Stadsnieuws. Kerknieuws. Onderwijs. VAN ELDERS. Letteren en Kunst. Amsterdamsche Beurs. Marktnieuws. Gemeentezaken. Aanbestedingen. INGEZONDEN. Rechtszaken. Weerbericht. Barometerstand. U's 8V;. SPAARNWOTJDE. Roodvonk. In het huis bewoond door P. H. komt een geval voor van roodvonk. HAABLEMMBRLIEDE c a. De Wi 1 hel m i na vereeniging Onder begunstiging van fraai weder werden hier Donderdag de jaarlijksche feestelijkheden vanwege de plaatselijke Wilhelminavereeniging gehouden. Aan de ringrijderij per rijtuig namen 22 paren deel. De dames-prijzen wer den behaald door C. Buijs, A. de Mol en A. Doesburg en de heeren-prijzen door J. van der Aar Sr., J. de Mol en C. Wempe. Voorts werden nog kleinere wed strijden gehouden waaraan aardige prijzen waren verbonden. Een muziekkorps en een draaimolen Verhoogden de feestvreugde. In den namiddag kwamen o.a. de Burgemees ter met Mevrouw dit landelijk feest nog met een bezoek vereeren. 's Avonds had in het café van den heer N. van Geldorp da pxijsuit- deeling plaats'. NOORDWIJKERHOUT. Peesten. Gisteren, Donderdag is door onze gemeente en door een gToote menigte van buiten feest gevierd, zooals wei nig' plaatsen in den omtrek tot heden gefeest hebben. Het feest gold eer stens, de geboorte van Prinses Ju liana, hetgeen werd aangekondigd door en op een fraaie ©erepoort van groen en bloemen midden in het dorp; tweedens de verjaardag van H .ML de Koninginen (alle goede dingen bestaan in drieën), 't was gelijk kermis ook. Al vrij vroeg begon in het bevlag- de dorp da feestelijkheid en traien de deelnemers van fietsrijder met versierde fietsen aan om in optocht door het dorp to gaan, wiaama met de volksspelen werd aangevangen. Op verschillende plaatsen hadden ge lijktijdig plaats: ringsteken 'op de fiets, tonknupp.elen en vogelschie ten, waarvan, het laatste eerst tegen den avond was afgeloopen. De prijzen voor een en ander wer den behaald als volgt: Ringsteken op de fiets voor damesle prijs Trijntje Meijer, 2e Kaatje Oostdam, 8e Mietje v. d. Tang, 4e Keetje Hoo- geveen, 5e Anna Bouwmeester Versierde fietsen (Dames) le prijs Grietje Rijnveld, 2e Mina van Dijk, 3e Coba Kroes, 4e Marijtj© Klugt, 5e Gerritjè Bouwmeester. Ringsteken op de fiets voor jon gens (1216,j.) le prijs J. Heems kerk, 2e P. v. Dam, e3 G: Ivors, 4e A. Wassenaar. Idem voor jongens boven 16 j.le prijs Gorn. Heemskerk, 2e A. de Winter, 3e P, Rijnoveld, 4e H. ËBurscfaman, 5e P. Zwaan, 6e J. de Rijk. Voor versiering der eersten he- kwamen prijzen, A. Wassenaar en K. Duivenvoorde, voor de 2e groep J. v. Dijk, P| Rij neveld en J- de Rijk. Voor de 5 tonnen werden prijs- Win'ners, (de prijzen bestonden uit 10 pond spek) J. Duivenvoorden Az: A. v d Berg Azi, O. Zuiderduin, J v. d Klugt Pzen J. Elskamp. De overige deelnemers kregen voor ©en opknappertje elk een flinken worst van ruim een pond. De vogelprijzen behaalden: le pr. L. Marines, 2e L. v, Hoort, 3e L. Meijer, 4e G. Smit, 5e P|. Duiven voorden J acz. Van de 2© vogel 1© pr. en 3e A. Broma, 2e J. Verroer, 4e C. v d. Zwet, 5e J. v. Schooien, 6e Q, y. Heemert. 's Middags hadden, behalve de voortzetting van het vogelschieten, de ringrijderij met paard en tilbury plaats, benevens ©enige Kinder- en volksspelen. Deelnemers voor ringt ij den, het beduidende cijfer van 58. Zij hiel den een geregelden ring om; de kerk. De prijzen werden gewonnen als volgt: B. Immerzeel, B. Broekhof, D. Ivors, H. v Stein, A. Duiven voorden, H. Kasper, B. Timmers, K. Duivenvoorden, D. de Jong en J. van Went. Voor versiering der tilbury's, le pr. A. Uit den Boo gaard, 2e A. v. Dijk Mz3e J. &V,assen aar, 4e P. J. Timmers en 5e J. Uit den Boogaard. Van de fietsrijderij met lange pij pen werden ten slotte de volgenden winnersle pr. Corn. Heemskerk, 2e Kl. Schouten, 3e H. Bouwmeester, 4e G. v. Dijk en Dl. v. d. Berg nog oen consolatiepxijs. Nog ©en vogel werd geschoten, Waarbij ook niet-gemeentenaren aan konden meedingen en waarbij prijs- Winnars werden: P. v. d Raadt, vlag, A. v. d Geest (v. Warmond) twee vleugels en J. Vermeer ©n A. Broma bij loting de romp. De „Echo der Duinen" ons mu ziekkorps hield er danig de feest stemming in en ■vrooHjkte de fees telijkheden door haar zieer goede mu ziek op, en deed dit ook bij het Uitreiken der prijzen, waarmede ruim een uur heenging. Tot slot van deze feestviering Werd nog een buiten-concert gegeven en om een donderend slot-effect te geven, een vuurwerk afgestoken. Personalia. De heer G P. Swaanswijk, schaver ®au 4e Centrale Werkplaats, herdenkt September den dag, waarop bij y6ór25jaar bij genoemde Maatschappij dienst trad. De heer Otto W. de Nobel heeft Hjn ontslag als directeur van de man Uenzangvereeniging „Crescendo" geno den wegens overdrukke bezigheden Ms dirigent van vereenigingen buiten Baarlem. Aan H. H Oppelaar alhier is toegekend het politiediploma met aanteekeningen. De Ned. B. K. Volksbond. Gisterenavond vergaderden in 't ge bouw „St. Bavo" de verschillende vakbesturen der onderafdeelingen van den N. R. K. Volksbond gecombi neerd met eenige uitgenoodigde leden dier vakafdeelingen. De beer G. P. Hetem, voorzitter presideerde de vergadering, waarna hij het doel der vergadering uiteen zette n.m. om te geraken tot het oprichten vau een steuncomité, en wel op initia tief van het Hoofd-Beatuur. Spr. hoopte, dat deze vergadering de op richting van dit zoo hoogst nuttig en tot heden nog niet verwezenlijkt doei, zal tot stand brengen. De voorzitter deelde mede, dat resds eeniee leden zich bereid hebben verklaard voor dit doel te willen werken, waarvoor hij hen zijn dank betuigt, verzekerend, dat zij steeds op den steun zullen kunnen rekenen zoowel van het H. B., als van de Vakbesturen. Thans velgt eene discussie, hoe dit steuncomité aan de noodige fondsen moet komen. Verschillende voorstellen werden gedaan, welke alle door het comité in overweging kunnen worden genomen. Besluiten hieromtrent wor den aan het comité zelf overgslaten, daar het zelt dient te overwegen hoe zich te organiseeren. Besloten werd verder in deze vergadering reeds een tweetal voorloopige bestuurderen te kiezen, welke :oo spoedig mogelijk eene vergadering zullen beleggen, waarop een definitief bestuur kan worden gekozen en de regeling der werkzaamheden kan worden vastge steld. Hiervoor werden gekozen de H.H. Herben en Donkerlo. De voor zitter sprak hierna den wensch uit, dat het een flink comité moge worden met de noodige levenskracht om te kunnen werken tot groei en bloei der R. K. Vakorganisatie. Hierna was aan de orde het vast stellen der houding bij de a,s. bestuurs verkiezing voor het Hoofd Bestuur. De uitslag was dat, daar de vier aftre dende heeren, allen bekend stonden bij de vakbesturen ais ijverige bestuur ders, er geen termen werden gevonden andere candidaten te stellen, zoodat alle vier, door de gecombineerde vak- besturen bij acclamatie wederom werden gecandideerd. Hierdoor zal de organisatie zeer worden gediend, zei de Voorzitter. Bij de nu volgende bespreking om trent het Kerkelijk vieren van het 20- jarig bestaan van den Bond, werd medegedeeld, dat op Zondag 3 Oct. a.s. te 7 uur eene H. Mis met Alge- meene H. Communie zal worden op gedragen in de kerk van 't H. Hait Kleverpark. Verzocht wordt het in signe zichtbaar te dragen. Na de H. Mis zal een gemeenschappelijk ontbijt worden genuttigd in de groote zaal van 't Bondsgebouw waaraan ieder kan deelnemen tegen 10 ct. per cou vert. Gelegenheid om zich hiervoor op te geven, werd opengesteld door den Bondssecretaris den heer Th. Broekhuizen die ter vergadering aan wezig was. Na afhandeling der rondvraag, waarvan door eenigen werd gebruik gemaakt, zeide de voorzitter nogmaals dank aan de leden van het comité, voor de toegezegde medewerking en droeg hij het voorloopig bestuur op, kennis te geven aan het H. B. van de tot standkoming daarvan, waarna de vergadering wederom met gebed werd gesloten. Adam in Ballingschap. A.s. Dinsdag 21 September zal in onzen Schouwburg opgevoerd worden Vondels treurspel: Adam in Balling schap door de N. Y. „Het Tooneel", directeur Willem Royaards. Men schrijft ons dienaangaande het volgende, waarmedw wij geheel in stemmen: De hooge ernst en serieuse toewij ding van den heer Royaards, die bij het optreden van zijn gezelschap, steeds zijn waar te nemen; de zorgen en opofferingen, die hij en zijn dames en heeren acteurs zich getroosten om in alles: zegging, uitbeelding, costumes en decors ware kunst te geven worden meer en meer gewaardeerd en beloond. De critiek, van vele zijden geoefend over de opvoering van Vondel's mees terwerk, heeft langzamerhand voor algemeene waardeerin,; plaatsgemaakt. En met recht. De heerlijke verzen taai van Vondei, de expressieve zegging, de stijlvolle gewaden en de decors, Cuijpers vocale en instrumentale bij- gecomponèerde muziek zijn een ver heffing van het gemoed en een streeling voor oor en oog. In de atmosfeer van adel en voornaamheid, die het geheel doorzweeft, worden ook de toehoorders opgenomen 1 We kunnen dan ook niet nalaten een ieder met kracht op te wekken a.s. Dinsdag de opvoering van „Adam in Ballingschap" in onzen schouwburg te gaan bijwonen. Electriselie Spoorweg Maatschappij. Gedurende de maand Aug. '09 be droeg het aantal vervoerde passagiers op de verschillende lijnen: Amsterdam-Haarlem-Zandvoort 292.346 Ceintuurbaan te Haarlem 152.336 Haarlem-BIoeniendaal 112.187 Totaal 556.869 De ontvangsten per dagkilometer be droegen: Lijn Amsterdam-Haarlem-Zandvoort fl. 78.881/2 Ceintuurbaan te Haarlem 38.99 Lijn HaarlemBloemendaal 71.89i/2 R.-K. Stucadoorsvereeniging. Woensdagavond had in het gebouw „St. Bavo", een vergadering plaats van R.-K. stucadoors, met het doel een vakvereeniging te vormen. Na een inleidend woord va» de* heer A. H. Smulders, lid van het Hoofdbestuur van den R.-K. Volksbond, werd besloten een R.-K. stucadoorsver eeniging op te richten. De aanwezigen kozen N. J. Soet, B. J. Reiber en C. Hofkes, voor het ontwerpen van een program van actie en het samenstellen van statuten en reglement, om een en ander op de e.v. vergadering te kun nen behandelen. De Stuivers-Spaarbank der afd. Haarlem e. o. van den Volks-; bond tegen Drankmisbruik. Gedurende de maand Augustus wer den ingebracht 452 posten, met een bedrag van f674.43, en uitbetaald 75 posten met een bedrag van f 916.181/2, terwijl 27 nieuwe boekjes werden af gegeven. Tot commissaris dezer instelling werd gekozen de heer M. van der Boon, te Ojverveen Voor het Liglialfomls. In de week van 512 Sept. j.l., werd_ in dank ontvangen: namens de Com missie der versiering van de Smede- straat met de Julianafeesten 18 Mei j.l. f7.van mej. J. Peiger f6, als opbrengst van postzegels en zilverpa pier, met haar leerlingen verzameld. De voetbalfeesten van „Haarlem". A.s. Zondag 19-September zal de staf- muziek van het 10e Reg. Inf., van 12—5 uur, een uitvoering geven op het terrein der LI. F. C., ter opluistering der feesten der jubileerende voetbalclab „Haarlem". Circus Oscar Carré. Het groote circus was gisterenavond weer stampvol, op alle rangen, tot 'in alle hoeken. We hebben in onze vo rige verslagen al verteld van de ver-| schillende dressuren, rijkunsten, spe cialiteiten en clowns, zoodat we nu als aanvulling kunnen zeggen, dat alle nummers zonder onderscheid voortdu rend een steeds grooter wordend succes hebben. Weer werden de prachtige, interes sante vrijheidsdressuren van den heer Albert Carré stormachtig toegejuicht en het zelfde gold de vermaarde kunstwiel- rijderessen, de gez. Proveani, en „Les Pages", hoog- en verspringers. Mr. Tom Jack, het Canadeesche na tuurwonder, met zijn wonderlijke toeren met de zwaarste boeien en kettingen, was weer een van de grootste attrac ties. En ook de clowns waren goed: Bus- to en Pacco, Fernando en „de klein© Jacob", allen gaven geestige en ver makelijke intermezzo's, zoodat ook de voorstelling van gisterenavond wederom uitstekend geslaagd mag heeten. Nog eenige dagen blijft Carré hier, 'en we twijfelen niet of alle voorstellin gen zullen overstroomd worden met be zoekers. Naar Carré. De lieer Carré heeft de weezen en verpleegden van de verschillende stich tingen hier ter stede uitgenoodigd om de voorstelling van a.s. Zaterdagmid dag te komen bijwonen. Ter navolging. Het personeel van „Onder den St. Maarten", zal heden avond de voorstelling van 't Circus Oscar Carré bijwonen, voor rekening van de firma. Huur van grond. De heeren Gonnermann en Co., ver zoeken in huur 50 of 30 M3 grond aan 't Spaarne, naast 't gebouw „Het Spaarne", Nader is gebleken, dat de firma ook met 15 M2 genoegen neemt. B. en W. geven in overweging deze laatste 15 M3 in huur af te staan voor f 4.50 per jaar. Een overgangsbepa ling. Naar aanleiding van een Ministerieel schrijven, stellen R. en W. voor aan te vullen de overgangsbepalingen van de reglementen voor de Hoogere Burger school met vijfjarigen cursus en de Meisjesschool voor Middelbaar onder wijs met vijfjarigen cursus alhier, vast gesteld in de raadsvergadering van 24 Februari 1909 no. 10. Met het volgende: „De bepaling van art. 21, 2e lid, voor zooveel dat betreft de vergoeding voor tijdelijke lesuren, geldt in zooverre voor de leeraren(essen) die vóór 1 Mei 1909 reeds in dienst der geme'enta wa ren, dat hun, bij vacature, een ver goeding van f2.50 voor elk waargeno men lesuur wordt uitgekeerd." 't Gymnasium;. Door 't College van Curatoren van 't Gymnasium, is een schrijven inge zonden, waarin zij verzoeken tijdelijk te benoemen een leeraar in de geschie denis en de aardrijkskunde aan die in- inrichting. B. en W. stellen voor: te benoemen tot leeraar in de geschiedenis en dö aardrijkskunde aan het Gymnasium in deze gemeente, voor den cursus 1908 —1910, den heer Dr. G. B. Brom al hier, op eene belooning berekend naar f 2000 's jaars, onder verplichting gedu rende 19 uren per week les te geven;, wordende deze benoeming geacht te zijn ingegaan op 10 September 1909. Eervol ontslag. De leeraar aan 't Gymnasium/ G. Wesseldijk, verzoekt tegen 1 October a.s. eervol ontslag om gezondheidsrede nen. Wonder boven wonder. Gisteravond om zfes uur was in de Anthoniestraat bijna een vreese- lijk ongeluk gebeurd. Een vrouw uit Zuid-Schalkwijk, S. genaamd, had de electrise,h.e tram, uit. Amsterdam komende, niet opge merkt. Zij werd door de tram ge grepen, en ofschoon de wagenvoer der uit alle macht remde, meenden zoowel hij als de conducteur, toen de tram. stilstond, niest anders of ide vrouw lag er onder.. Wonder lx>v©n wonder had zij echter, reeds op den grond liggend, de tram weten te ontwijken en was al opgestaan, toen de tram stilhield - Aan het resoluut en' krachtig op treden van den wagenvoerder (tram 11) .die zoo terstond uit alle macht remde, had de vrouw het ongetwij feld te danken, dat haar leven ge red of zij althans voor een vree- selijke verwonding gespaard werd! De Bond van Technici. Woensdagavond vergaderde de afd. Haarlem van den Bond van Technici. Door B. en W. van Haarlem was een vragenlijst ingezonden ter beant woording, afkomstig van den Min. van Landbouw, die betrekking had op het bij het ministerie in studie zijnde wetsontwerp tot beperking van den Zondagsarbeid. De leden der afdeeling zijn intusschen in de gelegenheid ge steld om het 6 tal in het adres voor komende vragen te beantwoorden. Vervolgens werd besproken het or ganiseeren eener te houden excursie naar de Wereldtentoonstelling te Brus sel in 1910. Eene commissie van voor bereiding werd daartoe benoeir d, ten einde de noodige stappen te doen om door periodieke bijdragen der deel nemers, welke zich uit de leden van den bond kunnen aaamelden, een reis- kas te vormen. Na de rondvraag sloot de voorzit ter deze zeer geanimeerde bijeen komst. Zondag 19 September a.s. zal door de afdeeling een excursie worden ge daan naar 't nieuwe stoomschip „Gro- tius" van de „Stoomvaart-Maatschap pij Nederland" te Amsterdam. De Groote Houtstraatvereeniging. In de jongste vergadering der Gr. Houtstraatvereeniging, die geleid werd door den heer Abr. Meyer werd mee gedeeld, dat de Burgemeester zijn volle sympathie met het doel der veree niging betuigd heeft. De relletjes in de Gr. Houtstraat werden druk besproken. Aan den Burgemeester zal een klacht worden ingediend. Men spreekt den wensch uit, dat 4e politie 't publiek, dat inlichtingen kan geven, het zoo gemakkelijk mo gelijk zal maken. Besproken werd vervolgens de rich ting der toekomstige electrische tram dwars door de stad. Na een breed debat werd met meer derheid van stemmen besloten ten zich in deze blijkbaar vrij ingewik-' kelde quaestie van advies te onthou den. Ten slotte werd de asphalteering van de Groote Houtstraat besproken. Meegedeeld werd, dat een voorstel daaromtrent van B. en W. verwacht kan worden, zoodra de tramquaestie geregeld is. Nog werd besloten te trachten, in de Grocte Houstraat een behoorlijk doorJoopend trottoir aan de beide kanten te verkrijgen, door aan bewo ners, die nog hekjes en stoepen voor hun deur hebben, te verzoeken, die te laten wegnemen. Verwacht wordt, dat de gemeente daar dan voor bare rekening een trottoir zal doen leggen. Amsterdam besmet. Een brigadier der cavalerie wilde een reisje naar Am sterdam maken, doch Amsterdam is voor de militairen „besmet" verklaard wegens 't geval van cholera. Een sergeant-majoor der infanterie bemerkte het en trok den brigadier, aan zijn jasje. Hij mocht niet naar Amsterdam. Ter aanvulling en om persoonsver wisseling, die voor de betrokkenen on aangenaam wezen kan, te vermijden, zij hier gemeld, dat het adres van den gefailleerde J. van Dam, koopman em winkelier alhier (van welk faillissement justeren een advertentie in ons blad werd opgenomen), is: Barrevoeterslraat 14. Daar hier ter stede meerdere perso nen met denzelfden naam wlonen, is deze vermelding noodzakelijk. In opschudding. Gisterenavond werd de Kloosterstraat in opschudding ge bracht, doordat een pas getrouwd paar tje, dat daar was gaan wonen, een be zoek ontving van schoonmoeder en schoonzuster tijdens de afwezigheid van manlief. Aangezien het huwelijk al eeni gen tijd was opgehouden door de ouders zou men wraak nemen. Men ging de jonge vrouw te lijf en men verlangde het haar geschonken cadeau terug. Het vrouwtje deed dit evenwel niet en Üe buren verwijderden de kabaaischoppers. Ons Bielang, Op de gisterenavond in het café van den heer Van Dijk, in 't Schoterkwartier, gehouden vergadering van caféhouders aldaar, waren een der tiental opgekomen. Tot het oprichten ten van een onderafdeeling van „Ons Belang", van den Algemeen en Bond, werd besloten. Tot bestuursleden wer den gekozen G. A. Cassee Jr., en N. J. v. d. Meel, die de bestuursfunctiën on derling zullen verdeelen. Een wagen meegesleurd. Tegen dat de trein ZandvoortKeulen gisteren middag binnenstoomde, stond op het z.g kleine perron een wagen met een aantal fietsen als passagiersgoed. Toen nu genoemde trein doorstoomde, werd op een onverklaarbare wijze de wagen gegrepen en wel een 100 5 150 meter medegesleurd, met het gevolg, dat van den wagen en de fietsen niet veel meer dan wat spaanders overbleven. („SE.") Besmettelijke ziekten. Blijkens opga ve in de „St.-Ct." zijn gedurende de week van 8 tot en met 14 Sept. in Noord-Holland voorgekomen 15 geval len van typhus of febris typhoïdea,. 21 van roodvonk en 17 van diphthe- ritis. Daarvan kwamen te Haarlem voor 2 gevallen, le Schoten 1 geval van rood vonk. Vergunming Drankwet. Bij B. en Wl is ingekomen! een ver zoekschrift van J. Dalmeijer om ver gunning, tot het verkoopen van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop in de gelagkamer van het perceel aan de Smedestraat No. 35. Nationale Militie. De Burgemeester roept op den mili cien-verlofganger Joseph Lingg, uit de gemeente Haarlem, van de lichting 1907, behoorende tot het le Regiment Veld-artillerie, om zich op 28 Septem ber 1909, uiterlijk ten 4 ure des na middags, te bevinden te Utrecht bij zijn korps, ten einde tot eerste-oefening in werkelijken dienst te komen. Garmzoensberi.ch.teD Garnizoenscommando. Tijdens den kamptijd van het 10e reg. inf. van 2029 dezer wordt de majoor E. Wi Baron van der Capellen belast met het commando over dit garnizoen. AGENDA. voor Zaterdag, 18 September. Gebouw St. Bavo R.-K. Volks bond, half 9 uur zitting Spaar kas „öiDt Antonius vau Paüua", van 8 tot 9 uur Hulpspaar bank (Schoterkwartier), half 9 uur spaarkas „St. Nicolaas" (winter provisie) Half 9 uur inschrijving van nieuwe leden in de coöperatieve bakkerij „Arbeid Adelt" Circus Carré 2 en 8 uur Voorstellingen Bioscope Theater (Groote Markt). 3, 7, 8 en 9 uur Voor ste)] in gan. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 16 Sept. J. Ac- kermann en M. E. OderLerk 17 Sept. P. Stastra en G Roelens. Geboren: 15 Sept. z. vap A BakkerDernison. 16 Sept. d v. A. E. All,artJonkvr Siehinghe. d. van J. M MullensJongen. d. van G. J, Wisselingv. Bilder- bosk. Overleden: 16 Sept. T. de LugtKuijk, 64 j. Bolhuizen. Politie-rapport. Gevonden voorw. 1 portem. met geld bij J. Nieuw jaar, Parklaan. 55. 1 schetsboek bij J. Singer, Romo- lenstraat 18. 1 Duitsch leerboek bij M. Hof man, Nadorststraat 4. 1 koperen gewicht bij C. Wit kamp, Baljuwslaan 21. 1 papiertje met geld bij D. In- pijn, Spaamwouderistraat 47. 1 kwartje bij H. Verbruggen, 2e Zuidpolderstraat 27. Aanbesteed. Donderdag, 16 September. HAARLEM. Door den architect J. J. van Noppen alhier is gisteren voor rekening van den heer A. J. Stoel Jr. alhier aanbesteed: Het maken van Rioleerings- en Be- Stratingsw erken, het bouwen van Berg en Werkplaatsen en drie werkmans woningen op een terrein aan de Kle verlaan te Bloemendaal. Ingeschreven werd door: A. N. Mulder f 22.417. J. J. Koning f 26.154. Kaub en Bierboom f 26.500. W. Saeijs f 27.778. T. M. v. Deursen f 27.850. De Vos en Granneman, Hillegom, - 27.896. J. T. Bakker, - 28.670. Firma W. A. v. Zanten, - 28.720. Firma H. Steenkist, - 28.913. Schiphorst en Philips, - 28.963. A. Zonneveld, - 29.100. P. v. Duuren, - 29.150. B. Hagen, - 29.360. Th. J. Verzijlberg, - 29.698. C. Groot Czn., - 30.705. D. R. de Jong, - 32.888. C. Smink, - 33.400. Het werk is heden gegund aan den heer W. Saeijs, alhier, voor f27.778. AMSTERDAM. Door de Holl. Electr. Spoorweg Maatschappij werd heden aanbesteed: Bestek no. 2, Het maken, van grond-, kunst- en overgangswer ken, leggen van sporen, wissels en uitvoeren van eenige andere werken len behoeve van den spoorweg Oude Wetering—Leiden. Ingekomen 11 bil jetten. Minste inschrijver de heer Ch. de Velder, Amsterdam, f473.827 zand ter verrekening 44 ct. per kub. M. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzen der niet teruggegeven. I k I J i i f fc Kt: Lil 1 Geachte Heer Hoofdredacteur! Inantwoord op het ingezonden stuk van 14 Sept. jl. verzoek ik (J deze regelen in uw veel gelezen blad te plaatsen. Bij voorbaat mijn dank. De geachte inzender verzoekt ons, eens onze aandacht te wijden aan de Propagandaclub „Plus X" en van de 4 vrije avonden die ons overblijven eènifcö uren aan het goede werk te 1 e teden. Wij hebben echter niet avond aan avond vrij, wij hebben nog meer als de werkende stand onze avonden be zet. De studeerende jongelui b.v. heb ben 's avonds even goed hun werk als overdag. De bijeenkomsten onzer club de naderende winter leent zich uitstekend voor gezellige bijeen komsten, echter minder voor fiets- en boottochten en zooals de inzender zegt, de avonden der cursus in de Kath. Geloofs en Zedeleer nemen reeds twee avonden der week in beslag, zoodat er van de nog restende avonden niet veel te missen valt. Hoogachtend, Uw abonné F. Z.D.H. de Bisschop van Haarlem zal Maandag a.s. de kerk der EE. P.P.Capu- cijnen te Velseroordgaanconsacreeren. Een Jubileum. Naar wij vernemen, zal het op 30 September a.s. 121/2 jaar geleden zijn, dat de Bisschoppelijke Kweekschool (toen te Hoorn, nu te Beverwijk) werd gesticht. Vernietigd faillissement. Het Hof te Amsterdam heeft hel faillissement van wijlen den heer H. van Niel Hzn. alhier, vernietigd en de ingestelde vordering niet ontvan kelijk verklaard. 25 jaar journalist. Den 22en September e.k. hoopt de heer Jac. P. van Term, hoofdredac teur van de „Lim burger Koerier" te Maastricht, zijn 25jarig jubilé als journalist te herdenken. Het feest wordt Zondag 26 Sept. gevierd. van het Koninkl. Nederl. Meteriologisch Instituut te de Bilt. (Per Telegraaf.) Vrijdagmorgen 10 uur. Hoogste barometerstand 775,0 Herno- sand. laagste 760,7 Valentia. Zwakke tot matige, O tot Z.Oostelijke wind. Nevelig tot half bewolkt. WeiDig of geen regen. Zelfde temperatuur Stand van heden: 767 mM. Stated van gisteren768 mM. Neiging tot vooruitgang. Thermometerstand Hedenmiddag 12 u. 62 F. 17 C. Laagste der afg. nacht 54 F. 12 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt, Opticien, Zijlstraat 85. Haarlem. Medegedeeld door H. O. Tombebgh en Co. 17 Sept. Atchison comm. Denver Rio Erie Kans South Pref. Missouri Comm. N. Y. Ontario Bock Island Southern Pacif. Railway. Union Pacif. Wabash Comm. Amalg Copp. Car Foundry Steel Comm. Marine Pref. Comm. Peruv. Pref. Comm. Kon. Petroleum Great Cobar Ned. Schuld q/u Rusland Hope. Consols Amer. waarden stil. Russ. fondsen vast. Petroleum aand. onveranderd. Tabaksaandeelen vast. Mijnaandeelen willig. Prolongatie ls/t pet. Vorige koers heden. llSd/i, 119 47-<s 47Vs 3U, 35 471/, 477, 73 73V4 41bo 483/, 48/4 395/16 393/b 1277/, 128G4 316/1a 3H/« 2051/, 208 20d/m 2Q7/8 313/8 823/4 683 4 69'/s 823/, 83 7i« 211/2 22 71/8 33-V16 34 81 2 448 449 1191/, 124 7815/ie 79 873 q 875/'s 873/4 87',/ AMSTERDAM, 17 Sept. Aardappel prijzen onveranderd gebleven. Aange voerd 6 ladingen. BREDA, 15 Sept. Groenten- en fruit veiling. Bloemkool f 6.50f 9.50, Roode kool f3—f4, Witte kool f3.50— f4.50, Savooie kool f 150.f 2, alles per 100 st. Snijboonen 12—12.20, Augurken f3.10f3.90, alles per 1000. Komkom mers 13—f5.50 per 100 st. Andijvie f 1f 1.20 per 100 krop. Peen f 1f 1.50 per 100 bos. Prinsesseboonen 6(28 ct. per K.G. idem 6470 ct. p. mand. Marsepijperen f 2.50f 3.50, Keizer Alexanderperen f 10f 12, Bruerre Le- runperen f7.50, Roode Streepelingpe- ren f6, Bergamotten f4.50, Beune d'A- malis f 4.50f 5.50, Codlin Ceswick f 5 f 5.50, Frambozen 10 ct. per kilo. SCHIEDAM, 16 Sept. Moutwijn f 11.25 Jenveer f 15.25, Commissie f 10.75, St. vast. Spoeling f 1.20. Graan Spiritus f 17.25. Melasse Spiritus f 14.75-^-f 1.525. Ruwe Spiritus f8. BEVERWIJK, 15 Sept. Postelein 25 ct. per mandje. Andijvie f2.25 per 100 str. Wortelen f7.50 per 100 bos. Kom kommers f 5 per 100. Augurken f 1.50 per mand. Kleiaardappelen f2.50, id. zand f3.75 per H.L. Doppers 20 ct., Ca- pucijners 20 ct., Raspers 22 ct., alles per kilo. Tuinboonen f 1.20, Snijboonen f2, alles per 1000. Heerenboonen 60 ct. per 1000. Roode kool f5, Bloemkool f9—f12, per 100 st. Uien f6 per H.L. Prei 10 ct., per bos. Sla f 1.25 per 100 krop. Rabarber f 5 per 100 bos. Pieterselie 5 ct., Selderij 5 ct., alles per bos. Appelen f6, Peren f4f6, alles per H.L. Druiven 40 ct. p. K.G.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1909 | | pagina 3