Stadsnieuws. Verkoopioger, enz. Kerknieuws Vragenbus. Wetenswaardig Allerlei, Tngezonden; Landbouw en Visscherij. Sport en Wedstrijden. Amsterdamsche Beurs. VAN ELDERS. Marktnieuws. Gemeentezaken. 5?ecHi*zs?fen Waterstanden. Weerbericht. Barometerstand. Tulpen rooien. Bij de firma Guldemond en Zoon, bloemisten al hier, is men nog volop aan het Tul- penrooien. Als het weer gunstig is, Somen ze er deze week uit. Wanneer ®en hierbij eens bedenkt, dat het sinds eenige jaren bij verschillende kweekers gewoonte is om direct na half Augustus met bet planten der Tulpen, althans dubbele te beginnen dan kan men nagaaD, wat. een ver andering de ongunstige Zomer hierin beeft gebracht. Bij enkele exporteurs is men begonnen met de pakkerij voor de verzending naar het buitenland. NOORD WIJK. Burg. Stand. Geboren. D. van D. Duindam en D. Plug. z. van S. Kloos en J. van der Meulen. s. van F. Ouwehand en N. Barn hoorn. O v e r le d e n. A. v. d. Haas, 76 j., O. Noppe, 12 j., M.J. van Went 2l/2 j- VOORHOUT. Een begin van brand. Zater dagavond. omstreeks half tien ont stond er een begin van brand bij den spoorwegarbeider H. Stals, na bij net station Piet-Gijzenbrug-. Die dienstdoende stationchef, de heer W, v. d. Berg, toog er onmiddellijk been met een snelbrandbdussdher «Holdandia", 0j eteenpSpapjlaarsJ, en mocht het genoegen smaken den brand in weinige ©ogenblikken te blussclhen, welke reeds de gordijnen der ramen had aangetast. Hieruit ban men wederom zien hoe doelma tig dergelijke snelblusschers zijn, ^nt het had heel goed mogelijk geweest, indien deze blussoher niet bdj, de hand geweest ware, dat het gebeele huis was uitgebrand. HAARLEMMBBMESR. Geen optocht op Zondag. De burgemeester der gemeente Haarlem mermeer, mr. A. Slob, heeft bezwaar gemaakt, om gunstig te beschikken °p het verzoek van het Noord Hol- iandscb Propaganda-comité voor ge heelonthouding, om op 29 dezer nabij Halfweg een openluchtvergadering en (door een deel der gemeente) met ffluziek en banieren een optocht te mogen houden. Het bezwaar van den burgemeester raakt geenszins de be doeling van bet comité, maar wel de keuze van een Zondag vooj zulk een optocht en vergadering in de open lucht in zijn gemeente. Burger 1. Stand. Geboren: van A. RavenHarding d. van J. de Jongv. Es. Burgerlijke Standi. Gebo den: d. van O. HaanSchutter. van M. ElsholzPiet. Overleden: J. de .Vries, 3 m. J. de Groot, 5 j. H. Jansen, 69 j. Getrouwd: A, le Hobjle en Q- E.. Cokart. Personalia. De heer C. L. Maessen van hier is in den Haag geslaagd voor 't examen Bransch L. O. J.l. Zaterdag was het 25 jaar geleden dat de heer J. Blokker, werkzaam in de afd. zadelmakerij van de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M., bij de maatschappij in dienst trad. Tot onderwijzer aan de openbare School te Valthermond (in 't Oosten 'an Drente) is benoemd de heer E. L. Bakker van hier. Gisteren herdacht de beer A. J. d. Werken zijn 25-jarig jubileum als brievenbesteller. Het zilveren Priesterjubileum van Pastoor Dr. Vlaming. Ongeveer 'duifjend kinderen waren gisteravond om zes uur door hun vilders in het St. Bavogebouw bij eengebracht, om een feest te vieren, dat hun door den ZeerEerw. Heer t*r. Vlaming ter gelegenheid van kijn 25-jarig Priesterfeest werd aan geboden. 't Was een prettig gezicht, zoo veel kinderen, allen in hun beste kleertjes, gelukkig en met blije hap pen bijeen te zien, allen vol ,van het - feest dat hen wachtte. 1 Reeds waren de WelEerW. Heeran Rapelaans in de zaal aanwezig, en "Waren allen gereed, den ZeerEerw. •Jubilaris te ontvangen. Daar be merkte men aan den ingang der zaal, de sympathieke verschijning van den Jubileerenden pastoor, en...ii eerst een geroezemoes van stemmen... toen in eens uit volle borst, een Welkomstlied. Dat was een aardig oogenblik. Toen daarna de eerste vreugde- storm van juichkreten en hoera tjes wat bedaard was, onderhield] Pastoor Vlaming en zijn eerw. ka pelaans zich op alleraangenaamste en vroolijke wijze eenigen tijd met de opgewekte kinderen. En toen kwam de clou van het feest! i Een Bioscopevoorstelling- .De lichten gingen uit, en met span ning keken de kinderen naar het witte doek, waarop zooveel interes sants zou worden Vertoond. Men begrijpt, dat Zóó ie te bij' de 0 kinderen in den smaak viel. Een reeks van geestige, echt-hipmo ïistlsche verhalen, lachwekkende ge schiedenissen, uitstekend voorge steld, nog vervroolijkt door opge dekte pianomuziek, vulde zoo een ®'vot deel van den avond. Herhaal delijk klonken er vreugdekreten doop de zaal. Er was echter voor nog Veel meer Sezorgd. De kinderen werden getracteerd: op koekjes, later limonade, m* En dat verhoogde de reeds zoo P eoto vreugde niet gering. Men kon u|' aan een ieder ziien: de kinderen vermaakten ztich kostelijk; ac wa ren in de wolken'. En toen liep het feest al spoedig ten eindemaar de jubileerende pas toor had nog voor een extra verras sing gezorgd. Toen namelijk de, kinderen, allen, geregeld achter elkaar de groote zaal hadden verlaten, werd door den ZeerEerw. Jubilaris in de vestibule aan ieder der jeugdige feestelingen, het portret van huti beminden her- der aangeboden. Mgr. Timmer. Zooals bereids werd medegedeeld, zal Z. D. H. Mgr. O. Timmer, Vrijdag a.s. van hier vertrekken en andermaal de reis naar het yerre China aanvaarden. Donderdagmorgen om 8 uur zal Z. D. Hoogw. in de Sint Antoniuskerk aan de N. Groenmarkt, een H. Mis van af scheid opdragen, daarbij geassisteerd door twee Eerw. Pater Minderbroeders, die Mgr. naar Zijn Vicariaat van Zuid- Chansi zullen vergezellen. Een vu rig gebed gedurende het H. Misoffer zal de aangenaamste afscheidsgroet zijn, welke de vele vrienden en bekenden aan Mgr. bij zijn vertrek kunnen ge ven. Een 60-jarig huwelijksfeest. Het echtpaar Booms uit de Pieter Kies- straat, herdacht heden het feit, waarop zij voor 60 jaren in den echt werden verbonden. Deze feestdag is waardig begonnen: met een plechtige H- Mis in de paro chiekerk aan de Nieuwe Groenmarkt. Den geheelen dag is er verder in de familie hartelijk feest gevierd, en on dervond men veel belangstelling. Alberts frères. Vanavond geven de gebroeders Al berts hun laatste voorstelling in de Ver- eeniging. En 't is juist daarom dat wijl nog eens willen wijzen op de prachtige ver tooningen en kunstprojecties, die Al berts frères in hun voorstellingen te zien geven. Gedurende deze 'reeks voor stellingen, (vanaf Donderdag) was iede- ren avond de groote concertzaal van de Vereeniging stampvol. En dat was verdiend ook. Daarom nog eens, be velen wij ten zeerste, aan hen die nog niet van deze prachtige vertooningen hebben genoten, dezen laatsten avond aan. Een definitieve benoeming. Bij Raadsbesluit van 1 September 1908, werd de heer H. M- Janett voor den cursus 1908-1909 aan de Hoogere Burgerschool met vijfjari gen cursus benoemd tot tijdelijk lee- raar in de aardrijkskunde. B. en £SVi stellen thans voor, ge noemden leeraar definitief aan ge melde school te benoemen. Water dat verloren gaat. Door 't Raadslid Levert wordt voorgesteld aan Artti 7 van (de Veror dening regelende de voorwaarden voor de levering van duinwater door de gemeente Haarlem, toe te voe gen de volgende bepaling: B.tïrg) metesier en MstjhWdjeeg ®in 'bevoegd een uniform tarief van i'0.10 per M3 toe te passen voor water dat, tengevolge van niet door moedwil of grove onachtzaamheid veroorzaakte lekkage, verloren is geraakt, De fontein in den Hout. Het Bestuur van de Vereeniging tot Verfraaiing van Haarlem en om liggende Gemeenten en tot bevorde ring van het vreemdelingenverkeer, vestigt de aandacht van den Raad op het onderstaande: Naar aanleiding van het in (de zit ting van 14 Juli 1909 goedgekeurd voorstel van B. en (Wj., pm f2450 te hunner beschikking te stellen voor de oprichting van een fontein op het grasveld vóór het paviljoen „Welgelegen", zal de fontein bij den ingang .van den Hopt vervallen, Va,n alle kanten vernemen wij stemmen, die voor het behoud |der oude fontein opgaan, en het is om die reiden, dat Wij het volgend aan bod ul ter aanvaaajding y ooi stellen de oude fontein doop- en op kos ten onzer Vereeniging en ondep ste delijk toezicht te herstellen. Het is onze bescheiden meening, dat indien Uw College op ons aan bod ingaat, idit het oprichten van de nieuwe fontein niet in (den wpg zal staan. 1 De Onderofficiersvereeniging .Mars". Zaterdag 21 Augustus zal door de onderofficiersvereeniging „Mars", een concert, gevolgd door bal, gegeven worden, in het Brongebouw. Jonge paarden aangekomen. Gisteren morgen zijn aan het goederenstation alhier, onder geleide van 90 huzaren en 6 wachtmeesters uit Millingen aan gekomen 160 jonge paarden, die hier afgericht moeten worden yoor het le en 2é depöt huzaren. Muziekuitvoering op de Groote Markt. De muziekuitvoe ring in den Hout van Woensdag 18 Augustus wordt Vrijdav 20 Augustus gegeven op de Groote Markt. Huiselijke vrede! Maandagavond om ruim half tien werd de Tuinstraat in opschudding gebracht door het echt paar D. Daar waren man en vrouw aan het vechten. Eerst werd de vrouw en toen de 20-jarige zoon flink afgeranseld. De man sloeg met een stoel in huis de boel stuk. Door een 5-tal agenten werd er een einde aan gemaakt. Het geval bracht honderden nieuwsgierigen op de been. Een malheur. Maandagavond circa elf uur had een juffrouw bij het afrij den van de brug op den Kruisweg, het ongeluk om te slippen. Zij kwam met de fiets tegen eert boom aan en haar goed zat onder da modder. Van het rijwiel waren een gaar spaken stuk. Aangerand. Gisterenavond werden op de (Kleverlaan 3 dames door eenige individuen aangerand en mishandeld. Bij de politie alhier is hiervan aangif te gedaan. Een der daders is bekend. Te water. Gisterenavond omstreeks 6 uur, is op de Kampersingel nabij het wachthuisje der E. S. M., een 12- jarige knaap te water gevallen en met veel moeite gered. Een burger trok zijn jas uit en stak hem den drenke ling toe, maar deze kon hem niet grij pen; toen begaf zich een andere bur ger gekleed te water en deze redde hem van een wissen dood. Garnizoensberlchten. Nachtelijke oefening. He denavond zal door het 3e bataljon 10e Reg. Infanterie, een nachtelijke oefening worden gehouden op het terrein de Breesaap nabij IJmuiden. Velddienstoefënibg* Gis terenavond is door het 4e (Batal jon van het Korps alhier in gar nizoen, eene avondvelddjenstoefe- ning gehouden in de richting van Aerdenhout. Vergunning Drankwet. Bij B. en W. is ingekomen een verzoekschrift van J. Panman om ver gunning, tot het verkoopen van ster ken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop in de beneden zaal van het perceel aan de Barteljo- risstraat no. 3. Kennisgeving. De Burgemeester brengt ter kennis dat het op den 13en Augustus jl. executoir verklaard kohier do. 2 op de Bedrijfsbelasting dezer Gemeente dienst 19091810, op heden aan den ontvanger der directe belastingen is ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. AGENDA. voor Woensdag, 18 Augustus. Gebouw Sint Bavo. R'.-K. Volksbond. 9 u. Repetitie Zangvereeni ging. Teyler Stichting, 11—4 uur Tentoonstelling origineele teekeningen van Dirk Langendijk. Burgerlijke Stand. Geboren: 14 Aug. d. van J, A. v. NienopHuigen. d. van V. J. Nieuwjaar—Buijs. z. van O. JongensKerkhoven. 15 Aug. d. van C. J. Vos van ZalingeBever- loo. 16 Aug. d. van E. David sonAndriesse. z. van A. Ml- H. v. d. MeteringBlotkamp. Overleden: 16 Augustus. O. E. Hoes, 20 j. Nauwe Geldeloozepad. J. 13 uren, d. van J. Gosen, Schoterstraat. 17 Aug. P. J. v. Zutphen, 61 j. Korte Begijnestraat. Politierapport, Gevonden yoorw. 1 ceintuur met gesp bij E. Klink hamer, Olivierstraat 15. 1 bank van leeningbriefje hij Mees en Riteema, Zijlstraat. 61. 1 grijzen das bij O. .Warmerdam, Lange Molenstraat 36. 1 ceintuur bij B. v. Kessel, Brou wersstraat 82. 1 kinder-armband met gouden sluiting bij J, Lingemans, Brou wersvaart 16 a. 1 boek bij P. Hos, Smedestraat 4. 1 kinder armband bij J. Buijs, No- belstraat 12. Te verkoopen. Woensdag, 18 Augustus. WIJK AAN ZEE. Cafe D. v. d. Outenaar. 1 u. Not G. J. Boerlage. Een huis, schuurtje en erf, aan de Ga»thuisstraat, A. 37, tegenover het Badhotel. OBGSTGEMST. Het 40 jarig Priesterfeest van Pastoor Roozen. Op heerlijke wijze is Zondag 15 Aug. het 40jarig priesterjubileum ge vierd van den ZeerEerw. heer W. F. Roozen, pastoor t' Oegstgeest. Kerk r-n pastorie, en de nabijliggen- de R. K echool waren smaakvol versierd. Reeds Zaterdagavond was het feest begonnen. Toen de jubilaris, door Kerk- en Armbestuur aan het Station te Leiden afgehaald, te Oegst geest kwam aanrijden, stelde de Room- scbe fanfare zich voor den stoet en begeleidde dien tusschen een groote menigte van belangstellenden langs de bevlagde huizen naar de pastorie. Even later de kerk binnentredende werd de ZEerw. jubilaris met een lied door zijne parochianen verwel komd, waarna een plechtig Lof ge houden werd. Zondagmorgen Daderden honderden tot de H. Tafel om God te danken en voor het welzijn van hun herder te bidden. In de plechtige H. Mis, welke de jubilaris opdroeg werd hij geassisteerd door zijne heemeven, den WelEerw. heer W. Roozen, kap. te Amsterdam als diaken, den WelEerw. pater Tweehuizen O.S.R. als subdiaken en den WelEerw. heer L. Roozen, kap. te Berkel als ceremoniarius. In een toespraak uitte de jubilaris zijn vreugde over den eerbied en de achting der geloovigen voor de werk zaamheid van den priester en dankte hij daarvoor den Goeden God. In den namiddag was er receptie op de school. Een 14tal kinderen in engelengewaad ontvingen den pastoor, en zongen hem een schoon lied toe, terwijl de drie oudsten zijn lof als priester en zijne werkzaamheid alhier verkondigden. Een der kerkmeesters de heer J. Lubbe Jr. dankte den jubilaris uit Daatn der parochie voor zijne zorgen aan het kath. Oegstgeest besteed, voornamelijk voor den bouw van kerk en school en bood hem als stofielijk blijk van erkentelijkheid een gift aan voor den verderen afbouw van het altaar. Na een drukbezochte receptie had een plechtig Lof plaats, waarbij alle oud-kapelaans tegenwoor dig waren. Op eene wijze zooals alleen te Oegst geest kan gedaan worden werd het feest besloten met een grootsch concert in den tuin achter de pastorie. Terwijl vóór de pastorie de schitterende illu minatie van de rijkversierde bruggen waarop men aan beide zijden torens gebouwd bad, de aandacht trok van alle voorbijgangers, wandelden de pa rochianen in den overgrooten tuin, welke hel verlicht was door de bon derden lichtjes in bet gras, langs de paden en de vele lampions tusscben bet groen. De R. K. fan/are deed zich daar hooren in een aldaar opgerichte tent, waarvan gaslichten een heerlijk schijnsel wierpen op de groote menigte welae haren herder nog eens hartelijk ontving om hem nog vele jaren als pastoor van Oegstgeest toe te wenschen. God .geve dit in het belang van het katholieke leven in deze plaats. Op de vraagHoe krijgt (men mie ren weg antwoordt men ons Rondom Benzine gooien en Ide kring telkens kleiner maken, (tot de laatsten zijn vernietigd. Niet zuinig zijn op de ibenzine, 't werkt afdoend. Zonnewarmte. De zori is de beste (heelmeester voor lijders aan rheumatisme, bleek zucht, bloedarmoede, onbehaaglijk heid, hoofdpijn, algeméene lichaams zwakte, gebrek aan eetlust en nog veel andere kwalen. Zijt gij stadsbewoner, ga dan in uw stadstuintje; Woont gij op een bovenhuis, wandel dan naar een stadspark of koop een ladder om op uw dak te klimmen. Hebt ge kinderen, breng zie naar een openbare speelplaats (als die er ten minste is) of stuurt ze de wei in. (Woont ge buiten dan kunt ge over al de geneeskrachtige bron vinden. Ziet de landelijke kinderen maar eens, waarvan ge niet begrijpt, hoe ze er zoo gezond uitzien. Zij hebben den slag beet, weten, dat de zon heilzaam is. 1 En de stadsmensch Hij verduis tert. de kamers, met dubbele gordij nen, het eene wat dikker en donker der dan het andere. i Hij zoekt steeds de schaduw en als die niet te vinden is, neemt 'hij pa,- rasol, paraplu of en-tout-cas. Op die wijze kweekt 'hij met opoffering van heel wat geld bleeke melkgezichten en kasplantjes; zoo ontstaan de alles „ijselijk" en „vreeselijk" en „afschu welijk" vindende armbloedige en Uocdarme zwakkelingen en zenuw- lijdenden. Groot is de invloed der izon op het menschelijk organisme. Dó nog zwakke herstellende verlangt naar zonneschijn en voelt onder den in vloed daarvan, als hij er eenmaal is, zijn krachten toenemen. „(Waar de zón niet komt, (komt de dokter", zegt een spreekwoord, en een oude uitspraak verklaart: „Aan den schaduwkant der straat houdt de lijkwagen driemaal Zoo vaak stil als aan de zbnzijde." Nu in miju vraag, M. de Redac teur, wij, die toch ook zoo goed te vinden zijn voor de belasting- penningen, zouden wij ook wat po litietoezicht mogen hebben oan onze eigendommen enz. te beschermen Hopende dat dit moge leiden tot verbetering, teekent met achting, O. J. SNELLENS, Zomervaart 18N, Haarlem. Internationale tentoonstelling te Brussel. De afdeeliug „Tuinbouw" op deze tentoonstelling (1910) belooft bijzonder interessant te worden en reeds nu kunnen wij mededeelen, dat er een doorloopende tuinbouwtentoonstelling zal zijn. Van 24 April tot 5 Mei zal men een beeld geven, welke planten er een eeuw geleden geëxposeerd wer den. Van 30 April tot 3 Mei zal een internationale bloemeDwedstrijd ge houden worden en van 29 October tot 2 November zijn er internationale prijsvragen uitgeschreven vcor Chry santhemums en andere in den hertst bloeiende planten Er wordeD 250 tuinbouwkundigen uitgenoodigd om als keurmeesters op te treden. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzen der niet teruggegeven. Geachte Redacteur! Verzoeke beleefd eenige plaats ruimte voor onderstaande regelen, bij voorbaat mijn dank. Door middel van nw geëerd blad, wensch ik de aandacht te vestigen van de bevoegde autoriteiten, op den verregaanden overlast, die wij, bewoners der Zomervaart, ondervin den van de straatjeugd der Zuiidpol- der-, Vooruitgang-, Dijserinok- en Romolenstraat. Dagelijks komen zij op een stuk. land, toebehooreud aan den landbou wer van Engelen (behoorlijk afge sloten) en begint het gooien imetstee- nen, enz., zoodat bij verschillende bewoners meermalen ruiten worden ingeworpen. Zaterdag j.l. trof ik het weer, dat er een groote ruit ingegooid werd, waarachter een ziek kind ligt. Toe vallig was het even uit bed ge gaan, anders waren de gevolgen niet te overzien geweest, daar de scher ven glas op het hoofdkussen lagen. (Wij kunnen geen maatregelen daar, tegen nemen, om reden dat de heeren zich vrij gevoelen, en het water dat zich tusschen hen en de bewoners bevindt, hen straffeloosheid verze kerd, en klachten geen gevolg heb ben. De eigenaar van het land idoet wat hij kan, maar zij breken alles af, ja, graven zelfs een knik om onder het hek (door te kruipetr. Rood en Wit's Gr. C. C. Na een uiterst spannenden strijd werden de bekerhouders in een strijd die tot zeven uur duurde, geklopt. B. en Wj- bat eerst en maakt 107 (Kool 25, Kruseman 23, Posthuma 15 en J. v. Gogii 13). Feith 3 voor 39, de Groot 4 voor 43. Be Haagsche begint goed met Gebr. Feith. Op 29 wordt Feith Sr. plotseling 1. bew. gegeven door de Beus, op een bal die volgens velen buiten het wicket pdtchte. Dit is het sein voor een geweldige collapse, v. AVaveren bowlt Feit Jr. en v. Loon, terwijl Posthuma in één over v. Loon en La Chapelle opruimt, v. JVave- ren bowlt in de volgende over de Beus, terwijl de Groot verkeerd door La Gnapelle runt out wordt gege ven. Van 1 voor 29 wordt het 7 voor 40. Coops en Fokker houden een poosje stand doch op 66 valt het laatste wicket en R. en SV. leidt met 41 runs, v. Waveren 4 voor 10, F. Heldert 3 voor 18 en Post huma 2 voor 35. Id de tweede innings is R. en W. voor 87 runs uit. Slechte Kool met 28 en Swéns met 38 (6 vieren) ver- tcooen goed spel, maar de rest deed eenvoudig niets. De Groot 4 voor 21, v. Loon 2 yoor 14, Coops 1 voor 18. Be Haagsche wordt voor de taak gesteld 129 te maken in precies 5 kwartier, wil zij winnen. Feith Jr. is met Posthuma's eer sten bal gebowld, Aernout gaat in zijn volgende over (2 voor 13). Feith Sr. vergist zich in een bal van Hol- dert Jr. en is gebowld (3 voor 33). v.- Loon en La Chapelle houden stand tot 87, maar dan gaat het snel en komt het einde voor 115. Ver melding verjdient een keurige een- handscihe vang laag bij den grond van Gordon, waarmede hij La Cha pelle terugzond. 2V2 minuut voor tijd wordt de laatste man door Posthu ma gevangen en heeft K. en Mi met 14 runs dezen interessanten strijd gewonnen en komt nu a.s. Zon dag tegen de A. O. C.-Ajax-Volhar- dings-Hilversum-eombinatie in den eindstrijd. Wereldkampioenschappen te Kopen hagen. De 100 K M.-wedstrijd voor be roepsrijders werd gewonnen door Pa- rent. Butler was gedurende 90 K.M. de sterkste, zakte daarna af. Ook Da- ragen maakte het Parent in de laatste K.M. lastig. Daragen kwam tweede en Butler derde aan. De tijd van Parent wals 1 uur 35 minuten en 4/5 uur. Van de Hollandsche rijders won Ulys ses zijn heat in het Kilometer-kampi oenschap, waarvoor Schilles en Bai ley vooral favoriet zijn. De wereldkampioenschappen zullen, volgens besluit van het congres der U.C.I., in 1910 te Brussel en in 1911 te Turijn gehouden worden. 93 en verk. 50 H.L., f 3f 16. Bloem kool, aangev. 2000 en verk. 2000 st, 410 ct Roode kool, aanger. en verk. 1000 st., 610 ct. Witte kool aanger. en verk. 200 st., 35 ct. Savoie kool, aangev. en verk. 170 st. 35 ct. Wor telen, aangev. en verk. 2000 st., 4—8 ct Snijboonen, aangev. en verk. 179 mand, f 1.50f 1.70, Heerenboonen, aangev. eo verk. 300 mand, f0.70—f 1.30. AMSTERDAM, 16 Augustus. Aard appel enmarkt. Aangevoerd 5 ladingen. AMSTERDAM, 15 Aug. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 23 vette koeien, le kwal. 72—76 ct., 2e kw. 66—70 ct., 3e kw. 5662 ct., per K.G. 135 Melk- en kalfkoeien f130f280 p. stuk; 2 graskalveren; 67 nuchtere id., f 9—f 15 per stuk, 41 schapen f 20 f24; 3 lammeren, 479 vette varkens. Holl. le kwal. 5355 ct., id. 2e en 3e kw. 52—54 ct., Overz. en Geld. le kw. 5355 ct., id. 2e en 3e kwaL 5153 et., alles per K.G. SCHIEDAM, 16 Aug. Moutwijn f 10.50, Jenever f 14.50. Commissie f 10.25. Stemm. traag. Spoeling fl. Graan Spi ritus f 17.25 a f 17.75. Melasse Spiri tus f 15.25f 15.50. Ruwe Spiritus f8.75. BEVERWIJK, 13 Aug. Postelein, f 0,30 p. mandje. Komkommers, p. 100 f5,00 a f8,00. Kleiaardappelen p. Heet f3,00. Zandaardappelen p. Heet. f4,50. Peulen per kilo f0.16. Doppers p. kilo f 0,12. Capucijners f 0,14 per kilo Ras pers f0,13. Tuinboonen per 1000 f 1,00. Snijb. p. 1000 f2,25. Heerenboonen p. 1000 f 1,00. Roodekool f 9. Bloemkool f8 Af 13, alles per 100 stuks. Uien p. Heet. f4. Prei per bos f0,10. Sla p. 100 krop f 1,25. Rabarb. p. 100 bos f5,00. Pieterselie per bos f 0,05. Sel derij, per bos f0,05. Peren p. Heet. f6,00. Morellen f0,35 p. kilo. Bessea p. kilo f0,10 5 f 0,14. BREDA, 13 Aug. Groenten- en fruitveiling. Roode kool per 100 stuks f 7f 9.50* Savoyekool pu 100. stuks fl.30fl.60. Komkommers p. 100 st. f 6.50f 7.50. Snijboonen p. 1000 st. fl.60f 1.80. Andijvie 'p.; 100 stronk fl.16fl.30. Mortelen p. 100 bos f2f2.50. Uien p. 100 bos f 1f2. Kroten p. 100 bos f 1 f2.50. Perziken p. 100 stuks f3.5.0. Meloenen p. stuk 4450 ct. Toma ten per K.G. 7 ct. Frambozen gj K.G. 8—9 ct. Aanvoer 7235 KG» frambozen. Vanaf a.s. Maandag zullen dn groentenveilingen om 4 u,ux n.m. be ginnen. Medegedeeld door H. C. Tombebqh en Co. 17 Aug. Vorige koers heden. Atchison comm. Denver Rio Erie Kans South Pref. Missouri Comm. N. Y. Ontario Rock Island Southern Pacif. Railway. Union Pacif. Wabash Comm. Amalg Copp. Car Foundry Steel Comm. Marine Pref. Comm. Peruv. Pref. Comm. Kon. Petroleum Gieat Cobar Ned. Schuld 2l/2 Rusland Hope Consols Amer. waarden flauwer Russ. foudsen prijshoudend. Petroleum aand. lager. Tabassaandeelen onveranderd. Mijnaandeelen ongeanimeerd Prolongatie 11/2 pet. Failliet verklaard: 10 Augustus. H. Rutgers, bakker te Arnhem. D. Mulder, boekhandelaar, te Zaandam. F. A. van Velsem, assuradeur, te Teteringen. 13 Aug. A. J. Veltkamp, te 's-Gra- venhage. P. Straasheym, eertijds expedi teur, thans zonder beroep te Roosen daal. A. Baay, te 's-Gravenhage. 14 Augustus. G. H Ninteman, kleer maker en sigarenhandelaar te Stads kanaal. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingslijst de faillis sementen van J. Roosen en J. S. Roo- sen, beiden schilders te Terheyden. HAARLEM, 16 Aug. Boter. Aangev. en verk. 56 K.G., prijs f 1.409f 1.50 —per K.G. Biggen, aangev. en verk. 15 st., prijs f9—f 11 per stuk. Nuchtere kalveren, aangev. en verk. 8 stuks, prijs f7f 12 per stuk. Aardappelenmarkt. Aardappelen, aangev. 42 en verk. 30 H.L., f 2—f 3, Appelen, aangev. 31 en verk. 20 H.L., f 6—f 12. Peren, aangev. 119Vt 51 S71if 47' '8 726 8 421/4 523 4 411/4 137% 331 4 2173/, 221/s 88'/., 67^/4 7^16 22'/? 75,ie 343/ie 8V2 4491/5 123 781/4 86 86 1181/2 491/j 86'/s 471/g 73% 41*/4 51 40'/i 1361/2 327/„ 212 21S/4 86I/4 66I/2 761/g 221/g 71/4 341 4 87/8 448 122 781/4 86 86 Amsterdam, 16 Aug. per 100 K G. Raapolie. Vliegend In de stad Sept Sep*./Dec. Lijnolie. Vliegend. In de stad Sept.. Sept./Dec. Jan./April.. 16 Aug. f 29 28V* 27^ 276/g 273/, 2672 261/, 253/4 26 251/, 251/4 243/g Olienoteering 13 Aug. f 291/4 29 27«/4 276/g 251/ 253/,255/g 24 Vs 243/4 24 241/4 24i/g Maandag 16 Aug. (vm. 8 u.) Plaatsbk. H5 ol in 24 uur hj'j boog. laag Amsterdam Kanaalwater. Lo'oith 10.58 0.- 0.— 811 0.45 MAP. Nijmegen 8.27 0.— 0.— 12 0.45 Arnhem 8.48 0.- 0.— Staaewater. Vreeswijk 1.61 0 0 8u 0.45 MAP Kampen 0.03 0.— 0.— Amttelwater. Grave 5 52 0.— 0.— Zuid.zeeviater AndrMaas 2.99 0 0.— 8u0,24 MAP van bet Koninkl. Nederl. Meteriologisoh Instituut te de Bilt. (Per Telegraaf.) Dinsdagmorgen 10 our. Hoogsto barometerstand 766.9 te Hor- ta, laagste 746.0 te Seydisfjord. Zwakke tot matige N.W. tot Z.W. wind. Zwaar bewolkt. Waarschijnlijk regen of onweer. Zei de temperatuur. Stand van heden: 759 mM. Stand van gisteren: 760 mM. Neiging tot vooruitgang. Thermometerstand Hedenmiddag 12 u. 68 F. 20 C. Laagste der afg. nacht 59 F. 15 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt, Opticien, Zijlstraat 85, Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 3