aanvang van den cursus met één on derwijzer te versterken. B. en W. dragen daarom voor deze benoeming voor: 1. R. van Waard, onderwijzer, werk zaam in een der laagste zes klassen aan genoemde school. 2. J. Aalfs te Baarn, 3. J. H. Voort te Leeuwarden. Een credietaanvrage. B. en W. vragen f680 en f220 aan, noodig voor eenige werkzaamheden in het oude gebouw der Hoogere Burgerschool aan de Jacobijnestaaat, ten dianste van de met 1 September a.s. in dat gebouw te vestigen Hoo gere Burgerschool met 3 jarigen cursus en daaraan verbonden Handelsschool met 2jarigen cursus, benevens voor ■de tijdelijk in gemeld gebouw te huis vesten Opleidingsschool voor jongens en meisjes. Opheffing eener onbewoon baarver klaring. Door H. Kooij, alhier, wordt verzocht bem uitzicht te openen op de ophef fing van de onbewoonbaarverklaring van zijn perceel aan de Ravelingsteeg no. 3, wanneer dat perceel een door hem overgelegd plan zal zijn verbeterd. B. en W. berichten, dat bij hen geen bezwaar zou bestaan tot het verbouwen van het perceel in over eenstemming met het overgelegde plan ®n gevens den Raad in overweging mitsdien de onbewoonbaarverklaring van bet perceel op te heffen. Een voordracht. Voor de benoeming van een leeraar Jn de Nederlandsche taal en letter kunde en ook van eenen leeraar in de wiskunde aan de met 1 September &-s. te openen Hoogere Burgerschool Met driejarigen cursus en daaraan yerbonden Handelsschool met twee- Jarigen cursus, bevelen B. en W. aan. A. voor de betrekking van leeraar JQ de Nederlandsche taal en letter- lo. Dr. J. A. Vor der Hake, te Alk maar, en 2o. J. Pot, te Zierikzee; B. voor de betrekking van leeraar in de wiskunde: lo. W. L. Pilaar, te Dordrecht, en 2o. F. Ozinga, te Amsterdam. Dempen van een sloot. Door H. J. Peper, alhier, iB verzocht een gedeelte sloot te mogen doen dem pen, liggende langs den hem toebe hoorenden grond aan de noordzijde van de Sfchouwtjeslaan. Tegen hët verleenen der gevraagde vergunning bestaat bij B. en W. geen bezwaar. Onttlag en benoeming. B. en W. stellen voor met ingang van 1 September e.k. te benoemen aan de H. B. S. met driejarigen cursus en daaraan verbonden Handelsschool met twee jarigen cursus de navolgen de heeren: lo. Dr. G. de Vries, tot leeraar in de wis- en natuurkunde, op eene jaarwedde van f2700 2o. J. G. Tuijtel, tot leeraar in de geschiedenis en Nederlandsche taal, op een jaarwedde van f2900. 3o. E. A. W. Pauw, tot leeraar in de Fransche taal, op eene jaarwedde van f2900. 4o. J. H. Mulder, tot leeraar in de Hoogduitsche taal, op eens jaarwedde van f 1900. 5o. F. Vogelsang, tot leeraar in het handteekenen, op een jaarwedde van f 1900. 6o. B. ten Have tst leeraar in de gymnastiek, up eene belooning vaD f 560.berekend naar f 70.per lesuur allen onder gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als leeraar aan de Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus alhier. Grondt er koop. Door C. Grootes, wonende alhier, is verzocht om van de gemeente te mogen koopen een perceel grond, ge legen ten zuiden van den Lakenkoo- persstraat, ter oppervlakte van onge veer 865 M8. tegen den prijs van f 15.per M2. B. en W. hebben geen bezwaar om de inwilliging van dit verzoek te be vorderen. Zang en Vriendschap. Onze burgemeester beeft een gouden medaille geschonken aan de Kon. liedertafel Zang en Vriendschap voor dsn wedstrijd, die in 1910 zal worden gehouden, bij gelegenheid van baar 80jarig jubileum. Ontslag genomen. Gisteravond hebben d# heeren A. W. Wesselius en J. van Daalen ontslag genomen als directeur en voorzitter der Chr. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria." De reden hiervan is dat genoemde heeren enkele van de oudst# leden van het Kinderkoor „Hosanna" hadden uitgenoodigd mede te werken op het festival van 3l Aug. a.s., waar de leden van S. D. G. beslist tegen waren. Wel wilden zij deelnemen aan het festival, doch niet met medewerking van mefleden. Directeur en voorzitter, overtuigd, dat ds vereeniging dan nist in staat was om gosd uit te komen, namen hierop ontslag. S.E. Gemeenteraadsvergadering. De Raad dezer Gemeente zal a s. Woensdag 18 dezer 's middags te half twee een openbare vergadering houden. Naar Igmocd aan Zee. Heden zijn weer een aantal school kinderen voor een viertal weken naar Egmond aan Zee vertrokken. De bloemententoonstelling 1910. De Gemeente Limmen zal een ver guld zilveren medaille schenken aan de bloemententoonstelling, die in 1910 alhier gehouden worit.J H. M. de Koningin heeft voor de nationale bloemboilentsntoonstelling, die de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur het volgend jaar bij haar 50 jarig bestaan zal houden, een gouden medaille beschikbaar ge steld en H. M. de Koningin Moeder een gouden #n twee zilveren medailles. De Royal horticultural Society zal bij deze tentoonstelling zich doen vertegenwoordigen door een deputatie bestaande uit Sir Albert Rollit, H. J. Veitch, E. A. Bowles, James Hudson, P.ev. W. Wilks. Aangekocht. Op de internationale kunsttentoon stelling te München is aangekocht het schilderij „Tulpenzicht in; Hol land" van A. L. Koster te Haarlem. De afstandsritten Van de vijf rijders, die Vrijdag hier verwacht werdon, zijn er slechts twee aangekomen, n.l. de heeren H.Menalda van Schouwenburg en J. K. Tromp, die in goede conditie te 4 u. 39 min. aankwamen. Een matig talrijk publiek was bij aankomst tegenwoordig. Heden laatste rit BredaHaarlem. Aankomst tusschen half twee en half zes. Den afschuwelijk drama. Vanmorgen heeft zich' in de vroeg te in de Spanjaards!,aan op Heem- steedsch grondgebied een afschuw»- welijk drama afgespeeld. Door eenige werklieden, die zich! naar hun fabriek begaven, werd in de Spanj aardslaan eensklaps een schot gehoord. Toesnellend zagen zij weldra een heer langs den weg liggen, die een wonde in den slaap had» waaruit 't bloed vloeide. Die man gaf juist den geest. Een revolver lag haast den ongelukkige. Het was een zware, gezette man van omstreeks 52- a 53-jarigen leef tijd. De Haarlemsehe politie werd! ge waarschuwd, die op haar beurt weer de Heemsteecbche van het gebeurde kennis gaf. r De identiteit kon niet wot den vast gesteld, daar fouilleering den naam van den man niet aan 't licht bracht. Op hem werden bevonden de ge wone zakvoorwerpen, verder een spoorkaartje enkele reis Dten Haag —Haarlem en een briefkaart, gea dresseerd aan iemand te Amsterdam, waarin stond, dat hij binnen eejuige dagen van diens vriendelijke invita tie om bem te komen bezoeken, zou gebruik maken. Bij dit adres heeft de Heemsteed- sche politie nu een verder onderzoek ingesteld. Een scliadeposlje. Gistermorgen om streeks half tien had een eierenhan- delaar op de Botermarkt de onvoor zichtigheid, zijn wagen, waarop een drietal manden met eieren stonden, te hard neer te zetten, met het gevolg, dat een dezer manden op straat viel, en er veel eieren gebroken werden. Dat was een belangrijk schadepostje. Onvoorzichtigheid gestraft. Niet al leen, dat het verboden maar ook ge vaarlijk is om op het smalle pad langs de Brouwersvaart te fietsen, ondervond Vrijdagmiddag een kruideniersjongen die door zijn stuur kwijt te raken in het water terecht kwam. Hij werd er door een zandsehipper uitgehaald. Zijn bood schappen waren alle bedorven. Een relletje. Vrijdagavond was de Wesiergracht in opschudding. Daar woont het echtpaar v. d. B. De man had een spaarbankboekje, waarop een flink bedrag. Moeder de vrouw had zoo nu en dan eens wat gehaald tot een bedrag van ongeveer 100 gulden en dat kreeg manlief nu Vrijdagavond in de gaten. De twist liep zoo hoog, dat hij zijn vrouw de straat op joeg, en de politie er aan te pas kwam,, die toen weer zorgde dat de vrouw in huis mocht. Brutale rijwieldieven. Dat de rijwiel- dieven hoe langer hoe brutaler worden, bleek Vrijdagavond. De heer T., Inspec teur-administrateur bij de politie, zette zijn rijwiel een paar minuten voor zijn woning op de Leidsche vaart. Toen hij terugkwam was het verdwenen! Baden, lil het Douchebadhuis aan den Koudenhorn zijn in den afgeloopen week 895 en in dat aan het Leidsche- plein 630 baden genomen. Verlof Drankwet. Bij B. en W. is ingekomen een verzoek van P. Koop man om verlof tot het verkoop en uit sluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel aan de Ostadestraat No. 2. De politie en do kermis. Naar wij vernemen beeft de Bur gemeester, door middel van den hoofd inspecteur van politie, aan het perso neel der politie zijn bisondere tevre denheid betuigd over het optreden der politie gedurende de 1.1. kermis. Het museum van Kunstnijverheid. De tentoonstelling der gekleurde reproducties van verschillende weefsels die in de rotonde van het Museum van Kunstnijverheid geopend is, blijft nog steeds de aandacht trekkenzij zullen derhalve Dog eenigen tijd ten toongesteld blijven. Zondag is de toegang kosteloos. Verordeningen. Door den Burgemeester is op heden afgekondigd de verordening tot wij ziging van de verordening op de hef fing van rechten voor het begraven op de Algemeene Begraafplaats der gemeente Haarlem. AGENDA. voor Zondag, 15 Augustus. BioscopeTheater (Gr. Markt), van 2 uur af. voorstellingen. Soc. Vereen. 8 uur. Alberts frères. 4e Avondvoorstelling. Voor Maandag, 16 Aug. GebouwSt. Bavo. R.K. Volks bond, half 9 uur, ondersteuningsfonds. Teyler Stichting, H4 uur Tentoonstelling, orgiueele teekenin- gea van Dirk Langeudijk. Programma. Sociëteit „Trou moet Concert op Zondag 15 Augustus 1909, 's avonds S uur door de Stafmuziek van het 10de Regiment Infanterie, ka pelmeester de heer Eug. H. Rap. 1. „Le Tribut de Zamora", Marsch, Gounod. 2. Ouverture „Berlin wie es weint und lacht", Conradi. 3. „L'Invo- cation", fantaisie class ique et religieuse, Delfort. 4. „Driegesprek", scène voor piston, trompet en bugel, Rap. 5. Ouverture „Dichter und Bauer", Suppé. 6. Fantaisie uit de opera „Lucia di Lammermoor", Donizetti. 7. „Les PStineurs", valse, Waldteufel. 8. Pot pourri aus Leo Fall's „Dollarprinzes- sin", Fetras. 9. Gerard A. G. van Dob- ben-Marseh, Rap. Orgelbespeling op Dinsdag 17 Augus tus a.s., des nam. van 12 uur, in de Groote kerk alhier, door den heer W. Ezerman. No. 1. Concertfantasie, A. Hesse. No. 2. Ave Maria, Liszt. No. 3. Sonate No. 3, Mendelssohn, a. Con moso maes toso. b. Andante. No. 4. Communion, Gigout. No. 5. Duet uit Stabat Matar, Rossini. Burgerlijke Stand. Geboren: 12 Aug. d. v. H. de Nijsder Kindmn. 13 Aug. z. van A. v. d. VegtRietberg. d. vaa H. C. M. v EekLigtermoed. d. van A. Dickmann— Lubbers. z. van W. Wiedijkde Hamer. 14 Aug. d. van D. v. d. Bergde Groot. Overleden: 13 Aug. A. Prins Boschman 39 j. Antoniestr. P. Uijten- daal 51 j. Kleine Houtstr. J. 9 j. d. v. J. Hiel, Korte Margarethastr. Politie-rapport Gevonden voorvr. 1 zwartDrumhang nondjë, door de electr. tram overreden cd verwond aan poot en achterlijf, aan het bureau van politiu. 1 zilveren broche met portret, bij A. Boeree, Ged. Raamgracht 55rood. 1 handwagen aan het bureau van politie 1 knipmes bij D. Tesselaar, Kerk- laan 47, Heemstede. van het Koninkl. Nederl Meteriologisch Instituut te de Bilt. (Per Telegraaf.) Zaterd gmorgen 10 nur. Hoogste barometerstand 770.1 te Va lencia, laagste 739.7 te Hernosand. Meest zwakke tot matige W. wind. Gedeeltelijk bewolkt. D oog weer, met kans op onweer in het Noorden. Warm» r. Met een bestuurbarenballon van Parijs naar Londen. De Re vue Scientifique meldt, dat in Sep tember a.s. «Je Ciément-Bayard II zien van Parijs naar Londen zal begeven waar ten N. W. van de stad een luchtschip-loods gebouwd wordt. De dirieeable heeft een gasinhoud van 6500 kub. M. en twee motoren van 220 P.K. Er zouden 25 passagiers mede kunnen gaan. Onze hoofdredacteur zal van 15 tot. 23 dezer afwezig zijn. Hij verzoekt beleefd, brieven en mede- deelingen voor de courant bestemd, niet aan zijn persoonlijk adres te richten, daar ze anders allicht ver traging zouden opleveren, maar aan de Redactie. Te verkoopm. Maandag, 16 Augustus. ZAANDAM. Kantoor ontvanger der Registratie v.m. 11 uur Het grasgewas ia de jaren 1909 en 1910, groeiende op de batterijen 1 en 2 onder Wijk aan Zee en Duin, ka daster Sectie C, no. 201 groot 1.16.90 H.A. en no. 200 groot 60.10 A. SANTPOORT. Bij de hier gehouden verpachting van de tol tusschen Bloe- mendaal en Santpoort (station) werd ingeschreven door: Tyhuis te Rijs#n f 788,De Bruin, Overschie f 777. H. J. vaD Riesen f 700,H. v. d. Wensch f 500,— A. J. Kolenbrander f 450,P. Spanjaard f 417,— Th. Dam f 425,H. Nyman f 302, allen te Santpoort. De gunning is aangehouden. HILLKGOM. Verkooping van eene bloemboilenschuur met stellingen, kantoor en erf aan de Havenstraat alhier heeft bij opbod opgebracht f 1525. Gouden Priesterfeest van Pastoor Smeei#. Men schrijft ons uit Hoogmade: Ons stil en rustig dorpje was deze week in buitengewonen feestdos ge stoken en er heerscihte veel drukte onze beminde en alom geachte Her der vierde n.l. zijn vijftigjarig Pries terfeest en herdacht ook te gelijk den dag dat Z.Eerw. 25 jaar Pastoor van onze Parochie was. Woensdagavond te 6 uur werd Z.Eerw. aan de grenzen der gemeen te afgehaald door een eerewacht voorop reed bereden politie, daar op volgden vier poortwachters, ver volgens de schoolkinderen, dan de Harmonie van Hoogmade, vervol gens 62 versierde fietsen, waarna drie rijtuigen volgden; in het eer ste zaten vier commissieleden, in't tweede het Kerkbestuur, daarna het rijtuig' met den jubilaris en diens broeder, den HoogEerw- Deken van Hoorn. .Voor de kerk werd de jubilaris ontvangen en toegesproken door den ÖVelEerw. beer Kapelaan, op welks woorden de Z.Eerw. heer jubilaris zijn dank betuigde, waarna een plechtig .Lof werd gehouden met Veni Creator in de prachtig versier de kerk, die voor deze gelegenheid een aanzien h ad zooals er maar zel den kerken versierd zijn geweest! Er waren geen kosten of moeiten aan gespaard. Donderdagmorgen te half 11 wjerd de Plechtige Hoogmis opgedragen door den Z.Eerw. jubilaris en de feestrede gehouden door den Hoog Eerw. broeder van den jubilaris, die den feesteling en de Parochie ge- lukwenschte met dit dubbele feest, 's Middags te half twee werd op verzoek van vele geestelijken dje stoet weer opgesteld om nog eens te defileeien voor den jubilaris en de geestelijken; om half drie werd een Plechtig Lof gehouden met „Te Deum", waarna door den Eerw. ka pelaan werd bekend gemaakt dat er nog een derde feestelijkheid aan ver bonden was, n.l. dat onze beminde Herder door H. M- de Koningin be noemd was tot ridder in de .Orde van Oranje Nassau Om 5 uur werd een oonoert gege ven door de Harmonie, daarna kin- derhulde door de schoolkinderen, en om zeven uur werd een serenade gebracht door de heeren zangers. Tegen 8 uur begon de verlichting, welke prachtig .uitkwam bij het scboone weer. Pastorie en kerk wa ren prachtig verlicht. M,et een prach tig en fakkeloptocht maakte (ie ju bilaris een rijtoer door het fraai versierd en verlicht dorpje, daar na werd het vuurwerk afgestoken. Tot ongeveer twaalf uur nog bleven vele Eerw. geestelijken in den tuin en vele mensehen in het dorp in opgewekte stemming op de been, ter wijl intusschen door de Harmonie een concert werd gegeven. Aan deze ook komt een woord van dank toe voor de vele opoffering en moeite. Van heinde en verre waren menschen samengestroomd om getuige te zijn van het schoone feest, zoodat het zeker nog lange jaren in herinnering zal blijven! ZONDAG, te 7 uur en half 9 de gelezen H.H. Missen, te 10 uur de plechtige Hoogmis, te half 3 de Ves pers en feestpredikatie. MAANDAG, slechts één H. Mis te half 8. Dinsdag en [Woensdag slechts 2 H.H. Missen, te half 8 en half 9. ZATERDAG, 'snam. van 3 uur af gelegenheid om te biechten. MET K#rk#lijke Kunst. In de Kalverstraat 73, Société de Bronzes, te Amsterdam, is een stuk drijfwerk geëxposeerd van den heer Gustaaf van Kalcken, atelier Ece. Art. te Haarlem. Het kunststuk bestaat uit een al- laarplaat, voorstellende twee Enge len, die geknield zijn voor ide H. Hostie, zwevende boven de vlammen. Het heeft dus betrekking op het H. Mirakel en de thans afgebroken N. Z .Kapel. Het geheel, dat ver heven is van uitdrukking zoowel aJs van bewerking, trekt in de Kal verstraat veler aandacht. Eigenaardig is, dat dit kunstwerk ihans geëxposeerd is in de onmid dellijke nabijheid van de geheel ge sloopte N. Z. Kapel. Gustaaf van Kalcken behaalde hooge bekroningen op de wereldten toonstelling te Chicago 1893, Ant werpen 1894, Amsterdam 1895, Brussel 1897 en Parijs 1900. Tijdens zijn verblijf in Haarlem werd zijn werk ter opluistering opgenomen in de afdeeling „Schoone Kunsten" op de tentoonstelling te Turijn in 1902 en te St. Louis in 1905. G,C.") Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzen der niet teruggegeven. Oproeping aan alle B. K. Kommiezen bij 'sBijka belastingen in Nederland. Er is op eene druk bezochte ver gadering van de leden der club van R. K. kommiezen te Rotterdam ge houden in 't gebouw „D|e Katholie- se kring", den 18e Juli j.l. besloten: op te richten de vereeniging van R.-K. kommiezen bij 's Rijks belas tingen in Nederland, waarvan de le den geen lid zullen zijn van de neu trale vereeniging. Ziehier waarom: le Ruim drie jaar geleden be merkten wij hier in de neutrale(P) vereeniging eene sterke socialisti sche strooming, die ons deed beslui ten alhier een club van R.-K. kom miezen op te richten, ten einde die strooming uit de vereeniging te we ren. Drie jaar hebben wij hier dan ook ons best gedaan om de neutraliteit te handhaven. Evenwel 't is ons gebleken wij werden aJs minder heid verwaarloosd. Een voorbeeld hiervan uit den laatsten tijd. a. Op 't einde der afdeelingsverga- dering in de maand Maart j.l., ver kreeg collega Dorgelo 't woord, en prees aande candidatuur-Ter Laan voor 't lidmaatschap der Tweede Ka mer S.-G. Let wel: Ter Laan was candidaat der S. D. A. F. in district V te Rotterdam. Doch niet alleen werd die candidatuur aanbevolen, E orgel o wilde op die verga dering1 zelfs gelden inzamelen om voor genoemden candidaat Ter Laan propaganda te kunnen maken. Na Djorgelo verkreeg collega Van der Zee bet woord, die den voor zitter er op wees, dat hij zijn ver plichting' niet nakwam, en den vorigen spreker het woord had moe ten ontnemen. Dorgelo immers han delde in strijd met Art. 2 der Sta tuten. Deze zienswijze van Van der Zee, werd door 't Bestuur en meer anderen bestreden. b. Kort na aanvang dierzelfde ver gadering, was door een afdeelings- lid geen lid der club collega JVijbrandi, voorgesteld, om bij ge legenheid der vervuRing van Neer- landsch hoop, een telegram van hulde aau Hare Majesteit „namens de afdeeling Rotterdam" te zenden. Bit voorstel werd met applaus be groet, maar een telegram is niet verzonden. SKat is dat? 1 Voor one, Katholieke collega's, was een en ander een reden om ond af te scheiden hoewel noode van de vereeniging, daar vrij on der een dusdanige leiding verder niefi meer verantwoordelijk wilden zijp voor besluiten der afdeeling. Tot zoo ver wat Rotterdam aan gaat, 2e. De artikelen die in de Fiscus! voorkwamen, in Re rubriek voor de neutrale vereeniging van kommie- zen en door 't Hoofdbestuur waren' doorgezonden, zijn u allen zeker be kend, en behoeven hier niet nader, besproken te worden. Daarom Katholieke collega's met! vaste Katholieke overtuiging, wij roepen n toe, vereenigt u met ons! werkt met ons mee aan het doel dat. wij steeds beoogden, doch op eene wijze als alle R.-K. vereeni- gingeó doen en passend is. Vraagt inlichtingen indien u dezS wenscht, en meld u aan bij collega H. J, [KjEVERS, Secretaris v. h. voorl. Beat., Jan van Vuchtstraat no. 9b- Rot.terdam. Medegedeeld door H. C. Tombïrgh en Co. 13 Aug. Atchison comm. Denver Rio Erie Kans South Pref. Missouri Comm. N. YOntario Rock Island southern Pacif. Railway. Union Pacif. Wabash Comm. Amalg Copp. Car Foundry Steel Comm. Marine Pref. Comm. Peruv. Pref. Comm. Kon. Petroleum G'eat Cobar Ned. Schuld 2% q/0 Rusland Hope. Consols Amer. waarden lager. Hum. fondsen onveranderd. Petroleum «and. vast. Tabak8aandeelen vast. Mijnaanaeelen flauw. Prolongatie l1 a pet. Vorige koert Heden. 119'-/, 119 511/4 51 3r°,s 37 Vs 47 471/4 721/a 72* ie 42% 42^/1. 53 53% 407, 40% 135V« 135 331, 83'/, 207 207 22% 22% 88% 877/g 67'/, 68 767/, 76% 22% 22% 7/8 7%4 341/2 3#/4 8'/s 8 I/ie 454 4531/4 1231/, 123 78'/4 78% 857, 85% 85-'/8 86 AMSTERDAM, 13 Aug. Kipeieren 13.50f 5.60. Aanvoer 18804. Middel- prijs p. 100 f 4.28. 17 jonge hanen 23 K.G. f 0.44f 1.25. 2 oude hanen 4 K.G» f 1f 1.34. 42 kippen (oud) 89.50 K.G. f 0.97f 1.50. Gestadige vraag naar groots zindelijke eieren en zwaar slacfitgevogelte. SCHIEDAM, 13 Aug. Moutwijn f 10.50 Jenever f 14.50, Commissie f 10.25. Stemming kalm. Spoeling f 0.90. Graan Spiritus f 17.50. Melasse Spiritus f 15.25 f 15.50. Ruwe Spiritus f 8.75. Morgen beursvacantie. HOOFDDORP, 13 Aug. Graan- en Zaadmarkt. Op de beurs was Donder dag j.l. nog niets dan karwijzaad aan gevoerd. Puik zaad kon f 15 inclusief gelden. Het aanbod overtreft op hedgen de jvraag. ALKMAAR, 13 Aug. Granen. Tarwe f 12, Rogge (nieuwe) f7, Gerst f4.55 Haver f 4.85 f 5.40, .Bruineboonen f 16, Karwijzaad f 12.75 f 15.25. Kaas. Aangevoerd 380 stapels, we gende 200.000 K.G.Kleine f28.50, Commissie f28; Middelbare f29. Han del goed. Stand van heden: 768 mM. Stand van gisteren: 766 mM. Neiging tot vooruitgang. Thermometeretand Hedenmiddag 12 u. 64 F 18 C. Laagste der afg. nacht 54 F. 12 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt, Opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. HAARLEMMEBLIEDJË. c a. Gemeenteraad. Hedenmorgen te half elf vergader de onze Raad. De geloofsbrieven der herkozen raadsleden Biesheuvel, Cos en B P. Vink, werden onderzocht en in orde bevonden. 1 - Uit het procesverbaal van kas-op name bij den gemeente-ontvanger bleek dat in kas was f883.40. Inzake de kwestie rijkssubsidie voor bet Middelbaar Onderwijs te Haarlem, deelde de Voorzitter mede, dat de Minister hooger bijdrage wil geven, mits de gemeenten het ook doen. Voor bespreking met Haarlem, wordt de zaak aangehouden. De Bloemendaalsclhs g z ndh hls- commissie beeft over 1908 een voor deel ig saldo van f385,8OV2 op haar rekening. Een drietal rekeningen over 1908 zulleD door de heeren S. P. Vink, Barendregt en Van der Vlugt on derzocht. worden. Die der gemeente wijst een voor- deelig saldo aan van f 162,51, die van het Burg. Armbestuur een id. van f 19,11 en die van het legaat- Broekhuizen een idem van f336,40. Tot keurmeester werd benoemd de heer J. O. van .Veen op een sala ris van f 150. Afgewezen werd het adres van den gem. secretaris om verhooging. zijner jaarwedde. Alleen de heereji Cos en Faas etemdep vopr. 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 3