BINNENLAND. Gemengd Nieuws. Sociale Berichten. Uit den Omtrek, een. groote politiemacht op de Been gebracht. De uitgebreide zaak der firma werd omsingeld, en onder aanvoering van eenige inspecteurs bij den detective- dienst, drongen verscheidene politie-be- ambten binnen, waar zij zich plots te genover de vijf gemaskerde bandieten bevonden. Vóór dezen van hun schrik bekomen waren, zaten zij goed en wel in de boeien. Even later vond men ook den be waker, die pas om 10 uur 's avonds in het gasthuis weer tot zich zelf kwam. Hij beweerde, dat niet vijf, maar liefst tien mannen in zeer elegante kleeding den diefstal hadden gepleegd. De buit, die den inbrekers werd af genomen, had een waarde van 8000 pond sterling, en b'estond bijna uitslui tend uit diamanten. Ware de politie niet bijtijds binnengedrongen, dan zou den de schelmen zich stellig met een veel grooter bedrag uit de voeten heb ben kunnen maken. De juweelendiefstallen zijn gedurende de laatste weken in Londen zoodanig toegenomen, dat deze vangst der po litie reeds daarom als zeer gelukkig kan worden beschouwd. Vermoedelijk zal deze arrestatie ook een goed spoor opleveren voor de ont dekking van vroegere diefstallen. Spionnago. De ontdekking van Duitsche spion nen is op het oogenblik een manie in Frankrijk. Uit Arras wordt weer gemeld de aanhouding van zekeren Heinrich Ma- nus, geboren te Anspach, in Duitsch- land. Toen men hem aanhield door zocht hij een aantal steden, waarFran- she regimenten in garnizoen liggen. De man, die zegt Duitsch onderwij zer te zijn, was in het bezit van ver scheidene brieven, w,aarvan een in 't Fransch, van den volgenden inhoud: „Ik dank u omdat gij aan Dubois den brief hebt overhandigd, dien ik u voor hem had toevertrouwd; ik had hem niet aan de post willen toevertrou wen, omdat zijn verlies voor mij zeer onaangenaam zou geweest zijn." Men weet nu niet, of men te doen heeft met een spion of een gek. Hij is in pile geval opgesloten. Duitsche dum-dnms. Een Duitsch geneeskundig tijdschrift heeft een onderzoek ingesteld naar de uitwerking, die het schieten met de nieuwste soort van Duitsche kogels heeft. Deze kogels zijn langer dan de tot nu toe gebruikte, en zijn aan beide zijden eenigszins omgebogen, vandaar dat zij S-kogels genoemd worden. Uit proeven op dieren genomen, blijkt, dat de S-kogel feitelijk op één lijn gesteld moet worden met den dum- dum. De geringste schok is voldoende om den kogel van richting te doen ver anderen, wat natuurlijk da gemaakte wonde aanzienlijk vergroot. Een aanvaring. Het Argentijnsche stoomschip „Co lumbia" is bij den ingang van de ha ven te Montevideo in aanvaring ge weest met een Duitsch stoomschip. De „Columbia" is gezonken; het aantal slachtoffers wordt op 150 tot 300 ge schat. Allen waren pleizierreizigers, die van Buenos Ayres kwamen. Zoek maar eens uit! Van een eigenaardige familie-relatie vertelt het „Hbld. v. Antw.". Te Go- zée, bij Bergen, wonen zes vrouwen, waaronder vijf weduwen, allen volle nichten ,die samen den ouderdom van 508 jaren hebben bereikt. Het zijn: weduwe Fostier, geboren Pauline van Huffel, 87 jaar; weduwe Baynet, geb. Victorine van Huffel, 83 jaar; weduwe Bernard, geb: Henriëtte van Huffel, 86 jaar; weduwe Jarey, geb. Elisa van Huffel, 86 jaar; weduwe Goethals, geb. Henriette Dupuis, 83 jaar, en vrouw Colpaert, geb'. Margaretha Carpus, 83 jaar. De twee eersten zijn gezusters, de twee volgende zijn ook gezusters, wier moeder de zuster van de vaders der eersten en der tweeden was. Een gasfabriek ontploft. Te Genève is de gasfabriek in de lucht gevlogen. Elf personen zijn bij de ramp om het leven gekomen, zes worden nog ver mist en ruim dertig zijn meer of blin der ernstig gekwetst. Een Fransch in genieur, De Parvillé, die de fabriek was komen bezichtigen en die het laatst gezien was in gesprek met een meester knecht, is spoorloos verdwenen. Ver moedelijk is hij om het leven geko men en ergens heen geslingerd, waar men zijn lijk nog niet heeft ontdekt. De stad Genève is geheel en al in duisternis gedompeld en het zal min stens wel 8 dagen duren, alvorens er weder op normale verlichting te reke nen valt. Dat zal je overkomen! Twee soldaten van het Engelsche ter ritoriale leger kwamen met den trein van schijfschieten te Yarmouth terug. Bij ongeluk of uit baldadigheid werd een hunner geweren afgeschoten De kogel drong door het beschot in den coupé ernaast, brak een dame den arm en trof een heer in de borst. Deze is spoedig gestorven. Zeppelin's luchtvaart. Uit Friedrichshafen wordt gemeld, dat de „Z. Ill* gisteren gereed was. He den wordt met de vulling begonnen. Morgen zullen denkelijk opstijgingen worden beproefd. In den nacht van Vrijdag wordt dan de tocht naar Ber lijn ondernomen. Een zanghulde aan de Koningin. Er heeft zich te Amsterdam een commissie eevormd met het doel, aan H. M. de Koningin bij Haar bezoek aan de hoofdstad een zanghulde te doen brengen door kinderen van open bare en bijzondere lagere scholen. De heer H. J. den Hertog zal de leiding op zich nemen. Hofberichten. Dinsdag 31 Augustus ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zal ten paleize Het Loo een gala-déjeuner plaats hebben, vooraf gegaan door een cour van gelukwen- sching. H. M. de Koningin-Moeder zal zich a. 8. Zaterdag van Soestdijk naar Het Loo begeveD, teneinde tot na den verjaardag van H. M. de Koningin ten paleize aldaar te verblijven. Hare Majesteit de Koningin-Moeder heeft met het oog op het voor een boottocht zeer ongunstige weder, voor- loopig moeten afzien van het voor genomen bezoek, op heden, aan de havenwerken van Rotterdam. Den burgemeester van Rotterdam is namens H. M. de Koningin-Moeder bericht gezonden dat het bezoek voor- loopig is uitgesteld. Onze Ministers. Z. Ex. de Minister van Financiën, de heer Kolkman, die sedert Zaterdag buiten de stad vertoeft, komt heden in den Haag terug. Z. Ex. de Minister van Binnenland- sche Zaken wordt Vrijdag en de Mi nister van Marine Zaterdag van ban vacantiereis in het buitenland terug verwacht. Vlagvertoon. Blijkens te 's Gravenhsge ontvangen bericht, is de divisie van drie schepen, behoorende tot de Indische zeemacht, waarvan het bezoek aan de Chineesche en Japansche wateren onlangs werd aangekondigd, naar Manilla vertrok ken. Van daar wordt de reis voort gezet naar China en Japan, tiet es kader bestaat uit de pantserschepen „Tromp", „De Ruyter" en „Koningin Regentes" en staat onder bevel van den kapitein ter zee Tydeman, die zich aan boord bevind van het vlag- geschip „De Ruyter". Het bezoek aan de Nederlandsche bezittingen grenzende koloniën en vreemde rijken beeft ten doel het onderhouden van goede nabuurschap. Het pantserschip „Noord-Brabant" zal rechtstreeks uit Ned.-Indië naar San Francisco reizen, teneinde aldaar ter reede aanwezig te zijn bij de feesten ter eere van den wederopbouw dier stad. De pers bij de vlootmanoeuvres. Voor 't eerst zijn dit jaar vertegen woordigers der pers toegelaten op de oorlogsschepen, die aan onze kusten manoeuvres maken. Een uitstekend ding, die gastvrijheid, wijl nu aan het publiek ook eens wat kaf! worden verteld omtrent hetgeen onze marine praesteeren kan. 't Is weliswaar slechts schijnoorlog, maar ook daarbij komen zeemanschap en gevechtsbeleid te pas, wijl immers de vloot verdeeld is in twee zgn. vijandige deelen, die 't elkaar allesbehalve gemakkelijk maken. De mee-varende journalisten voor wei nigen was slechts plaats zijn vol lof over wat zij konden waarnemen en getuigen, dat ons marine-personeel zijn taak ernstig opvat en met be kwaamheid vervult. Aan boord ran een der vaartuigen noodigde de kapitein dezer dagen de twee verslaggevers, die op zijn bodem vertoefden, met eenige officieren bij zich aan tafel en wees in een toast op het groote belang der publiciteit. „Hierdoor tocL zoo vertolkt het „Hbld." de speech wordt op on partijdige wijze den volke verkondigd, hetgeen onze marine bezit en hetgeen zij vermag, zoodat begrijpelijkerwijze de belangstelling in haar moet opge wekt worden, terwijl de omstandig heid, dat de marine zelf de critiek niet vreest, uit den aard der zaak het ver trouwen der natie in haar zal bevor deren. Laat ons hopen, dat in den thaas aangegeven koers wordt veort- gestuurd, zullende hiermee ongetwijfeld de marine blijven toenemen in kracht en bloei tot heil van Koningin en Vaderland." Inderdaadmen sture in dien koers voort. Onze marine kan er slechts wel bij varen. Beursvacantie. Het voorstel om Zaterdag 28 dezer als Beursvacantiedag te beschouwen werd bij de door de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam ge houden stemming met 145 tegen 140 stemmen aangenomen. De Amsterdamsche Effectenbeurs zal dus Van Vrijdagnamiddag tot Woens dagmorgen d. a. v. gesloten zijn. Fooi^) verbod. De Minister van Financiën beeft in een circulaire aan het douane-perso neel, dit ernstig gewaarschuwd tegen het aannemen van fooien en geschen ken aangezien hem isgebleken dat sommige ambtenaren der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen die nog steeds accepteeren. Dit aan nemen van geschenken in geld of anderszins, onder welken naam of welk voorwendsel dan ook, ie zonder uitzondering ten strengste verboden. Zóó streng, dat de Minister mededeelt, dat men bij overtreding van dit verbod niet op toegeeflijkheid behoeft te re kenen. Van elke overtreding moet hem rapport worden uitgeötacht. Verder hebben de ambtenaren er ook voor te waken dat ook hun particu liere klerken dit verbod niet over treden. Aan den Handel is door den Minister om medewerking verzocht. (Avondpost.) De voortvluchtige onderofficieren. Uit Luik wordt gemeld, dat de uit Den Bosch gevluchte fouriers en sergeant in een café aldaar als straatzangers musiceeren. Simons speelt viool, Pike- ma zingt Fransche liederen, terwijl Ver hagen met het bakje rondgaat. Van daar gaan ze naar Parijs. De fietsen werden te koop aangeboden bij een rijwiel handelaar op de Groote Markt te Luik. De justitie heeft de zaak in handen. Inbraak. De verdachte gearresteerd. Te Linschoten is Zondagvoormiddag, terwijl de bewoners ter kerk waren, ten huize van mej. de wed. W. Uithol, ingebroken en ontvreemd enkele gou den en zilveren sieraden, benevens een bedrag van f20 aan geld; een en ander ter waarde van ongeveer f 200. De burgemeester stelde onmiddellijk na de aangifte, een uitgebreid onder zoek in, en door de ijverige nasporin gen van den rijks- en gemeente-veld wachter, bijgestaan door enkele ingeze tenen, werd de verdachte reeds in den namiddag aan den Hommel bij Utrecht aangehouden, en naar Linschoten over gebracht, waar hij door den burgemees ter in verhoor werd genomen. De vermiste voorwerpen werden groo- telijks nog dp den verdachte gevon den, alsmede andere voorwerpen, ver moedelijk afkomstig van diefstal, door hem in dien morgen te Hekendorp en te Snelrewaard gepleegd. De verdachte, een Duitscher, is Maan dag ter beschikking van den officier van justitie te Utrecht gesteld. f 4400 verduisterd. Onder verden king f4400 ten nadeele van een min derjarige erfgename verduisterd te heb ben, is de kastelein D. te Heelsum in hechtenis genomen. Bij de daarop ge volgde huiszoeking door de justitie, leg de de echtgenoote van D. zulke tegen strijdige verklaringen af, dat ook zij onder verdenking van meineed, werd aangehouden. Het geld was de erfenis van een 92-jarige tante, die den 28en Juni ten gevolge van een val in den kelder het leven verloor. Die kwam er wel! Een lezer schrijft aan de „N. Gron. Ct."„Duit sche badgasten in haast tot „dienst doend" politie-agent: „Sagen Sie, Herr Schützmann, hitte die snelsten weg züm Eisenbahn Politie-agent hukt zich voorover met de hand voor 't oor?! De vraag wordt herhaald: züm Eisenbahn „O! U bedoelt de Ijsbaan? recht de Vischmarkt af, de brug over, dan links eenig armgezwaai maak te alles duidelijk!! D© machinist do schuldige. Een door justitie en gemeentepolitie inge steld onderzoek inzake het overlijden van het zevenjarig dochtertje van den heer P. van Rooy, door de Langstraat- sche stoomtram in Den Bosch, heeft ernstige vermoedens van schuld doen ontstaan ten opzichte van den machi nist van die tram. Er heeft een ge rechtelijke schouwing yan het lijkje plaats gehad. Lekkere worst. Te Gouda heeft de politie in den winkel van Simon de Wit, aan de Markt, 33 pond worst in beslag genomen, die bij onderzoek ondeugdelijk voor de consumptie bleek te zijn. In een gezin waar van die worst was gegeten, werden de menschen onpasselijk. Togen den winkelier is procesverbaal opgemaakt. - Een liert uit zee geland. Verle den week Woensdag is in de Osse, gelegen in de gemeente Duivendijke, komen aanzwemmen een hert, dat zeer schuw was en telkens weder van den zeedijk wegzwom, wanneer men het daar trachtte te vangen. Een paar dijk werkers, aldaar werkzaam, hebben toen met behulp van een roeiboot het dier gevangen. Het heeft de grootte van een groote geit en is, naar het gewei te oordeel en, nog niet oud. Tevergeefs is in den omtrek naar de herkomst van dit hert een onderzoek ingesteld, zoo- dat het nog altijd verblijft in een vee stal van een in de nabijheid wonenden Landbouwer. Men heeft allerlei gissin- gemaakt omtrent de herkomst. Men acht het niet uitgesloten, dat het dien van een langs de kust varend schip- over boord is gesprongen. Inlichtingen omtrent een en ander zijn bij den dijk- baas ,den heer P. M. van den Broeeke, in den Osse te hekomen. Hoe lang nog? Een eigenaardig geval doet zich voor te Delft, met den eigenaar van een kermistent. Deze man beweert geen geld te hebben om af te breken, wijl hij niet weet waarheen hij gaan zal. Op de kermis heeft hij slechts één dag gespeeld en bijna niets verdiend. De gasaanleg had hij wel betaald, doch toen men om een zeker bedrag als waarborg voor het gasver bruik kwam ,had hij geen geld om te betalen. Het gas werd derhalve afge sneden en was hij zoodoende van licht verstoken. Eenige .negers die in 'deze tent zouden optreden, vonden gelukkig in de kazerne aan de Paardenmarkt, waar de tent tegenover staat, gastvrij heid en lieten zich den soldatenpot wel smaken. Met dit al staat evenwel de tent nog op genoemde markt en wil de eigenaar niet eerder afbreken, al vorens hij antwoord van den Raad he komen heeft, betreffende het restituee- ren van staangeld. De volgende maand komt de Raad eerst bijeen. Nog niet terug. Een bakkersknecht, die evenals andere weken, Zaterdag van Hoorn per fiets naar zijn ouders te Watergraafsmeer vertrok, is nog niet teruggekeerd; ook schijnt hij Water graafsmeer niet te hebben bereikt. Men vreest dat hem een ongeluk is overko men. Nog niet terecht. Gisteren is de school te Beusichem begonnen. Het hoofd, de heer Wdjkniet, is niet van zijn reis door België teruggekeerd. Verdronken. De weduwe Van Ant werpen is te Maurik bij het spoelen van goed in de Zeeg verdronken. Een kind verbrand. Gisterenmid dag is er, waarschijnlijk door het spe len met lucifers door kinderen, hij derf landbouwer Snoeren op 't Ven teliee- ze, brand ontstaan. Het vee kon met moeite worden gered, terwijl huisraad, oogst en landbouwgereedschappen een prooi der vlammen werden. Het echt paar S. verloor door dien brand hun eenig kind, hét vierjarig dochtertje; het verkoolde lichaampje werd later te voorschijn gehaald. Assurantie, hoewel ?eer laag, dekt de schade. De voorzitter van het Alg. Ned. W erklieüen verbond. De secretaris va» het centraal be stuur van het Alg. Ned. Werklieden verbond, de heer A. Mussert, zond Zondag een rondschrijven aan de leden van het centraal bestuur van genoemd Verbond, waarin bij voorstelde, den vice voorzitter met de leiding van het dagelijksch bestuur te belasten, op grond, dat de voorz. de heer N. G. Brouwer Jr., zich sinds geruimen tijd aan alle bestuurswerkzaamheden ont trok. Dit laatste zou, naar zijn mee ning, het gevolg hiervan zijn, dat het Werkliedenverbond niet de verwach tingen heeft willen vervullen, welke de heer Brouwer op politiek gebied er van koesterde. Den dag nadat het rondschrijven verzonden was, nam de heer Brouwer, zoDder opgave van redenen, onmid dellijk zijn ontslag als voorzitter van het centraal bestuur. De Middenstandstentoonstelling. Naar we vernemen, zal de Midden standstentoonstelling op 31 Augustus voor het laatst geopend zijn. Zij, die deze interessante en belangwekkende tentoonstelling dus nog wenschen te bezoeken, moeten er op rekenen, dat de tentoonstelling niet verlengd zal worden, en hun bezoek dus op een der dagen van deze maand brengen. SCHOTEN. Een klachtenbus voorde Gezondheidscommissie. Aan het Raadhuis alhier zal worden be vestigd een klachtenbus van de ge zondheidscommissie g ezeteld te Bloe- mendaal. Burg. Stand. Geboren: Zoon van C. C. RuigrokSchutte. z. van F. HeerenAppel. z, van D. Slot Mosselman. d. van A. M. v. Mansum—van Lennep. d. van H. v. EsveldVial. OVERVEEN. Personalia. MejA. v. d. Have uit Haarlem is tijdelijk benoemd als onderwijzeres aan de O. L. school alhier. BLOEM END A AL. Personalia. Mej. C. Oostwald alhier is geslaagd in den Haag voor 't exa men Fransch L. O. Burger 1. Stand. Geboren: z. van C. M. JonkerBorger d. van Chr. C. van Olst Unger. Overleden: J. H. Jaspers, 21 j. SANTPOORT. Een zeldzame bloem. Bij den heer Kruijf alhier, staat een Witte Phylo Cactus in bloei. Deze zeldzame bloem is bewonde renswaardig mooi. De plant, die behalve een goed ontwikkelde bloem nog vijf knoppen telt, had gistermiddag veel bekijks toen zij in de voortuin.aan den weg geëxposeerd stond. VELSEN. Werkloosheid. Naar wij ver nemen is aan een 50 tal z. g. losse werklieden aan de papierfabriek „De Eendracht" alhier ontslag aangezegd. D© jongste stemming geldig? Het jongste besluit van den Gemeen teraad, strekkende tot nietigverklaring der herstemming, is naar Ged. Staten verzonden. Het ging vergezeld van een nota van B. en W., waarin de meer derheid meedeelde, dat haar inziens het te vroeg sluiten der bus te IJmuiden, geen beleekenenden invloed op den uit slag der stemming kon hebben. De minderheid, d. i. de heer Netscher, meende dat wel. Hoe, na alles ge hoord te hebben, de uitspraak van Ged. Staten zal zijn, deze laat bij ons geen twijfel over. In de „St.-E." schrijft „Een kiesge rechtigde der gemeente Veisen" een in gezonden stuk, waarin hij aan 't slot zegt| na de verschillende aangevoerde bezwaren de revue .te hebben laten passeeren: „Al deze bezwaren nu zijn niet van zoodanig gewicht, dat daarvoor de moei te en kosten van een vernieuwde stem ming zijn te rechtvaardigen. „De hoofdzaak in deze kwestie is m. i. de vraag of de beweerde te vroege sluiting op den uitslag1 der stemming invloed heeft gehad. „Zooals deer den heer Vermeulen is gezegd, bedraagt het kleinste verschil in het aantal stemmen door de candi- daten behaald 34 en nu is redelijker wijze niet aan te nemen, dat in de en kele minuten, dat de stembus te vroeg zou zijn geslo'ten, dat getal stemmen/ zou zijn uiLgehracht op da andere can-i didaten.** IJMUIDEN. Een jongen vermie t. Sedert Maandagmorgen wordt hier een zes tienjarigen jongen, J. H., vermist. Alle zoeken en Davraag was tot heden morgen vergeefsch. UITGEEST. De Raadsverkiezing. Door de kie»vere«niging „Eendracht maakt macht" is voor de vacature-Groess can- didaat voor den gemeenteraad gesteld de heer L. Zonneveld (r.k.). ZANDVOOHT Gemeenteraadsvergadering. Maandag vergaderde de Raad. Afwe zig waren de heeren Driehuizen, J\ Koning, Schaap en Slagveld. Op ver zoek van den heer Oollot d'Escury werd besloten aan de notulen toe te voe gen, dat deze laatste zich geenszins te gen, pensioneering van het hoofd der bewaarschool had verklaard, maar het voorgestelde pensioen te hoog had ge- acht in verhouding van het salaris, wat z.i. een .lastig precedent in 't leven zou geroepen hebben hij een vast te stellen algemeene pensioenregeling van de gemeente-ambtenaren. Op voorstel van den heer Collot d'Es cury werd besloten de gekozen raads leden toe te laten. Buiten stemming bleef de heer Zwaan. De behandeling van een verzoekschrift van den heer Aria Molenaar tot het pachten van 10 strekkenden meter strand, tot het plaat sen van stoelen, benevens tot het hou wen van een privaat en urinoir, werd uitgesteld tot de slrandvarpachting aan de orde zal zijn. Besloten werd een verzoek' van het bestuur van de Afd. Noord-Holland van den Ned. Bond van gemeente-ambtena ren, waarin aangedrongen werd op be tere bezoldiging van onderscheiden ambtenaren, te behandelen bij het vast stellen der gemeentebegrooting 1910. Naar aanleiding van een schrijven van Z. Exc. den Minister van Binneail. Zaken, aangaande het verleenen, eèner subsidie aan de gemeente Haarlem voor het schoolgaan van kinderen uit de buitengemeenten, werden B. en W. ge machtigd te dier zake met het gemeen tebestuur van Haarlem in onderhande ling te treden. Daarna Verklaarde de Raad voor on inbaar eenige aanslagen in de plaatse lijke directe belasting naar het inko men, diensten 1905, 1906, 1907 en 1908; alsmede eenige aanslagen in de hondenbelasting, diensten 1907 en 1908 en schoolgelden, diensten 1905, 1906, 1907 en 1908. Bij monde van den heer Bakkenhoven adviseerde de commissie tot het nazien der gemeente-rekening tot vaststelling dier rekening tot een bedrag van f62.816.71 aan inkomsten en f57.650.085 aan uitgaven. Vastgesteld werd het kohier dei- schoolgelden dienst 1909/1910 tot een bedrag van f 1494. B. en W. stelden nu voor de aanstel ling van den gemeente-opzichter G. H. Scholten voor een jaar te continuee- ren. Over deze zaak stemde de Raad vreemd genoeg s c h r i f t e 1 ij k op 5 der ingeleverde biljetten stond ,,S c h o 11 e n", op één niets. De heer Zwaan zette uiteen, dat deze stemming niet geldig kon zijn, aange zien minder biljetten dan de helft van 't aantal raadsleden behoorlijk waren ingevuld. Op voorstel van den voorzitter werd deze zaak aangehouden tot de volgen de vergadering. Besloten werd tot overneming der Zuiderstraat en van eenige bij de ar beiderswoningen aan te leggen straten op de voorwaarden, door B. en W. voorgesteld. Besloten werd de rooilijn pp de Gr. Krocht zoodanig vast te stellen, dat de breedte tusschen emplacement electri- sche tram en Kerkplein 12 M. wordt; de breedte der Haltestraat nabij dit emplacement werd op 10 M. gebracht. De heer M. Koning, achtte voor de laatste een breedte van 8 M. voldoen de, daar de Haltestraat verderop toch ook maar 8 M. breed is en een plot selinge vernauwing der straat, gevaar oplevert voor het verkeer. De Voorzitter achtte juist smalle stra ten in de nabijheid van de electrische tram een groot gevaar voor 't verkeer, evènzoo de heer Zwaan, die vond, dat, als men de redeneering van den heer Koning consequent toepaste, nagenoeg geen enkele straat in Zandvoort voor verbreeding vatbaar was. B. en W. werden gemachtigd een ka dastrale kaart te doen ontwerpen, ten einde stappen te doen de benoodigde terreinen te onteigenen. De voorzitter deelde mede, dat de eigenaars, de Er ven Je. Koning, een buitensporig hoo- geti prijs vroegen en het terrein aan de Groote Krocht niet wilden verkoo- pen, i Daarna werd vastgesteld het regle ment, regelende de verhuring en be woning der 20 arbeiderswoningen. Uit een discussie bleek, dat ingeval van meer gegadigden, de voorzitter voor aanwijzing, de heer Zwaan voor lo ting was uit degenen, die aan de ge stelde voorwaarden zouden voldoen. De heer Collot d'Escury verklaarde zich voor loting, na schifting. De voor zitter stelde voor het advies der ge zondheidscommissie in te roepen. Een bepaald besluit werd dienaangaande niet genomen. Na de rondvraag, die niets oplever de, werd de vergadering gesloten. Aangekomen vreemdelin gen: Mej. L. Tjebbes, Arnhem), 1 pi. A. en G. Knap, de Leek, 2 p., allen Kostverlorenstraatweg 13Graaf Sth uien burg, Oldenburg, 2 p., Pens. iWilhelmus; Mevr. Hessels Scthui- ling, Zuidlaren, 1 p., Heerenstraat 3; Id. Zingsheim, Keulen, 3 p., Haar lemmerstraat 26. T. Id. Wenning, Rotterdam. 4 p. Mej. v. Heelsbergen, Diordreeht, 1 p.Mej. Heij'l, idem1, 1 p., allen Hotel Het Wapen van Haarlem. J. A. Hoowy, Hengelo, 1 pi-, Maris- straat 9. J. A. Wegkamp, Amsterdam, 5 p.J. van Arkel, idem, 5 p.J J. Smit, idem, 5 p.M. van Gelderen, idem, 5 p.Z. J. Balster, idem, 4 p., allen Stichting Bennoheim. dl. F. Meijerink, Amsterdam, 1 p. G. Baud, Idem, 2 p.H. Hunzinger, Keulen, 1 p.A. Matthes, Hilver sum, 1 p., allen Hotel Groot Bad huis. B'enckamp, Deventer, 3 'p.Dr, ten Oever, Haarlem, 8 p.Dr. Bierens de Idaan, Acpdenhout, 6 p., allen Pension Yallo. Dr. Hirschmann, Berlijn, 1 p. H. Eeiblried. idem. 2 p.9, Reioh, id., 2 p.Dr. J. Perl, ideni, 2 p; Hei- nemann, Duisburg, 3 p.P, Silmis, Eusseldorf, 2 p.A. Neresheimer, Munchen,, 1 p.fam. Sw:ane, WriMre, 7 p.Dbhlff, Keulen, 1 p.G. Harl- finger, Dresden, 3 p.G. de la Maar, Hilversum, 2 p.Mara Kuttler, Weenen, 3 p.J. Kattenburg, Am sterdam, 5 p.D|r. J. Graaaboom, idem, 2 p.; Jonas Lugenohl, idem, 1 p.H. Johnson, Londen, 2 p., allejn Hotel d'Orange. ,Voor kwartjesvinders ge waarschuwd. Door de politie al hier is een Duitscher, die zonder, het te weten in gezelschap/ was ge raakt van vier kwartjesvinders op het strand, gewaarschuwd in welk gezelschap bij zich bevond. Hij was hiervoor zeer dankbaar en liet de heeren aan hun lot over. D|e politie hield hen evenwel in het oog en ten slotte vertrokken zij maar per tram naar elders. Het Olympia Palace is vcor goed gesloten. Door de 'eige naars wordt overwogen om het voor andere doeleinden te verbouwen of af te breken en de vrijkomende gron den voor bouwterrein te verkoopen.: HALFWEG. Koninginnedag. Thans is verschenen' het officieele programma der „Oranje- vereeniging", betreffende de feestelijk heden op 31 Augustus a.s. Alsdan zal voormiddags 10 uur een optocht plaats hebben met versierde rij- en voertuigen en rijwielen, onder, begeleiding der plaatselijke muzlekver- eeniging „Eensgezindheid". Voor het mooist versierde rij- of voer tuig en het móóist opgetuigde span, \ébrden 2 en voor de mooist versierde rijwielen worden 4 prijzen uitgeloofd. Om 11 uur begint de ringrijderij met rijtuigen, waarvoor 4 prijzen worden beschikbaar gesteld. Het ringsteken op rijwielen voor da mes en heeren zal pLaats hebben 's nam. te 2 uur. Ook hiervoor zijn 4 prijzen uitgeloofd. Omstreeks dien tijd zullen tevens ver schillende volks- en kinderspelen wor den gehouden, zooals: mastklimmen, zakloopen, tobbetje steken, ballendra- gen, turfrapen en hardloopen met hin dernissen, waarvoor 27 prijzen zijn aan kocht. De wedstrijden zullen worden opge luisterd met muziek van de plaatselijke muziekvereeniging „Eensgezindheid". Op 30 Augustus zullen de prijzen# welke alle bestaan uit luxe-artikelen, bij den heer Coppée ter bezichtiging worden gesteld. Het Bestuur der „Oranjevereeniging" heett de ingezetenen uitgenoodigd op den feestdag te vlaggen, de huizen ta versieren en 's avonds te illumineeren. Personalia. De heer N. C. Swagers, alhier, is benoemd tot assistent aan het station te Ruurlo. HEEMSTEDE. Bloembollencultuur. Onze Afdeeling zal een vergadering houden van de le den op Woensdag 25 Aug. a.s., des, avonds te 8 uur ten huize van Mej. de Wed. Steenvoorden. Agenda: Bespreking der inzending ter Nationale Bloemententoonstelling. .Een waarschuwend woord Is onder het „Stadsnieuws" van heden te lezen tegen een, ook in deze gemeente zeer verspreid „Gebed" tegen ongeluk ken, dat gebeden en negenmaal overge schreven, verder verspreid moet wor den volgens het daarbij beboerend „voorschrift". Zulke gebeden-industri© is niet alleen verkeerd, maar kan zelfs zeer schadelijk werken, en het is ge- wenscht, dat onze Katholieken zich met dit „gebed" niet verder inlaten. BENNEBBOEK. Burger). Stand. Geboren: z. van A. LammerseSlootbeek. Overleden: W. F. Steiger, wedn. oud 89 jaar. HILLEGOM. Personalia. De beer H. J.Post, onderwijzer aan de R. K. Parochiale school alhier, slaagde Dinsdag te 's Gravenhage voor akte Fransch L O. LISSE. P ersonalia. De heer C. G. Schraag alhier is in den Haag geslaagd voor het examen Fransch L, O. De brandweer. Door B. en W. zijn tot brandmeesters voor de spuit aan den Engel benoemd, de heeren M. v. d. Eist en A. Duineveld. Aan hen is thans opgedragen de personen op te geven waaruit dan het personeel zal worden samengesteld. De nieuwe jongensschool is thans in zooverre gereed dat deze vermoedelijk 1 Sept. a.s. zal worden geopend. Zondag j.l. was de schoot voer de parochianen te bezichtigen. Een ruim gebruik is hiervan echter niet gemaakt zoodat de opbrengst in het busje voor de aankoop van een „St. Josephsbeeld", hetwelk voor aaQ de school zal worden geplaatst, niet aan de verwachting heeft beantwoord. NOO BD WIJKE RH OU T. Gemeenteraa&svergaffe- r i n g. Gisteren vergaderde de Rauw Tegenwoordig waren de Burgemees ter en alle leden. Naar aanleiding van een ingeko men adres van eenige ingezetejnep. om verbetering te brengen in de^ toestand der Schippersloot, wordt besloten deze in het. voorjaar door middel van een baggermolen te doen uitdiepen. Aan de feestcommissie ter viering der geRrorte van |de kroonprinse» wordt een bijdrage toegestaan vah f 200 voor eens. Aangeboden wordt de Rekening van ontvangsten ep uitga.vejn der ge meente over het dienstjaar Eieze Rekening zal worden onider- zocht door eene commissie, bestaand® uit de heeren H. Heemskerk, J- M ■'O m.erjlqjn cjn Q. Bouwmeester, terwJJ1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 2