f 600 Voor de Koninginnedag Waarschuwing. Stadsnieuws. Verkoopingeo, Boelhuizen enz. Amsterdamsche Beurs. Noodhulp-Kantoorbediende. Kamer met pension f lOOO Marktnieuws. Te Huur gevraagd Doctor v. Linden v.d. Heovell weder te consulteeren. TE KOOP Advertentiën. is wedes* te coEisuflfeeren. O. H. DE JONG CONCERT Algemeene Vergadering „PONION A" JAC. P. R. GALESLO' »k Aanbestedingen. Weerbericht. Barometerstand. 39Sste Staatsloterij, circa 15 H. A. beste grond, zeer geschikt voor ontginning, gele gen te Reuver (Limburg). ARTS, Oosterpark 84, AMSTERDAM, Voor voetcorrectie (platvoet e. d.) Dinsdag, Woensdag, Zaterdag 121/2. BRONGEBOUW. Donderdag 26 Augustus - 8 uur te geven door het STRIJKORKEST van HAARLEMSCH MUZIEKKORPS. Entrée voor vreemdelingen f 0.50. VOLKS-JAARFEESTVEREENIGING „WILHELMINA", op Vrijdag 27 Aug. a.s., bij N. v. Geldorp, des avonds 8 uur. TROUWE OPKOMST GEWENSCHT. Oranje en nationale mutsen, Guir landes, Lampions, Serpentins, Confettie per kilo en in zakjes, Handvlaggen, Vuurwerk enz. Vlaggen met en zonder stok TE HUUR. Hoofden van scholen en feestcom missies flink rabat. J. MONNIKENDAM, Ged. Raamgracht 5-7. Men maakt misbruik van mijn naam. Ik ben verplicht nogmaals mede te deeien dat de firma JAC. P. R. GA- LESL00T Co. niet meer bestaat. De kweekerij van den ondergetee- kende is niet te Santpoort maar te Schoten bij Haarlem. 0e rozengaarde en de Vruchtboomen zijn dagelijks ta bezichtigen. De tram stopt op verzoek vóór de Koninklijke Vrucht- boomkweekerij (Schaterweg) gevestigd sinds 1866. KANTOOR AMSTERDAM Telefoon 7518. weth cutler O.ostdajn, ffe OojmjiuiSr «ie zal bijstaan. Alsnu, deelt de Burgemeester me de, dat de heer Pennings zich, om gezondheidsredenen* heeft genood zaakt gezien ontslag; te nemen als raadslid. kSVijl 'het nu de laatste vergaid'ering is, welke de heer P. bijwoont, her denkt de Burgemeester in eenige Welgekozen woorden de verdiensten van den scheidenden wethouder voor de gemeente, waarvoor hij hem ook namens de raaidsleden en de inge zetenen dank brengt. Spreker hoopt, dat d,e heer Pennings nog lang ge tuige moge wez|en van den bloei en den vooruitgang der gemieente. Be heer P. dankt den voorzitter voor zijne waardeerende Woorden.; B'e geloofsbrieven van, de heeren H, Heemskerk en J. van Schie, her benoemde raadsleden, en B. Cl ,Vos, benoemd raadslid, worden goedge keurd en diensvolgens tot hunne toe lating besloten. Hierna gaat de Paal in een beslo ten vergadering oyer. HAARLEMMERMEER, Zware hooibroei. Op de boer derij „Badhoeve" is een zware hooi broei uitgebroken. 'tBeen gebroken. Toen de 66 jarige schilder, K. Peil, wonende te Amsterdam, bezig was met het verven van de brug over bet Geniekanaal bij den Riügdijk, had hij het ongeluk, doordien de ladder uitgleed, naar be neden te vallen en bet rechterbeen te breken. Be verwonde werd onmid dellijk vervoerd naar het Wilhelmina- Gasthuis te Amsterdam. Schieten op schadelijk wild. Door den Commissaris der Koningin rijn in deze gemeente niet minder dan 314 buitengewone machtigingen tot bet schieten van schadelijk gedierte aan verschillende landbouwers afge geven. Bekeurd. Door de gemeente politie zijn 1.1. Zaterdagavond ver scheidene personen zoowel bestuur ders van wagens als fietsrijders aan den Ringdijk (O Z.) bekeurd wegens het rijden zonder licht. Het schijnt, na ingekomen klachten, gedurende den laatsten tijd op de over treding van de betrekkelijke verbods bepaling, nauwkeurig wordt toegezien. Men zij gewaarschuwd. Personalia. Geslaagd Hoogduitsch L. O. mej. J. M. de Kruijff en Hoogduitsch M O. akte A: de heer P. Rezelman, beiden te Haarlem. Onze stadgenoot de heer F, Kuiper, commies ten postkantore alhier, en onze voormalige stadgenoot de heer H G. ScbolteD, onderwijzer te Leiden, zijn geslaagd voor het staats examen Universiteit te Amsterdam. Als onderwijzer in het machine- bankwerken en metaaldraaien aan de Ambachtsschool te Appinged&m is benoemd de heer J. Beijman van hier. Aan den heer A. P. Drost, alhier geboren, is het getuigschrift van be kwaamheid tot de studie aan de Tech nische Hoogeschool te Delft uitgereikt Do zaak-Piët. Het tekort van den voortvluchtigen makelaar vertegenwoordigt inderdaad een belangrijk bedrag. N.aar 't „H. D." verneemt, heeft men tot nu reeds een passief van f 30.000 tot f40.000 geconstateerd. Daarbij zijn nog geen huis-schulden. Bovendien kan het bedrag veel groo- ter worden, daar dagelijks nog vorde ringen binnenkomen. Piët deed veel za ken, die hij voor zijn kantoor verbor gen blijkt gehouden te hebben. Het totaal-tekort zal de f50.000 wel overtreffen. De verificatie-vergadering is vastge steld op 30 September. Koninginnedag. Door de „Vereeniging van het Vreem delingenverkeer" zijn een aantal me dailles beschikbaar gesteld voor het festival. Ruim 20 vereenigingen hebben zich voor het festival opgegeven, waarvan 6 op het feestterrein zul(en optreden. Morgen wordt een aanvang gemaakt met het opstellen der muziektent op de Groote Markt. Vrijdag wordt in de Barteljorisstraat een kantoor geopend voor verkoop van kaarten der feestelijkheden. Onze bloembollencultuur. Zaterdag Werden van Rotterdam naar St. Peters- Burg niet minder dan 101 kisten met bloembollen verzonden. Geen aangename ontmoeting. Op de Dreef reden een heer en een dame, bedden op de fiets, met kracht tegen elkaar aan. Do dame bekwam deze botsing zoo slecht, dat zij naar huis moest worden gebracht. De galante beer was verdwenen. Groote regenval. Volgens de opne mingen aan het Pompstation van de Haarlemsche Duinwaterleiding te Över- veen, is gisterenavond en in den afge- 'oopen nacht 62.8 m.M. water geval len. Dit is een regenval, die in deze breken zeer zeldzaam is. Schaken. De Amsterdamsche Schaak- c'uh is door het „Haarlemsch Schaak genootschap" uitgenoodigd tot een club- •hatch, welke zal gehouden worden in bet gebouw „Weten en Werken", Ged. Dude Gracht, op Dinsdag 14 Sept. a s. ben spannende strijd kan verwacht *°rden, daar deze heide vereenigin gen over een flink aantal sterko krach ten beschikken. Gotelingen, niet drinken! In de ge beenten Bennebroek, Schoten, Z.and- v°oti, Spaarndam, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Is door. Se zorgen Her afd. Haarlem van den Volksbond, ver eeniging tegen drankmisbruik, een ver zoek uitgereikt om op 'da lotingsdagen toch niet te drinken. In Heemstede trad de daar geves tigde afdeeling zelfstandig op. Een 8-tal lotelingen schenen zich aan die waarschuwing niet te storen. Ze wa ren flink aangeschoten, trokken tieren de de Paul Krugerstraat door, en sloe gen bij den heer De Bruijn een ruit in. Zeldzaam. Hedenmorgen reed door onze stad, voortgetrokken door een vierspan een reuzentapissière uit Karls ruhe. De groote roode wagen, dragend het Keizerlijke wapen had veel be kijks. Hinderwet. Tot 7 September e.k. 's nam. ten kwart over 1 uur, is ter gemeente secretarie (7e Afd.) ter inzage neder- gelegd het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van C. Scharpff, om vergunning tot oprichting v.an eene smederij in het perceel aan de Schag- chelstraat no. 37, kad. Sectie D No. 819. Op 7 September e.k., des nam. ten kwart over 1 ure zal op liet Raadhuis de gelegenheid worden gegeven bezwa ren tegen het oprichten der inrichting in te brengen. 2e. Van de Gehrs. Merens, om ver gunning tot uitbreiding van hare fa briek, door bijplaatsing van twee elec- tro-motoren, elk van 20 P.K., in het perceel aan het Zuider Buiten Spaarne No. 36, kad. sectie K No. 1910. Een postkantoor te Schoten. Een poos geleden deed in de plaat selijke bladen de mededeeling de ronde, dat op het Frans Halsplein een hulp postkantoor zou worden ge sticht. Be „Stads-Eiditie" vernam dat ztelfs „met zekerheid." Wij kunnen echter verklaren, dat dit bericht onjuist moet heeten: de regeering is wèl van plan, de bewo ners van het Sehoterkwarticr inzake een hulppostkantoor ter wille te zijn, doch dat zal niet op het Frans Hals plein komen. Het zal gesticht worden i n de ge meente Sehoten-ztelf. dus in het Seh et er kwartier, en de officieele me- dedeeling daarvan zal - naar wij uit de beste bron vernemen spoe dig den gemeenteraad van Schoten hereiken. Met deze offhieele mededeeling wordt aan den wensch van diep ge meenteraad, verleden jaar reeds uit gesproken, op gelukkige wijze vol doening gegeven. Wij herinPerelr er aan, dat de Baad van Schoten het eerste op de noodzakelijkheid van eeD hulppostkantoor alda.ar gewezen heeft, waarna ook de^Winkeliers- vereeniging en de B. K. Kiesvexee- niging een actie er voor hebben ge voerd terwijl vert egenwoordieers dezer beide vereenigingen naar Dep Haag zijn opgegaan, om daar met den districtsafgevaardigde, den heer Passtoors, over de zaak te spreken. Be heer Passtoors Was toen dadelijk bereid, zijn steun eraan te geven. In de jongste raadszitting nog vroeg de heer Hooy, hoe het met de zaak stond en of er van regeeringswege al antwoord was gekomen. Het ant woord, dat nu is ontvangen in dep I bevengemelden zin, zal ongetwijfeld i alle bewoners van het Schoterkwar- tier bevredigen Een waarschuwing. Sinds eenige weken wordt in de gemeenten rondom onzle stad vooral, en ook in de parochie van St. Jan en van het Schoterkwartier, onder de Katholieken een „Gebed tegen ongelukken" verspreid. Bit gebed moet men eens per dag bidden en negenmaal overschrijven, en die negen oopiën moet men plaat sen bij vrienden die op hunpe beurt het „Gebed" weer verspreiden moe- ten. Dfe bekende „sneeuwbal''-methode dus. Op ZicihZel'f beteekent het' gebedje niet veel, doch de manier van ver spreiding is gevaarlijkTal van een voudige zielen meenen, dat ze na de ontvangst Van zioo'n afschriftje, verplicht zijn eraan mee te doen. (Wij wenschen daartegen een waar schuwend woord te spreken. Een ge beden-industrie van dezen aard is nauw verwant aan bijgeloo vigheid, en de stelligheid, waarmee in dit „gebed" toezegging van vervulling wordt gedaan, moet ten Zeerste wor den afgekeurd. Wij wa arschuwen onzle lezers, zoo wel in de stad als in de buiten-ge meenten, ten zieerste voor verdere verspreiding van dit „gebed tegen ongelukken". Het in de hand wer ken van dergelijke verkeerde zooge naamde „devoties" kan zelis menig een ernstige schade toebrengen. „J. J. Cremer." In hotel „Lion d'Or" werd dejaarl. vergadering gehouden van de Koe. Letterlievende Vereeniging „J. J. Cre mer." Uit de verslagen blijkt, dat de ver eeniging in uitstekenden staat ver keerde. Bij de benoeming eener com missie van twee leden tot het nazieD van de rekening en verantwoording, werden gekozen de heeren C. W. Har- bort en Van Huizen. Daarna ging men over tot verkiezing van tien leden van het bestuur. Uit slag der benoemingen is als volgt: tot voorzitter G. J. van Gasteren, aftr., penningmeester K. van Deukeren, aftr., 2e secretaris G. van Waven, aftr., vaandrig C. H. van Looy, aftr., biblio thecaris A. Hoeve. Tot commiesarissese W. F. Heyligers, aftr., O. Behrens, aftr., C. W. Harbort en tot twee leden voor de commissie van aanneming J. Tbijs en E. A. A. Liera, beiden aftr. Tot slot richtte de voorzitter het woord tot den heer Henri van Rijswijk, wer kend lid der vereeniging en bedankte hem met het oog op zijn a. s. vertrek met Louis Bouwmeester naar Indië, voor de wijze, waarop hij de vereeni ging steeds met zijn beste krachten steunde. Daarna werd de vergadering gesloten. D« Nationale Bloemententoonstelling in 1910. Van het bestuur van het „Verband der Handelsgartner Deutschlands" is bericht ontvangen, dat de uitnoodiging van het Hoofdbestuur der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur om zich te doen vertegenwoordigen bij het in 1910 te herdenken vijftig jarig jubileum der Vereeniging, onder vriendelijke dankzegging wordt aan genomen, terwijl de namen der afge vaardigden later zullen worden opge geven. Van de straat. De „naaiwinkel" was uit rijden. [Wekelijks was er een stuivertje bijgepast, ook de juffrouw had er wat bijgedaan en ging1 zièlf ook mee dit jaar ereis naar Haarlem en Bloe- mendaal en Zamdvoort. Gistermorgen om tien uur al wa ren ze gekomen per spoor, uit de buurt van Dbrdt, en 'zie hebben eerst inkoopen gedaan van pruimen ep zuurtjes en „smok", dat allemaal bij een is gehoosd in ide brutaal-wije wit te zakken onder de mooie groene en bruine en gelige japonnetjes, die ze moesten omhoog slaan om den voor raad in d'r zak te bergen. Toen 'zijn ze geklommen in de bree- de, wijde, veelgebruikte J anpleiziers, en met een jong koetsiertje op den bok zijn ze afgereden van 't Stations plein, onder luid gejuich en gegichel en gegil Den heelen dag hebben ze pret gehad: hier een glaasje melk voor de juffrouw en een emmer water voor de paarden, daar zeventien koppen koffie en broodjes uit 'r zak ken, zelf meegebracht, en water voor niets uit de pomp voor de overige dorstige harten, elders wéér 'n bak kie koffie en een rustpooze van een paar uur om te dollen in een bui tentuin, en toen zijp ze lajngzamer- hand op Haarlem an-gereiden. Teen opeens kwam het vreeselij- keop de hoogte van de grens van. Haarlem, a,aa den Zijlweg Dlie ontzettende regenbui, die welk breuk, waarbij het water- stroomde in loodrechte stralen als pijpestelen en op-kletterende van ide straat als in fonteinen. P'ie vreeselijke hui, die half Haar lem in drie minuten tijlds blank zette en overal de kelders onderstroom.de, lekkages bracht, de straten schoon- veegde van menschen Half zes gisteravondde koet siers, nat tot op hun gebeente, zwiep ten de paarden tot het uiterste. De pret in de „Janpleizders" was uit: het gegier van jolige meisjesprot was overgegaan in een ge-gil van angst als het water hoosde over .de lage portiertjes of kletste over de dikke armenonder dunne flodderige mou.wtjes vleeschkleurig rondend. Met de hoeden zaten ze in de hand, wegsclnuwend naar het midden van de banken en opdringe|nd tegeP de anderen, Tot ze, op het- stationsplein, een c-afé binnen vluchten kondeP en er rap alles in rep en roer brachten. Toen werd de verliesrekening op gemaakt, en er waren er werkelijk, den de tranen yvloden uit de oogen als z'e zagen hun bedorven japon netjes, de doorweekte rokken en mc-uwen, en ze daeaten aan de lapge spporreis die ze zoo doornat nog voor den boeg hadden. Arme slachtoffers van zomerweer 1909! Een vogetariërshater. In antwoord op een advertentie in „Het Volk", waar in vegetarisch pension gevraagd werd, kwam een briefkaart van den volgenden inhoud uit Haarlem: Geachte Juffrouw, Bij dezen bericht ik u, dat ik in een zeer rustige omgeving, 21/2 uur bui ten Amsterdam, nog een stukje wei land heb' liggen, waar 11 als vegetariër kalmpjes kunt komen grazen. In afwachting, Uw Dienaar, Hooiopper. jaardl P. J. v. d. Ejerg en G. Vu Bijn- i l 1 t Geboren: 22 Aug. d. van E. KampHandjes. 24 Aug. jd. van J. Vrijv. Datin. d. van A. Dijk stra—Beetsma. d. van J. Ben- ninkTijs. d. van A. G. 5E. V. Ros,sum—Frank. Overleden: 24 Aug. A. 2 j1. d van AV. H. Dreijer, de jatstraat. 25 Aug. G. 11 j. z' van J. H. v, Po len, Voortingstraat. Politie-Bapport. Gevonden voorw. 1 rozenkrans bij K, Boer, Brou werstraat 63. lc-eintuur bij A. Baamen, Spaar ne 56. 1 zweep bij Dl J.; Doncker, ©Wal deck Pyrmontstraat 16. 1 dameshorloge bij- A.: El Smit, Gaelstraat 17. 1 armband bij H. Kion, Brouwers straat 126. 1 hoedenspeld bij S, Bakker, Da Gostastraat 17. Te verkooptn. Donderdag, 26 Aug. HILLEGOM. Hotel Sisterman. 7 u. Not. Langeveld. Een Burgerwoon huis en twee Arbeiderswoonhuizen, aan de Hoofdstraat. f25. Överhouders prijshoudend, handel matig, f 8f 13. LEIDEN, 24 Aug. (Vette Varkensm.). Aangev. 110 stuks; vette varkens 110, 5556 ct. per kilo. Licht soort nihil. Handel matig. SCHIEDAM, 24 Aug. Moutwijn f 10.50, Jenever f 14.50, Commissie f 10.25. St. willig. Spoeling f 1.Graan Spiritus f 17.50 h f 17.75. Melasse Spiritus f 15.25 5 f 15.75. Ruwe Spiritus f 8.621/2. Medegedeeld door H. C. Tombeegh en Oo 25 Aug. Wordt gevraagd op een bloemisten kantoor een NOODHULP voor de maanden September en October (heele dagen). Kennis der moderne talen, vlug reke nen en net schrift wordt vereischt. Br. fr. No. 9684 aan het bureau van dit blad. Vorig® koers hedea, Atchison comm. 118 Denver Rio 483/g 483/8 Erie 36V4 365/8 48b2 Kans South 483/4 Pref. 735, 73'/8 Missouri Comm. 4U/S 41'/8 N. Y. Ontario 491/g 491/4 Rock Island 40'/i6 40 Southern Pacif. 133'/8 Railway. 833/4 SD'/i. Union Pacif. 2091/5 208 Wabash Comm. 215/8 22 Amalg Copp. 865/g 86I/0 Car Foundry 67 67VÏ Steel Comm. 763,8 77 Marine Pref. 2D/2 21V-» Comm. 7 7 Peruv. Pref. 341/s Comm. Kon. Petroleum 450 4481/ï Great Cobar 123 1221/4 Ned. Schuld 21/s0/u 78 781/4 Rusland Hope. 88 87-/4 Consols 87»/l6 873/4 Aanbesteed. HOOFDDORP. Alhier is aanbesteed het bouwen van een dubbel winkel en woonhuis, voor rekening van J. van Andel, aldaar. Het laagst werd voor metselwerk ingeschreven door H. Bakker, te Hoofd dorp, voor f1276. Voor het timmer werk wat laagst# inschrijver D. van Damme, te N. VenDep, voor f 1339. In massa was laagste inschrijver L. Barendregt, te Hoofddorp, voor f 2550. De gunning is aangehouden. Aan te bestedm. Donderdag, 26 Augustus. IJMUIDEN. Hotel M. v. d. Heij- steeg 5 uur. Architect Robbers, het bouwen van een Zusters-Gesticht, Kapel, Schoolgebouw en annexe te IJmuiden. HAARLEM. Prov. Bestuur. 11 u. Het leveren van basaltstortstaen, ten benoeve v<.u do werken tol verdedi ging van de Noordzeekust in de pro vincie Noordhelland, bezuiden rtrand- paal 9,800, ingevolge d# wet van 15 Juli 1908 (Staatsblad no. 187). het uitbreiden van de verdediging van den ouderzeeschen oever voor de Rijkszeewering aan 't Horntje op Texel met bijkomende werken. Raming f56,000. Een JONGMENSCH z. b. b. h. h. vraagt bij nette R. K. lieden. Aanb. letter O, boekh. ANTON BOSSE, Barteljo risstraat 12. gevraagd, van particulier, door solied persoon met eigen zaak. Br. no. 9655 bur. N. Haarl. Courant. gevraagd van particulier, door solied persoon met eigen zaak, voor pand en waarborg f 300 aan stukken. Br. No. 9678 bur. N. Haarl. Courant. Amer. waarden stil maar vast. Huss. fondsen onveranderd. Petroleum aand, lager. TabaksaandeeleD lusteloos. Mijnaandeelen stil. Prolongatie l1/* pet. AGENDA. voor Donderdag, 26 Augustus Gebouw S k Bavo R. K VolksbonU. halt 9 Rederij kers kam er. Bioscope Theater (Gr. Markt) 3, 8, en 9 uur Bioscope voorstellingen. Teyler's Museum 114 Tentoonstelling origineele teekeningen van Dirk Lanjendijk. Brongebouw. Haarl. Muziek korps. 8 uur Concert. Programma's. Org el bes poling op Donderdag 26 de zer, des nam. van 2—3 uur in de Groote kerk, alhier, door den heer W. Ezerman. No. 1. Sonate No. 5, A. Guilmant. a. Allegro appassionata. bl Adagio, c. Scherzo, d. Recitativo. e. Koraal en Fuga. No. 2. Cantilene, G. Pierné. No. 3. Andantino, César Franck. No. 4. Duet uit Stabat Mater (op verzoek), Rossini. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 25 Aug. K. P. Roemers en G. Nijstad. S. D'ings- dag en 8. v. Amerongen. Getrouwd: S. Pi Moolenaar en C. C. v. Dam G. v. Akkooij en G. Kees. J. P v. 't Hoff en A. E. Stam. B. G Apetz en A. M. Cap tij n. J. M- Kale en M. F. Oes ter baan. J. Koster en A. E. Poort man. J. Sehulp.za.nd en E. Houwe- ling. J. 'iVj. Luiten en A, O. Spam HAARLEM, 25 Augustus. Veemarkt. Koeien, aangev. 2 en verkocht 1 st., prijs f180. Nuchtere kalveren, aangev. en verk. 8 stuks, prijs f 12—f 14. AMSTERDAM, 24 Aug. Aardappelen- markt. Andijkcr blauwe f 2—f 2.60, Frie- sche borgers fl.60f 1.85, id. blauwe f2.10—f2.70, id. muizen f 1.80—f2, Hil- legommer zand f 2—f 2.50, id. eigenhei mers f3.50—f3.75, Zeeuwsche bonte f 2.50f 2.75, id. blauwe f 2.50f 2.65, M. eigenheimers f2—f2.10, Andijker muizen f 1.80—f2.30, id. kleine muizen f 1f 1.20, IJpolder borgers f 1.80—f2, id. bonte f 2.50—f 2.60, id. blauwe f 2.40 f 2.60. Aangevoerd 8 ladingen. Eierennoteering der V. P. N. Kip eieren f3.95—f5.65, Aanvoer 11482 st. Middenprijs per 100 f 4.45. 128 jonge hanen 114.25 K.G., 20—91 ct., 9 oude hanen 19.50 K.G., 6080 ct., 154 oude kippen 284.50 K.G., f0.60—fl.60, 11 eenden 4 K.., 44 ct., alles per stuk. Gestadige vraag naar groote eieren en zwaar gevogelte. BEVERWIJK, 23 Aug. Postelein, p. mandje f0.70. Andijvie per 100 str. f2. Wortelen, p. 100 bos f 10,00—f 12,00. Komkommers, p. 100 f 7, Augurken p. mand f0,65. Kleiaardappelen p. Heet. f3, Zandaardappelan p. Heet. f4,. Peu len per kilo- f 0,16, Capucijners f0,18 p. kilo, Raspers f0,17 p. kilo. Tuinboo- nen p. 1000 fl, Snijb. p. 1000 f 1,25. Heerenboonen p. 1000 f 0,40. Roodekool f6. Bloemkool f 10, alles per 100 stuks. Sla p. 100 krop f 1.50, Rabarber p. 100 bos f5.00. Pieterselie per "bos f 0,05. Selderij, per bos f0,05. Peren p. Heet. f6, Pruimen p. 100 f 7-f 13. Morellen f 0,60 p. kilo. Frambozen p. mand f 0,11 Bessen p. kilo f0,14. Druiven p. kilo f 0,80. PURMEREND, 24 Aug. 1909. Kaas Aanvoer 180 stapels kleine, f29 per k.g. Boter. Aanvoer 2415 kg., prijs fl.2Qf 1.25, gemiddeld f 1.121/a P- tg. Vee 798 runderen, waaronder zijn 375 vette, 44 stieren. 38 paarden, f 80 f 275. 215 vette kalveren, 7080 ct. per kilo. 313 nuchtere dito, f 10f25 per stuk. 190 vette varkens, 5054 cent per kilo. 31 magere dito, f 16—f32 p. stuk. 151 biggen f 8—f 12 per stuk. 3782 schapen en lammeren. 950 zak peren, f,1.50—f 2.50 per zak. 280 zak appe len, f2.50f4.50 per zak. Eieren. Kip- f4f4.50 p. 100 stuks. Vette koeien prijshoudend, handel ma- matig, 5875 ct. per kilo. Gelden koeien prijshoudend, handel matig, f120 —f180 per st. Melkkoeien prijshoudend, handel matig, f 140f 250 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel matig. Vette varkens prijshoudend, han del matig. Magere varkens en biggen prijshoudend, handel matig. Vette scha pen prijshoudend, handol matig, f 17 van het Koninkl. Nederl. Meleriologisch Instituut te de Bilt. (Per Telegraaf.) Woensdagmorgen 10 uur. Hoogste barometerstand 769,8 teHorta laai-ste 750.7 te Sylt. Matige N.W. tot W. wiad. Afwisselende bewolking. Nog buiig. Koeler. Stand van heden: 758 mU. Stand van giiteren761 ml£. Neiging tot vooruitgang. Th#rmometerstand Hedenmiddag 12 a. 66 F. 18 C. Laagtt# der afg. nacht 54 F. 12 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt, Opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. 3e Klasse 3e Lijst. Trekking van heden. Nos. 8956 en 9934 ieder f 1000. Nos. 2172 en 7630 ieder f400. No. 4587 f200. No. 13402 f100. Prijzen van f45. 7 3513 61 3555 166 3699 191 3705 201 3738 240 3754 404 3758 484 3803 510 3821 513 3871 563 3919 684 3923 737 3988 769 3999 804 4066 845 4101 860 4168 950 4194 963 4236 974 4246 1114 4280 1171 4298 1183 4370 1188 4417 1214 4433 1218 4440 1220 4447 1283 4455 1452 4468 1485 4523 1574 4535 1616 4542 1617 4545 1701 4619 1729 4690 1758 4702 1767 4745 1874 4764 1839 4789 1983 5027 2189 5051 2238 5056 2296 5120 2299 5183 2343 5222 2477 5252 2505 5304 2596 5355 2605 5359 2719 5414 2744 5485 2806 5488 2827 5494 2840 5520 2894 5541 2897 5564 2926 5585 2968 5650 3066 5678 3076 5753 3112 5754 3139 5774 3234 5808" 3285 5843 3286 5912 3326 6015 3331 6047 3367 6064 3420 62U1 3474 6204 3484 6228 6263 6275 6295 6401 6406 64S2 6519 6586 8588 660S 6803 6839 6883 6922 6927 7040 7076 7099 710S 7145 7164 7256 7269 7284 7418 7463 7560 7567 7630 7820 7831 7901 7948 8076 8097 8107 8127 8191 8267 8308 8333 8337 8409 8450 8472 8490 8491 8537 8538 8540 8574 8650 8660 8664 8674 8721 «751 8766 8859 8917 8923 8927 8946 9055 9077 9092 9175 9192 9204 9257 9279 9285 9337 9362 9405 9417 9475 9511 9545 9551 96U2 9685 9688 9705 9709 97S7 9829 9848 9902 9922 9935 9967 10024 10065 10208 10223 10256 10257 10274 10303 10417 1041-6 10451 10467 10645 10696 10725 10740 10814 10827 10884 10910 10978 10987 11022 11102 11121 11150 11155 11183 11225 11251 11292 11293 11322 11339 11403 11454 11561 11595 11613 11637 11678 11695 11758 11759 11922 11990 12001 12082 12100 12127 12184 12264 12281 12308 12371 12514 12531 12615 12709 12723 12736 12790 12804 12910 12943 12949 12994 13060 13143 13144 13174 13200 13253 13268 13342 13878 13542 13569 13599 13601 13715 13777 13830 13832 13852 13865 13870 13888 13905 13910 13954 14074 14092 14289 14310 14361 14411 14446 14448 14457 14458 14561 14562 14572 14575 14726 14793 14865 14885 14924 14993 15087 15167 15171 15298 15268 15421 15482 15563 15-587 15681 15691 15705 15784 15854 15873 15887 15894 15976 15990 16015 16066 16068 16080 16168 16176 16197 16284 16293 16302 16316 16374 16438 16487 16492 16498 16514 16570 16646 16683 16750 16772 16791 16832 16835 16927 16980 16983 16991 17031 17081 17084 17116 17155 17184 17201 17210 17297 17305 17395 17430 17451 17482 17594 17702 17819 17824 17877 17883 17892 17898 17907 17909 17912 17935 17939 17958 17993 18023 18086 18110 18130 18160 18197 18203 18232 18324 18326 18337 18346 18379 18391 18431 18438 18460 18464 1S469 18503 18555 18588 18598 18677 18697 18698 18728 18735 18750 18821 18971 18978 19054 19074 19159 19183 1919S 19217 19238 19289 19281 19288 19297 19301 19403 19419 19439 19579 19590 19632 19756 19794 19826 19849 19928 20118 20120 20126 20176 20199 20232 20276 20307 20351 20357 2u375 20490 20593 20701 20910 29948 20952 AdresKantoor, notaris VOGELS te Reuver of WILLEM RIJNDERS, opzichter, Beesel. Op de 3e Klasse 2e Lijst staan niet vermeld de nummers 14824, 14867, 15831, 16472 en 16843. tegen October of November een droog BENEDENHUIS, voor klein gezin. Liefst kamer en suite, uitgebouwde slaapkamertjes en tuintje f 17 k f 18 per maand. Brieven letter Z aan het advert.- bur. Riviervischmarkt 11a. Directeur de Heer C. P. W. KR1ENS. Abonné's vrije toegang. TE HAARLEMMERLIEDE. HET BESTUUR. Dank, hartelijke dank aan allen die mij bij het vieren mijner feesten hunne deelneming hebben betuigd. Past. SMEELE. Hoogmade, 24 Aug. 1909. De nieuwe geïllustreerde Catalogus - prijscourant verschijnt begin September. Na een veertigjarige studie ben ik in staat die Vruchten aan te bevelen, die in ons klimaat goede resultaten ge ven. (Praktijk boven alles!!) Men beveelt in verschillende prijs couranten soorten van vruchten aan, die in Nederland slechte resultater geven, men zij toch vooral voo zichtig deze boekjes te raadpleg

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 3