DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. "ssstr 411 SrJ? KORT VERSLAG. BUITENLAND. Gemengde Buifenlandsche berichten BINNENLAND. In den strijd des lewens. Kiitsfes»i*ii8isw©fii &9«3S-339 üaapl©m WOENSDAG I SEPT. I909. 34»*» Jsargang. No, 6979 Bureaux van Redactie en Administratie Ssatan*GGssti!3nui&a«ii TeSesfeofaminremes* 1426. Voor advertentiën en reclames buiten Haarlem en ds agentschappen wende men zich uitsluitend tot RICARD9 s Advertentie-Bureau, N. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Telefoon 1020. De Administratie herinnert, dat geen zorg gedragen kan worden voor degenen, die zich op gave als abonné voor het Kort Verslag,maar de kosten ad f 0,50 niet te voren gestort hebben. Hiertee zal nog kort gelegen heid gegeven worden. Over de kosten kan niet worden gedisponeerd. FEUILLETON. 14) i I I I HEME HURLEMSCHE COURAKT ABOHNEMENTSPRM81 Ver 8 KiuuMleii voor Haarlenaf 1,85 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1.35 Voor da overige plaatsen in Nederland franco per post 1.80 A.fao*r«'*l\jke nummers 0,08 PRIJS DER ADVERTENTIÊN Van 16 regsls64 oent (snntant 5f eent). Iedere regel meer10 cent. Buiten Haarlem sa de Agentschappen SO cent per regel. Reclames dubbel tariefi Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 cents (A contant). Alle betalende «bonnés op dit blad, die in bet bezit eener verzekeringspolls zijn, zijn voigena de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor GULDEN by #ltfl -t am.nma v>a 41 #1 GULDEN bfl werken éen oog. 100 GULDEN bi) verbes van éen duim. 00 verlies van één wijsvinger. 15 GULDEN bij verlies van éen anderen vinger. De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij Ocean". Bijkantoor voor Haarlem, Nieuwe Gracht 11. DUITSCHLAND. Xappeliu's pech. Zeppelin's luchtschip zit weer te Bultig, zooals we gisteren ver beitelen, Aan den afrond geankerd. En het schijnt er in Dtuitsohland net zulk prachtig weer te zijn als kier, ten minste Renter seint dat de luchtschip-werkzaamheden nog weer Vertraging ondervinden. En het weerbericht is daar voor v&ndaag nog slechter dan het gis to ten was! Prettig! Intns.sehen hoopt de hoofdinga- kieur van dezen tocht, dat het lueht- <*a;p vanavond gereed zal zijn ten Rertrek. Pech! Dat woord en Zeppelin's «aam beginnen bij elkaar te hooren,! ZWEDEN. Da gcoote staking. De ellende der groote staking duurt Oog maar voort in Zweden. Wat 'n economische schade moet dat wel worden voor dit land, waar alles in het honderd loopt, de industrie an de handel klap »p klap krijgen «n het vertrouwen verloren gaatl De werklieden schijnen nog maar niet te begrijpen, op welke banen de «ocialistische menners hen voeren, en hoe al dit meedoen aan socialistische tolletjes tegen hun eigen belang ïsl Het is toch duidelijk en klaar, dat de arbeidersklasse die het minste Weerstandsvermogen heeft, ten slotte het loodje aal moeten liggen bij deze algemeene misère! Voor de tweede maal heeft de Zweedsche regeering nu bet verzoek om bemiddelend tusscheu beide te komen, Afgewezen. Zij zou anders, zoo heette het, den schijn wekken, dat de arbeiders in hun strijd, tegen de maatschappij aangebonden, hadden gezegevierd. Verder heet 't in hare mededeeling, dat er stakers zijn die hun contract Verbroken en daardoor het geloof in de onschendbaarheid van overeenkomst verstoord hebben; en dat de stakers door het spoorwegpersoneel aan te sporen met hen mede te doen, staats ambtenaren hebben trachten over te halen hun trouw te schenden. De staking is een aanslag tegen de heele inrichting der maatschappij. De re geering kon niet tusscüenbeide komen ten gunste van schuldigen, die moeten inzien dat de belangen van staat en maatschappij van meer gewicht zijn dan de particuliere belangen van welk gedeelte der bevolking ook. Het stakersbestuur heeft nu besloten, dat de «taking moet worden voort gezet Intusschen nemen allerwegen de patroons nieuw werkvolk aan, met belofte van een blijvende plaats GRIEKENLAND. Dw offi«ieren-opstan<l. Nadere berichten ontbreken nog over de zonderlinge en dwaze histo rie in Griekenland, waar ©en groepje officieren nu over koning en regee ring gebieden. Alleen krijgen we nu op wat uit voeriger wijs te hooren hoe het eigenlijk met dien staatsgreep der officieren is gegaan. Bij de organisatie, die de staats greep uitvoerde, zijn thans aange sloten 450 officieren van het land leger en 150 zee-officieren, die op hun eerewoord hebben beloofd de be velen van het centrale comité on voorwaardelijk op te volgen. Toen het oorlogsgevaar geweken was, besloot dit centrale comité, den Koning en den minister-presi dent met de eischen van het leger in kennis te stellen. Binden 40 da gen zou de regeering het parlement bijeenroepen na een wetsvoorstel te hebben, opgesteld, waarin aan de eischen der officieren tegemoet werd gekomen. Voor het geval, da,t de Koning niet gezind mocht blijken de eischen dea- officieren in te willigen, zou er een gewapende betooging plaats hebben. Tweehonderd officieren wa ren aangewezen om zich met geweld toegang te verschaffen tot de plaat sen, waar men hen niet wilde toe laten en de overigen zouden met de manschappen en met gewapende stu denten en leden van genootschappen de hoofdstad en den Piraeus bezet ten, terwijl de marine-officieren zou den; zorgen, dat de vloot in de haven verscheen om met hare kanonnen de hoofdstaf in bedwang te hou den E© trouw gebleven stedelijke com mandant en de koning waren vrijwel cp de hoogte van deze plannen, maar namen desniettegenstaainde geen maatregelen. Dte koning liet door zijn adjuiant Messale en door hofambtenaren in direct aan de bladen mededeelen, dat do uitsluiting der prinsen uit het leger voor hem een aanleiding zou zijn om a fte treden en dat 'hij, bijal dien de officieren hunne eiachem ble ven handhaven, met zijn geheele fa milie het land zou verlaten. Het officierscomité antwoordde wederom in de bladen dat de prinsen de plaatsen in het leger kojn- den innemen, waarop zij volgens hunnen diensttijd aanspraak kodden maken, maar dat hun geen enkel bij zonder voorrecht kon worden toege staan. Ma ar in de eerste plaats eisch- ten zij, dat de betrekking van hoofd van het legerbestuur, die den kroon prins bekleedt, zöu worden afge schaft, want de minister van oorlog mocht niet de mindere zijn van dep kroonprins. Toen daarop minister Rhallis wei gerde de officdersdeputatie te ont- vangeD, ging men over tot de betoo- gingi En wat daarop gevolgd ia, weet men de koning en de regeering heb ben toegegeven. Dat lijkt nóg meer op een smade lijke nederlaag dan eerst! Een herinnering aan Li hoeng tsjang. In het Septembernummer van het „Windsor Magazine" wordt de volgende anecdote van wijlen den grooten Chi- neeschen staatsman verteld. Toen Li hoeng tsjang Londen bezocht, kwam een beursman op de gedachte, den be roemden diplomaat een prachtig ge schenk te maken. Na lang gepeinsd te hebben wat hem het kostbaarst leek en den staatsman het meest zou inte resseeren besloot hij den Chinees twee kleine zeer dure schoothondjes cadeau te doen. Zoo gezegd zoo gedaan. Na eenige dagen kreeg hij van Li den volgenden bedankbrief. „Ik was zeer verheugd met uw geschenk; helaas dwingen mijn leeftijd en mijn gezond heid mij tot een zeer streng dieet. Derhalve heb ik bevel gegeven, de beide hondjes voor eenige heeren van mijn gevolg toe te bereidenzij hebben hun voortreffelijk gesmaakt.* Een zonderlinge aanvaring! Het stoomschip Kaiser Wilhelm dei- Grosse, van de Noordduitsche Lloyd, Maandag te Plymouth aangekomen, is drie dagen na zijn vertrek uit New- York met een walvisch in aanvaring gekomen. Het was mistig en het 25 M. lange heest sliep aan de oppervlakte. Het snel varende schip trof de wal visch midden in het lijf. Het gewonde dier deed. heftige pogingen om los te komen, maar het zat zoo vast aan den boeg en het schip voer zoo snel, dat het niet lukte. Men slaagde er ook niet in den kolos met lange stokken wegt e stooten. Ten slotte voer het schip zoo hard mogelijk achteruit en raakte den walvisch kwijt. Aardbevingen. Op de landengte van Panama is een hevige aardschok gevoeld. Naar aan leiding daarvan herinnert men eraan dat de tegenstanders van een sluizen- kanaal altijd gezegd hebben, dat aard bevingen er verderfelijk voor zouden wezen! Ook zijn er gisteren ernstige aard schokken gevoeld in Rome. Tooneelen van paniek kwamen voor in gevange nissen en ziekenhuizen; het personeel moest tusschenbeide komen om de ge vangenen of de zieken te kalmeeren. Behalve dat van de kerk Santa Annetta de gevel gescheurd is, werd er echter geen schade veroorzaakt. Spiolinage in Frankrijk. 't Schijnt thans vast te staan, dat de verdwenen korporaal van *t Fransche leger, Deschamps, het machinekanon heeft weggenomen, en aan anderen heeft verkocht. Die spioimage wekt natuur lijk groot opzien, vooral ook nu er 'tal rijke berichten komen over een uitge- breiden spionnagedienst aan de Oostelij ke grens. Hevige aanvallen richten de bladen tegen de burgerlijke en militaire overheden, die volgens de pers, maar al te vertrouwelijk met de Duitsche grensautoriteiten omgaan. Sommigen gaan zelfs zoo ver, om in dezen zin strenge verbodsbepalingen te eischen. Verder wordt op verscherping van het toezicht op vre««*delingen (Duitschers) in de grenssteden en vooral op de Uit zetting van dames-spionnen aangedron gen. Zuiver rivierwater 1 De Parijsche prefect heelt een ver bod uitgevaardigd om doode honden in de Seine te werpen. Een voorschrift, dat niet ten onpas gegeven is, wan neer men leest van hetgeen in de maand Juli uit de rivier is opgevischt: 2680 honden, 281 katten, 74 reptielen, 12 hagedissen, 212 vogels, 2 eekhoren tjes, 2 zeugen, een half varken, een kwart geit, een ezel en... vier apen! En dan verwondert men zich nog in Parijs, dat het Seine-water niet drink baarder is! Russische knoeierijen. Graaf Pahlen, lid van den Senaat, die in Turkestan inspectie houdt, kreeg van een officier een gedocumenteerd ver slag, waarin op ongeloofelijke toestan den in het militair bestuur wordt ge wezen. Er bestond in die streek een zoogenaamde „doode batterij" waarover generaal Doedarof bevel voerde. De „batterij" bestond slechts op papier. De generaal streek de ervoor benoodigde gelden eenvoudig op. Toen Doedarof zooveel gestolen had, dat hij eenige ongerustheid gewetenswreeging ware een te schoon woord begon te ge voelen gooide hij het op een akkoord je met den vroegeren chef van het Transkaukasische gebied, generaal Oes- sakofski. Sedert werd er stelselmatig en „in commissie" gestolen. De vennoot schap dreef de zaak in het groot en de „inkomsten" beliepen vele honderd- duizende nroebel rs jaars. Zoo schafte generaal Doedarof zich uit de lazaret- gelden paard en rijtuig aan voor me vrouw Doedarof. Een officier, die tegen de beide hee ren een klacht indiende, werd, als „krankzinnig", onschadelijk gemaakt. Talrijke klachten, onder het minister schap van Koeropatkin, Sacharof en Rö- diger bleven zonder gevolg. Generaal Oessakofski toch diende als chef van het militair district vervalschte stuk ken in, waardoor de aanklagers er het loodje bij legden. Op een der stukken maakte de mi nister van Oorlog Rödiger zelfs een aanteekening van dezen inhoud: „Als de aanklager voortgaat te trachten recht te verkrijgen, moet hij in de gevange nis of uit het district gezet worden". Maar zelfs de omgekochte beambten in Turkestan durfden deze gemeene reso lutie niet ten uitvoer leggen en de ge heele zaak bleef in het duister gehuld! Pater du L»e f Op 74jarigen leeftijd is te Parijs over leden de eerw. pater Stanislaus Du Lac, in vele jaren een der meeat bekende geestelijken van Frankrijk'a hoofdstad, die als zielzorger en redenaar een groote populariteit bezat. Hij was sinds 54 jaar lid der Sociëteit vaD Jezus. Na de uitdrijving der orde in 1880 bestuurde hij te Canterbury bet Mary College. Tien jaar later keerde hij naar Frankrijk terug, en vestigde zich te Parijs en later te Versaille waar hij zich uitsluitend bezig hield met de studie. (T.) De zetel van Breukelen. Jhr. mr. Röell, aangezocht voor een Tweede Kamercandidaat vanwege de centrale liberale kiesvereeniging in het district Breukelen, heeft verklaard geen candidatuur te zullen aanvaarden. De Gouverneur Generaal van Heutsz. Kaar aanleiding van de benoeming van den heer- idenburg tot opvol ger van den heer Van Heutsz als gouverneur-generaal van Nederl.-In- dië, komt bet Fransch-koloniaaldag blad, „La Dépêche Colonial©", nog eens in een redactioneel artikel terug op de groote verdiensten van den heer Van Heutsz. Deze heeft, schrijft het blad, aam zijn land groote diensten bewezen door zijne tegenover de buitenbezit tingen gevolgde politiek, ingegeven door 'het besef, dat het feitelijk bezit den besten waarborg oplevert tegen internationale geschillen op koloni aal gebied, terwijl aan de bevolking dier streken de binnenlandse he vre de werd gebracht. Overigens herinnert het blad aan hetgeen de heer Van Heutsz deel cp het gebied van decentralisatie, aan de uitbreiding van het onder wijs, aan de bijzondere aandacht, die onder zijn bestuur gewijd werd aan maatregelen tot ontwikkeling van handel, verkeer, nijverheid en land bouw. „Dé geldelijke offers ondanks ben zeiven, dat moet gezegd door de niet-inlaüdsche ingezetenen der Nederlandscthe kolonie gebracht, zijn niet als verloren geld te besefcouwen, integendeelmaar er zal eenige tijd moeten verloopen, alvorens vol maakt recht zal worden gedaan aan( den gouverneur-generaal Van Heutsz, schreef het blad. De Dépêche verklaart dan dat -ie door den opvolger van den heer Van Heutsz over te nemen taak zwaar op diens schouders zal rusten. Het blad voorziet evenwel, uit de persoonlijk heid van den heer Idenburg en uit het feit van diens jarenlange «amen- werking met den heer Van Heutsz, dat. hij de door dezen ingezette po ll tiek zal voortzetten en tot een goed einde weten te brengen. De cholera te Rotterdam. Het officieele bulletin. De burgemeester van Rotterdam maakte bekend dat gisterenmiddag te 1 uur in de tot het ziekenhuis be- hoorende barakken zich bevonden 15 personen lijdende aan cholera en twee die verdaent worden daaraan te lijden. Van deze patiënten is de toestand van 1 ernstig, van 4 tamelijk, van de overigen goed. Geïsoleerd en orider observatie bevinden zich 74 personen. De toestand van dezen laat niets te wemschen. Sedert 2G Augustas bedraagt het aantal overledenen 10, waarvan 7 kin deren. Nadrukkelijk wordt aanbevolen de aanwijzingen der gezondheidscom missie nauwkeurig in acht te nemen. De burgemeester maakt tevens be kend dat in de afgeloopen 24 uur één persoon als overleden aan cholera asiatica is aangegeven. Een slachtoffer. De schipper van iden boot op Hot ter! am, bij wien Maandag cholera asiatica was geconstateerd, Is Maan dagnacht in de barak te Breda over leden. Het lijk is reeds gister namid dag om 5 uur ter aarde bes teil. Vrijdagavond is de man, die naar zijn beweren dien dag te Rotterdam Maaswater had gedronken, onwel ge worden en heeft den nacht 'daarop, vanwege de pijn en benauwdheden, op het dek van zijn schip, doorge bracht. Op aanraden van zajn pa troon is de man onder behandeling gesteld van dr. Gunst, die oogea- blikkelijke overbrenging naar de barak beval, niettegenstaande de man perse naar Terheijden vervoerd wilde worden, waar zijn vrouw woonde. De boot is Zaterdagochtend, vóór iets van besmetting bekend was, naar Rotterdam vertrokken. jR&éér een verdacht gevjal. Maandagavond 8 uur ia een vrouw, wonende te Rotterdam; dia met haar man van 's Heerarends- kerke in Zeeland, waar zij een paar dagen vertoefd had, huiswaarts reis de, aan het spoorwegstation te Dor drecht plotseling onwel geworden. Aangezien zij aan braking en ddarrhé leed, werd zij in de conducteurska- mer gebracht en de hulp ingeroepen van het hoofd van den ontsmettiaga- dienst, den geneesheer dr. W. F. „Dus eigenlijken tegenzin heeft Vij u toch niet ingeboeziemd, niet waar?" sprak zij. „Dat niet", antwoordde ze, „maar Aet, hinderde mij, zooals hij mij «lijkbaar voortdurend bestudeerde, *Isof ik een stuk koopwaar was, •ver welker waarde hij het met zich zelf maar niet eens kon worden. Het •lot van de geschiedenis was, dat lk blijkbaar niet waardig werd be tonden zijn vrouw te zijn maar jj°en hal ik Zelf ook al ingezien, "at ik hem toch nooit het jawoord teu kunnen geven." „Wat bedoelt ge, kind?" „Wel, ik ontdekte, hoe de vrouw teu, moeten wezen, die hem gelukkig maken. En de dame, aan wie Pjj zich van het eerste oogen- "Ük af bijna voortdurend wijdde, WrschiMe met mij zóó hemelsbreed, mij spoedig genoeg duidelijk Jterd, hoe onmogelijk een huwelijk mss< hen graaf Diesendorf en Lina deszborn inderdaad was. Toen ik jteffiaal zoover was, gevoelde ik mij Tjrij, «n gerechtigd out duideliiip te deen blijken, dat ilc graaf Ortwin niet tot echtgenoot wenschte." „Ik geloof wel dat je geheel ver standig gehandeld hebt, Lina, maar wie was die dame, op wie ge straks, zinspeeldet „Zij heet barones Melani© von der Lendhorst." Mevrouw Veldenz ontstelde zicht baar. „Toch geen lange, slanke vrouw met blond haar en bijzonder heldere stem?" vroeg ze bijna adem loos. „Ja, zoo ziet ze er uit", antwoord de Lina. „Ze is weduwe en komt uit de hoofdstad. Ze is. een nicht van mevrouw Lintorf." „Wat mag Melanie von der Lend horst- er toe bewogen hebben, het verblijf' cp het stille landgoed der Lintcrf's de voorkeur te geven boven de feesten der residentie", sprak ba rones Veldenz. als in gedachten. „Meent u misschien", vroeg Lina zichtbaar ongerust, „dat barones Me lanie cm Ortwin Desendoif hierheen gekomen is?" „Neen, Lina", klonk het afwe rend. „Om een armen edelman be kommert Melanie zich hoegenaamd niet, al was het ook de beste man ter wereld M,et zoo iemand spelen, dat zal ze misschien doen, maar ge behoeft volstrekt niet bang te zijn, dat. zij ooit de gemalin van graaf Diesendorf zal worden.'* „Bang, waaroto üou ik daar Üang voor zijn", vroeg Lina trotsda. en cp afwijzender) toon. „Ge hebt gelijk", hernam barones Veldenz sussend, maar met een on deugend lachje, „gij behoeft u er niets van aan te trekken, waïiineer die onvoorzichtige graaf zich in de strikken der sluwe Melanie laat van gen Eén ding is intusschen ge lukkig ik ben niet zóó na met haar bekend geweest, dat ze mij hier op Allnhausen zal komen bezoeken." E'ie onderstelling was mis. Want nauwelijks twee.dagen later kwam er een rijtuig den tuin binnen rijden, en de huisknecht diende ter stond daarop barones von der Lend horst aan. Mevrouw Veldenz werd doods bleek, maar herstelde zich terstond en sprak op kalinen toon: „Ik voel me niet wel genoeg om vreem den te ontvangen; verzoek dus de barones, mij te willen verontsehul- gen." Lin a was zieer verbaasd over dit krasse optreden van 'haar anders zoo zachtmoedige gastvrouw. Barones Veldenz zag dat en sprak: „Ver wonder u daarover niet, kind. Ik heb goeie reden om zoo te hande len." „Diaarvan ben ik oveptuigt me vrouw, en het verheugt mij, dat ik barones von der Lendhorst niet be hoef' te ontmoeten." Daar fcrad da lakei weer binnen met een vraag van de bezoekster, ei' deze dan het genoegen mocht heb ben freule Heszborn te spreken. „Wel zeker", antwoordde de gast vrouw voor de aarzelende Lina. „Laat de dame in den blauwen sa lon en zeg,dat de freule dadelijk ko men zal." Lina moest toegeven en ontving barones Melanie met rustige be leefdheid, evenmin eenige ergernis als vreugde tconend over haar be- zcek. De wel wat onbescheiden vra gen der scheene weduwe naar ba rones Veldenz: wist ze zóó te be antwoorden, dat het mevrouw Me lanie volkomen verborgen bleef, of de slotvrouw, werkelijk ongesteld was dan wel slechts een voorwend sel gezocht had om haar niet te ontvangen. Toen de bezoekster einde lijk afscheid nam, vroeg ze zich hcogst verbaasd af, of dat kleine ding uit zie'n zelf zoo sluw en ge reserveerd geworden was of dat haar gastvrouw haar zoo gemaakt hal. IX. Aan den avond' van diem dag schreef barones VeldenZ haar zoon den volgenden brief „Uit je laatsten brief, beste Ge orge, sprak een grooteare opgewekt heid dan ik sinds langen tijd van je gewoon ben. Daar dit waarschijnlijk voortvloeit uit de kuur, die je pas begonnen bent. verzoek ik je, d,eze vooral niet te bekorten, maar daar ginds te blijven zoolang het weer het voortzetten der kuur toelaat. ÏWat mij betreft, de kleine Lina von Heszborn houdt mij heel prettig ge zelschap. Mocht je echter niet langer alleen te Heilbrunn willen blijven, schrijf het dan gerust: dan kom ik bij je. Met de Heszborn's. ben ik zoo eigen, dat ik Carolina zonder eenig bezwaar kan verzoeken haar verblijf op Allnhausen af te breken en het later te hervatten. Doe dus Zooals je wenscht, maar verkort in geen geval een kuur, die je blijkbaar zoozeer goed doet Je moeder JOSEPHINE." Eat haar zoon uit dien brief een geheime reien zou lezen, waarom ze hem liever niet op Allnhausen wenschte, vermoedde barones Vel denz niet, en daarom verbaasde het haar ten zeerste, dat haar schrijven juist datgene ten gevolge had, wat ze tot iederen prijs had willen ver mijden. „Komt daar geen rijtuig aan?" vroeg de barones. „Ik meende het ook te hooren, maar wie zal er nu met zulk een weer een rijtoer gaan maken!" riep Lina uit Haar vraag weid beantwoord door den kreet van een ademloos binm i- snellenden lakei: „Mijnheer de ba ron M Een oogenblik later trad een slan ke heer de kamer binnen. Met een kreet van blijde verrassing sloot de barones hem in haar armen. Eeni ge cogen blikken dachten ae zoozeer alleen aan elkander, dat Lina ge legenheid te e ver had om den eige naar van Allnhausen eens nauwkeu rig gade te slaan. „Eie man zal wel niet lang meer leven", dacht ze met een blik op zijn smalle borst zijn ingezonken schouders en zijn voortdurend wis selende gelaatsklem*. „Wat Met hiji er vervallen uit! Alleen zijn oogen zijn mooi. Zelfs graaf Desendorf*s cogen hadden niet zoo n prachtigea glans als de zijne." Bij die vergelijking, die zicia zoo plotseling aan haar opdrong, bloosde het jonge meisje over zich zelve. Ee barones schreef dit in verge felijke moederlijke ijdelheid aan den indruk toe, dien haar zoon op Lina maakte. En het was dan ook met wezenlijk warme hartelijkheid dat ze de jongelieden aan elkaar ■«oor- stelde. Of ze het niet zeer stil had bij zijn mama, vroeg baron Veldenz. Lina antwoordde, dat ze het voor recht van het gezelschap zijner moe der te hoog schatte om het niet de voorkeur te geven boven de altijd zeer twijfelachtige genoegens va» een aoogenaamd gezelliger leven. Wordt vervolgd.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 1