R. K. Dienstmeisje Handteekenen L.O. AANBESTEDING. xoxonomoxoxon JOH. 0T5, Mej. A. KU IJ PERS, o xoxoxoxoxoxox Verkoöpiri«?en, Boeifeuizeo enz. Sociale Berichten. Sport en Wedstrijden. Leger en Vloot, Financieele berichten. Arrondissements-Rechtbank te Haarlem. VAN ELDERS. Onderwijs. Marktnieuws. Amsterdamsche Beurs. Advertentiën. R.K. Dienstbode, R. K. Tweede Meisje, KOOP Leeraar voor Viool, Piano en Orgel. Schagchelstraat 9 rood. Notaris VAN NIEKERK Donderdag 30 September 1909 O X O O K O X O O j. WENNEN-VINKESTEYN. Spuistraat 244, O O X O O X O X O O Aanbestedingen. Rechtszaken. Barometerstand. Weerbericht. HENDRIKA RH0DUS WILLIBRORDUS JANSE. D. JANSE. ALIDA SCHNEIDER V\. J. ROOZEKRANS vh. e. de Ves Sa WIJNHANDELp XANT08R SPAARNE 96 TELEFOON 107. 4 stuks Veetransportwagens Gevesïigd s Muziekleeraar aan de Rijkskweek school voor onderwijzers Prinsen Bolwerk 16. COSTUMIÈRE. Het buitenverfwerk van het Raadhuis met bijbehoorende gebouwen. HUIZEN, Kerkborduuruierken Paramenten en Ornamenten. Vanen en Banieren, Dames-handwerken. vechtersbazen niet zuinig gevochten: drie op één was 'teen oogenblik. Politie was hier niet te bekennen. En ten slotte werd, uit de Zuid- polderptraat, zekere K. door de politie in de wacht gesleept, die zijn vrouw en kinderen het huis uitjoeg en de huren met een mes achterna liep. De drank was hier natuurlijk oorzaak van deze buitensporigheden. Waaneer we nu nog vertellen, dat gisteravond op drie plaatsen van de Groote Houtstraat i» gevochten, waar bij op eene plaats twee huzaren neet hun sabels er op los-hakten onder groot gegil van een paar vrouwen, dan meenen we dat we boven dit verslagje van een Zondagavond in Haarlem den titel „Donker Haarlem" niet onverdiend hebben geplaatst! Daar dient in voorzien te worden! In de bestrating van den Burgwal is een groot ga,t ,dat zeer gevaarlijk is"da politieagenten hebben er (naar zijden bewoners mededeelden) al herhaaldelijk over gerapporteerd, doch het blijft maar onhersteld. Nu is Zaterdagavond een reeds be jaard man in het gat gevallen en deze bezeerde zich vrij ernstig. 't Is de vraag, of deze les nu genoeg Is en de straatmakers nü zullen komen om herstelling aan te brengen. Wij waarschuwen, want ongelukken zullen anders onvermijdelijk het gevolg ervan zijn! Spelevarende jeugd! Een paar jon gens waren gisterenmiddag, tusschen 3 en 4 uur, aan het spelevaren in den Burgwal. Ze stuurden op den wal aan en bemerkten niet dat een der jongens, zeker eJ. B., met zijn hand het schuit je wilde tegenhouden. De jongen raakte met de hand bekneld tusschen de schuit en den wal, met het gevolg dat een vingertop verbrijzeld werd en de hand ernstig gekneusd. De knaap werd in het St. Elisabethsgasthuis verbonden. Een nieuwe vereeniging. Men deelt ons het volgende mede: Dezer dagen is door eenige beschaaf de Haarlemsche jongelui eene R.-K. vereeniging opgericht, welke ten doel stelt, door het houden van gezellige avonden, boot- en fietstochten, een grooten vriendenkring te verkrijgen. De jongelui moeten den leeftijd van 18 jaar gepasseerd zijn. Weer een, kind te water. Gisteren middag rond twaalf uur raakte weder een kind te water in do Heeronsingel. 'f Was het ongeveer 4-jarig dochtertje van iemand uit de Leliestraat. Het meisje was al zinkende, toen een wak kere borst, de op den Hoerensmgel wonende J. R., te water sprong en het kind redde, dat gelukkig leefde en spoedig naar de ouders werd ge-i bracht. Vergunningkweetie. Donderdagavond a.s., zal in het café van den heer! v. Dijk een vergadering worden gehouden van de te Schoten wonende caféhou- dgers, ter bespreking hunner belangen met het oog op de in het volgende jaar ophanden zijnde splitsing tusschen tappers en slijters. De buren als rechters! Zaterdag avond omstreeks 10 uur, had: in de Kloosterstraat een typisch voorval plaats. Een der bewoners van die straat, die het den geheelen avond zijn vrouw al lastig had gemaakt, zoodat de toet-1 stand voor het mensch onhoudbaar was, werd er, door de buren uit zijn wo ning gehaald en in handen van de poli tie overgeleverd, die hem een rustigen nacht bezorgde! Vruchtendieven. In den tuin van het „Huis ter Zanen" aan den Schoter- weg, zijn gisterenmorgen zes jongens op heeterdaad betrapt wegens diefstal van vruchten en door de politie aange houden. Zulke vlegels! Gisterenmiddag wa ren op de Groote Markt een paar jonn gens bezig.... de ruiten der lantaarns stuk te schieten met een revolver!.... Dat is nu toch wel het sterkste van al. Een juffrouw wees de jongens aan politieagent, die ze te pakken kreeg en meenam naar het bureau. Eene aanrijding. Een toevallige per soonsverwisseling heeft veroorzaakt dat wij Zaterdag j.I., sprekende van de aan rijding door een auto die aan de Zijl- brug plaats gehad heeft, den aangereden persoon niet al te gunstig betitelden. Naar wij nu vernemen is de aange- rede niet den door onzen berichtgever bedoelden persoon, maar "de 25-jarige koopman Hendrik S., wonende Twijn- dersiaan no. 17, die ook van sterken drank volstrekt geen misbruik maakt. De aangered ene werd in het St. Elisa bethsgasthuis opgenomen en maakt het naar omstandigheden redelijk goed. Garnizoeusberiehten. Bij Kon. besluit ia benoemd, b'ij hot wapen der infanterie!, tot direc teur detr N ormaal-srihietsdrool, ma joor A. T. Schotman, van het 10de rog'. Overgeplaatst, is ipet ingang van 1 Nov. bij het 10de reg. int; de luit.-kol. J O. Verspijck Mjjnssen, dir. van de Normaal-schietschnol, uit welke betrekking hij, in verband daarmede, eervol wordt ontheven. De detach eer ing dex cadetten vap de K. M. A. bij het 10e Reg. Inf., is pp morgen geëindigd, waarna zij' met ver lof vertrekken. Het 3e en 4e bataljon van( het 10e Reg. Inf., zullen morgen een gezaL menlijka oefening houden op de Breas!- aup, hij IJmuiden. gilde St. Liuca», Qommissie van Efij- tand, Oommiasie Teekenschool. Kathedrale Kerk, 8 uur. Cursus in de Kath. Geloofs- en Ze- deleer. Onderwerp: Voortzetting over 't bestuur der Kerk. Cirous Oscar Qarré, 8 uur, open ingfevoors telling. Teyler's Stichting, 114 u, Tentoonstelling. Bioscope-Theater, 2, 8 en 9 uur. Voorstellingen. Groote Kerk, 12 uur Orgel bespeling. Programma's. Orgelbespeling in de Groote kerk op Dinsdag 14 Sept. van 12 uur, door den heer W. Ezerman. 1 Preludium en Fuga, G. F. Handel. 2. Adagio (4e Symphonie), Beethoven. 3. Sonate, A. G. Ritter. 4. ELsa's Braut- zug zum Miinster, R. Wagner. 5. Mar- che Funèbre, van Chopin. (Op ver zoek.) AGENDA. voor Dinsdag, 14 Sept. Gebouw St. Bavö. te half 2 le Jaarvergadering rpn den Dio- eeeancn Mariabond. It. K. Volksbond half 9 Hout- hewerker&gilde St. Jojjej'. Schilders- Burgeriijke Stand. Geboren: 9 Sept, d. van J|; BuurHooglug-t. 10 Sept. d van J. KruithofLa Maitre. 12 Septj d. van D. HendriksMolenaar Overleden: 11 Sept. A. 15 j, d. van H. de Boer, Pr Halsstraat. Poiiiie-rapport. Gevonden v o o r w. 1 vrouwenzak met inhoud bij W, Schmicht, Z.B. Spaarne 72d. 1 ceintuur bij C. B. y Vliet, Schreveliusstraat 11 rood. 1 abonnement E. S. Mi ten name van J. v. d Nieuwenhof bij A. Faassen, Lange Annastraat 26. 1 ceintuur bij B. Herman, Prin- senbolwerk 31. 2 paren sokken bij W. Plantinga, Pieter Kiesstraat 6. 1 blikken kannetje bij O. Loeve- stijn, Lange Hofstraat 13. 1 portem. met geld bij J. de Haan, Vooruitgangstraat 28. 3 sponsen in een netje hij B. v. Heriverden, Kampervest 21. 1 linnen zakje waarin een boeze laar, A. Ineke, Kennemerstraat 25. 1 dames handschoen bij1 A. Kat- man. "Witte Heerensteeg 17. 1 nikkelen stang van een kinder wagen bij W. Beijnen. Zoebestr. 13 1 bril in étui bij H. v. Kooien, Korte Heerenstraat 13. 1 snoeimes bij Post, Essehilder- straat 3. 1 teekenpasser bij J. Erdtsiek, Brouwersstraat 6 rood. Aan te bestedm. Dinsdag, 14 Sept. BLOEMENDAAL, Ej. H. J,. Scheltema, K. Kleverlaan Het bouwen van 2 heerenhuizleil Te verknopen. Dinsdag, 14 Sept. HAARLEM, Nassaulaan 1 10 uur Makel. Sarlet Meubil. goe deren. SCHOTEN, Café H. Kooyman,- 1 uur Not. Koolhoven een per ceel Wei- en Bouwland, genaamd ,,Het Goedkoopje", gelegen aan den Slaperdijk onder de gemeente Scho ten. SLOTEBDIJK, Café Het Beeld- huis, half 11 Not. Blaisse en van Waterschoot van der Gracht Het Landgoed De Badhoeve en daai'bij gelegen Warmoezlierderij, aan en bij elkander gelegen in de Gemeente Haarlemmermeer, tegen over het dorp Sloten, en bestaande uit 5 kapitale, Boercfórij N met Spook huizen, Schuren, Stallen. Hooi- en Graanbergen, BouW- en Weilanden enz. E. K. vormschool voor bewaarechool- ondeiwijzeres^en. Amsterdam zal binnen enkele we ken weder een nieuwe instelling voor katholiek onderwijs rijker zijn. Het parochiaal kerk- en schoolbestuur van de H.H. N ico l aas en Barbara heeft n.l. besloten, op 1 October as. in zijn lokalen te openen een vorm school voor E. K. bewaarschool-on derwijzeressen. Deze school is be stemd niet alleen voor religieuzen, die te Amsterdam een diploma wen- sehen te behalen, dat aan hare scho len recht geeft op een gemeentelijke subsidie, maar ook voor jonge meis jes, die zich tot bewaarschool-onder wijzeres willen bekwamen. Ben kwesrie met de Ned. Bijwiel- fabriek „Simplex". Het Nederlandsch Ei. K. Metaal bewerkers Secretariaat deelt ons het volgende mee Doordat het personeel van boven genoemde fabriek telken jare onge veer 6 dagen wordt naar huis ge zonden bij het vaststellen van de bal lans zonder dat hun een tegemoet koming in de finanoieele schade wordt gegeven, besloten de besturen der Bi. K. metaalbewerkersgilde „St; Eloy" en de Prot. Ohr. met bew. ver. „Behoboth" te trachten van de firma een tegemoetkoming van de helft der schade te verkrijgen. Na schriftelijke onderhandeling (mon deling wil de firma in geen geval) wks het, resultaat dat de firma wei gerde een tegemoetkoming te geven, alhoewel dit per jaar gerekend slechte zou kosten IP/2 cent per ar beider per wieek. Het personeel, deze houding der firma beoordeelende, besloot in haai- vergadering, gehou den in, 't Gildenhuis, op 7 dezer, zijn afkeuring hierover uit #e spreken' en in onderstaande mötie Me puhlicée- ren Het personeel fter Ned. Rijwiel en Autofabriek „Simplex" €0 A'dam, in vergadering bijeen in 't Gilden huis opi 7 Sept. '09, gehoord eu be sproken hebbende de correspondentie gevoerd tusschen de B. K. met-ver eeniging „St. Eloy" en de Prot. Chr; met.-vereen. „Behoboth" eenerz'ijds en de directie der fabriek anderzijds, spreekt zijn afkeuring uit over de houding der directie in zake het niet willen tegemoetkomen in zes onvrijwillig te verztuimen dagen door het personeel, gevoelt zich verplicht het publiek mede te deelen da,t volgens zijn stel lige overtuiging een loonverlies van 6 dagen op êen weekloon van f 10 a f 11 zeer onbillijk ie te noemen, en gaat over tot de orde van den dag. De staking der grondwerkers. In een Zaterdagmiddag gehouden ledenvergadering van de grondwerkers patrooosvereeniging is besloten de bemiddelingsvoorstellen, gedaan door het bondsbestuur van de afdeeling Amsterdam van den R. K. Volksbond als bemiddelingscomité te aanvaarden. Deze voorstellen zijn Het minimum uurloon zal op 1 Oc tober a. s sijn 26 cent, op 1 Februari 1910 zal het bedragen 27 cent en op 1 Juli 1910 28 cent. Overigens zal de bestaande toestand gehandhaafd wor den, nader te regelen in een door par tijen vast te stellen collectieve over eenkomst. De duur dezer overeenkomst zal later door partijen worden vastgesteld. De datum wanneer de werkzaamheden aangevangen zullen worden, is nog niet vastgesteld, in elk geval niet vósr 15 September. De grondwerkeisvereeniging „St Leonardus", voor welke organisatie de R. K. Volksbond als bemiddelaar op trad, heeft zich met deze voorstellen vereenigd. Zaterdagavond vergaderde de grond werkersvereeniging „St. Leonardus", ónderafdeeling van den R. K. Volks bond afd. Amsterdam. Besloten werd dat deze vereeniging de staking nu ais opgeheven beschouwt. De datum van de hervatting van het weik zal nog nader worden be kend gemaakt. Drankbestrijding. De Diocesane Bond "van Drankbestrijders-vereenijgingen in het Bisdom Haarlem houdt zijn 5de Algemeene Vergadering, op- Maan dag 1 November 1909, des namid dags te half 1 uren^ in het gebouw van den Ned. B. K, Volkshond te Leiden (Rapenburg). De agenda bevat1. Opening door den Voorzitter. 2. Notulen van de 4de Algemeene Vergadering. 3. Jaar verslag door den Secretaris. 4. .Ver slag door den Penningmeester. 5. Rapport van de commissie, belast met het nazien der geloofsbrieven. 6. Verkiezing van drie Verificateurs voor het nazien van de rekening en verantwoording van den Penning meester. 7. Verkiezing van Be stuursleden, wegens het periodiek aftreden van de heeren J. G. Pot- harst en Jan Creyghton. Boven dien treedt af de heer Frans JVfsse wegens het niet-bezitten van de kwa liteit, voorgeschreven bij .Art. 6 eer ste lid der Statuten. (Opgave van candidaten wordt ingewacht door het secretariaat tot uiterlijk 1 Oct. aar staande). .8 Voorstellen van de afdeeling 's-Gravenhage: a. De Algemeene Vergadering enz. draagt het Be stuur op de wenschelijkheid en de mogelijkheid te onderzoeken van de uitgifte door Sobriëtas van een drankbestrijders-scheurkalender, b. De Algemeene Vergadering enz. draagt het Bestuur op pogingen in het werk te stellen, die oprichting van fruitrafé's zouden kunnen be vorderen. Preadvies Oonform de Voorstellen. 9. Herziening van de Statuten en het Huish. Reglement 10. Rondvraag. 11 Sluiting. Eenige voorstellen van Beverwijk kwamen te laat in om nog op de agenda te p-laatsen. Schieten. Thans is ook de uitslag der vrije baan-wedstrijden bekend, gehouden tijdens het concours van den Noord- HollaDdschen sehietbond, den Sen Sept. j.I. te Hoorn. Vrije baan, afstand 200 M. le pr. J. Bonariu8, Overveen, 70 p. 2e pr. D. Kroon Hz., Hoorn, 69 p. 3e pr. C. Marsfeld, Amsterdam, 68 p. 4e pr. J. A. Mol, Amsterdam, 67 p. 5e pr. D. Teekens, Haarlem, 67 p. 6e pr. P. J. Hekker, Overveen, 67 p. 7e pr. D. N. H Twisterling, Haarlem, 67 p. 8e pr. J. C. Woestenburg Jz., Hoorn, 66 p. Vrije baan, afstand 150: le pr. D. Kroon Hz., Hoorn, 114 p. 2e pr. J. A. Mol, Amsterdam, 113 p. 3e pr. C. v. d. Berg, Hoorn, 112 p. 4e pr. C. Mars- felder, Amsterdam, 111 p. 5e pr. J. Baardse, Haarlem, 111 p. 6e pr. C. Snoeks Sr., Egmond, 110 p. 7e pr. P. J. Hekker, Overveen, 110 p. 8e pr. D. C. Houtgraaf, Bloemendaal, 109 p. Vrije baan, buks afstand 12 M.le pr. A. M. v. Leeuwen, Amsterdam, 192 p. 2e pr. H. B. Goettel, Alkmaar, 190 p. 3e pr. P. Roozen, Overveen, 189 p. 4e pr. B. Nijssen, Purmerend, 187 p. 5e pr. A. Bos, Overveen, 186 p. 6e pr. C. Marsfelder, Amsterdam, 185 p. 7e pr. P. Hecker, Alkmaar, 182 p. 8e pr. J. v. d. Berg Jr. Hoorn, 182 p. Bij de infanterie zal een proef wor den genomen met beenbekleeding en wel met z. g. enkelkappen. Deze zullen verstrekt worden aan de miliciens, die in de najaarsploeg onder de wape nen komen. De pantserschepen „Piet Hein" en „Evertsen," de onderzeeboot 1 en twee groepen torpedobooten zullen van 15 tot 28 September in de Noordzee, tusschen Nieuwediep en IJmuiden ge combineerde oefeningen houden. Baron George Rosenthal, f In den ouderdom van 81 jaar is te Amsterdam overleden Baron George Rosenthal, hoofd van de bankiersfirma Lippmann, Rosenthal Co.., aldaar. Hij was geboren te Hannover en was een bekend filantroop. Het stoffelijk overschot zal Dinsdag naar Hamburg vervoerd worden om al daar begraven te worden. Cassatie. Door den heer Officier van Justitie alhier is cassatie aangeteekend tegen bet vonnis der Rechtbank alhier, waar bij 7. J. V., kleerbleeker alhier in hooger beroep is ontslagen van rechts vervolging ter zake van overtreding der arbeidswet. De heer H. J. Eilers, te Oegstgeest, deelt in een circulaire mede, dat hij bij den officier van justitie te Amster dam tegen E. J. Abrahams, arte al daar, secretaris-penningmeester van de Vereeniging tegen de Kwakzalverij, een klacht heeft ingediend wegens be- leediging in artikelen in de „Enkhui- i zer Courant" van 17 en 24 Juli 1.1. Failliet verklaard: 24 Aug .S. Snatager, openbare koop- i vrouw te Arnhem, vroeger te Zutphen, gehandeld hebbende onder de handels vennootschap Chemische fabriek „Eu reka". 9 Sept. L. J. Seegers, sleeper te Nij megen. A. ,W. Lorjé, directeur der naam- looze vennootseh. Lorjé's goedkoopste kantoorboekhandel, te Amsterdam. J. Kruiten, caféhouder te Am sterdam. 10 Sept. J. M. Simon, oud-ritmees ter der cavalerie te Teteringen. H. van de Bilt, schoenwinkelier en lederhandelaar, te Utrecht. •W. van 'i Veen, caféhouder te Kam pen. A. Doornkamp, aannemer te Nieu- wolda. I. B. van Wees, te Tilburg, te Bre da in naaimachines handelende onder de firma J. Wijnen. R Velsink, koopman in sigaren en photograaf te Doetinchem. Geëindigd dóór het verbindend worden der uitdeelingslijst het faillis sement van H. P. Correljé; door het vonnis op het verzet tegen de uit deelingslijst het failissement van M- van den Berg, te Amersfoort. Opgeheven: de faillissementen van H. M. van Haaften, te 's-Graven hage; A. Smitshuis, te 's-Gravenha ge en van M. Cornelissen en C. E. Zeitsen, beiden timmerman en aanne mer, odder de firma Cornelissen en Zeitsen. te Nijmegen. Algemeene kosteloosheid van hc4 Lager Onderwijs. Aangezien er den Iaatsten tijd zoovele stemmen zijn opgegaan tegen iet beta len van schoolgeld, heeft het hoofdbe stuur van het N. O. G. het voorn jmen, eerstdaags aan de onderscheidene afdee- lnigen eene reeks vragen ter beantwoor ding te zenden, uit welke antwoorden dan een rapport voor de regeering sa mengesteld zal worden om te trachten tot algemeene kosteloosheid van het L. O. te komen. Rijks-cursussen voor Hoofdacfe. Het hoofdbestuur van het N. O. G. zal de regeering trachten te overtui gen van de noodzakelijkheid tot oprich ting van Rijks-cursussen voor dehoofd- acte in verschillende centra van het land en het bezoeken er van aan de deelnemers zoo gemakkelijk mogelijk te maken. De particuliere cursussen van thans lijden veelal wegens de hoo- ge kosten een kwijnend bestaan. HAARLEM, 13 Sept. Graan- en Zhad- markt van heden. Varrkocht: 30 H.L. roode tarwe f9, 50 H.L. witte tarwe f8, 60 H.L. rogge f6.10 ae f5.25, 70 H.L. groene erwten f 13.60 en f 11.50, 17 H.L. capucijners. f 15.75. LEIDEN, 11 Sept. Oude tarwe, wei nig voorkomend, wordt zeer duur be taald. Nieuwe tarwe is van veer uit- eenloopende kwaliteit, flrooge komt weinig voor, wakke moet tot voerprijs opgeruimd worden. Tarwe f7.50—f 13.40 per 80 K.G. Rogge f5.50—f6.50 per 7 K.G.5 Gerst f7.75—f9 per 100 K.G. Haver f8—f9.50 per 100 K.G. Gr. erwten f 10.50-f 13 per H.L'. Koolzaad f8.75—f9.75 per H.L. Kanariezaad 18.25—f 10 per H.L. Hennepzaad f6.40—f7 per H.L. Hennepzaad f6.40—f7 per H.L. Karwijzaad f 15.25—f 1.75 per 55 K.G. Boter. Aanvoer 7190 K.G., le kw. per half vat f54f58, 2e kw. per vierde vat f48—f52; le kw. per K.G. f 1.35 f 1.45, 2e kw. per K.G. f 1.20f 1.30. Lange zwarte lurl, 90.000 stulfs, f 3.50 —f3.75 pee duizenfli. Eierenveiling. De eieren zijn gestem peld L. E. V. Aanvoer 1850 stuks. Prij zen waren van f4.75—f5.20 peas 100 stuks. BEVERWIJK, 10 Sept. Spinazie f3 per mandje. Postelein, f2 per mandje. Wortelen, per 100 bos f6f 10. Kom kommers f5 per 100 st Kleiaardappe- len f 2.75, id. zand f 4 per H.L. Doppers 22 ct., Capucijners 24 ct. Raspers 24 ct. alles per K.G. Tuinboonen fl.25, Snij- boonen f3f2.25, Heerenboonen 60 80 ct. alles per 1000. Savoie kool 6 3 f6, Roode kool f6, Bloemkool f 10 f 14, alles per 100 stuks. Uien 13 p. Heet. Prei f0,10 per bos. Sla f 1.30 fl.40 per 100 krop. Rabarber, f8 per 100 bos. Pieterselie f0,05, Selderij, f 0,05 per bos. Appelen, f5f7. per Heet. Peren f 3—f6 per Heet. AMSTERDAM, Vrijdag 10 Sept. Eiemoteering der V. P. N., Kipeieren f 4f 5,85. Aanvoer 12505. Middenprijs f4—f4,73. 210 Jonge hanen 235,75 K.G. f 0,21—f 1.10. 31 oude hanen 8250 K.G. f 0.31—f2. 661 oude kippen 1286.00 f 0.28—f2. 94 Eenden 5650 K.G. f 0.31— f 0.40. 4 ganzen 1450 K.G. f 1.43—f 1.58. BREDA, 10 Sept. Groenten en fruit veiling, Bloemkool f7.50f 10.50. Roo- kool f 4—f 4.50. Witte kool f 4.50— f .550. Savoijen fl.80f2., alles per 100 st. Snijboonen f2.f2.30. Augurken f2.50 f2.90, alles per 1000. Princessenboo- nen 6470 cent. Idem K.G. 6i/a7 ct Kroten f 1.f 1.40. Peen f 1f 1.50, alles per 100 bos. Beurées f4.20 per mud Jutte peren f7 per 100 K.G. Breurre d'Amanlis f5—f6, idem. Lebrun f2.90 Dubbele bergamotten f6, alles per 100 K.G. Tomaten 17 22 ct. Frambozen 10 ets., alles per K.G. A.s. Woensdag 15 September om 2 uur n.m. frambozenveiling. Medegedeeld door H. G. Tombbbgh en Oo 13 Sept. Vorige koers heden, Atchison «omm. 117'/s Denver Rio 47 Erie 35! s Kans South 47;/s Pref. 731/» Missouri Comm. 42i/g N. Y. Ontario48?/16 Rock Island 89 fcouthern Pacif. 127% Railway. 81 Union Pacif. 205 Wabash Comm. 20 Amalg Copp. 88 Car Foundry 68% Steel Comm. 80%6 Marine Pref. 21% Comm. 7% Peruv. Pref. 33;5/16 Comm. 89/lc Kon. Petroleum 153® Great Cobar 121 Ned. Schuld 21/ï0/^ 79% Rusland Hope. 87ls/18 Consols 87% Amer. waarden flauw. Russ. foodsen onveranderd. Petroleum aand. stil. Tabaksaandeelen vast. Mijnaandeelen flauw. Prolongatie B/2 pet. 117 46 SI1/2 46k2 723., 40% 463,, 37U/16 1253/, 301/2 2041/9 20'/, 79 666/„ 783/, 213, 7 34 8% 449 118i/2 791 16 87% 87% Amsterdam, 11 Sept. Olienoteering per 100 K G. Raapolie. Vliegend In de stad Sept Oc../Dec. Lijnolie. Vliegend In de stad Oet. Sept./Dec. Oct./Dec. Jan./April. 10 Sept. f 283/, 281/. n 27% 28 261/, 26 25% 253/, 251/, 24 3/8 23% 11 Sept. f 25% Stand van heden: 761 mM. Stand van gisteren760 mM. Neiging tot vooruitgang. Thermometerstand Hedenmiddag 12 u. 60 F. 155 Q. Laagste der afg. nacht 57 P. 14 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidv Opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. van het Koninkl. Nederl, Meteriologiacb Instituut te de Bilt. (Per Telegraaf.) Maandagmorgen 10 uur. Hoogste barometerstand 772,7 Horta, laagste 757,0Manche». Zwakke tot matige, Oostelijke tot Noor- telijke wind. Zwaarbewolkt. Waarschijn lijk regen tuien. Koeler. Geboren: LAURENTIUS JOZEF. Zoon van D. PRONK. M. M. J. PRONK—Meeubbrg Heemstede, 12 Sept. 1909. Heden overleed, voorzien van de H. H. Sacramenten der Ster venden, in den ouderdom van ruim 80 jaren, onze geliefde Moe der, Behuwd- en Grootmoeder weduwe van JACOBUS A. R. J. JANSE—Tïich. H. JANSE. J. B. JANSESmklïee. F. v. NIEUWLAND A. C.v. NIEUW LA ND-Jaxsï L. W. J. ROTTEVEEL. E. M. ROTTEVEEL—Jansb. J. G. KUIL. S. M. P. KUIL—Janse. Haarlem, 10 Sept. 1909. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze groote droefheid, voorzien van de H. Sacramenten der stervenden, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw Weduwe van Thbodorüs Kobs, in den ouderdom van ruim 72 jaren. F. J. H. NE LIS C. NELIS-LcDBwia en Kinderen A. FEPPEMA-Koks J. FEPPEMA en Kinderen Ca. KORS Cs. KORS. R. K. Pk. M. db WILDT Kobs W. de WILDT en Kinderen. Beverwijk, 9 Sept. 1909. GEVRAAGD met 1 Nov. eene nette van buiten. Aan Hetzelfde adres terstond een net R.K. DAGMEISJE van c.a. 15 j. Goede getuigeD gewenecht. Aanmelding 's avonds 8—9, Ripper- dapark 10. Zoo spoedig mogelijk gevraagd een nette liefst van buitea. Brieven No. 10067 bureau dezer courant. Mevrouw MULDER, Nieuwe Gracht 51, vraagt met November een boven de 20 jaar. bij L. VAN BOMMEL, Mr. Rijtuig maker te De Meern bij Utrecht. Gelegenheid tot Deelneming in den Winteravond Cursus van 79 uar, per avoDd 50 cent, 5 avonden per week f2. Brifven onder No. 10085 Bureau van dit Blad. Burgemeester en Wethouders van Heemstede maken bekend, dat op DONDERDAG den 16en SEPTEMBER 1909, des voormiddags om half twaalf, ten Raadhuize in het openbaar zal worden aanbesteed Aanwijzing op Woensdag 15 Sep tember 1909, des voormiddags om 10 uur. Het bestek ligt ter Secretarie ter inzage van 92 uur. TE HAARLEM, ZAL OP des avonds ten 7 uur, te Lisse, in bet Hötel „De Witte Zwaan", in ééne zit ting publiek verkoopen Vier naast elkander gelegen te Lisse aan de Wagenstraat nabij de Broekstraat, gemerkt 12d, 13d, 14d, en 15d; eerst elk afzonderlijk en daar na gecombineerd. B zichtiging Dinsdag en Donderdag van 2— 4 uur. Breeder bij biljetten omschreven. Nadere inlichti»gen bij bovenge noemde Notaris VAN NIEKERK te Haarlem, Nieuwe Gracht, boek Kenau park.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 3